Utena

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Te tod, de én egy animében a vígjáték elemeket szeretem. de csak arányosan elosztvs, hogy minden részben egyforma legyen, és nem váltság egymást az Excel saga típusú meg a csöpögős anyomromantikázott részek
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ehehe írta:Te tod, de én egy animében a vígjáték elemeket szeretem. de csak arányosan elosztvs, hogy minden részben egyforma legyen, és nem váltság egymást az Excel saga típusú meg a csöpögős anyomromantikázott részek
Értem az álláspontodat. Ez már tényleg ízlés kérdése. Nekem minden stílusból van kedvencem, imádom az Utena-t és az Excel Saga-t is, de ez már ízlés kérdése és csakis azé. ^___^
Kép
Avatar
Lendvay
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2003.04.04. 18:19
Tartózkodási hely: Mizuho sensei űrhajója
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lendvay »

Váá már 25 részt láttam belőle, mármint az Utena sorozatból, és naon tetsziiiiiik ::hehe:: ::hehe:: , naon tetszik belőle Utena, najó Anthy a Rose Bride (remélem jól írtam) is szimpi, de nekem akkor is Utena chan a kedvenceeeem, whoaa Utena chan wa kawaii desu ::daisuki:: ::daisuki::
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Most hogy má előrehaladtam vele kezd tetszeni. Igazság szerint én még nem láttam olyan animét amit untam volna, v nem tetszett volna. Minden ben találok magamnak valamit ami tetszik. A mostani részek (20. körül) jók, mer nem teng túl bennük a rózsaszín. Egyedül azt nem bírom ha valamiben csak 1 "szín" a domináns, a többi meg szinte teljesen el van nyomva. És igazad van, tényleg ízlés kérdése. Senkit sem nézek kevesebbnek azért mert olyat szeret amit én majdnemhogy utálok.
Ahogy a mondás tartja: Kinek a pap, kinek a paplan :).
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
Lendvay
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2003.04.04. 18:19
Tartózkodási hely: Mizuho sensei űrhajója
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lendvay »

Én a 35. részt néztem meg ma reggeél és hmm ha eddig ugygondoltam hogy értem akkkor most megcáfolom magam, és nem értem ^^"
De a véleményem változatlan: nekem még mindig tetszik ^^.

Ehehe: Kinek a pap, kinek a pap lánya. Nekem az utóbbi ha szabadna ^^"
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Most kekeckedni akarsz, vagy nem érted a viccet?

Na hogy ne legyen offtopic :) :

Én bírom Utenát, de Anthy(vagy hogy kell írni) idegesít. Nem tom eldönteni, hogy most akaratgyenge, vagy erősebb akarattal rendelkezik mint az összes többi szereplő. Mindkét irányból lehet felé közelíteni. Remélem ez az ellentét a végére feloldódik :)
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
Lendvay
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2003.04.04. 18:19
Tartózkodási hely: Mizuho sensei űrhajója
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lendvay »

Vááá /me érti a poén ::umh:: csak gondoltam megírom hogy a 35 rész fele már milyen jó és bonyolult a dolog ::hehe::
Ehehe írta:Én bírom Utenát, de Anthy(vagy hogy kell írni) idegesít. Nem tom eldönteni, hogy most akaratgyenge, vagy erősebb akarattal rendelkezik mint az összes többi szereplő.Mindkét irányból lehet felé közelíteni. Remélem ez az ellentét a végére feloldódik :)
Ami kimaradt az előzőböl ::reliev::
Ha vársz valamit akkor az tuti a végén lesz ::hehe:: , a 35. résznél ha lehet ilyet mondani akkor Anthy-val kapcsolatos dolgok egyre követhetettlenebbek lettek ::jcrazy:: ::jcrazy::
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

No, én is végignéztem, és... wow... Nekem nagyon bejött a sorozat.
Sok mindenre számítottam, amikor elkezdtem nézni, de erre nem
(mármint hogy ennyire tetszeni fog, mert úgy kezdtem el nézni, hogy mi ez a marhaság, aminek mellesleg jó zenéje van... :D)

Ti hogyan értelmezitek a végét? Mármint, hogy Utenával mi történt? Ugye elég kézenfekvő lenne, hogy meghalt, de akkor miért indul el Anthy megkeresni (sőt, Akionak azt mondja, hogy Utena él, csak az ő (Akio) világából tűnt el) Mert nekem úgy tűnik, hogy Utena mégiscsak herceg lett, és innentől Anthy keresi az álmai hercegét... És ez nagyon jól beleillik abba a teóriába, miszerint a movie az folytatása a történetnek, ami pl nagyon jól magyarázza, hogy miért olyan Akio movieben, amilyen. (ez ügyben még újra kellene néznem a moviet, csakhát idő...)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Zaklassátok ezzel Minako-t a meet-ne. XD Ő eltudja mondani, miről is van szó, mert utána olvasott. Ha valaki, hát Ő ért a témához. XDD
Amúgy én eleve úgy ültem le, hogy tetszeni fog, és tényleg tetszett. Kiakadtam, és nem értettem semmit, de akkor is NAGYON tetszett! És én akkor is szeretem Anthy-t!! :D Lulu, elhozod az Utena manfáidat meet-re? ^^""
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Sister Tenshi írta:Lulu, elhozod az Utena manfáidat meet-re? ^^""
Fúúú... annyi mindent kell vinnem most meetre, de ha belefér a tatyómba és nem felejtem el, akkor viszek ^^
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Az Utenában a legjobb a rendezés. Aztán a grafika, meg a színek, amik fantaszitkusan vannak szerintem benne elosztva... olyan egyéni világot ad az egésznek, a zene pedig olyan hangulatot, hogy egyszerűen KÉPTELEN vagy máshoz hasonlítani. Szerintem ez a legerősebb pozitívuma. Másodszor a főbb karakterek, és a nagyon komoly háttértörténetben rejlő mondanivaló... és persze mindenkinek mást ad. Azt hiszem az Utena TIPIKUS anime, amit nem lehet összetéveszteni a logikája miatt másik rajzfilmekkel...
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Na végignéztem, és nem tom, hogy az NGE zavart össze jobban vagy ez :). Mind1 a lényeg hogy a végére értem :)
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én megnéztem újra az EoE-t. Van, amit még mindig nem értek, de a lényeget értem. Engem anno az Utena jobban összezavart. A mangán meg bőgtem. ::bawl:: De nekem nagyon tetszik! Szeretem a grafikát, a színeket, a zenéket és a story-t is. :D De a végét csak Minako értette meg velem anno.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én meg utána egész nap nem szóltam senkihez ^^ magamban meg emésztgettem a végét... de mindkettő (movie+sorozat) hatalmas alkotás, ez tény... fantasztikus rendezéssel!
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Senki ne értse félre, én imádom az Utena-t, de nem igazán értem... A movie manga változatában Touga és Utena lefekszenek egymással ruuulezzzz ::daisuki::
Legalábbis a fordításban ez volt... És szerintem a legjobb, ha Touga meg Utena jönne össze :taps: Én személy szerint Tougat imádom!!!
Megint megnéztem a sorozatot, mert meg akarom érteni!!! Tényleg mindenre figyeltem, de nem igazán értem még mindig... :crazyy:
Mert ugye touga a mangában azt mondja Utena-nak, hogy elég ha becsukja a szemét és elfelejti őt és akkor visszatér oda ahonnan jött és minden helyreáll.... Namármost... akkor ez valami Mátrix világ volt? Én azt szürtem le az animeből, hogy a "valódi" világ elpusztult, mert nem volt "A herceg" aki megmentse... ::jhuh::
Valaki magyarázza meg nekem mi is a lényege please!!!
::gome::
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én kb értem, csak nem tudod fogalmazni. Annak pedig nagyon örültem, hogy nem jöttek össze Touga meg Utena....
Kép
Avatar
Lendvay
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2003.04.04. 18:19
Tartózkodási hely: Mizuho sensei űrhajója
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lendvay »

Sister Tenshi írta:Én kb értem, csak nem tudod fogalmazni. Annak pedig nagyon örültem, hogy nem jöttek össze Touga meg Utena....
Egyet értek veled, akár mennyire is furcsa Utena Anthy-vel illik össze szerintem ::hehe:: ::hehe:: ::hehe::

-----
Sakumo írta:Én azt szürtem le az animeből, hogy a "valódi" világ elpusztult, mert nem volt "A herceg" aki megmentse... ::jhuh::
Valaki magyarázza meg nekem mi is a lényege please!!! ::gome::
Szerintem meg pont megmentették a "világot", méghozzá egy herceg aki tulajdonképpen hercegnő ::hehe::

Amúgy egyik világ sm pusztult el mert "foradalmat" csináltm, ami szerintem csak megjavította a világot, de el nem pusztította azt.
Nekem se tiszta minden perce az Utenának de szerintem igy van ::hehe::
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Aha. Volt egy alternatív világ végülis, amit annak állítasz be szimbólumnak, aminek akarod végülis, szóval rengeteg verzió van, ahányan látták szerintem annyian gondolkoznak róla (ld. a sorozat vége is ilyen). De szerintem is "forradalom" volt, vagyis Utena volt a herceg, mivel az igaziban hüm... szóval csalódtak ^^

És kénytelen vagyok kijelenteni, Utena tényleg Anthyval jó együtt. DE a Tougás szál viszont jó volt bele kavarásnak ^^ hogy megmutassa benne Utena gyengébb, érzékenyebb oldalát, és hogy kifejezze, hogy ő is csak egy lány ^^
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Sakumo írta:Senki ne értse félre, én imádom az Utena-t, de nem igazán értem... A movie manga változatában Touga és Utena lefekszenek egymással ruuulezzzz ::daisuki::
Nem is kell, úgy jó, ahogy van, egyszerűen gyönyörű, romantikku, meg weird...
Sakumo írta: Valaki magyarázza meg nekem mi is a lényege please!!!
::gome::
Ümm... *khmm* Utena-a-fehér-lovon harcol másmilyen hajú ellenfelekkel, hogy végül megtalálja a kedvesét (Anshi-in-distress), majd miután megmentette őt a sötétben-nyeherésző-gonosz-Akiotól, elmennek a naplementébe.
Imho ennyi
Közben még mondanak kriptikus dolgokat néha. Főleg az árnycsajok. :)

(kábé erről szól a movie is, csak ott nincs gonosz-Akio, csak dorky-Akio-goes-splatty (kage... kage... oops... *platty*))
Kép Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Anoo... asszem ez picit lerövidített leírása volt a sorozatnak ^.^"""""""""""
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Haihai~

De egy tündérmesének a lényege a történetében van, neeem? ^_~
Kép Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Modasz valamit ^_~
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

/me mos másáruba bocsájtja Utena mangaköteteit 1-5-ig eredeti japcsi kiadásban! ::jeye::
Érdeklődők privijeit sok szeretettel várom... ::vic::
Egyébként a Manga története most jöttem rá mennyire más...amikor is rávettem magam hogy végig kuksizzam...de nekem nagyon tetszik! ::jeye::
Az anime-vel kapcs.-ban a sorozatbeli Himemiya-t valahogy nem bírtam úgy megszeretni...pedig meg kellett volna...Utenát megszerettem,de Anthy...hááát...Viszont a movie-ban nagyon szép volt...ezt elismerem...A Movie-t nagyon szeretem!!! ::japsmil::
Csak a végén az a jelenet ne lett volna....:drop:
Kép
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Setike írta:Az anime-vel kapcs.-ban a sorozatbeli Himemiya-t valahogy nem bírtam úgy megszeretni...pedig meg kellett volna...Utenát megszerettem,de Anthy...hááát...Viszont a movie-ban nagyon szép volt...ezt elismerem...A Movie-t nagyon szeretem!!! ::japsmil::
Hát, a movie szerintem messze elmarad a sorozattól. Valamilyen szinten nekem túlságosan is bárgyú és röhejes - a szánalmas Akio; az autók; a végén a "kitörés"... A Tougás szál érdekes csavarintás az eredetin, és a maga módján nagyon klassz volt, de sajnos a pozitívumok kimerülnek ebben, a grafikában és designban, valamint a Juri-féle duel songban...

A sorozatban pedig tény, hogy Anthyt meglehetősen nehéz megszeretni... Ami igazából nem is csoda, mikor kiderül a végén, hogy ki is ő... Ami azt illeti, nekem sem volt szimpatikus - de ez nem zavart a történet átérzésében. Mondjuk a legvégén kifejezetten tetszett, mikor Akiot otthagyta a rákba.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ííí, szerintem nem röhejes egyáltalán a movie. Sőt. Szerintem fantasztikus. A rendezés is, a zene is a képek is, meg minden jelenet. Egyáltalán nem nevetséges szerintem hogy Utena pl. kocsi lesz... csak egyszerűen a sorozat után kell megnézni, mert különben nem érted/és nem élvezed annyira -szerintem. Én legalábbis örültem hogy ezt nem a sorozat előtt néztem meg, mert akkor vszínű, hogy az anime maga nem érdekelt volna soha többet...
Válasz küldése