Kiseijuu/Parasyte

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Megnéztem a Kiseijuu-t a 11. epizódig, és EZAZ! Egy meglehetősen idióta alapszituációból sikerült úgy kihozni a dolgokat, hogy nagyon nem érzem nevetségesnek, sőt. Pedig az elején eléggé tartottam ettől. A karadesign is pont olyan amivel egy ilyen anime komolyanvehető, végre nem valami moeloli fanszervízt akarnak vérengzéssel eladni - bár ha az alapjául szolgáló mangát vesszük akkor nem is csoda, 20-25 éves ez a cucc (valahonnan emlékeztem is rá, hogy egyszer nagyon régen olvastam is belőle két kötetet, csak valamiért félbemaradt). Shinichi is nagyon jól megírt, szerethető főhős, és azok a pofák amiket bevág az elején, na az priceless! :D Sajnáltam is amikor úgy megszívatták az anyjával... A két csajszit is bírom. Nagyon jól összerakott anime ez (mondjuk volt egy jelenet asszem az ep 9.-ben amit Cruel is írt, hogy amikor Yuko, a szemüveges csaj kiszúrja a cserediák parazitát, aztán otthon megtudja a tesójától hogy ezek követik el a sorozatgyilkosságokat, és ENNEK ELLENÉRE a spanyolviaszt feltalálva megpróbál beszélgetni vele a dologról, hát az hatalams facepalm volt, tisztára mint a minden horrorban megjelenő a "váljunk szét" c.(Darvin-)díjnyertes ötlet). Szal az idei szezonból eddig ez a legjobb.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Egyelőre én is csatlakozok a Kiseijuu-nézők közé, bár mondjuk az újra csatlakozás jobb kifejezés lenne rá mert annak idején láttam az első két részt amikor még frissek voltak, de azóta parkolópályára állítottam a sorozatot annak érdekében hogy gyűljenek a részek. Ez az állapot ma ért véget amikor behoztam a lemaradást a nyolcadik részig, és habár a "mind = blown" jelzővel (még) nem illetném, annyira azért mindenképpen szolid címről van szó hogy mégiscsak a szezon egyik említésre méltó címe. Már látatlanban se kételkedtem ennek meglétéről de örülök annak hogy a "paraziták vs. emberek" felállás a mentalitás terén is meg van közelítve (az meg külön poén hogy a Madhouse egyik előző sorozatában, a Hunter x Hunter-ben is volt egy olyan arc ahol ilyesmi témát pecegettek), és mintha a zenei oldalt tekintve is kikupálódna a sorozat, a hetedik részben például kiváltképpen odaillőnek éreztem azt a stílust amit meg akartak célozni, legalábbis ahhoz az átlagos WUBWUBWUB-hoz képest ami az első részek alatt volt tetten érhető.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kiseijuu 12. rész

Nesze neked boldog karácsonyt, a Kiseijuu gondoskodik rólad! :( Pedig már számítottam rá, hogy ez fog következni és az előzetesben is eléggé utaltak rá. Viszont az jutott eszembe, hogy innen tudom, jó ez az anime, még úgy is sikerült présbe raknia a szívemet, hogy olvastam a mangát és fel voltam rá készülve. Az rész eleje egyébként elég laza tempójú volt, főleg a SoL részekre koncentráltak, illetve Shinichi és Migi újabb "nyomozásba" kezdtek. Hiába a krízis, jó kampányszövegekkel még parazitákat is megválasztanak. :) Egyébként Migit nagyon bírtam, mert nincsenek arckifejezései, mégis tudtam, hogy éppen milyen hangulatban van. Kana pedig túl közel került a tűzhöz, pedig Shinichi figyelmeztette, hogy maradjon távol.
Talán így mozgóképen, hangokkal még nagyobbat ütött a második fele, mint az eredetiben. Szegény Kana, pedig kedveltem őt, az egyik kedvenc szereplőm volt. T__T A szerelmi háromszöget itt már elég drasztikusan vágták el. Amikor Shinichi pont odaért és a szeme láttára szúrta át a szívét a másik parazita, akkor nagyon durván lesokkolódtam. Ehhez még hozzájött Shin tekintete, nem tud sírni, de érzelmei még vannak. Aztán néhány pillanat alatt kitépte a másik parazita szívet. Not bad! Mondjuk a szuperképességeivel nem is esett nehezére ezt kivitelezni.
A vége pedig szintén szívszorító volt, ahogy Shinichihez hozzávágta Mitsuo, hogy már nem is ember. A vére azért még piros.

A kedvenc számomat elég sokszor hallhattam benne, általában érzelmesebb jeleneteknél szokták ezt használni.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Nem to'om, én Kanát egy elég pointless, erőltetett karakternek tartottam, szal különösebben nem lombozott le a halála. (Max annyiban, hogy no more Sawashiro Miyuki. ;__;)

Amit viszont nem értek, hogy Muranót miért utálja a többség. Jó, nekem sem a kedvencem, kicsit buta is szegény ("Te tényleg a Sinicsi vagyol?"), de azért a plotbéli funkcióját kár is lenne tagadni. (Nameg HanaKana most kivételesen jól eltalálta a karaktert.)

Btw azóta kijött a cucc OST-je, és bár továbbra sem bírom az anime zenei anyagát, de a next to you azért rulzik rendesen.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ami Kanát illeti valszeg elfogult vagyok (megszólal a mangafag ^^"), mert ott valahogy sokkal jobban lejött az egész szerepe. Amúgy Shinichi új énjéhez szvsz inkább ő passzolt, mint Murano. A változtatások ellenére azért próbálták éreztetni, hogy kicsit másfajta lány, mint ahogy elsőre várnánk tőle (öltözködés, cuki tok az okostelóra, stb.), de ez annyira nem jött le. A manga rajzstílusa miatt inkább tűnt lázadó vadócnak, mint szép iskoláslánynak. Pont emiatt ütött jobban, hogy még mindig "szőke herceg fehér lovon" álmai vannak. XD Mellesleg a mangából kiderül, hogy cigizik, amit nyilván ki kellett hagyniuk az adaptációból, mert már több esetben károgtak emiatt. Abban azért egyetértünk, hogy a végére már kicsit túlzásba vitte ezt az "én vagyok az igaz szerelmed" dolgot.

Murano-t ki utálja? Mostanában mondjuk nem vagyok annyira aktív más fórumokon, ahol meg igen, ott nem mondanak róla rosszat. Nála mondjuk nagyon fújtam a grafikát illetően, mert ilyen tucat moe iskoláslányt csináltak belőle és a hátratűzött haj se áll neki annyira jól. A többiek tök jól sikerültek, még Shinichi is, pedig aztán a manga és anime verzió között ég és föld a különbség. Murano főleg onnantól vált fontossá, hogy Shinichi új hajviseletet kapott.

Seiyuu szempontjából nálam Migi az abszolút nyerő. Hirano Aya általában idegesít, főleg Haruhi és Konata szerepében irritált, de itt tökre bírom. A kedvencem, amikor Shinichi nevét mondja, tök aranyos. :3
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nekem kicsit ilyen out of concept csapódott le a szerepe, na meg mi volt ez a parazita-érzékelős dolog? Ezt a mangában feszegették kicsit bővebben? Csak mert animében olyan volt az egész, mintha kitalálták volna, de kezdeni már nem tudtak vele semmit.
Rui-chan írta:Murano-t ki utálja?
MAL, AA, etc. Sőt, már nem csak Muranót divat utálni, hanem - bizonyos hipszter-körökben - magát az animét is, hiszen azóta népszerű lett, jó értékelésekkel, és hát milyen az, hogy "szeretek egy hype-olt animét, így már nem is érzem magam különösnek, bezzeg az én kedvenc no-name szarságom a '70-es évekből - na az a tuti japanimáció..." MAL-on sajna van egy pár ilyen retardált.
Rui-chan írta:Seiyuu szempontjából nálam Migi az abszolút nyerő.
Nekem külön meg kellett nézzem, hogy ki szinkronizálja ilyen zseniálisan a kis dögöt, és nem kicsit néztem, mikor megláttam, hogy az általam nagyon nem kedvelt Hirano szólaltatja meg. Le a kalappal előtte, nagyon ráérzett most erre a szerepre.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Kiseiyuu seiyuu-szinten nálam is nyerő, főleg Migi és Shinichi. Egyébként nekem is gúvadt a szemem amikor megláttam hogy Aya Hirano Migi seiyuu-ja.
Junchi írta:már nem csak Muranót divat utálni, hanem - bizonyos hipszter-körökben - magát az animét is, hiszen azóta népszerű lett, jó értékelésekkel, és hát milyen az, hogy "szeretek egy hype-olt animét, így már nem is érzem magam különösnek
Ezt sose értettem. Miért baj az hogy valaki szeret valamit ami körül megy a hájp? Shingekinél is ezt éreztem, meg a Kill la Killnél is. Pörgős sónen ami népszerű? Húzzuk le mer... csak. Amúgy ugyanezek az arcok meg égig felistenítik a SAO-t és más szutykokat... szvsz sokkal gázabb az amikor egy semmitmondó, maximum középszerűnek nevezhető cucc a hype tárgya, de ha beszólsz rá akkor egyből ugrik a fan-horda. Mindegy, mind ismerjük ezt a fajta hozzáállást, én főleg AA-n látom sokszor (vajon miért)...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Nekem kicsit ilyen out of concept csapódott le a szerepe, na meg mi volt ez a parazita-érzékelős dolog? Ezt a mangában feszegették kicsit bővebben? Csak mert animében olyan volt az egész, mintha kitalálták volna, de kezdeni már nem tudtak vele semmit.
Nem, tartalom tekintetében nagyon pontosan követik a mangát, szóval abban is csak úgy van Kana képessége. De a paraziták eredetét sem fejtegetik túlságosan, kb. az első rész elején elhangzott mondat szól róluk, meg a Tamiya Ryouko-nak elmondott "lét értelme", amit az az öltönyös főnökszerűség ecsetelt. Ennek ellenére az egyik kedvenc mangám (abból a 15-ből, amit olvastam - sebaj XD), mert minden más annyira tetszett benne, hogy nem érdekelt a bővebb magyarázat.
Junchi írta:MAL, AA, etc. Sőt, már nem csak Muranót divat utálni, hanem - bizonyos hipszter-körökben - magát az animét is, hiszen azóta népszerű lett, jó értékelésekkel, és hát milyen az, hogy "szeretek egy hype-olt animét, így már nem is érzem magam különösnek, bezzeg az én kedvenc no-name szarságom a '70-es évekből - na az a tuti japanimáció..." MAL-on sajna van egy pár ilyen retardált.
Aha, akkor csak rossz helyen keresgéltem. Mondjuk mostanában redditre pattanok fel néhanapján, de ott a generic "OMG, megváltoztatták a mangát!" beszólásokkal találkoztam. Holott még mindig azt mondom, hogy bárcsak több cucc lenne ilyen! A lényegét tökéletesen megőrizték, ami kell az benne maradt és az anime original megoldásokkal csak annyit tettek, hogy 21. századivá tették az egészet. Ilyenekre tessék gondolni, mint apuka a mangában újságot olvas, az animében tableten nézi a híreket. A legutóbbi részben Shinichi az okostelefonján hívta fel Kanát, a mangában ez utcai telefonfülkéből történik. :D Ja, hogy nem leszel már egyedi, mert mások is szeretik az adott cuccot!? Ezen talán a kelleténél is jobban ki tudok akadni. Én kifejezetten örülök, hogy kapott anime adaptációt, mert így többen megismerik ezt a nagyszerű alkotást. Ráadásul jó az adaptáció, nem herélték ki a forrást, hát kell ennél több? Mondjuk egyet tudnék, Murano haját rajzolják át. Na jó, most már abbahagyom. :dirr:
MAL-on rápillantottam a rendező úrra, eddig nem rendelkezik túl hosszú listával. Remélem ezek után több animét fognak rá bízni.
Surci írta:Ezt sose értettem. Miért baj az hogy valaki szeret valamit ami körül megy a hájp? Shingekinél is ezt éreztem, meg a Kill la Killnél is. Pörgős sónen ami népszerű? Húzzuk le mer... csak. Amúgy ugyanezek az arcok meg égig felistenítik a SAO-t és más szutykokat... szvsz sokkal gázabb az amikor egy semmitmondó, maximum középszerűnek nevezhető cucc a hype tárgya, de ha beszólsz rá akkor egyből ugrik a fan-horda. Mindegy, mind ismerjük ezt a fajta hozzáállást, én főleg AA-n látom sokszor (vajon miért)...
Főleg, ha azt vesszük, hogy a Kiseijuu baromira nem agyon hypeolt. Mostanában két fandom csapdát szoktam nézegetni, a tumblr-t, meg a redditet. Ahhoz képest, hogy egyes animék mennyire pörögnek ott, ez valahol a sor végén kullog. Alig találok fanartokat, lehetne egy csomó poénos képet összehozni, de azokat is úgy kell túrnom. Pedig a japán és az angol címét is szoktam használni, mert eléggé változó, hogy melyik ad ki több találatot.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ha már ennyit emlegettétek, hozzáteszem a magamét: tetszett a heti parazita rész, vártam erre, de nem reméltem, hogy ilyen hamar lesz. Szóval örültem. Kana amúgy alapjában véve nálam az a szokásos felesleges/közömbös típus, aki helyenként nagyon fárasztó. Persze értehtő a karakter és a motivációja is egészen természetes, de animében az ilyen hangulatú "tini-szerelmi-szenvedés-erőltetve a másikra függés" témára ritkán vagyok kíváncsi. Ellenben Muranó aranyos, csak Shinichivel túl visszafogottan adják egymás alá a lovat. Érthető (és még mindig jobb a helyzet más animés párokhoz képestl), de kicsit kár.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hát kövezzetek meg, de én bírtam Kanát, és persze tudtam azt is hogy hasonló szerepe lesz majd a plot-device miatt, de akkor is sajnálom hogy így végezte. Shinichi viszont elég durva volt. Persze, Murano a waifuja, meg illenek is egymáshoz, és csak azért hogy legyen egy felesleges szerelmi háromszög (ami nagyon nem kell ide, ez nem az az anime...), azért felesleges lett volna úgymond "életben tartani", csak kicsit már sokallom Shinichi folyamatos szívatását. Migi meg amilyen jópofa, olyan görény is tud lenni, főleg a folyamatos bunkózásaival, ami persze az ő szemszögéből racionalitás (oké, az enyémből is) de azért Shinichi helyében egy-egy ilyen beszólása után elgondolkodnék hogy nem-e kéne inkább levágni a karomat... Mondjuk megvan a prekoncepcióm a végkifejletre ezügyben, de örülnék ha csalódnék, és nem a szokásos "bajtársiasság ereje felülírja a genetikai kódot/fizika törvényeit/stb. típusú megoldás lenne... És nemtom tudom hogy mondtam-e már, de sztem az OP király :vigyor:

Ps. Szerintem érdemes lenne leválasztani a Kiseiyuu-témát, úgyis sokan nézzük innen, és úgyis részenként telenyomnánk a topicot.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

13. rész
Na végre, már kezdtek elvonási tüneteim lenni! :D
Igazából ez megint egy átvezető rész lett, ismét Shinichi és az "embertelensége" került a központba. Tényleg nagyon nyugodtan viseli Kana halálát, nem csoda, ha az összes közvetlen ismerősének feltűnt. Elég gyorsan rájött, hogy mi a probléma vele, de eddig még nem igazán tudott ellene semmit tenni. Migi még mindig próbálja győzködni, hogy nincs vele semmi baj, viszont Shinichi pont emiatt aggódik. Azon a mondatán jót röhögtem: "Tőled hallva még jobban elveszítem a hitet saját magamban." Szegény Shinichi. :'D A kis parazita meg milyen gépfüggő lett, és ráadásul "bal kézzel" kezeli az egeret.
Végre előkerült a detektív, aki kicsit modernebb eszközre cserélte az analóg fényképezőjét. XD Így jár az, aki szaglászik egy olyan ember után, akinek van egy segítőtársa. Azt egyébként nagyon bírtam, hogy Shinichi visszafogta Migit, ezáltal bizonyítva, hogy még mindig ember. A "szörnyeteg vagy Izumi" képzelődés baromi jól sikerült, nem hittem, hogy ennyire jól át fogják adni. Azért az meredek volt, ahogy kisétált a teremből. XD
A végén nagyon tetszett a beszélgetés, de kár, hogy Murano előtt még mindig titkolózik. Nem mondom, egy ilyen dolgot a világ legnehezebb dolga kiköhögni, csakhogy ez sem mehet így örökké. Murano lehet még meg is értené és nem kezelné szörnyként, ami ugye okozott egy kis stresszt Shinichinél.


Majd elfelejtettem, hogy parazita szinten is van előrelépés a sztoriban. A tanárnő visszatért és már eltelt egy pár hónap, mert megszületett a gyereke. És valóban szépen betanította, de ezen már a mangában is néztem egy nagyot. Persze, ő nem olyan, mint egy ember, tehát nem várhatok el tőle ilyen viselkedést, de akkor is meghökkentő. Az "éttermek" pedig veszélyben vannak, lassan egyre többet tud a rendőrség is, hála a néha előforduló hulláknak.

Remélem apuka macis mamuszát mindenki észrevette. :vigyor:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rui-chan 2015.01.15. 22:32-kor.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nekem tetszett a legutóbbi rész, karakter és szetting építgetős volt, kell ilyen is. ... Akit viszont nem tudok megérteni, az a magánnyomozó: Kiderül, hogy valami pengés gusztustalan féreg van a célszemély jobb keze helyén, ami beszélni tud és ennek alapján határozottan úgy tűnik, hogy meg akar ölni. Másnap folytassuk a megfigyelést sebek bekötözése után, mintha mi sem történt volna. That's some dedication man. :dirr:

Anyways, tanteremből való kisétálás rulz. Napi tanulság tanár úr, ne tessen olyat mondani, amit nem tetszik komolyan gondolni.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Tanár bácsi azért a mangában kicsit bunkó, szóval maximálisan megérdemelte. Az sajnos kimaradt, mert ugye a 21. században már nem divat krétával írni, pedig azon mekkorát röhögtem, amikor fejbe akarta dobni Shinichit, de Migi időben reagált és elkapta. A következő alkalommal meg pont az alvó stádiumban volt a kis dög, ezért a drága tanár úr kapott némi rosszalló tekintetet a diákoktól, hogy miért hajigál krétát ok nélkül Shinichi fejéhez. :lol:

A detektívnek még lesz benne szerepe, őt is bírom és tényleg lol, hogy ezek után is követi Shinichit.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

14. rész

Ez nagyon adta! :cool: A nyomozó sajnos olyan ügybe tenyerelt, ami nem egészen fekszik neki. Mondjuk az elhatározása azért dicséretes, de marha nagy szerencséje van, hogy Shinichi visszafogja Migit. Uda-san visszatért! ::^_^:: Már ezt vártam mióta, nagyon bírom, mint karakter. Poénos lett a másik parazita neve és még illik is hozzá. Neki is milyen beszólásai vannak már. XD A detektív majdnem a gatyájába csinált, de a két kis dögnek igaza volt, papolt ott a nagy önfeláldozásról, amikor valószínűleg ő is ugyan úgy eltitkolná. Shinichi inkább maximális együttérzést érdemel, nem pedig még több nyaggatást. Uda-san arcmegváltoztatása nagyon nagy volt, akárcsak a szerkója és a napszemüvege. Igazából, ha úgy nézzük a dolgokat, akkor ők is csak azt teszik, ami a túlélésükhöz kell: esznek. Igen, ez nagyon fura, mert embereket, de kannibalizmusra a való életben is lehet találni példát. (Mondjuk ott más az ok, de most nem fogok kultúrantropológiai kurzust lenyomni.)
Nekem mégis inkább a rész második fele jött be, hiszen teljes egészében beletették az egyetemi órát és az utána történteket. Tamiya Ryouko és Tamura Reiko, a paraziták aztán tényleg nem sokat törődnek a névvel. :D A prof. órája az altruizmusról nagyon érdekes volt, már csak azért is, mert fősulin nálunk is előjött ez a téma. (Az altruizmusban benne van, hogy rui és erre csak most jöttem rá. XD) Ebben a részben végre bemutatták, hogy Reiko hogyan cipeli a gyereket, féltem ezt a "cenzúra" miatt ki fogják hagyni. Jó sokat változott a személyisége, bár a nevetése a frászt hozta rám. Azért az övön aluli, hogy a gyereket használja pajzsnak.
A végén Shinichi nagyon ijesztő volt, főleg a jósnőnél, de igazából tökre sajnálom, hogy ennyi mindenen megy keresztül, nem ezt érdemelné. Az érzelmei ugyan nem úgy működnek, mint másnak, azért még mindig ember. T_T
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Rui-chan írta:Azért az övön aluli, hogy a gyereket használja pajzsnak.
Igen, így kezdő anyukaként az kicsit szíven ütött, akárcsak a fenti cipelési mód...
De azért néha irigykedem, amikor egy "damare" után az ordító gyerek rögtön elcsendesedik... lol. Ez vajon hogy működik? :D
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Hikari írta:De azért néha irigykedem, amikor egy "damare" után az ordító gyerek rögtön elcsendesedik... lol. Ez vajon hogy működik? :D
Japán gének?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

15. rész

Fú, na ez tényleg Animu of the Year, de lehet 2015-ben is megkapja tőlem ezt a címet! :vigyor: Így kell jó horrort összehozni, amiben még a karakterek is nagyszerűek! Talán ez volt az eddigi legjobb rész, és nem csak a pörgőssége miatt, nálam az úgyse számít sokat. Amúgy még mindig ütnek a rész végi cliffhangerek, tök jól eltalálják azokat a pontokat, ahol érdemes elvágni. Aztán a kedves néző meg rághatja a körmét egy hétig, hogy mi lesz ezek után.
A manga alapján nem egy alagsori parkolót gondoltam volna a paraziták titkos éttermének, de végül is érthető, ez tényleg nincs szem előtt. Szegény nyomozó gyerek elég rosszul járt, inkább Tamura Reikót kellett volna követnie, mert Miki nem éppen a kedvességéről híres. Mondjuk bemutathatták volna, ahogy felszedi a csajt, de ezen már nem fogok szőrözni. A detektív pedig tényleg jól belekeveredett ebbe az egészben. Az nagyon tetszett, amikor a kis kaland után közölte Shinichivel, hogy ő inkább elfelejt mindent. Annyira jó jellemábrázolás volt, tényleg átjött, hogy Kuramori félti az életét. A reakciója a harcra is ütött, hányt, remegett és közel állt a síráshoz. Egyébként Shinichi még mindig nagyon ügyes, amikor harcról van szó, szépen helyt állt a másik parazitával szemben, ellenben az emberi képességei kicsit megkoptak. Szép dolog harcolni, neki még menne is, de Migi nem hiába figyelmeztette. Az álma annyira creepy volt így színesben, meg hangokkal, talán jobb is átjött, mint a mangában. Szegény, egyre többször kapja a megjegyzéseket, hogy egy szörnyeteg, nem csoda, ha ilyen álmai vannak.
Köszönöm MadHouse, a legjobb jelenetet benne hagytátok: Gotou egy szál alsónadrágban zongorázik. :D
Ez az új parazita, Miki elég badass csávó, ráadásul három dög is van az emberi testben, nem lesz könnyű őt legyőzni. Shinichi most tényleg nagy bajban van, a főnök nem nézi jó szemmel, ha valaki önkéntes parazita vadászatba fog.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Az új részt még nem láttam, viszont engedve a kíváncsiságomnak, meghallgattam az OP single-t és... hát... ISTENKÉM!!!4 xDDD Komolyan, mikor lement a tv size része és elkezdődött az a valami, én szabályosan felröhögtem. Rendben, nem én vagyok ezzel a zenei stílussal elsődlegesen megcélozva, de ez akkor is nagyon, NAGYON szar.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jaj, hát akkor gondolhatod én hogy voltam vele! :dirr: A rövid verzió 2-3 hallgatás után már egészen szimpatikus lett, gondoltam a teljes se lesz olyan borzasztó ezek után. Egyébként korábban már hallottam, mert egy rádióműsorból (legalább is gondolom, mert a hivatalos megjelenésnek még nyoma sem volt) felvették, szóval még tavaly év végén meghallgattam a hosszút. Először úgy voltam vele, hogy biztos szoknom kell, a Shingeki openingje is tök fura volt először, aztán szépen megbarátkoztam vele. Na már most, amikor ezt meghallgattam másodszorra, immáron jobb minőségben, akkor elég furcsa arcot vágtam hozzá. Ööö... nem hiszem, hogy ezzel a teljes verzióval valaha is jóban leszek. ^^"
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

16. rész

Jól van, azt hiszem innentől kezdve nyugodtan leírhatom, hogy még mindig awesome ez a cucc. :cool: Különösen az utolsó három rész ütött, most alig voltak benne nyugisabb pillanatok. Szegény Kuramori, tökre megértettem a reakcióját az egészre. Már készen állt, hogy elfelejtse a parazitákat, erre újra visszarángatták, ráadásul pokoli módon. Amúgy Reikónak igaza volt, azzal, hogy csak a családját ölték meg, elég nagy hibát vétettek. Abban a kis jegyzetfüzetben összeszedte a gondolatait.
Persze Shinichi és Migi sem unatkozott, bár az elején még úgy látszott, talán nyerhetnek. Miki szó szerint elvesztette a fejét, ezért Gotou lépett a helyébe. Sajnos Miki amennyire "bénácska" volt, a másik irányító már egyáltalán nem az. Amit az erődben levágtak harcot és a hozzá az a zene, teljesen kirázott a hideg, de jó értelemben. Azért mozgóképen mégis más élmény egy ilyen harcot látni. Persze ezzel most nem akarom leszólni a mangát, mert azt is szeretem, de az animének megvan a maga hangulata. Az "egyházi zenén" amúgy még mindig mosolygok, a dubstep viszont egészen jól illet ide. Gotou amúgy megkapja tőlem az egyik legdurvább gonosz címét, tőle kimondottan irtóztam az egész sztori alatt. A menekülés bejött, de Shinichinek most egy ideig biztos nem lesz nyugta. Az apukáját pedig elég érdekesen vette rá, hogy elmenjen otthonról, viszont bevált a terve.
A rendőrség is kezd ráérezni a dolgokra, közben folyik a nyomozás, csak a történet nem erre koncentrál. Mellesleg megjegyzem, nagyon is jól teszi, nem vagyok kíváncsi a fakabátok szálára. Reiko pedig nagy bajban van, két tűz közé került.

Ja, és akik "fanservice-t" várnak, még azok sem csalódhattak, mert Reiko kebleit közelről megcsodálhattuk. XDDD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

17. rész

Kicsit elkanyarodtunk Shinichiről és az epizód nagy része Reikóról szólt. Ezt persze nem bánom, mert ő is egyre jobb karakter, akit tényleg lehet kedvelni, annak ellenére, hogy parazita. Érdekes trükk volt, amit bevetett, ő már nagyon profi az irányításban, hiszen kettéválva is tudott harcolni. Durva volt, ahogy átvette az irányítást a többiek emberi része fölött és úgy érte el, hogy megöljék egymást. Azt kell mondjam, van taktikai érzéke. Azon akkorát röhögtem, amikor fél fejjel, csak egy szájjal rohant végig az utcán és a frászt hozta arra a párra. Egy ilyen helyzetben valószínűleg szívrohamot kaptam volna, de így kifejezetten tetszett. Egyébként ez egy japán legenda is, van egy ilyen rémtörténet szereplő. Utána még rátett egy lapáttal erre, kettényitotta a fejét. Mondjuk csak a fél parazita teste volt az emberin, szóval tuti emiatt viselkedett kissé őrülten. A táskájába rakott kövek szintén jól jöttek, szépen elintézte az utolsó dögöt is.
Kuramori bosszúhadjárata nem okozott túl nagy meglepetést, mivel tudott Reiko gyerekéről, megtalálta a gyengébb pontját. Szerintem tényleg nem tudta volna megtenni, amit tervezett, azért mégis csak egy kisbabáról van szó. A legjobban mégis Reiko lepett meg, de még ő sem gondolta ezt saját magáról. Korábban azt olvastam, hogy az emberek viselkedése megváltozik, amikor gyerekük születik. Egyébként itt jön képbe az a korábbi egyetemi előadás, amit meghallgatott. Tulajdonképpen nevezhetjük altruizmusnak, amit tett, viszont a paraziták sosem törődnek másokkal, ezt Migi többször elmondta. Ehhez hozzájön, hogy a gyerek teljesen ember, vagyis a fajfenntartást sem szolgálja ilyen szempontból. Ezek után szerintem kijelenthetjük, hogy Reiko részben ember lett. :)
A nyomozó halála elkerülhetetlen volt, túlságosan belekeveredett ebbe az egészbe.
A következő részre meg már előre készülök lelkileg.
Shinichi gyerekkori fotói annyira édesek, tök jó, hogy ezt beletették. ^^
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep18

Több dolog is zavart ebben a részben:

- A felbukkanó zsernyákok miért ütötték be a "végtelen lőszer" kódot? Ez így nem valami fair...
- Hogy nem találtak el Reikón kívül mást?
- Miért kellett oda Murano? Komolyan! Eddig nemigen tudtam mit kezdeni a többség által reprezentált Murano-hatinggel, de ebben a részben én is csúnyán néztem rá. (Arról nem is beszélve, hogy hogyan jött most ide Kana "szelleme"?)
- Reiko valahogy túlságosan gyorsan lett emberi és valahogy sokat is akartak, mikor végül átadta a gyereket Shinichinek. Imho nem kellett volna ennyire átesni a paci túloldalára az "emberi" oldalával, lehetett volna visszafogottabb is a dolog, még nagyobbat is ütött volna abban az esetben.

Egyébként az egész sorozatra igaz, hogy bár még mindig nagyon hatásos, de az utóbbi időben kicsit azért alábbhagyott a lelkesedésem.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^Már nem nagyon emlékszem, hogy pontosan hol, de egy ponton nekem is szünetet kellett tartanom, amikor olvastam a mangát. Előfordulhat, hogy pont ennél a résznél. Talán ott könnyebb volt, mert nem kellett egy hetet várnom a folytatásra, hanem két nap alatt letudtam az egészet. Mondjuk nálam azért játszott be, mert Shinichit nagyon kedvelem és ha egy karakter közel kerül a szívemhez, akkor rosszul tud esni, hogy ennyire nyúzzák. Kicsit elkanyarodva az anime ajánló topic felé, nekem pl. az AgK semmit nem jelentett ilyen szempontból. Vagy mást is mondhatok, FSN Tohsaka Rinje se érdekel túlságosan, szóval akármi történhet vele, nem fog meghatni.
Itt azonban más a helyzet, mind Shinichi, mind Reiko nagyon kedvelhető (utóbbi parazita mivolta ellenére is), úgyhogy ez a rész érzelmileg igencsak megviselt. Szerintem Reikóval nem estek át a ló túloldalára, hiszen szép fokozatosan építették fel az emberré válását. Kezdődött azzal, hogy megpróbált együtt élni velük, nem csak kajának tekintette őket. Aztán még a gyereket is bevállalta, igaz először csak a saját kis kísérlete miatt. Végül, ahogy egyre jobban próbálta megérteni az őt körülvevő környezetet, szép lassan emberré vált. Egyedül ő látta át a helyzetet, ami kialakult, tudta, hogy változtatni kell az életmódjukon, mert csak akkor tudnak fennmaradni. Emellett fölöslegesnek és nonszensznek sem érezte a kiírását, mert bejárt egy szép utat a karaktere, ám végül a történet továbbhaladása miatt itt le kellett zárni az ő szálát. Úgy gondolom Shinichi jellemfejlődéséhez, vagy inkább a régi énjének a visszatéréshez szükség volt erre. Végül a jósnőnek lett igaza, a szívében keletkezett lyukat csak az tudta bezárni, aki okozta. A jelentése átvitt volt, de pont a Reikóval való találkozás nyitotta meg számára az utat. Nagyon hatásos volt, amikor visszaemlékezett az őt körülvevő halálokra, aztán végül elsírta magát, amit egy jó ideig nem tudott.
Ami picit furán jött át, az Murano és Kana jelenete, ott nem kellett volna az a fény effekt, mert tényleg olyan volt, mint valami "szellemidézés". Muranónak az jutott eszébe, hogy Kana egy ilyen helyzetben nem sétálna csak el úgy, hanem megkeresné a srácot. A rendőrök azért nem találtak el senki mást, mert Reikón, a babán és Shinichin kívül más nem volt a közelben.

Kíváncsiságból belestem AA Parasyte topicba és az első következtetés, amit levontam, hogy már értem, miért léptem le onnan 2 éve. :dirr: A másik pedig, egy részem meghalt, mert abban 14 oldalnyi hsz keletkezett, a KanColle meg már 18-nál tart, pedig egy teljes szezonnal később kezdődött. Oh, well...
Amúgy nem tudom, miért írják azt többen is, hogy nem túl jók a szereplők, szvsz a legtöbb tavalyi animét kenterbe veri ilyen téren. Bárcsak minden animében ennyire "rosszak" lennének a karakterek! Shinichi pl. olyan utat jár be, amit háromszor hosszabb sorozatban sem látunk, pedig ott több idő lenne erre.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Kiseijuu/Parasyte

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Most hogy lassan vége lesz a sorozatnak, esetleg valakinek, aki nézte, van kedve ismertetőt írni?
Nekem kicsit nagy falat lenne most, amúgy is van 4-5 anime, amiről szeretnék írni a közeljövőben.

Örülnék, ha valaki bevállalná :)

(képeim vannak hozzá, ha esetleg nem akarna az író bajlódni a screenshotolással...)
Válasz küldése