Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Félig-meddig releváns hír... (Ha már a Shaft semmilyen hivatalos infót nem közölt hónapok óta, csak annyit, hogy "lesz".)

Persze ne értsétek félre, távol álljon tőlem, hogy a Sankaku szándékosan fanhergelő, és minden cikknél bolhából elefántot csináló híreit az átlagnál komolyabban vegyem (a fanpetíció, és Hirano Aya image-e meg aztán végképp hidegen hagy), viszont a beidézett szövegben volt egy találó mondat: "Fans go on to argue it is too difficult a role for her..." És ez nem új, amikor az első hírek kijöttek, már akkor aggódni kezdett mindenki (köztük én is), hogy ez a seiyuu el fogja cseszni ezt a karaktert, ha ő adja a hangját. (Márpedig az anime számomra kevés pozitívumainak egyike a szinkronhangok voltak, nem kéne a folytatásokban ezt is szétcsesznie Shaftéknak. :dirr:)

1. Hirano Aya szinte összes szerepe moe kislány, vagy tsundere iskoláslány, esetleg a kettő keverve. Nem tudom elképzelni, hogy ez a seiyuu képes legyen egy coolos, többszázéves, dögös, és ekkor még negatív karakterként feltűnő vámpírt hitelesen alakítani. (És ezért meg halálra fognak kövezni a fanok, de ahány szerepben eddig hallottam, azok alapján nem értem a népszerűsége forrását. Nem mondom, hogy rossz a hangja, nem arról van szó, de kb. egy tucat seiyuut fel tudnék sorolni, akik simán képesek ilyen, vagy jobb színészi játékra, és valahogy őket még sem lihegik így körül.)

2. Hirano Aya tudomásom szerint egyszer játszott negatív karaktert az egyik sorozatban, és valszeg oka van annak, hogy azóta sem...:dirr: Én speciel azt a szerepét még nem hallottam, de állítólag nem volt valami meggyőző. Ezek alapján végképp nem ajánlom, hogy neki adják Kiss-shot szerepét.

Ez az egész onnan jön amúgy, hogy ő volt a Bake-ben Shinobu, aki Kiss-shot későbbi formája, csak két dolgot hajlamosak az emberek elfelejteni:

1. Shinobu teljesen más stílusú, mint Kiss-shot. Egy silent moe loli karakterhez Aya tökéletes választás.

2. Ha Shinobu hangja mondjuk Yamaguchi Kappei lett volna, az is tökmindegy lenne, ugyanis ha emlékeim nem csalnak, egy hang nem jött ki a karakter torkán az egész sorozatban. Ez nem hiba, itt még a regényekben sem szólal meg, de pont ezért tökmindegy, hogy ki a szinkronja. (Poénkodtak is vele, hogy Aya neve csak azért került fel a stáblistára, mert otaku-csalétek, ami akkor még igaz is volt, most már viszont eléggé fordult a kocka, amint az a cikkből is kiderül. :dirr:) Kiss-shot viszont beszél, nem is keveset, de legalábbis Shinobuhoz képest jóval többet, plusz még harc is van vele, amit a Bake elején screenshotokban, meg pár mozgóképben láthattunk is.

Na, bocs, ezt most le kellett írnom, aztán hogy végül ki lesz a seiyuu, az kiderül 2015-re, amikorra debütál az anime. :dirr: (Ez persze nem hivatalos infó, de amilyen sebességgel a Shaft eddig is dolgozott...) Én egyébként valami idősebb, de azért nem vén szatyor női hangot tudnék neki elképzelni, pl. Beato sieyuu-ját (Umineko) mondták Animesukin többen is, és egyetértek, az a nő stílusra eléggé "Kiss-shot-os", imádnám. :D

Más: Bakatsukin már majdnem teljesen kész a Kizu angol fordítása, ha jól emlékszem, kb. 4 fejezet van hátra az egészből. Ha tartják a tempót, valszeg még bőven az anime előtt teljesen le lesz fordítva a novel, és akkor mindenki összehasonlíthatja majd, hogy Shafték ezúttal mennyire lesznek regényhűek.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta: Hirano Aya szinte összes szerepe moe kislány, vagy tsundere iskoláslány, esetleg a kettő keverve. Nem tudom elképzelni, hogy ez a seiyuu képes legyen egy coolos, többszázéves, dögös, és ekkor még negatív karakterként feltűnő vámpírt hitelesen alakítani.
Azért nem minden szerepe moe és/vagy tsundere, pl. ő volt a Kuroshitsuji II. dögös-bögyös démon szobalánya is, és ott egy egészen más hangot használt, mint amit mondjuk Misa-Misaként. ^^
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sajnos egyet kell értenem, Hirano Aya egy jó seiyuu. Csak feltűnőségi viszketegségben szenved. Én kifejezetten várom az eljövendő szerepét, biztos jól fogja csinálni. Minél nagyobb kihivást kap azért ő is teljesíteni akar. Előbb várjuk meg mi lesz, aztán ítélkezzünk.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Azért nem minden szerepe moe és/vagy tsundere, pl. ő volt a Kuroshitsuji II. dögös-bögyös démon szobalánya is, és ott egy egészen más hangot használt, mint amit mondjuk Misa-Misaként. ^^
Akkor ebbe lehet belehallgatok majd. :)
Ayla írta:Sajnos egyet kell értenem, Hirano Aya egy jó seiyuu. Csak feltűnőségi viszketegségben szenved. Én kifejezetten várom az eljövendő szerepét, biztos jól fogja csinálni. Minél nagyobb kihivást kap azért ő is teljesíteni akar. Előbb várjuk meg mi lesz, aztán ítélkezzünk.
Azt én sem mondtam, hogy rossz, sőt, csak nehezen tudom elképzelni a hangját egy ilyen stílusú karakterhez, meg azért szerintem nem annyira jó, mint amennyire gerjeszti maga körül a hype-ot. De igazad van, várjuk ki a végét, még az sem biztos, hogy ő lesz a seiyuu, csak már ki kellett írnom valahol magamból az ezzel kapcsolatos aggodalmaimat. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Ayla »

OFF: erről az jut eszembe, hogy lehet nem ártana egy Sankakut kibeszélő topikot nyitni... néha úgy nincs hova elmondani amit ott összeolvas az ember.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nyiss egyet az offtopicban, vagy kezdjük el ott kibeszélni, max törlik a modok. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

"Here is a way to determine what kind of person you are by seeing which girl you like."

http://img30.imageshack.us/img30/4318/b ... labels.gif

Suicidal lennék...? ^^"

(Amúgy Sukiról csórtam.)
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: BSW »

Nekem Nadeko, Mayoi és Shinobu kell.
Hmm, mintha valami kellemetlen tendenciát vélnék felfedezni.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:"Here is a way to determine what kind of person you are by seeing which girl you like."

http://img30.imageshack.us/img30/4318/b ... labels.gif

Suicidal lennék...? ^^"

(Amúgy Sukiról csórtam.)
Bazz, ez mekkora! XDDDDDDDDDD Amúgy: Damn, I'm a furry! :dirr: XD (De elnézve a többi lehetőséget, még talán ez a legjobb...XDDDDDD) Amúgy Sukin hol vannak ilyen poén topicok? Vagy ez így random benne volt az image thread-ben? (Mert ha valamit hiányolok arról a fórumról, az az efféle marhulás, szeretem amúgy, de mintha túlsúlyban lennének a serious topicok, pedig egy kis baromkodás sosem árt. :))
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

BSW írta:Nekem Nadeko, Mayoi és Shinobu kell.
Kép

>Titkos

Random a Bake image threadjéből csórtam. :3 Van ott még egy-pár ilyen gyöngyszem ezen kívül is.

Btw ha már itt tartunk, azért "bennem is van" kis gay + furry (argh!), merthogy Hanekawa és Kanbaru is rulzanak azért a maguk módján. ^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akkor majd jobban szétnézek a thread-ben, csak az ilyen 100+ oldalas képes fórumokat max úgy 5 oldalig szoktam bírni, baromi sok idő átnézni mindet. XD

Kanbaru mint karakter talán az egyik legrulzabb szereplő, lökött, poénos, trollkodik, leszbi, stb., csak az én ízlésemhez képest már nagyon fiús, barátnak tudnám inkább elképzelni, bár azért neki is volt pár aranyos jelenete. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem is egyértelműen Hanekawa jön be a leginkább. Az ő LV-je már fordítás alatt van?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Nekem is egyértelműen Hanekawa jön be a leginkább. Az ő LV-je már fordítás alatt van?
Mármint az "övé", mint a Tsubasa Cat rész a Bake-ből, vagy a Nekomonogatari Black & White (Golden Week sztori) ? Mondjuk mindegy is, mivel sajnos még egyikből sincs fordítás, Tsubasa Cat-ből mindössze az az autós-randis fejezet van lefordítva, ahol ugye Hanekawa csak olyan szinten szerepel, hogy eszébe jut Araraginak. :( :? (Pedig engem is érdekelne, főleg a Tsubasa Cat végén lévő beszélgetés Black Hanekawával...)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Nekomonogatarira céloztam. Nem is értem, hogy ha világszerte ennyire fanolják, miért nem csapott le még rá valamelyik kiadó? :evil:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Neko-ból szerintem csak sokára lesz fordítás, mivel az még relatíve friss megjelenés, de ne legyen igazam. :) Igazából azt várom már, hogy a Kizumonogatarit fejezzék be (mindössze két fejezet van már csak hátra), és utána kíváncsi vagyok, hogy az azt fordító srác folytatja-e a munkáját akármelyik -monogatari regénnyel. :) Jó lenne.

Ja, és hogy miért nem adták még ki: Jó kérdés, sajnos most kapásból eszembe jut még 4-5 cím, amiknél feltehetnénk ugyanezt. ^^" (Értsd: olyan címek, amiket Japánon kívül is eléggé hypolnak a fanok, de a kiadók valamiért besz*riak. :dirr:)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tudom, ez nem az AMV topic, de ezt a gyönyörűséget muszáj megosztanom veletek. XDDDDDD (Btw, ha megfigyelitek, nem csak random összevágás, hanem a szótagok kb. kijönnek az eredeti OP szövegére, csak éppen DN-es mondatok...XDDDD)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Bakemonogataris topicban erre nem számítottam, jó nagyot ütött. :KO
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... -gets-film

Ha mozifilm lesz, akkor sajnos ismét várható, hogy sok poénos párbeszéd kimarad, viszont legalább a lagymatag történetvezetéstől nem kell tartanom. :) (Legalábbis ha az egészet le akarják nyomni úgy két órában, akkor remélhetőleg nem azzal fog eltelni a műsoridő fele, hogy "Te, a "vámpír"-t milyen kanjival írják?")
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Örülök a hírnek, azt leszámítva, hogy így bizony nem tudni, mikor juthatunk majd hozzá...
Viszont arról sem szólt a fáma, hogy csak egy film lesz-e? :cool:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Örülök a hírnek, azt leszámítva, hogy így bizony nem tudni, mikor juthatunk majd hozzá...
Franc, igaz is, ezt elfelejtettem. :(
anubys írta:Viszont arról sem szólt a fáma, hogy csak egy film lesz-e? :cool:
Egyenlőre nem, azt viszont remélem, hogy ha terveznek is több filmet, a Kizut azért lenyomják két óra alatt. Elég nagy szemétség lenne egy egykötetes regény eseményeit több nagyfilmre széthúzni.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én meg azt felejtettem el, hogy a Kizu csak egy kötetes. Úgy tényleg durva lenne több filmre szétszedni...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

FFFF, na ennyit arról, hogy 2011-ben lesz valami a Kizu múviból. Most olvastam, hogy 2012-ben lesz, de az még csak a mozi, mi várhatunk rá fél-háromnegyed évet pluszba... Majd az idősek otthonában remélem, megtudom végre nézni...

I are dühös.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem nem gond ez, legalább lesz idejük, hogy normálisan filmre vigyék. Valamint reménykedem benne, hogy addigra talán a LN is kiadásra kerül. Bár a Tokyopoop :hammer: körüli dolgok miatt ezt erősen kétlem. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shaftnál ezen szinte meg sem lepődöm, Bake-nél is hogy elhúzták már a sorozat végét... Egy mozifilmnél pedig nem játszhatják el azt, hogy "kiadjuk a fightot állóképekkel, majd a DVD-re rendesen megrajzoljuk", gondolom emiatt is késik. (Meg azt sem tartom kizártnak, hogy amíg a Madokát jól meg nem fejik, addig direkt eltolják a Kizu megjelenését, nem akarnak saját magukkal versenyezni.)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na igen, így tényleg nem valószínű, hogy 2013 előtt lesz lehetőségünk megnézni...
Madoka ezek szerint ekkora hit?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése