Puella Magi Madoka Magica

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Surci írta: Hát ugye arról van szó, hogy "ki gondolta volna róla", hiszen az egész úgy indul, hogy a gonosszal kell harcolni, amihez tök menő szupererőt is kapnak, ráadásul még egy kívánságukat is teljesíti - nyilván annak tudták be a dolgot hogy QB a "jó" ügynöke, neki a gonosz boszik elintézése a fontos.
Persze, ez világos, de hogy ennyire ragaszkodott a "szerződés" szóhoz, amitől egy értelmes, megfontolt felnőtt (ami belegondolva nem is minden felnőtt...) rögtön az apróbetűs részre gondol. és hallani akarja az összes részletet, mielőtt szerződést köt.
Surci írta:ő nem egy különálló boszorkány, hanem egy sok-sok boszi "fúziójából" létrejött entitás.
Ja, akkor efölött siklottam el!! Így érthető, hogy miért lett volna nehéz megakadályozni. Azt gondoltam, valami átlagosnál táposabb Grief Seed-ből származik. Azért kellett pár hét, mire végére értem a sorozatnak (így jutott idő), simán elfelejthettem egy ilyen infót.

De vajon honnan tudta első körben Mami, hogy ez bekövetkezik? Neki nem volt olyan megbízható statisztikája mint Homurának.
Surci írta:Továbbá azért nem támadófegyver, mert maga a kívánság is védelemre vonatkozott (ez nem hivatalos infó, de nekem elég egyértelműnek tűnik).
Szóval azt mondod, hogy az aktív és folyamatos védelem ennyire különbözik az egyszeri meggyógyulástól? Ezt még meg kell emésztenem.
Az zakatolt a fejemben, hogy ez olyan, mintha Sayaka minden képessége gyógyulással lenne kapcsolatos.
Surci írta:Amúgy meg szvsz azért volt rá szükség, hogy ezen keresztül mutassák be, hogy a kis nebántsvirág gyenge Homurából hogy lett ilyen iszonyat durva harci gép.
Igen, erre én is gondoltam, és vitázott a fejemben a kívülről nézett "de így a fejlődés!" meg a belülről nézett "de úgy nem praktikus!" :D
Surci írta:Visszatérve a képességekre, ezeket a nagy ugrásokat az összes Mahou Shoujo megkapja az alapcsomag részeként, lásd Mamit a fenti jelenetben, vagy Kyoko-t amikor lelép a Sayakával folytatott első harc helyszínéről. És igen, valóban képes telekinézist alkalmazni, amivel azt a benzintankert vezette, vagy a rakétavetőket használta a Walpurgis-harcban (nem tudom hogy a többieknek megvan-e ez az erejük, szerintem nincs, mert akkor már valami módon előkerült volna). Szal elég DURVA cuccokat kapott Homura, arról nem is beszélve hogy az időpajzsba végtelen mennyiségű és nagyságú cuccot képes tárolni, mert pl. azt a rakétavetőt, amit telekinézissel előhívott a víz alól, na azt valahogy oda kellett vinnie, és gondolom nem alkatrészenként szerelte össze egy hónap alatt, bár még ezt is kinézem belőle...
Tényleg ők is nagyokat ugrottak! Meg Sayakának ott volt a transzmutációskörről-elrugaszkodás, Kyokonak meg a láncfal. Végtelenített "zsebeik" a többieknek is voltak, csak nem pakoltak bele semmit, hanem maguktól potyogtak ki belőlük a cuccok. (too convenient)
De lehet úgy volt vele a készítő is, meg a szerződése is, hogy az időmanipulálás már így is elég táp, más bezzeg csak kifogyhatatlan kardkészletet kap! Meg gyógyulást.

De belegondolva, Homura három elemet is egy tárgyban kapott meg: a kívánsága teljesülését, a kívánságán alapuló képességét és a munkaeszközt is.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:2. Walpurgis. Minden boszinak van egy kiindulópontja. Miért is nem próbálta meg Homura egyszer sem csírájában elfojtani a dolgot? Vagy valamilyen információ fölött elsiklottam?

3. Homura képessége aránytalanul kilógott, és szerintem igazságtalan volt, de nem úgy, ahogy elsőnek gondolhatja az, aki ezt a mondatot elolvassa.
A többi varázslány szerződési csomagjában a következők voltak:
- a kívánságuk teljesülése
- a kívánságuk jellegéből adódó mágikus képesség
- munkaeszköz!! (fegyver)
- és néha valami extra is, pl. Mami szalagjai.

Bár lehet, hogy a negyedik pontból is jutott neki, ha már úgy repkedett (vagy ugrott? nekem repülésnek tűnt) az első rész elején is, illetve mágikusan vezette a vonatot, vagy teherautót, vagy mi volt az. Ha jól rémlik, az a képesség sem tűnt fel előtte.
2. Nem biztos, hogy egy hónapon belül eredeztethető. Azonkívül előttem már Surci is kifejtette, mi a fene is ez. Szó szerint a Walpurgisnacht egy ünnep, április 30.-áról kezdődő éjjel tartják német nyelvterületen, '12-ben mi is elmentünk Kapfenbergbe, Ausztriába egy ilyen kis hepajra. A szomszéd városban (Leoben-ben) pedig megtalálható Madoka iskolája, Justizanstalt néven :D Sajnos május 1. vasárnap ott is zárvatartást okoz.

Ezzel kapcsolatban még él egy olyan feltételezés is, hogy Homura időkontrollja kizárólag arra az egy (másfél?) hónapra érvényes, korábbra nem tud ugrani, később pedig már csak visszamenni tud, időt megállítani nem. Így lehet, hogy a 11. részben nem tudott félreugrani az épület elől, pedig nagyon piszkálta a pajzsát. Olyan elmélet is hallottam már, hogy a hónap letelte előtt pedig visszaugrani nem tud, tehát mindenképp túl kell élnie addig, amíg meg nem tud ütközni Walpurgisszal, sőt lehetőleg ellene is egy darabig. Ebben az esetben még jobban minden tiszteletem az övé. Ennek ellentmondani látszik, hogy az Oriko Magica végén Walpurgisról szó sem volt még, ő mégis a pajzsáért nyúlt, amikor látszott, hogy újra kudarcot vallott.

<myfic>Minden boszorkány sebezhető normál fegyverekkel, csak tűzerő kérdése. A 11. részben még több nagyságrend híja volt az elégségesnek. Egy pajzsban kényelmesen hordozható, mágikuslány-izmokkal tökéletesen mozgatható W45 MADM (https://en.wikipedia.org/wiki/Medium_At ... n_Munition) elég neki. Nem mintha ez segítene Mitakihara kellős közepén :knife:</myfic>

3. Vannak érdekes dolgok a háttérben ezekkel kapcsolatban, a mangákból és drama cd-kről derül ki egy-két érdekes dolog. Nem Homura az egyetlen, aki hm, "érdekes" fegyvert kapott. A másik ilyen lány még rosszabbul kezdett és ahhoz képest nagyon jól jött ki a dologból. Mamiról van szó, aki nem muskétákat meg bazi ágyút kapott, hanem szalagokat, és neki kellett kisakkozni, hogyan fonjon belőlük értelmes fegyvert. Ezért is nem bonyolultabb szerkezetekkel, pl. Gatling rendszerű géppuskával támad :D

Tehát Maminak a szalag nem extra, hanem maga a "munkaeszköz", amit kreatívan használ. Hogy van-e extrája és az mi, azt megint nem tudom. Az én elméletem szerint ő is tud telekinézni, lásd lent :)

Homuránál hogy mi minősül fő fegyvernek és mi extrának, az egy jó kérdés. A végtelen tárhely az inkább már extrának tűnik. De határozottan képes telekinézisre. <myfic>Nálam ők ketten képesek rá a mágiájuk elvesztése után is, természetesen teljesen különböző megközelítéssel:

http://alvaro84.deviantart.com/art/Vari ... -490545805
</myfic>

Homura kívánságának a teljesülésére majd a Rebellion után visszatérünk.

Kyouko extrája pedig csak újabban az a kerítés. Volt neki egyéb képessége is, csak traumatikusan elfelejtette. Képes volt a saját illúzióklónjait megidézni, ami elég jó megtévesztés. Biztos, mert a kívánságával megtévesztett egy csomó embert. Mami szalagjait nem tudom megmagyarázni.

<othersfic>Rumiberri Macskabölcsőjében pedig Sayaka meg tudja fordítani a saját gyógyító mágiáját.</othersfic>
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mordályos nyul írta:Persze, ez világos, de hogy ennyire ragaszkodott a "szerződés" szóhoz, amitől egy értelmes, megfontolt felnőtt
Csakhogy itt nem felnőttekről beszélünk, hanem 13-14 éves gyerekekről, akik nem igazán találkoztak még ilyen szituval életükben. Egy felnőtt van köztük, Homura, de amikor szerződött, ő is gyerek volt még.
A mordályos nyul írta:De vajon honnan tudta első körben Mami, hogy ez bekövetkezik?
Nyilván hallott már róla más Mahou Shoujoktól, vagy akár Kyubey-től az első világvonalon - ha más nem is, de ő biztos hogy tisztában van a Walpurgis mibenlétével, számtalan ilyet megélhetett már. Az nyilvánvaló, hogy tudják, hogy ez a jelenség létezik, és hogy bizonyos (rendszeres?) időközönként sor kerül rá - persze nem feltétlenül a német ünnep napján :D , az animében ez inkább csak egy utalás erre a nagy össznépi "boszorkányszombatra."
A mordályos nyul írta:Szóval azt mondod, hogy az aktív és folyamatos védelem ennyire különbözik az egyszeri meggyógyulástól? Ezt még meg kell emésztenem.
Inkább csak arra gondoltam, hogy Homu kívánsága Madoka megvédése volt, és így ez pajzs képében, mint a védelmet jelképező eszközben manifesztálódott.
A mordályos nyul írta:Az zakatolt a fejemben, hogy ez olyan, mintha Sayaka minden képessége gyógyulással lenne kapcsolatos.
Hát ha nem is mindegyik, de nála hangsúlyosabb ez a képesség mint a többieknél, és ez nyilván összefüggésben áll a kívánságával (Kyosuke meggyógyítása).
A mordályos nyul írta:a kívülről nézett "de így a fejlődés!" meg a belülről nézett "de úgy nem praktikus!"
Viszont látványos! :D
A mordályos nyul írta:De belegondolva, Homura három elemet is egy tárgyban kapott meg: a kívánsága teljesülését, a kívánságán alapuló képességét és a munkaeszközt is.
Valami ilyesmire gondolok én is. Hogy végül mennyire is teljesült a kívánsága, az egy másik dolog, szerintem a sorozatban sikerrel járt, ami utána jön, arra meg ahogy alvaro mondta, majd visszatérhetünk a 3-as mozi abszolválása után.
alvaro írta:Ezzel kapcsolatban még él egy olyan feltételezés is, hogy Homura időkontrollja kizárólag arra az egy (másfél?) hónapra érvényes, korábbra nem tud ugrani
Hát ezt Urobutch nyilatkozta le az időpajzs működésével kapcsolatban, ami belülről valójában egy homokóra. Egy hónap alatt pereg le a homok, és úgy állítja meg-indítja el az időt hogy elzárja-megnyitja a homok útját. Ha az egész lepergett, akkor tudja visszafordítani az órát, és így visszamenni 1 hónapot az időben. A mangákat nem ismerem, csak az original kánont (sorozat+mozik), így az én megállapításaim ezeken alapulnak.
alvaro írta:Mamiról van szó, aki nem muskétákat meg bazi ágyút kapott, hanem szalagokat, és neki kellett kisakkozni, hogyan fonjon belőlük értelmes fegyvert.
Jaja, pl. a 2. epben, amikor legyőzi a végén a boszit a Tiro Finale-al, azt is a nyakkendőjéből fonja. Meg tud egyéb trükköket a szalagokkal, de nem spoilerezek a moziból.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A Walpurgis éjszakáját egyből meggugliztam, amint elhangzott az animében, de az egy dolog, hogy mi az eredeti hiedelem, és más az, amivé egy modern feldolgozás alakítja, szóval nem akartam pusztán a guglira alapozni. Hogy a sorozatban elhangzott-e ez a többoszorkányos-összeolvadós dolog, arra nem emlékeztem, csak csodálkoztam később, hogy eredetileg a boszorkányok bulija, itt meg egyetlen nagy izéke jött elő. Arra számítottam, hogy számbeli fölény miatt lesz szívás a dolog.
alvaro írta: Ezzel kapcsolatban még él egy olyan feltételezés is, hogy Homura időkontrollja kizárólag arra az egy (másfél?) hónapra érvényes, korábbra nem tud ugrani, később pedig már csak visszamenni tud, időt megállítani nem. Így lehet, hogy a 11. részben nem tudott félreugrani az épület elől, pedig nagyon piszkálta a pajzsát. Olyan elmélet is hallottam már, hogy a hónap letelte előtt pedig visszaugrani nem tud, tehát mindenképp túl kell élnie addig, amíg meg nem tud ütközni Walpurgisszal, sőt lehetőleg ellene is egy darabig. Ebben az esetben még jobban minden tiszteletem az övé. Ennek ellentmondani látszik, hogy az Oriko Magica végén Walpurgisról szó sem volt még, ő mégis a pajzsáért nyúlt, amikor látszott, hogy újra kudarcot vallott.
Megtaláltam az interjút, amiben Urobuchi elmondja ezt, úgyhogy ennek ismeretében újra kell majd néznem :) Arra kerestem rá, hogy akkor Homura ereje pontosan mi is (a telekinézist sem láttam említeni sehol), illetve hogy hányszor utazott vissza, mert a sorozatban max 10-nek látszott.
alvaro írta:Mamiról van szó, aki nem muskétákat meg bazi ágyút kapott, hanem szalagokat, és neki kellett kisakkozni, hogyan fonjon belőlük értelmes fegyvert. Ezért is nem bonyolultabb szerkezetekkel, pl. Gatling rendszerű géppuskával támad :D
Úúúúú, király! *___* Bár a pukedliből kipotyogó puskák miatt nem tűnt fel, hogy az szalag volna, olyan volt, mint Sayaka kardjai.
alvaro írta:Hogy van-e extrája és az mi, azt megint nem tudom.
Az első részben gyógyította Kyuubee-t, szóval én erre tippelek. Hiszen az ő kívánsága is gyógyulással kapcsolatos. Érdekes is volna, ha Sayaka másért kívánt, és magát tudja regenerálni, Mami magáért kívánt, ezért másokat képes gyógyítani.
alvaro írta:Kyouko extrája pedig csak újabban az a kerítés. Volt neki egyéb képessége is, csak traumatikusan elfelejtette. Képes volt a saját illúzióklónjait megidézni, ami elég jó megtévesztés. Biztos, mert a kívánságával megtévesztett egy csomó embert.
Azt is olvastam valahol, az megmagyarázná pedig a sok ingyenkaját.
Surci írta: Csakhogy itt nem felnőttekről beszélünk, hanem 13-14 éves gyerekekről, akik nem igazán találkoztak még ilyen szituval életükben. Egy felnőtt van köztük, Homura, de amikor szerződött, ő is gyerek volt még.
Ó, bocsi, elfelejtettem hozzátenni, hogy azt nem "kötözködésnek" szántam, hanem csak észrevétel. :( Mint amikor télen kilép az ember és azt mondja: "Brr, hideg van!" Ne kérdezd meg, hogy akkor miért ugráltam ezen a kérdésen kicsit többet az indokoltnál, mert nem tudnék rá válaszolni.
Surci írta:Inkább csak arra gondoltam, hogy Homu kívánsága Madoka megvédése volt, és így ez pajzs képében, mint a védelmet jelképező eszközben manifesztálódott.
Végülis logikus. :)
A mordályos nyul írta:Az zakatolt a fejemben, hogy ez olyan, mintha Sayaka minden képessége gyógyulással lenne kapcsolatos.
Surci írta:Hát ha nem is mindegyik, de nála hangsúlyosabb ez a képesség mint a többieknél, és ez nyilván összefüggésben áll a kívánságával (Kyosuke meggyógyítása).
Igen, de a fő fegyvere mégis a végtelen mennyiségű kard. A gyógyulás csak kellemes plusz, ami egyedivé teszi a brandjét.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nekem úgy tűnik, hogy valamelyes gyógyítás/regenerálódás mindenképp az alapcsomag része, legföljebb nem egyformán kapnak belőle. Mindegyik lány élt túl olyan pofonokat, ami egy normális embernek durva lenne.

<headcanon>Én pl. úgy szoktam gondolni, hogy Kyouko apja vele sem kivételezett, és épp úgy megölte, mint a család többi tagját, csak ez neki nem volt elég, és hamarosan magához tért (lásd még Hegylakó :D)</headcanon>

Az automatikus regenerálódás elég veszélyes ráadásul, mert erősen szívja a mágiát. Nem véletlenül veszt rajta Sayaka is, amikor elkezdi alkalmazni a zombie modo harcmodort. Kyubey meg csak röhög a markába, persze. Ez a machanika jól megfigyelhető a Grief Syndrome c. játékban is. Ott pl. Sayakának kerül a legkevesebbe a gyógyulás/feltámadás - de előbb-utóbb az ő köve is elfeketül tőle. Homura áll a legrosszabbul e téren, neki van a legkevesebb "HP-ja" és soul limitje, neki nagyon kell vigyázni magára. Lásd a kórházi múlt... ezt még tetéztem azzal, hogy <headcanon>az automatikus regenerálódás egy berögzült énképhez igyekszik visszatérni, így ha egy eredendő hibát akar kijavítani, mint a szemét vagy a szívét, akkor külön mágiát kell erre használnia, akár egy második permanens javító varázslat, akár egy szó szerinti műtét mágikus megfelelőjét, amihez épp úgy tanulni kellett, mint a szalagpuskákhoz, de ha egyszer megcsinálja, akkor a változtatás megmarad.</headcanon>. <nemenyimdenemiskánon>Rumiberrinél a permanens változat működik, a test távirányítása mellett folyamatosan szívja az is a mágiát, de érzékelhető is más lányok számára, így ha el akar tűnni a mágikus radarról, akkor szemüveg fel, és szaladgálhat a gyenge szívével.</emenyimdenemiskánon>
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A 45 napos topikban vetődött fel:
Surci írta:...ráadásul a (sorozat) vége is inkább a Haibanéhez hasonlítható mint a totál nihilista K.O. világvége-cuccokhoz, így még az üzenete is pozitív - persze értelmezés kérdése, a topicjában futottunk már rá pár kört a szakértő úrral :D
Először is köszönöm az új titulust :LOL:

Pedig ezzel igazából egyet is értek. Madoka tulajdonképpen jó megoldást talált az alapproblémára, és ha valaki odafigyel a sorozat alatt, nem csak sírással és hezitálással tölti az idejét, hanem - még ha nem is tudatosan teszi - gondosan összegyűjti a szükséges információt ahhoz, hogy ne hozzon elhamarkodott döntést. Végülis innen indult az elején, nem? Vicces komolytalan, naiv kislánynak beállítani, aki csak csetlik-botlik és meg kell óvni a saját tudatlanságától (és a fanokon kívül ebbe a hibába még Homura is bele-beleesik), de igazából, ha nem is egy L vagy Kira (hála a jó égnek :vigyor: ), megvan a magához való esze.

Az, hogy a válasz csak jó de nem tökéletes, persze várható volt. Az egész történet arról szól, hogy nincs ingyen ebéd, miért pont itt lenne? Meg kell fizetnie érte Madokának, aki megteszi, mert hisz benne, hogy jót cselekszik, de meg kell fizetnie Homurának is. Ami fájó pont, mert Madoka nem kicsit pont azért tette, amit tett, hogy őt megszabadítsa - ami egy kicsit túl jól sikerült. Persze, egyszer majd találkoznak, Homurát is elviszi a Megváltó, de mi lesz addig és mi lesz utána?

[innentől a saját alternatív verzióm dominál]

A Wraith Arc (Majuu Hen) végre elkezdett bevilágítani ebbe az időbe is, kíváncsi leszek, mi lesz a válaszuk arra, hogy mi volt a csapda. Nekem már van egy elméletem és van is megfelelő szereplőgárdám a tesztelésére. Sajnálni fogom, ha a Majuu Hen megelőz, de ha így lesz, legföljebb beépítek ezt-azt, közelebb kerülve a kánonhoz. Korábban is megcsináltam: változtattam Walpurgis megjelenésén is a MGC 8. fejezetében, miután láttam a 11. részt, de a befezéshez nem nyúltam emiatt, hiszen az független volt, egy másik gondolatkísérlet arra, hogyan fejezem be "ugyanazt" a történet egy erősen eltérő kezdet után. A válasz az lett, hogy persze hogy máshogy :thumb:

Most van két karakterem, akik személyesen ismerik Madokamit és Akuma Homurát és szent esküvéssel megfogadták, hogy elkerülik a hibáikat - mást nem is nagyon tehetnek. Persze hibátlan koncepció nincs, és a hibákból új világ épül, ezúttal szó szerint.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

Surci írta:Madoka tulajdonképpen jó megoldást talált az alapproblémára
Jajj...
Csak irigyelem azt, aki vak tud maradni a hatalmas beleerőltetésekre az uts epizódban, de azért személy szerint nekem ez kicsit fájt :p
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

What. Világosíts meg.

Komolyan. 4 éve agyalok rajta, és fogalmam sincs.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

Vree írta:
Surci írta:Madoka tulajdonképpen jó megoldást talált az alapproblémára
Jajj...
Csak irigyelem azt, aki vak tud maradni a hatalmas beleerőltetésekre az uts epizódban, de azért személy szerint nekem ez kicsit fájt :p
Öööö... nemértem ezt a megjegyzést. Nem bánnám ha kissé részletesebben kifejtenéd, mire gondoltál konkrétan, mert így reagálni se nagyon tudok. Amúgy a fenti idézetet alvaro írta, nem én, de ettől még egyetértek vele.
alvaro írta:ha valaki odafigyel a sorozat alatt, nem csak sírással és hezitálással tölti az idejét, hanem - még ha nem is tudatosan teszi - gondosan összegyűjti a szükséges információt ahhoz, hogy ne hozzon elhamarkodott döntést. Végülis innen indult az elején, nem? Vicces komolytalan, naiv kislánynak beállítani, aki csak csetlik-botlik és meg kell óvni a saját tudatlanságától (és a fanokon kívül ebbe a hibába még Homura is bele-beleesik), de igazából, ha nem is egy L vagy Kira (hála a jó égnek ), megvan a magához való esze.
EZ. Egyébként megfigyeltem, hogy jópár fórumon kárhoztatják/tehetetlennek/gyávának tartják Madokát, sőt olyat is olvastam már hogy "csak egy sidekick Homura mellett" (ami azé GIGALOL), mert nem szerződik rögtön. Én meg azt mondom, azok után, ami Mamival, és főleg Sayakával történt, akkor lett volna hülye ha szerződik, vagy legalábbis nem rágja meg annyira, amennyire tette. Most mondhatnám, hogy ha hülyéket kellene ilyen téren sorolni ebből a cuccból, akkor Homerun lenne az első, a második pedig Sayaka. Homu igazából egy akkor még tökidegen lány kedvéért ugrott bele egy ilyen szituba úgy, hogy a feltételekről lövése nem volt, Sayaka pedig valaki más karrierjéért kockáztatta az életét - de amikor szerződtek, akkor már mindketten tudták, mivel jár mindez ugyebár, még ha a teljes sztori minden részletét nem is. Úgyhogy nemtudom miért kellene Madokát kárhoztatni. A másik pedig, hogy sokan lekicsinyelhetik Homu ószomsága mellett ezt a kicsi, tapasztalatlan, de egyáltalán nem buta lányt, csak azt felejtik el hozzátenni, hogy Madoka 14 éves, Homu viszont 22, a majd' 100 világvonal minden tapasztalatával a háta mögött - ennek ellenére mégis ez a "picsogógép" oldja fel a sokezeréves körforgást, úgyhogy nem szeretem ha olyasmik miatt baszogatják a kis pinket, amit egyáltalán nem lehet ráhúzni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Juteszembe, még a 45 npos topikba írtad:
(Chiwa Saito munkájára nem találok megfelelő dícsérő jelzőt, pedig van elég a magyar nyelvben)
Én meg túrom felfele az eddigi szerepeit, és csalódott vagyok, hogy ezt a szép titokzatosan finoman fátyolos, tompán csengő hangot nem használja ~ soha :(
Homu igazából egy akkor még tökidegen lány kedvéért ugrott bele egy ilyen szituba úgy, hogy a feltételekről lövése nem volt,
Ezen a ponton hozzátenném, hogy az egyik játékban akkor is szerződik, hogy megmentse Madokát, ha már az első világvonalon megtudja az igazságot a boszorkányokról. Hogy ez önfeláldozó hősiesség, power of love vagy ordas nagy felelőtlenség - erről már el lehet beszélgetni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára alvaro 2016.01.12. 20:57-kor.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

alvaro írta: Én meg túrom felfele az eddigi szerepeit, és csalódott vagyok, hogy ezt a szép titokzatosan finoman fátyolos, tompán csengő hangot nem használja ~ soha :(
1. Ezért lesz Homura különleges, de
2. Hátha majd mostantól!
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:1. Ezért lesz Homura különleges, de
Itt merül fel bennem, hogy amikor jelentkezett, honnan tudta, hogy tud ilyen hangot és éppen ezt használja. Egyáltalán mit tudott a szerepről, amit el akart vállalni? Azt tudom, hogy Katou Emirit (QB) sokkolta, ahogy a felvételek során szép lassan kibontakozott a karaktere jelleme :vigyor:
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

Mahou Shoujo Suzune Magica:
Eddig jobbnak ígérkezik, mint a borzasztó Kazumi.
Ha elmondanám a felállást, azzal le is lőném az összesen 1 db poént, szal nem teszem.
A rajzoló mindenestre szerencsére jobb.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Még egy kis adalék a saját agymenéseimhez: így tudtam újraalkotni a GOSE vége felé Hexenkommando néven megalakult halálbrigádot a Kisekae 2 nevű nekem teljesen új, izé, webes toollal:

http://alvaro84.deviantart.com/art/RESI ... -588500047

(Jó, akkor nem linkelem be képként. Szélesebb, mint 700...)

Ha már rajzolni nem tudok. A linken sok angol szöveg, ha bárki kéri, isten bizony nyomhatok ide hosszú magyar rizsát is róluk :vigyor:

(szerk. Frissített változata a képnek, realisztikusabb modellek és jobb ruhák, főleg Maminak.)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára alvaro 2016.02.16. 16:05-kor.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Rui-chan írta:Lehet, hogy nem annyira utált karakter, de mondjuk úgy, a Madokából nem ő az első,a kit megemlítenek, ha kedvencről érdeklődök. Talán ebből már ki is lehetett találni kiről lesz szó, de ha még így sem világos, akkor elmondom, Miki Sayaka az adott szereplő. Szerintem sokkal több beszólást kap, mint megérdemelné.
:cry: Én mindig is azt hittem, hogy Sayaka baromi népszerű pont azért, amiket írtál.
Rui-chan írta:Kyouko pedig állandóan ehet mégse hízik egy dekát se, ami jó pont szokott lenni
:thumb: Nem tudtam, hogy Kyoukónak ez a menőségi valutája, de jogos.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

wwhite írta:
Rui-chan írta:Kyouko pedig állandóan ehet mégse hízik egy dekát se, ami jó pont szokott lenni
:thumb: Nem tudtam, hogy Kyoukónak ez a menőségi valutája, de jogos.
Nézőpont kérdése. Az eredeti Kyouko esetében egy nem épp értelmes, sem nem kulturált vitapartnerem ezzel támasztotta alá, hogy a testük többé nem működik élőlényként. Azzal szemben, hogy esznek, lélegeznek, anyagcseréjük van, nem vettek észre semmi abnormálisat a testhőmérsékletükön, sőt Maminak évekig fogalma sem volt erről a '"zombi" dologról, elég sovány érv. Sőt, a két veterán (Kyouko és Mami) szemmel láthatóan nőttek is, mióta szerződést kötöttek. Szóval szerintem rendesen működik a teste, neki egyszerűen ilyen az anyagcseréje, illetve sokat le is mozog abból, amit betermel.

Nálam az "első új világban" a mágiahasználattól farkaséhes lesz, és befal mindent, amit csak bír. Úgy vélekedik, hogy ezzel fizet a képességeiért, ha már a lelkét visszalopta. Vagy az általuk elhasznált energiát tölti vissza így, fizikusan szólva.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

wwhite írta: :cry: Én mindig is azt hittem, hogy Sayaka baromi népszerű pont azért, amiket írtál.
Eddig nagyjából 80-20% volt azoknak az aránya akik nem kedvelték/kedvelték Sayakát. Persze ez csak a saját tapasztalatom, amit fórumokon, honlapokon olvastam, vagy Conon megéltem. Lehet neked még nem említettem, hogy MondoConon segítő vagyok AnimeLand-nél a figura szekciónál és a Madokás figurák esetében mindig szegény Sayaka maradt legutoljára, akit megvettek. Vagy amikor zsákbamacskás volt a doboz, nem lehetett tudni, melyik szereplő van benne, egy csomóan mondogatták, hogy remélik nem őt fogják kihúzni.
Ez alapján vontam le a következtetést, pedig szegény tényleg megérdemelné, hogy népszerűbb legyen.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Pedig akárhogy is nézem, és Homerun rulzness ide vagy oda, a Madoka legjobban megírt szereplője (imho) Sayaka. Nála éreztem leginkább azt, hogy a plotban betöltött funkciója, a kapcsolata a többiekkel és a személyiségének alakulása/eltorzulása egyaránt jól és megfelelő arányban vannak kezelve, ahogy neki volt talán a legtöbb és valahol a leghitelesebb motivációja az 5 Meguca közül, szal a kissé egyszerű és uncsi designját leszámítva én bírtam a csajt, legyen mondjuk második az overall rangsorban.

Maa, nálam mondjuk ilyen szempontok alapján Kyouko lenne a rockbottom, akit mindig is ilyen "been there just cause" karakternek éreztem, szal nem mondom, hogy ez a sztori működött volna nélküle (Sayakának később nagy szüksége lett rá, bár ez is csak onnan jött, miután Madoka a sztori előrehaladtával már mással [QB, kívánság, Homusexual vágyak] volt elfoglalva, Sayaka helyett), de azért a hiánya sem lett volna egy hatalmas arculcsapás. Teréz Mamát azért mondanám lényegesebbnek, mert bár a legfőbb faktor vele kapcsolatban az volt, hogy felszínre hozza a true Faustian fílingjét a cuccnak ("Azt hiszem, most először vagyok az életemben igazán boldog", meg a többi ügyes foreshadowing), illetve, hogy lássuk, milyen animével is van valójában dolgunk, szal enyhén plot device, de azért bőven megalapozta például Madoka karakterének bizonyos részeit a későbbiekre nézve, meg persze nagyon kúl volt ez a senpai szerep, amit írtak neki. :D (És akkor még ott a puskákkal menőzés, meg persze az exkluzíve neki írt Kredenc Jusztécia cö dal.)

All in all: Homu > Sayaka > Mami > Madoka > Kyouko
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ööö, szerintem pont az volt Kyouko szerepe, hogy az egész Sayaka történetszál a legjobban működjön. Gyakorlatilag egymás tükörképei voltak az útjaik. Ahogy Sayaka egyre kétségbeesettebb, elkeseredettebb lett az idő előrehaladtával, amint kiderültek dolgok, úgy pont az ő kezdeti lelkesedése és igazságérzete volt az, ami Kyoukot a saját korábbi énjére emlékeztette, és kettejük emiatti konfliktusa kicsit elkezdte visszarángatni a megkeseredettségéből. Szóval akármit is magyarázzanak bele a yurifanok, az ő történetük pontosan kettejükkel együtt volt teljes egész, gyönyörű, hatásos. Ezért is értek egyet azzal, hogy Sayaka volt a legjobban kibontott karakter, de ebben Kyoukonak is nagy része volt.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem is gondoltam hogy Sayakának ennyi hatere van. Pedig ha valakinek, hát neki aztán tényleg fontos szerepe van ebben a sztoriban, az átlag mahou shoujo életútját rajta keresztül mutatják be, és dettózom a többieket, nagyon jól megírt karakter. Engem csak egy dolog bosszantott vele kapcsolatban, mégpedig az az el nem mondott vallomás Kyosuke felé. Ezt már írtam asszem itt a topicban, de talán még nagyobbat ütött volna a dolog, ha Kyosuke elutasítja, vagy mondjuk ő az egyik srác annál a metrós beszélgetésnél.

Szerintem nincs is olyan akit ne kedvelnék, csak Mamira kevés idő jutott, míg Kyouko nálam is kilóg a sztoriból, megintcsak amiatt hogy nem volt rá annyi idő, hogy Sayaka nagy barinőjévé váljon, így a szememben kissé plot device ízű ez az "egyik pillanatban még nem bírom, utána meg már a legjobb barátnőm"-féle változás a jellemében. De az alapvetően a többiekkel ellenséges karakterét kedvelem, mert szvsz elég eredeti húzás volt így indítani őt a sztoriban.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Énisénis! :lufi: Sayaka nagyon jó karakter, plusz az ő szála ütött mellbe leginkább!
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Juj, a statisztikámat át kell alakítanom, annyian írtátok, hogy kedvelitek Sayakát! ::jthrill::

Amúgy, ha már szóba került, akkor nekem így néz ki a sorrendem: Mami, Sayaka > Homura > Kyouko > Madoka
Madokát túlságosan is jónak tartottam, amit az anyukája megjegyez a történet felénél, hogy eddig majdnem tökéletes volt, meg kell tanulnia hibázni. Kyouko szerintem a saját kérésére ismert rá, amikor Sayaka elmondta, hogy mit kívánt. Ő már átélte egyszer, hogy milyen, amikor másnak akarsz jót, úgyis csattani fog valahol, mert így működik a mahou shoujo élet ebben a világban. Ezért sem éreztem erőltetettnek a kapcsolatukat.
Mami és Sayaka között direkt van vessző, mert őket egyformán kedvelem. :) Egyébként senkit nem utálok, bár Homura Rebellion verziójára húztam a számat.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Én is énisezek. Nálam valami ilyesmi: Homura > Madoka = Sayaka > Kyouko = Mami. XD (Jah, és egyiket sem utálom.)
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Vree »

Sayaka > mindenki
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: wwhite »

A fentiekhez már én sem tudok sokat hozzátenni, mert Sayaka talán a leginkább relatable karakter az öt lány közül, és pont ezért nálam is elöl végez, Mamival egyetemben. :)
iskariotes írta:Bár már nagyon sokat olvastam Tőletek a Madokáról nem győzött meg arról, hogy érdemes lenne megnézni (valahogyan nehezen jön összem bennem a kislányok akik heroikus harcokat vívnak egymással dolog) [...]
#nospoiler, de imho a kislányok annyira bedesszek, hogy nem tűnne fel a zsáner (amit az anime amúgy is percről percre dekonstruál). :)
Válasz küldése