Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: anubys »

Junchi írta: Btw2 amin igazából most agyalok, az az, hogy ha Mayurinak az a sorsa, hogy meghaljon ezen az idősíkon és csak akkor van esélye, ha (Suzuha elméletét követve) Okarin úgy lép át egy másik time line-ra, hogy közben túlhalad azon a bizonyos 1%-on, akkor mi van, ha ezzel visszakerül arra a síkra, amikor meg Kurisu halott. Szal ő egyértelműen hulla volt az első részben, majd láttuk, hogy a végén újra életben volt, ami csakis úgy történhetett meg, hogy Okarin átlépte az 1%-ot. Tehát elméletileg csak az egyik lánynak van esélye életben maradnia, feltéve persze, ha mondjuk Okarin együtt utazna időt Kurisuval. Vagy dunno... Lehet, fölöslegesen agyalok és a mai részben minden kiderül majd. :3
Még ugyan nem értem a 15. ep végére, de szerintem ha kettő idősík létezéséről tudnak, attól még nem kizárt, hogy akár végtelen "mennyiségű" létezik. Szóval kereshet olyat, ahol mindketten életben maradnak.
Viszont azt továbbra is fenntartom, hogy Okarin szempontjából fontos, hogy találjon olyat, ahol életben marad, ugyanis azok az időszálak, ahol meghal, továbbra is valósak maradnak, csak ő egyszerűen nem onnan szerzi a további emlékeit.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>anubys

Yupp, tuti, hogy több olyan time line létezik, ahová a div1% átlépésével el lehet jutni, épp csak az anime szempontjából értelmetlen a többivel foglalkozni. :3 Szal eddig is ott lepett meg minket a stuff, ahol csak tudott + a 16. rész vége is egyfajta hint akart imho lenni, mikor mutatták Mayurit a végén és mondta Okarin, hogy "talán végre megmenekült", viszont nem mutatták Kurisut, szal szerintem most jutottunk vissza oda, ahonnan az első rész is "indult".

Btw 16. rész: A "Suzuha levele" jelenet ZS-E-N-I-Á-L-I-S volt.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Szerintem is végtelen lehetőség van 1%-on túl, én nem láttam semmi okot, ami kizárná, hogy a 2 lány egyszerre túlélhesse. Persze láthattuk, hogy néha egyvalakit is elég nehéz így megmenteni, nemhogy kettőt egyszerre. Nem baj, lehet próbálkozni, amíg grief s... izé.... :hammer:

szerk. Egyébként fura, hogy néha milyen mélyreható változások történnek (pl. egész Akiba megváltozik), de ők mégis ugyanakkor, ugyanott, ugyanabban a felállásban ott vannak a laborban, vagy Feris-nyannál. Kicsit ellene dolgozik annak, hogy komolyan vegyem őket :D bár megértem, hogy nagy nehézséget okoz a történet írásában, hogy bármitől bármi megtörténhet.

A másik, amit csodálok, hogy Okarin egy próbálkozása során se hagyta ott a fogát. Szerintem jó esély volt rá.

szerk2. Ja, még valami! Én is találtam valamit, ami szerintem abszolút awesome: a divergence meter! Keményen küzdök, hogy úgy lopjam el, hogy mégse :vigyor:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>alvaro

Ezek szerint akkor Te is túl vagy a tizenharmadik részen, mikor Okarinból Homura, Mayuriból meg Madoka lesz. :D

Btw igen, persze, hogy végtelen lehetőség van az 1%-on túl is, épp csak fölösleges imho a többi (valszeg eseménytelen) változatról beszélni, ha már egyszer van két, eseményekben igencsak gazdag line-unk. :3
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Persze, egyelőre nem érdekes, mi van az 1%-on túl... de még lehet... nem ismerem a játékot, tehát annyit tudok a sztoriról, amit az animében láttam.

Vigyázat, fantasztikus kozmológia következik, asszem Madoka spoilerekkel, csak kötélidegzetűeknek! :LOL:

Egyébként nagyon érdekes volt a parttime senshi (Amene Suzuha) magyarázata a kötelekkel. Épp most rágtam meg megint ezt a témát, és vetettem össze azzal a világképpel, ami a saját fikciómat mozgatja, de csak halvány utalás volt rá eddig. Nálam a "kötelet" bizony el lehet mozgatni, de ennek folyománya, hogy hatunk a szomszédos "szálakra" is, és azok is hatnak ránk, ezért marha nehéz bizonyos dolgokat elérni, pl. megmenteni Madokát vagy Mayushiit

A szálakat egy mindeddig megmagyarázatlan természeti jelenség vagy erő, az ún. Primary Attractor tartja össze. Akkor jutottam erre a következtetésre, amikor régebben megpróbáltam megmagyarázni, hogy a Fringe (Rejtély) párhuzamos univerzuma hogy képes olyan óriási eltéréseket produkálni úgy, hogy közben majdnem minden szereplő a helyén van, ahelyett, hogy egészen más emberek népesítenék be, ahogy azt várnánk, ha az a világ olyan régen ágazott el a mienktől, hogy a technológiák hatalmas eltérések vannak. Annak ellenére, hogy bizony elő-előfordul, hogy az egyes emberek egyik vagy másik "példánya" meghal, miközben a másik tovább él - és ez mégsem okoz a világok között láncreakciószerű eltávolodást, hanem valahogy mégis hasonló utat járnak be.

Ezt az elmélet helyettesítettem be aztán, amikor megláttam a Madokát... nem véletlen, hogy szegény Homurának el kellett buknia, a szükséges erejű változtatás, ami egy halom párhuzamos szálat (avagy egy egész kötelet, lásd S;G) elránt, ahhoz nagyon ügyesen kell megváltoztatni dolgokat, ráadásul itt a pillangóhatás is belép, így a szükséges változtatás jó eséllyel az emberi elme számára akauzális :hammer: Mindenesetre a divergence meternek 1% fölött kéne mutatnia hozzá, azt hiszem. Mármint, ha visszafele nézzük. Ha Homura kórházi ágya mellett lett volna egy divergence meter, az neki semmit nem segített volna, mert ő mindig ugyanoda tért vissza, és folyamatában próbálta befolyásolni az eseményeket.

Nagyon érkesnek találom ezt a világképet, ahol a pillangóhatás és az elsődleges attraktor folyton egymás ellen hatva tartja az egyensúlyt avagy a távolságot egyes rokon univerzumok között :lol:
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Na ez egy nem semmi kezdet volt, a 18. rész bevezető mondata :vigyor:

Azért... szerencsétlen miko csaj/srác... nem is kell hozzá komment, aki látta a részt, látta.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hát jah, igazából ő is nagy áldozatot hozott, csak úgy, mint Feyris egy hete, szal lehet nekünk semmiségnek tűnt ez az egész gender-bender, de gondolom Rukának messze többet jelentett.

Egyébként a rész sokban nem vitte előre a sztorit, viszont örültem, hogy a vígjáték elemek ismét megsokasodtak. :D A legjobb Kurisu és Okarin beszélgetése volt:

O: "Te amerikai szűz!"
K: "Ki az amerikai szűz??"
O: "Hát te, ki más?!"
K: "Persze, persze. Te is az vagy!"

:LOL:

Btw jövő héten akkor gondolom jön az utolsó D-mail (valszeg Moekára két rész is rámegy, szal ő nem szerepelt eddig valami sokat + nehezebb eset), aztán mehetünk a béta time-line-ra.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: alvaro »

22. Ez volt talán a legtragikusabb, legeszelősebb, legkétségbeesettebb győzelmi beszéd, amit valaha hallottam.

Innen hova?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Az epizód zsenialitását ismert számmal nem lehet kifejezni.

Már csak két rész... :/ Ezalatt még be kell tömni pár plot twistet (pölö, hogy ki szúrta le Kurisut), meg kell oldania Okabe-nek a WWIII problémát és még egy happy endet is közbe kéne iktatni. Remélem, elég lesz erre a sok mindenre két ep.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: alvaro »

23.

Szerintem ez egy nagyon jó rész volt.
Valamint megtudtam, hogy amti én Primary Attractornak neveztem a Madoka/Fringe-fanficemben, ők az Attractor Field Convergence névvel illették :hammer:

Na, ki szúrta le Kurisut? Valahogy éreztem, hogy ez lesz belőle...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Amennyire fájdalmasan unalmas volt a középső pár rész számomra, annyira epik ismét a sorozat. Ezt de nehéz lesz értékelni nekem a végén. :drop:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Nekem is, pláne így, hogy MAL nem enged 11/10-et adni...
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Jó volt.
Kicsit nagyobb drámát és több csavart vártam a végére, de így is tetszett.
A második felében történt 'bénázás a moe karakterekkel' miatt 'csak' 9/10 :vigyor:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Jó volt. A rendezés a második félidő moe probléma megoldó "side-quest"-eket leszámítva nagyon epikus volt, minden a helyén volt, minden rendben volt. A látvánnyal együtt. Sőt még dicséretesnek tartom, hogy végülis lett egy love intrest választva, és őrá épült a befejezés. Nem szeretem a hárem endeket. XD (És arra számítottam, hogy az lesz.)

Ami a nem jó, az egyrészt egyes szereplők gyakorlatilag teljes fölöslegesek és csak a moe faktor miatt vannak benne. Másrészt pedig a science-fiction részből a science igen igen gyakran ment a kukába. Nem, nem a mikróhullámusütő időgép a problémám, az természetesen az alaphelyzet része, tök oké. A problémám az alábbiakkal van:
1. Mindenki mindig előbb-utóbb emlékszik a többi idősíkra. Most, hogy is van ez? Arra az idősíkra bezzeg nem emlékeznek "előre" soha, amit még a rendezés időrendje miatt még nem hoztak létre? (Meg az előbb-utóbb úgyis feltalált időutazás miatt létrejövő kismillióra.)
2. A nem változtathatod meg a sorsod problémakör. Hogyhogy? Miért? Mi ez a paranormális erő, ami óhatatlanul mindig megöli Mayurit (és Kurisut), és ráadásul miért pont egy-egy napot ad hozzá az életéhez, ha visszacsinálják a D-Maileket?
3. Miért lehet ezt becsapni? (Azzal, hogy Kurisut művérbe folytjuk.) És ezt future-Okarin honnét tudta? És miért nem future-Okarin csinálta vissza az egészet, miért kellett hozzá a jelenkori énje? (Sőt miért nem tudta volna csak Suzu? Sőt miért mindig Suzu utazik vissza? Miért küldik a tizenéves kislányt a múltba, saját maguk helyett?)
4. Mivel ugye kétszer utazott vissza Okarin az "első részbe", a második alkalommal miért nem találkoztak az első alkalom időutazó Okarinjával és Suzujával?

Nem akarok flamewart kelteni, a fentiek költői kérdések. Jelzik a plotholeokat. Nem kérek rájuk válaszokat, legfeljebb annyit, hogy esetleg más is érzi-e ezeket hibának, vagy sem? Ezektől eltekintve a zseniális rendezői ötleteknek (pl. alternatív opening!) és az összességében a szó legnemesebb értelmében quality megvalósításnak hála, én szerintem egy nyolcast adok rá a tízből. Ami aztán, ha elmúlik az epikség érzés és a hype lehet, hogy egy hetesre csökkenhet, majd meglátjuk.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Cruel Angel írta:1. Mindenki mindig előbb-utóbb emlékszik a többi idősíkra. Most, hogy is van ez? Arra az idősíkra bezzeg nem emlékeznek "előre" soha, amit még a rendezés időrendje miatt még nem hoztak létre? (Meg az előbb-utóbb úgyis feltalált időutazás miatt létrejövő kismillióra.)
2. A nem változtathatod meg a sorsod problémakör. Hogyhogy? Miért? Mi ez a paranormális erő, ami óhatatlanul mindig megöli Mayurit (és Kurisut), és ráadásul miért pont egy-egy napot ad hozzá az életéhez, ha visszacsinálják a D-Maileket?
3. Miért lehet ezt becsapni? (Azzal, hogy Kurisut művérbe folytjuk.) És ezt future-Okarin honnét tudta? És miért nem future-Okarin csinálta vissza az egészet, miért kellett hozzá a jelenkori énje? (Sőt miért nem tudta volna csak Suzu? Sőt miért mindig Suzu utazik vissza? Miért küldik a tizenéves kislányt a múltba, saját maguk helyett?)
4. Mivel ugye kétszer utazott vissza Okarin az "első részbe", a második alkalommal miért nem találkoztak az első alkalom időutazó Okarinjával és Suzujával?
1. Hogy elkerüljük a még hosszasabb magyarázkodást/győzködést a mellékkarakterek esetében. Így is sok volt belőlük!
2. Ezt az elején magyarázza Titor a chaten, hogy hiába bomlik egy eseménysor alternatív síkokra, amik párhuzamosan mennek és nem érintkeznek, a végén mindegyik ugyanúgy végződik(=Sors), ha a különbség nem ugorja át az 1%-ot. Ez az ok-okozati pillangóeffektus, amint az Ok bekövetkezik (első D-mail) abból mindig ugyanaz az Okozat következik (Mayuri meghal, SERN jövőkép, stb), ami egyben megint egy újabb kiinduló Ok, az Okozata pedig hogy az egészet visszacsinálják a 'Kurisu meghal' létsíkra
3. Kurisu-nak nem a halála volt a megmásíthatatlan Ok, hanem hogy Okarin mindenképpen halottnak kell hogy lássa (ha meg akarja menteni, akkor is meghal vhogy, mert a hullának ott kell lennie), így bekövetkezzen az első D-mail elküldése, mint Okozat, és mint a következő 3hét kiváltó Oka. Ezeknek meg kell történniük, mert ez a sorsuk. Kurisunak szerencséje van, mert neki nem muszáj feltétlenül meghalnia mint Mayurinak, a lényeg a holttest ottléte, mint rögzített esemény az időben.
Ha öreg Okarin ment volna vissza megmenteni, akkor Kurisu a fiatalabbra már nem is emlékezne, csak az idősebbet keresné mindenfelé, aki akkor még létezik. Plusz mert a fiatalabb a főhős :vigyor:
4. Ez nekem is feltűnt, és szintén szúrja a szemem :o_O:

Valahogy így képzeltem el az események sorrendjét:
Kép
És a Sors megköveteli, hogy azt a kört mindenképpen leírják :roll:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

(imho pont a pillangó effektus kiszámíthatatlansága miatt furcsa, hogy ilyen pontosan hal meg mindig Mayuri, de ne menjünk bele)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Imho a Mayuri haláloknál maga a sors kapta a nagyobb szerepet, míg a pillangó "csak" másodhegedűs volt.

De erről tényleg vitatkozhatnánk napestig, szerintem akkor sem jutnánk közös nevezőre. :3
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Vannak fix pontok az időben, amiket nem lehet megváltoztatni, míg más eseményeket lehet alakítani.
Egyébként az animéről ez a Doctor Who részlet jutott eszembe. :D
http://www.youtube.com/watch?v=vY_Ry8J_jdw
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Vannak fix pontok az időben, amiket nem lehet megváltoztatni, míg más eseményeket lehet alakítani.
Mondtam feljebb, hogy nem akarok flame wart indítani, de erre óhatatlanul rá kell kérdeznem: Miért? (Értsd: Mi emel ki egyes eseményeket a többi közül, hogy az mindig be kell következzen, percre pontosan? Van erre tudományos magyarázat Steins;Gate-ben? Szerintem nincs.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Valóban, magában az animében tényleg nem kapunk rá választ, így ezt az elméletet más időutazós filmekből, sorozatokból vettem.
Itt úgy képzelem el, hogy Mayuri halála mindenképpen szükségszerű volt, hiszen enélkül Okarin nem próbálta volna ki a time leap gépezetet. Tehát ha Mayuri nem hal meg, Okarin nem használja a szerkezetet, tehát a kör nem jön létre. Míg Kurisu tetszhalálával be lehet csapni az idővonalat. Amúgy nem vagyok túl jó az ilyesmik magyarázásában, de azért remélem érthető volt, legalább egy kicsit.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

http://ibm5100.net/steinswiki/2011/09/2 ... aft-skins/

O, F-

Logo-elemzés és rejtett hintek rulz. :3
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Na, ki cameo-zik az egyik részben? ::hehe::
http://myfigurecollection.net/image/GOD ... 89634.jpeg
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Na, ki cameo-zik az egyik részben? ::hehe::
http://myfigurecollection.net/image/GOD ... 89634.jpeg
A mini-myfigurecollection banner? :\
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Feltöltöttem a képet imageshack-re, remélem most már jó lesz.
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 89634.jpg/
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végül sikerült a végére érnem a Steins;Gate-nek és összehasonlíthatatlanul jobb volt, mint a Chäos;Head. Szerencsére jóformán semmi érzékelhető köze nem volt egymáshoz a kettőnek. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése