Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy ez a most futó "Zero" pontosan hogyan illeszkedik az eredeti TV-hez? Odáig tudom, hogy volt a TV sorozat, illetve egy mozifilm, ami annak volt egy rövid kis extra folytatása. (És amit Junchi legszívesebben letagadna, hogy egyáltalán létezik, avagy én még emlékszem a blogjáról a csótányos pizzás hasonlatára... XDDD) Na, de most itt van ez a Zero, ami a címe alapján elvileg prequel lenne, legalábbis én ezt gondolnám, de ha már az idővel szórakoznak, lehet egyfajta alternatív "így is történhetett volna" szál (és akkor ilyen szempontból értendő a "nullázás", mert olyan, mintha "resetelnék" az egész korábbi TV-t), ugyanakkor itt a postokból úgy veszem ki, hogy igazából folytatás, na de akkor most a TV után (ignorálva a mozi sztoriját), vagy a TV + mozi páros UTÁN? XD Most mondhatnátok, hogy "basszus Titkos, hát nézz utána, MAL-on fél perc átolvasni az ismertőt", na igen, csakhogy én ebből a cuccból még egyenlőre kerülném a spoilereket, ott meg az ilyen folytatás-ismertetők sokszor úgy vannak megírva, hogy már alapból lelövik az előző sorozat fináléját, szóval inkább csak arra kérnélek titeket, hogy röviden, lehetőleg spoilermentesen rakjátok nekem időrendbe az eddig megjelent S;G cuccokat. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Mindennemű spojlár nélkül a kronológia:

1. S;G
2. S;G 0, ami mondjuk ilyen szempontból érdekes, ugyanis ez nem folytatás, nem is előzmény, hanem midquel. Hogy pontosan hogy és hova illeszthető be, az marha nagy spoiler lenne, amitől megkímélnélek most. :D
3. OVA
4. (nem létező) film

Meg van az a 4 epizódos kis szösszenet, ami gyak bárhová beillik.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Helyesbítés:

1) Az eredeti S;G a 22. részig.
2) Az S;G 23ß OVA. (A 23. rész alternatív változata.)
3) Az S;G Zero.
4) Az eredeti S;G utolsó 2 része (24 + OVA/25.)
5) Az "S;G mozifilm".
És még nem voltam spoileres.

Aztán a Cognitive Computing ONA, ami bárhova illőnek tűnik, de igazából az IBM számítógépfejlesztésének reklámja, így ne számoljuk az idővonalba.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszönöm szépen! :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep8

Áldásom erre az epizódra. Nem tudom, mennyire mékeli a szenszt, szerintem, ha elkezdek töprengeni rajta, előkerül egy-két disszonáns elem, de az elmúlt jópár rész középszerűsége hirtelen főnixként robbant be, illetve rá kellett jöjjek, hogy igazán csak Okabe és Kurisu érdekelnek ebben a sorozatban. Van, hogy alkalomadtán megfelelő toldalék Daru, Suzuha és Moeka, de a két MC mellett túlságosan is jellegtelenek.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Attól függetlenül, hogy csak arra kellett ez az ep., hogy megkapjuk a tényleges Kurisu adagunkat, nagyon örülök, hogy jött egy ilyen.^^ Ráadásul tetszik, ahogy beleszőtték az első sorozat eseményeit. (Nem is értettem azokat a kommenteket, akik nem emlékeztek Kurisu Pont Akkor befutó vallomására - ilyenkor derül ki, hogy nem egyforma szegmens-priorizálással figyeljük a cuccot.XD)
Szóval imádtam a közös jeleneteket, csak a végén ne lett volna olyan rohadt nyálas a zene.-.- Plusz tök jó volt megint elagyalni Okabe szemszögén: testvéredként ezer éve szereted és ismered csaj vs. "nemrég" érkezett, de annál lelkitársasabban és meghatározóan együttműködős élményekben gazdag szerelmed halála. Kurisu mindig segít meghozni a döntést. De neki könnyebb, az ő síkján visszakapja a másik Okabéját (aki lassan talán feldolgozza a dolgokat?).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep10

Takarítás Őrmester? Fayris széttapizza Moekát? Még mindig full céltalan az egész, fókusz gyak semmin nincs?

És én még azt hittem, hogy a film volt szar...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep12

Asszem eljött az ideje annak, hogy ha dobni nem is dobom, de ezen a ponton jegeljem ezt a sorozatot, aztán (ha nem felejtem el), majd egyben megnézem a maradék 11 részt... :roll:

Borzasztóan rosszul megírt és rendezett cucc ez, szinte fáj helyenként, főleg ez, amit most lenyomtak Kagarival, meg belekeverték a film(!) baromságait is.

Az egyetlen dolog, amiben jobb a 0, mint a sima, az az, ahogy Mayurit kezeli. Lényegesen elviselhetőbb és jobban funkcionáló karakter.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Ep. 13: Már egy ideje világos, hogy el akarják rabolni Kagarit, ahogy az is sejthető, hogy átmosták az agyát. Mi a logikus lépés egy ilyen helyzetben? Hagyni kell egyedül kószálni az utcán!... Oh, wait. >.< Egyébként nem tudom, mi a bajuk a japánoknak Mozarttal, de az Ilegenesben is az ő zenéjét használták agymosásra. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ez a készülő Kurisu figura (azokat az idétlen fogaskereket leszámítva) baromira tetszik, akár még egy vételt is megérhet, ha nem felejtek el félretenni rá decemberig.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep13-14

Faramuci a helyzet, mert bár azt mondtam, on-holdon marad a végéig, valahogy elkezdett egy idő után mégis hiányozni, tehát valamennyi varázsa azért akad ennek az új sorozatnak.

A 13. epizód mondjuk mehh (bár annyira tudtam, hogy abból a driftes jelenetből lesz Initial D crossover... :D), a 14-es viszont egész rendben volt, Mahónak pedig sikerült végre elérnie, hogy legyen legalább egy valaki az új gárdából, akit nem akarok egy működő tűzhányó kellős közepébe hajítani.
Persze volt azért egy-két furcsaság, például abban a flashbackben, mikor Kurisut körberajongják az amerikai kollégái, ami szöges ellentétben van azzal, amit eddig láttunk/hallottunk (tehát, hogy inkább kinézték és irigyelték őt). A Kagaris bénázáson viszont nem bánnám, ha túllendülnénk végre, mert sem a sub-plot nem érdekes, sem a karakter.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Valahogy szépen lassan elment nekem is a kedvem ettől a cucctól... a legirritálóbb tényleg Kagari szála - gondoltam, hogy totál felesleges lesz.
Viszont az utóbbi két epizód!!! Daruéké mondjuk szintén lassú haladás volt, és lehetett volna szerintem sokkal előbb, kicsit nyálasra is sikerült, de egyszerűen KELLETT és cukik voltak.
Legutóbb pedig kifejezetten élvezetes volt látni, és a seiyuuktól hallani ahogy Okabe és Daru összebalhézik, ahogy Mahónak és Mayurinak is megvolt a maga pillanata! Ez is lehetett volna már a 12. rész körül, sokkal jobban felvezetve... Na mindegy.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ez a 16-os epizód valóban hatásosra sikeredett, főleg, hogy véget ért végre az összes titkolózás, és most már nyílt lapokkal játszanak a karakterek egymás előtt (bár az kétségtelen, hogy ennek SOKKAL előrébb lett volna a helye a sztoriban, de még ez sem tudta elrontani ezt a részt). A seiyuuk alakítása külön plusz pont.

Máskülönben azt továbbra is tartom, hogy egyetlen dolgot jobban csinál ez a sorozat, mint az eredeti: több karakterbe mászik bele jobban és fejti ki őket részletesebben. Mayurihoz Maho csatlakozott nemrég, aztán Suzuha, most meg Daru is egy teljes értékű karakterré lépett végre elő. Ugyan ő plot-function szempontból az első sorozatban sem volt elhanyagolható tényező, de mint karakter, nagyon sekélyes és kevés volt, aminek helyét rendre a hülye otaku joke-okkal töltötték csak ki. Az első szériát azért elég látványosan Okabe és Kurisu vitte a hátán, szépen lenyúlva a többiek elől a lehetőségeket. (Na nem mintha bántam volna, vagy ilyesmi, de azért nehéz nem észrevenni.)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep17

Ez most megint nagyon rendben volt (leszámítva az akciót a tetőn, mert azt inkább hagyjuk...), és muszáj kimondanom, de Mayuri (megint) sokat nőtt a szememben, mint karakter. Máskülönben a tempó is rendben volt, végre megint van fókusz, és tartunk valahová, a seiyuuk előtt pedig újfent le a kalpaggal. Mondjuk most nem tudom, mi lesz a következőben, mert azt biztosra veszem, hogy a maszkos-latexes figura Kagari, szóval semmi jót nem remélek, max azt, hogy kiradírozzák végre a képből...

(Istenkém, de nehéz lesz ezt majd értékelni. Az első harmada szögletes, a második vérpocsék, most meg kimondottan minőségi.)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep18

Ez az epizód ismét egy tökéletes lenyomata volt annak a megállapításnak, miért pocsék ez a cucc mint Steins;Gate.

Miért, tisztelt készítő urak/hölgyek? Miért kell erőltetni ilyen vehemensen ezeket a durr-durr, bumm-bumm hollywoodi akciójeleneteket? Ez a széria nem erről szól! Soha nem szólt erről, ha meg mégis volt ilyen, azt pár gyors bevillanással elintézték, vagy esetleg szóban utaltak rá. Persze ezt is lehet még tovább fokozni Kagari "szupererejével", I mean átgondolták ezek, miket tesznek bele, mielőtt VN-re, majd animére vetették volna "zseniális" ötleteiket? Kagari nem elég, hogy leamortizál egy kisebb sereget a tetőn egymaga (megspékelve mindezt valami gusztustalanul kinéző animációval), de mindezt úgy, hogy közben teljesen wtf, a Steins;Gate-től abszolút sorozatidegen dolgokat tesz, szóval a vérfürdő még egy dolog, de ez, hogy pusztakézzel lecsapjuk két ember fejét egyszerre, az minden határon túl megy. Könyörgök, ez nem Mirai Nikki... :roll: (Már csak azt remélem, Kagarit nem látjuk többé.)

Aztán a következő baromság Daru szövege Suzuha felé, hogy "Ne, ne öld meg Leskinent, mert akkor olyanná válsz, mint ő!". *SIGH*
1) Gyűlölöm ezt a hollywoodi klisét,
2) Mi az, hogy ne ölje meg, mikor előtte lőtt szét két katonát, hogy kiszabadítsa Darut, meg Mahót?
Egyszerűen átgondolják ezek, hogy mit csinálnak? A rendezőről eddig is tudtuk, hogy inkompetens, de a forgatókönyvesek is sorra villogtatják írói fullretardságukat.

A Leskinnenes csavar meg szót sem érdemel - egyszerűen az lepett volna meg, ha nem így történik. A grandiózus evil monológja mondjuk tetszett, az valahogy egész hangulatosra sikeredett, illetve díjazom még, hogy megint az időutazás köré szervezkedett be a plot, bár ezek alighanem ilyen sovány vigaszok... Úgyhogy kedves 5pb, White Fox, producerek, akárki, innen is üzenném nem halkan és nem csendben: NE legyen több Steins;Gate! Amennyire bizakodtam a 0-ban és tartottam jó ötletnek ezt a kibővített béta-világvonalat, akkora csalódás kerekedett végül ki belőle. Megnyugtató, hogy már csak öt részt kell végigszenvedni...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Megnéztem ezt a 0-hoz érkező specialt (először rawban, aztán utána feliratosan is beletekergettem), és ha nem tudnám, hogy ellehet szerencsére szeparálni az egyes szezonokat/inkarnációkat/akármiket, akkor most mondanám, hogy ILYEN mélyre sikerült süllyednie a Steins;Gate-nek: Valentin napos, csokikészítős special? Komolyan? Ez körülbelül a tengerpartos/fürdőzős-onsenes/iskolai fesztiválos bullshit-kazallal egyenértékű, ráadásul full fanservice az egész, egyetlen jó jelenetet leszámítva (az ed utáni rész).

Hogy a kánonba hová is illeszthető be...? Noss, nem is érdekel különösebben, tekintve nagyon azon vannak az agysejtjeim, hogy a 0-t minél hamarabb elfelejtessék (mondjuk egész jó nyomon járnak, lévén már most alig emlékszem valamire az egészből).

(Meg adjunk meg neki még egy jó poént: Fayris Ashita no Joe paródiája. Ez váratlanul ért, de nagyon eltalálták. :D)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2018.12.22. 12:52Hogy a kánonba hová is illeszthető be...? Noss, nem is érdekel különösebben, tekintve nagyon azon vannak az agysejtjeim, hogy a 0-t minél hamarabb elfelejtessék (mondjuk egész jó nyomon járnak, lévén már most alig emlékszem valamire az egészből).
Engem érdekelt, így utánanéztem. Egy drama CD az alapja, és egy másik idővonalon, ami tulajdonképpen nem kánon...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Vicces különben, hogy egy drama CD-hez kellett nyúljanak alapanyagért, míg az eredeti sorozathoz tartozó OVA megtudta anno csinálni, hogy mindenféle forrás nélkül továbbvitte az utolsó epizód után a sztorit, és bár abban is volt fanservice, messze nem volt ennyire tenyérbemászó és retard, mint ebben.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

dresthar írta: 2019.03.27. 16:37Nos, nagyon kevés az ennyire intelligens időutazós történet (még ha az animéken kívül az élőszereplős filmeket nézzük akkoris!).
Hasonlóképp vélekedek erről magam is, bár azért valljuk be, jókora előnye volt az S;G-nek, hogy az időutazás alapjait korábban már lerakták regényekben és filmekben, szóval neki igazából csak a jól bevált recepteket kellett ügyesen összeturmixolnia, illetve hozzáraknia a maga öt centjét. A csillagok brutálisan szerencsés állása okozta, hogy egy megfelelő, a forráshoz érzéssel és alázattal nyúló csapathoz került végül a projekt, máskülönben könnyen arra a sorsra jutott volna, mint az az égetnivaló 0 tavalyról.

Btw nekem már csak azért is marad forever bérelt helye a szívem megfelelő csücskében, mert az összes anime közül ehhez kötnek a legszebb emlékek. (Turbo-szentimentalizmus rulz!) A 2011-es szezonos diadala, a rengeteg elmélet, amiket gyártottam, a millió+egy fórum, ahol megfordultam, az utolsó pár epizód társaságban történő követése... Őszintén irigylem azokat, akiknek ez a sorozat még vissza van.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Őszintén szólva, nekem a Stein;Gate 0 kimaradt. Úgy véltem (igazából most is), hogy amit ki lehetett hozni ebből a történetből, már megtették. A specialok is inkább a "faccsarjuk ki az utolsó cseppet is ebből a brandből" kategóriába esnek. Szóval, ötletem sincs, hogyan ezek után hogyan lehetne egy legalább nézhető folytatást, vagy kiegészítést készíteni. A kommentek alapján, amit láttam, nagyjából sehogy.

Nekem azért is emlékezetes ez a sorozat, mert ez volt nekem az első olyan anime, ahol a szerelmi szálban nem voltak "ez már nekem kínos a készítők helyett" jelenetek. Valami elképesztő jól működik a kémia Okabe és Makise között.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

dresthar írta: 2019.03.27. 18:12 Őszintén szólva, nekem a Stein;Gate 0 kimaradt. Úgy véltem (igazából most is), hogy amit ki lehetett hozni ebből a történetből, már megtették. A specialok is inkább a "faccsarjuk ki az utolsó cseppet is ebből a brandből" kategóriába esnek. Szóval, ötletem sincs, hogyan ezek után hogyan lehetne egy legalább nézhető folytatást, vagy kiegészítést készíteni.
Pedig sajnálhatod, hogy kihagytad a Zero-t, már ami a visual novelt illeti. Az alap történet egésznek mondható és sokáig úgy gondoltam, hogy nem is lehet ezt hova bővíteni, viszont ma már tudom, hogy igazán kerek egésznek csak a Zero vn-nel együtt lehet tekinteni. Mellesleg én azon a véleményen vagyok, hogy a Zero vn az jobb lett, mint elődje, lévén minden tekintetben kiforrottabb annál. Persze nem hibátlan (köhm Kagari), de az elődje sem volt az (álá őrült Nae). Úgy gondolom a Zero vn legnagyobb erőssége, hogy nem csak Okabe-ra fókuszál hanem a többiekre is, illetve, hogy jóval drámaibb, érzelmesebb a cselekménye. Ezért sajnálatos, hogy utóbbit az anime adaptációja nem tudta átemelni, amire kiváló példa Mayuri üzenete. Igaz a Zero animének ezen felül is voltak problémái, ami végett nem baj ha kihagyod. De ha a kevésbé jól teljesítő anime adaptáció miatt nem akarsz a vn-be kezdeni, azt már sajnálhatod.

Mellesleg a Zero-n kívűl van más mű is, ami jól ki tudta egészíteni az eddigieket: Hyde of the Dark Dimension dráma cd, Babel of the Grieved Maze dráma cd + manga, Arc Light of the Sky dráma cd + manga(oké ezt mondjuk a Zero jól adaptálta), Braunian Motion of Love and Hate manga, The Distant Valhalla ln + pachinko jelenetek és végül a Phenogram vn: Mayuri-t, Moeka-t, Kurisu-t követő fejezetei. Mondjuk a Phenogram vn-nel csak óvatosan ugyanis más fejezetei meg az egész széria mélypontjait tartalmazzák.

Én azon a véleményen vagyok, hogy még 1 nagyobb vn-t ki lehetne préselni a szériából, ami minőségben felérne az elődjeihez is. Persze azt se bánnám ha az előbb említett címek valamelyike anime adaptációt kapna. Viszont az biztosnak gondolom, hogy valamilyen formában hozzányúlnak még a szériához, hiszen mégiscsak ez tojja az aranytojást. Múlt héten pl kiadták japánban switchre a Divergencies assort kiadást, azelőtt meg ugye az Elite volt.
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Közzéteték a 10. évforduló honlapját, amelyen 10 közelgő projekt placeholdere látható.
Jah és nem április elseji tréfa mert, japán idő szerint már másodikán tették közzé.

Amúgy elég érdekes, hogy a copyright között ott van a: ©2013 5pb./Nitroplus STEINS;GATE MOVIE PROJECT is
Kép
ChrchBrnr69
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.05.05. 21:01
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: ChrchBrnr69 »

Halihó!

Frissen regisztrált egyén vagyok és csak azért regisztráltam első sorban, hogy kedvet adjak néhányótoknak a C;H+S;G+R;N újranézéséhez, illetve kifejtsek néhány gondolatot a történetek univerzumával kapcsolatban. Ha már más megtette helyettem, akkor bocsánat!

Hol is kezdjem... mennyi köze van egymáshoz a sorozatoknak (elsősorban az animéket tekintve)? Semmi és mégis minden. Az univerzumépítés etalonja ez a világ (én speciel ennél agyafúrtabbat még nem találtam).

Ebben a sorrendben nézd: Chaos;Head -> Steins;Gate -> Steins;Gate 0 -> Chaos;Child -> Robotics;Notes -> Occultic;Nine

Igyekszem a lehetőségekhez mérten spoilermentes maradni, de nem ígérek semmit.

A C;H és a S;G egy darabig teljesen egy világsíkon mozognak, egészen Okarin első D-Mailjéig. Onnantól beszélünk alfa és béta világvonalról. Ha minden igaz a C;H és az S;G alapvetően a béta világvonalon játszódik az első D-Mailig.
SPOILER
Onnantól átkúszunk az Alfába, később pedig elérünk a hőn áhított Steins Gate világvonalra (Hououin Kyouma után szabadon). Amiben végül a R;N játszódik.
Bizonyos szempontból a R;N is a S;G világában játszódik, DE
SPOILER
erre csak az R;N végén kapunk megerősítést. A R;N főgonosza, Kimijima Kou, konkrétan köthető a SERN (S;G), a Nozomi (C;H) és az Exoskeleton (R;N) cégekhez is, amik a Comittee of 300-hoz tartoznak.
Innen a spoilert csak akkor olvasd el kérlek, ha már teljesen végignézted a R;N-t is!
SPOILER
A fentiekre több megerősítést is kapunk: Kimijima Kou a S;G 0-ban használt Amadeus technológiával készít magáról és Airiről virtuális lenyomatot. A Kou-t legyőző AR Rocket programot Daru (S;G) írja. A különleges képességek, amikre a C;H és a R;N főhősei szert tesznek, feltehetőleg a Comittee of 300 cégei által végzett kísérleteknek köszönhető. Pl.: A "napkitörések" 2009-ben kezdődnek, amikor a C;H játszódik. Kimijima Kou Real Bootinggal agymossa Senomiya Misakit, egy NOAH géppel, amit 2009-ben a C;H világában fejleszt ki a Nozomi cég. Nem kizárható az sem, hogy a Gunvarrel Anime (R;N) stábjának vezetője, Furugohri anyja egy D-mailen vagy Reading Steineren keresztül értesül a jövő eseményeiről, ahogy az sem, hogy Kimijima Kou rendelkezik-e a Reading Steinerrel és ugrott-e világvonalat. Ezekből arra a következtetésre juthatunk, hogy ugyan a R;N divergencia aránya nem egyezik a Steins Gate világ divergenciájával, mégsem következett be a harmadik világháború, tehát a Steins Gate világvonal alternatív úton is elérhető.
A feljebb említett kapcsolatokon kívül, olyan kis easter egg-ek vannak elrejtve, mint az előző karakterek nickneveinek megjelenése vagy karakterek említése, tárgyak és cégek, cselekmények és események/katasztrófák.

Köszi, hogy elolvastad az agymenésem! Jó szórakozást a fenti művek újranézéséhez! (Sajnos az O;9-t még nem tudom hova kötni, mert nem láttam a végét.)
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Szoktam olvasgatni a fórumot, amióta pár hónapja megismertem (köszi Junchi! :D ) bár még sose kommenteltem sehova :) Viszont most szeretném az elmúlt pár hónap hozzászólásaihoz kifejteni a véleményem, illetve néhány kiegészítést hozzáfűzni.
Junchi írta: 2019.03.27. 17:32A csillagok brutálisan szerencsés állása okozta, hogy egy megfelelő, a forráshoz érzéssel és alázattal nyúló csapathoz került végül a projekt, máskülönben könnyen arra a sorsra jutott volna, mint az az égetnivaló 0 tavalyról.
Itt a Zero készítőinek védelmében 2 dolgot emelnék ki. Egyrészt, azt nem gondolom, hogy az alázat nem lett volna meg a projekt felé, hiszen a készítők bizonyították, hogy nemcsak az alapművet ismerik, hanem mellette számos mellékművet (Epigraph Trilogy, Arc-light of the Sky manga/drama CD) amelyeket egész ügyesen implantáltak a Zero-ba.
Másrészt, a készítőknek nehezebb dolga volt, mint az előző széria esetében, ugyanis a 0 VN a szerkezete miatt sokkal nehezebben adaptálható sorozat formátumra, és végülis nem is egészen adaptáció lett a dologból, hanem a VN lett kiegészítve az anime által egy plusz route-tal.
ZeroProcess írta: 2019.03.27. 23:15 Pedig sajnálhatpd, hogy kihagytad a Zero-t, már ami a visual novelt illeti. Az alap történet egésznek mondható és sokáig úgy gondoltam, hogy nem is lehet ezt hova bővíteni, viszont ma már tudom, hogy igazán kerek egésznek csak a Zero vn-nel együtt lehet tekinteni.
Csakhogy a Zero VN minden, csak nem kerek, és nem egész. A 0 animével együtt már kerekebb. A 0 anime meséli el a végső route-ot, ami közvetlen a true endinghez vezet. Míg a VN-ben a true ending csak egyetlen fejezet, amelynek semmilyen közvetlen köze nincs a játék többi route-jához.
SPOILER
A Steins;Gate 0 VN iterációkról szól. Kijátszhatunk 7 különböző route-ot, azaz 7 különböző iterációt a Béta világból. Ezeket iterálgatjuk szépen sorban, mire eljutunk az anime elejéhez. Az anime pedig elvezet minket a true endinges chapterhez a VN-ben.
ChrchBrnr69 írta: 2019.05.05. 21:39 ...
Jómagam nem láttam, és nem olvastam a Chaos; illetve Robotics; szériákat, de az általános vélekedés az, hogy azok anime adaptációihoz nem érdemes nyúlni. A VN-eket pedig a megjelenési sorrendben érdemes kijátszani, ami a következő (jómagam is ezt fogom követni, amikor majd újra akarom játszani a két Steins;Gate-et)

Chaos;Head
Steins;Gate
Robotics;Notes
Chaos;Child
Steins;Gate 0
Robotics;Notes DaSH

Sajna a két R;N VN nem elérhető angolul :(

Amúgy ez tisztára Marveles világépítés :D adná magát egy Avengers szerű VN a SciADV világában, egy utolsó fight a Comittee of 300 ellen, amelyben mindenki benne van!

A spoileres megjegyzésekhez a következőt fűzném hozzá:
SPOILER
A Steins;Gate-ben kerek-perec ki van kötve, hogy egyszerre csak 1 világvonal létezik, se több, se kevesebb. Nincs olyan, hogy egyes szereplők "alternatív utakon" jutnak el a Steins;Gate-be. Mihelyst Okabe elérte azt, az egész világ elérte azt. Mellesleg állításoddal ellentétben ("R;N divergencia aránya nem egyezik a Steins Gate világ divergenciájával"), de, a kettő világ divergenciája megegyezik: mindkettőé 1.048596. Ez látható az R;N elején, illetve a Steins;Gate VN végén.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sheev Palpatine írta: 2019.05.07. 10:52 Szoktam olvasgatni a fórumot, amióta pár hónapja megismertem (köszi Junchi! :D )
Szivi! (Csodálkoztam is, hogy még nem regeltél ide. Majd a SAO okozta traumáidat nyugodtan kiadhatod itt, ha a végére értél, mert mi megértőek leszünk. :))

Egyébként meg én továbbra is úgy vagyok vele, hogy ez az egész "pontosvessző-franchise" úgy alle zusammen nagyon felejtős. Az első Steins-t (VN + anime) kihalásznám ilyen plüssautomata stílusban, a többit meg otthagynám a gépben porosodni.
Válasz küldése