Gosick

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

2011 januárjában indul a Bones új sorozata, alapát egy 9 kötetes light-novel sorozat adja.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Még nem hallottam róla ez mi ez? :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Engem érdekel a sorozat, csak attól tartok kicsit, hogy nem bírják majd megállni, hogy a főszereplő lolit ne fanszervizeljék. ^^'
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Egy hagyományos, 1924-ben játszódó Sherlock Holmes sztori.
Azaz csak majdnem. Ugyanis itt Sherlock egy pipázó, gyenge fizikumu loli lángelme. Aki számomra egyáltalán nem szimpatikus, ugyanis nagyon tisztában van a saját képességeivel, de ettôl el is van szállva, így mindenkivel totál lekezelôen bánik.
Lassan az elsô kötet feléhez érek. Van benne pár SD-poénra lehetôség, ám remélem, hogy nem ezen a vonalon fognak mozogni. Jobb szeretem a sötétebb hanguatot, márpedig van ezen a téren bôven potenciál benne.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végeztem az elsô kötettel. Kíváncsi leszek, hány részre fogják elhúzni. Elvileg 4-5 rész alatt fel lehetne dolgozni az egészet, bár lehet, hogy elôször csak egy próbát tesznek az elsô kötettel és annak függvényében dolgozzák fel a többit.
A történet leginkább a Doubt mangára emlékeztetett, bár a második valószínûleg már más jellegû lesz, legalábbis az elôzetes alapján.

Majd arra leszek leginkább kíváncsi, a Bones milyen jelleggel fogja feldolgozni. Remélem, jó sötétre fogják venni a hangulatot. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Gondoltam jelzem, hogy a második kötet is finished. Az biztos, hogy nem lesz egy világmegváltó cucc, ráadásul a két kötet hangulatilag is igen eltérő, de egész jó kikapcsolós cuccot lehet belőle kihozni. Innen már a Bones-on múlik a dolog. Elvileg 12 részes lesz, az első két kötet ennyire elég is lehet. A Tokyopop pedig jó lenne, ha kicsit felpörgetné magát és nem két évente adna ki egy kötetet, mert így nagyon sokára fognak a 9 részes sorozat végére érni. :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: paTKany »

anubys írta:Lassan az elsô kötet feléhez érek. Van benne pár SD-poénra lehetôség, ám remélem, hogy nem ezen a vonalon fognak mozogni. Jobb szeretem a sötétebb hanguatot, márpedig van ezen a téren bôven potenciál benne.
Francba a sötét hangulattal, Shink...izé Victorique jól adagolt tsundere jelenetei miatt lesz sikeres ez az anime.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Ayla »

paTKany írta: ... Shink...izé Victorique...
már lehet lelni Shinku/Victorique képeket.... hátigen. Én a mangába néztem bele, amit nagyon szépnek találok. Viktórika sokkal babásabb, meg persze szebbek a rucik :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Mariko »

OK, asszem 6 rész megtekintése után mos már kijelenthetem, hogy ez az anime mint krimi valami hihetetlenül csapnivaló. Nyomozás egyáltalán nincs, Victorique általában minimális információk alapján, 5 perc alatt megold minden ügyet, csak az a gond, hogy a következtetései logikailag gyakran kissé sántítanak, viszont ennek ellenére mindig bejönnek neki. Egyetlen egy eset volt, ami kicsit izgalmasabb volt, de ott meg a sztori kellős közepén lelőtték, hogy ki az elkövető. :roll:

Úgy néz ki a nyomozás helyett, inkább Victorique cukiságára próbálnak építeni, ami engem speciel nem igazán hat meg, a kiscsaj háttérsztorija viszont érdekel, úgyhogy egyenlőre még nem adom fel a sorozatot.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Ayla »

van itt valaki aki olvasta a regényt? érdekelne, hogy milyen ahhoz képest az anime.

Részemről az idegesít, hogy sem krimi szempontjából nem elég kielégítő, sem pedig Victorique háátérsztorija és kapcsolata a külvilággal/Kujoval nem elég.

El kéne dönteni, hogy mit akarnak csinálni. Legalább osszák be az arcokat tisztességesebben. Pl indulhatna egy arc Victorique cukiságaival és hátterével majd a második rész felétől szépen átmenne krimibe, majd egészen elsötétedne. Jobb lenne egy icipicit húzni.

Bár lehet, hogy azért ilyen, mert a csaj unatkozik és pont az alényeg, hogy felfojuk, neki ez milyen piskóta.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Anubys feljebb írta, hogy olvasta az első két kötetet, de ő mostanában nem igen hallat magáról...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az első két kötetet tudtam csak sajnos elolvasni, mivel a TokyPop nem kapkodja el a kiadásukat. Gyanúm szerint ha nem térnek el nagyon az eredetitől, ez három kötetre lesz elég. A sorozatból eddig csak az első részt néztem meg, már abban is volt pár változtatás. A seyuu pl nagyon nem illik a könyv alapján Victorique-hoz.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Ayla »

értem. köszi. Jól éreztem, tehát, hogy olyan OFF az anime....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:OK, asszem 6 rész megtekintése után mos már kijelenthetem, hogy ez az anime mint krimi valami hihetetlenül csapnivaló.
+1

Habár már az első epizód után világossá vált számomra, hogy itt végig Vicy-n lesz a hangsúly, viszont nem is panaszkodom mindaddig, míg hallhatom Yuuki Aoi hangját. :3
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én a harmadik résznél tartok. Valóban nem a legegetrengetőbb mystery, bár mondjuk Gosho is produkált már jó néhány hasonlóan adhoc, röhejes magyarázatot. A könyveket nem ismerem, nekem passzolt Victorique hangja. A bro hajától viszont éngek áll a hajam!

De ha annyira Yuuki Aoit akarsz, akkor Puella Magit is nézzé! XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tudtommal 24 részes lesz a sorozat. Szerintem ez elvileg arra is elég lehet, hogy a 9 kötetből hármat feldolgozzanak. A napokban szerintem sort kerítek rá, hogy legalább az első 3-4 részt megnézzem, legalább lássam, milyen mértékű változásokat eszközöltek a könyvhöz képest.
scineram írta:A könyveket nem ismerem, nekem passzolt Victorique hangja.
A probléma, hogy a könyvben többször is kiemeli, hogy mennyire meglepődik valaki, ha meghallja a hangját, mivel bár fiatal a teste, olyan, mintha egy idős nő beszélne.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:A probléma, hogy a könyvben többször is kiemeli, hogy mennyire meglepődik valaki, ha meghallja a hangját, mivel bár fiatal a teste, olyan, mintha egy idős nő beszélne.
Gondolom jól szétdohányozta? :vigyor:
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: scineram »

Arról lehet szó! Bár az animében füst még nem jött ki a pipából. Most egyébként Horwitzba mentek, hogy felmentse anyját. Ezzel a történettel zárult az első kötet?
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

scineram írta:Most egyébként Horwitzba mentek, hogy felmentse anyját. Ezzel a történettel zárult az első kötet?
Az első kötet a hajós volt. Ez már a másodiknak az eleje. Ez hanyadik résznél van? Úgy látom, elég gyorsan haladnak a feldolgozással, lehet, hogy mind a 9 kötetet be akarják sűríteni egy sorozatba? :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A hajós sztorit az első három epizódban letudták, aztán volt egy kétepizódos történet, ami egy új diáklány körül bonyolódott, most meg hazautaztak Viktorique anyjának szülőfalujába, de szerintem ez az eset is le lesz tudva három részen belül.

Ezzel a tempóval nagyon úgy néz ki, hogy az egész regénysorozatot fel akarják dolgozni. Mondjuk az nem tudom milyen adaptáció lesz, ha minden kötetet 3 részbe próbálnak belesűríteni.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:A hajós sztorit az első három epizódban letudták
Az azért durva. Tény, hogy az első kötet nem volt túl hosszú, de azt gondoltam, 6-7 rész simán kijön majd belőle.
Aztán most már lassan neki fogok majd állni a sorozatnak, mert tényleg érdekel, miként dolgozzák fel a könyvekben leírtakat...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

OK, most nekiálltam a már kiadott részeknek. Az első három résszel le is tudták az első kötetet, utána két rész filler jött. Eddig az első öt részen vagyok csak túl, most fog következni a második könyv. Nem gondoltam volna, hogy a flashback-et ilyen gyorsan el is intézik. Amúgy eddig nem rossz, csak kicsit más, mint ami a könyvben volt.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Ayla »

bíztató ilyesmit hallani. Akkor ez a megfázás-izé nem filler, ha jól értem?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:bíztató ilyesmit hallani. Akkor ez a megfázás-izé nem filler, ha jól értem?
Most értem a 10. részhez, úgyhogy eddig nem tudtam, mire gondolsz. A második kötet ott ért véget, hogy felégett a híd és visszatértek az otthonukba. Ami azután jön, nem tudom, hogy mennyi belőle a filler. Amúgy valami hihetetlen mód összecsapták a második könyvet, de az elsőből is rengeteg dolgot kihagytak.
Eddig sajnos közel sem vagyok elégedett a sorozattal. És nem nagyon hiszem, hogy nagymértékben nőne a jövőben a színvonal. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Gosick

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ep. 11
Victorique mért kellett ezt tenned a fangirlökkel!? Azért arra kíváncsi lennék, hogyan pattant ki a fejéből pont ez a frizura, és hogy Grevil mivel lövi be magának. XD
Kép
Válasz küldése