Jormungand

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát gondoltam ennek is nyithatunk egy topicot. A story-ról kb annyit, h a fegyvernepper című film átültetve anime környezetbe, legalábbis nekem nagyon így hatott. A mangát kb 1 hónapja olvastam először, és voltak benne érdekes dolgok, mint pl: CIA ügynökök találkozója Budapesten stb stb… :roll:
A szereplőkről annyit, h a főszereplő csaj a fegyvernepper hát, szerintem néha nem 100-as de jópofa, bár azért sunyi karakternek tartom. A történet lényegében arról szól, h ez a nepper bringa magához vesz egy afrikai gyerekkatonát (Jonah-t), h így növelje amúgy is tekintélyes személyes testőrségét, ami ex-elitkatonákból áll + van még egy ex maffiózó tag is bár őt asszem csak sofőrnek tartják. Szóval röviden nem semmi csapata van a csajnak, ami nem is árt ha CIA, rivális nepperek, és orvgyilkosok próbálják lesöpörni őt az asztalról nap mint nap. :)

Én őszintén remélem, h legalább olyan pörgős akciókat láthatunk majd benne, mint mondjuk a Black Lagoon-ban, amivel már sokan így is egy lapon emlegetik.
Akinek van kedve és ideje nézze meg is írjon róla véleményt.

(A anime első részét tegnap adtak a szigetországban szóval még csak az első részt tudjátok megnézni, ami így elsőre talán nem annyira full action, de a második rész szerintem már az lesz, már ha a manga főszálát követi a tv sorozat.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kashim írta:A mangát kb 1 hónapja olvastam először, és voltak benne érdekes dolgok, mint pl: CIA ügynökök találkozója Budapesten stb stb… :roll:
Ez hanyadik fejezet? :D
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Titkos írta:Ez hanyadik fejezet?
A 7. fejezet elején van ez a jelenet, amikor a CIA-s csaj rácuppan az összekötőjére, h infót húzzon ki belőle. :)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Első rész megnézve! Pont olyan volt, mint amire a manga első két kötete alapján számítottam. Koko hangja viszont elsőre kicsit furcsa volt nekem, aztán rájöttem, hogy azért, mert mangaolvasás közben mindig Integra hangján szólalt meg a fejemben. Nem is értem miért. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Az első 10 másodpercnek több hangulata volt, mint máshol egy shownak több évada. Ez részben a OST-nek is köszönhető.
Ha beindul a történet, és nem csak a látványra és a fanservicere koncentrálnak, nagyon jó dolog lesz ebből.

White Fox-nak megint sikerült a trendektől elütött alkotnia, így még a néhány QUALITY jelenet felet is szemet lehet hunyni. (Ami nem is lenne zavaró, ha az ember nem akarja kikockázni, de én most pont ki akartam. :))

Her name is Koko
she is loko
I said oh no!
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Mariko írta: Koko hangja viszont elsőre kicsit furcsa volt nekem, aztán rájöttem, hogy azért, mert mangaolvasás közben mindig Integra hangján szólalt meg a fejemben. Nem is értem miért. XD
Hát szerintem pont eltalálták a hangját, mert jól megy ahhoz a jelenetekhez is ahol finoman szólva gyerekesen viselkedik Koko. (Mondjuk a Hellsing Ingtegrájának hangját adó seiyu-t nem ismerem annyira, de szerintem nem tudná visszaadni azokat a gyerekes jelenetek hangulatát, bár mondjuk a napokban meglepődtem amikor megtudtam, h a Code Geass-es C.C. és a FMP-s Tessa hangját ugyanaz a szinkronszínész adta. :shock: )

Ja és ha már a szinkronhangokról esett szó, akkor nagyon kíváncsi leszek, h ki lesz mondjuk Kasper Hekmatyar, Chiquita,Schokolade szinkronja, bár az utóbbi tekintetében olyan valakit javaslok aki jól tudja a "szőke nő" szerepét játszani.

Ú.I.:Azért röhögtem, h a Koko szinkronizáló színész nem tudja rendesen kimondani, h Jonah... :knife:
+ még az a jelenet is ott volt, amikor kézigránáttal maszek módon hárították el a Javelin rakétáját, ezt tesztelhetnék előben is kíváncsi lennék rá. :vigyor:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Mariko írta:Első rész megnézve! Pont olyan volt, mint amire a manga első két kötete alapján számítottam. Koko hangja viszont elsőre kicsit furcsa volt nekem, aztán rájöttem, hogy azért, mert mangaolvasás közben mindig Integra hangján szólalt meg a fejemben. Nem is értem miért. XD
Én meg Balalaikáét vártam, erre megszólalt Morishima Haruka az Amagami SS-ből.

De a vicc az, hogy még a személyiségük is hasonlít ::^_^::
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mi jut eszébe az emberek így hajnali fél 5-kor:
Ezt elfelejtettem megírni mikor láttam:
-OJ- írta:.., erre megszólalt Morishima Haruka az Amagami SS-ből.

De a vicc az, hogy még a személyiségük is hasonlít ::^_^::
Morishima senpainak ez a bad end-je a VN-ben. (Persze fegyverek és akció nélkül.) Egy kicsit szadista hajlamokkal rendelkező OL lesz belőle.
(És Junichi főnöke lesz. Ami egy bad end után el lehet képzelni milyen. :twisted:)


Amúgy tényleg elég furcsa volt első megszólalásra. (De az asztalon fetrengés, és az alvajárás után nem is tudnék érettebb hangot elképzelni neki.) :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: gilas »

Az elsö resz nem volt rossz. legalabb megismertük Kokot es bandajat. Remelem azert, hogy a rosszfiuk hus-ver emberek lesznek, eddig arctalan ellenfelekre lövöldöztek ugyanis. Remelem, hogy a sok akcio nem megy a karakterabrazolas rovasara.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

2.rész
Aranyos volt a sok yuri dörgölőzés ::hehe::

és utána a késpárbaj is kellően látványos volt :knife:

de Koko trollkodása volt a legnagyobb a végén :thumb:
Ez mondjuk tényleg csak pusztán szerencse, hogy a katonák a parancs ellenére úgy döntöttek, inkább azokat kapják el akik megölték a társaikat. Igaz, még az sem sikerült
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: scineram »

Behoztam a két részt, és nagyon meggyőzött. Jól passzolnak a drámai és humoros jelenetek. Koko is Loco insta love, de a többi karakter is szimpi. Emellett az opening is nagyon tetszetős. A mangáról még nem is hallottam korábban, de lehet csekkolni kéne.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

3.rész
Ez most egy elég gyenge rész volt.
Jó látni, hogy Jonah is kezd feloldódni és gyerekként viselkedni (a számolási feladatokra adott válaszain jókat lehetett nevetni), és mellette az őrült Orchestra duó társalgásai is egész viccesek voltak.
Ezt leszámítva azonban az epizód többi része nagyon unalmas volt. Még úgy is, hogy a nagy részében egymásra lövöldöztek, de ezt mindenféle eredmény nélkül tették, ráadásul az epizód is cliffhangerrel ért véget.

Az akciók ezúttal még a szokásosnál is elnagyoltabbak voltak. Kicsit nevetséges, hogy két embert nem találtak el egy zárt udvar kellős közepén. A pancser rendőröket megértem, de hogy még Koko bandája sem tudott érvényesülni velük szemben, az már erősen LOL B) A másik, mikor Jonah szemtől szembe elkezdte rohamozni őket, de őt egyenesen vonalban sem találják el, míg a mesterlövészeket Kalasnyikovval szedték le a tetőkről, mikor azok fedezékben voltak :wwall:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az akció olyannyira röhejes volt, hogy már szórakoztatott. Elég balfasz bérgyilkos, aki leáll veled pörölni meg lövöldözni snipe helyett. A szándékosan végig komikus hangulat viszont enyhített a szenvedésen. Főleg az oktatásos felvezető rész sikerült iszonyat poénosra. Jól látszik mennyire veszi magát komolyan.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát teljes mértékben igazat kell adjak a két előttem szólónak.Valóban elég röhejes volt egy-két helyen a célzás.Mindazonáltal szerintem ha Koko így folytatja, akkor lassan már nemcsak a CIA, Bérgyilkosok, rivális nepperek, hanem a gyerekvédelmi hatóság is üldözni fogja gyerekmolesztálás címén. :D
(Későbbi részekben lesz még pár példa, ami erősíteni fogja ezt a teoriámat. )

+ még valami, aki nem olvasta a mangát az szerintem ne is tegye, mivel az anime eddig szinte 100%-ban megegyezik a mangával, így szerintem ez instant spoiler-ként hatna.

U.I.:A következő részben szerintem sokan elfognak majd mosolyodni azon, hogy a bérgyilkos csaj miért is nem hord alsóneműt.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

It's a Trap? :shock:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem, nincsen Trap. ^^

Egyébként nekem semmi bajom sem volt ezzel a résszel. Mondjuk nem is értek a fegyverekhez, és a sorozatot egy percig sem szándékoztam komolyan venni. ::^_^::
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ez őszintén meglepett. Azt hittem, a két őrült hosszútávon ellenfél lesz a bandának. De elég profin elintézték őket végülis. Bár a kézenfogva futás a parton továbbra is lol volt. A commandot Koda már lespoilerezte nekem, de Koko reakciója így is jó volt. Azért eléggé sajnáltam a csajt, részben a Stockholm-szindróma miatt.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Most nemrég néztem meg az 5. részt. Egész jó flashback epizód volt.

Amiért tetszett:
Jó volt a késhajlítgatás a "budin." :)
Megint hallhattuk azt a törzsi aláfestő zenét, amikor kasper átszállt Koko hajójára.
Végre aránylag up to date harci szerkó legalábbis kasper emberein.

Ami nem tetszett vagy inkább nem értek azóta se...
Miért annyira szíve csücske minden lövöldözős animét készítőnek a Dzsungel bakancs, amit már a 80-90-es évek óta nagyon nem használnak. Azonban ilyen bakancsot nyomattak a Black lagoonban is, meg az Eden of the eastben is....Öcsém fejlődjetek már tovább...
A másik ilyen meg a FN P90, ami nagyon tetszik a japcsiknak, talán a futurisztikus forma ami megfog egyeseket, de én már nagyon unom. Ha egyszer belga fegyver tűnik fel a színen, akkor az egyik biztos ez a modell lesz. Mondjuk +1 pont a fegyverre szerelt 552-es holosightért. :D

Ú.I.: Kíváncsi leszek majd az esetleges cosplayekre... :roll:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nagyon meggyőző volt az 5-6. rész. Érdekes volt látni, Jonah múltját és találkozását Kokoval. A bátyján keresztül, aki legalább annyira elszállt, mint ő, csak valahogy aljasabbnak tűnik. De előtte legalább a gyerekeket aknakeresőnek használó gecikkel végzett Jonah. A budis jelenet is óriási volt, ahogy a piszoárra felállt.
A folytatásban pedig nagyon akció készülődik Afrikában, és végre talán Valmer múltját is jobban megismerhetjük. Jonah elterelése nagyon okos húzás volt.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Ezt most találtam, és egyszerűen hatalmas.Felismeritek ki van a képen? :vigyor:
http://i41.tinypic.com/adf1ad.png

Aki letudja fordítani a szöveget az kérem tegye meg.
scineram írta:Nagyon meggyőző volt az 5-6. rész.
Valóban jó részek voltak, de én a mostani részt (8.-ik) várom már mert Koko-nak új riválisa lesz egy kiöregedett színésznő személyében.És ha minden igaz lesz egy faxa mesterlővészes jelenet is! :)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kashim írta:Ezt most találtam, és egyszerűen hatalmas.Felismeritek ki van a képen? :vigyor:
http://i41.tinypic.com/adf1ad.png

Aki letudja fordítani a szöveget az kérem tegye meg.
Nem vagyok képben a Jormungand mangával/animével, de ezt már csak Revy miatt is. XD

Nem tudom, mi az alapszitu, én pénzmosásra tippelek.

- Hé! Dutch! Ez a mitugrász kölyök azt mondja, hogy csomagot hozott, teljesen felidegesít! Annyi pénz van nála, mintha bankot robbantott volna! Mihez kezdjek vele?!
- A fizetséget amerikai dollárban kérem szépen.
- Hallgatózol, kölyök?
- Elnézést, de tisztán hallható volt. Hát, mindenesetre kérem igazolja az árut!
- Ne csimpaszkodj!

(vagy legalább is szerintem ez)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Sárkánybaby írta:Nem tudom, mi az alapszitu, én pénzmosásra tippelek.
Hát ez most nem talált, mert megtaláltam a maradék "lapokat" is. Hát úgy tünik, h valami illusztrációs könyvhöz csatolták ezt a korántsem átlagos történetet.
De legalább most már láthatjuk, h Koko már gyerekként is hogyan akart átb.s.ni bizonyos embereket mint kereskedő. Igen-igen tudjuk, Koko, h ha Revy mordályt és robbanószert is visz, akkor is csak 5% kedvezményt adsz! :vigyor:

Itt a link a teljes "story-hoz":
http://www.tumblr.com/tagged/dangerous-ladies

+ nem semmi, h a gúglit kíváncsiságból ráállítottam a Jormungand szó-ra, azon belül a Magyar nyelvű találatokra és csodák-csodájára máris akadt egy beteg ember, aki csinált egy ismét nem hétköznapi illusztrációt.
http://imageshack.us/f/690/1335418019949.jpg/

Mondjuk ne kérdezzétek, h jut eszébe valakinek ilyen kép. :drop:
A forrás egyébként a "kockastar" fórumjáról való, bár ők is csak linkelték úgy tudom. :D
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: scineram »

Jaj, ez geci nagy.

A balkános sztori elég khemény volt, bár mintha plot armort viseltek volna. De úgy tűnik most ennek is vége. Nagyon kíváncsi leszek meghal-e valaki a csapatból. Ez a trió sokkal komolyabbnak tűnik, mint a nopan csajék. Eddig nagyon arra áll a zászló. A családi háttér sem vonta le a death flaget éppenséggel.

Ugyanakkor a 9. rész közben észrevettem, az OP új fordítást kapott, majd felröhögtem, mert ez csak a GG lehet!

Kép
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Igazi B-kategóriás akció-sorozat volt ez,
nem is hagyott annál mélyebb nyomot :roll:

A karakterek többsége végig teljesen egysíkú volt, olyannyira hogy a csapat felének még a nevét sem jegyeztem meg.
Az akciójelenet sokszor idétlenek, vagy egyszerűen csak unalmasak volt. Valmer akciózásait leszámítva semmi badass-ség nem volt a harcokban, csak pufogtattak míg ki nem dőlt az összes ellen. De ezt nem foghatjuk a realizmusra sem, mert az szintén hiányzott belőlük. Egyszerűen csak gyenge volt a koreográfia.
Az egyes történetek se voltak nagy számok, többnyire a komolyan vehetetlen, kisstílű vagy egyenesen bohóc ellenfelek miatt.

Legalább Koko, Jonah és Valmer jó karaktereknek bizonyultak, valamint vizuális szempontból is rendben volt az anime.

Kap egy erős 7/10-et, de a második évadban több fordulatot és izgalmat várok ::^_^::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Igazi B-kategóriás akció-sorozat volt ez,
nem is hagyott annál mélyebb nyomot :roll:
Speciel én ezért hagytam ki ezt is, meg anno a Black Lagoon-t. :dirr:
Kép
Válasz küldése