Shingeki no Kyojin

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Az OST természetesen rulez (és igen, rajta van az a dal *____*...meg nem mellesleg a "The Reluctant Heroes" is keményen odaver így teljes verzióban :vigyor: ), viszont már kérdezni akartam: a DOA elhangzott már valaha a sorozatban? ^^" Baromira nem emlékszem erre a számra, még úgy sem, hogy esetleg csak félperces részletekben lett volna benne az animében, mint a TRH fő témája. Most vagy nekem borzalmas a memóriám, vagy a sorozat második felében kerül majd elő.
Yep, meg tudom számolni egy kezemen, hány animének töltöttem le a teljes OST-jét, a Shingeki az egyik. *____*
Igen, elhangzott. ^^ Először a 4. rész elején, amikor megy a kiképzés és mutatják be a szereplőket. Aztán a 7. részben, amikor felbátorodnak a katonák és elindulnak a főhadiszállás felé. Ott mondjuk a közepétől kezdődik, tehát elsőre nem esett le, hogy ugyan az a szám, mint ami a 4. részben szerepelt. Nekem jelenleg a DOA a kedvencem, a szövege miatt is.

Szerk.:
13. rész
Fú, ez most nagyon brutális lett! O.O Alaposan felpörgették az eseményeket és nagyon örülök, hogy nem jött be azoknak a tippje, akik arra gondoltak, úgy lesz vége, hogy Titán-Eren eltorlaszolja a lyukat. Akkor rettenetesen mérges lettem volna a készítőkre. :evil: Szerencsére összekapták magukat (habár grafikailag nem igazán), úgyhogy megint láttam egy olyan epizódot, ami felért a 7. rész epicségével. Már a rész felénél véghez vitték a küldetést és rátérhettek a Trost arc lezárására. Ezen kívül Jean filler szálát is szépen lezárták, plusz nem húzták fél részen át.
Marcooooo! TT_TT Tudtam, hogy mi fog történni vele, mégis nagyon lesokkolt, amikor megláttam a holttestét. Szegény Jean is nagyon kiakadt, meg tudom érteni, hiszen barátok voltak Marcoval. Habár ő nem volt főbb szereplő, mégis aranyosnak tartottam a karakterét, nekem hiányozni fog/hiányzik a mangában. A megölését pedig szemét húzásnak tartottam, őszintén nem gondoltam volna, hogy pont ő fog meghalni. Ian szintén életét vesztette, pedig végre találtak egy normális vezetőt, aki átlátta a helyzetet és megfelelő döntéseket tudott hozni. Rico viszont túlélte... Nem mintha azt akartam volna, hogy meghaljon, csak kicsit zavar, hogy a nála kedvelhetőbb szereplők vesztek oda.
A lyuk betömése epicre sikerült. A zene alatta nagyon jó volt, kicsit emlékeztetett a Linkin Parkra stílusában. Armin "Go, Eren!" ordítása fokozta a hangulatot, a seiyuuja hihetetlenül beleélte magát a szituációba. Amíg Titán-Eren cipelte a követ és közben elmondta a belső monológját, teljesen odaképzeltem magam az események sűrűjébe. Nem szoktam ilyet csinálni, de azt hiszem megérdemli az egész, hogy berakjam ide a szöveget.
“When we’re born, all of us are free.
People who deny that, no matter how strong they are, don’t matter.
The burning water, the land of ice… I don’t care.
Anyone who saw such things would be the freest person in the world.
FIGHT!
Who would value their life over something like that?
No matter how terrifying the world is, it doesn’t matter!
However cruel the world may be…
It doesn’t matter!
FIGHT!
FIGHT!
FIGHT!”
Pont az ilyenek miatt szeretem nagyon az animét és a mangát. Ráadásul nem végig Erent mutatták, hanem a harcoló és meghaló katonákat, akik feláldozták magukat a siker érdekében.
Rivaille belépője badassre sikerült. Már a 9. részben is utaltak rá, hogy az emberiség egyik legjobb katonája, aki jelenleg a Felderítőknél szolgál. Már korábban is egymaga végzett két óriással, miközben általában több ember szükségeltetik egy óriás kiiktatásához. A mostani részben pedig kb. 5 másodperc alatt ölte meg azt a két dögöt. O.O Aztán lazán feltette a kérdést, hogy mi folyik itt, mintha minden a legnagyobb rendben menne. A Jiyuu no Tsubasa pedig értelmet nyert, hiszen a Felderítők jelképe egy pár szárny. Eren ezt látta meg először, miután Armin kirángatta az óriástestből. Rivaille tényleg a szabadság szárnya. ^^ Hanji már említette a tisztaságmániáját, de ezen kívül az ember mindössze 160 centi magas, kis töpszli. XD Látszik, amikor a börtönben beszélgetnek Erennel, hogy Erwin alig alacsonyabb nála és ő ül. XDDD Viszont a hivatalos Guide book szerint a harci képessége 10 pontból 11. :vigyor:
A csata utáni takarítás brutális volt, ismét azt éreztem, hogy a tűrőképességem eléggé próbára van téve. Újabb információ az óriásokról, nincs konkrétan emésztő rendszerük, ha megtelik a gyomruk, egyszerűen visszaöklendezik az emberek maradványait. o.O Bár konkrétan nem mutatták, de a fehér hajú nő utalt rá, hogy meg kell előzniük egy esetleges járvány kitörését. Egy gyors vágóképen lángokat is mutattak, szóval gondolom mindenkinek világos, hogy itt nem díszparádés katonai temetést kapnak a halottak. Az egész győzelem olyan keserédes lett ezáltal. Hiába sikerült visszafoglalniuk Trostot, attól még rengeteg embert elvesztettek.
Azt hiszem korábban Titkos írta, hogy bírja milyen hülyék az emberek, amikor Eren képességéről van szó. Itt is fogtam a fejem rendesen. Kösz Eren, hogy lezártad a lyukat, megmentetted Trostot (és ezáltal a Rózsa falat), cserébe bedugunk egy cellába és láncra verünk. :dirr: Szerencsére a Felderítők közül már ketten is támogatják, ráadásul ők értelmes emberek, nem olyan idióták, mint egyesek.

Nem hittem volna, hogy Eren 9. részben látott creepy arcát valaha is felül fogják múlni, de ebben a részben a kattant arca valami félelmetesen brutális lett. Ilyenkor valahogy azt érzem, az emberiség nagyon szerencsés, hogy Eren az ő oldalukon áll. Főleg, miután kiderült róla, hogy óriásként nem esik nehezére felemelni azt a követ és elcipelni a lyukhoz. Ugyan megjegyzi, hogy olyan, mintha összenyomná a testét, de csak kibírta a nagy súlyt.
Mitabi fenyegetése miatt megint elgondolkozom, hogy lehet az óriásoknak még egy gyenge pontja. ^^"
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Yep, meg tudom számolni egy kezemen, hány animének töltöttem le a teljes OST-jét, a Shingeki az egyik. *____*
Nekem is pont ez jutott eszembe. :D
Rui-chan írta:Igen, elhangzott. ^^ Először a 4. rész elején, amikor megy a kiképzés és mutatják be a szereplőket. Aztán a 7. részben, amikor felbátorodnak a katonák és elindulnak a főhadiszállás felé. Ott mondjuk a közepétől kezdődik, tehát elsőre nem esett le, hogy ugyan az a szám, mint ami a 4. részben szerepelt. Nekem jelenleg a DOA a kedvencem, a szövege miatt is.
Oksa, akkor csak kihagy az agyam. XD

Az epizódról: Jaja, végre ismét magára talált a sorozat, tudtam én, hogy fél epizód, vagy kevesebb idő alatt is fel lehet kapni azt a sziklát és odavinni a lyukhoz, ha a rendező is úgy akarja. :lol: Ez a rész most pörgött rendesen. :) Bár azt muszáj megkérdeznem, hogy a mangában is úgy vágta oda Eren a sziklát a lyukhoz, hogy továbbrepedt tőle a fal, vagy ez ilyen animés pózőrködő túlzás volt? XD Csak azért, mert sokat érnek a lyuk betömésével, ha közben az egész fal még instabilabb lesz és esetleg áttörik vagy tovább omlik. XD (Ja, jut eszembe: én szedtem le valami hibás verziót, vagy tényleg úgy volt megcsinálva a rész, hogy szándékosan "lassítás-effekteket" raktak bele, amik kb. úgy néztek ki, mintha szaggatna a videó? ^^" GG-féle subot szedem, eddig egyik résszel sem volt gondom, de most nem egyszer tapasztaltam ilyet a 13-asban, pl. pont akkor, amikor Rivaille megmenti Erenéket, ilyen "bullet-time" effektben lobog a köpenye, meg a városban a porfelhő is, szóval tényleg, mint amikor nem bírja a lejátszó. ^^" Más is tapasztalta ezt? Legalább 5-6 ilyen volt a részben és ha jól rémlik, ne csak akciójeleneteknél, hanem sima beszélgetős részeknél is, pl. amikor Pixisék dumálnak a falon állva.)
Rui-chan írta:Marcooooo! TT_TT Tudtam, hogy mi fog történni vele, mégis nagyon lesokkolt, amikor megláttam a holttestét. Szegény Jean is nagyon kiakadt, meg tudom érteni, hiszen barátok voltak Marcoval. Habár ő nem volt főbb szereplő, mégis aranyosnak tartottam a karakterét, nekem hiányozni fog/hiányzik a mangában. A megölését pedig szemét húzásnak tartottam, őszintén nem gondoltam volna, hogy pont ő fog meghalni.
Ja igen, az meglepett, de bevallom, annyira nem sokkolt, túl keveset szerepelt a karaktere. ^^" Viszont az tuti, hogy ez is dob meg egy nagyot Jean jellemfejlődésén, szóval értem, hogy történetileg miért volt "szükséges" a megölése. ^^" És még reálisan is kezelték, nem valami nagy hősi halált kapott, csak beugrott a harc közepébe megmenteni Jean-t, aztán el is tűnt és csak a végén találják meg a hulláját. ^^" Durvák az ilyen jelenetek, de én az egész sorozatot úgy nézem, hogy itt bármikor bárki meghalhat, többek között ezért is izgalmas. Ja, viszont a doktornő vagy ki volt az nagyon creepy volt, pedig csak a szemeit láttuk, de még így is. ^^"
Rui-chan írta:Ian szintén életét vesztette, pedig végre találtak egy normális vezetőt, aki átlátta a helyzetet és megfelelő döntéseket tudott hozni. Rico viszont túlélte... Nem mintha azt akartam volna, hogy meghaljon, csak kicsit zavar, hogy a nála kedvelhetőbb szereplők vesztek oda.
Öhm...ezek kicsodák? ^^" Aki nem szerepel legalább már 3-4 epizód óta és nem mondogatják a nevét, azokét nagyon nehezen jegyzem meg. ^^" Ian lenne az, aki az "Eren odaviszi a sziklát a falhoz" akció vezetője volt és Pixis bízta meg? És Rico?
Rui-chan írta:A lyuk betömése epicre sikerült. A zene alatta nagyon jó volt, kicsit emlékeztetett a Linkin Parkra stílusában.
LOL, tényleg, tudtam, hogy ismerős ez a stílus... XD Amúgy ja, epic volt, ha leszámítjuk azt a továbbrepedős dolgot, amit fentebb írtam... XD
Rui-chan írta:Armin "Go, Eren!" ordítása fokozta a hangulatot, a seiyuuja hihetetlenül beleélte magát a szituációba. Amíg Titán-Eren cipelte a követ és közben elmondta a belső monológját, teljesen odaképzeltem magam az események sűrűjébe. Nem szoktam ilyet csinálni, de azt hiszem megérdemli az egész, hogy berakjam ide a szöveget.[...]
Pont az ilyenek miatt szeretem nagyon az animét és a mangát. Ráadásul nem végig Erent mutatták, hanem a harcoló és meghaló katonákat, akik feláldozták magukat a siker érdekében.
Igen, szóval Junchi blogján is írtam, hogy bár mondhatjuk, hogy ő is olyan forrófejű shounen hős, mint akiket általában látni szoktunk, de valahogy mégsem idegesítő, mert nála ez az egész mentalitás meg van alapozva, "meggyőződésesen" viselkedik így és nem azért, mert valami folyton ugráló, akciózó hülyegyerekkel tud a célközönség a leginkább azonosulni. Egyébként valamennyire a története és az "elhivatottsága" engem a D.Gray-man-es Allen Walker-re emlékeztet, még úgy is, hogy vérmérséklet szempontjából ég és föld a két karakter. XD
Rui-chan írta:Rivaille belépője badassre sikerült. Már a 9. részben is utaltak rá, hogy az emberiség egyik legjobb katonája, aki jelenleg a Felderítőknél szolgál. Már korábban is egymaga végzett két óriással, miközben általában több ember szükségeltetik egy óriás kiiktatásához. A mostani részben pedig kb. 5 másodperc alatt ölte meg azt a két dögöt. O.O Aztán lazán feltette a kérdést, hogy mi folyik itt, mintha minden a legnagyobb rendben menne. A Jiyuu no Tsubasa pedig értelmet nyert, hiszen a Felderítők jelképe egy pár szárny. Eren ezt látta meg először, miután Armin kirángatta az óriástestből. Rivaille tényleg a szabadság szárnya. ^^ Hanji már említette a tisztaságmániáját, de ezen kívül az ember mindössze 160 centi magas, kis töpszli. XD Látszik, amikor a börtönben beszélgetnek Erennel, hogy Erwin alig alacsonyabb nála és ő ül. XDDD Viszont a hivatalos Guide book szerint a harci képessége 10 pontból 11. :vigyor:
Amúgy ő hány éves? XD Már csak azért, mert olyan lazán "lekölyközte" Erenéket, pedig a külseje alapján azt mondanám, hogy egykorúak, vagy alig idősebb náluk. XD Btw, azon néztem még, amikor a jelenet előtt Armin próbálja kiszedni Erent és mondja, hogy"Eren egy része még mindig össze van olvadva az óriással!", erre a meganekko csaj lazán: "Akkor ki kell vágnunk belőle!" és amin még inkább meglepődtem, hogy ezt ilyen lazán meg is lehetett csinálni. Azt hittem, Armin azért nem meri kivágni, nehogy levigye a karját, mert még annyira össze van fuzionálva vele, vagy ilyesmi. De ha nem, akkor fura, hogy nem ő tette meg, akkor is bele merte vágni a kardot, amikor magához kellett térítenie.
Rui-chan írta:A csata utáni takarítás brutális volt, ismét azt éreztem, hogy a tűrőképességem eléggé próbára van téve. Újabb információ az óriásokról, nincs konkrétan emésztő rendszerük, ha megtelik a gyomruk, egyszerűen visszaöklendezik az emberek maradványait. o.O Bár konkrétan nem mutatták, de a fehér hajú nő utalt rá, hogy meg kell előzniük egy esetleges járvány kitörését. Egy gyors vágóképen lángokat is mutattak, szóval gondolom mindenkinek világos, hogy itt nem díszparádés katonai temetést kapnak a halottak. Az egész győzelem olyan keserédes lett ezáltal. Hiába sikerült visszafoglalniuk Trostot, attól még rengeteg embert elvesztettek.
Igen, ez ilyen "győztünk, de igazából marhára nem úgy érződik" jelenet volt. ^^" Bár gondolom egy igazi háborúban is hasonló lehet... Ja, ez a "nem emésztik meg az embereket" meg érdekes volt, egyrészt, mert mindig jó, ha valami új infót kapunk titán-biológiából, én legalábbis szeretem hallani, másrészt, mert ha nem emésztenek, akkor:

1. Miért van végbelük, ahová állandóan fel akarják nyomni a kardot, mint második lehetséges gyenge pontba? XDDD

2. Mibe halnak meg az emberek a gyomrukban, ha nincs gyomorsav, vagy ilyesmi? Láttuk Erent is, amikor lenyelték, egy vérfürdő hullákkal, ez tény, de ha jól rémlik, térdig fel tudott állni benne, szóval még csak meg sem fullad a vérben. Persze ettől pár nap múlva még meghalhat étel/ital nélkül, vagy lehet az oxigén fogy el, vagy ilyesmi, csak így fura. ^^" Mondjuk a másik tippem az, hogy szimplán kevés az olyan ember, mint ő, akinek "csak" egy karját harapták le, de amúgy egészben nyelték le, mivel a többség szerintem 2-3 darabban érkezik le, akkor meg már mindegy, hogy milyenek a "benti" körülményeik. ^^"
Rui-chan írta:Azt hiszem korábban Titkos írta, hogy bírja milyen hülyék az emberek, amikor Eren képességéről van szó. Itt is fogtam a fejem rendesen. Kösz Eren, hogy lezártad a lyukat, megmentetted Trostot (és ezáltal a Rózsa falat), cserébe bedugunk egy cellába és láncra verünk. :dirr: Szerencsére a Felderítők közül már ketten is támogatják, ráadásul ők értelmes emberek, nem olyan idióták, mint egyesek.
Ja, ezt mondjuk vártam, mármint azt a pontot, amikor elkezdik majd veszélyesnek gondolni, épp csak csodálkoztam, hogy pont ezek után, amikor épp azt bizonyította, hogy képes irányítani az óriást. Meg Rivaille "egyből levágom, ha kezelhetetlen lesz" terve nem feltétlenül nyerő ötlet, ha most itt lett volna az akció közben, levágja Erent, mihelyt Mikasára támad, így Armin nem tudja észhez téríteni és cseszhetik az egészet. XD Apropó, végre a szereplők is sejteni kezdték, hogy a Colossal és Armored Titan szintén ilyen emberi irányítású "bio-robotok" lehetnek, mint Eren óriás formája.
Rui-chan írta:Mitabi fenyegetése miatt megint elgondolkozom, hogy lehet az óriásoknak még egy gyenge pontja. ^^"
Apropó, ez azért volt durva jelenet, mert az arcukból/hangjukból egyaránt kiérződött a félelem, nagyon nem akarták ők, hogy az óriások őket kövessék Eren helyett, de mégis hajlandóak voltak csalivá válni, hogy sikerüljön a terv. Az a fenyegetés is inkább hangzott segélykiáltásnak. ^^"

Ja és mivel a héten úgyis recap, mindenki vígasztalódjon ezzel. XDDDDDD
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

úúúr Isten... ezt beadhatnád akár esszének is XD
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Az epizódról: Jaja, végre ismét magára talált a sorozat, tudtam én, hogy fél epizód, vagy kevesebb idő alatt is fel lehet kapni azt a sziklát és odavinni a lyukhoz, ha a rendező is úgy akarja. :lol: Ez a rész most pörgött rendesen. :) Bár azt muszáj megkérdeznem, hogy a mangában is úgy vágta oda Eren a sziklát a lyukhoz, hogy továbbrepedt tőle a fal, vagy ez ilyen animés pózőrködő túlzás volt? XD Csak azért, mert sokat érnek a lyuk betömésével, ha közben az egész fal még instabilabb lesz és esetleg áttörik vagy tovább omlik. XD (Ja, jut eszembe: én szedtem le valami hibás verziót, vagy tényleg úgy volt megcsinálva a rész, hogy szándékosan "lassítás-effekteket" raktak bele, amik kb. úgy néztek ki, mintha szaggatna a videó? ^^" GG-féle subot szedem, eddig egyik résszel sem volt gondom, de most nem egyszer tapasztaltam ilyet a 13-asban, pl. pont akkor, amikor Rivaille megmenti Erenéket, ilyen "bullet-time" effektben lobog a köpenye, meg a városban a porfelhő is, szóval tényleg, mint amikor nem bírja a lejátszó. ^^" Más is tapasztalta ezt? Legalább 5-6 ilyen volt a részben és ha jól rémlik, ne csak akciójeleneteknél, hanem sima beszélgetős részeknél is, pl. amikor Pixisék dumálnak a falon állva.)
A fal már meg volt repedve, sőt egy része le is omlott, amikor a kolosszális óriás berúgta. Az a 8 méteres lyuk, amit Titán-Eren eltorlaszolt csak a ténylegesen áttört része volt. Néhány korábbi részben látszott is, hogy nagyobb darabok szakadtak le a falból. Később pedig nem lesz érdekes, mert Trost kapuját végleg be fogják falazni. Ez nem akkora spoiler, a 14. részben szerintem említeni is fogják.
Ööö... csak szimplán elrontották ezeket a részeket. Volt egy jelenet, ahol mutatják Titán-Eren lábát és a kő egy-két helyen lila és kék színben pompázott. ^^" Gondolom az utómunkálatokkal nem készültek el időre, a részt pedig le kellett adni szombat este. Kevesebb állóképet használtak, ezt a sok mindent pedig nem bírták. BD-re valószínűleg ki fogják javítani, akkor több idejük lesz dolgozni az epizódon. A lejátszóddal nincs semmi gond, én szombat este a RAW-ot szedtem le, aztán AA-n néztem meg a részt és mindkettőnél szaggatott a videó. Először valami művészkedésre gondoltam, de akik jobban értenek ehhez azt mondták, ez a készítők hibája. Azzal vigasztalom magam, hogy így legalább lesz indokom megnézni a BD kiadást az animéből. XD Mondjuk a cenzúra miatt úgyis leszedtem volna. ^^
Titkos írta:Ja igen, az meglepett, de bevallom, annyira nem sokkolt, túl keveset szerepelt a karaktere. ^^" Viszont az tuti, hogy ez is dob meg egy nagyot Jean jellemfejlődésén, szóval értem, hogy történetileg miért volt "szükséges" a megölése. ^^" És még reálisan is kezelték, nem valami nagy hősi halált kapott, csak beugrott a harc közepébe megmenteni Jean-t, aztán el is tűnt és csak a végén találják meg a hulláját. ^^" Durvák az ilyen jelenetek, de én az egész sorozatot úgy nézem, hogy itt bármikor bárki meghalhat, többek között ezért is izgalmas. Ja, viszont a doktornő vagy ki volt az nagyon creepy volt, pedig csak a szemeit láttuk, de még így is. ^^"
Az elején utáltam Jean-t, nem értettem mire fel szól be állandóan Erennek. Aztán szép lassan megváltozott, más lett a hozzáállása, Marco halála után pedig olyan irányt vett a karakterfejlődése, hogy egyenesen megkedveltem. Mára már az egyik kedvenc férfi karakterem a mangában. Tetszik, ahogy nyíltan kimondja a véleményét. Mondjuk ezt már kezdetben is csíptem vele kapcsolatban. Marco tényleg nem szerepelt túl sokat, csak azt hittem, hogy azért a top10 végzős "biztonságban" van. Talán ezért lepődtem meg annyira, mert a másokat sem mutattak olyan sokat, de ők mégis megúszták. (Aztán kiderült, hogy oka van annak, amiért egy-egy karakter háttérbe szorult, de mégis életben maradt.) A másik holttestet eléggé kicenzúrázták, pedig fontos lett volna, ha legalább utalnak rá, hogy kicsoda. Akit Annie látott Mina volt, a fekete hajú copfos csajszi. Azt hiszem a moe-óriás kapta el még az 5. részben.
Szerintem doktornő azért vágott ilyen creepy arcot, mert már megélt pár ilyen helyzetet. Mondhatni, hogy hozzászokott a látványhoz. Jean-nak is mondta, hogy nincs idő a gyászra, folytatni kell a munkát. Talán szívtelennek tűnhet, de ha nem akar megbolondulni, akkor muszáj valahogy megvédenie a szívét. Az újoncoknak elnézem ezt a nagy sokkot, most láttak életükben először ilyen pusztítást. Főleg azok, akik az 5 évvel ezelőtti esetnél jelen sem voltak. Ahogy a kiképzésnél is említették, látszik az arcukon, hogy kik estek már át egy "beavatáson".
Titkos írta:Öhm...ezek kicsodák? ^^" Aki nem szerepel legalább már 3-4 epizód óta és nem mondogatják a nevét, azokét nagyon nehezen jegyzem meg. ^^" Ian lenne az, aki az "Eren odaviszi a sziklát a falhoz" akció vezetője volt és Pixis bízta meg? És Rico?
Igen, Ian volt a művelet vezetője. Rico pedig a meganekko csaj, aki a színes füstöt lövöldözi. ^^
Titkos írta:Igen, szóval Junchi blogján is írtam, hogy bár mondhatjuk, hogy ő is olyan forrófejű shounen hős, mint akiket általában látni szoktunk, de valahogy mégsem idegesítő, mert nála ez az egész mentalitás meg van alapozva, "meggyőződésesen" viselkedik így és nem azért, mert valami folyton ugráló, akciózó hülyegyerekkel tud a célközönség a leginkább azonosulni. Egyébként valamennyire a története és az "elhivatottsága" engem a D.Gray-man-es Allen Walker-re emlékeztet, még úgy is, hogy vérmérséklet szempontjából ég és föld a két karakter. XD
Kissé kattant is, de pont ezért szeretem. :vigyor: Páran írták, hogy mennyire megváltozott a személyisége, mert eddig óriásokat akart gyilkolni, most meg a falon kívülre vágyik. Na, kérdem én, ezek az emberek mit néztek az első részeknél? Többször is szóba kerül, hogy Eren azért akar csatlakozni a felderítőkhöz, mert nem akarja az egész életét falak között bezárva leélni. Az első részben beszélgetnek erről Arminnal, amikor a folyóparton ülnek. A kiképzés alatt is folyton előveszi a témát, főleg amikor Jean-nal veszekednek. Az ő életcélja legalább meg van alapozva, nem úgy, mint a legtöbb shounen történetben. Nála pont az lesz az egyik cél, hogy megtanuljon uralkodni az érzelmein. Egyébként nem csak az agresszív énje fog előtörni, hanem innentől más is képbe jön.
Titkos írta:Amúgy ő hány éves? XD Már csak azért, mert olyan lazán "lekölyközte" Erenéket, pedig a külseje alapján azt mondanám, hogy egykorúak, vagy alig idősebb náluk. XD Btw, azon néztem még, amikor a jelenet előtt Armin próbálja kiszedni Erent és mondja, hogy"Eren egy része még mindig össze van olvadva az óriással!", erre a meganekko csaj lazán: "Akkor ki kell vágnunk belőle!" és amin még inkább meglepődtem, hogy ezt ilyen lazán meg is lehetett csinálni. Azt hittem, Armin azért nem meri kivágni, nehogy levigye a karját, mert még annyira össze van fuzionálva vele, vagy ilyesmi. De ha nem, akkor fura, hogy nem ő tette meg, akkor is bele merte vágni a kardot, amikor magához kellett térítenie.
Szerintem már több, mint 20 éves, sőt azt se zárnám ki, hogy a húszas éveinek második felében jár. Konkrétan nem mondják az életkorát, pedig kíváncsi lennék rá. ^^
Fú, az nagyon durva volt! Már azon is meglepődtem, amikor olvastam a mangát, hogy Armin simán beledöfte a kardját Titán-Eren hátába. Egyébként sietniük kellett, szerintem ezért is merték meglépni, hogy így kivágják Erent az óriásból. Maradt még pár óriás és pont feléjük tartottak, ráadásul csak négyen maradtak életben az egész osztagból, esélyük sem lett volna annyi dög ellen. Mondjuk Eren emberként is tud regenerálódni, akárcsak egy óriás, de ugye nincs rá garancia, hogy mindig működik. ^^"
Titkos írta:Igen, ez ilyen "győztünk, de igazából marhára nem úgy érződik" jelenet volt. ^^" Bár gondolom egy igazi háborúban is hasonló lehet... Ja, ez a "nem emésztik meg az embereket" meg érdekes volt, egyrészt, mert mindig jó, ha valami új infót kapunk titán-biológiából, én legalábbis szeretem hallani, másrészt, mert ha nem emésztenek, akkor:

1. Miért van végbelük, ahová állandóan fel akarják nyomni a kardot, mint második lehetséges gyenge pontba? XDDD

2. Mibe halnak meg az emberek a gyomrukban, ha nincs gyomorsav, vagy ilyesmi? Láttuk Erent is, amikor lenyelték, egy vérfürdő hullákkal, ez tény, de ha jól rémlik, térdig fel tudott állni benne, szóval még csak meg sem fullad a vérben. Persze ettől pár nap múlva még meghalhat étel/ital nélkül, vagy lehet az oxigén fogy el, vagy ilyesmi, csak így fura. ^^" Mondjuk a másik tippem az, hogy szimplán kevés az olyan ember, mint ő, akinek "csak" egy karját harapták le, de amúgy egészben nyelték le, mivel a többség szerintem 2-3 darabban érkezik le, akkor meg már mindegy, hogy milyenek a "benti" körülményeik. ^^"
1. Reiner csak poénból mondta, oldani akarta a feszültséget. Megjegyzem, szerintem jól csinálta. XDDD Mitabi meg kétségbeesésében kiabálta ezt. ^^" El se tudnának vérezni az óriások, hiszen regenerálódnak.

2. Van ott gyomorsav, az a piros lötty nem csak vér volt. Éppenséggel emésztenek, mert a 9. részben az anyukáját szólongató lány is összeesik, majd később Eren is. Tehát az a folyadék lassan emészti az embereket, csak onnan visszafele jönnek. >__< Olyan, mint a Star Wars homokszörnye, ami 1000 évig emésztette volna Hanékat. Egészben is nyelnek le embereket az óriások, mégis darabokban kerülnek elő. Armint is csak beledobta a szájába a szakállas óriás.
Titkos írta:Ja, ezt mondjuk vártam, mármint azt a pontot, amikor elkezdik majd veszélyesnek gondolni, épp csak csodálkoztam, hogy pont ezek után, amikor épp azt bizonyította, hogy képes irányítani az óriást. Meg Rivaille "egyből levágom, ha kezelhetetlen lesz" terve nem feltétlenül nyerő ötlet, ha most itt lett volna az akció közben, levágja Erent, mihelyt Mikasára támad, így Armin nem tudja észhez téríteni és cseszhetik az egészet. XD Apropó, végre a szereplők is sejteni kezdték, hogy a Colossal és Armored Titan szintén ilyen emberi irányítású "bio-robotok" lehetnek, mint Eren óriás formája.
Ez nekem is furcsa volt. Annyira mondjuk fejlődtek, hogy most már nem egy ágyúval akarják szétlőni, hanem bezárták. :dirr: Végül is érthető, hogy félnek tőle, de Eren bebizonyította, hogy tudja irányítani az óriást. Az már más kérdés, hogy Rivaille el tudna-e bánni Titán-Erennel. A sima óriásokat darálja, mint a gép, de Eren okosabb, gyorsabb és erősebb. ^^"
A kolosszális és páncélos óriás nekem kezdettől fogva gyanús volt, és nem csak a hirtelen megjelenésük miatt, hanem pontosan tudták, hogy mit tesznek. A kolosszális óriás második felbukkanásánál pl. a fal tetejéről lesöpörte az ágyúkat, hogy ne tudják lőni a közeledő buta dögöket. Egyébként a feltevés korrekt, ezeket is emberek irányítják. Konkrétan ezt spoilereztem le magamnak, amikor böngésztem a wikipedia oldalon. ^^" Persze így is ütött, amikor kiderült a mangában, de a wtf moment nagyobb lett volna, ha már nem tudom előre.

Szerk.: A videótól, amit linkeltél az összes agysejtem elpusztult. XDDDD
Nem mellesleg tegnap végre megtaláltam a Shingeki manga spin-offját, a Shingeki! Kyojin Chuugakkou-t, ami egy középiskolai történet. A lényeg az, hogy az emberek és az óriások egy suliba járnak. Sikerült kifeküdnöm az első chapteren, szerintem elég beteg lesz ahhoz, hogy tovább olvassam. Csak a történetért felelős a mangaka, ezt más rajzolja. Kicsit fura volt így látni a szereplőket, de hamar meg lehet szokni a stílust.
Jött ki egy 3 kötetes light novel előzmény is, Shingeki no Kyojin: Before the fall címen. Ez kb. 60-70 évvel a mostani események előtt játszódik. Többek között kiderül, hogyan készült el a 3D maneuver gear. Remélem hamarosan készül belőle fordítás, érdekesnek hangzik a történet.

Mégse kell szótáraznom, ezen az oldalon fent van a Vogel im Kafig angol szövege.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Van OP kislemez! :vigyor:

Ja, és akik kiakadtak azon, hogy az első OP teljes verziója milyen random, azok bele se hallgassanak a másodikba. ^^
Kép
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Mariko írta:Van OP kislemez! :vigyor:

Ja, és akik kiakadtak azon, hogy az első OP teljes verziója milyen random, azok bele se hallgassanak a másodikba. ^^
Tisztára olyan, mintha több számból lenne összemixelve... :o_O:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Van OP kislemez! :vigyor:

Ja, és akik kiakadtak azon, hogy az első OP teljes verziója milyen random, azok bele se hallgassanak a másodikba. ^^
Nekem nagyon tetszik mindhárom szám, ami a kislemezen van. ::jeye:: A Guren no Yumiya a legjobb, de a Jiyuu no Tsubasa se rossz, sőt! A második opening tényleg nagyon random, de Rivaille történetéhez pont illik. ^^

Mariko, azt hiszem ketten maradtunk rajongók. ^^"
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

hátde hivatalosan csak 10.-én jön ki a single
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Gyakran van, hogy népszerű albumokhoz már a hivatalos megjelenés előtt néhány nappal van rip, itt is ez az eset áll fenn. ^^

Rui-chan: Nekem a Jiyuu no Tsubasa még jobban tetszik, mint a Guren no Yumiya, pont azért mert olyan random. XD A Märchen nyitószáma jut eszembe róla, ami Revo egyik leginkább random dala. :vigyor:

Ja, egyébként meglepő módon a Jiyuu no Tsubasáról pozitívabb az emberek véleménye. LOL, talán mert most már tudták, hogy mire számítsanak, és nem érte akkora sokként őket. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Csak megnéztem a recap epizódot, kellett a heti anime adag. ^^" Bár a legújabb manga chapter is ma jött ki, szóval nem maradtam volna teljesen Shingeki nélkül. A mangáról meg: ááááá, még több kérdés és rejtély, ezt nem bírom idegekkel!

Fura volt ez a recap, és remélem ezzel nem arra akartak utalni, amire gondolok. Nem azt mondom, hogy meg fogom utálni a mangát, ha sci-fi elemeket is visznek bele, de jobb szeretném, ha fantasy kategóriában maradna.
Raktak bele egy plusz jelenetet, ami a 13. részben nem volt benne. Titán-Eren szépen végigcipelte a követ a hídon, utána tolta bele a lyukba. A DOA rulzott teljes egészében, főleg, hogy az 5. rész akciójelenetei alá vágták be. Olvastam, hogy valakinek nem jött be, nekem igen.

Rendesek voltak, kaptunk 14. rész előzetest. Ez a jelenet kiválóan összefoglalja Eren és Rivaille kapcsolatát. XDDD Mikasa arckifejezése se semmi a háttérben. XD
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

uh, nem hittem volna, de a full versionje elég gáz... remélem összevágnak majd belőle vmi hallgathatót majd :/
meg a music video is eléggé dábjutíef fílinges XD
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

LOL, ezek szerint akkor mégse nézted meg a korábban belinkelt kamerás PV-t. ^^'

Rui-chan, ha érdekel (mást nem nagyon hiszem) van dalszövegfordítás az OP kislemez minden számához: Guren no Yumiya, Jiyuu no Tsubasa, Moshi Kono Kabe no Naka Ikken no Ie Dato Shitara.

Egyébként mit értettél az alatt, hogy reméled nem arra akartak utalni, amire gondolsz? Ugye nem akarnak elkanyarodni a mangától vagy valami hasonló?
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Rui-chan, ha érdekel (mást nem nagyon hiszem) van dalszövegfordítás az OP kislemez minden számához: Guren no Yumiya, Jiyuu no Tsubasa, Moshi Kono Kabe no Naka Ikken no Ie Dato Shitara.

Egyébként mit értettél az alatt, hogy reméled nem arra akartak utalni, amire gondolsz? Ugye nem akarnak elkanyarodni a mangától vagy valami hasonló?
Fú, köszi! *__* Így értelmezve az íj új jelentést kapott, szerintem Eren képességére gondol. Eddig azt sem tudtam, hogy Revo számainál néha más szó szerepel leírva, mint amit énekel. Sajnos a scannelt borítókon nem sok minden látszott a szövegből. A Guren no Yumiya tényleg Eren története, és majd ha tovább halad az anime, akkor ki fog derülni, hogy a Jiyuu no Tsubasa szövege pedig remekül illik Rivaille-hoz.

Nem, a mangára értettem igazából. A spoilermentesség jegyében, inkább nem mondanék többet.
Szerintem egy-két filleren kívül nem lesz más változtatás az animében. Korábban írtam, hogy nincs ötletem, hol lehetne normálisan elvágni az animét, de újra elolvastam a 8. kötetet és ott van egy váltás, amit valószínűleg ki fognak használni. Még az is elég nagy cliffhanger lesz, viszont így nem kéne anime original endinget csinálni.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

megnéztem csak annyira nem jött át azzal a rossz minőséggel h milyen is valójában.... bár ne hallottam volna soha... :cry:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Miez a 13ésfeledik epizód?
azt vágom, hogy ez valahogy felkészít a következő hűdenagy fordulatra, meghogy a Gattaiban is csináltak egy ilyent, de szentem fölösleges volt..
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Hakuma Riyuichi írta:Miez a 13ésfeledik epizód?
azt vágom, hogy ez valahogy felkészít a következő hűdenagy fordulatra, meghogy a Gattaiban is csináltak egy ilyent, de szentem fölösleges volt..

szerintem az ilyeneket RECAP epizódoknak nevezik ;)
a többit gógli bácsi elárulja ha szépen megkéred :)
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

annyira nem foglalkoztat, csak végülisneméártem alétezésének lényegét,és hogymiérthasználják:P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Hakuma Riyuichi írta:annyira nem foglalkoztat, csak végülisneméártem alétezésének lényegét,és hogymiérthasználják:P
nem kell érteni. ez egy összefoglaló rész. ennyi.

de nem is értem mit csodálkozol ezen, hisz számos show-ban volt már ilyen... :o_O:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

igen, vagy hússzor láttam már és huszonegyedszerre is idegesítő.. ennek okát ne kérdezd énsem értem :x
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Hakuma Riyuichi írta:igen, vagy hússzor láttam már és huszonegyedszerre is idegesítő.. ennek okát ne kérdezd énsem értem :x

nos én mindíg is egyszerűen oldottam meg ezt a problémát. simán kihagyom ;)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Jó rész volt, bár inkább dialógusra épülő mintsem akciódús. Azért Levi elég brutális módját választotta a főparancsnok meggyőzését, de végül is működött... Bár azt hiszem rossz embertől kérdezte, hogy utálja-e, Mikasát kellett volna megkérdeznie. XD

A felderítők (vagy minek lehetne őket fordítani?) meg úgy tűnik valami beteg egyének gyűjtőtára. Mondjuk tény, hogy valószínűleg kell egy kisebb fejlövés ahhoz, hogy valaki önként ezt a feladatkört válassza. :D

BTW: Ezek szerint akkor Eren ember alakban is úgyanúgy regenerálódik, mint a titánok? Lehet, hogy akkor Levinek igaza volt, és tényleg nem tudták volna megölni, hiába is akarták volna.

BTW2: Epic OP is epic! :vigyor:
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Most már hivatalosan is Levi lett a favoritom :) Szépen megagyalta Erent, bár tudom, hogy kitervelt volt, azértt élvezte és pont ez tetszik benne:D egy kis adrenalinfüggő szociopata:X
..Mivoltazaacsaj aki nekivágódott a rácsnak? komolyan megijedtem, de az a baj, hogy látom a hasonlóságot, mert én ugyanígy reagáltam amikor kijötta (jelenlegi favorit sorozat) a Hannibál következő epizódja :hammer:

Az ending nekem tetszik, jobban mint az eddigi op-k meg ed-k és a mostani op is csak egy fokkal jobb, mint az előző harciinduló.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ez a kééép:DDDD https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
sírtam a röhögéstől:X
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Jó rész volt, bár inkább dialógusra épülő mintsem akciódús. Azért Levi elég brutális módját választotta a főparancsnok meggyőzését, de végül is működött... Bár azt hiszem rossz embertől kérdezte, hogy utálja-e, Mikasát kellett volna megkérdeznie. XD
Vártam a sok rosszalló kommentet a résszel kapcsolatban, de úgy tűnik a többségnek tetszett. Ez megint egy dumálós rész volt, viszont kellett a további cselekmény felépítéséhez. Ezen kívül jobban megismertük a különböző csoportokat, akik képviseltették magukat a tárgyaláson. A papokat utálom, olyan nagyra vannak magukkal, ráadásul még a falakat is nehezebb volt felfegyverezni miattuk. Valószínűleg ők fogják vissza a többi fejlesztést is, ami a falak védelmét illeti. A kereskedők fejét egy ritka idióta embernek gondolom. A kapuk befalazása nem öt perc lenne, addig úgyis újra támadnának az óriások. Az meg a másik, hogy a saját jólétén túl nem lát. Szükség van a Rózsa és Mária fal közötti területekre, hogy újra normális körülmények között éljenek az emberek. Még jó, hogy páran átlátják a helyzetet, szükség van okos emberekre, mert különben már rég kiirtotta volna saját magát az emberiség. ^^"
Rivaille ebben a részben egyszerre volt szimpatikus és ellenszenves a számomra. Az nagyon tetszett, amikor beszólt a kereskedőnek. Viszont, amikor Erent jól szétrúgta (ez brutálisabb jelenet lett, mint a mangában), akkor kb. Mikasa reakciója rám is átragadt. Igen, Rivaille-nak Mikasát kellett volna megkérdeznie, hogy utálja-e. XD Eren inkább fél tőle, legalább is az arckifejezéséből erre következtettem.
A Katonai Rendőrség nálam itt ásta el magát örökre. A kiképzőtérről egyből a legbelső fal békéjébe sétáltak, soha az életben nem harcoltak óriással, mégis nagyra vannak magukkal. Meg sem próbálták megérni, milyen lehetett a frontvonalon harcolni. Erent lazán kísérleti nyuszinak akarták használni, hogy a végén mártírt csináljanak belőle. És Jean hozzájuk akar csatlakozni. >.<"
Mariko írta:A felderítők (vagy minek lehetne őket fordítani?) meg úgy tűnik valami beteg egyének gyűjtőtára. Mondjuk tény, hogy valószínűleg kell egy kisebb fejlövés ahhoz, hogy valaki önként ezt a feladatkört válassza. :D
Ezzel kapcsolatban később lesz is egy megjegyzés. :vigyor: Egyébként a Felderítők tényleg különcök és még csak néhány tagot mutattak be a sok közül. XD Szerintem hamarosan mások is érteni fogják, miért Hanji a kedvenc női szereplőm. Ha nincs nyomós érv a csatlakozásra, mint pl. Erennél a bosszú, akkor marad a kattantság, mint második lehetőség. :LOL:
Mariko írta:BTW: Ezek szerint akkor Eren ember alakban is úgyanúgy regenerálódik, mint a titánok? Lehet, hogy akkor Levinek igaza volt, és tényleg nem tudták volna megölni, hiába is akarták volna.

BTW2: Epic OP is epic! :vigyor:
Igen, ember alakban is tud regenerálódni. Nem csak emiatt volt kérdéses, hogy meg tudják ölni. Azt már tudjuk, hogy Erennek meg kell sebesítenie magát, hogy át tudjon változni. Ha megpróbálták volna esetleg lelőni, akkor akár át is változhatott volna óriássá. Ezért is ijedtek meg, amikor Rivaille véresre verte szerencsétlent. Abban mondjuk nem értettem egyet a jelenlévőkkel (és korábban az őrrel), hogy Eren szörnyeteg. Igaz, hogy néha dühkitörései vannak, erősen az érzelmei irányítják és átváltozva nem esne nehezére szétkenni pár embert, de egyértelműen az óriások kiirtása a célja. Akkor meg főleg bebizonyította, hogy ember, amikor kiállt Mikasáért. Nem csoda, hogy Mikasa arckifejezése erősen megváltozott. Az meg eleve hülyeség, hogy óriásból változik át emberré, mert akkor a testének kéne megváltoznia. Eren ember, csak megvan neki ez a képessége, hogy teremteni és irányítani tud egy óriást.

Az OP tényleg epic! :thumb: Ezzel az animációval nálam lekörözi az elsőt. Ez sem túl spoileres, akik olvasták a mangát persze egyből tudják, miről van szó, de a többieknek nem árul el túl sokat.
Hakuma Riyuichi írta:Mivoltazaacsaj aki nekivágódott a rácsnak? komolyan megijedtem, de az a baj, hogy látom a hasonlóságot, mert én ugyanígy reagáltam amikor kijötta (jelenlegi favorit sorozat) a Hannibál következő epizódja :hammer:
Ő amolyan mad scientist típus, csak az óriások érdeklik nagyon. XD Ezzel, hogy "rátette a kezét" egy emberre, aki képes óriássá változni, olyan, mintha megütötte volna a főnyereményt.
Muszáj volt azt a képet megcsinálnom avatarnak. Bár nem nagyon látszik, azért mégis mindig megmosolyogtat, amikor ránézek.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

igen az őrült tudós.. honnan ismerős ez? ja egyik barátommal épp nemrég boncoltunk 24darab disznószemből 7et a többit a biológia szakosoknak adtuk kísérleti célból 4et pedig a mikróban felrobbantottunk:D nem idegen stílus..
mégegy jó kis vidi:D http://www.youtube.com/watch?v=HH0opS9E23Q
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Válasz küldése