Shingeki no Kyojin

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

SaiyaGin írta: 2021.04.11. 13:14 Mennyire volt cliffhangeres a most befejeződött sorozat vége?
Nagyon.
SaiyaGin írta: 2021.04.11. 13:14 Érdemes most megnézni, vagy jobban járok, ha követem Titkos példáját és megvárom, amíg ténylegesen véget ér a történet?
Ha nem érzel elementális késztetést hogy mostazonnal lásd a cuccot akkor nyugodtan megvárhatod míg vége (úgyértem TELJESEN VÉGE) lesz.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Surci írta: 2021.04.11. 13:51
SaiyaGin írta: 2021.04.11. 13:14 Mennyire volt cliffhangeres a most befejeződött sorozat vége?
Nagyon.
SaiyaGin írta: 2021.04.11. 13:14 Érdemes most megnézni, vagy jobban járok, ha követem Titkos példáját és megvárom, amíg ténylegesen véget ér a történet?
Ha nem érzel elementális késztetést hogy mostazonnal lásd a cuccot akkor nyugodtan megvárhatod míg vége (úgyértem TELJESEN VÉGE) lesz.
Köszi, akkor megpróbálok kivárni a jövő évig.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Ayla »

UTOLSÓ évad lebingelve tegnap....

Nos, én mélységesen a marketing fogás áldozata lettem és abszolút meggyőződéssel néztem végig a 16 részt, úgy hogy nah akkor itt a vége annak az animének amit évek óta nézek és tiszta szívemből idegesít, de nem tudom nem nézni. :dirr:

Mondjuk a rassz-kártya után, még mínusz kettővel sújtottam az egész animét, de ebben az "utolsó" évadban azt hittem kiugrom az ablakon az idegbajtól. Hange-n kívül senki, abszolút senki nem érdekel. Ahelyett, hogy haladna a történet előre, megint emlékeket az emlékekben nézünk és hiába az ún. másik oldalról, egyszerűen hidegen hagy.

Rájöttem azért nem tudtam soha őszintén támogatni ezt a sorozatot, mert túlságosan is hasonlít azokra az amerikai filmekre amelyek rendezőit mind felakasztanám: éppen megtenne valamit főhős, de hall valamit ezért leáll a mozdulat közben amire az egész cselekmény alatt és ő állítólag éveken át várt, hogy ELBAMBULJON.
A szereplők között azért van félreértés, mert valaki éppen elvág egy mondatot egy ajtó kinyitásával esetleg kiderül, hogy MARTHAAAAAA -_-

A két új kiskölyökről ne is beszéljünk, ha a csajszi túléli, beperelem az írót. ENNYIRE idegesítő még Eren sem volt az első évadban, pedig akkor azt hittem azon nehéz lesz túltennie akárkinek is.

Csak azt sajnálom, hogy hagytam magam beleesni ebbe az egészbe. Hány másik, szórakoztatóbb, boldogítóbb animét nézhettem meg volna már nem is tudom hány Shingeki félsorozat helyett. Pontosan ezért, nem fogom elolvasni a mangát, majd lebingelem az egészet jövő ilyenkor, mert az a fura alak vagyok aki máskülönben nem tud aludni éjjel.

Az animáció sokkolóan szánalmas volt több helyen is, az opening a béka segge alatt (bár az utolsó szavak, mintha a miértet japánul sikoltoznák, ami egész bejövős..), az ending elmegy szódavízzel.

Nem ajánlom megnézésre ezt a sorozatot, oly hirtelen lesz nem vége. Majd ha tényleg befejezik, hajrá.
Visszanéztem, nekem az első Shingeki is, anno a hype és igazi történetszál ismerésének tudatlanságának a tetetjén is 6/10-et kapott. Most mérgemben majdnem 3/10-et adtam, de akadt még pár lehiggasztó új tény.

Zárásnak itt egy hozzászólás ami 9gagről, kommentek közül jön:
year 2027 ..Attack on Titan - Final Season, The Ending, Second Part, Version 3.1

Illetve ezt néztem meg mielőtt leültem a legutóbbi sorozatot megnézni: összegzése a korábbiaknak brit szarkazmussal. Neki kell pénzt adni :"D
https://youtu.be/-CyYsA9tc7M
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Van már valami infó a "Final Season part 2 (avagy: "ezmostmárténylegalegutolsószezonbeccszó!")" szezonról? Kissé zavar, hogy tavaly ilyenkor már azt skandáltuk mind, hogy "RASTIS-RASTIS-RASTIS-RASTIS!", most pedig még egy indulási dátumunk sincs, vagy legalábbis én nem tudok róla. Aztán amikor megláttam, hogy Isk kirakta a főoldalra ha nem is a chartot, de már egyfajta "preview"-ját a téli szezonnak és ott sem kerül említésre a Shingeki, akkor aztán tényleg "valami rossz érzés fogott el", hogy ezzel a népszerű Star Wars-os szófordulattal éljek. Úgyhogy kérem, aki Shingeki hírekkel fekszik és kel, világosítson már fel, hogy van már valami hír az új szezonról, esetleg ezt is odébbcsúsztatták World's End Harem mintára, vagy most mi van?
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Leara »

Titkos írta: 2021.12.13. 18:12 Úgyhogy kérem, aki Shingeki hírekkel fekszik és kel, világosítson már fel, hogy van már valami hír az új szezonról, esetleg ezt is odébbcsúsztatták World's End Harem mintára, vagy most mi van?
Bár nem azokkal fekszem és kelek, de MAL január 10-ét ír premiernek, valamint ANN-en is volt hír, hogy januárban indul :D.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi, akkor megnyugodtam. :D
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Surci írta: 2021.04.11. 13:51 Ha nem érzel elementális késztetést hogy mostazonnal lásd a cuccot akkor nyugodtan megvárhatod míg vége (úgyértem TELJESEN VÉGE) lesz.
A hónap elején elkezdtem bepótolni a lemaradásomat, tegnap néztem meg az utolsó eddig kijött részt, és már elkezdtem örülni, hogy milyen keveset kell várnom az utolsó részre, amikor megláttam, hogy az AniDB szerint most egy egyhetes szünet következik, és az utolsó rész csak április elején jön ki. :knife:

Magáról a történetről: a szereplők továbbra sem tudtak megfogni engem, de a sztori elég eseménydús ahhoz, hogy mégis fennmaradjon az anime iránti érdeklődésem.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Akosss »

SaiyaGin írta: 2022.03.27. 08:37
Surci írta: 2021.04.11. 13:51 Ha nem érzel elementális késztetést hogy mostazonnal lásd a cuccot akkor nyugodtan megvárhatod míg vége (úgyértem TELJESEN VÉGE) lesz.
A hónap elején elkezdtem bepótolni a lemaradásomat, tegnap néztem meg az utolsó eddig kijött részt, és már elkezdtem örülni, hogy milyen keveset kell várnom az utolsó részre, amikor megláttam, hogy az AniDB szerint most egy egyhetes szünet következik, és az utolsó rész csak április elején jön ki. :knife:
Utána meg várhatsz majd a befejező filmre(???) vagy két évet, mert hogy az utolsó részbe nem fér bele az uccsó 10 fejezet, az is biztos. :dirr:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SaiyaGin írta: 2022.03.27. 08:37...amikor megláttam, hogy az AniDB szerint most egy egyhetes szünet következik, és az utolsó rész csak április elején jön ki. :knife:
Várd meg, amíg elindul a tavaszi animeszezon, én is azt várom, addigra tuti vége lesz. XD
Akosss írta: 2022.03.27. 12:12Utána meg várhatsz majd a befejező filmre(???) vagy két évet, mert hogy az utolsó részbe nem fér bele az uccsó 10 fejezet, az is biztos. :dirr:
Na neeeeee....... Nem halljátok, hogy most milyen csúnyán káromkodtam. Komolyan, van egy sorozat, amivel úgy különösebb bajom nem lenne, szórakoztató, meg minden, plusz végre egy olyan anime, ahol az ember kifejezetten várja a folytatást, erre a japók agyonvágják az egészet ezzel az "Evangelion 2" időhúzással, azzal a különbséggel, hogy míg az EVA-nál legalább az alapsorozat kijött egyben és Anno később csak ilyen remake/reboot izékkel kezdte el húzni, addig a Shingekinél a fősztorit húzzák el szándékosan évekig, de legalábbis sokkal hosszabb ideig, mint amennyire a manga indokolná. -___- Már ez a tavalyi: "Haha, nyugi, utolsó szezon....ELSŐ FELE! :3" is egy elég ocsmány húzás volt, de ha most még tényleg bedobják a más sorozatoknál is látott: "LOL, igazából a valódi ending majd a MOZIFILMBEN lesz benne!", akkor tényleg lekaparom a bőrt az arcomról, aztán úgy fogok kinézni, mint a shifterek, amikor a titáton belül mutatják őket. :dirr: "Imádom", hogy nem lehet egy animét sem normálisan végigvinni manapság, csakis a "canceleltük az első szezon után" vs. "addig húzzuk, amíg már az unokád is nézni fogja" végletekben lehet legyártani ezeket...

Bocs a rantért, csak én is itt legalább egy éve vártam már, hogy nekiessek ennek a cuccnak (ugye S2 elején hagytam abba, de mivel ennyire elhúzták, most már kénytelen leszek majd a legelejéről újrakezdeni...) és álmomban nem gondoltam volna, hogy képesek lesznek még ennél is tovább húzni, mint amiket eddig bejátszottak. Elég közel vagyok ahhoz jelenleg, hogy "Fuck it, csapjuk fel a mangát, aztán daráljuk le chapter 1-től chapter END-ig!", mert egyrészt kezdem unni az animestúdióktól ezt a "most már vége lesz...LOL, mégsem!" kisded játékot, másrészt azt sem óhajtom, hogy beleszaladjak valami random spoilerbe, ami lelövi a legvégét, vagy hasonló... Csak közben meg ott a tény is, hogy már meg van animálva a 99%-a és ez egyszerűen egy "vászonra szánt manga", pl.
SPOILER
múltkor néztem meg S4 legelejéről azt a titán szőnyegbombázást + Reiner akciózását, hát mit mondjak, orgazmikus élmény volt, nem hinném, hogy ugyanezt ugyanígy vissza tudná adni a manga, pláne azt a zenét alatta... *____*
, szóval igen, nehéz ügy ez.
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Titkos írta: 2022.03.27. 16:04Elég közel vagyok ahhoz jelenleg, hogy "Fuck it, csapjuk fel a mangát, aztán daráljuk le chapter 1-től chapter END-ig!", mert egyrészt kezdem unni az animestúdióktól ezt a "most már vége lesz...LOL, mégsem!"
Én a 80. rész (mostani évad 5. ep) után nem bírtam tovább és az ezen epizódot feldolgozó fejezettől elolvastam a végéig a mangát és úgy elment a kedvem az egésztől a befejezés után, h majd most jövő héten fogom csak bepótolni az azóta kijött anime részeket. Nem fogok spoilerezni, de a manga utolsó fejezete után ez volt az első gondolatom: csak ennyire futotta?! Erre ment ki az egész? Ez egy rossz vicc. Persze valahol számítani lehetett rá, hogy nem lesz kielégítő vége a cuccnak, de sztem a mangaka meg se erőltette mangát. Sütött az egészről az ahogy esik úgy puffan, csak legyen vége az egésznek mentalitás.
Szal én nem bánnám, ha a movie majd eltérne ettől, netán nem egy jönne hanem kettő-három és próbálná menteni a menthetőt. De erre nem sok esélyt látok. Az meg, hogy külön film lesz a zárásra nem meglepő, abban van a nagy pénz.
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2022.03.27. 16:04
SaiyaGin írta: 2022.03.27. 08:37...amikor megláttam, hogy az AniDB szerint most egy egyhetes szünet következik, és az utolsó rész csak április elején jön ki. :knife:
Várd meg, amíg elindul a tavaszi animeszezon, én is azt várom, addigra tuti vége lesz. XD
Akosss írta: 2022.03.27. 12:12Utána meg várhatsz majd a befejező filmre(???) vagy két évet, mert hogy az utolsó részbe nem fér bele az uccsó 10 fejezet, az is biztos. :dirr:
Na neeeeee....... Nem halljátok, hogy most milyen csúnyán káromkodtam.
::argh:: Csatlakozom.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A mangát ugyan nem pótoltam, leragadtam egy bizonyos ponton, de sztori szempontjából nekem is fura volt, egy rész alatt mégis hogyan akarnak a végéig eljutni. Ezek szerint sehogy, hanem várhatunk egy filmre...

Arra egyébként kíváncsi lennék, ha a Final Season első fele lehetett 16 részes, ezt vajh' miért nem tudták így megoldani. :roll:
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Leara »

ZeroProcess írta: 2022.03.27. 16:27 Nem fogok spoilerezni, de a manga utolsó fejezete után ez volt az első gondolatom: csak ennyire futotta?! Erre ment ki az egész? Ez egy rossz vicc.
:goodpost:
Én egyébként nem vártam semmit a végétől, de még annyit se kaptam sajnos. Azért várom, hogy az anime is véget érjen, aztán jöjjenek a vélemények (meg a mémek XD).

Egyébként én nem hiszem, hogy direkt szívatnák a fanokat, valószínű, hogy már jó előre ki van osztva az anime műsorsávja + talán más cuccokon is dolgozik a stúdió. A magam részéről örülök, hogy ha ilyen évadokra bontva is, de legalább néhány sorozat kap rendes feldolgozást, nem úgy mint régen (képzeljük el, ha a Shingeki az első évad végén kapott volna egy anime original endinget... persze lehet, hogy jobban jártunk volna :D).
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Leara írta: 2022.03.27. 17:25képzeljük el, ha a Shingeki az első évad végén kapott volna egy anime original endinget...
Pedig az első évad végén original endinget kaptunk, lángoló óriással, meg minden. :lol: (Amúgy tudom mire gondoltál, csak ez így most viccesen jött ki. XD)
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Leara »

Rui-chan írta: 2022.03.27. 17:48 Pedig az első évad végén original endinget kaptunk, lángoló óriással, meg minden. :lol: (Amúgy tudom mire gondoltál, csak ez így most viccesen jött ki. XD)
Eh, nem emlékszem én már ilyenekre így közel 10 év távlatából :D. De na, ez alapján képzelhetjük, milyen lett volna, ha megpróbálnak egy konkrét lezárást adni az egész sztorinak XD.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Be is jelentették a Final Season Final Edition-t :dirr:, ami nem film lesz, hanem sorozat... de csak jövőre. Ha szerencsétek van, akkor a téli szezonban. :drop: (Azt a maradék 7-8 részt marha fölösleges volt jövőre tolni lmao)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Azt nem értem, hogy ha tudták, nem fér bele ebbe a szezonba a teljes lezárás, akkor miért küldték adásba egyáltalán? :roll: Szerintem logikusabb lett volna, ha azt mondják, 2023-ig halasztják az animét, cserébe megkapjuk végig animálva a történetet egyben.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy azt sem hiszem el, hogy a manga nem volt már kész addigra, vagyis hogy ezt a maradék 7-8 részt ne tudták volna a meglévő 12-höz hozzácsapni... Igen, tudom, akkor nem 12-13, meg nem 24-26 rész lett volna a szezon, hanem olyan 19-20 és ezek csak pontos, évszakos szezonokban tudnak gondolkodni, de volt azért már példa arra, hogy egyik-másik anime bőven kilógott az epizódszámával, a Death Note pl. nemes egyszerűséggel 39 epizód volt, az FMA: Brotherhood 64, stb. Szóval ez inkább hangzik már úgy, hogy szándékosan húzzák-nyúzzák, jövőre is lesz bevétel a Shingeki franchise-ból, hála az újabb szezonnak. :dirr: (Jó, annak mondjuk örülök, hogy legalább nem mozifilm-endinget kaptunk, de kb. csak annak.) Azért "remélem" a "Final Edition" (btw, ennek ez a hivatalos címe is? XDDD) után sem adják fel és kapunk még pár újabb szezont, úgy mint "Extended Edition, Perfect Edition, Colossal Titan Edition, Behind-the-Walls sneak-peek Edition" stb... :dirr: Ha már ennyire rámentek az NGE/Star Wars útra, csinálják rendesen. XD
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Az a vicces, hogy a Final Season Part 1-el pont kilógtak a standard szezonból, mert az 16 részes volt és nem januárban kezdődött, mint más téli szezonos animék, hanem decemberben. De mondjuk inkább szerződtek volna úgy, hogy az lett volna 24 részes, most meg befejeződött volna ezzel a 12-vel. Ezen a héten lesz 1 éve, hogy a manga befejeződött. Az is lehet, hogy az van a háttérben, hogy most már nagyon szerették volna kitolni 2023-ra csak amiatt, mert hangzatos lesz jövőre, hogy 10 year anniversary. Nekem egyébként az a meglepő, hogy tényleg nem egy befejező filmmel zárják le, mert azzal azért nagyobbat lehetett volna kaszálni pénzügyileg, ha már húzzák a rókabőrt. Recap mozifilmeket mondjuk még sosem késő gyártani. :twisted: (De láttuk már a fordítottját is, pl. nemrég a Kimetsu no Yaiba mozifilmet az új évad előtt leadták, mint TV-sorozat, egy-két új jelenettel megspékelve.)

Btw, a Final Season - Final Edition az a (nem hivatalos) angol fordítás, hivatalosan Final Season - Kanketsu-hen, mint pl. az Inuyashánál.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Erről a Gundam SEED Destiny jut az eszembe, ahol az utolsó részben nem maradt idő egy normális lezárásra, ezért a sorozat vége után kijött a GSD Final Plus, a végén egy lezárásnak tekinthető extra jelenettel, aztán később csináltak egy négyrészes recap mozifilmet, aminek a végére betettek egy újabb epilógust, ami a Final Plus végi jelenetet követte.

De hogy ne legyek teljesen off: én is jobban örültem volna, ha a fennmaradó fejezeteket a most leadott részekkel együtt dolgozzák fel, és egy olyan sorozatot kapunk final season címen, ami tényleg lezárja a történetet (még akkor is, ha így többet is kellett volna várnunk).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Akosss írta: 2022.04.04. 11:07Recap mozifilmeket mondjuk még sosem késő gyártani. :twisted:
Vagy félévadnyi recapot, részenként egy évadot összefoglalva, míg az érdemi új rész =<6 . :twisted:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Ricz írta: 2022.04.04. 23:50
Akosss írta: 2022.04.04. 11:07Recap mozifilmeket mondjuk még sosem késő gyártani. :twisted:
Vagy félévadnyi recapot, részenként egy évadot összefoglalva, míg az érdemi új rész =<6 . :twisted:
Ne adj nekik ötleteket! :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

LOL, szembejött ebből a legújabb PV: "Final Chapter - part 2 = 2023 őszén". Jó, ez már tényleg a vicc kategória, azért remélem, mire unokáim lesznek, véget ér ez a sorozat... Egykoron azt hittem, az Inu Yasha manga utolsó negyedében harmincszor bejátszott: "Véged lesz Naraku!...ÚRISTEN, VIGYÁZZ, SHOUKI!...Elmenekült az átkozott!" jelenetsornál rosszabb rétestészta-húzást anime-manga témában már nem fogok látni, de utólag is elnézést kérek Rumikótól, az semmi volt ehhez képest. Így lehet kb. egy mémet/viccet csinálni egy olyan címből, ami úgymond "fénykorában" sokak számára a 2010-20 animés évtized egyik meghatározó címe volt. Egyszerre ritka röhejes és ritka szánalmas, ahogy a stúdió izzadtságszagúan kapaszkodik ebbe a címbe és legszívesebben egyesével adaptálná a manga-chaptereket mozifilm formátumba, csak hogy az utolsóóóóó yeneket is jóóóól ki lehessen facsarni ebből az egészből, pedig ha jól tudom, Mappáék a Shingekin túl is bőven visznek még sikercímeket, szóval így különösen undorító ez az egész. (Ja igen, ment anno S3 után az örömködés, hogy "De jó, hogy a Mappa vette át ezt a sorozatot Witéktől!", na, így annak fényében amit kb. az utóbbi három évben művelnek ezzel a cuccal, én már ebben sem vagyok annyira biztos...)

Szóval na, ha valakinek el akarod venni a kedvét egy adott cím követésétől, akkor van a D.Gray-man manga által bejátszott húzás (amikor kb. szökőévente adsz ki egy fejezetet, így az olvasó eleinte csak nem emlékszik rá, hogy mi a fene történt legutóbb, majd egy idő után már nem is érdekli, míg végül kb. a teljes franchise létezéséről is megfeledkezik), de ez sem rossz, amit a Mappa csinál, hogy gyakorlatilag az alapmű rég készen van végig, csak ők kitalálták, hogy One Piece hosszúságú rétessé nyújtják animében. (Ugyanis amennyire tudom, már a manga is lezárult talán egy éve, vagy mikor, így már arra sem lehet mutogatni. Ha jól rémlik, a fanjóslatok valami olyasmik voltak, hogy 2022 telén az anime is véget ér, hát, Mappás "barátaink" úgy döntöttek, ráhúznak kb. még egy "laza" évet és sehol nem mondták, hogy az már tutira a vége lesz, szóval lehet ebből még 2030-as finálé is... :dirr:)

Persze nem csak a Shingeki-fan beszél belőlem, úgy eleve nem egy címnél feltűnt az utóbbi években, hogy teljesen jól adaptálható komplett arc-okat darabolnak fel szándékosan, csak azért, mert akkor több pénzt lehet az adott címből kifacsarni. (Kevésbé hypolt cím, de pl. arra sincs semmilyen logikus magyarázat, hogy a manga formában évek óta befejezett Doctor Stone legújabb évadát is miért vágták ketté, ráadásul úgy, hogy nem is következő anime szezonban jön a folytatás, hanem valamiért elküldték minimum egy évszakig pihenni... Vagy ha jól emlékszem, Chainsaw Man-nél is ott húzogatta a száját Junchi, hogy ezt az egész "part 1-es" storyline-t Makimástól-mindenestől miért nem egyszerre adaptálják, teszem hozzá, jogosan...) Csak a Shingeki egyrészt még ezen húzásoknak is úgymond a "non plus ultrája" lett mostanra, másrészt pont egy ilyen nagy címmel pofátlan ez a szenvedős, időhúzós lezárás, még akkor is, ha pontosan tudom, hogy pont azért művelik vele ezt a "Star Wars húzást", mert ekkora cím...

Ja, meg remélem a fandom is hozni fogja majd a szokásos formáját, hogy amikor egyszer a távoli jövőben ténylegesen befejeződik ez az izé, már a finálé második napján teleszórják majd a YT-t kurva nagy spoilervideókkal, természetesen "taktikusan" berakva thumbnail-képnek a lehető legspoileresebb jelenetet, valamint már a videó címébe is beleírni az adott spoilert, hogy elkerülni se' tudd és mire az agyad dekódolja, hogy egyáltalán mit is olvastál végig és mire nyomtál rá, már rég késő legyen... Oké, ebből szintén divat lett más fandomban is (mozifilmeket pl. most már kis túlzással premiernapon kell nézni, ha nem akarod, hogy 1-2 napon belül a teljes filmet "lásd" YT-n...), viszont a Shingeki fandom volt az, akik már S1 óta ezt művelték kb. mindenütt, nem csak YT-n, hanem animés híroldalak kommentszekciójában, image boardokon random képekkel, stb. Gyakorlatilag egyfajta "beteg hagyomány" lett ebben a fandomban, hogy: "höhö, én teljesen up to date vagyok a mangával kapcsolatban és most bekommentelek a sok anime-only fan közé, hogy elcsesszem nekik az élményt!", szal emlékszem, ami S1 után a "Hehe, Bertholdt is the Colossal Titan and Reiner is the Armored Titan, enjoy the show! :3" komment volt, az mostanra lett a "Jokerré változó Erenen", meg a Rumblingon való poénkodás, gyakorlatilag 80%-ban el tudnám mondani S4 teljes sztoriját, pedig egyetlen chaptert/részt sem láttam még belőle, de a kedves fanok a legváratlanabb animés felületeken sütögetik el a spoiler-ágyúikat, ha erről a cuccról van szó... (Érdekes módon pl. egy Chainsaw Man-nél a töredékét nem láttam ennek, az a fandom valahogy bírt viselkedni, pedig maradjunk annyiban, hogy ott is lenne azért mit lelőni...)

Elnézést a rantért, de ez most így kijött belőlem. Aki meg Shingeki-hater, az helyettesítse be mással, mit tudom én, képzelje el, hogy mondjuk a Madoka nem úgy jelent volna meg, hogy 12 részes a sorozat és rendesen végig is viszi a sztorit, hanem 10 éven át nyújtották volna, aztán minden negyedévben kapott volna a cucc egy fél perces PV-t, ahol gyorsan összevágnak mindenféle awesome képet és ahol Dark Angel Homura jól megígéri, hogy most már aztán tényleg véget vet a teljes létezésnek és minden dimenziónak...hogy aztán 2-3 év múlva még mindig ugyanitt tartson a sztori érdemben. Egyből átérzitek a fájdalmamat. :dirr: XD
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Titkos írta: 2023.07.03. 20:04 LOL, szembejött ebből a legújabb PV: "Final Chapter - part 2 = 2023 őszén". Jó, ez már tényleg a vicc kategória, ...
Igazából csak ott baszták el a dolgot, h a legutóbbi évadot úgy promótálták ezzel végére érnek a cuccnak. Most meg mindenki röhög az újabb final season-ön / movie-n. Pedig jó tempóban adaptálták a legutóbbi évadot és egészen hűen követték a mangát, szal nem nyújtották el ahhoz képest. Illetve ha így folytatják tovább, akkor tényleg nem sok van már hátra a cuccból.
Azon már tényleg fent lehet akadni, h miért nem lehetett ezt az utolsó két filmet a legutóbbi évadhoz csapni. Bár tudjuk jól az anime mozik Japánban jól mennek.

Am nézd a jó oldalát legalább tudod, lesz folytatása az animének és nem is kell olyan sokat várni rá. Jobb ez a helyzet, mint az első évad végén, amit jó kis cliffhangerrel zártak és évekig semmi info nem volt arról folytatják-e tovább az adaptálást.
Titkos írta: 2023.07.03. 20:04Ja, meg remélem a fandom is hozni fogja majd a szokásos formáját, hogy amikor egyszer a távoli jövőben ténylegesen befejeződik ez az izé, már a finálé második napján teleszórják majd a YT-t kurva nagy spoilervideókkal
Na látod ezért nem szabad ilyenkor YT ajánlásokat nézni, csak a követett csatornák tartalmai kell fogasztani, amik nem a témához kapcsolódnak és akkor no spoiler. De igaz más felületekre is.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ööö... maximálisan átérzem a rage-t, de azért annyit hozzátennék, a Final Chapter part 1 és part 2 nem mozifilm, hanem OVA, vagyis nem moziba szánták. Egészen pontosan Special kategóriába pakolták AniChart-on, amiről fogalmam sincs mit jelent. Talán tv-be se került/fog kerülni, hanem feldobták/ják Crunchyroll-ra, oszt' jóvan! :dirr:

Nekem előre volt annyi eszem, hogy már a Final Season első évadát hetiben néztem. Sejtettem, lesz valami béna húzás a háttérben, főleg amikor felröppentek a part 2 hírei. Egyébként a Mappa szerintem ott rontotta el, hogy megpróbálta a szokásos anime szezonokba bezsúfolni, pedig akkor már látszott, hány chapter alatt fog kifutni a manga. Egyszerűen a 12-26 heti bontás nem működött, eleve mást kellett volna kitalálni. Oké, utólag mindig okos az ember. :hammer: (Ha jól emlékszem, ez működött is kezdetben, mert a januári kezdés helyett már decemberben jöttek az első részek, csak valahogy mintha elfeledkeztek volna erről. És igen, visszakerestem, a Final Season Part 1 16 részes, vagyis eltértek a szokásos formulától.)

Off: Megnyugtatásul, 2018 tavasza óta várom a Mahoutsukai no Yome második évadát. Kaptam 2021-ben 3 OVA-t, aztán idén végre jött a folytatás. Naná, hogy megbontották, ősszel jön a Second Season Part 2! ^^"
Kép
Válasz küldése