Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Sheev Palpatine
Haladó
Haladó
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2019.05.07. 12:57

Junchi írta:
2019.05.07. 12:15
Majd a SAO okozta traumáidat nyugodtan kiadhatod itt, ha a végére értél, mert mi megértőek leszünk. :))
Vissza kell, hogy fogjam magam, mert barátnőm felnyársal :vigyor:

ZeroProcess
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess » 2019.05.07. 19:03

Sheev Palpatine írta:
2019.05.07. 10:52
Szoktam olvasgatni a fórumot, amióta pár hónapja megismertem (köszi Junchi! :D ) bár még sose kommenteltem sehova :) Viszont most szeretném az elmúlt pár hónap hozzászólásaihoz kifejteni a véleményem, illetve néhány kiegészítést hozzáfűzni.
OFF: Én kb 4 éve járok föl rendszeresen ide is, de mégis a múltkori szösszenet volt az első amit a fórumra írtam.
Sheev Palpatine írta:
Csakhogy a Zero VN minden, csak nem kerek, és nem egész. A 0 animével együtt már kerekebb. A 0 anime meséli el a végső route-ot, ami közvetlen a true endinghez vezet. Míg a VN-ben a true ending csak egyetlen fejezet, amelynek semmilyen közvetlen köze nincs a játék többi route-jához.
Szerintem félreértetted amit írta én mondatom lényege az volt h az origi vn + a zero vn együtt kerek, egész, nem külön a zero.
Persze, hogy a true end chapter nem közvetlenül kapcsolódik a többi route-hoz, de attól még sejted, hogy milyen események történhettek meg az anime nélkül is. Ha pedig maradunk annál, hogy az anime a true end-es eseményeket mutatja be (nem értek 100%-ig egyet), akkor kb azt kaptad amit sejthettél lévén csak mixelte a dolgokat.
ChrchBrnr69 írta:Bizonyos szempontból a R;N is a S;G világában játszódik, DE
Nem tudom vn vagy anime-ről beszélsz, de az anime adaptáció első részének első snittje az, hogy megmutatja a 1.048596 div. numbert, ami ugye a steins gate. Amúgy van olyan R;N sztori ami nem az sg-n játszódik, méghozzá a Robotics;Notes: Revival Legacy manga által bemutatottban, ott ugyanis a div. numb: 1.048599
Mellesleg az Amadeus technológia a sg world line-on is létezik, nem kell ahhoz a bétában lenni.
Sheev Palpatine írta:Jómagam nem láttam, és nem olvastam a Chaos; illetve Robotics; szériákat, de az általános vélekedés az, hogy azok anime adaptációihoz nem érdemes nyúlni. A VN-eket pedig a megjelenési sorrendben érdemes kijátszani, ami a következő (jómagam is ezt fogom követni, amikor majd újra akarom játszani a két Steins;Gate-et)
Én is úgy olvastam, hogy a többi ;-nél az anime adaptációk elhanyagolhatóak. Bár én láttam a C;H-t ami eléggé felejtős volt, meg az R;N-t ami egynek elment, igaz inkább kihagyott ziccernek érződött.

Sheev Palpatine
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2019.05.07. 19:52

ZeroProcess írta:
2019.05.07. 19:03
Szerintem félreértetted amit írta én mondatom lényege az volt h az origi vn + a zero vn együtt kerek, egész, nem külön a zero.
Igen, bocsi, így korrekt!
ZeroProcess írta:
2019.05.07. 19:03
Persze, hogy a true end chapter nem közvetlenül kapcsolódik a többi route-hoz, de attól még sejted, hogy milyen események történhettek meg az anime nélkül is. Ha pedig maradunk annál, hogy az anime a true end-es eseményeket mutatja be (nem értek 100%-ig egyet), akkor kb azt kaptad amit sejthettél lévén csak mixelte a dolgokat.
Persze, nem is official az, amit írtam, inkább csak teória, de lényegében megmagyaráz pár dolgot a 0 animéből:
SPOILER
1) A 4. rész elejét, ahol Okabe nem kerül át szovjetes világvonalra, hanem a worldline shift előtt és után is a tetőn van. A szovjetes világvonal emlékei meg amolyan random álomszerű emlékek, mint ahogy Mayuri is álmodik a haláláról. Amiből következik, hogy az anime a VN eseményei "után" játszódik.
2) Az anime végére beleerőltett D-Rine-t. Anélkül is működött volna a sztori, mégis beletették.
3) Másak div. numberek, mint a VN-ben
4) Okabe nem november végén, hanem december elején találkozik Amadeussal.
A teóriára ráerősít Chiyomaru kijelentése is az anime előttről, miszerint ez nem lesz teljesen önálló alkotás.

Én úgy vagyok vele, hogy tetszik ez így, hogy az anime az utolsó route, és az utolsó Okabe története.

Amúgy a 10 projekttel kapcsolatban ugyan még nincs fejlemény, de valószínűleg a két legfontosabb bejelentés július 28-án és október 15-én lesz. Szerintem max 1 nagy projektre kell számítani, a többi manga/light novel/drama CD/egyéb merchandise termék lesz majd szerintem. Az 1 nagy projekt pedig valamelyik a következők közül:
- új animefilm
- új OVA/OVA-sorozat
- élőszereplős feldolgozás
- új VN, bár ez néz ki a legkevésbé valószínűnek. Ebből amit szívesen vennék, az egy Gamma VN, vagy egy kibővített Distant Valhalla feldolgozás. Utóbbinak örülnék a legjobban. A Gamma VN-t könnyebben el lehet szúrni.

ChrchBrnr69
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: ChrchBrnr69 » 2019.05.16. 19:35

Sheev Palpatine írta:
Szoktam olvasgatni a fórumot, amióta pár hónapja megismertem (köszi Junchi! :D ) bár még sose kommenteltem sehova :) Viszont most szeretném az elmúlt pár hónap hozzászólásaihoz kifejteni a véleményem, illetve néhány kiegészítést hozzáfűzni.
Junchi írta:
2019.03.27. 17:32
A csillagok brutálisan szerencsés állása okozta, hogy egy megfelelő, a forráshoz érzéssel és alázattal nyúló csapathoz került végül a projekt, máskülönben könnyen arra a sorsra jutott volna, mint az az égetnivaló 0 tavalyról.
Itt a Zero készítőinek védelmében 2 dolgot emelnék ki. Egyrészt, azt nem gondolom, hogy az alázat nem lett volna meg a projekt felé, hiszen a készítők bizonyították, hogy nemcsak az alapművet ismerik, hanem mellette számos mellékművet (Epigraph Trilogy, Arc-light of the Sky manga/drama CD) amelyeket egész ügyesen implantáltak a Zero-ba.
Másrészt, a készítőknek nehezebb dolga volt, mint az előző széria esetében, ugyanis a 0 VN a szerkezete miatt sokkal nehezebben adaptálható sorozat formátumra, és végülis nem is egészen adaptáció lett a dologból, hanem a VN lett kiegészítve az anime által egy plusz route-tal.
ZeroProcess írta:
2019.03.27. 23:15
Pedig sajnálhatpd, hogy kihagytad a Zero-t, már ami a visual novelt illeti. Az alap történet egésznek mondható és sokáig úgy gondoltam, hogy nem is lehet ezt hova bővíteni, viszont ma már tudom, hogy igazán kerek egésznek csak a Zero vn-nel együtt lehet tekinteni.
Csakhogy a Zero VN minden, csak nem kerek, és nem egész. A 0 animével együtt már kerekebb. A 0 anime meséli el a végső route-ot, ami közvetlen a true endinghez vezet. Míg a VN-ben a true ending csak egyetlen fejezet, amelynek semmilyen közvetlen köze nincs a játék többi route-jához.
SPOILER
A Steins;Gate 0 VN iterációkról szól. Kijátszhatunk 7 különböző route-ot, azaz 7 különböző iterációt a Béta világból. Ezeket iterálgatjuk szépen sorban, mire eljutunk az anime elejéhez. Az anime pedig elvezet minket a true endinges chapterhez a VN-ben.
ChrchBrnr69 írta:
2019.05.05. 21:39
...
Jómagam nem láttam, és nem olvastam a Chaos; illetve Robotics; szériákat, de az általános vélekedés az, hogy azok anime adaptációihoz nem érdemes nyúlni. A VN-eket pedig a megjelenési sorrendben érdemes kijátszani, ami a következő (jómagam is ezt fogom követni, amikor majd újra akarom játszani a két Steins;Gate-et)

Chaos;Head
Steins;Gate
Robotics;Notes
Chaos;Child
Steins;Gate 0
Robotics;Notes DaSH

Sajna a két R;N VN nem elérhető angolul :(

Amúgy ez tisztára Marveles világépítés :D adná magát egy Avengers szerű VN a SciADV világában, egy utolsó fight a Comittee of 300 ellen, amelyben mindenki benne van!

A spoileres megjegyzésekhez a következőt fűzném hozzá:
SPOILER
A Steins;Gate-ben kerek-perec ki van kötve, hogy egyszerre csak 1 világvonal létezik, se több, se kevesebb. Nincs olyan, hogy egyes szereplők "alternatív utakon" jutnak el a Steins;Gate-be. Mihelyst Okabe elérte azt, az egész világ elérte azt. Mellesleg állításoddal ellentétben ("R;N divergencia aránya nem egyezik a Steins Gate világ divergenciájával"), de, a kettő világ divergenciája megegyezik: mindkettőé 1.048596. Ez látható az R;N elején, illetve a Steins;Gate VN végén.
Igen, erre később rájöttem (a divergencia különbségekre). Sőt olvastam azóta, hogy a Robotics;Notes és az Occultic;Nine elvileg nem is kapcsolódik a Steins;Gate univerzumhoz... ennek ellenére az anime (O;N) vetítése utána az alkotó azt mondta, hogy talán mégis van valami kapcsolat, amire egyelőre nem fog kitérni. Sajnos még mindig csak az animék történetére tudok alapozni, mivel a VN-ek jelenleg angolul hiányosak, így meg nem látom értelmét annak, hogy nekiessek a szériának játék formájában.
SPOILER
Én azt gondolom, hogy az O;N felteszi a pontot az i-re. Pontosabban két karakter van benne, akik kulcsfontosságúak a S;G univerzum szempontjából. Az egyikük Shun Moritsuka, a másik a meg nem nevezett Igazgató (talán a Comittee of 300 vezetője?). Ugyan Shun Moritsuka "El Psy Kongroo"-ja jelentéktelen, de elejt olyan mondatokat, amikről akarva-akaratlanul is az jutott eszembe, hogy Shun bizony mozgott különféle világvonalak között. Az egyik ilyen mondata ugye az ominózus Okabe mottó. A másik az, amikor telefonon beszél valakivel és azt mondja "amit keresünk talán nem is ebben a világban van". Miiii? Mit keresnek? Ki keresi? Mert, hogy nincs kapcsolatban azzal a bizonyos vezetővel, az FIX. Akkor ki keres és mit? Erre kaptunk valami választ a VN-ben? Kicsit úgy érzem, hogy túlgondolom és lehet, hogy a válasz itt van előttem, csak nem veszem észre...

Sheev Palpatine
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2019.05.17. 19:12

ChrchBrnr69 írta:
2019.05.16. 19:35
...
Hát az R;N pedig része a SciADV-nak, hiszen két Steins;Gate karakter is feltűnik bennük
SPOILER
Daru és Nae személyében

Sheev Palpatine
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2019.07.04. 19:13

Na, nyugaton is teljessé válik a SciADV-széria, épp az imént jelentették be a két Robotics;Notes VN lokalizációját :D

Válasz küldése