Freezing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Freezing

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

nem tom van-é már topicja, de ha nincs akkor most lesz. :vigyor:

szentem jó anime! 2rész után még nem untam meg, szóval lehet folytatom, ha rátalálok a többi részre is.
a története is elég jó, meg akció horror kategóriába sorolnám ecchivel. ebből főként az előbbi kettő fogott meg! :hammer:

na aki látta várom a hozzápofázásokat! :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Péter »

Nekem annyira nem tűnik jónak... olyan High School of the Dead érzés kerülget, és az nem jó. =)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ez is olyan csöcs centrikus anyime, nem? :roll:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Goofy írta:Ez is olyan csöcs centrikus anyime, nem? :roll:
Ja, eddig olyan "csöcsös-fightos-csajos". XD Sajnos ez így önmagában még kevés a boldogsághoz, szóval szerintem majd akkor kezdek bele, ha valami közepesen normális plot is társul mellé. (Főleg, hogy az első rész érdeme a "csöcs premier plánban!" volt, erre a második résztől már olyan cenzúrák mentek, hogy majdnem az egész képernyő fekete...)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Sikerült belenéznem az első rész uncensored verziójába. :knife: Lobogó csöcsű szupermodellek szedik szét egymást középkori fegyverekkel.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mondjuk eddig még jól is elsülhetne a dolog, csak félek, hogy ezek az elemek nem a történet mellett, hanem helyett fognak szerepelni. ^^" Persze cáfoljon rám a sorozat. :D (Jó, legközelebb már tényleg csak akkor írok ide be, ha az első részbe legalább beletekerni lesz időm. XD) Amúgy lehet inkább a mangát kéne elővenni, többen mondták már az első rész után is, hogy újabb elcseszett adaptációval gazdagodott az animeipar.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nem értem, mi a gond. Újabb minőségi sorozat. :vigyor:

Papírruhák, nonstop pantyshot, mell-lobogás, értelmetlen erőszak, klisés sztori... \o/ Just for fun.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Péter »

Agent Aika óta (vagy inkább annak hatására) valahogy úgy vagyok az ecchi műfajjal, hogy csak az tetszik belőle ami:
A. Nem akarja magát túl komolyan venni.
B. Van humora, valamit parodizál.

Ahogy látom ez sajnos egyik feltételt sem teljesíti, sőt véres és még komoly is akar lenni. Felejtős... ::^_^::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Nem értem, mi a gond. Újabb minőségi sorozat. :vigyor:

Papírruhák, nonstop pantyshot, mell-lobogás, értelmetlen erőszak, klisés sztori... \o/ Just for fun.
Jó, de hogy ezek mellett még képesek fullkomolyra is venni a figurát, az már egy kissé mégis csak sok. XD A Star Driver-ben is van fanservice, kiszámítható fordulatok, idióta szereplők, stb., de az egész mégis win, és működik, mert a készítők 5 liter kóla, meg 10 kiló popcorn mellett röhögve írják a forgatókönyvet, és láthatóan csak annyira veszik komolyan az egészet, amennyire egy ilyen sorozatot lehet. Freezingék meg a néző agyát is megfagyasztják ennyi baromsággal, ami két epizód alatt lejátszódik, és még szó szerint véresen komoly is. (Időközben végigszenvedtem két részt, asszem a harmadik után dobva is lesz, vagy max tényleg csak a beletekergetek majd a fanservice miatt. XD)

Amúgy eddig az egész sorozat leírható egy egyenlettel: (a+b) * c / d = Freezing

Emellett minden nő dinnyemellű, főszereplőnek sikerült az utóbbi évek legtöketlenebb háremhősét összeszedniük, a fanservice már szinte irreális mértékű (a Roland nevű csaj már a fegyveraktiváláskor rendszeresen elélvez), minden második név teljesen idióta (és még "NARUTOOO-SASUKEEE!" mintára üvöltözik is őket minden percben), de a legjobb mégis a második rész végén szereplő "cliffhanger" volt, ami azzal ér véget, hogy a helyi piroslámpás ház "madame"-ja (bár ezt így nem mondták ki, de totál arra hajaz XD) el akarja venni hősünk szüzességét. XDDD A Pandora üzemmód pedig látszik, hogy még csak "kísérleti stádium", majd akkor lesz izgi, ha elérik a max szintet, egyelőre csak egy enyhe Dragonballos SSJ mode. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Belenéztem a most futó mangafejezetekbe, egyrészt, mert reménykedtem, hátha csak az anime lett ilyen fertelmesen pocsék (láttunk már erre jópár példát), illetve még ha gagyi is, azért 30+ fejezet fölött már ki szokott alakulni valamilyen történet, és esetleg onnantól emészthetőbbé válik a cucc. Nos...tévedtem. :dirr: A felállás még mindig ugyanaz, mintha csak a heti animeepizódot néztem volna, Satellizer agya ismét elborult, és a partnersráca ott bőgött valami nyálas monológ közepette, hogy ne ölje meg Rolandot (akivel már nem is tudom, hanyadjára fightolhatott, tekintve, hogy már az anime második részében elkezdték...), mert az ő senpai-ja nem ilyen, hanem egy kedves teremtés, aki blablabla... Normális animében ilyenkor a magán kívül lévő főhős(nő) még a szerelmét is ellöki a francba, és valami későbbi epikus harc alatt sikerül csak kitisztítani az agyát. De persze itt nem, a srác nyavalygásának hatására rögtön visszaváltozik "jókislánnyá". A következő fejezet pedig a lightosság jegyében azzal telt, hogy Satellizer ájultra itta magát, és a srácnak kellett bevonszolnia a hálóba, ahol persze semmi sem történt, pár félig fedetlen dinnyemell-stírölésen kívül. (Ami szinte mindegy, mivel amúgy is folyton úgy rohangálnak, hogy a fél mellük kinn van.) Ez a nanogép (vagy mivel "működnek" ezek... XD) is csak arra jó, hogy csaknem félisteni erejük van tőle a szereplőknek, ez persze a regenerációra is igaz, így nem gáz, ha valakit félholtra vernek, belső vérzésig ütnek, eltörik a végtagjait, esetleg csonkolják is. Kis pihenés, és másnapra helyrejön, aztán lehet tovább szadizni, zseniális...

Az eheti anime epizód meg szintén alakított, én azt hittem, hogy a múltkori "nyilvános meztelenre vetkőztetés, és mobilokkal fotózás" részt nem tudják überelni, de most bejött a melltaposás, mint új, és fájdalmas megalázási forma. Esküszöm, ezek arra játszanak, hogy melyik epizódban hogyan alacsonyítsanak le 1-1 női karaktert állati szintre. Várom az "egyél a szemetesből", meg a "nyald fel a piát, amit a földre öntöttem" részeket, mert talán már csak ez van hátra, meg esetleg olyan dolgok, amiket csak egy igen hardcore hentai vállalna be...:dirr: De akkor már szolidaritásból lehetne egy olyan epizód is, amikor a főhőst rugdossák tökön, bár ami nincs, azt nem lehet megrúgni ugye...* (Komolyan, nekem olyan kedvenceim vannak, mint a fabulous Takuto, vagy a pacifista Vash, de azok egyéniségek, és GAR-ok a maguk módján, ez a gyerek viszont valami akkora szánalom, hogy még egy átlag háremhős is csuklóból leverné, ami azért már tényleg színvonal.)

Ja, és akinek van idege nyomonkövetni a mangát: Milyen szabály szerint működnek itt a harcok? (Meg úgy egyáltalán, az egész iskola...) De komolyan, ez érdekelne. Tanulókat képeznek ki arra, hogy egymás ellen harcoljanak, és annál menőbb vagy, minél brutálisabb/gyorsabb módon fejezed be a harcot, de ölni tilos? Vagy szabad, csak Satellizerre pikkel az iskola összes tanára? Mert valahogy az "X csaj megalázza Y-t nyilvánosan" részeknél soha nem lépnek közbe, a harc közbeni csuklótörést, és hasonlókat is csak nyugtázzák a főnökök, akik kamerán keresztül figyelik az eseményeket, viszont ha Satel bedurvul, és úgy dönt, hogy most tényleg jól helybenhagyja őket, akkor már rohannak a tanárok, hogy ezt nem szabad, és jön a megrovás, stb-stb. Komolyan, milyen elcseszett logika ez, már elnézést?

Szerintem ezt itt fejeztem be, mangát/animét egyaránt, már így február körül megvan az "év csalódása" cím nyertese. :dirr:

*Szerk: A szőke srác mondjuk kapott a mostani részben...:dirr:

Szerk2: Ez a "~de arimasu" csaj idegesítőbb, mint a Naruto-féle "dattebayo!".
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: zebra »

melltaposás
Majdnem elfelejtettem megnézni, de ezt kár lett volna kihagyni. Ez annyira borzalmasan bitangpusztulatosan f*stos... :vigyor:

Kíváncsi vagyok, mikor indul már be a sztori, mert kezd uncsi lenni ez a sok eltúlzott iskolai leszámolás. :roll:

A házirend meg tényleg csak Satellizer-chanra vonatkozhat, mert eddig senki mást nem vettek elő a tanerők rendbontás esetén, csak őt. A pandoráknak nincs ombudsmanjuk, vagy iskolai szocmunkásuk? :(
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Kíváncsi vagyok, mikor indul már be a sztori, mert kezd uncsi lenni ez a sok eltúlzott iskolai leszámolás. :roll:
Én attól félek, hogy ez lesz a sztori. :dirr: XD Esetleg később annyit változtatnak rajta, hogy kialakulnak csapatok, és már nem ilyen "free for all" stílusban verik majd egymást. Bár ha minden igaz, vannak valami idegen lények, és eleve azok ellen készülnének a harcra, de még sosem sikerült őket elcsípnem, sem mangában, sem animében, bár tény, hogy nem olvastam át köteteket. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: anubys »

Goofy írta:Sikerült belenéznem az első rész uncensored verziójába. :knife: Lobogó csöcsű szupermodellek szedik szét egymást középkori fegyverekkel.
Na jó, ebbe bele kell nézem, rögtön a HSotD ugrott be erről, csak ott ugye lőfegyverek is vannak. Ha annyira agypihentető lesz, mint az, akkor vevő leszek rá.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kb. az a szint, szóval ez esetben megtalálod a számításodat, tényleg csak a setting más. XD
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:
zebra írta:Kíváncsi vagyok, mikor indul már be a sztori, mert kezd uncsi lenni ez a sok eltúlzott iskolai leszámolás. :roll:
Én attól félek, hogy ez lesz a sztori. :dirr: XD Esetleg később annyit változtatnak rajta, hogy kialakulnak csapatok, és már nem ilyen "free for all" stílusban verik majd egymást. Bár ha minden igaz, vannak valami idegen lények, és eleve azok ellen készülnének a harcra, de még sosem sikerült őket elcsípnem, sem mangában, sem animében, bár tény, hogy nem olvastam át köteteket. XD
A 9. részben tiszteletüket tették a lényezetek, a Novák. Végre! :vigyor: Persze, az a harc (is) vmi fergeteges volt: egyből deaktiválták a csajszik pajzsát (értsd: meztelenek lettek), majd az egyik Nova beszipkázta a lebénított testüket. :roll: Elég überNova lehetett, mivel ezek a csajok mind negyedévesek, tehát elvileg ők állnak a hierarchia csúcsán. Mi lesz még itt...? Hány mezítelen testet követel még ez a csata? :twisted:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Freezing

Hozzászólás Szerző: Péter »

Szokásom belenézni olyan dolgokba amitől tudom, hogy hülyét fogok kapni, de ezt végigszenvedni nem tudnám. :vigyor:
Kép
Válasz küldése