Mawaru Penguindrum

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ahogy nézem tovább a sorozat, egyre inkább az az érzésem, hogy a Mester* sugallta személyesen, egyenesen odafentről. Értelmetlen, szövevényes halmaza a Sors perverz baleseteinek, hülye pingvinek (semmihez semmi közük, de mindenhol ott vannak), mindez egy talaj nélküli, lebegő hangulatú zselébe öntve.

* Kurt Vonnegut
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

alvaro írta:Értelmetlen, szövevényes halmaza a Sors perverz baleseteinek, hülye pingvinek (semmihez semmi közük, de mindenhol ott vannak)
Szerintem pont, hogy nem elég szövevényes, most oda lyukadtunk ki, hogy minden egy rózsaszín kis csaj körül forog, amit már már enyhén klisésnek mondanék. :) A háttértörténetek is unalmasan egy kaptafára készültek, mindenki a szőrnyű ősei miatt szenved. A egyetlen szín folt a pingvinek. :D

Amúgy ez utolsó rész kicsit kiverte a biztosítékot, Tabukin sablonos sztorija hagyján, de Kanba akciója a drótkötéllel, és Tabuki ahogy valami shunpo-val kiszedte Himarit a csilléből, nekem, egy AirGear fannak is fizikai képtelenségnek tűnik. :P
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Kdanni írta:A háttértörténetek is unalmasan egy kaptafára készültek, mindenki a szőrnyű ősei miatt szenved.
Mindenki a szörnyű ősei miatt szenved. Meg saját maga miatt, ezt se hagyjuk ki. A rózsaszín kiscsaj csak egy ürügy. Dróton rángatja őket a puszta emlékével. Pedig ha tényleg olyan rózsaszín, tuti nem ezt akarta. Most szenvedhet ő is. Vagy röhög a markába. Vagy mindkettő, egyszerre (vö. Winston Niles Rumfoord).

Érdekes egyébként, mennyire más nézőpontból tekintjük elvileg ugyanazt a történet. Nekem pont mostanában kezdett bejönni, épp ezek miatt a halál elcseszett hátterek miatt. Tulajdonképpen nem is számít, eljut-e valahova ez az egész. A végén úgyis kiderül, hogy az egyetlen túlélő szereplő kínjában belerúgva egy drótkerítésbe azt pont megfelelő alakúra hajtogatja, hogy antennaként fogja egy idegen civilizáció üzenetét a földi emberek számára. Ami annyi lesz, hogy "sziasztok" :knife: De lehet, hogy ez sem fog megtörténni, és az egész anime tényleg egy sor balesetről szól.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Most akkor Yuri mit csinált? Bondage S&M? Mert mire a srác odaért, a rövid barna hajú már eléggé "kiéltnek" tűnt, mintha addigra már túl is lennének a dolgon, ha jól emlékszem, még motyogott is valami "finomságot"... (Bocs, csak gondoltam rákérdezek már így pár résszel lemaradva az egyetlen dologra, ami momentán a sorozatból érdekel. :dirr:)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: scineram »

Azt hiszem a konszenzus, hogy lényegében nem történt semmi. Shouma időben érkezett. Ringo max a bekábítástól volt olyan, amilyen.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Noh, behoztam lemaradásom a 11-résztől mostmár a jelenlévőkig.

Egyrészt nem tervezek Mawaru cépét, sajnálom. Csak mutogattam másokat mert az jó XD

Másrészt nemtudom, de nekem mostmár tök világos, és halálosan tetszik ez a szimbolisztikasor meg összepárosíthatatlan illusztrációk... ja és megint jót bőgtem előbb Himari befogadásán, aztán a család jelenlegi széthullásán.

Tényleg nemtudom mi lesz még, azon döbbentem ki, hogy Kannak a tesója Masako. De hát itt mindenki incest fan, ami igazából nem is incestség vagy néha igen, meg különben is mostanság ez a divat, nem kéne ennyire meglepődjek.

Yurit soha nem bírtam mostmár azon gondolkodom, inkább vágta volna fel az apja ízekre kiskorában.

A sensei-csávó annyira plusz mostmár, hogy nem is izgat hogy Ringo rá akart mászni meg minden. Momoka dögöljön meg. Remélem nem támasztják fel.

Rózsaszín fejű csávó bejön, max egy nyúlkisfiút cépéznék, de túl magas vagyok én ahhoz, különben is már megvan mit cépézek tavasszal és mindkét nap abban leszek kábé, mert nagyon lávolom : D de attól még lehet egyszer ha sok időm lesz megcsinálom a lányverziót, csak kéne hozzá lánykapár.... Mindenesetre hajrá pinkfejű doki :D

ÉS MIKOR JÖN MÁR KIA MARADÉK RÉSZEK?!!!! XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Elvontból szépen átfordult nagyon lehangolóba az utóbbi időben, és persze muszáj tovább nézni. A család szétesése az betett nagyon :cry:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ep. 23.

A penguindrum!! Már szinte elfeljtkeztem róla! Még egy hét és meglesz! :D

Nah ebben a részben legalább tisztességes mennyiségű fanszervízszerűség volt. ÉS HURRÁ MOSTMÁR MOMOKA NAPLÓJA IS MEGDÖGLÖTT.

mikor lesz már jövőhét---
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:A penguindrum!! Már szinte elfeljtkeztem róla! Még egy hét és meglesz! :D
Megtudjuk egyáltalán valaha, hogy mi az? Lehet, hogy csak közlik majd, hogy megvan, és sose derül ki, mi :vigyor:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most, hogy a vége felé közeledik a sorozat, nekiálltam és eddig határozottan tetszik. Most ugyan, így a 7. rész magasságában kicsit úgy érzem, mintha belassult volna, vagy csak szimplán én vagyok túl fáradt hozzá, de éppen ezért egy kicsit most átváltottam a (eddig átlagosnak is alig mondható) Gungrave-re.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Jól érzed, ott 6-7-8-9 környékén nekem is elment tőle kicsit a kedvem, annyit bénáztak feleslegesen Ringóval, meg a többi baromsággal.

Utána van még egy-két ilyen gyengébb rész, viszont 12-től (? asszem) beindul és onnantól fölfelé végig win (kivéve a 16-ost, amin csak enyhén borultam ki), az utolsó részt meg alig győzöm kivárni.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Ayla »

khm. vége lett.

asszem most a napokban végig kéne nézzem így két nap alatt az egészet hogy összeálljon a kép, mert én nem értek semmit.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nagyon sokkal többet én sem. Annyit azért elmondhatok, a vége felé egyszer belémhasított egy kósza gondolat, lévén az egész művet allegorikusan kellene tekinteni, ami mentén megpróbálhatnám átértelmezni egy újranézés során. De erre inkább nem a közeljövben kerítenék sort, érdemesebb hagyni ülepedni valamennyire.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Az utolsó részt én sem tudtam nagyon hova rakni, viszont itt egy kép, ami szerintem tök jól összefoglalja az egész sorozatot (legalábbis, ami a Sors Almáját illeti).
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Junchi írta:Az utolsó részt én sem tudtam nagyon hova rakni, viszont itt egy kép, ami szerintem tök jól összefoglalja az egész sorozatot (legalábbis, ami a Sors Almáját illeti).
Be kell valljam, a képpel együtt se nagyon tudom hova tenni az egészet ezzel a befejezéssel.
Nem baj, feeling az volt.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Ayla »

nekem nem jön be a kép. no hotlinking.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ok, hiába lehet összefoglalni 1 képpel (,amit cím másolása majd közvetlenül a címsorba illesztve lehet megnézni,) ez 2 deep 4 me. Ráadásul a körítés, ami nincs a képen, a még bonyolultabb. Igazából csak egyetlen egy dolog érdekel igazán, a pingvinek minek a szimbólumai voltak?

Amúgy mennyire bejött már a tippem! Kicsit pesszimistább voltam az életben maradási esélyek megtippelésében, de a többit egész jól meg tippeltem: http://img838.imageshack.us/img838/1442/penguin2.png
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: scineram »

A pingvinek a tulajdonosukat reflektálták, több dolguk nem volt, nem? Legalábbis nekem csak az jött le. De a blogoszféra tele van elemzésekkel.

Jaj de kár, hogy nem láttam a rész előtt. Kurva nagy kép. P+S ending különösen rulz opció.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: anubys »

Végezvén a Gungrave-vel, ismét ennek álltam neki. Jelenleg a 15. résznél tartok és ismét nagyon tetszik.
Az is, hogy fogalmam sincs, mi fog történni, eddig rengetegszer sikerült meglepnie. (PL legutóbb attól fetrengtem, hogy bejött a békás-bájital :D)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: anubys »

Eljutottam a 18. részig.
Őszintén szólva nem nagyon értettem Tabuki kattanását. Eddig arról volt szó, hogy nem neheztel a srácokra, nem ők tehetnek a szüleik hibáiról, most meg ez, hogy a Takakura-család minden tagjának bűnhődnie kell. Lesz erre később valami magyarázat?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

anubys írta:Őszintén szólva nem nagyon értettem Tabuki kattanását. Eddig arról volt szó, hogy nem neheztel a srácokra, nem ők tehetnek a szüleik hibáiról, most meg ez, hogy a Takakura-család minden tagjának bűnhődnie kell. Lesz erre később valami magyarázat?
Szerintem csak kamuzott korábban. Az emberek szoktak olyat.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Azt hiszem ez volt a legfurább dolog, amit valaha láttam.

Most kezdem elolvasni a topicot.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Ha érdekel, Addicts spoiler szobájában kíméletlenül szétboncolgattuk a cuccot a minap, és azóta már a végét is kezdem kapizsgálni. :3
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Akkor ha kicsit feldolgoztam a látottakat, feltétlen átnézek oda is. :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mawaru Penguindrum

Hozzászólás Szerző: anubys »

alvaro írta:
anubys írta:Őszintén szólva nem nagyon értettem Tabuki kattanását. Eddig arról volt szó, hogy nem neheztel a srácokra, nem ők tehetnek a szüleik hibáiról, most meg ez, hogy a Takakura-család minden tagjának bűnhődnie kell. Lesz erre később valami magyarázat?
Szerintem csak kamuzott korábban. Az emberek szoktak olyat.
Először az volt a gondolatom, hogy az nem lehet, ha csak szimplán hazudna, akkor azt érezni lehetett volna a srácokhoz való viszonyulásában. Viszont az már lehetséges, hogy valójában tényleg benne volt a harag, csak annyira elnyomta magában, hogy ő sem tudott róla, Yuri viszont felpiszkálta ezt benne...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése