Shingeki no Kyojin

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Risa írta: 2018.07.27. 11:46 Viszooont... tekintve, hogy több mint kétórás a film, szerintem úgy illene, hogy 5-6 részt is bevállalj az SnK-ból. :lol:
Megbeszéltük. :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

S3-02

- Nah, most rátértek pár dologra, ami előbb lett volna (úgy emlékszem a kínzás és az üzletelés, bár a tea-jelenet itt kimaradt), de eléggé rohantak most is (a hapsi máris halott). Mondjuk így változatos és mozgalmas, tetszik, hogy a részben majdnem minden karakter-frontot megmutatnak, szóval nem bánom, de nem tudom, az anime-only nézőknek mennyire lesz így kapkodós.
- viszont nézem ezeket a képeket és nem örülök!!! Idióta cenzúra és töketlenkedés megint... Azt hittem ezek későbbi jelenetek, de mindegy, mert várható, hogy lesznek még hasonló felesleges átrajzolások és nem bevállalások.-.-
- Kenny egyszerűen TROLLOL. :D (+ volt egy bevillantott gyerek-Levi, és egy Ackerman elszólás is)
- Kamiya hangszíne mintha 1-2 jelenetben normalizálódna - én legalábbis nagyon elégedett voltam itt-ott
- A trailerben látott további animációs OVERPOWER elemek is előkerültek és kaptunk még rendesen hozzá... szóval nagyrészt elég látványos is lett az epizód (remekül visszaadva a Kennyteam vs Levi fightot & Eren-Hiszto elrablását), persze a dróton repülés itt-ott a végtelenített erdőt juttatta eszembe, de csak pillanatokraXD
- a kedvenc jeleneteim viszont: a kocsma, Levi megállítja Mikasát, Hange ajtós berontásai...X'D, meg hogy Mr. Cleaner képes volt hentesnek öltözni a kínzáshoz, nehogy bemocskolja bármijét is (ezen már a mangában is röhögtemXD).
- Persze a sok akció után jött pár - az új Basiliskre emlékeztető - diavetítés és PD fej, de még ez sem kínos mértékben.XD
- Armin-Jean dráma itt is fárasztó volt, de szerintem engem még mindig az zavar, hogy Armint nem hallom fiú hangon (értékeltem amúgy már a mangában is, hogy ő lőtt, és ott jól is érződött a vívódása, de Jean ott is fárasztó volt - egyelőre animében fordított -még- a "nyafogó" arányuk, na de majd ha Jean megkapja az utasítást...).
- Végre itt az ending is! Revo most is remekül önlopott illetve reflektált. Bár az előző ED nekem jobban tetszett, ez is teljesen működik és illeszkedik az új évad első feléhez.
- És a következő részben több Erwin!^^ (Bár szerencsére most is kapott 1-2 jelenetet - btw, Hange-nak nem itt kellett volna seggre esnie nála?XD Vagy ez később lesz? Na majd meglesem.)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Catrin írta: 2018.07.29. 20:49 - Kenny egyszerűen TROLLOL. :D
Ezen kifeküdtem. :lol:
Szerencsére a Smooth Criminal jelenetet nem vágták ki. XD
Catrin írta: 2018.07.29. 20:49 - a kedvenc jeleneteim viszont: a kocsma, Levi megállítja Mikasát, Hange ajtós berontásai...X'D, meg hogy Mr. Cleaner képes volt hentesnek öltözni a kínzáshoz, nehogy bemocskolja bármijét is (ezen már a mangában is röhögtemXD).
Hange pedig elnézést kért, amiért nem profi kínzó. Még kérdéseket is elfejtett volna feltenni, ha nem hívják fel rá a figyelmet. XD

Nekem a mangában is bejött Armin depije, pont amiatt, hogy más shounen/seinen cuccokban mindenki úgy pattog 1-1 gyilkosság után, mintha tök természetes lenne. Itt még csak 15-16 évesek, vagyis gyerekek, persze hogy megviseli őket az emberi élet kioltása. Levi más tészta, ő már átélt egyet s mást. (Remélem a múltját nem akarják majd 2 percben lerendezni.)

A kínzás/kihallgatás alatt a második képen Armin szülei vannak? Mert az első az tuti, hogy Erwin apja, a harmadik képkockán pedig Historia és az anyukája szerepel.
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Risa »

Catrin írta: 2018.07.29. 20:49- Kamiya hangszíne mintha 1-2 jelenetben normalizálódna - én legalábbis nagyon elégedett voltam itt-ott
Igen, volt vagy két jelenet, amikor elfelejtett erőlködni, az tök jó volt. XD Bár végig normális hangszínben beszélne...

A kocsmás jelenetet nagyon bírtam, az a kocsmáros annyira cuki. XDD Hange seggre esését én is hiányoltam, szerintem az most lett volna. És miért nem kaptam shirtless erurit? T__T
Rui-chan írta: 2018.07.29. 21:55A kínzás/kihallgatás alatt a második képen Armin szülei vannak? Mert az első az tuti, hogy Erwin apja, a harmadik képkockán pedig Historia és az anyukája szerepel.
Én már a mangában is meg voltam róla győződve, hogy azok Armin szülei lesznek, szóval szerintem igen. Btw nekem is átjött Armin befordulása. Tulajdonképpen most döbbentem rá, hogy a Shiganshina triónknak most már mindhárom tagja gyilkossá vált. Látszik, mennyire meg vannak döbbenve azon, hogy most emberek ellen kell harcolniuk - a történelemoktatás nyilván kimerül náluk az elmúlt 100 évben és a titánok elleni harcokban, szóval valahol jogos, hogy Armint ez ennyire megviseli.

A városi manőverezés nagy része rohadt jól nézett ki, szemmel alig bírtam követni Levit. :D Attól mondjuk most is hülyét kapok, amikor repkedés közben nyugiban elkezdik megbeszélni a dolgokat, miközben maguk elé se néznek. Valaki rászólhatna már az animestábra, hogy ez így nem működik. XD

Az ending is tök szép lett, bár Revo megint remixelte saját magát, de valahol ez is hangulatos, meg az is, ahogy belevették a zankoku és utsukushii részt + visszautalnak az első évad endingjének Mikasa-féle vizuáljára is. És az a YumiHisu jelenet... ::jtears::
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Risa »

Azért most így másodszorra az üzletelős-teás részt sajnálom. :( Vajon nem lesz rá visszautalás később se?

A kínzásos jelenet előtt meg szerintem túl éles a váltás, az ember nem érti, hogy Hange hogy került oda hirtelen. Eléggé rohannak most, ami az előző évadok végtelenbe nyúló recap perceihez képest valahol tök jó, de azért a ló másik oldalára se kéne átesni. :')
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Rui-chan írta: 2018.07.29. 21:55 Nekem a mangában is bejött Armin depije,
A mangában nekem is, ott Jean volt sok már, de még lesz is hozzá jelenet, lehet azért emlékeztem így. Animében ez mindig kérdéses, hogy hallgatva őket hogyan csapódik le. A téma és a váltás - hogy emberek az ellenségeik - is okés, mivel jól felvezeti a későbbieket.
Rui-chan írta: 2018.07.29. 21:55 Levi más tészta, ő már átélt egyet s mást. (Remélem a múltját nem akarják majd 2 percben lerendezni.)
Hát ilyen tempóban...XD Amúgy inkább én attól félek, mint az előző kérdésnél: hogyan ábrázolják animében, mennyire lesz hatásos vagy az esetleges túltolás miatt kínos (mert pl. Armint ugye nehéz úgy komolyan vennem, hogy mindig egy lányt hallok, de túl kéne már tennem magam ezen, azt hiszem - Levinál pedig nem tudom mennyire lesz drámai úgy látni, ahogy, mert a mangában nem volt erőlködés, de a WIT elképzeléseivel tudjuk, hogy már kevésbé vagyok kompatibilis).
Rui-chan írta: 2018.07.29. 21:55 A kínzás/kihallgatás alatt a második képen Armin szülei vannak?
Hm, nem is emlékszem hirtelen, hogy a mangában valahol kitértek-e rájuk már jobban vagy csak ennyi volt?! Volt még róluk más jelenet? Ha nem nagyon, vajon lesz még az új fejezetekben?
Risa írta: 2018.07.29. 22:07 Hange seggre esését én is hiányoltam, szerintem az most lett volna.
Jahh, visszanéztem, pont most még az ivás előtt lett volna (57. ch - úristen mennyi minden duma, meg apróság jelenet kimaradt). Végre jó látni ezt az ívet a karakterekről, erre a felét se rakják bele a jeleneteiknek...-.-
Risa írta: 2018.07.29. 22:07 Attól mondjuk most is hülyét kapok, amikor repkedés közben nyugiban elkezdik megbeszélni a dolgokat, miközben maguk elé se néznek. Valaki rászólhatna már az animestábra, hogy ez így nem működik. XD
XD Jahh, a kocsmában is mikor belassították az üvegek összetörését nekem valahogy nem jött össze Kenny folyamatos monológjával... de sebaj.XD
Risa írta: 2018.07.30. 07:46 Azért most így másodszorra az üzletelős-teás részt sajnálom. :( Vajon nem lesz rá visszautalás később se?
A teásat én is nagyon, egyik kedvenc Levi jelenetem... Egyébként nem tudom, hogy később nem adnak-e ki ezekhez a részekhez valami értelmesebb, bővebb OVA kiadást? Mert az összefoglaló filmeket tuti nem bővítik... és szerintem most már később sem fog előjönni az évadban.
Risa írta: 2018.07.30. 07:46 A kínzásos jelenet előtt meg szerintem túl éles a váltás, az ember nem érti, hogy Hange hogy került oda hirtelen. Eléggé rohannak most, ami az előző évadok végtelenbe nyúló recap perceihez képest valahol tök jó, de azért a ló másik oldalára se kéne átesni. :')
Jó lenne valami középút, mert örülök ugyan, hogy egyik karakterről megyünk a másikra, de másképp is szét lehetett volna ezeket az "állomásokat" húzni, mert Erwin jelenetei random, a kínzás random, Hange random hol itt van, hol ott, a srácok is valamennyire zanzásítva... Persze érthető a lényeg így is, csak minden össze lett mosva, ami miatt nem működik annyira jól, mint a mangában.
Szerintem hamarosan beállnak egy lineárisabb-manga tempóba, de előre félek, hogy később lesznek olyan elnyújtások, amiknek az idejéből jutott volna az itteni kimaradt párbeszédekre.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na én is belekezdtem a Shingeki aktuális szezonjába. Látom az adaptáció már megint nem áll a helyzet magaslatán (összevissza ugrálás a helyszínek között, kapkodás, kimaradt jelenetek stb..), emellett csak nekem tűnik kissé másmilyennek a karadizájn? Nem rossz vagy ilyesmi csak a szereplők idősebbnek látszanak mint a múlt évadban, főleg Kriszti, pedig annyira sok idő nem telt még el azért. Kenny elég LOLWTF itt, nemtom mennyire tudom komolyan venni - viszont ahogy a kis vöröshajú csajszit hazavágták, na az a headshot azért hozta a hatásvadász Shingekis feelinget :D Az akciójelenetekre a KAKKOI jelző természetesen ismét megállja a helyét, csak Levente parancsnok überkúlsága kezd már nekem is sok lenni (előre vigyorgok Juncs rantján :D )
Catrin írta: 2018.07.29. 20:49 Mr. Cleaner képes volt hentesnek öltözni a kínzáshoz, nehogy bemocskolja bármijét is (ezen már a mangában is röhögtemXD).
Dettó XD Mondjuk nekem alapból bejön a tisztaságmániája, egyrészt poén (igen ebben az animuban az ilyen poénok ütnek, nem a lóról lelegelt enber, az csak simán elcseszetten debil :P ), másrészt meg valahol meg is értem, én sem bírom elviselni a koszt meg a kupit.
Risa írta: 2018.07.27. 09:48 Ugyanitt szintén ajánlom a Lost Girls OVA-t, amit a napokban néztem meg (illetve még csak az első két részét, mert a harmadik nem jött még ki), ami szintén rengeteget hozzátesz Annie karakteréhez. Az ember nem is sejtené az első évados szereplése alapján, hogy milyen érdekes csajszi.
Ezért meg hálás köszönet, mert azt se tudtam hogy létezik. Annácska messze a legkedvencebb karakterem ebből az egészből, úgyhogy jó volt újra képernyőn látni - és nem hazudtolta meg önmagát :cool:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2018.08.02. 08:02 Az akciójelenetekre a KAKKOI jelző természetesen ismét megállja a helyét, csak Levente parancsnok überkúlsága kezd már nekem is sok lenni (előre vigyorgok Juncs rantján :D )
De legalább láttunk végre tőle másmilyen ábrázatokat is. Haladás.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nemtom, én Levi epikségével és szépségével egyszerűen nem tudok betelni :vigyor: (inkább az a fura, hogy volt olyan állapotom, amikor ez nem volt rám igazXD).

3. rész
- Micsoda indítás... Sasha fején elsőre nem tudtam túltenni magam. :hammer:
- De Hange dühöngő jelenete is külön LOL volt, főleg, ahogy elnézést kért a kupiért...XD
- Most jól jött ez a nyugisabb-dumisabb tempó, kaptunk Hisztó és Erwin múlt-jeleneteket
- OMG szexi ez a kabát, már a mangában is szerettem ezt az egyenruhájukat, bár sosem képzeltem ennyire zöldnek.^^
- Btw, Erwinhez csak Pixis tudott eddig értelmesen bekéredzkedni...XD a többiek mind rátörik az ajtót - nem mondom el, ez mire emlékeztetett, vagyis inkább RisaXD:
SPOILER
azon külön behaltam, hogy a mai berontás után Ati megkérdezte, hogy konkrétan AKKOR is így mennek be hozzá? Mire én elmeséltem neki AZT a bizonyos fanfic jelenetet Hange és a "kantár" esetéről.XDDD
- Szóval valamennyire nekem mókás, de amúgy tartalmas ep. volt ez is, most nem jött így annyira hiányérzetem sem, de azért majd rálesek a mangára. A következő rész se tűnik rosszabbnak az előzetes alapján.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Risa »

Hálistennek tényleg változott a karakterdizájn, mondjuk ha engem kérdeztek, ez sokkal jobb, mint ez. :D

Levi szerintem pont hogy elkezd kicsit itt árnyalódni abból a szempontból, hogy Erwin és Erwin utasításai nélkül is szépen állja a sarat, és neki is megvan a magához való esze, nemcsak valami izomagy. Kár, hogy azok az apró jelenetek kimaradnak vele kapcsolatban az animéből, amik igazán emberivé és jópofává teszik a karakterét, bár én még reménykedem, hogy az a teás rész valami flashback formájában még visszajön... Esetleg ha újra bejön a képbe Reeves fia...?

Mostani rész: HANGE OMG!!! :oops:
SPOILER
Kép
Historia háttérsztorija még jobban szíven ütött, mint a mangában anno, főleg amikor Historia az anyja hozzá intézett első és utolsó szavait idézi fel. :cry:
Leviról a fantomkép várakozásnak megfelelően LOL, ahogy az is, hogy tényleg mindenki csak úgy betör Erwinhez. :"D Catrin: XDDD Btw Erwin: nem tudom, készen állok-e
SPOILER
a megkínzott és összevert Erwin látványára a következő részben...
Mindenesetre tényleg szerettem ezt a részt a mangában, végre úgy éreztem, hogy kivilágosodnak a dolgok a falon belüli politikai viszonyokkal és az óriásokkal kapcsolatban is. Persze az animenézőknek itt már nem újdonság, hogy mi a szitu a shifterekkel, mert az Ymir-féle flashback már a második szezonba bekerült.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Egy kicsit megijedtem a rész felénél történt váltáskor, hogy kihagyják Erwin apjának a történetét. Amúgy szinte mindenkinek elb*szott gyerekkora volt, Isayama nem kímélte a szereplőket. ^^"
Szegény Historia, már a mangában is nagyon sajnáltam, de így színekkel, hangokkal még rosszabb volt az egész történet. :(

Pixis még mindig menő, őt bármikor meglátom, rögtön vigyorogni kezdek. :D Kell valaki, aki kevésbé kattant, mint a főbb szereplők. És ő legalább nem rontott be Erwinhez. XD
Hange kiborulásain jókat derültem, ugyanakkor bejött, hogy mennyire a szívén viseli, mit tettek szegény Nick atyával.

Levi körözési rajzáról az Aranyhajból ugrott be ez a jelenet. :lol:
SPOILER
Következő részben elvileg már jönnek Marloék.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Páran tippelgettek, hogy a hőlégballonos szerelmespár nem Armin szülei-e. :D

Persze ennyi erővel a fal alatt áskálódó fazon meg a nagyapja, :D nem kell minden eltüntetett embernek valamelyik karakterhez kötődnie. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

Vree írta: 2018.08.07. 16:29 Persze ennyi erővel a fal alatt áskálódó fazon meg a nagyapja, nem kell minden eltüntetett embernek valamelyik karakterhez kötődnie.
Pedig simán lehet, ugye Erwin apjáról is volt flashback, meg úgy általában is kezd előkavarodni az általam egyik nagyonnemszeretett klisé, a "mindenki rokona-ismerőse-fel-lemenője mindenkinek"
SPOILER
Levente-Kenneth Ackermann, Kriszti semmiből jött vérvonala, stb...

Amúgy eddig nem tudtam megszokni ezt a másmilyen karadizájnt. Valahogy mind ez, mind az art minősége nem olyan jó mint az eddigi évadok során. Ellenben a "nyálas" új openinget nehezemre esik áttekerni, eléggé megy a mostani részek hangulatához. A Levi-Hange jelenetek is mindig betalálnak :D.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

4-5. rész

Jean itt mókásabb volt, mint a mangában (vagy csak nem hagyott az a jelent ennyire mély nyomot bennem a szerencsétlenkedésén kívül), a "király" pedig kifejezetten shingeki-trollság volt.
Amúgy továbbra is minden lerövidítve és kissé más sorrendben zajlik, de eléggé lekötnek ezek a blabla részek is, mert Erwinék karaktere, terve és összefogása még így is sokkal érdekesebb, mint az előző évadok. Annak külön örültem, hogy Levi jól fel is hergelődött a bajszostól, mikor Erwint emlegette.XD De sajnálom, hogy ennek a "fordítottja", mikor Erwinnek emlegetik Levi tetteit... kimaradt.

Hange a lököttsége mellett egyre menőbb. És hamar eljutottunk fanservice Erenig is (de komolyan, miért is félmeztelenül kötözték ki? - mondom én, hogy Isayama csak izmos férfi felsőtesteket hozott a mangábanXD - statisztikailag pedig ebben Eren a kedvenceXD).
Armin már nagyban agyal Eren erejével kapcs. és ahogy látom a következő részben jönnek már a válaszok.

Plusz beugrott, hogy az a jelenet sem volt még, mikor Levi leüvölti Hisztó fejét... pedig annak már rég kellett volna, de egészen biztos, hogy a következő részekben ez flashback formájában vagy elcsúsztatva - a csajszi "végzetével" kapcsolatos kérdés úgyis aktuálissá vált - benne lesz.
Erről amúgy az jut eszembe, hogy a mangában ez egy egészen lineáris arc volt, az anime mégis össze-vissza tálalja, kb. mint ahogy Isayama mostanság hozza a fejezeteket... Most vagy ennyire bejön nekik ez az ugrabugra vagy ennyire bejön nekik... Oooké, csak jó lenne, ha nem hagynák ki a kedvenc, aprócska, de annál fontosabb jeleneteinket. :drop:
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Risa »

Catrin írta: 2018.08.20. 22:16De sajnálom, hogy ennek a "fordítottja", mikor Erwinnek emlegetik Levi tetteit... kimaradt.
Le voltam sújtva. T__T Az a vicc amúgy, hogy eddig egész jól működik az anime, pörög és közben érthető, de most volt egy kis időm beleolvasgatni a régebbi fejezetekbe, és ESZMÉLETLEN sok minden kimaradt. Ráadásul pont a karakter- és kapcsolatmélyítő jelenetek. Pl. volt Historiának egy olyan szövege Ymirről, ami eléggé egyértelművé tette, hogy mit érez iránta. Az animében meg úgy tűnt, mintha egész könnyen elengedte volna. Levi alkudozása a kereskedővel, Hange egyezkedése az újságírókkal, Armin creepy arca és szövegei, Marie...
SPOILER
Nem tudom, hogy mérges legyek-e amiatt, hogy kimaradt az a rész, hogy Erwin is szerette Marie-t, vagy röhögjek-e azon, hogy az animekészítők szerint nem olyan fontos, hogy megemlítsék. XD Így legalább az animések nem tudják felhozni az eruri ellen, hogy Erwin hetero, csak mert fiatal korában tetszett neki egy lány. XD
Azt azért én is remélem, hogy a Levi-Historia kulcsjelenet csak nem marad ki. :mad:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

6. ep.

Annak ellenére, hogy úgy éreztem most döcög az epizód, jöttek sorban az infók: Reiss család, Grisha-zaba (minden értelembenXD - fanservice-eren ki is volt rendesenXD), Ackermanok... és még Zackly játszó székét is szolidan megmutogatták.XD

A következő megint akciósabb lesz + Levi múltjából is lassan villantás várható.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

7. ep.

A negatívumokkal kezdem, mivel a rész nem túl előnyösen tartalmazott általam nem kedvelt WIT-mesterkéltséget, így sajnos nem egy epikusnak szánt jeleneten nevettem fel.XD Rögtön kezdődött azzal a picture drama képpel, ahogy berontottak az "alagsorba"... beállhat az előző évad hasonló jeleneteinek sorába, amiktől már ott is a fejemet fogtam.XD Aztán mi volt Hisztóék egyébként jó jeleneteinél már megint a *SHOUNEN FIGHT DRAMATIC SCENE* képszélcsíkozás hol oldalt, hol fönt-lent... nem beszélve a sűrűn alkalmazott shingeki-kerekszemes elképedések, akár lassított, akár effektelt, de mindenképp túltolt, már-már röhejesen creepy ábrázolásával. Ezekkel a széteffektelten megállított/úsztatott jelenetekkel amúgy a manga paneljei előtt szeretnének tisztelegni, vagy WTH?XD (Kb. mint anno a shoujo animék megállított és mangásan átszínezett jelenetei? - ott valahogy jobban működött, itt én nem, illetve, nem ebben a SO DRRRRAMATIC formában igénylem.) Bár elmondhatja magáról, hogy áhhá itt egy gagyi speciális shingekis moment, figyelem!
Azt pedig már inkább nem rovom fel, hogy a nemkatonák is milyen királyul szálltak végtelenítve az oszlopok között. Hange viszont tisztességesen neki vezérlődött végül egynek, ez a jelenet a mangában is látványos volt, az anime-only nézők hátha kicsit majd aggódnak.XD

Egyébként tetszett a rész, és addig jutott el amíg kb. vártam. Nem bántam, hogy Kennyt behozták a fight alá, mert itt ismét remek látványt nyújtottak az akciójukkal (még ha kicsit hülyeség is, mert így nem hatott párhuzamosnak a csapat feltartóztatása a benti eseményekkel, bár rámondható, hogy mindegy: még fájtolnak és kész)...
- Histo nagy jeleneténél már-már működött az epic-faktor is, a remek zene miatt. Külön tetszett, ahogy a Ymir pillanatot adaptálták, meg ahogy utána lebaszta Erent a hisztiért, ami itt szerintem most teljesen érthető volt tőleXD, már a mangában sem zavart. De az tény, hogy Eren jelenetei jobbak, ha csöndben van.XD És jajj, Kaji Yuki sírása is de erőltetetten mély hangszínben kezdődött, mondjuk utána jó volt. (Jajj, viszont mintha Kamiya nem tudott volna most erőlködni, mivel ha ordibál az mindig természetesebb, amúgy meg alig beszélt.XD)
- Apropó zene, remek volt ebben a részben is, egyedül a rapről nem tudtam eldönteni, hogy tetszik-e, mivel egész jó volt, csak felesleges.
- Szintén működött Rod idióta feje a szérum nyaldosásnál, ott jól átjött a kétségbeesett hibbantsága, és jáájj, micsoda undi lesz belőle.XD Előre várom a következő részt, mondjuk nem csak ezért!
- Hm, gondolom a 8. részben benne lesz Erwinék érkezése és Kenny a fánál jelenet... vagy előre szaladok? Viszont Levi-Hisztó biztosan lesz az előzetes alapján. NICE!

A karadizájnnal amúgy még mindig nem értem mi a probléma egyeseknek.XD Egyrészt Levi grimaszai a mostani epizódban is elképesztően szépek és érzelmeket tükrözőbbek voltak, mint korábban^^ (ráadásul itt jobban elhiszem róla, kinézet alapján is, hogy 30+ évesXD), másrészt mindenki más idióta fejvágása is kidolgozottabb/mondhatni mangásabb pl. az első évad 1-2 nyomibb/fiatalosabb ábrázatánál, ahol úgy emlékszem időnként talán vastagabb kontúrt kaptak, de ennyi.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

8. ep.

Jelentem, ez a rész majdnem annyira szar volt, amennyire csak egy snk rész az lehet! Uhm. Megpróbálom összeszedni magam és kihisztizni...

Szerk.: Na szóval...

Viszonylag okésan indult, Eren kioldozásán, majd köves deus ex machináján mondjuk már a mangában is néztem, de ezek beleillenek a shingeki mókába... aztán jöttek a gondok...

- Reiss animációja, blőe, de ezt még túlélem.
- pocsék, spórolós karakter fejek/animáció... az a lovagló tempó is istenem... totál nem érződött, hogy lefutnák a hernyó-kyojint
- Eren és a kocsis párbeszéd rém fárasztó volt, a mangában nem mondanám, sőt... külön poén volt ahogy lekiabálta Rod-titan fejét, meg sikoltozott, de ugye nem hatott a dolog semmit.XD Csak ez után értek oda Erwinék, még Levi mondta is, hogy Eren irányítós képessége nem hat.
- Ezzel szemben most az animében Erwinék előbb értek oda, minimálisan rövidült a párbeszéd, és még az aggodalma se jött át úgy mint a mangában, de azért volt, amit elnéztem, mert hát, na (nem írom le mindig ugyanazt, mint hogy Kamiya hang, de azért csalódott vagyok, a mangában a megszólítás fordítva volt, az animében rémesen voltak megrajzolva és stb.). Lényeg, hogy a kocsis párbeszéd mehetett volna előbb és gyorsabban.
- Aztán a városban is túl volt nyújtva a duma, ami egyébként részben rossz helyen volt, részben el volt baszva (ezt mindjárt részletesebben). Az fix, hogy ebben a tempóban nem igazán maradt meg a feszült érzés, hogy az óriási dög mindjárt odaér...
- Szóval a másik kibaszott nagy probléma a jelenettel, hogy Historia a királynősködéssel nem itt, hanem még a küldetés elején szembesült... Levi akkor üvöltötte le mindenki előtt a fejét, hogy ne hisztizzen, hanem térjen már észhez; most csak az a jelent jött volna, hogy még mindig visszakozik, és Levi megint megragadj a grabancát... azt hittem a két jelenetet összemixelik, de arra nem számítottam, hogy az egészből NEM LESZ SEMMI!!!!?????!!! WTF?! Realizálták ezek mennyit vesznek el a karakterekből ezekkel a kihagyott scene-ekkel? Az egy dolog, hogy Leviból már az eddigi részekben is rengeteget, és hogy Hisztó így határozottabb picsusnak tűnik, de igen is volt jelentősége annak a dilemmának, hogy mit is vállal ő, és hogyan is fejlődik a döntéseivel, de most már kb. mindegy. Így a beszélgetés csak egy túlnyújtott, gyorsan bepótolt SEMMI lett. Persze funkcionális szerepe az volt így is, de ennél szarabbul nem is tálalhatták volna.
- És akkor megint csúnya rajzolás, és akkor aggódhatok, mi lesz a többi megkedveltem manga-jelenetemmel. Abban továbbra is biztos vagyok, hogy lesz még bőven kínos jelenet...

De komolyan... hogy ennyire versenyt űzzenek abból, hogy ott rövidítenek, ahol kurvára nem kéne, és ott nyújtanak, ami már fárasztó... mindehhez a hol hatásvadász, hol gagyi tálalás. Agyam eldobom.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Risa »

Catrin írta: 2018.09.09. 21:07Realizálták ezek mennyit vesznek el a karakterekből ezekkel a kihagyott scene-ekkel? Az egy dolog, hogy Leviból már az eddigi részekben is rengeteget
Valaki beidézte MAL-on Levi szövegét, amit Historiához intézett... VOLNA...
"What do you see yourselves doing tomorrow? Will you have food on your tables? Do you think you'll get good night's rest in your beds? Will those around you still be there tomorrow? I never think so. And I doubt normal people think about these things on a daily basis. So that means I'm an abnormal. Probably because I've seen far too many abnormal things. But if Wall Rose were breached tomorrow and we faced an emergeny, I'd be faster than any of you to react and to fight. I'll fight even if I have to face that hell again tomorrow. You've all seen some terrible things too. And there might very well be more waiting for you tomorrow. I want to put an end to that recurring nightmare right now. There are those who would get in my way. But I'm fine playing the role of the lunatic who kills people like that. I have to be ready to rearrange some faces. Because I choose the hell of humans killing each other over the hell of being eaten. At least that way, all of humanity doesn't have to be damned."
Nem értem, hogy miért ezeket hagyják ki basszus... ::argh:: Historia meg így egycsapásra badass, pedig azért ez a folyamat nem volt olyan egyszerű neki.

A gyenge rajzolás-animáció nekem is szemet szúrt, de Rod titán alakja szerintem messze nem volt olyan gáz (mondjuk engem már az S2 CGI colossal titánja se zavart különösebben).

Viszont nekem most sokkal jobban átjött az a jelenet, amikor Levi kivételesen danchou-nak szólította Erwint. Mintha tényleg hangsúlyozni akarta volna vele Erwin fontosságát - részben a katonáknak, részben pedig a félkarú, megkínzott Erwinnek. *the feels*

Ezzel a kijelentésemmel biztos nem leszek népszerű, de szerintem Kaji Yuuki most tök jól játssza Erent. Mintha jobban árnyalná, mint az előző két szezonban. Bár érdekes, hogy anno itt a mangában egészen átéreztem még Eren dilemmáját és az apjáról kiderült dolgok miatt érzett fájdalmát, de az utólagos ismereteim fényében most elég "meh" fejet vágva nézem a jeleneteit, és az jár az eszemben, hogy egy hálátlan, katonai fegyelmet és hierarchiát semmibe vevő, tömeggyilkos kis görény. :drop:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Szerintem a cgit már csak túlhisztizem, a lovaglós jelenet kinézete inkább zavart.
Risa írta: 2018.09.09. 23:14 Viszont nekem most sokkal jobban átjött az a jelenet, amikor Levi kivételesen danchou-nak szólította Erwint. Mintha tényleg hangsúlyozni akarta volna vele Erwin fontosságát - részben a katonáknak, részben pedig a félkarú, megkínzott Erwinnek. *the feels*
Ez volt tényleg a jelenet fénypontja (Kamiya játéka is itt megint tetszett, csak most ezt elég félreérthetően jeleztem), nekem sem ezzel volt bajom, hanem, hogy először Erwin szólította a mangába meg őket, és ott aggodalmasabbnak tűnt. Plusz a rajzolás lehetett volna jobb, Erwin is lehetett volna még nyúzottabb...

A nagyobb gond még mindig az, hogy Erenéket megint nem sikerült számomra fárasztás mentesen tálalni. Pedig Kaji Yuki ebben a részben tényleg változatos volt (a múltkori sírása csak félig jött be), kár hogy más lett kicsit az egész jelenete.

Valahogy a manga hangulatát sokszor nem tudják úgy visszaadni, ahogy várnám. De legalább ne hagytak volna ki annyi interakciót.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Tulajdonképpen nem is kell kommentelnem, csak Catrin Ctrl C Ctrl V lol

Az a vicces, hogy hány hülye nézi most ezt a C kategóriás animációs stúdiós szemetet.
Mert mondhatnám, hogy ez tulajdonképpen egy hangosképregény, ahol a szinkronszínészek munkáját fizeted meg igazából, és alá van rakva egy színezett manga panelből 2 key frame-es GIF, de még az sem, mert kulcspaneleket vágnak ki, amiket drágább lenne animálni. Ez nagyon egy "tell don't show" show, mert ahol el lehet nyújtani egy olcsó animációt, miközben a szeju szöveg megy, azt teszik.

Levi dialógusa mellé annyit, hogy Pixisnek is volt egy remek monológja arról, hogy hogy működnek a forradalmak (és miért nem akar kezdetben Erwin mellé állni), és ezekre a karakterjelenetekre annyira szükség lenne...Historiáé tetőpont lett volna ebben az alapvetően felesleges epizódban (hiszen ott ér véget, ahol kezdődik és közte nincs tartalom, csak foreshadowing). Ha meg mindenki badass típushős most, akkor egyrészt nem Shingeki, másrészt más a műfaj mert több a kaland, kevesebb a realista dráma elem, harmadrészt szegény Eren nívóját rontják, hogy csak ő majrézik. Mindek reactor Youtubeon a fejét fogta, hogy mit szűköl ez a szerencsétlenség, pedig azt kellene éreznik, hogy mindenki parázik, mert rögtön végük stb. Ezeket a szereplők belső logikája, hangulat oldalakat nem igazán sikerül átadni.
Amúgy ha már itt tartunk, a megvágott forradalom arc a kedvencem máig, pont emiatt, mert végig világos, hogy melyik logikai lépés a felderítőktől miből következik, és hogy jutnak el oda, hogy már a kormányt próbálják megdönteni. Kezdetben ugye csak egy ismeretlen ellenfél támadásait észlelik, és lépésenként jönnek rá, hogy maga a vezetés áll a háttérben, és hogy nem csak hátráltatni, hanem elpusztítani akarják őket. Innen fokozatosan kezdenek ellenlépésekbe azzal, hogy először meghiúsitják az elfogásukra szőtt terveket, információt gyűjtenek, szövetségeseket, anygi támogatóknak toboroznak, megpróbálják az oldalukra állítani a népakaratot és a sajtót - és ugye közben végig lóg a fejük fölött és sürgeti őket Erwin kétségtelen kimenetelű pere. De minden pillanatban pontosan tisztában vagy vele, hogy mit miért lépnek meg, próbálnak ki. És az is világos, hogy itt mindenki - Zachary, Pixis, Erwin, Historia - külön személyiség, akik baromira nem egyetlen "jó/világos" oldalon vannak, hanem hajlandóak szövetkezni (kit az erőszak vesz rá, kit a rábeszélés) egy önérdek fölött álló közös cél miatt.
Ez ugye végre egy sokkal realistább regény, nem csak mese.
Ha ez visszaesik arra, hgy vannak a nagybetűs Jók, akik csupa Hősből állnak, az nem csak egy gyengébb sztori, az igazi csapda amitől félek az az, hogy a ha nincsenek ezek az emberi problémák, akkor csomó további esemény a későbbi mangából nem lesz elég világos
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Risa »

Catrin írta: 2018.09.10. 03:23nekem sem ezzel volt bajom, hanem, hogy először Erwin szólította a mangába meg őket, és ott aggodalmasabbnak tűnt
Ja neeem, tudtam, hogy erre gondoltál, a danchou-szöveget attól függetlenül jegyeztem csak meg. A találkozásuk nekem sem adta vissza azt, mint amit a mangában sajna... :cry:
(Btw te mit kerestél a fórumon ilyen unholy órában? XD)

Vree: nagyon jókat írsz - bár Eren nívóját felőlem aztán ronthatják, nálam az
SPOILER
Erwin-Armin szérumdrámánál rendesen elásta magát (és az időugrás eseményei során sem temettem elő). És nem azért, mert azt akartam, hogy Erwinből titán legyen, vagy mert mindenáron őt akartam volna visszahozni, hanem mert elképesztő, hogy egy katonai kiképzésben részesült fiú komolyan azt hiszi, hogy ERŐSZAKOSAN KÖVETELHETI egy kadét életben tartását egy parancsnokéval szemben, ráadásul milyen parancsnokéval!
Egyébként Eren itteni sírás-rívása szerintem még tökre jogos és átérezhető - azért elég durva dolgok derültek ki az apjáról, és persze saját magáról is. Nem lehet könnyű együtt élni a tudattal, hogy megetted a saját apádat. :'D Erről jut eszembe, fanart time:
SPOILER
Kép
EAT YOUR ENTIRE DAD XDDD
Minden mással egyetértek. :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Jajj, ez a kép, már elfelejtettem pedig LOL. :vigyor:
Erenre vetítve mondjuk engem sem izgat a shounen mérceXD, ellenben jaja, érinti kvázi az összes többi karaktert, akiknek fényében viszont totál nem fair ez az adaptáció.
Vree írta: 2018.09.10. 21:05 pedig azt kellene éreznik, hogy mindenki parázik, mert rögtön végük stb. Ezeket a szereplők belső logikája, hangulat oldalakat nem igazán sikerül átadni.
Hát nem. Pedig hogy "igyekeznek"XD... a szereplők arcán kvázi nonstop ott figyel néhány izzadságcsepp, amihez sokszor rettegő tekintet is társul (párom komolyan azt szokta figyelni, hogy kb. Levi-on kívül, mindenkin ott van), de ez meg ilyen hiányos/fárasztó/nem működő tálalással csak kínos lesz.
Vree írta: 2018.09.10. 21:05 ahol a szinkronszínészek munkáját fizeted meg igazából
Akikkel ráadásul itt a szokásos seiyuu-dicsőítéshez képest kevésbé vagyunk megelégedve.XD
Vree írta: 2018.09.10. 21:05 Amúgy ha már itt tartunk, a megvágott forradalom arc a kedvencem máig
Hm, nem is tudom amúgy, hogy én nevezném-e kedvencemnek az arcot, mivel inkább kedvenc jeleneteim vannak elszórva a mangában, de tényleg talán innen van a legtöbb (AMIKET MOST SORBAN KIVÁGTAK/RÖVIDÍTETTEK :knife: ), bár nem innen van a nagyobb fajsúlyú, szóval...
Vree írta: 2018.09.10. 21:05 És az is világos, hogy itt mindenki - Zachary, Pixis, Erwin, Historia - külön személyiség, akik baromira nem egyetlen "jó/világos" oldalon vannak, hanem hajlandóak szövetkezni (kit az erőszak vesz rá, kit a rábeszélés) egy önérdek fölött álló közös cél miatt.
Teljesen. Az animében viszont nem igazán kaptuk meg ehhez a kellő time-ot és hangulatot. De komolyan... MIÉRT? ezt a rendezést/hozzáállást nem igazán tudom megemészteni. Teljesen az megy, hogy feláldozzák a végre kialakuló és érdekes karaktereket a sablon shounenkedés oltárán, mert a shingeki fejős tehént megveszik így is úgy is, nehogy nagyobb energiát fektessenek bele... Persze fasza animációt azért adnak, csak utána nézhetjük a béna fejeket és a cikis cg-t. Nem beszélve a kedvenc shingekis állóképekről (amik valamiért szintén az akciójelenetek között fordulnak előXD).
A vicc az egészben még mindig az, hogy ezt az évadot még a rövidítésekkel együtt is jobban élvezem a korábbiaknál, persze ez valóban az egyébként jobban is sikerült arc érdeme (Isayamának is az az elégedetlen dumája... vagy valamit nagyon benézett vagy pontosabban inkább az "ez sem rajtam múlt" mellébeszélések egyike, takargatva a stúdió/kiadó nyomását. szerk.: btw, itt van ez a blogbejegyzése, amit még júliusban ezzel kapcs. írt, szóval mi a rák van? Miért nem volt az jó úgy, ahogy?!!!! :drop: ).

Meg persze annak az érdeme, hogy közben sikerült megkedvelnem pár karaktert, akik miatt még mindig várom, hogyan is fog zajlani az évad második fele
DE
Vree írta: 2018.09.10. 21:05 az igazi csapda amitől félek az az, hogy a ha nincsenek ezek az emberi problémák, akkor csomó további esemény a későbbi mangából nem lesz elég világos
Sem elég világos, sem elég hangsúlyos. Attól félek, hogy vagy megint nem kapom meg a kellő jeleneteimet vagy a ló másik oldala: hogy ismét jön a shounen drrrramatic scene, amivel úgy túltolják a tálalást, hogy kínos lesz nézni.
(és én még reményked(t)em, hogy animálva még plusszt is adhat itt-ott a látvány ezeknél az interakcióknál... persze, ad, csak eddig alig ott, ahol, és alig úgy, ahogy kéne).


Hogy ne csak nyafogjak: volt egy jelenet, amit nem tudok eldönteni, hogy itt vagy a mangában tetszett-e jobban. Szintén mikor Erwin érkezik, akkor az animében Hange valami eszméletlenül szépen kinézve (mármint értitek - még sérülten is természetesen, katonásan dögös, plusz nála épp akkor a szép rajzolás volt soron), ott fekszik, és sérüléséhez mérten visszafogottan, de jelzi, hogy *jól vagyok* - ez a jelenet tetszett. Ezzel szemben a mangában Hange hozta a szokásos vigyorgós lazaságát, ilyen kiabálósan integetős, kvázi *YO, élek, csá Erwin* stílusban, amit megint csak szerettem, mivel ott az egész jelenetsor egy sokkal üdítőbb, részben shingeki humoros scene volt (ugye Eren ordítozását követte). Szóval valahol mindkét megoldás működött, de valahol megint elvett a mangából, még ha nem feltétlen is kellett annál a scene-nél ennyire a könnyedség/Hange móka (???).
Risa írta: 2018.09.10. 21:35 (Btw te mit kerestél a fórumon ilyen unholy órában? XD)
Addig nem tudtam jól aludni, amíg meg nem írtam azt a posztot.XD Viccet félre téve a rossz alvás része igaz, aztán csak úgy megtörténtXD (ráadásul telón), mert már nem tudtam mit kezdeni magammal, és túlságosan megfogalmazódott, hogy mit reagálnékXD, aztán sikerült még aludnom kicsit. - jó hír, hogy már rég aludtam ennyire idiótán, és hogy nem ismétlődöttXDXD
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

Most nyomkodhatnám a +1-eket a fenti kommentjeitekre, mert basszus amennyire kedveltem ezt az arc-ot a mangában, pont amiatt hogy relatíve kevés gyakás van és helyette a szereplőkre koncentrálnak, annyira nem jön át SEMMI az egészből. Oké, a sztori miatt szükséges párbeszédek és scénák úgy-ahogy megvannak, de pont azok a nem is olyan rövid jelenetsorok és párbeszédek maradnak ki, amikkel el lehetne mélyíteni a karaktereket. Nemtom mi van, rohannak hogy beérjék a magnót (minek, úgyse ez lesz az utolsó évad), vagy a té direktorúr ennyire nincs hozzá érzéke? Nem megy a hangulatteremtés, nem érezni ennél a résznél a téteket, az időfaktort... pedig fontos lenne. Pont ez volt, amit az előző évadokban (az S2 uccsó 2 epizódját leszámítva) annyira élveztem ebben a CUCCban - rendezőkém tényleg csak az EPIKséghez ért.

A gagyinger art meg úgy látom nemcsak nekem szúrt szemet... Az EPIKKK fájt-scénák még so-so rendben is vannak, csak ugye most ebből kevés van, másrészt pedig érdekes módon pont a nem túl animésön-igényes részekben kerül elő a QUALITY. Nemtom mi lett a WIT-el, mert ha valamibe, hát a látványvilágba nem nagyon lehetett belekötni a Shingekinél, erre most ez...

Összességében eddig csalódás ez az évad, és még csak túl szőrőzősnek sem gondolom magam. Eren továbbra is rém fárasztó, Levi (nekem) sok, Krisztitől meg sok jelenetet szedtek el, így túl gyorsan vált badass grillé - bár a Ymir-es jelenet sokat dobott rajta, már csak hangulatilag is. Huh. A többik semmi extra, a mangában valahogy hangsúlyosabbak voltak, főleg Jean. Hanji jelenetei legalább mentik a menthetőt.

Komolyan remélem hogy összekapja magát a sorozat mert nagyon nem szeretek ilyen postokat írkálni róla -_-
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Most mindenféle poén nélkül írom, hogy a WIT szerintem kizárólag a Shingeki előző évadaiból tengődik. Ugye korábban voltak olyan próbálkozások, mint a Rolling Girls, vagy a Kabaneri és azok nem hoztak sokat a konyhára. Valószínű a Production IG sem tol annyi zsét alájuk, főleg mert nekik is vannak külön projektjeik.
A rövidítéseket meg maga Isayama kérte. Egy interjúban elmondta, hogy pont ennél a résznél fogyott el a lendülete, kicsit belassított, ezért az anime készítőivel együtt dolgozik és pár dolgot kivesznek az adaptációból. >__>

Nekem az a zene kéne nagyon, ami Historia pálfordulása alatt ment, de egyelőre nem találok semmi információt arról, hogy mikor jelenik meg a 3. évad OST-je. :?
Kép
Válasz küldése