Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Az tetszett ebben az animében, hogy mind a sztori van olyan érdekes hogy az ember továbbnézze, mind a karaktereket (főleg a főszereplő zseniális idiótát és Makisét) sikerül annyira megkedveltetni a közepére, amikor elkezd elborulni a cucc, már komolyabban tudjunk értük izgulni-aggódni, meg úgy egyáltalán agyalni rajta hogy Okarinnak hogy sikerül rendbetennie ezt az egészet, mert ha kb. a közepétől jobban visszagondolunk, akkor látható, hogy már a legelső rész elején totál totál el van cseszve minden Makise halálával.
Erre szokta írni a sok Narutard, hogy "OMG, lasu a zeleje", mert hát ők azt hitték, hogy akciót, drámát, meg mittudomén még mit kapnak már az első másodpercben. A kedvencem az volt, mikor anno valaki azzal jött, hogy a 12. rész kellett volna az első legyen. Nem baj, hogy semmi értelme nem lett volna az egésznek...
Surci írta:(pl. amikor a főszereplő páros szívja egymás vérét, főleg ahogy Okarin húzza Makise agyát, annak meg megy fel a vérnyomása, de a gyereket ez nem igazán érdekli XD)
Váá, ne is mond, mikor épp a lightosabb oldalát mutatta a sorozat, én is ezeket a kis relic-eket bírtam a legjobban. Tényleg baromi jók és autentikusak voltak a dialógok, nameg, ahogy beletiportak a másik egójába, áh~. :)
Surci írta:Olvastam itt fenn, hogy a többiek plot szempontjából feleslegesnek érzik a lányok problémáinak egy jó részét, és csak amolyan "egy rész-egy csaj"-fillernek veszik (mondjuk van benne valami...) viszont ha belegondolunk, azért önmagában pl. Feyris vagy Ruka problémája a saját szemszögükből azért elég durva
Én azt karmoltam igazán ezeknél a részeknél, hogy profi módon lettek beleintegrálva a fősztoriba. A legtöbb VN-adaptációnál ez ugye elég random szokott menni: egyszer csak jön xy csaj a random sztorijával, az MC elidőzget vele, problem solved, aztán mindenféle kapocs nélkül jön a következő alany. Itt úgy lett ez megoldva, hogy közben haladt a fősodor is.
Surci írta:(volt is pl. egy elcseszés benne a végén, amikor az ep 23-ban szereplő Suzuhát és Okabét az ep 24-beli énjük nem látja ugyanazon a helyen).
Ebbe sokan beleugrottak már anno is, pedig elég egyszerűen magyarázható: Minden egyes időutazás elmozdítja az addigi timeline-t, még akkor is, ha egyébként visszautazol, de semmit nem csinálsz a múltban. Ezért is volt az, hogy a 24. részben, a második próbálkozásnál ugyanúgy csak egy Suzuha és egy Okabe volt jelen, lévén nem egzakt ugyanarra az idővonalra kerültek, hanem egy kicsit másikra (a VN-ben mutatták is a divergencia-számokat, ezt megtehették volna az animében is, akkor kevesebb lett volna a kavarodás). Mondjuk IIRC egy ponton említik ezt valahol az elején, de ebben nem vagyok biztos.
Surci írta:pl. MIÉRT elkerülhetetlen szükségszerűség MINDEN létező idővonalban Mayushii halála
Ha választani kéne egy valóban kissé gyenge lábakon álló plot-device-t a cuccból, akkor én is erre adnám a voksomat. Persze ennyi írói szabadság bárkinek jár, hogy egy kis fantasy-t is vigyen a dologba, lévén sosem hirdette a cucc úgy magát, mint egy PhD-értekezés az időutazásról.
A lényeg ugye annyi, hogy vannak fix pontok és események az időben, amik az attractor field miatt mindig befognak következni. Ezek ilyen ok-okozati törvény szerint működnek, ergo addig, amíg él a kiváltó ok, addig az okozat is meglesz. Lásd a béta-vonalon a harmadik VH-t, amit addig nem lehet semmisé tenni, amíg az okot magát el nem törlöd (Kurisu értekezését az időutazásról). Mayuri halála kábé ugyanez: Egy fix esemény az alfa attractor fielden, ami mindenhogy befog következni, lévén Okabéék megépítették az időgépet -> emiatt a SERN rájuk talált -> ez Mayuri halálához vezet. Mivel a time-leap gép az alfa AF-en fix esemény (ok), ezért Mayuri halála is az (okozat).
Surci írta:Így van, jól mondod Okarin fiam, a többi balfasznak is tanítsd már meg ezt a szöveget, mert a jelek szerint egyik se ismeri.
So true. Amúgy is nagyon bírtam a szerelmi szálat a cuccban, mert nagyon jól sikerült + az ég is egymásnak teremtette ezt a két hülyét, ezért is röpködtem örömömben, mikor az utolsó pár részt főleg erre építették, amihez az OVA már csak hab volt a tortán. (Pedig annyira nem szoktam az ilyesmit szeretni, viszont mikor igen, akkor nagyon. :3)
Surci írta:(jóhogy már nem Asuka 2.0 aki 14 évesen végezte el az egyetemet -_-)
Hehe, erről most eszembe jutott, milyen tök jó analógiák voltak anno erre, ahogy a kivételesen tökös Ikarin próbálja menteni Mayureit és Masukát a Chronos nevű angyaltól, miközben Suzuto egyengeti az útjait, és még a helyi Gendóval is meg kell mérkőzzön, aki itt kivételesen most nem az ő apja. xD

Btw a rendezés hogy tetszett? Nálam a mai napig ez az egyik etalon, ha anime-sorozatról van szó. Imho félelmetesen jó munkát végzett helyenként Hamasaki (kiemelten a 12. rész lépcsős jelenetét, meg a 22. részt úgy ánblokk); kár, hogy manapság már nem értékelik a tehetségét és ilyen Blade & Soul-okat, meg Terra Formarsokat sóznak rá... >__>
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Erre szokta írni a sok Narutard, hogy "OMG, lasu a zeleje", mert hát ők azt hitték, hogy akciót, drámát, meg mittudomén még mit kapnak már az első másodpercben. A kedvencem az volt, mikor anno valaki azzal jött, hogy a 12. rész kellett volna az első legyen. Nem baj, hogy semmi értelme nem lett volna az egésznek...
Ez azért vicces, mert én jellemzően inkább a pörgősebb cuccokra vagyok ráállva, de ha jól emlékszem, pont ennek megy le úgy az első része, hogy hősünk szeme láttára hal vérest halált a vörös hajú csaj, majd a rész végére lazán besétál elé és ő is csak néz, hogy mi a fene van. Ez volt a narutardoknak "eseménytelen"? :D Ha csak epizódonként egy ilyen fordulatot bedobnak, már azt sem bánom, ha a maradék időt átteázgatják. :vigyor:

Junchi & Surci: Nem azt mondtad, hogy te ezt még nem is láttad?

Titkos: Amúgy de, viszont alap, hogy leszedtem végig BD-ben és amikor azt néztem, hogy rendesen lejöttek-e a fájlok, nyilván az első részt csekkoltam, hogy azért lehetőleg kevés spoilert kapjak. XD

Az alaptémára visszatérve: ha meg tényleg narutardok csinálják ezt, az azért is különösen lol, mert én meg azzal voltam úgy, hogy "ez komoly, hogy kb. 18 részt eltöltenek egy Isten háta mögötti faluban, ahol Gatts, meg egy multicéges terrorizál mindenkit és ez a plot"? :dirr: Szal most mindenféle Naruto-hater érzésemet félretéve, kb. a Chuunin vizsgától értettem meg egyáltalán, hogy aki ezt szereti, az mit eszik rajta, mert addig valami iszonyú lassú, érdektelen és nyögvenyelős volt az egész sztori, az állandó karakterek száma meg kemény 3-4 körül mozgott, a többi tökéletesen "dobható" mellékszereplő volt. Szal szerintem a Naruto pont a shounen cuccok között is a lassabb kezdésűek közül kerül ki, bár az tény, hogy már az elején is minden epizódra jutott valami teátrális szenvedés, flahback, meg arcozás, lehet jól mondja Junchi, hogy ezeket a hatásvadász elemeket hiányolták a Steins;Gate-ből. :vigyor:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Ez azért vicces, mert én jellemzően inkább a pörgősebb cuccokra vagyok ráállva, de ha jól emlékszem, pont ennek megy le úgy az első része, hogy hősünk szeme láttára hal vérest halált a vörös hajú csaj, majd a rész végére lazán besétál elé és ő is csak néz, hogy mi a fene van. Ez volt a narutardoknak "eseménytelen"? :D Ha csak epizódonként egy ilyen fordulatot bedobnak, már azt sem bánom, ha a maradék időt átteázgatják. :vigyor:
Jó, nyilván sarkítottam kicsit, mikor azt állítottam, hogy csak a Narutardok fanyalognak a lassú kezdésen, de azért jellemzően náluk tapasztalom ezt, meg persze a "láttam az Elfen Liedet, ott már az elején véres végtagok röpködtek, itt meg semmi" csoport sem elhanyagolható, ebből a szempontból.

Mert hát milyen dolog az, hogy lefektetjük előtte az anime szabályait? Milyen már az, hogy folyamatos kísérletezgetések után tudják csak végül összehozni az "időgépet", és nem egy deus ex machina képében? Hogy merészeli bemutatni az anime a karaktereit? Tiszta gáz ez így.

Egyébként pedig: megvan a teljes cucc BD-ben a gépeden? És még mindig nem toltad be? Anyje, ha jössz a tavaszi conra, kisangyal módjára fogsz előttem vizsgázni belőle. Got it? :D (De lehet már előtte kiosztom a tételsort, és gépen keresztül adsz számot a tudásodról. :3)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:A lényeg ugye annyi, hogy vannak fix pontok és események az időben, amik az attractor field miatt mindig befognak következni.
Kösz, így már világos. Gondolom te többször láttad már, én elsőre ezt nem szúrtam ki.
Junchi írta:Btw a rendezés hogy tetszett?
A 22. rész az epic volt, meg azt vettem észre, hogy úgy en-bloc az egészben nem voltak elcseszett részek. Sajnos sokszor a jó animéknél is becsúszik egy egy gyengébb rész, főleg ha vannak epizodikus részek, de itt egyszer sem éreztem ezt.
Junchi írta:Erre szokta írni a sok Narutard, hogy "OMG, lasu a zeleje", mert hát ők azt hitték, hogy akciót, drámát, meg mittudomén még mit kapnak már az első másodpercben.
Kb. amit Titkos írt fenn: volt egy gyilkosság meg egy "műholdbecsapódás" az első részben, aztán a meggyilkolt csaj szembejön Okarinnal a végén, mi a francot akarnak még? Mondjuk a 2-4. ep-et én is lassúnak tartottam, de aztán a szereplők SoL-jelenetei meg a kísérletezgetés nagyon jól elviszik a dolgot a közepéig, ahol ugye a csavar van. Amúgy ezt nem igazán értem, ennek a cuccnak nem akció-fight a műfaja, hanem életszelet, sci-fi meg dráma. Namost a drámát azért fel kell építeni (hacsak nem egy nagy flashback lesz az egész sorozat, mert kb. csak akkor szoktak durván kezdődni az első részek), a szereplőket meg kell ismernünk, hogy egyáltalán legyen tétje és súlya a később következő dolgoknak. De aki nekiül egy animének, az a leírás és műfaj alapján kb. tudja hogy mire számíthat az első részekben szal nem tudom miért olyan meglepő egyeseknek hogy nem vérre ment már az első pár részben is a játék. LOL most az ugrott be hogy ott volt az AgK!, na abban volt "akció" meg vérfröcsögés rendesen az első részekben, aztán mégis olyan lett amilyen. Nem is merem megkérdezni, de ugye ugyanazok az enberek nyomják ezt a szöveget AA-n, akiknek az Akame bejön... -_-

Na jó, ez a cucc nálam kivétel volt, mert nem olvastam ismertetőt csak lerántottam az egészet mert láttam hogy MAL-on és ANN-en is az elsők között van, meg a zsánerben olvastam hogy időutazás - de mondom, lehet hogy jobb is így mert ha meglátom hogy dating vagy visual-fénynovella adaptáció, hát lehet hogy el se kezdem.

/OFF

Titkos megkérdezhetem hogy te most mit nézel? Mert azt már tudjuk, hogy miket NEM nézel :dirr:

/OFF
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Egyébként pedig: megvan a teljes cucc BD-ben a gépeden? És még mindig nem toltad be? Anyje, ha jössz a tavaszi conra, kisangyal módjára fogsz előttem vizsgázni belőle. Got it? :D (De lehet már előtte kiosztom a tételsort, és gépen keresztül adsz számot a tudásodról. :3)
Win. :lol: Amúgy még meglátjuk, bár a tavaszi conra valóban szeretnék menni, de még kiderül majd, hogy hogyan alakul. :) Hogy addigra lenyomom-e a SG-t, az persze egy másik kérdés, de ha azt nem is, talán az MLP, vagy a Dirty Pair eltalált poénos jeleneteiről tarthatok neked kiselőadást. :lol:
Surci írta:/OFF

Titkos megkérdezhetem hogy te most mit nézel? Mert azt már tudjuk, hogy miket NEM nézel :dirr:

/OFF
Persze és jogos. :lol: Animéből sajnos most szinte semmit. Na jó, ez nem igaz, hiszen nem is olyan régen írtam a Patemáról, aztán egyik-másik topicba is hozzátoldottam dolgokat ehhez meg ahhoz a sorozathoz, de az tény, hogy úgy ténylegesen, nekiülve, részről-részre kb. talán fél éve nem néztem egy sorozatot sem. ^^" Persze ha jön valami istenkirályság (pl. legutóbb ilyen volt a Shingeki), akkor úgy sem bírom ki, hogy ne várjam tűkön ülve hétre hétre az adott részt és ne szedjem le, illetve nézzem meg már a megjelenés napján, a baj csak az, hogy ilyen sorozat ebben az évben számomra még nem nagyon volt. Most "felütöttem a vinyómat" gyorsan és megnéztem, hogy mik azok, amikből ha nem is az összes eddigi részt, de legalább az első párat leszedtem:

-SAO II: Nem egy nagy cucc, de az elején még úgy tűnt, hogy heti leosztásban bírni fogom. Ez részben igaz is volt, viszont annyira nem történt semmi 1-1 epizódban, hogy úgy voltam vele, hogy "oké, inkább nézzük 2-3 heti leosztásban", aztán ahogy az az ilyen eseménytelen cuccoknál lenni szokott, szépen el is felejtettem, hogy a világon van, meg annyira kedvem sem volt már folytatni.

-Cross Ange: Ezt szántam a nagy "hétről-hétre várni fogom" sorozatomnak, csak aztán tudjuk, hogy mi lett belőle. :dirr: Persze a for the lulz-faktor miatt tartom magam ahhoz, hogy egyszer még lenyomom, de lehet most már ennek is megvárom a végét, ha tényleg jó lenne, nyilván nézném, de így a fanservice, meg a facepalm jelenetek nem sarkallnak akkora tettvágyra, hogy ennek ellenére is up to date legyek vele kapcsolatban. XD

-Ore Twintails ni Narimasu: Idióta debilség, melynek egyetlen előnye, hogy tudja magáról, hogy némileg az és fel is vállalja, illetve, hogy a HorribleSubs csapata egy kvázi "4chan subot" hozott ki hozzá, akiknek a humorát alapesetben ugyan nem komálom, de így animére kivetítve pont kapóra jött, hogy a kb. 4chan-színvonalú sorozathoz 4chanos mondatokat írtak. XD Persze ez még nem javította fel annyira a sorozatot, hogy szintén hű követője legyek. XD

-Sailor Moon Crystal: Na, erre nincs mentségem, szégyellhetem magam, hogy leragadtam az első résznél. ^^"

Persze ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem nézek semmit, épp csak anime helyett mostanában inkább domináltak a moziban nézett/letöltött filmek, meg az élőszereplős sorozatok (Doctor Who, illetve bejött mellé még a Once upon a time, lásd sorozatos topic, ahová irkáltam is róluk XD). Illetve nem nézés (hanem játszás XD), de nemrég jelent meg az új WoW kiegészítő, ami szintén nem kedvezett az animézési kedvemnek. XDDD Plusz ez már a dolog "technikai része", de az a helyzet, hogy már a másfél terrás vinyóm is a végét járja (mármint hely tekintetében), így amíg nem szánom rá magam egy új beszerzésére, addig eleve nem is nagyon akarok töltögetni, hiszen ha egy sorozatot megszeretek, akkor úgyis az a dolog vége, hogy abból is "archíválhatom" a BD változatot, ami ugye nem 1-2 giga helyet foglal, szóval értitek. XD Plusz elkezdtem inkább az ilyen "klasszikus kincseket" archiválni először, mert az újak megvárnak. XD Így felhajtottam közepesen nehezen a Dirty Pair régi sorozatát végig, vagy pl. ott van a Papillon Rose OVA, ami számomra a világörökség része, mégis neten már kb. elérhetetlen, az az epizód meg valahol DVD-re van nekem kiírva az egyik doboz mélyén, amit szintén archiválnom kéne a vinyón, ha nem lennék döglusta megkeresni. :dirr:

Na, bocs a megaoffért, de valóban jogos volt a kérdés, plusz haverom is rágja a fülemet, hogy nézhetnék több animét. XD Előbb-utóbb ezekre is sor kerül majd. XD Bár azt hozzá kell tennem, hogy sosem voltam az a "10 futó sorozat van, ebből 9-et követek"-fajta, általában van egy, maximum két olyan, amelyik megtetszik annyira, hogy hétről-hétre nézzem, a többség meg olyan, hogy vagy bőven nem hoz annyira lázba, hogy ne bírjam kivárni, amíg véget érnek, vagy érdekelnének ugyan, de a kedves animekészítők intézik el nekem, hogy a TV verzió közelébe se menjek. (Utóbbira pl. remek példa a Tokyo Ghoul, ami már anno a szezonos poszteren felkeltette az érdeklődésem, csak aztán kiderült, hogy a cenzúra iszonyú nevetséges a TV változatban, illetve a szokásos "a Pierrot gázul adaptál" dolgok is előjöttek benne, szóval amennyire vártam az elején, ahhoz képest már lassan ott tartok, hogy lehet nem is a BD-re kéne várnom, hanem a mangát elkezdenem, mert arról legalább még rosszat nem hallottam. XD)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Catrin »

OFF: Elfelejtettél kitérni rá Titkos, hogy a régebbi sorozatok pótlásához miért nincs kedved? Lásd pl. S;G, mert ezeket aztán végképp nem kell hétről-hétre követni. A kérdés persze költői. :twisted:

ON: Nem is tudom, hogy igazán örüljek-e. Egy kicsit azért beleéltem/készítettem magam az újabb rókabőr anailázálására, mégha reménytelennek is látszott. Azért jöhetnének félkész fanservice képek (mégha ez a fura dizi nem is tetszett). XD
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos: Nem felkérdezni akartalak, csak rád nem jellemző módon úgy szólsz hozzá animékhez, hogy mellőzöd a konkrét tartalomról szóló kisregényeket, így sejtettem hogy másodlagos forrásból való tájékozódás van a háttérben :D
Catrin írta: Nem is tudom, hogy igazán örüljek-e. Egy kicsit azért beleéltem/készítettem magam az újabb rókabőr anailázálására, még ha reménytelennek is látszott.
Kár hogy ez is novel lesz, egyszerűen nem bírom ezt a műfajt... Namindegy, ha már a Kőkapu univerzumában játszódik, vetek rá egy pillantást ha kijön, ennyit megér. És bár szerintem is rókabőr lesz, azért hátha hozzá tud tenni valami pluszt a CUCChoz. Azért itt 5 év telt el, úgyhogy hátha...

Rendezésre visszatérve: ami még baromira tetszett az a 19-20, vagyis Moeka vonala. Na itt rendesen megmutatta Okabe hogy nem balfasz, és keményen is oda tud lépni, ha el akar érni valamit. Talán ezek a legdarkabb részek, ha leszámítjuk a 12. epizódot.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta:Kár hogy ez is novel lesz, egyszerűen nem bírom ezt a műfajt... Namindegy, ha már a Kőkapu univerzumában játszódik, vetek rá egy pillantást ha kijön, ennyit megér. És bár szerintem is rókabőr lesz, azért hátha hozzá tud tenni valami pluszt a CUCChoz. Azért itt 5 év telt el, úgyhogy hátha...
Lehetett volna, de ha jobban megnézed a link most pont arról szól, hogy elkaszálták, szóval egyelőre nem lesz. Ez az aminek egyszerre örülök is és nem is. Igazából vagyok annyira perverz, hogy animeformában nézegessem még mi történik velük 5-10-20 év múlva is akár (szóval ne ilyen novelekkel jöjjenek már). :D Persze az idei ONA reklámokból és a játékok-mangák állásból ítélve még bármi kijöhet belőle a későbbiekben.

Amúgy a többiek szidták neked a filmet, de én azt mondom nézd meg elvégre folytatás (itt most kapásból csenghet mások fejében, hogy bár ne történt volna meg, de én nem bánom, mert mostmár mindegy^^). Lehet, hogy a sorozathoz képest debil, logikátlan és random magic a sztori, amihez csak négykézláb a földből kapirgálva szedheted össze magadnak a saját kreativitásoddal készített puzzle darabkákat, már ha akarod. De a karakterek ebben is annyira ütnek, hogy én képtelen voltam 8 pontnál kevesebbel büntetni őket, ilyen "apróságok" miatt, egy S;G szemszögtől függetlenül élvezetes filmnél (pedig voltak még azért vele érzelmi problémáim). Összességében jól szórakoztam rajta. :D Már azért megéri megnézned, hogy eldönthesd magadnak, mennyire haragszol egy ilyen erőltetetten felcserélt sztorira, ami a lyukai miatt nem lehetne működőképes. Magyarázatokat keresni és fantáziálni persze hozzá lehet, de na.
És akkor már nézd meg azt a négy reklám onát is, hogy mégjobban beoltódj. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:OFF: Elfelejtettél kitérni rá Titkos, hogy a régebbi sorozatok pótlásához miért nincs kedved? Lásd pl. S;G, mert ezeket aztán végképp nem kell hétről-hétre követni. A kérdés persze költői. :twisted:
:lol: Amúgy ja, azokhoz kedv lenne, idő nincs. XD Persze sanszos, hogy csak szimplán arról van szó, hogy iszonyú gázul osztom be az időmet. Tudjátok, rólam mintázzák azokat a karaktereket, akik bár 90%-ban nem csinálnak semmi lényegeset, még sincs idejük semmire és örökké késésben vannak. :dirr:
Surci írta:Titkos: Nem felkérdezni akartalak, csak rád nem jellemző módon úgy szólsz hozzá animékhez, hogy mellőzöd a konkrét tartalomról szóló kisregényeket, így sejtettem hogy másodlagos forrásból való tájékozódás van a háttérben :D
Ja, vagy úgy! XD Igen, ezt bizony eltaláltad. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta:Lehetett volna, de ha jobban megnézed a link most pont arról szól, hogy elkaszálták, szóval egyelőre nem lesz.
Uh, bocs, a linkedről azonnal továbbugrottam erre. Ja, törölték... Legközelebb nem kezdek el fórumpostokat írkálni 9 sör után... Amúgy ja, én is jobban örülnék animuformában ennek (is), de ha megint sokat kellett volna rá várni, akkor megnéztem volna novel-formában, akármennyire nem szeretem a műfajt.

A mozit leszedtem, hamarosan sort kerítek arra is. A gond az hogy sokan a plot logikai hiányosságait emelik ki, és magam is ódzkodom az ilyen hibáktól, de remélem a szereplők akkor is el fogják vinni a dolgot ha a fősztori-szál letér az animutól.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Surci: Mi a problémád a "novel" műfajával? :\ Te nem véletlenül "visual novel"-re gondolsz? A fenti cikkben csak sima regényről van szó, vn-ről nincs. (Illetve feltételezhető mód "light novel"-ről, tehát "könyv formájában kiadott ifjusági regény, összesen kb. 10 darab fekete-fehér manga sztájl illusztrációval".)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:de remélem a szereplők akkor is el fogják vinni a dolgot ha a fősztori-szál letér az animutól.
Ezen a fronton szerintem nem fog csalódás érni, a karakterek és a karakterizáció egyike a film nagyon kevés erényének.

Egyébként - a magam részéről - pont azért fújok a filmre, mert a sorozat fanboy-a vagyok, következésképp nem nagyon nézem jó szemmel azt, ha lefektetett szabályokat rúgnak fel, szarnak az elődre és egy nonszensz plot-device-t tesznek meg gerincnek.

Ami a törölt LN folytatást illeti: Thank God! Amúgy sem rajongtam túlságosan a sztorijáért (Nae-t ne tegyék meg főbb szereplőnek, mert... ne), az artról már nem is beszélve, ráadásul még a fanokat is sikerült felhergelni vele, szal oké, hogy eltelt 6 év, láthatjuk a többieket húszonévesen, de, hogy Okabe és Kurisu még mindig majdhogynem ugyanott tartanak, mint 18 évesen, az már röhej a köbön. Szóval én spec, ha ejtek is könnyet, akkor az az örömcsatornámból fog előbukkanni.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Cruel Angel írta:Surci: Mi a problémád a "novel" műfajával? :\ Te nem véletlenül "visual novel"-re gondolsz? A fenti cikkben csak sima regényről van szó, vn-ről nincs.
Fix hogy vagy visual, vagy még inkább light novel lett volna ez. Különben magával a fénynovella-műfajjal leginkább az a problémám, hogy nem tud annyira lekötni mint egy manga, pedig nagy könyvmániás vagyok, de ez egyszerűen valamiért nem jön be. Az egyetlen ami tetszett az a Slayers volt, de talán az is csak azért mert nem egy mai darab már. Az újabbaktól meg szó szerint a hideg ráz ki, belekezdtem anno az Accel World-be, az FMP-be, a Monogatarikba, a Fate/- szériába is (annak az első részei visual novelek, a Night), sőt anno még a Haruhiba is (hátha jobb lesz mint az anime és felfogom mi ez az irgalmatlan hájp körülötte, de aztán kiderült hogy csak a MOE az ok :P) és nem, nem és nem, egyszerűen nem tetszik. Fate-szériát eleve ezért nem is kezdtem el nézni, pedig lehet hogy nem lett rossz adaptáció, mert már régóta hype tárgya.

A másik meg az anime-adaptációk: a karakterek nagy része sokszor sablon az animében is, emellett a megvalósítás és a grafika ezeknél kb. 90%-ban olyan szinten túlCG-zett és műanyag, hogy már egyszerűen zavar. Én nem tudom hogy ezt direkt csinálják-e, de ennyire műanyag érzésem "original" animéknél csak egyszer volt, mégpedig a Guilty Crown-nál, tisztára meg is voltam lepve hogy ez nem valami light novel-adaptáció. Szépnek szép, csak egyszerűen olyan...idegenül hat. SAO-nál is ugyanezt éreztem, bár ott egy fokkal mintha barátibb lenne, meg annak nem az animáció a legfőbb baja - és persze naná hogy az is light novelből készült. Visualos adaptációknál is hasonló a gondom, ott van pl. az Air, én azt szeretem is a hangulata miatt, de megint az a műanyag CG... Aztán ott volt a Kanon, a Higurashi meg a Tsukihime is, szörnyűek, és a legtöbbről az is ordít hogy valami játék (főleg eroge)-átirat, ennek megfelelő sablonkarakterekkel, főleg a lányoknál. Összesen három adaptáció tetszett ami LN/VN-ből készült, az egyik a Slayers, a másik meg az Air, és most a Kőkapu, pofára viszont már annál többször estem velük.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hú de elmegyünk most offba, már várom paTKányt :v (ezúttal teljesen jogosan btw)
Surci írta:Fix hogy vagy visual, vagy még inkább light novel lett volna ez
Surci: "Fix hogy vagy visual, vagy még inkább light novel lett volna ez." nem értem ezt a mondatot. XD (Én azt írtam, hogy sanszos, hogy light novel. -> Ez egy könyv formában kiadott könyv. Egy regény. Japánban írt és kiadott regény. Nem értem, hogy önmagában a regény műfajával mi a bajod. Az, hogy nagyon sok tré light novel van, az nem a műfaj hibája, hanem az íróké és/vagy a felvevő piacé. Ilyen alapon a képregény, vagy a rajzfilm ipart is lehetne generic módon nem szeretni.)

Also ha objektíven jó (az, hogy kiemelkedő-e/mestermű-e az nyilván már szubjektív) light novelt akarsz olvasni, akkor én a Fate/Zero-t tudom melegen ajánlani. Ha láttad az animét, akkor kb. az utóbbi szórul szóról követte, csak kicsit hosszabbak itt-ott a jelenetek. Tehát 1) folyamatos nézőpont váltás a számolatlan, változatos motivációjú szereplők között, 2) a kulcs szereplők nem random moe/fétis alapján kreált középiskolás lányok. (Saber sem úgy viselkedik mint egy szégyenlős cserediák, ahogy azt F/SN-ben teszi, hanem mint egy uralkodó aki hosszú és háborús uralkodása után saját döntéseinek helyességében kételkedik.)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Cruel Angel írta:Surci: "Fix hogy vagy visual, vagy még inkább light novel lett volna ez." nem értem ezt a mondatot. XD
Hát az eredeti Kőkapu ugye visual novel volt, namost mivel a hírben nem írták hogy fény vagy vizuál, így bármelyik lehet a kettőből, de igen, szerintem is sanszosabb (lett volna) a light novel.
Cruel Angel írta:Én azt írtam, hogy sanszos, hogy light novel. -> Ez egy könyv formában kiadott könyv. Egy regény. Japánban írt és kiadott regény. Nem értem, hogy önmagában a regény műfajával mi a bajod.
Igen, ezzel tisztában vagyok. Nem a regény műfajával van nekem problémám, hanem a light novelekkel, mert nem tudok elvonatkoztatni a attól, hogy ez valójában egy manga, csak épp lusták voltak megrajzolni (az anime-adaptációikról meg fentebb írtam). Ezért nem szoktam fanfic-et sem olvasni. Nem tudom miért, a hosszú évek alatt ez berögzült, és talán azért is mert fénynovellában mint már említettem, egyetlen olyat se találtam ami tetszett volna az egy Slayersen kívül.

Ez már nagyon OFF, de ha mégis belemennék a Fate-univerzumba, biztos hogy az animét nézném (főleg ha pontosan követi a LN vonalát), másrészt meg a legelejéről kezdeném, a F/S Nighttal. Mondom, a Zeróból olvastam a prológust és az Act 1-et, de itt meg az volt az érzésem hogy ismernem kellene hozzá a F/S-Nightot, csak abba meg pont azért nem kezdtem bele mert visual-adaptáció... Ördögi kör ez gyerekek. :D Na majd meglátom mi lesz vele.

Hogy ON is legyek, leszedtem már a Chaos;Head-et is, olyan jó szerintem nem lesz mint a Kőkapu, de hátha tud valami jobb produkciót nyújtani, elvégre ugyanaz a franchise.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Surci írta:...hanem a light novelekkel, mert nem tudok elvonatkoztatni a attól, hogy ez valójában egy manga, csak épp lusták voltak megrajzolni
Well that was harsh. (Mármint ha valaki japánban ír egy young adult célközönségű regényt, akkor az automatikusan manga, csak elfelejtették megrajzolni?)
Surci írta:Hogy ON is legyek, leszedtem már a Chaos;Head-et is, olyan jó szerintem nem lesz mint a Kőkapu, de hátha tud valami jobb produkciót nyújtani, elvégre ugyanaz a franchise.
Nem, hogy "olyan jó", de még "fele olyan jó" sem lesz. Mert erre viszont abszolút igaz az, ami miatt nem szereted a vn adaptációkat. Random moe lánykák, plot, ami csak éppen, hogy az elején (és talán a végén? eljutott valaki oda? XD) dereng fel, összevissza személyiségű főszereplő és gore for gore's sake.

Amúgy teljesen egyetértek veled számolatlan dating sim/vn anime adaptáció van, amitől én is a falat kaparom. Pl. Higurashi ami nekem egyik igen szeretet animém, az összes problémája abból adódik, hogy eredeti formájában egy kb. személyiségtelen, éld bele magad protagonista és az őt körül rajongó n darab főhősnő interakciójáról szól.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Cruel Angel írta:Well that was harsh. (Mármint ha valaki japánban ír egy young adult célközönségű regényt, akkor az automatikusan manga, csak elfelejtették megrajzolni?)
Hát mivel folyamatosan animu-manga-style illusztrációkkal adják ki őket, így "kissé" nehezemre esik elvonatkoztatni a dologtól.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:Hogy ON is legyek, leszedtem már a Chaos;Head-et is, olyan jó szerintem nem lesz mint a Kőkapu, de hátha tud valami jobb produkciót nyújtani, elvégre ugyanaz a franchise.
Aztán a Robotics;Notes-t is nézd meg, hogy teljes legyen az "élmény". :dirr: Amúgy a rózsaszín hajú liba legalább annyira irritáló, mint Yuno, illetve a főszereplő stílusától is lemartam az arcomat. Egy kis pontozás a részemről: Steins;Gate 10/10, Chaos;Head 4/10, Robotics;Notes 5/10. Csak, hogy legyen mihez viszonyítani. XD (Ezzel válaszoltam is Cruel kérdésére: eljutottam a C;H végéig. :D )

Igazából Junchi már mindent elmondott, a véleményünk pedig olyan 95%-ban fedi egymást. Nekem még a moe-otaku szállal volt egy kis gondom (Feyris és a kávézó), de mindez nem akkora hiba, hogy ne tudnék az animének maximálisan megbocsátani ezért. Szégyen-nem szégyen, nekem is jót tett, hogy nem tudtam semmit a cucc előéletéről (értsd: vn az alapja), mert alapból valami bugyuta hárem sztorira asszociáltam volna. Egyébként F/SN-ről is csak később tudtam meg, hogy valójában miből készült, szóval annál is nagy mákom volt.

/Kicsit OFF: A light noveleket automatikusan könyvként kezelem, mintha bármelyik nyugati vagy hazai író szellemi termékét emelném le a polcról. [smartass]Mellesleg ez a novella megnevezés kicsit félrevezető, ugyanis a novel jelentése regény, a short story a novella. A light szó pedig azért került elé, mert könnyebb a nyelvezete, nem használnak benne bonyolult kanjikat.[/smartass]
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem semmi bajom a light novel műfajával, de annyiban megértem Surcit, hogy tényleg ilyen "manga, csak nincs megrajzolva" érzés lengi körül őket. XD Szal mit tudom én, egy Murakami Haruki regényben valahogy nem látok moe-fejű lánykákból minimum kötetenként 5-6 illusztrációt (és "valamilyen rejtélyes oknál fogva" jellemzően ezek is fürdős, pizsamás, stb. képek, mert hát ha csak öt illusztráció jut egy regényre, naná, hogy a "fontos" részeket kell megrajzolni... :dirr:), ellenben egy light novelben borítékolható a hozzá adott "mangás dizájn", ráadásul sokszor az írásmód is olyan, hogy szinte érzed, hogy egy-egy jellegzetes mangás "vonást" írnak körül, csak szavakkal. Szal pl. egyszer pont valami Slayers short story-t olvastam és szabályszerűen benne volt, hogy "Zelgadiss fején egy nagy kövér izzadtságcsepp jelent meg, ami lassan gurult végig a tarkóján", vagy valami ilyesmi, ami az egyik mellékszereplő fárasztó szövegére volt részéről a válaszreakció, szóval ordított az egészről, hogy ez a sweatdrop lenne, amit mangában/animében egy rövid animációval elintéznének, de mivel ez light novel, hát kénytelen leírni. ^^" XD Persze light novelből is van egy millió és ahogy az egyik "animésnek érződik", addig van olyan, amelyik már jóval kevésbé, pl. ha a Monogatari franchise-ból kiszednénk az ilyen egyértelmű otaku-pandering dolgokat, mint nekocsaj, "onii-chan!"-ozó loli, stb., már "majdnem regény is lehetne". XD (Persze nyilván nem, mert azért érződik rajta, hogy LN, meg ugye megint ott van az "árulkodó" "mangacsaj-dizájn" az illusztrációkon, de az pl. így is jóval kevésbé érződött számomra "nem megrajzolt mangának", mint mondjuk az említett Slayers jelenet, vagy egy Haruhi light novel a moe Mikuru illusztrációival.)

Ugyanakkor viszont annyiban megvédeném az LN műfaját, hogy tud pl. olyat is, amit sem az anime, sem a manga nem nagyon szokott alkalmazni, ez pedig az, hogy egy adott szereplő szemein keresztül látjuk az eseményeket. Persze most lehetne mondani, hogy "ilyen a visual novel is" és van benne valami, viszont ott azért bele is szólsz nem egyszer az események alakulásába, míg az LN-él olyan, mintha "belehatolnál a karakter agyába", de teljesen passzív vagy. Legalábbis nekem valahogy más élmény volt az LN meg a VN, még ha hasonlóak is. (Speciel a Bake animénél pont az zavart első körben a leginkább, hogy kb. semmit nem hoztak át Shafték Araragi belső gondolataiból, pedig az LN-ben a poénok nagy része az ő ki nem mondott, de gondolt válaszreakcióiból jön. XD A mai napig hiányolom azt a részt, amikor először meglátja Hanekawát neko fülekkel és fél oldalon keresztül arról áradozik, hogy "ez a csaj arra született, hogy nekogirl legyen, olyan cuki, blablabla..." XDDD Jó, leállok. XD)
Rui-chan írta:Aztán a Robotics;Notes-t is nézd meg, hogy teljes legyen az "élmény". :dirr:
Apropó, arról mi a "közvélekedés"? XD Azt látom, hogy nálad csak egy ponttal van feljebb, mint a Chaos;Head (lol, Junchi anno: "Dick;Head" XDDDD), de úgy összeségében más is csalódott benne? :dirr: Mert az odáig megvan, hogy a CH "mindenki" szerint "epic fail", míg a SG "mindenki" szerint "epic win", de hogy az RN-hez mit szólt a "nagy tömeg", arról még nem sokat hallottam. XD Amúgy érdekes belegondolni, hogy vajon ebből a három adaptációból miért csak a középső sikerült ennyire jól? Más volt a rendező? Vagy szerintetek mi lehetett az, ami miatt a "Kőkapunál" (ez is lol XD) úgymond "minden összejött", míg a másik kettő eléggé szétcsúszott és vérszegény lett? (Már csak hogy ontopic is legyen. XD)
Rui-chan írta:[smartass]Mellesleg ez a novella megnevezés kicsit félrevezető, ugyanis a novel jelentése regény, a short story a novella. A light szó pedig azért került elé, mert könnyebb a nyelvezete, nem használnak benne bonyolult kanjikat.[/smartass]
Ez egyébként így van, bár annyit hozzátennék, hogy ha jól rémlik, pont Crueltől kérdeztem egyszer ugyanezt, mire ő jobban utánanézett és kiderült, hogy mintha a novel és a short story is lehetne magyarul novella, vagy legalábbis nincs éles határ köztük. (Bár ha tényleg vele beszéltük ezt, remélem ő még emlékszik rá, hogy pontosan hogy volt, mert nekem már elég homályos, szóval egyáltalán nem gáz, ha kijavít. XD) Ennek ellenére örülök, hogy valaki egyáltalán képben van ezzel kapcsolatban, mert iszonyú sok helyen látom, hogy "reflexből" novellának fordítják a "novel"-t, ami így megint csak hülyeség.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Ez egyébként így van, bár annyit hozzátennék, hogy ha jól rémlik, pont Crueltől kérdeztem egyszer ugyanezt, mire ő jobban utánanézett és kiderült, hogy mintha a novel és a short story is lehetne magyarul novella, vagy legalábbis nincs éles határ köztük. (Bár ha tényleg vele beszéltük ezt, remélem ő még emlékszik rá, hogy pontosan hogy volt, mert nekem már elég homályos, szóval egyáltalán nem gáz, ha kijavít. XD)
Szerintem nem velem beszélted, de rémlik, hogy mintha itt a fórumon történt volna, szóval valaki más? XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Szerintem nem velem beszélted, de rémlik, hogy mintha itt a fórumon történt volna, szóval valaki más? XD
Az tuti, hogy itt volt a fórumon, csak sajnos már a topicra sem emlékszem, szóval én is megköszönném, ha jelentkezne az illető. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:
Cruel Angel írta:Szerintem nem velem beszélted, de rémlik, hogy mintha itt a fórumon történt volna, szóval valaki más? XD
Az tuti, hogy itt volt a fórumon, csak sajnos már a topicra sem emlékszem, szóval én is megköszönném, ha jelentkezne az illető. XD
Nem anubys volt az?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Nem anubys volt az?
Lehetséges, akkor viszont meg vagyunk lőve, mert őt már legalább egy fél éve nem láttam a fórumon. ^^"
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Apropó, arról mi a "közvélekedés"? XD Azt látom, hogy nálad csak egy ponttal van feljebb, mint a Chaos;Head (lol, Junchi anno: "Dick;Head" XDDDD), de úgy összeségében más is csalódott benne? :dirr:
Az nem kifejezés, bár csalódottságról úgy igazán nem is beszélhetünk, lévén nem voltak tőle nagy elvárásaim, noha még azt a keveset sem hozta, amit titkon azért reméltem tőle.

Az R;N legnagyobb bűne, hogy üres. Semmitmondó. Érdektelen. Felejthető. És ennek egyéb szinonimái. Kapunk 22 epizódot a semmiről (na jó, ez így nem igaz - egy jó rész azért volt benne). Kapunk egy olyan karaktergárdát, akiket egyetlen mondattal... áh, miket is beszélek? Egyetlen szóval el lehet intézni. Van a genki csaj, aki genki. Van a "not a single fuck was given that day" (igen, ez most egy szó) csávó, aki nem adott egy szingli fákkot sem aznap. A fujoshi csaj, aki fujoshi. A szemüveges csávó, aki szemüveges. A többiekre már nem is emlékszem.

Aztán mindig megvolt az az illúzió, hogy na most végre történni fog valami, hogy aztán jól ránk cáfoljon az anime a következő részben. Ha volt is valami fordulat, akkor annak vagy nem volt semmi értelme, vagy a Steins;Gate-ből lopták ki, csak közel sem olyan hatásosan előadva. A sztori rettenetesen inkonzisztens ("egy robotot fogunk építeni, mert csak, közben a Lainből Masami Eiri gonoc alakot játszik"), a rendezés csapnivaló (leszámítva azt a bizonyos részt), de mondom, a legnagyobb bűne, hogy egy lélektelen cucc. Nem mellesleg találó idézet MAL-ról: "Robotics;Notes is Steins;Gate for kids". Ebben kábé minden benne van.

Szal jah, nálam mind az R;N, mind a C;H 4/10-en áll MAL-on. Utóbbi amúgy kimondottan jól indított anno, csak aztán a második felére átment überkínosba, a "kisagy vakfoltjának ingerlésével az illúzió valósággá válik" plottal, a Bleach-be illő kardokkal (LOL), a gyökér főhőssel és a gonosz bűnszervezet világuralmi törekvésével.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kőkapu Múví. Meg kell mondjam nagyon felemás érzéseim vannak vele kapcsolatban, mert ahogy a többiek is szóltak előre, a karakterek és a sorozat hangulata teljes mértékben átjött, viszont a plotban olyan ordító hiányosságok vannak amit egyszerűen nem tudok hová tenni. Kezdjük azzal, hogy amiből az egész cirkusz keletkezett, az eléggé WTF?!4-kategóriás. Szal Okabe EMLÉKEI ?!?!?!?! úgy túlterhelik az agyát, hogy emiatt törlődik a Steins;-világvonalból? MIVAN? És emiatt miért is kellene a többieknek elfeledkezniük róla? Ja és persze a megoldás az hogy egy MÉG DEEPEBB emléket ültetünk el benne hogy emlékezni akarjon a mostani vonalra? LOL ne már, ez kb. a "szeretet erejével megmentjük a világot"-című elcsépelt animu-klisé, mi a francot keres egy ilyen cuccban? Aztán Suzuha azt mondja hogy ha csak visszaugranak az időben, de nem tesznek semmi érdemlegeset, akkor nincs gond, mert egy beszélgetéstől vagy hasonlótól nem fog szétszakadni a világvonal. Dehogynem, a sorozatban világosan elmondták, hogy magától az időutazás TÉNYÉTŐL is megváltozik a világvonal, akkor is ha nem csinász különben semmit. Meg eleve mit keres ott Suzuha, amikor a Steins;-világvonalban nincs is időutazás? Épp ez volt a lényege a sorozatnak, hogy magát az időutazást mindenképpen el kell kerülni... Ilyenekről már nem is beszélek, hogy eleve miért van meg a labor, amikor az Okarin agybaja volt? Mert azt még meg is érteném hogy pl. Feyris, Daru, Mayuri és Ruka ismerik egymást mondjuk a maid-caféból vagy valamelyik animeconról, de akkor mit keres ott Kurisu, aki ugye csak úgy lett labortag hogy Okarin odarángatta, a többieknek lövése se volt soha róla hogy ki ő, Okabe is csak az egyetemről ismerte. Vagy a másik opció, csak Okarin törlődött mindenki agyából hirtelen, de az összes addigi tette megmarad addig a pillanatig amíg el nem tűnik (szal nem visszamenőlegesen törlődik a létezésből), de őt magát viszont mindenki csak úgy elfelejti? Ez annyira retardált koncepció, hogy csak a fejemet fogom... És még egy, az OkarinXKuriszutina szerelmi szál: amikor az elején Kurisu visszatér Amcsiból, oda írhattak volna valami normális felvezetést, pl. e-mailen azért tartották a kapcsolatot vagy valami... De ez a vonal aztán hamar rendbe jött, köszönhetően a Makise által elfogyasztott alkoholnak LOL :D


Ennek ellenére nem mondanám ezt rossznak, sőt. A karakterek elviszik a hátukon a filmet, főleg Kurisu. Sokszor előkerült Kurisu dilemmája is: tudósként nem akarja felvállalni az időutazást a benne rejlő veszélyek miatt, de az érzéseit követve mégis megteszi. És ami +1 pont, hogy volt Makise és Okabe KISSU is, és most nem a 13 éves énjére gondolok :D Meg úgy eleve tetszettek a közös jeleneteik, ezért megérte megnézni.

Szóval ha valakinek bejönnek a sorozat kerekterei meg a szerelmi szál, annak ez is tetszeni fog, de logikát azt ne keressünk benne - de épp ez az, hogy a sorozatban pont a világvonalak működési elvére épült az egész plot... Najó nem kötözködök tovább, hanem adok rá egy 7-est, és ha újranézem a sorozatot akkor a végén ezt is újra fogom nézni, csak a logikáért felelős receptorokat kikapcsolom az agyamban, mert úgy élvezni is lehet :D
Catrin írta:És akkor már nézd meg azt a négy reklám onát is, hogy mégjobban beoltódj.
Ez is megvolt, zseniális :D Különösen a negyedik, amikor a Robot-Upa folyamatosan belefolytja Okarinba a hülye szónoklatait. Na azt megnéztem háromszor annyira röhögtem XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2014.12.29. 11:17-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése