Ranma 1/2

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc karaktered,technikád?

Ranma Saotome
26
30%
Akane Tendo
11
13%
Ryoga Hibiki
25
29%
Nabiki Tendo
5
6%
Soun Tendo
0
0 szavazat
Genma Saotome
5
6%
Taro
2
2%
Herb
2
2%
Ukyo
2
2%
Shampoo
8
9%
 
Szavazatok száma: 86

Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Hali!

még nyugodtan mondom: én igazából a Ranmával és a DNA^2-nel keztem újra az animézést és a Ranmának a befejezése nem tetszett egyáltalán szóval mostmár ingerülten: AJÁNLOM HOGY CSINÁLJÁK MEG LEGALÁBB ADDIG MINT A MANGÁT! ha nem tovább :D
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Aki még nem tudná:
" 21.12.05 AN ALLE RANMA FANS ES IST VOLLBRACHT! RANMA KOMMT WIEDER IM TV!!! Ab 7.2.06 erscheint Ranma von Dienstag bis Freitag wieder auf den deutschen TV-Bildschirmen!!! /RTL2/ "
OO je OO je! *________________*
Kép Kép
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Acheron írta: Rumiko munkai mindig nagyon jok? Nem talaltam egyet se ami tenyleg tetszene. (...) Aztan ugy harmadik-negyedik szezontol a minoseg alulrol veri a beka hatsojat, foleg onnantol, hogy Happosai lesz a foszereplo lenyegeben :(
Ez sajna más Rumiko-féle animében is benne van. :neutral: Legalábbis az Inuyashával ugyanez a helyzet: a végére ellaposodik. Ettől függetlenül a Ranma 1/2 örök kedvencem marad, nem is annyira a történet, mint az egész hangulata miatt.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Ayame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2006.01.17. 11:37
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Ayame »

Nekem a Ranma 1/2 volt az első Rumiko mű amit láttam. Ettől kezdve lett a példa képem Rumiko!!!
Kép
Avatar
Alexiel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.01.26. 19:59

Hozzászólás Szerző: Alexiel »

Tényleg... Nem tudjátok véletlen, hogy honnan tudnám leszedni a német
szinkronját(Ranma)?

U.I.: Az első seasonnak "csak" 18 része van?


---- Bocsika, a téves infóért, elnéztem az újságot ;) ----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alexiel 2006.03.28. 20:19-kor.
A secret makes a Women a Women (Detective Conan)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Alexiel írta:U.I.: Az első seasonnak "csak" 18 része van?
Igen.
Kép
Avatar
Alexiel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2006.01.26. 19:59

Hozzászólás Szerző: Alexiel »

Köc Titkos ;)

Amúgy szerintem olyan izé, hogy Akane nem veszi észre, hogy Ryoga nyakán lévő kendő tök véééltlen :D ugyanaz, (ugyan úgy néz ki) mint P-chan-é, meg hogy hogyha a malac nincs meg, akkor Ryoga bukkan föl "tök véletlen", meg fordytva ;) :wink:
A secret makes a Women a Women (Detective Conan)
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Remélem is, hogy soha nem fogja megtudni, mert dobna egy hátast :shock:
Amúgy annyira aranyos Ryoga, amikor elszáll az álmodozásban!
És Akanénak igazán jár egy első számú rajongó, ha már Ranma olyan izé.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akane tényleg nem fogja megtudni, Ryogának mázlija van. :D Mondjuk később már nem is lesz sok jelentősége, hogy Akane mit tud róla és mit nem, de nem spoilerezek. :wink:
Kép
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

akane Tendo a kedvencem az ő személyisége illik legjobban az enyémhez :lol:

Láttam az összes évadot és az ovákat meg a movikat is egyaránt vicces egy anime és a barátnőmmel észrevettük hogy Inu yasha japán szinkron hangja ugyanaz aki ranmának és Akane szinkronhanja ugyanaz mint Kagoménak szeressük ezeket a kedves kis egybeeséseket :wink:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

neuhikari írta:és a barátnőmmel észrevettük hogy Inu yasha japán szinkron hangja ugyanaz aki ranmának és Akane szinkronhanja ugyanaz mint Kagoménak
Ranma hangja stimmel, viszont Akane hangja nem Kagome-t, hanem Kikyou-t játszotta. :wink:
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

kicsit beteg bisex ranma....
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

j.e.h.u.t.y. írta:kicsit beteg bisex ranma....
Nem biszex, hanem nemváltó. :wink:
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

OHHH tudom én azt de valahogy nem veszi be a kis gyomrom naiv kisfiúként néztem a németen és azota is frusztrál sajnálom anyukám nem nevelt épp léleknek...höhöhö
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Vagy csak neked élénk a fantáziád! :-P /bisex... :dirr:
Kép Kép
Avatar
dzseni33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.02.25. 19:23
Tartózkodási hely: otthon

Hozzászólás Szerző: dzseni33 »

Sziasztok!

A Ranmában sorozatban annyira bírom hogy, sem Ranma sem Akane nem vallja be, hogy szereti a másikat!Annyira csökönyösek! :D :-P
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Persze, ezért (is) illenek egymáshoz. Bár a többiekkel is érdekes párost alkotnának.
Avatar
dzseni33
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.02.25. 19:23
Tartózkodási hely: otthon

Hozzászólás Szerző: dzseni33 »

Az a rész nagyon tetszik amikor Ranma megeszi a hipnotizáló gombából készített ételt! És ha valaki tüsszent, akkor elkezdi ölelgetni Pl:a macskát :D :D
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

J.e.h. u. t.y:
szegény Ranma, ő NEM biszex... épp ez a humor forrása az egészben, ugye... hogy ő, amikor lány, úgy viselkedik, mint akire ráragadt egy hülye jelmez. Ő, kikéri magának, FIÚ... ha lányként viselkedik, akkor azért, hogy szívasson valakit: Ryogát meg a többieket. Akkor meg is kapja a magáét... ha annyira tetszene neki, hogy lány lesz időnként, nem teperne, hogy megszüntesse ezt az áldatlan állapotot.
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Avatar
KazeKami
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.07.19. 19:29

Hozzászólás Szerző: KazeKami »

Nekem Ranma és Ryouga voltak a kedvenceim. Imádom Rumiko munkáit, a Ranma pedig egy különösen aranyos történet volt, egy részt sem hagytam ki! :D Bár azt vettem észre, hogy az elejéhez képest a végefelé egyre több volt benne a fantasy elem. Nem csoda, hogy a Ranmát hamarosan az Inuyasha követte...
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ranma 1/2

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Egyébként is sok átfedés van a Ranma és Inuyasha között. Csak most jutottam el, hogy végignézzem a Ranmát, és nagyon élvezem. Főleg az első részekben láttam, hogy Ranma pont ugyanúgy jár és ül, mint Inuyasha. Mintha Ranma lenne Inuyasha reinkarnációja. Meg a rajzstílus is nagyon hasonlít lényegi különbség szinte csak abban rejlik, hogy mivel az Inuyasha későbbi, annak szebb a grafikája.

Amúgy egyértelműen Shampoo a kedvenc nálam. A kínai-japán stílusú beszéde is megmosolyogtat, de a személyisége is nagyon tetszik. Nem ragozza túl, hogy csalja tőrbe Ramnát, egyszerűen csak cselekszik, és sokszor van átmeneti eredménye.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Ranma 1/2

Hozzászólás Szerző: Surci »

supermario4ever írta:Egyébként is sok átfedés van a Ranma és Inuyasha között.
Szerencsére azé annyira nem sok, amit mi sem bizonyít jobban, hogy az Inut végig tudtam nézni/olvasni, a Ranmát meg nem. A karadizájnon kívül nem találtam bennük semmi hasonlóságot, humorban főleg nem (hála a jó istennek), hangulat terén dettó. Persze ha valaki nagy Rumiko-fanboy, akkor tuti feltűnnek benne egyes utalások-áthallások a régebbi dolgaira, de számomra éppen azért fogyasztható az Inu, mert kvázi semmi köze Rumiko régebbi munkáihoz. Ez persze OFF, és nem vagyok a fenti univerzumokban túl jártas, de épp most volt téma az UY, na ha valamihez inkább hasonlítani tudom a Ranmát, akkor az az UY mind feeling, mind poéno, mind karakterek tekintetében - már amennyit kb 15 ep Ranmából és 2 kötet UY mangóból leszűrtem. De majd jön Titkos szakértő úr és megszakérti ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ranma 1/2

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igazából ha csak a "nagy munkáit" (UY, Maison Ikkoku, Ranma, IY) nézzük, akkor valóban inkább az UY-hez hasonlít a Ranma és nem az IY-hez (szokták is mondani, hogy az UY egyfajta "proto-Ranma" volt, néhány karit az előbbiből "átvitt" az utóbbiba, pl. Lum ->Shampoo, Mendou -> Kuno, stb.), viszont azért ez az IY-ben megjelenő darkos/horrorisztikus hangulat sem volt teljesen idegen Rumikótól, csak hosszabb munkát nem csinált ilyen témában. De pl. a Mermaid Saga hasonló volt hozzá hangulatban, vagy ott volt a Fire Tripper, ami még helyszín és témaválasztás szempontjából is kissé ilyen "proto-Inu Yasha". :D IY és Ranma, mint szereplők, annyiban hasonlítanak egymásra, hogy a stílusuk és karakterdizájnjuk eléggé hasonló, a love interestjükhöz is kb. ugyanúgy állnak hozzá, plusz az animében még rátesz egy lapáttal az egészre, hogy mindkettőjük seiyuuja Yamaguchi Kappei. Meg ugye mivel Rumiko két legnépszerűbb címe az IY és a Ranma, ezt a kettőt látták a legtöbben, ezért általában csak ebből hasonlítanak össze szereplőket, míg pl. egy UY - Ranma párhuzam elméletet már jóval ritkábban látni. XD (Btw, ha már itt tartunk, Kouga meg némileg Ryouga, még a nevük és a szerepkörük is hasonló, csak előbbiből hiányzik az utóbbi érzékeny oldala... XD)
Kép
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ranma 1/2

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Titkos írta:Igazából ha csak a "nagy munkáit" (UY, Maison Ikkoku, Ranma, IY) nézzük, akkor valóban inkább az UY-hez hasonlít a Ranma és nem az IY-hez (szokták is mondani, hogy az UY egyfajta "proto-Ranma" volt, néhány karit az előbbiből "átvitt" az utóbbiba, pl. Lum ->Shampoo, Mendou -> Kuno, stb.), viszont azért ez az IY-ben megjelenő darkos/horrorisztikus hangulat sem volt teljesen idegen Rumikótól, csak hosszabb munkát nem csinált ilyen témában. De pl. a Mermaid Saga hasonló volt hozzá hangulatban, vagy ott volt a Fire Tripper, ami még helyszín és témaválasztás szempontjából is kissé ilyen "proto-Inu Yasha". :D IY és Ranma, mint szereplők, annyiban hasonlítanak egymásra, hogy a stílusuk és karakterdizájnjuk eléggé hasonló, a love interestjükhöz is kb. ugyanúgy állnak hozzá, plusz az animében még rátesz egy lapáttal az egészre, hogy mindkettőjük seiyuuja Yamaguchi Kappei. Meg ugye mivel Rumiko két legnépszerűbb címe az IY és a Ranma, ezt a kettőt látták a legtöbben, ezért általában csak ebből hasonlítanak össze szereplőket, míg pl. egy UY - Ranma párhuzam elméletet már jóval ritkábban látni. XD (Btw, ha már itt tartunk, Kouga meg némileg Ryouga, még a nevük és a szerepkörük is hasonló, csak előbbiből hiányzik az utóbbi érzékeny oldala... XD)
Nemcsak Kouga és Ryouga hasonlítanak így, hanem Akane és Kagome (mind a ketten tűzről pattantak), meg Kuno is Kagurát juttatta eszembe, bár Kagura sokkal sötétebb személy volt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ranma 1/2

Hozzászólás Szerző: Titkos »

supermario4ever írta:Nemcsak Kouga és Ryouga hasonlítanak így, hanem Akane és Kagome (mind a ketten tűzről pattantak), meg Kuno is Kagurát juttatta eszembe, bár Kagura sokkal sötétebb személy volt.
Azért Kagome jóval kevésbé volt "tomboy", ő tényleg az "átlagos iskolás lány" szereplő akarna lenni, míg Akane egy kemény karatés csaj, aki sok férfit is simán el tud verni. :D Kodachi és Kagura meg szerintem max dizájnban hasonlítanak.
Kép
Válasz küldése