Gosick

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mariko írta:Ep. 11
Victorique mért kellett ezt tenned a fangirlökkel!? Azért arra kíváncsi lennék, hogyan pattant ki a fejéből pont ez a frizura, és hogy Grevil mivel lövi be magának. XD
Igen, igen, igen!! XD

De legalábbh láttunk pár hosszúszőkefejű Grevilt :D :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hogy Grevil sérója miatta ilyen, az már két-három résszel ezelőtt kiderült.

Hány rész lesz összesen? Gondolom, csak egy van hátra.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Hogy Grevil sérója miatta ilyen, az már két-három résszel ezelőtt kiderült.
De akkor még csak after Grevilt láttuk before Grevilt nem. :vigyor:

Elvileg 24 részes lesz a sorozat.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: scineram »

What? Azt hittem, ez is olyan 12-13 részes lesz. Akkor minek kapkodtak ez első részekkel? Ennyi feldolgozandó anyag van belőle?
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

9 kötetes a LN, szóval simán kijöhetett volna belőle 50 rész. Így fölöslegesen összesűrített. Ráadásul még fillert is belepakoltak. :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: scineram »

Tudtam, hogy sok könyve van, de azt nem gondoltam, hogy mindet egy sorozatban ledarálják. Különben is futnak még a novellák, nem?

A fillerek melyik részek voltak? A legutóbbi fa-szakodás ugye nem az volt?
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Már véget ért a LN még 2007-ben. Viszont most, hogy bezár(t) a Tokyopop, aggódom a további kötetek sorsa miatt. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Ayla »

ez azt jelenti, hogy a regényt meg lehet rendelni angolul valahonnan? *most kapcsol*

mert a legutolsó rész már woah, kezd beindulni a sztori asszem : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Angolul sajnos még csak az első két kötetet adták ki, a harmadik jelenleg idén július 30-ra van tervezve, ami szerintem nem fog megvalósulni. Az a nagy gond, hogy jelenleg bármelyik hosszabb LN-sorozatba is szeretne az ember belekezdeni, jobb, ha nem teszi, mert a legtöbb kiadó 1 kötet/2év "sebességgel" publikálja őket. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: scineram »

Arról már lemondhattok egyelőre. Tokyopop mindent vitt a sírba.

De a kiadott kötetek hogy keltek? Az ilyen regénysorozatok nem nagy üzletek, de ha ez jól ment, akkor talán valaki más felkarolja.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kérdés, hogy kiad-e egyáltalán kimutatást arról, hogy melyek voltak a jól menő sorozatai? Ha igazán jól mentek volna, valószínűleg nem kell becsődöltetni, bár így is valószínű, hogy azért volt pár bestseller sorozata. Gosick meg jelenleg a sorozat miatt eléggé felkapott, tényleg bízom benne, hogy valamelyik másik kiadó át fogja venni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: scineram »

MUTTER!! Elég jól tartja magát az öreg, olyannyira, hogy már-már alig hiszem el. Kezdenek összefutni a szálak is. Kíváncsi leszek, mennyi szerepe lesz Victoriquenek a világtörténelem alakulásában, ahogy utaltak rá.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kicsit most leragadtam a 10. résznél, épp az új animékkel ismerkedem. Viszont az AA jóvoltából így is be van tárazva a 15. részig, ha a "végére" érek a szezonnak, garantáltan ezzel folytatom.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Olyan ez a sorozat mintha egy hosszú filmet néznék, amit felvágtak 20 perces részekre, szinte mindenféle átmenet nélkül.

Nagyon, nagyon érdekel mostmár a regény. Lehet idén karácsonyra megajándékozom magam :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sikerült is a tavaszi szezonnal való ismerkedés végére érnem, úgyhogy gyorsan el is fogyasztottam a még fennmaradt, magyarul elérhető részeket.
Eddig eléggé összefüggéstelen történeteknek tűntek, de most kezdenek némileg összejönni a szálak, legalábbis visszatér egy-egy, már korábban említett karakter. Épp az alkimistás résznél tartok, remélem, az AA kicsit belehúz, mert kezd érdekessé válni a dolog. :D
Ayla írta:Nagyon, nagyon érdekel mostmár a regény. Lehet idén karácsonyra megajándékozom magam :)
Ezt spec annyira nem ajánlanám. Egyrészt csak két kötet van kint a kilencből, másrészt a továbbiak sorsa is igencsak kérdéses a Tokyopop bezárása miatt. Ha nagyon érdekel, szívesen kölcsönadom őket, ha Pest felé jársz.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Meglepődve tapasztaltam, hogy kibővült a LN még további három kötettel. Gondolom, az író igyekszik kihasználni, hogy pillanatnyilag reflektorfényben van a sorozata. Viszont ha elvileg le volt zárva a történek, vajon miként folytathatta? :weh:
Úgy tudom, németül elérhető az első kilenc kötet. Nem olvasta valaki őket?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Maron »

Nem tudtam, hogy kiadták németül, köszi az infot! A TokyoPop adta ki náluk, 6 kötet jelent meg, a GosickS még nem, és már jó rég (utolsó kötet 2008. decemberében az oldal tanúsága szerint), és van fenn egy 77 oldalas minta az 1. kötetből, akit érdekelne esetleg.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: scineram »

GosickS az extra kötetek? Úgy tudom, azok a történet közben játszódnak, nem utána. Az egyik biztosan.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Ayla »

O_o ...
o_O

Ho-hogyan lett két Brian Roscoe? És .. és akkor ők most Coco Roséval meg a fiával kocsikáztak?.... én ezt már nem tudom követni..

ÉS MÁR CSAK 3 RÉSZ VAN?!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Maron »

Ayla írta:O_o ...
o_O

Ho-hogyan lett két Brian Roscoe?
Pont ugyanezen néztem én is a végén. Eddig egy nyikkot sem szóltak róla ikertestvér esetleg? Jobb tippem hirtelenjében nincs.

Pont ugyanezen néztem én is a végén. Eddig egy nyikkot sem szóltak róla ikertestvér esetleg? Jobb tippem hirtelenjében nincs.

És ja, az Coco Rose és a fia voltak. Csak azt nem értem, hogy tűntek el anno akkor a palotából, mármint a király ugye akkor ölte meg elviekben hirtelen felindulásból, amikor meglátta a baba bőrszínét, utána hogy léptek le. Az meg csak nekem volt morbid, hogy a király a nő fejét a koronába rejtve, a fején vitte ki? :dirr:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla írta:Ho-hogyan lett két Brian Roscoe?
Szerintem ikrek, és ez megmagyarázna egy csomó mindent, pl, hogy az előző részben hogyan tudott egyszerre két helyen lenni.
Maron írta:És ja, az Coco Rose és a fia voltak. Csak azt nem értem, hogy tűntek el anno akkor a palotából, mármint a király ugye akkor ölte meg elviekben hirtelen felindulásból, amikor meglátta a baba bőrszínét, utána hogy léptek le.
Gondolom miután a király megölte a szolgálót Coco helyett, a királyné jobbnak látta ha lelép, mielőtt még lebukik, és mivel mindenki a gyilkosság eltussolásával volt elfoglalva, szerintem nem is foglalkoztak az eltűnt szolgálóval, talán még jól is jött nekik, hogy nincs rá gond, hogy elhallgattassák, meg hogy eltüntessék a fattyú gyereket.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Maron írta:Nem tudtam, hogy kiadták németül, köszi az infot! A TokyoPop adta ki náluk, 6 kötet jelent meg, a GosickS még nem, és már jó rég (utolsó kötet 2008. decemberében az oldal tanúsága szerint), és van fenn egy 77 oldalas minta az 1. kötetből, akit érdekelne esetleg.
Szívesen.
Viszont azt hittem, hogy tényleg kiadták az összeset, de ezek szerint ott is besült. :(
scineram írta:GosickS az extra kötetek? Úgy tudom, azok a történet közben játszódnak, nem utána. Az egyik biztosan.
Köszi, így már logikusabbnak tűnik a dolog. Igaz, nem egyszer láttuk már a történelem folyamán, amint egy lezárt, szép, kerek történetnek folytatást hegesztenek...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Ayla »

hogy lesz ez a sztori lezárva? A regény be van fejezve? Vagy nagy valószínűséggel lesz második évad? Vagy csak én gondolom, úgy hogy ahhoz, hogy happy end legyen még kell vagy 6 rész?

Vagy itt az volt a lényeg, hogy azok kicsinálják egymást? Nem a friss fiatal párocska?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: scineram »

A könyvekkel együtt ez itt befejeződik. Én nem bántam, hogy pont ő intézte el, de ez az extravagéns fight nagyon wtf volt. Így kicsit hirtelennek tűnik a vége, de majd az utolsó részben meglátjuk, milyen ténylegesen a befejezés.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sajnos az AA leragadt a 18. résznél. Bízom benne, hogy hamarosan erre helyezik a hangsúlyt, most úgyis véget ért pár projectjük.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése