Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Számomra a legkézenfekvőbb az lenne, hogy Momoka mentette ki a robbanásból Tuskót varázslattal és a sebesüléseit is ugyanígy gyógyította meg. Ezzel elég egyszerűen le lehet tudni a magyarázatot.
De azért az szerintem nem kicsit vicces, hogy a világ teremtője és mindenható ura elől simán el lehet bújni egy lakatlan szigeten, ráadásul pisztolyt kell használnia gyilkolásra (más kérdés, hogy a jóknak szinte nem is árt a golyó), miközben egy csettintésre instant orgazmust vagy akár fulladásos halált tud előidézni.
Ha meg Embrió erős és intelligens nőkkel akarja körülvenni magát, menjen át a sárkányokhoz és ne picsogó exhercegnők meg mazohista cosplayerek után koslasson.
Btw. Salako for prezident! ::^_^::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kayama írta:Számomra a legkézenfekvőbb az lenne, hogy Momoka mentette ki a robbanásból Tuskót varázslattal és a sebesüléseit is ugyanígy gyógyította meg. Ezzel elég egyszerűen le lehet tudni a magyarázatot.
Hát makettdumának nem lenne rossz, de mindenesetre elég röhejes hogy mindketten felrobbantak, ráadásul egyik a szakadékban, a másik meg fenn a hegyen (úgyhogy ha Momoka meg is úszta, ami eleve képtelenség lenne, akkor se tudott volna csak úgy odarepülni és meggyógyítani Tuskót...). Eleve lehet a manával gyógyítani? Még az is más lett volna ha tiszta seb mind a kettő, de mondjuk Momoka valami manapajzzsal épp hogy megúszta, Tuskot meg belökte a robbanás valami sziklafal mögé és így élte túl vagy valami. De az hogy csak úgy megjelennek, ráadásul Momoka ugyanabban a maido-cuccban, és főz valami 8fogásos vacsorát ott az isten háta mögött, hát -____-""""" Meg így mi értelme volt az egésznek? Se Embryo-ban nem keletkezett kár, se önfeláldozás nem volt így, se semmi... Tisztára mint a CG R2 ep 18-ban amikor a Freya elpárologtatja Nunnaly-t meg Guilfordot, aztán persze hogy megússzák egy karcolás nélkül (nem, továbbra sem akarom ezt az izét összevetni a CG-vel, csak az R2-ben a vége felé már eléggé lehetett érezni ezeket a tipikus Sunrise-asspull elemeket, csak épp értelme nem volt ott sem).

Szal ennyit a sorozat komolyanvehetőségéről. Még úgy a 10. ep környékén úgy voltam vele hogy lehet hogy valamennyire feljavul, de most már biztos hogy kuka (lenne ha nem lenne olyan szinten idétlen hogy emiatt már csak azért is megnézi az ember).
Titkos írta:most találkoztam először "személyesen" Embrió-samával (úgy értve, hogy eddig csak képen, meg a beszámolóitok alapján tudtam megítélni XD) és tökéletesen hülye főgonosz egy tökéletesen hülye sorozathoz.
Tökéletes megfogalmazás. Múltkor írtam hogy egy ilyen cucc nálam annyira jó, amennyire jó a főgonosz/antihős főszereplő, hát gondolhatod mi a véleményem.
Titkos írta:A maga szánalmas, degenerált, "annyira rossz, hogy már jó és a Sunrise szégyene" módján
Hát ezaz, hogy Sunrise. Tényleg csak röhögni jó, semmi másra, de azért tőlük többet vártam volna. Nem egy Code Geass 2-t, még a számomra iszonyú zavaró fanservice-t is elnézném ha lenne valami értelmesebb történet, logika, következetesség vagy karakterfejlődés benne, de semmi. Tipikusan egy olyan cucc, ami miatt manapság azt mondják hogy hanyatlik az anime. Egyszerűen MINDEN klisé benne van, amiért egy animut le lehet húzni. De hogy pont a Sunrise...
Titkos írta:Tuskó MUST DIE!" Nem elég, hogy feltámadt, de rögtön meg is húzta Angét, ne tudjátok meg, hogy micsoda fanrage megy most emiatt bizonyos körökben. (...) nem lennék meglepve, ha eléggé zuhanni kezdene a népszerűsége, hiszen mint tudjuk, otakuéknál aki már nem szűz, az majdhogynem nem is nő.
Ha ez így van akkor máris szimpatikus ez a Tuskó, mert ha már a személyisége egy nagy nulla, legalább jól felhúzza a degeneráltakat. Eleve rajzfilmkarakterek szüzességén RAGE-elni, EPIC FAIL. :vigyor:
Catrin írta:Csak a loli túléléséért pontlevonásokkal díjazom majd.
EZ. Még Embryo-samának megvan az esélye hogy feljebb húzza ezt az anyimut, pl. a mostani seggrepacsi, meg úgy konkrétan az ő karaktere miatt érdemes nézni az egészet, valami olyan szinten röhejes hogy aki nem látta, annak nem is lehet leírni (és szerintem ezzel Titkos is egyetért). De ha valamit még tenni akar ennek az animének az érdekében a stáb, hát valahogy kicsinálja az ostoros lolit, de nem ám ilyen kedélyes, könnyek közötti halál onee-sama karjaiban egy eltévedt lövedék után, hanem tényleg adják meg neki ami jár :twisted: Csak sajnos szerintem sem fogják....
Kayama írta:Salako for prezident!
Ja, az egyetlen normális karakter ebben a sorozatban, de még 3 rész hátravan, szal ne kiabáld el :D
Titkos írta:közben a Highschool DxD-ből is megnéztem az első pár részt és bár az nem más, mint egy háremcucc, aminek az átlagnál valamivel jobb sztorija és férfi főszereplője van, de még így is konkrétan majdnem mindenben köröket vert Ánzse kalandjaira
Másik nagy kedvencem... Nem akarok offolni, de szintén szerepel a "minek néztem meg ezt az izét?"-listámon, bár tény hogy az alapháremfelállása ellenére Jól indít - csak ott is a luficsöcsös fanszervíz.... -_- A gondok az 5. rész után következnek.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Meg így mi értelme volt az egésznek? Se Embryo-ban nem keletkezett kár, se önfeláldozás nem volt így, se semmi... Tisztára mint a CG R2 ep 18-ban amikor a Freya elpárologtatja Nunnaly-t meg Guilfordot, aztán persze hogy megússzák egy karcolás nélkül (nem, továbbra sem akarom ezt az izét összevetni a CG-vel, csak az R2-ben a vége felé már eléggé lehetett érezni ezeket a tipikus Sunrise-asspull elemeket, csak épp értelme nem volt ott sem).
Amúgy még az is lehet, hogy ezek ilyen kínjukban szült "filler-fordulatok". XD Ugye az animéknél mindig előre le kell vajazni a TV csatornával, meg még elég sok emberrel, akinek köze lesz bármilyen szinten a sorozathoz, hogy hány epizód készül. Nagyon ritkán megy úgy a dolog, hogy: "figyi, írjuk, ameddig írjuk, ti meg addig sugározzátok", legtöbbször hónapokra/fél évre előre le kell szervezni, hogy 13-26-52, vagy hasonló epizódszámú lesz a sorozat, hiszen kemény verseny van, ahogy vége az egyik korábbi cuccnak és megüresedik a time slot, máris be kell rakni a saját cuccodat, de nem is húzhatod a megbeszéltnél tovább, mert mögötted már jön a következő... (Kivételek persze akadnak, de mondom, az a ritkábbik eset és ahogy tapasztaltam, általában nagy és híres franchise-ok címeinek engedik meg a "kihágást", nem ilyen semmiből jött, anime original Krossz Ánzse sorozatoknak, ahol csak a jóég tudja előre megmondani, hogy mennyi pénz is lesz benne a végén.) Ezek fényében én simán el tudom képzelni, hogy Sunrise-ék ott agyaltak, hogy "Basszus, még a sorozat negyede hátra van, de kb. csak fele ennyi részhez írtunk storyboardot, semmi ötletünk nincs már!", mire egy kolléga: "No para, öljétek meg Tuskót és a maidet, majd 1-2 epizód múlva visszahozzuk őket, addig mehet az angst, utána bedobunk majd egy kis békülős szexet, stb. Ha elég jók vagyunk, két egész epizód műsoridejét is kitölthetjük ezekkel a semmitmondó klisékkel." "OMG, zseni vagy, Kenji!" "Na hallod, nem véletlenül vagyok én a stúdió egyik legjobb forgatókönyvírója!" "De várj...mivel magyarázzuk majd, hogy mind a ketten túlélték külsérelmi nyomok nélkül a robbanást, meg ilyesmi?" "MAGIC! Kérdezel itt baromságokat... Az ilyen fantáziátlan csávók kötik mindig gúzsba az ilyen zseniális írókat, mint én. Mattaku...." :lol: De tényleg, amikor előkapják ezt akármelyik sorozatban, hogy: "teszünk pár résznyi történeti kitérőt, de ennek később semmi értelme nem lesz, sőt, igazából ugyanoda fogunk visszajutni, ahonnan elindultunk", akkor nem nagyon tudok már másra gondolni. XDDD
Surci írta:Még úgy a 10. ep környékén úgy voltam vele hogy lehet hogy valamennyire feljavul, de most már biztos hogy kuka (lenne ha nem lenne olyan szinten idétlen hogy emiatt már csak azért is megnézi az ember).
Igen, az ilyen sorozatoknál általában én is úgy a negyedéig/feléig reménykedek, hogy ha az elejük gagyi is, félidőben hátha összekapják magukat. (Vagy éppen van egy jó történet a tarsolyukban, de pont a már emlegetett "előre levajazott epizódleosztás" miatt 13 rész kevés, 26 meg túl sok lenne számukra, ezért az elejét inkább "elfillerkedik", de a második felében olyan történetet kerekítenek az egész köré, hogy a hajadat lerakod utána. Ez persze a ritkábbik eset, de szerencsére erre is láttam már pár példát, nem egy a kedvenceim között landolt végül.) Ha viszont a feléig sem javul lényegesen a színvonal, ott már jó eséllyel el lehet könyvelni, hogy végig ilyen marad és ha meg is próbálnak valami komolyabb/összeszedettebb sztorit, karaktereket és hasonlókat behozni, sanszosan bebukják majd a dolgot, mivel már annyira kevés rész marad a sorozat második felére, hogy nem lehet ezeket értelmesen bemutatni, végigvinni és lezárni. Az Angére visszatérve: amúgy ja, volt bennem is egy halvány reménysugár, hogy amennyire ostorozzuk az elején, a második felére talán ha nem is ájulunk el tőle, de úgymond "kivívja majd az elismerésünket", de sajnos nem ez történt, inkább csak még mélyebbre merültünk a vérgagyisággal kevert bullshitben.
Surci írta:Tökéletes megfogalmazás. Múltkor írtam hogy egy ilyen cucc nálam annyira jó, amennyire jó a főgonosz/antihős főszereplő, hát gondolhatod mi a véleményem.
:lol:
Surci írta:Hát ezaz, hogy Sunrise. Tényleg csak röhögni jó, semmi másra, de azért tőlük többet vártam volna. Nem egy Code Geass 2-t, még a számomra iszonyú zavaró fanservice-t is elnézném ha lenne valami értelmesebb történet, logika, következetesség vagy karakterfejlődés benne, de semmi. Tipikusan egy olyan cucc, ami miatt manapság azt mondják hogy hanyatlik az anime. Egyszerűen MINDEN klisé benne van, amiért egy animut le lehet húzni. De hogy pont a Sunrise...
Pontosan, főleg a kiemelt rész miatt különösen fájó pont ez. (LOL, lehetne akár pólóra is nyomtatni: "Az ilyen animék teszik az embert "oldfaggé"!" XDDD) Mondom, ennél a Bones Star Driverje jobb volt anno, az is ilyen "összehajigálunk minden klisét, oszt jó lesz az!" nyomon haladt, de legalább igen ritkán vette magát komolyan és cserébe kaptunk ilyen szándékosan poénnak szánt hülyeséget, mint "Galactic Pretty Boy", meg: "Kiraboshi!" nevű gonosz szervezet. XD Angében viszont az a gond, hogy ha van is benne olyan jelenet, amin röhögni tudunk (lásd most a seggrepacsit XD), közben nehéz eldönteni, hogy ez pl. most poén akarna-e lenni, full komoly főgonosz-monológ, netán fanservice az S&M rajongó nézők számára, vagy mégis micsoda? És ilyenekkel van tele az egész. (Egyedül talán az epizódok végén lévő preview-monológok azok, amik tényleg látszik, hogy poénnak készültek, csak az a gond, hogy maga a sorozat rohadtul nem ilyen, pedig úgy még egész nézhető is lenne. XD) Meg ha csak klisék lennének, de ebben kb. semmi nem működik. A sztori lyukas, mint a sajt, a szereplők vagy halál idegesítőek, vagy totálisan semmilyenek, a fanservice meglehetősen gagyi, a yuri még inkább, az akció semmi extra és még az elején király OP/ED párost is sikerült a sorozat második felére kicserélni saját maguk Tesco gazdaságos változataira. XD Komolyan, így belegondolva: van ebben a sorozatban bármi, ami működött? XDDD (Ja, van: az egyedien debil hangulat, amit tényleg nem igazán lehet senkinek szavakba önteni, ezt tényleg látni kell, mert elmagyarázni lehetetlen. XD)
Surci írta:Ha ez így van akkor máris szimpatikus ez a Tuskó, mert ha már a személyisége egy nagy nulla, legalább jól felhúzza a degeneráltakat. Eleve rajzfilmkarakterek szüzességén RAGE-elni, EPIC FAIL.
Való igaz, de azért páran megtették, legalábbis a 22-es rész után ilyen "fanartokkal" találkoztam, egyesek nagyon mérgesek lettek... XDDDD Plusz Tuskó "duplán bűnös", hiszen Ange szűztelenítése egy dolog, de mondom, sokan úgy voltak vele, hogy ha Tuskó halott marad, akkor tuti valami yuri ending lesz a sorozat vége. XD
Surci írta:valami olyan szinten röhejes hogy aki nem látta, annak nem is lehet leírni (és szerintem ezzel Titkos is egyetért).
Teljesen, pláne úgy, hogy egyrészt animés havernak pusztán a képek alapján nem igazán sikerült visszaadnom, hogy miért is annyira gáz ez az egész, másrészt screenshotokat nézegetve még annyira nekem sem ütött soha, amikor elkezdtem nézni magát a részt, na akkor kezdtem keményen marni mindig az arcomat. XD
Surci írta:Másik nagy kedvencem... Nem akarok offolni, de szintén szerepel a "minek néztem meg ezt az izét?"-listámon, bár tény hogy az alapháremfelállása ellenére Jól indít - csak ott is a luficsöcsös fanszervíz.... -_- A gondok az 5. rész után következnek.
Hehe, pont a negyedik rész végéig láttam most, kezdhetek félni? XDDD Amúgy persze, még bármi kisülhet belőle, szal majd ha letudtam, akkor írok róla, hogy mégis összességében tetszett-e annyira, mint az első pár rész, vagy ez is teljesen elkurvul majd a végére, viszont az tény, hogy ezen a négy epizódon máris jobban szórakoztam eddig, mint az Ange akármelyik részén. (Plusz néhányszor eddig kellemesen kikerülte a kliséket. Szal maradjunk annyiban, hogy pl. kétlem, hogy az Angés ostoros loli megkapná azt a véget, ami a bukott angyal csajnak járt a DxD negyedik epizódjának a végén. Pedig az korrekt lenne és őt még azért sem gyászolná az ember minimálisan, hogy "ejj, egy jó nővel kevesebb, dehát kellet neked szemétkedni..." :twisted: )
Kép
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Jó estét, jó szurkolást, kedves olvasók! Következzen 'Ange a kereszten' 23. epizódja.
Legutóbb ott hagytuk abba, hogy lassan terjedő csúnya viharfelhő formájában (ez most a menő, na) beindul a világ megsemmisítése.
Embrió a szobájából követi az eseményeket, ahol van neki egy szép holografikus kivetítője a bolygókkal, ő viszont mégis egy terepasztalon tologatja egy bottal a harcoló egységek makettjeit. Hűséges alattvalói (mind a négy) mögötte állva testközelből figyelik a Nagy Stratéga mozdulatait, különös tekintettel az ördögi bájvigyorára, ami az Istennek sem akar lehervadni az arcáról.
Közben mindkét világban ezrek nézik tehetetlenül, ahogy fokozatosan semmisülnek meg világaik. Szépen lassan, ahogy kell.
Vissza Embrióhoz, aki nagyon koncentrál, tologat pár hajót a terepasztalon, megint gondolkodik, megint vigyorog. Tartalmas szórakozás, annyi szent.
Az Aurórán (az ellenállók tengeralattjárója) kb. ugyanezt csinálják, csak vigyorgás nélkül meg digitális kijelzőn. Persze a gyengébbek kedvéért nem győzik ismételni, hogy összeolvad a két Föld és mindenki meghal (ezt sorban mindenki elmondja, hogy biztosan jól értsük). Egy módon lehet csak megakadályozni a végső katasztrófát, ha ellopják Aurát (a manatermelő sárkányt) az ellenség főhadiszállásáról. Szerencsére Hilda kiadja a parancsot az indulásra, így nem kell tovább néznünk a sorozat eddigi legrondább rajzait az ő és társai arcáról.
Ebben a pillanatban befut Ange Tuskóval és Momokával, úgyhogy szusszanhatunk egyet az opening alatt.
Andzsénak mindenki örül, a vénasszonyok a félhomályban is egyből felismerik Tusk-mama mecháját, mintha csak tegnap vitte volna ki a garázsból. Megjelenik a korábbi főparancsnok/összekötő tiszt vagy mi a fene. Üdvözli Momokát (mér' pont őt...?), aki meg visszaköszön, hogy jé, maga már nem iszik? Izé... hát mi az öröm, ha nem ez, a világ pusztulásának árnyékában? Mindenesetre a nőci is közli, hogy mostantól ellenálló akar lenni. Biztos sok hasznát veszik majd, ahogy eddig is...
Mindegy, örömködünk, barátságos mosolyok, nyugis hangulat, mindenki mindenkinek megbocsát, csak én nem, mert a rajzolás továbbra is botrányos minőségű.
Azért beköszönünk (Sister) Jillnek is, aki elvileg tudhatja Embrió megölésének módját (bár eddig nem nagyon villogott ezzel a tudással). Ő nem sok kedvet érez az akciózásra, mert "már átadtam Hildának a parancsnokságot". Vagyis, ha nem ő a főnök, akkor fel nem emeli a seggét. Ange erre majdnem leveri, pedig fél fejjel alacsonyabb nála és fémkeze sincs, de aztán kiegyeznek egy pofonban és Hildával otthagyják a francba.
A következő nevelő célzatú párbeszéd éppen ezért Hildával folyik, aki kivételesen nem a szüzessége el(nem)vesztésével jön elő, hanem egyenesen szerelmet vall Angének és tulajdonképpen féltékenységében duzzog már egy órája. Meg különben is legyen ő a parancsnok, uralkodóként arra született. Ange ekkor váratlan lépést tesz, ugyanis lendületből lesmárolja az ettől igencsak meglepődő csajt. Blabla, ölelgetés, szükségem van rád, szent a béke, satöbbi. Na ja, így én is szívesebben veszekednék. Tuskó örülhet, érik az édeshármas.
Embriónak közben már nagyon kellhet pisilnie, meg a makettek tologatását is megunta a terepasztalon, úgyhogy elküldi a lányokat harcolni, akik már nem is bánják, mert órák óta figyelik a főnök folytonos tologatok/vigyorgok/gondolkodom repertoárjának tetszőleges sorrendű variációit.
A tengeralattjárón Tusk végre megint a nőjéhez jutna, aki a meleg fogadtatás helyett inkább szégyenlősen eltolja. Jön a szokásos, "éljük túl és legyünk boldogok az új világban" frázisok, végül Tuskó valami szerencsehozó dolgot kér Angétól. Némi gondolkodás után a lány mi mást is adhatna neki, mint: a BUGYIJÁT. Be is dugja a zsebébe, ahonnan a csávó a tiltásnak megfelelően még véletlenül sem venné ki. Kurva kényelmes lehet plugsuitban ülni úgy, hogy egy gombócba gyűrt bugyi nyomja oldalról a jobb herédet. Ezekben az animékben nincs semmi életszerűség, én mondom. Simán lesmárolhatta volna ahogy ilyenkor szokás, azt' kész.
Félidőnél tartunk, Ange parancsnokságával megindul a frontális támadás. Az ugye megvan, hogy a tengeralattjárót a vén butikos maca vezeti, méghozzá egy hagyományos régi hajókormány segítségével. Először a terepasztal, most meg ez. Basszus, ti normálisak vagytok?!. Az animátorok továbbra sem állnak a helyzet magaslatán, a szereplők feje ugyanis még mindig erős másnaposságot sugároz.
Ersha a bűntudattól nagy szomorúan elfoglalja helyét a hídon (ugye mennyivel jobban tetted volna, ha nem egy kosár szennyessel leped meg korábbi jótevődet?), Tuskó pedig kap egy badass sisakot anya mechájához, ami az újabb típusoknál úgy látszik már nem alaptartozék. Ugye az megvan, hogy Ange gyakorlatilag az anyósa plugsuitjában feszít a Villkissben? Akkor jó.
Nem tudom a világ milyen sebességgel és irányban semmisül meg, mert ebből eddig az eget beborító sötét viharfelhőn és a villámokon kívül sem Embrióék, sem Angéék nem érzékeltek semmit. Csak a közemberek, de ők nagyon. Előbbiek mindenesetre hadihajókat küldenek a tengeralattjáró elpusztítására. Szerencsére a butikos nyanya elég fifikás és ellenlépéseket tesz. Ersha természetesen úgy kezeli a tengeralattjáró fegyverrendszereit, mintha nem 3 perce, hanem legalábbis már évek óta ezzel foglalkozna. Kis kitérő: Embrió visszatért a mosdóból és újra tologatni kezd. Chris és Salia nyalni akarnak, ezért ők is visszajöttek nézni, pedig mostanra már szerintem az egész asztalt levernék a picsába makettestől.
A tengeralattjáró kiemelkedik a vízből és repülő üzemmódra vált. Ejha!
Indulnak a mechák, végre megmutatkozik, hogy mire spóroltunk egész idáig az animációs költségeken, kezdődik ugyanis a harc.
Az Auróra (befut a Névára) tüzelni készül a nagy sárkányt fogva tartó toronyra, de nem meglepő módon ehhez Embriónak is lesz egy-két szava. "Mulassunk, nevessünk, dáridózzunk kedvünkre!" felkiáltással belefog egy nótába, amivel a mechájának adja a parancsot, hogy lőjön egy dimenziórepesztő sugarat. A butikos banya beszarik, és teker egy nagyot a hajókormányon (semmi sem történik, csak szólok, de marhára hatásos idegnyugtató, ha az ember éppen teljesen védtelenül áll a világ istenségével és tüzelni készülő bazi nagy sugárágyújával szemben).
Ange szerencsére menti a helyzetet, huh, de leizzadtam. Kormányperdítés vissza - mondanom sem kell; ők is. A hajó fagyasztósugara(!) eltalálja a tornyot, amely számomra valamilyen érthetetlen okból összedől és egy nagy lyuk marad utána. Valahol annak az alján lehet Süsü. Sok ember meghal közben, de most már olyan mindegy.
A mechák ezalatt egymást gyepálják, érdekes módon Embrió ad a biztonságra, mivel az ő embereinek van bukósisakjuk, a másik oldalon meg csak Tuskó vett fel egyet a buta fejére. Szép példamutatás, mondhatom. Rendőrelkap milesz?
Oroszlánszívű Jill is megembereli magát és megmenti a gépész-lolit a hangárban, majd harcba indul. Mert neki természetesen ott tartogattak egy felesleges mechát, hogy ha kedve van, akkor röpködhessen. Hát most majd röpködhet. Csak be ne fagyjon a segge.
Az Auróra már vagy fél órája folyamatosan tüzel, de még mindig nem fogyott ki a lőszere. Kormánypörgetés. A butikos nyanya neve egyébként - mint megtudjuk - Jázmin, amivel jól beleillik a főként virágnevűekből álló női karba. De nekem most már csak butikos nyanya marad. Az imént ledöntött torony meg újra áll. Mi van?
Salia közben Angéval harcol, aki viszont inkább Süsüvel randevúzna, de az egykori harcostárs ezt nem teszi lehetővé.
Nem múlhat el rész az ostoros loli nélkül. Legutóbb ugye kiesett a lebegő tolókocsijából és a földön fekszik. Fura, hogy azóta senkinek sem tűnt fel, hiszen Embrió magánszáma a terepasztallal eleve órákig tarthatott. Na, de majd most. Előkerül néhány hisztis alattvaló, akik számon kérik rajta az (emúttnyócévet) uralkodócsalád kommunikációjának hiányát a világpusztító tervekről. Kezd kínos lenni a helyzet, mert látszik, hogy hiába ordítanak vele, akkor sem tud mit csinálni és ez rossz fényt vet rájuk, mint alattvalókra. Szerencséjükre betoppan Ange a falon keresztül a Villkissel, ahová (gondolom) Salia építette be. Az alattvalók így hozzá fordulnak, hogy ugyan segítsen már nekik menekülni. Hallani lehet, ahogy Ange álla koppan a padlón, de ő nemesi származására való tekintettel elintézi egy "mi a lófaszér' segítenék én nektek?"-kel. Jön a szöveg, hogy hiszen ez a kötelessége, uralkodó meg minden. Ange Rejtő Jenő regényeinek laza hőseire jellemző kedélyességgel fejbe lövi a leghangosabb szószólót. Márpedig Ő EZEKNEK nem segít. Mondjuk megértem.
Itt jön el a pont, ahol az ostoros loli konkrétan összepisálja magát onee-sama viszontlátása feletti khm... örömében. Ange őt is jól kiosztja, ráadásul kiderül, hogy régóta tök egészséges, tudna is járni (jelszó: önerőből!), csak balfasz. Sebaj, nincs az a mozgásszervi betegség, ami pár (mellé)lövéssel ne lenne villámgyorsan gyógyítható. A loli úgy fut a golyók elől, mint a nyúl. Ange "de aztán vegyél száraz bugyit, a régit pedig add Embriónak!" felkiáltással búcsúzik tőle, és lassan kitolat a falból.
Állati kíváncsi lennék, hogy ez idő alatt Salia mi a jó eget csinált, mindenesetre türelmesen megvárta Angét, hogy folytassák a harcot ott, ahol legutóbb félbehagyták. Szerencsére végszóra érkezik Jillektra fon Orosz Lány (aki szintén már fél órája jön három percnyi távolságból), és - ki hitte volna - Saliával akar megküzdeni. Ange tehát rohanhat Süsüt kiszabadítani Torzonborz Király-- izé... Magzat-szama fogságából.
Még két rész, tejóisten.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tudom, hogy különösebben semmi jogom ilyesmibe belepofáznom, de az ismertetőidet olvasva frankón az jutott eszembe, hogy ha már közel két éve amúgy sem volt frissítés a blogodon, nem akarsz inkább ilyen "animemesélős" postokat írni oda? :D XD Oké, nem minden szezonban kapunk ekkora "gyöngyszemet", mint ez az Ange, de ha csak évi egy sorozatot kipécézel magadnak és arról blogolsz, szerintem annak is lenne sikere. :vigyor: (A post pedig most is kiváló lett, talán a legjobban a "hogyan kell mozgásszervi betegségeket gyógyítani" részen röhögtem. XDDD)
Kép
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Titkos írta:...nem akarsz inkább ilyen "animemesélős" postokat írni oda? :D XD
Á, azóta már bölcsebb lettem és rájöttem, hogy jobb nézni az animéket mint írni róluk. :vigyor:

Egyébként az Ange kivétel, mert kb. a 8. részig minden héten dobni akartam, aztán meg úgy voltam vele, hogy a maradék 5-öt már csak kibírom, erre kiderült, hogy 25 részes. Úgyhogy maradtam. Az írást meg valaki elkezdte itt én meg bevadultam és folytattam. De amúgy már nem nézek mindenféle hülyeséget, csak ami tényleg érdekel. Meg lusta is vagyok, na. ::^_^::

De szóljatok ám, ha túl hosszúak az irományaim ide a fórumba, oszt' abbahagyom. :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kayama írta:Á, azóta már bölcsebb lettem és rájöttem, hogy jobb nézni az animéket mint írni róluk. :vigyor:

Egyébként az Ange kivétel, mert kb. a 8. részig minden héten dobni akartam, aztán meg úgy voltam vele, hogy a maradék 5-öt már csak kibírom, erre kiderült, hogy 25 részes. Úgyhogy maradtam. Az írást meg valaki elkezdte itt én meg bevadultam és folytattam. De amúgy már nem nézek mindenféle hülyeséget, csak ami tényleg érdekel. Meg lusta is vagyok, na. ::^_^::
Ja, értem, oké, csak egy ötlet volt. :) (Amúgy ha jól rémlik, az első ilyen stílusú postot még Surci írta erről, de ő amúgy is elemében van mindig, ha egy anime felhúzza az agyát, Ánzse előtt az Akame ga Kill kapott tőle hasonlót. XDDD)
Kayama írta:De szóljatok ám, ha túl hosszúak az irományaim ide a fórumba, oszt' abbahagyom. :drop:
Á, dehogy, nem így értettem, nyugodtan folytasd! XD (Nem mellesleg hülyén is nézne ki, ha emiatt pont én szólnék rád, amikor jobb napjaimon simán összehozok én is hasonló wall of text-eket. :lol: ) Egyébként is épp ma jutott eszembe, hogy szinte a sorozat egyetlen pozitív hozadéka, hogy milyen jó kis összefoglalókat írtok ide róla. XDDDD
Kép
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Következzen Keresztes Angéla balladájának 24-ik része.

Gondolom az eddig látottak alapján senkit sem lep meg, hogy folytatódnak az orbitális kliséhegyek.
Mindjárt az első, hogy Alektra és Salia természetesen nem rádión beszélgetnek, hanem a harc középpontjában - robbanások, lövöldözés meg minden - szépen megállnak egymással szemben, kinyitják a mechájuk ajtaját és úgy cseverésznek (-Embrió csak kihasznál. -Nem! -De igen! -De nem! -De igen!). Sebaj, legalább Ange mehet fősárkányt szabadítani. Közben a repülő tengeralattjáró egyre szórja ki a lőszert a támadó jojókra, amik persze csak nem akarnak elfogyni.
Eddig nem írtam a technoblabláról, úgyhogy most ezt is megteszem. Egyes szereplők (értsd: akik nem konkrét harci feladatot hajtanak végre) saját fontosságuk kihangsúlyozása érdekében időnként bemondanak mindenféle menőnek hangzó, technikai jellegű adatot, hogy úgy látsszon, nekik is van lényeges szerepük a cselekményben.
Csak egy példa: A gravitációs hullámeltérés-mérő meghaladta a 30 teraelektronvoltos értéket! Ezt a házisárkány-lány nyögi be hótt komoly arccal, akit Momoka ezután onigirivel kínál. Szintén egy kulcsfontosságú feladatkör. Persze a többiek nem kapnak ők úgy látszik nem éhesek, vagy túlságosan el vannak foglalva a tényleges csatával. Pontosabban az ex-összekötő nőci is ráér enni, hiszen az epizódban neki sincs más dolga a két mondatnyi szerepén kívül.
A másik világban a sárkány-lányok élükön loli papnőjükkel aggódva nézik a sötét eget. A loli papnő most nem ül függönyök mögött rejtélyeskedve ahogy egész idáig. Ezek szerint mostanra már nem zavarja, ha meglátják a többiek. A viharos szél egymás után beszippantja a röpködő sárkányokat; miért is szállnának le a földre?
A következő jelenet az epizód-- sőt a sorozat egyik legjobbja. Tuskó éppen utoléri Magzatot, ahogy ereszkednek le az Aurát fogva tartó aknába. Megy a szokásos szájkarate, hogy én megvédem Angét és boldogan fogunk élni, de nem, mert Ange az én menyasszonyom, te meg egy pöcs vagy meg ilyenek. Embrió nagy elánnal Tuskó képébe vágja, hogy ugyan mit tudhat ő Andzséről, mire az - a világ ...khm... tapasztalt férfiúinak minden büszkeségét egy mondatba foglalva - visszavág, hogy jajj, hát neki már megvolt Ange. Érdemes lenne animgifet összerakni Embrió arckifejezéseiből, mert ennél a pontnál láthatjuk fintorainak teljes repertoárját. Nálam ez volt a csúcspont, mert ahogy Tuskó ezt benyögte, azon látszott, hogy a készítők is igyekeztek kiélvezni ezt a nem mindennapi pillanatot.
Kis üresjárat jön, Salako megérkezik Aurához és próbálja kiszedni a védőpajzs mögül, de nem sok sikerrel. A harci jojók egyre csak támadnak a föld alatt és fölött. Az Auróra is bekap egy találatot és leáll az egyik hajtómű. Persze ettől rögtön lezuhan a tengerre, még szerencse, hogy kétéltű. A károk jelentősek (technoblabla - a részecskemező elszállt; ajjaj!), de a gépész loli nekiáll szerelni, így van remény. Ezek a lolik egész praktikusak, lehet én is beszerzek párat.
Csoda történik: Viviennek (most már magyarosítok mindenkit) kifogy a lőszere. Szerencsére Ersha rájön, hogy a javítások befejeztéig semmi szükség rá a hajón, ezért mechába vágja magát és segít neki. A többiek sajnos nem ilyen gyors felfogásúak.
Ange megérkezik Salakóhoz, aki átvált megasztár módba és énekelni kezd. Így kívánja aktiválni ugyanis a téridő konvergencia ágyúját, amivel hatástalaníthatja a fősárkányt fogva tartó védőpajzsot. Persze a dalt kilométerekre is meghallani, sőt a két világ már annyira konvergál, hogy a sárkányok is hallják a túloldalon. Bika egy hangrendszer lehet ezekben a mechákban.
A felszínen változatlan erővel megy a harci jojók gyepálása. Hőseink már kezdenek fáradni, mert a kis dögök látszólag végtelen utánpótlással rendelkeznek. Ersha már-már kidől, de ekkor megérkeznek a sárkányok a másik világból segíteni (házisárkány-lány: -A téridő konvergencia meggyengítette a gravitációs mezőt, ami a szingularitás kiterjedését okozza). Ki nem találtátok volna.
Akkora sárkányok érkeznek mint a hajó, ráadásul elég szép számban. Eddig ezeket hol rejtegettétek?! Számomra ismeretlen okból kiemelik a tengeralattjárót a vízből. Bár lehet, hogy más egyetért vele, hogy ezzel kell lekötni a három legerősebb sárkányt a harc kellős közepén.
Embrió magához teleportálja a szétszórva harcoló magánhadseregét és pajzsként használja őket míg ő maga meglép. A Star Trekből ismert "névtelen zászlós effekt" itt is működésbe lép, a huszadrangú szereplők hullanak el sorban. Salia és Kriszti kezdik kapizsgálni, hogy szeretett Embrió-szamájuk talán mégsem a tökéletesség mintaképe, de még tartják a frontot. Rozália megelégeli Kriszti makacsságát és megmenti a lányt. (Zuhannak lefele: -Ooooúúúááá, meghalunk! -Ne csináld! -De szeretlek! -Öööeeeoooááá! -Én is szeretlek!- Nem tudok--ooúúúáááá! -Nem tudok nélküled élni! -Én sem! Smárolás.) Persze túlélik és kibékülnek. Igen, Kriszti, kapsz új hajcsatot, de jó. Ja, megölted Marikát? Á, szarni bele! Majd veszünk neki egy szép sírhelyet.
Salako végre befejezi önálló dalos estjét és kiszabadítja Aurát. Gondolom - mivel egész idáig énekelt - a sárkány már magától is kiszabadult volna a szenvedéstől, hogy ezt az egy számot kell hallgatnia egész nap.
Végre Embrió is leér az akna aljára, ahol szembetalálkozik Alektrával. Az könyörög neki, hogy vigye magával az új világba. Persze el lesz hajtva, de ez csak csapda, mert hirtelen lefagyasztja Embriót. Az persze távirányított mechájával átlövi a nőt és kiolvasztja magát. Nekem teljesen úgy tűnik, hogy a valódi tudata a mecha fején lévő szoborban van, ezért viszi mindenhová magával, és ezért nem számít, ha elpusztítják a testét. Majd a végén kiderül.
(Házisárkány-lány: - A téridő konvergencia már 95%, és emelkedik!)
Embrió otthagyja Alektrát és felszáll az aknából. Ezért marhára érdemes volt lejönnie...
Mindenki csodálkozik, hogy Aura kiszabadításával nem állt le a világegyesítő folyamat. Valószínűleg azért, mert ez a furfangos Embrió detonátorként akarja használni Aura energiáját a téridő konvergenciához, az univerzum fázisenergiája pedig elintézi a többit. Remélem ti is átéreztétek eme zseniális terv nagyszerűségét.
Ange nem igazán, pedig Embrió neki magyarázza el ilyen szépen a dolgot. Mivel a lány értetlenkedik, kiteleportálja a mechájából/ruhájából/gyűrűjéből és eltűnik vele a semmibe, teljes kétségbeesésbe taszítva ezzel társait.
A téridő konvergencia pedig már 97%-on áll! Mi jöhet még?! :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kayama írta:A következő jelenet az epizód-- sőt a sorozat egyik legjobbja. Tuskó éppen utoléri Magzatot, ahogy ereszkednek le az Aurát fogva tartó aknába. Megy a szokásos szájkarate, hogy én megvédem Angét és boldogan fogunk élni, de nem, mert Ange az én menyasszonyom, te meg egy pöcs vagy meg ilyenek. Embrió nagy elánnal Tuskó képébe vágja, hogy ugyan mit tudhat ő Andzséről, mire az - a világ ...khm... tapasztalt férfiúinak minden büszkeségét egy mondatba foglalva - visszavág, hogy jajj, hát neki már megvolt Ange. Érdemes lenne animgifet összerakni Embrió arckifejezéseiből, mert ennél a pontnál láthatjuk fintorainak teljes repertoárját. Nálam ez volt a csúcspont, mert ahogy Tuskó ezt benyögte, azon látszott, hogy a készítők is igyekeztek kiélvezni ezt a nem mindennapi pillanatot.
De ahogy kifejezte magát... :lol: SPOILER: "Ange elfogadta mindenem! A legpuhább, legmelegebb, legmélyebb részeivel!" XDDDDD Jól van Tuskó, értjük, még esetleg hozzátehetted volna, hogy "legszűkebb!", csak hogy a teljesen hülye nézők is kapcsoljanak... :lol:

A következő rész címe pedig "The End of Time", bár valami azt súgja nekem, hogy közel sem lesz annyira élvezetes, mint amennyire a legutóbbi hasonló volt.
Kép
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Titkos írta:De ahogy kifejezte magát... :lol:
Ja, igen, ezt kifelejtettem. :D Meg ott volt még az is, hogy We touched, kissed, and lay in each other's arms! For three days and nights! Ezen a "kis" kerekítésen külön szakadtam a röhögéstől. :vigyor:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na abszolváltam a 23-24. epizódot. Hajjaj.

Amik különösképpen ütöttek:

23:

- régi hajókormány a tengeralattjárón. Ami egyben repülő, ráadásul sugárhajtóműves. Nyilvánvalóan úgy kell vezetni mint egy kalózhajót bazz -_-"""
- bugyi-talizmán Tuskónak. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
- tolószékes loli MEGGYÓGYUL, sőt már régen meggyógyult, csak eddig nem volt kedve kikelni a tolószékből. Cserébe összepisili magát, gratulálok Sunrise, menjetek a picsába. Persze megbocsátást is nyer, éljen :evil:

24:

- Kriszti, Rosalie meg Hilda a harc közepén csak úgy tönkrevágják a mecháikat, hogy a kis szerelmi háromszögüket végre össze tudják hozni. Amúgy mi sem természetesebb, mint hogy kitudja hány méter magasról kiugrok, hogy aztán belezuhanjak egy másik mechába, ahonnan szintén kirántom a benne ülőt, aztán majd zuhanunk szépen együtt, és mindezt úgy hogy amúgy a mecháinknak semmi baja. Atyaég ezt a baromságot.
- a végén persze hogy ruhátlanul kell elteleportálni Anget a Wilkissből -_-

Kayama írta:Csoda történik: Viviennek (most már magyarosítok mindenkit) kifogy a lőszere. Szerencsére Ersha rájön, hogy a javítások befejeztéig semmi szükség rá a hajón, ezért mechába vágja magát és segít neki.
Ezen a jeleneten teljesen meglepődtem, mert ez egy LOGIKUS cselekedet volt Ersha részéről. Az ilyesmi ugyanis rendkívül távol áll ettől a kiváló sorozattól.

De a legjobb:
Kayama írta:A következő jelenet az epizód-- sőt a sorozat egyik legjobbja. Tuskó éppen utoléri Magzatot, ahogy ereszkednek le az Aurát fogva tartó aknába. Megy a szokásos szájkarate, hogy én megvédem Angét és boldogan fogunk élni, de nem, mert Ange az én menyasszonyom, te meg egy pöcs vagy meg ilyenek. Embrió nagy elánnal Tuskó képébe vágja, hogy ugyan mit tudhat ő Andzséről, mire az - a világ ...khm... tapasztalt férfiúinak minden büszkeségét egy mondatba foglalva - visszavág, hogy jajj, hát neki már megvolt Ange. Érdemes lenne animgifet összerakni Embrió arckifejezéseiből, mert ennél a pontnál láthatjuk fintorainak teljes repertoárját. Nálam ez volt a csúcspont, mert ahogy Tuskó ezt benyögte, azon látszott, hogy a készítők is igyekeztek kiélvezni ezt a nem mindennapi pillanatot.
EZ!!!! 685/10-es jelenet, tényleg az eddigi legjobb ebben a sorozatban, csak ezért megérte végigszenvedni :D :D :LOL: És azok a pofák Embrió-samának, hát priceless :D Már csak egy rész, lassan sajnálom is hogy vége lesz, ennyi hülyeséget nem lehetett egyszerű összehozni egy cuccba, azért látszik hogy nagy és híres stúdió készíti, meg a szakembergárda is ad a minőségre :D Juteszembe ep 23-ban rendkívül QUALITY fejek voltak. Lehet hogy a végére kiapad a költségvetés, mert túl sok lóvé ment el drogra Napfelkeltééknél?

Amúgy az endingje nekem bejön.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:EZ!!!! 685/10-es jelenet, tényleg az eddigi legjobb ebben a sorozatban, csak ezért megérte végigszenvedni
Közben eszembe jutott, hogy ha másban nem is, ebben valóban egyedi volt a sorozat: nem nagyon emlékszem más olyan animére, ahol a főhősnek nem csak hogy "meglett" a főhősnő (nem ilyen epilógusban, meg time jump után sok évvel, hanem még a történet folyamán), de ezt nem volt rest a gonosz képébe dörgölni, ráadásul egoista módon túlozva (ugye "három napon és éjszakán át!", mint a legjobb Grimm-mesében... :lol: ) és annak tudatában, hogy bizony gonoszka is a nőre hajtott (tehát nem véletlenül kottyintotta el neki jófiú ezt az infót, hanem szándékos hergelés gyanánt XD). Szal ezért az egyért respect a Sunrise-nak, még ha amúgy valóban el is mehetnek az anyjukba egy ilyen szutyok cucc után. :vigyor:

Ja, most így újranézve azt a beszélgetést: az is mekkora, hogy összecsapják a mechák a kardjaikat, aztán Embrió, mintha akkor érezné meg, hogy mi a fene történt, ilyet szól: "Megváltoztál. Várjunk csak, mit csináltatok ti Angével?" Oké, most ez picit fura, két dolog lehetséges:

1. Embrió már gondolatátvitelre is képes pusztán azzal, ha összecsattintja ellenfelével a kardját és abban a pillanatban (némi fáziskéséssel ugyan, de... XD) az agyába szivárogtak Tuskó fejéből a pornóképek és arra reagált így.

2. Embrió ahhoz képest, hogy mekkora hatalmas stratéga (órákig tartó figuratologatás a terepasztalon, ugye... XD), nem igazán vág az esze ilyen "utalásos" témákban, mivel Tuskó majdnem percekkel hamarabb mondta be, hogy "Még azt is tudom, hány anyajegy van a combja belső felén!", viszont Embriónak mintha jóval később esett volna le, hogy ez mit is jelent... :lol:
Surci írta:Amúgy az endingje nekem bejön.
Igazából az volt, hogy volt egy rulez első opening és egy tűrhető első ending. Ezeket azután lecserélték egy meglehetősen lassú/gagyi második openingre és egy rulez második endingre. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nekem most nincs túl sok ingerenciám még belepörgetni se a részekbe, de köszi, a mai fárasztó nap után a munkahelyen, isteni érzés ezeket olvasni. :thumb: Majdnem leestem a székről a röhögéstől. :lol:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Ja, most így újranézve azt a beszélgetést: az is mekkora, hogy összecsapják a mechák a kardjaikat, aztán Embrió, mintha akkor érezné meg, hogy mi a fene történt, ilyet szól: "Megváltoztál. Várjunk csak, mit csináltatok ti Angével?" Oké, most ez picit fura, két dolog lehetséges:
Túl sokat agyalsz ezen az idétlen animén :LOL:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Kayama »

A várva várt finálé. :vigyor:

Akkor folytassuk, ahol a múlt héten abbahagytuk. A gépészek elkészülnek az Auróra javításával, így a sárkányok végre elengedhetik. Külön figyelmet érdemel az, amelyik alulról tartja, mivel úgy még véletlenül sem tud verdesni a szárnyaival. Meg mintha a múltkor még nagyobbak lettek volna ezek a dögök. És az megvan, hogy azóta folyamatosan repülnek előre, de még mindig ugyanott vannak? Szuper.
Úgy tűnik a mechaorgia véget ért, a harcosok befutnak a hangárba. A sebesült Alektrát Salia hozza, aki mostanra úgy döntött, hogy mégis a nyerésre álló oldalhoz akar tartozni. Igyekszik úgy tenni, mintha segíteni akarna a volt főnökének. Ő viszont csak egy cigire vágyik, meg lelkifröccsöt ad, hogy dehasonlítunk, szinte a testvérem vagy, meg jólelkqrtuk, mi? Bocsánatkérés mindkét részről, majd kinyiffan. Ha valakit ez nem érdekelne, közben a lányok seggét is mutatják, szóval ki lehet bírni.
Újra előkerül a házisárkány-lány és bemondja, hogy az összeolvadás már 98.5% Vajh, milyen műszerrel mérik két dimenzió összeolvadásának mértékét? Na mindegy, a butikos nyanya erősen markolja a hajókormányt, mert fel kell dolgozni az infót, meg a hajó is erősen rázkódik. Szerencsére a kutyáján van egy régi bőr repülőssapka, szemüveggel. Milyen hasznos ilyenkor.
99.02%-nál megáll a folyamat és a rázkódás is abbamarad. Égi hang szól a népekhez, hogy Embriót egy tér-időn kívüli elzárt területen keressék, mert ott bujkál. Mindig mondom, hogy Salako a legokosabb, most is ő találja ki, hogy Aura adta az infót. Mellesleg a hajó (izé... repülő tengeralattjáró) fölé szállt és sci-fis kifejezéssel élve kiterjesztette a védőpajzsát, hogy megvédje a kint tomboló dimenzióvihartól.
Opening, majd Angét látjuk ébredni. Meglepetés: fel van öltözve. Kirohan, látja, hogy ismerős a környék. A lebegő mecháján trónoló Embrió fogadja (gondolom már órák óta ugrásra készen vár, nehogy elszalassza a pillanatot és a kötelező lenéző magyarázkodást). Bizony, kislány, ez itt az eredeti Arzenál (a sziget, ahol ugyebár a sárkányok elleni harc főhadiszállása volt). Mivel Embrió ma jó kedvében van, mesedélutánt tart.
A lényeg dióhéjban: eredetileg a szigeten egy mechafejlesztő kutatólabor volt, hogy dimenzióközi átjárót tudjanak létrehozni a segítségükkel, de baleset történt és a kutatólétesítmény átkerült egy elzárt dimenziórészre, ahol még az idő is megállt. Itt kezdte meg főgonoszunk az istenséget játszó és emberiséget manipuláló kis játékát kidolgozni, illetve megvalósítani. Nyilván volt kajája, energiája meg netkapcsolata a végtelen ideje mellé. Vagy időnként elugrott a szomszéd teszkóba mechával bevásárolni?
Most már csak egy asszony kellene a házikóba. Hopp, hát itt is van egy kéznél. Ange ellenkezik, erre kap egy pofont. Embrió nem az a hitvesi párbeszédre nyitott figura, ez tisztán látszik.
Közben Aura is befejezi a felvilágosító előadását a túlvégen. Egy mód van rá, hogy odajussanak, a Villkiss, meg egy erős akaratú pilóta, hogy aktiválja a beépített dimenzióváltót. De nem ártana sietni, mert a sárkány örökké nem bírja feltartani a világösszeolvasztó folyamatot. Ha engem kérdeztek, praktikus, ha egy sárkány képzett fizikus és nem csak ész nélkül tüzet fúj.
Önkéntes alapon Tuskót választják pilótának. (Ki dugott a főhősnővel? Akkor meg???)
Embrió közben már a harmadik pofont keveri le a bűnös (elő)életű Angénak, akit a házasság szentségébe lépéshez meg kell tisztítani. Ehhez meg kell dugni. Világos, mint a nap. Ruhaletépés, etc.
Tuskó kiabál a Villkissnek, de az meg se nyikkan. Egyre hangosabban kiabál, de semmi. Nyilván nem elég erős az akarat, vagy beragadt a hangfelismerő vagy mittomén. Ange ez alatt már a negyedik pofont kapja - Embrió úgy tűnik keményen szereti. Házisárkány-lány: összeolvadás 99.67%-on. Basszus, neked ezért a szerepért minimum egy Oscar járna.
Tuskó egyre csak kiabál, Embrió már majdnem letolta a gatyáját. Gyerekek, ez így nem mehet tovább, valamit tennni kell! De mit?!
Hát ÉNEKELÜNK. Pontosabban Ange. Na, erre már rezonál a mecha, bebootol a vindóz. Salako is menni akar, Kriszti felajánlja Hildának a mecháját (az nem zuhat le a múltkor Roziéval együtt?), a negyedik Salia. Röpke félórás utazás veszi kezdetét a tér-idő hasadékban, amit Salako énekléssel próbál elviselhetőbbé tenni. Na jó, valószínűleg így találja meg a főgonosz bázisát a végtelen dimenzióközi térben. Szegény Embriónak már majdnem összejön az akció, de ezek a fránya Tuskóék pont időben érkeznek. Ange kiszabadul és egyből a lényegre térnek. Visszakapja a talizmán-bugyit ami éppen jól jön, hiszen tök pucér. Azért a gondos lovagja a többi ruháját is elhozta. Bravó, Tuskó!
A felajzott Embrió egészen kétségbeesik, de emberére talál, főleg, hogy Salako kölcsönadja Tusknak a katanáját. Ange hamarjában végrehajt egy vindóz frissítést a gépén, aminek köszönhetően az átszíneződik és ruhát is generál rá. Embrió közben odavarázsol pár mechát, hogy Saliáéknak is legyen mit csinálniuk, ha már ott vannak. Közben a fiúk vívnak ezerrel. Magzat aljas, mert stukkere is van, de lövései csak horzsolják Tuskót. Hja, kérem, a szerelem ereje... izé... Villkiss lovagja legyőzhetetlen!
A lányok közben legyőzik az Embrió irányítása alá kerülő mecháikat. Kiderül, hogy Tuskó is aljas, mert neki is van stukkere. Embrió végül átszúrja a vállát, Tuskó viszont hasbaszúrja őt. Egyiken sem látszik, hogy különösebben fájna neki. Embrió nem érti, hogy miért mindenki Angét akarja, mikor annyi más nő van a világon. Ezt a többiek sem értik. (A nap beszólása Hildától: "Ange nincs akkora ribanc, hogy téged válasszon!").
Mindenki vindózt frissít, így a mechák hirtelen elég táposak lesznek, hogy felvegyék a kesztyűt Embrió gépeivel szemben. Szét is szedik őket hamar. Közben megy a feminista szöveg, hogy erre (meg a gyerekszülésre) csak a nők képesek. Az emberekben pedig amúgy is több van, mint hinné stb. Nyilván még soha sehol nem hallottunk ilyet.
Ange Embriót osztja ki, hogy utálja a hülye grimaszolását meg a nyálas pofáját és egy ilyen ezeréves pöcsköszörűvel akkor sem feküdne össze, ha négy lába lenne. A mecháját meg szétlövi lézertornádósugárral. Tuskó is elégtételt vesz szülei meggyilkolásáért és minden magyarok nevében jól kettévágja a rohadék Embriót.
A mecha robbanásával bezárul a tér-idő hasadék és a bázis hőseinkkel együtt visszakerül a tengeri szigetbe, ahol eredetileg volt. Jöhet az összeborulás.
Persze valahogy az Auróra is odakeveredik hozzájuk a semmi közepére; MOST bezzeg nem számít neki a megteendő távolság.
Itt vannak a sárkányok is, akik szerint ez az igazi Föld, tehát végül is Angéék átkerültek a sárkány-világba, ami az eredetinek számít a történet szempontjából. De akkor mi lett a 99%-os összeolvadással?
Ange elhatározza, hogy saját nemzetet alapít a szigeten, ahol nem számít a származás, mindenki egyenlő. Hogy mi lesz a másik Földdel: "Leszarom! Ha nem akarnak éhen halni, majd megtanulnak önállóan élni". És itt... Na kivel találkozunk a következő képsorokon? Régi ismerősünk, az ostoros loli jön szembe, aki badass átalakulást követően egy kőkemény kommandósosztagot vezet, hogy a csúnya emberiségellenségetolvajoktól megvédelmezze a gyenge ártatlanokat (értsd: fiatal lányok és szomorú szemű kiskutyák). Jó, mi?
Már csak a végefőcím marad. Tőmondatokban: Kriszti kap hajcsatot. Kettőt. Eltemetik Alektrát. Sírás. Salako és Ange népeik nevében békét kötnek. Karaokézás. Ange kávézót nyit, ahol Tuskó a bártender, Momoka és random lányok a pincérnők. Hawaii, dizsi, napfény.
VÉGE
Végső tanulság: mindig legyen friss a vindózod!


Ezennel megköszönöm a figyelmet, meg a türelmet! Remélem most mindenki rohan újranézni ezt a csodálatos sorozatot. :thumb:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kayama írta:Ezennel megköszönöm a figyelmet, meg a türelmet! Remélem most mindenki rohan újranézni ezt a csodálatos sorozatot. :thumb:
Persze, kétszer is! :dirr:
Én köszönöm, egy élmény volt olvasni a kommentárokat, legalább ez az izé egy fokkal elviselhetőbb lett. XD Majd, ha végre lesz annyi energia bennem, hogy normálisan a végére érjek, akkor megpróbálok összeszedni néhány gondolatot az animével kapcsolatban. Azt mondjuk előre sejtem, hogy 5 pontnál többet úgyse fog kapni. Azért csak beletekergettem a részekbe, szóval nagyjából tudom mi történt az utolsó 6-7 részben, de úgy lesz az igazi, ha elejétől a végéig megnézem ezeket.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ep 25-FINAL

Gyerekek ez a sorozat egyébként is keményen megviselte sokat látott idegrendszeremet, de ez az utolsó epizód konkrétan MINŐSÍTHETETLEN. AgK!-szintet ért el a retardáltság. Egyszerűen nem volt olyan gagyi klisé amit el ne lőttek volna benne... Szerelem ereje, meg az "éljünk a vágyainknak szabad akaratunkból, mert ettől mennek a mechák".

Igazából nem is tudom hol kezdjem... Az még valahol oké hogy megmagyarázzák valamennyire, miért is ilyen téren és időn kívüli Embrió-sama, de ami utána jött, na az gáz. Eleve meg akarja erőszakolni Anget, miközben pofozza. Most függetlenül attól hogy ez egy idétlen anime, ezt már azért soknak éreztem. Mondjuk nem a karakter szempontjából, amúgy is rühellem már egy ideje, hanem hogy ezt megint premier plánban kell mutatni (és csak a komolyanvehetőség kedvéért alatta megy az Embrió-féle bájgúnár-zene -_-. Lassan eljutunk az EL-fanszervíz szintjére, csak vége lett a sorozatnak, mielőtt pár loli is vérengzeni kezdett volna pucéran. Aztán a másik, amin már sok-sok rész óta képtelen vagyok túltenni magamat, az az idióta "énekre váltanak GOD-módba" a mechák. Láttam már pár röhejes átváltozást meg asspull-szintugrást, de ez mindent visz eddig. Azt gondoltam különben hogy Tuskó fogja megkapni a gyűrűt és teleportálni Ange-hez, de hogy a többieknek mi a franc szerepük volt ott, arra azóta se tudtam rájönni - főleg Salako-ért kár, valami nagy dobása lehetett volna még, elvégre az egyetlen normálisabb karakter volt ebben a szemétben. Nunafejelés alap hogy nem maradhatott ki, most Tuskónak megint sikerült pofával betalálni az ismét pucér waifuja "legpuhább, legmelegebb, legmélyebb" részébe...

A "végső harcra" nem is vesztegetnék szót, Kayama szépen leírta a cselekményt, én meg közben konkrétan lemartam a pofámról a bőrt, amely elfoglaltságomat csak néhány alkalommal szakított meg a bensőm legmélyéről feltörő artikulátlan üvöltés. MINDEN LÉTEZŐ IDIÓTA KLISÉ DUMÁT ellőttek közben, emellett maga a harc koreográfiája is annyira gagyi és nevetséges volt hogy nem hittem hogy valaha vissza fogom sírni az AgK! fináléját Eszüvel és VörösSzemmel, mert az ehhez képest kb. DBZ bossfight szinjén van, pedig annál gagyibbat se sokat láttam még eddig.

És a vége. A vége... Olyan nyálas END, mindenki happy, azt csodálom hogy Jill nem mászott ki a sírból. Ostoros loli persze megúszta, remélem éhenhal majd ott a romok között. Persze nem, mert van gépfegyvere -_-
Kicsit ülepednie kell még ennek, iszom is valami töményet hogy egyáltalán aludni tudjak. Egy kép amúgy is többet mond minden szónál, tehát: arczom a sorozat utolsó epizódjának megtekintése után:

Kép

Ps.: Tanulság: ha egy sorozat az első 4 rész után szemét, akkor dobd ki a francba, mert úgyse lesz jobb. Jaigen, pontozás: 3/10-re értékelem ezt a förmedvényt: 1 pontot kap mert végignéztem, egyet mert nem az Elfen Lied, és még egyet mert volt benne Embrió-sama, ami miatt mindenképp megérdemli azt a pluszpontot, mert nála nevetségesebb és idétlenebb főellenséggel még nem találkoztam, ami azért valahol teljesítmény. És nem, a fenti pontozás nem szubjektív, hanem kőkemény objektivitáson alapuló értékítélet :dirr: Ilyeneket hogy koherencia, eredetiség, normális sztori, szerethető vagy legalább nem klisés karakterek, jó hangulat vagy hasonlókat még csak véletlenül se keressen benn senki, igazi tizenkettő-egytucat anime a szutykabb fajtából. Bár legalább röhögni lehetett rajta, ha máshogy nem, hát kínomban - tipikusan az "annyira szar hogy már röhejes"- kategória. Lehet hogy így is felélőttem ezzel a 3 ponttal... Mondjuk egy jó openingje és egy jó endingje azért volt, de ez messze kevés ahhoz hogy megmentsen egy sorozatot.

És nem is ez a legbosszantóbb, mert bárki készíthet szar animét, hanem hogy ez Sunrise... Komolyan ez fáj a legjobban, mert valahol mindig reménykedtem benne hogy kihoznak egy új CG-sorozatot a halhatatlan Luluval és CC-vel, de ha most már ez a színvonal amit produkálni tudnak akkor felejtsük el nagyon gyorsan.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:Kicsit ülepednie kell még ennek, iszom is valami töményet hogy egyáltalán aludni tudjak.
Eskü, ezeket valahova gyűjtenem kéne, hogy amikor rossz kedvem van, egyszerűen felüssem és máris elkapjon a röhögőgörcs. :lol:
Surci írta:És nem is ez a legbosszantóbb, mert bárki készíthet szar animét, hanem hogy ez Sunrise... Komolyan ez fáj a legjobban, mert valahol mindig reménykedtem benne hogy kihoznak egy új CG-sorozatot a halhatatlan Luluval és CC-vel, de ha most már ez a színvonal amit produkálni tudnak akkor felejtsük el nagyon gyorsan.
Ja, és hogy egy kicsit még hergeljem a témát, MAL-on egy csomóan elkezdték az őszi/téli szezon egyik legalulértékeltebb animéjeként emlegetni. Amikor indult a sorozat, akkor olyan 6,4 körül volt az átlaga, most meg közelít a 8-hoz. Just WTF? :dirr: Értem, hogy a Sunrise-nak van egy múltja, de véleményem szerint ők is baromira félreléphetnek és most ezt történt. Mellesleg pont ezért fáj jobban, mert tudom, hogy ők képesek ennél a szintnél sokkal jobb animét gyártani. Úgy látszik valami anyag terjed a stúdiók között, amiből ők is bekaptak egy adagot. :drop:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Rui-chan írta:MAL-on egy csomóan elkezdték az őszi/téli szezon egyik legalulértékeltebb animéjeként emlegetni.
ROFL

Alulértékelt akkor lenne ha 0/10-en állna, mert az EL-nél egy fokkal azért még "jobb" volt ez is, meg az idétlenségeken legalább röhögni lehetett... Bele se merek gondolni milyen anyimukat nézhetnek azok akiknek ez 7-8-as átlagnál alulértékelt :dirr: Fel is ugrok a MAL-fórumra, hátha a tegnapi agyvérzés után sikerül beújítanom egy infarktust is a sok idióta kommentnek köszönhetően.
Rui-chan írta:véleményem szerint ők is baromira félreléphetnek és most ezt történt.
Hát nagyon remélem, hogy több ilyen szutykot már nem fognak kihozni, csak ugye a bizalmat elveszteni elég könnyű, visszaszerezni annál nehezebb... Főleg hogy az utóbbi időben nem is nagyon jeleskedtek semmilyen téren, aztán most meg jött ez.

Amúgy Otakufórumon most olvastam OJ kommentjét, hogyaszondja "Aki már látott Sunrise mecha sorozatot, az pontosan tudja, mire számíthat a Cross Angéval kapcsolatban is. Egy érdekes világkoncepcióhoz hozzávágtak egy logikai hibáktól hemzsegő és ezer sebből vérző, apokaliptikus történetet, amiben egymást érik a teljesen elborult fordulatok, a látványos mecha harcok, és az egyik részről a másikra begőzölő karakterek." Remélem megbocsátja hogy ide emeltem ezt a kommentjét, ugyanis valahol egyetértek, valahol meg nagyon nem. Szal ja, a menetrend az tényleg ez, csak éppen nagyon nem mindegy mennyire van összerakva a cucc. Szal míg ez pl. a Mai-Himénél vagy főleg az Escánál és Geass-nál nagyon működött, itt pont annyira nem - ugyanis pont az a koherencia hiányzott a sztoriból, ami az egésznek keretet ad. Emellett a fentiekben voltak érdekes karakterek, ebben meg holnapra már senkire nem fogunk emlékezni - már Embrió-samát leszámítva :D . De még valahol meg is bocsátanám, mert oké, nem lehet mindig mindent jól összerakni, viszont ebben olyan szinten utaztak a fanszervízre (magyarul biztosra mentek -_-), hogy igazából szerintem ők is érezték, hogy nem kell ide semmiféle sztori meg karakterfejlődés, a nézettségi mutatókat hozni fogja ezek nélkül is. na ez a legalja hozzáállás számomra, és emiatt vagyok most igencsak berágva Napfelkeltéékre.

Edit: Te jó ég, mi megy MAL-on, édes Mózes... repkednek a 8-9-es értékelések, OVA-t követelnek az ostoros loli főszereplésével, "better than Kiseiyuu!!4" LOL :D Egy értelmes emberi lény 4/10-re értékelte, persze ugrottak is a szefósok, hogy hogy képzeli. XD Najó, késő van már ehhez, meg a pulzusom is kezd emelkedni, inkább hagyom mára az egészet.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Péter »

Na akkor már én is kifejteném róla, röpke véleményemet. :)

Kezdeném azzal, hogy eredetileg nem volt szándékomban megnézni ezt az animét, mert kb. annyira keltette fel az érdeklődésem, az előzetes infok alapján, mint a szokásos éves hypeok, azaz semennyire. Ám mivel később, annyi "jót" hallottam róla, többek között, például itt, rávettem magam, hogy jobban utánanézzek.

Viszont amikor a google, egyből egy ilyet nyomott a pofámba, akkor a tapasztalat bizony azt mondatta velem, hogy:
1; Ezt az animét se a story fogja eladni.
2; Sanszosan az lesz majd vele a baj, mint általában az ilyenekkel. Vagyis hogy komolynak, túl komolytalan, komolytalannak viszont, túl komoly, és épp ezért, két szék közül, végül a padlóra esik.

Ennek ellenére belefogtam az animébe, ám nem sokáig bírtam. Konkrétan dobtam a francba 7 rész után, mert pontosan az történt, mint amire számítottam. Azt hiszem erre szokták azt mondani, hogy lopni nem bűn (pláne ha önmagunktól lopunk) mindaddig, amíg sikerül az elvárható minőséget hozni. Na most itt épp ez hiányzik, de nagyon, a minőség. Egyszerűen tényleg az a baj az animével, hogy süt róla, hogy a Sunrise rohadt lusta volt, és ellentétben mondjuk a Code Geass-el, itt abszolút nem erőltette meg magát. Inkább maradtak a jól bevált elemek, átkozmetikázott újrafelhasználásánál, a hézagokat pedig olcsó fanserviceal akarták kitölteni. Ráadásul, a végtelenül öncélú fanservice, yuri mellett, az anime sokszor valami fájdalmasan debil tudott lenni. (Gondolok itt az ilyenekre.)

Rólam amúgy sok minden elmondható, csak az nem, hogy különösebben elfogult lennék, akár a Sunriseal, akár a Code Geassel kapcsolatban. De azt még én is merem állítani, hogy a Cross Ange, nem hogy nem ugyanolyan, de legalább két, ha nem három hellyel rosszabb a CG-től. Szóval nem véletlen, hogy mikor még a Geass első évada futott, ott a fanok főleg a történet alakulásáról, karakterek jelleméről beszéltek, még az Angenél inkább a “yuri sex scene” hódít máig. :vigyor:

Persze voltak olyanok, akik azt mondták úgy a 10. rész után, hogy “még ne írd le, mert majd most kezd el beindulni” én viszont ehhez nem sok reményt fűztem (és ahogy látom, ez a megérzésem is helyes volt). Ám ha még tegyük fel, igazuk is lett volna, akkor se bajlódtam volna vele tovább, mert nem tudom, ki-hogy vagy vele, de amikor egy 25 részesre belőtt sorozatnál, 10 rész éppen hogy csak eléri a középszerű színvonalat, és még azt se képes mindig tartani, az szerintem nem egy jó sorozat ismérve.

Összességében tehát nem kellett csalódnom az animében. Azt hozta, amit vártam tőle, vagyis egy összecsapott, ostoba fanservice anime, ami megpróbál többnek látszani, de ezért érdemben, semmit se tesz. 4/10 Valószínűleg a Sunrise brigád tehetségesebb fele, épp valami értelmesebb animén dolgozik, miközben a többiek, a Cross Ange apropóján vehették fel a fizetésüket. Az már más kérdés, mennyire megérdemelten?
Rui-chan írta: Ja, és hogy egy kicsit még hergeljem a témát, MAL-on egy csomóan elkezdték az őszi/téli szezon egyik legalulértékeltebb animéjeként emlegetni. Amikor indult a sorozat, akkor olyan 6,4 körül volt az átlaga, most meg közelít a 8-hoz. Just WTF? :dirr: Értem, hogy a Sunrise-nak van egy múltja, de véleményem szerint ők is baromira félreléphetnek és most ezt történt. Mellesleg pont ezért fáj jobban, mert tudom, hogy ők képesek ennél a szintnél sokkal jobb animét gyártani. Úgy látszik valami anyag terjed a stúdiók között, amiből ők is bekaptak egy adagot. :drop:
Ez a "legalulértékeltebb anime" valóban közelít a nettó hülyeség kategóriához, ami az ilyen kaliberű fanoktól persze, nem is annyira meglepő. Viszont nekem a másik tábor sápítozása is csípi kissé a szemem, mert emberek, azért ne tegyünk már úgy, mint ha a Sunrise most, a Cross Ange-vel "veszítette volna el a szüzességét", és ez előtt, ne csináltak volna csapnivaló, és/vagy fölösleges animéket.

Ha valaki engem kérdez, a Sunrise ezt a "szüzességet", már akkor elvesztette, amikor totál feleslegesen megcsinálták, a 66. száraz Gundam fillert. De úgy tűnik, sokan megfeledkeztek már a Kyoukaisenjou no Horizon című remekműről is, ami szintén a Sunrise keze alól került ki, és az (szvsz) még rosszabb, debilebb volt, mint az Ange. :)
Kép
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Április elseje örömére felállítottam egy összeesküvés elméletet Ange és a magyar politika kapcsolatáról. Nem tudom mennyire szabályellenes a téma (meg kicsit hosszú is), úgyhogy inkább pdf-ben teszem elérhetővé. Amolyan gondolatébresztő féleség. :vigyor:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kayama írta:felállítottam egy összeesküvés elméletet Ange és a magyar politika kapcsolatáról.
ROFL Akkor ezexerint Tuskó = Gyurcsány? :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Surci írta:ROFL Akkor ezexerint Tuskó = Gyurcsány? :dirr:
Inkább Saliára gondoltam, Tuskóból nem lehet ilyen nagy dolgokat kinézni. Ő csak dekoráció. ::^_^::

Ja, és Ange zsenialitása napról napra újabb bizonyítékokkal mutatkozik meg. Mert nyilván nem véletlen, hogy a szigeten maradnak, hiszen a szárazföld tele van felajzott sárkánylányokkal, akik még sohasem láttak férfit, így logikus, hogy az egyetlen pasit ellenőrzés alatt tartja a nője. :vigyor:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Junchi »

AA-t (szokás szerint) most is érdemes egyébként olvasgatni - van egy-két frenetikusan ütős verdikt a cucc kapcsán, mindjárt a legutolsó, ami aszondja: "Nagyon jó anime. Komoly, jól felépített sztorival." KEK.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Cross Ange - >You will never land face first into blonde pubes

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

13 rész alapján egyet is értek a "komoly, jól felépített sztori" meghatározással, én csak annyi személyes kiegészítést tennék hozzá hogy "lett volna, ha a Sunrise megerőltette volna magát annyira hogy ne olyasvalamit tegyen le az asztalra amin szerintem még a szinkronszínészek is szégyeltek dolgozni". Engem speciel az Elfen Liedre emlékeztet, mert körülbelül ugyanolyan jól hozza azt a stílust amikor nagyon társadalomkritikus, nagyon naturalista és nagyon erőszakos szeretne lenni, csak közben azt felejti el hogy ahhoz elég komolyan is kéne venni a sztoriírást, és nem pedig úgy hogy az ember már kínjában röhög azon a mértékű sarkosításon és hatásvadászaton (szépen mondva parasztvakításon) ami a sorozat alatt végbemegy. Félreértés ne essék, én továbbra is vallom azt hogy kinek pap kinek a papné, de azt körberöhögöm aki azt állítja hogy alulértékelt anime, vagy hogy ez őszintén jobb mint teszem azt a Parasyte, mert enyhén szólva ég és föld az a külömbség ami a két sorozatban lemegy még az olyan nagyon általános szinten is, hogy maga a sztori mennyire hajlandó érett módon kezelni olyan témákat amik egyébként megérdemlik azt hogy méltó módon kezeljék.

(egyébként ha már szinkronszínészek, én magam szégyellem azt hogy egyikük-másikuk rábólintott erre a sorozatra, az olyanok mint Yamadera Kouichi, Toshikiko Seki, Yui Horie, vagy Touyama Nao sokkal jobb szerepeket érdemelnének minthogy ebben a sorozatban tűnjenek fel)
Kép Kép
Válasz küldése