Puella Magi Madoka Magica

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

novalisk írta:Én Madokára tenném a voksom Homura ellen, ha pusztán a moeségről van szó.
Még akkor is, ha szemüveges dojikko Homura valószínűleg extra pontokat érdemelne.
...hát igen, aztán jó kérdés, hogy valójában mi alapján szavaznak, akik teszik (az a pár ezres, roppant reprezentatív minta a 6900 millióból :twisted:) - lehet, hogy csak a karakterek fanbázisa ez, de az is rosszul szeletelve.

Nem baj, én maximálisan Homura-fan vagyok, moe-függetlenül :LOL:

Egyébiránt érdekes fictiont olvasok épp mostanában, írtam is a szerzőnek, hogy már készültem rá, csak nem akartam olvasni, mielőtt befejezném a sajátomat, nehogy befolyásoljon :vigyor:

http://www.fanfiction.net/s/6893660/1/M ... cus_Puella

Nem rövid, folyamatban van, eddig egy új világot mutatott meg, amit Madoka kívánt maguknak... kissé más, mint az előző volt. Az a benyomásom, hogy Moiderah (a szerző) kifejezetten jól ír.

Követek egy másikat is, az Death Note crossover, egyelőre(?) note nélkül :D Kevésbé csiszolt, kötöttem már bele a logikájába is, de ha már belekezdtem...

És folytonos kísértést érzek, hogy folytassam a sajátomat, amit ugye befejeztem :hammer:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Közben ám a bestest harcjelenet még durvábbá lett.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta:Közben ám a bestest harcjelenet még durvábbá lett.
Kíváncsi vagyok, a bestestestestesttel mit csinálnak!

Persze addig még lehet várni egy kicsit.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Walpurgisnachttal? Jó kérdés. A Kyoko-Sayakába is belenyúltak, és az is epicebb lett.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Ayla »

hűdemenő, linkeljetek még ilyeneket :d meg aztis ahol le lehet majd tölteni ^^

Mondjuk a blood brushjaik néha ismétlődnek, de noh. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:hűdemenő, linkeljetek még ilyeneket :d meg aztis ahol le lehet majd tölteni ^^

Mondjuk a blood brushjaik néha ismétlődnek, de noh. :D
Izé... isohunton meg lehet lelni a bluray verziót könnyen :oops:

Az meg jó, hogy így mutogatják egymás mellett, mert ebben sose voltam jó: még az se tűnt föl, hogy Mami szobája mekkorát változott :oops:
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ooy! Csak most vettem észre ki is lett ötödik! Egyáltalán ki nevezte Charlotte-ot. XD
Amúgy Charlotte tényleg moe?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Szerintem nagyon is moe Charlotte, amíg nem alakul át.
És szereti a sajtot!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Ooy! Csak most vettem észre ki is lett ötödik! Egyáltalán ki nevezte Charlotte-ot. XD
Amúgy Charlotte tényleg moe?
Charlotte Dunios az Infinite Stratos messze legmoébb csaja, aki méltán foglalta el helyét a 12-es csoportban, és...ja bocs, rossz anime. XD Mondjuk annyira nem számít, mert a Madokás Charlotte szintén sorozatának egyik legjobb karaktere szvsz. :D (Mondjuk hogy ez a sajt honnan jön, passzolom, kb. fanvideóban láttam csak sajttal, bár lehet nem arra figyeltem, amikor Mamiék betörnek hozzá, hogy mit eszik. XD) Amúgy alapállapotban aranyos, de nekem az átváltozott formája a kedvencem, amikor egyszerre szürreális (most komolyan, ki nem szereti ezt a "csehszlovák rajzfilmkészítő bedrogozott és rajzolt valamit" dizájnt? :D) és cool. :cool:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A hivatalos witch cardján szerepel, hogy szeretne sajtot enni. A familiárisainak (Pjotr a nevük) az lenne a dolga, hogy szerezzenek neki (nyilván ezért is van egér beütésük), de teljesen haszontalanok. Szóval ő csak sajtot szeretne enni. Mami hibája, hogy olyan sárga feje van felülről nézve :vigyor:

szerk. Többen arra következtetnek, hogy mielőtt mahou shoujo lett, nem ehetett sajtot a betegsége miatt. Nekem bejön ez az idea, azonnal el is fogadtam kánonnak.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Lesz majd Madokás PSP RPG! :D
Bár szerintem, unalmas egy szimpla rpg. Jobb lett volna valami poénos, több játék mód között váltogathatós játék.
Elsőnek kötelező elemként, a retró szellemében, egy Pacman adaptáció ahol Charlottal kéne Mami fejeket eszegetni apró Homurák elöl menekülve.
Biztos kéne bele egy DatSim ahol Homuhomu bőrében kéne Madokát becserkészni. (Az se baj ha benne marad egy végtelen ciklus. Úgy hűebb az eredetihez.)
Célba lövöldözés QB-ekre.
GiutarVilonHero csakis Kyosuke avatárral.
Valami MUGEN-hez hasonló mód is kéne.
És ha valaki minden módban elért egy bizonyos pontszámot, elindulhat a final boss ellen megmenteni a világ Mahou Shojouit.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:A hivatalos witch cardján szerepel, hogy szeretne sajtot enni. A familiárisainak (Pjotr a nevük) az lenne a dolga, hogy szerezzenek neki (nyilván ezért is van egér beütésük), de teljesen haszontalanok. Szóval ő csak sajtot szeretne enni. Mami hibája, hogy olyan sárga feje van felülről nézve :vigyor:
Ez az utolsó mondat így a magyarázattal együtt ütött. :lol: (Meg rögtön el is képzeltem egy demotiválót ebből, valami olyasmi szöveggel, hogy "Mami - ha festette volna a haját, talán még ma is élne". XDDDDDDD)

Kdanni: Ezek jók, esetleg még a semmitől vissza nem riadó játékosok kedvéért egy olyan "alternatív dating sim" mód, ahol QB szerepében kell lányokat "levadászni", és rábírni a szerződéskötésre. XD
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Kdanni írta:Lesz majd Madokás PSP RPG!
PSP emulátor ugye van PC-re...? Biztos van!
Elsőnek kötelező elemként, a retró szellemében, egy Pacman adaptáció ahol Charlottal kéne Mami fejeket eszegetni apró Homurák elöl menekülve.
Ilyen pedig VAN!!

http://3-me.net/flashdir/pacmagi/

Éppen ez a felállás, Charlotte-tal kell fölenni az édességeket, miközben Mahou Shoujok kergetnek: persze nem csak Homurák, hanem mind. Viszont ha megszerzed a sajt, átmenetileg fölfalhatod őket is :vigyor:
Biztos kéne bele egy DatSim ahol Homuhomu bőrében kéne Madokát becserkészni. (Az se baj ha benne marad egy végtelen ciklus. Úgy hűebb az eredetihez.)
Végtelen ciklus, az kell!!!
Na, ehhez a műfajhoz tökhüly. e vagyok :oops:
Célba lövöldözés QB-ekre.
Huhh, ilyen is tuti van - csak pont ez nem jut eszembe. Ementálivá lyuggatás za warudo módra itt van mindenesetre:

http://3-me.net/flashdir/shootqb/

Csak ez inkább rajzolás, mint célbalövés :neutral:
GiutarViolinHero csakis Kyosuke avatárral.
Na ilyet nem tudok.
Valami MUGEN-hez hasonló mód is kéne.
Mugen? Mint itt?

http://www.youtube.com/watch?v=jYhWYzSU7-M

Hogyan hal meg QB 148-szor fél óra alatt :D
Néhány kivégzés epic. Pl. amit Shameimaru Aya vagy Reiuji Utsuho csinálnak vele :vigyor:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Péter »

Kdanni írta:Biztos kéne bele egy DatSim ahol Homuhomu bőrében kéne Madokát becserkészni. (Az se baj ha benne marad egy végtelen ciklus. Úgy hűebb az eredetihez.)
De a Date Simek általában pont arra mennek rá, hogy a játékos szedje fel X vagy Y karaktert. :vigyor:
alvaro írta:Hogyan hal meg QB 148-szor fél óra alatt :D
Néhány kivégzés epic. Pl. amit Shameimaru Aya vagy Reiuji Utsuho csinálnak vele :vigyor:
Csak kár, hogy a legepicebb kivégzéseket kihagyták belőle... az olyanokat kihagyni mint amikor Sephiroth ráhajítja a meteort, amikor Lucy és Xenomorph szétkaszabolják, amikor Broly elhamvassza, na meg amikor Akuma 10 emelet magasra nő aztán eltapossa, vétek volt. Ezért is csináltam egy verziót én is csak a legütősebb superkombókkal: http://www.youtube.com/watch?v=NnPRDF3tjCU
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Viszont végre kijött a GriefSyndrome :)

http://www.youtube.com/watch?v=u_8uc8Dik8k
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én most kezdtem nézni, és totál imádom. Két rész után kijelenthetem, érdemes volt belekezdeni.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Andro »

scineram írta:De kurva nagy plüss!
De elfogadnám! ::hehe::
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Péter »

Valahogy még plüssként se tudnék megbízni benne. XD
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jaja, alattomos kis dög. Bár ahogy Sayaka fogalmazott, Kyubey nem fogja fel rosszként, amit tesz, mivel nem érti az embereket, és nem is érdeklik az emberek. Ő a munkáját végzi.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ahogy a blogomon is írtam, én már a második rész körül sejtettem a sok szép ígéret és az állandó sunyi vigyorgás közepette, hogy a kis dög kábé annyira megbízható, mint ha egy facehuggert dédelgetnének. :vigyor: (Amúgy tényleg van benne valami, hisz mindkettő inkubátor. :LOL: )

Viccen kívül Kyubey lényegében az elkerülhetetlen ellen küzd, vagyis inkább azt halogatja azzal amit ő, illetve a faja csinál.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na igen, és tulajdonképpen ki ne sokkolódna le, ha közölnék vele, hogy a lelke már egy tojásban van, a teste meg igazából csak egy porhüvely? Valószínűleg Kyubey ezért is nem közölte ezeket a lányokkal. Mami sem tudta, amikor meghalt.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én is végignéztem, pedig az első két rész nagyon nyögve-nyelős volt. De végignézve tetszett, és szép kis színfolt az animék között. Alapvetően szerintem azért osztja meg a közönséget, mert eltérő elvárások ütköznek benne. Aki úgy ül le elé, hogy most egy sima magical girlt fog nézni, az csalódik. Azért, mert ilyen szempontból a szereplők kidolgozatlanok, a sorozat gyakorlatilag siet, rengeteg kidolgozatlan/kérdéses pont van benne, a világa gyakorlatilag egy klisékből álló nulla, ráadásul ami az elejétől kezdve zavart ebből a szempontból (ha mondjuk más kedvenc magical girl klasszikusokkal összehasonlítom), hogy a negatív oldal nagyon gyengén van kidolgozva (nem grafikailag, hanem eszmeileg), és ebből a szempontból a végén is nagyon "átlagos", sablon dolgokat kaptunk válaszul. Hiába volt az, ami a 3. részben, ha az ember nem bírja megkedvelni a szereplőket, mert annyira gyenge lábakon állnak, és gyakorlatilag alig van fejlődés, idő sincs őket megismerni/megszeretni.

Viszont! Ha ezt az egész animét egy másik oldalról nézzük, hogy - ahogy mások is írták - tullképp a műfaj újragondolása, akkor már teljesen jó, sőt, nagyon is érdekes cucc! És ebből a szempontból nagyon-nagyon bejött!! Gyakorlatilag nincs szükség megismerni a szereplőket, mindegyik inkább valamit szimbolizál, amiben hisz, és amit hirdet, az persze már kérdés, mi marad ezekből a történtek hatására. Ha ezeket realizálja magában az ember, már egészen másként fogja látni a sorozatot. És itt jön be a sorozat igazán nagy értéke szerintem, hogy mint ilyen, a műfajt tényleg újraértelmezi, ezért nagyon érdekes és egyedi. Sokszor amúgy Utena utánérzésem volt, főleg a Sayakás harcoknál az árnyékos jeleneteknél. És ahogy valaki még említette, az Alien9 hangulatát is idézi kicsit az anime, viszont míg az kifejezetten taszított, addig ez teljesen oké.

Azért bevallom, nekem egyedül a karakterdizájn az, ami nagyon fájt, de ezzel anno a Higurashinál is így voltam, égettem a retinámat vele, de hát mit tegyen az ember, ha amúgy a cucc maga tök érdekes.... (ettől függetlenül ha valamivel kevésbé "otakukei moe" dizájnnal hintik meg a csajokat, ugyanúgy élvezhető lett volna a cucc. Nem kell realbe átmenni és mittomén GITS-es karidizájnra gondolni, de azért egy kevésbé széthúzott fejű moe-dizájnnal is ugyanolyan élvezhető lett volna....... whatever).

Homu nekem is tetszett, és nagyon jó volt a csavar vele, a sorozat végével sem volt bajom, én valami hasonlóra számítottam. Az egyetlen csalódás talán Kyuube volt (én nem hagytam volna újra a vállamra mászni.........). Btw, csatlakozom a Kyuube-ölők klubjába, vesszen a dög. o_o/

Ja, és szerintem kifejezetten jó lenne, ha nem folytatnák a sorozatot....... ez így volt jó, ütős, kész.

(off: hadd jegyezzem meg utólag a Cardcaptor Sakura jó pár oldallal ezelőtt felmerült témájához, hogy erős túlzásnak érzem, hogy ez lett volna az egyik első ami eltéríti a műfajt a moe felé... o_O Az lehet, hogy rákattant az otakuk sötétebbik fele is -nemakaromtudniarészleteket...-, de azért a CCS pont az egyik szép példája annak, hogyan lehet gyakorlatilag minden korú és nemű réteghez egy nagyon jó, komplexen kidolgozott világú és remek szereplőgárdával ellátott sztorit írni...).
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Juh-héj, fanságom újabb üzemanyagot kapott, megjöttek a figmáim, amiket még az ősszel rendeltem ::jsmile::

Gyorsan rendeztem is velük egy kis jelenet:

http://alvaro84.deviantart.com/art/A-go ... aro84&qo=0

A good girl goes to war
Válasz küldése