Fafner

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Fafner

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ritka pillanat, új topik ebben az alfórumban.

Mivel ahhoz képest, hogy én utoljára foglalkoztam ezzel az animével (mármint az eredet sorozattal), az egy egész szép kis franchiseá nőtte ki magát. Így viszont kiválóan körbekérdezősködnék (feltételezem Catrin fog válaszolni XD), hogy mi a helyzet a franchise-zal?

Az első sorozatot olyan 10 éve láttam pont, akkor közepesen jól tetszett (ellentétben az OVA-val, ami viszont a maga kb. 20 perces szösszenetével szívfacsaró volt és így örökre belopta magát a szívembe XD), viszont sem a filmet nem láttam, sem nem tudok semmit az aktuálisan futó sorozatról.

Így a konkrétabb kérdésem:
Az Exodus fogyasztásához mennyire kell képben lenni? Kell egy újranézést csinálni a rég sorozatból? Kell a filmet is megnézni, mielőtt belevágok?

bónusz kérdés: Mivel az OVA-t is elég rég láttam, szerintetek ha leülök barátnőmmel megnézni a sorozatot, aki még nem látta, hogy érdemes nézni? Előbb a régi sorozat, aztán a hozzá képest korábban játszódó OVA, vagy fordítva, ezáltal az utóbbi viszont leszpojlerez-e bármi komolyat?

ps.: Ide írom, ha már nyitottam egy topikot a franchisenak: Nekem annyira nem jött be az Exodus openingje, vagy legalábbis a Shangri-la szintjét nem tudja megütni epikusságban.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Fafner

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Igazából, ha nagyvonalakban emlékszel az első sorozatra, főként a befejezésére (esetleg az alap problémára, a harcoló felekre, a főhősökreXD), akkor nem szükséges újrázni az Exodushoz. Viszont a movie megnézése ajánlott, mivel a film a sorozat folytatása (2-3 évvel később játszódik talán?), az Exodus pedig a film folytatása (2 évvel később játszódik a filmnél). Ez olyan szempontból is fontos, hogy a sorozat végén az egyik karakter nem tér vissza a többiekkel, míg az Exodusban ismét szerepel, ergo a movie azt meséli el, hogyan is kerül vissza a szigetre... ;)

Az ellenfélre, tehát szumma a festum-kérdésre sem megfelelően kidolgozott hátteret, sem elfogadhatóbb zárást nem kaptunk az eddigi cuccokban és csak reménykedhetünk, hogy az új sorozat a maga 13 részével kielégítőbb lesz. Az első sorozat teljes (megmaradt) karakter gárdája szerepel az újban is, a főhősök ugyanazok. Behoztak persze új arcokat is, sok új gyerek pilótát is, akik vagy feláldozhatók lesznek vagy utánpótlás vagy díszlet. De ez mindegy, lényeg, hogy az egész franchise sajnos a lyukai miatt még úgy is "kínai“ maradhat, ha az ember ismeri és szereti. Persze lehet az új évad is önmagában élvezetes, ha nem szeretnénk magyarázatokat kapni a felmerülő wtf-ekre, ami a szűz és a „régen láttam, de nem emlékszem“ nézőknél hatványozottabban jelentkezhet. Az persze tény, hogy nagy tudomány nem kell a sok mecha-sablon megemésztéséhez.

Az OVA, ha jól emlékszem semmi olyat nem lőtt le, amitől az első sorozat (vagy akár a többi cucc) veszítene az élvezetéből. Szóval kezdhetitek azzal, egyedül a sorozat első részének idill-képe tompulhat (nem mintha sokáig tartana), és lehet, hogy az OVA önmagában pl. a barátnődnek nem ütne annyira, mint nálad a sorozat/világa ismeretében (de ki tudja, nekem pl. a sorozathoz képest gyengébb volt).

Anno mikor kijött a film megnéztem előtte ezt az összefoglalót: http://myanimelist.net/anime/9494/Souky ... ian_Memory A Fafner zenéire vágták össze a sorozatot, hangulatos, végül annyira sok kérdés merült fel bennem alatta, hogy újráztam rendesen az egészet. De, ha amúgy is megnéznéd a barátnőddel az első szériát (és miért ne tennéd?!:P), akkor no problem. Minden tiszta lesz, utána hajrá a filmhez és az exodushoz!^^

És akkor már leírom én is ide: az új op valóban nem üt úgy mint a Shangri-la, de már most nagyon tetszik. Az ending nekem jobban fáj... eléggé nulla és nem csak a korábbihoz képest, hanem önmagában is.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Fafner

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Köszi a kielégítő válaszokat. :3
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Fafner

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nah, nem tudom azóta nézted-e, de ha nem, hát... nem ajánlom. Bőven elég az embernek az első sorozat. Talán, ha egyszer tényleg kreálnak hozzá valami értelmes folytatást vagy befejezést, akkor annak fényében be lehet vállalni az Exodus megtekintését, csak, hogy ne maradjon ki a palettából (pár karakter moment és az OP jó).

Szóval szumma az új évad: felesleges és értelmetlen, nem igazán értem miért vállalták ezt be... még átvezetőnek se volt jó egy értelmesebb folytatáshoz (arra ott volt a movie). Ezt elbaltázták. Na megyek bosszankodom még rajta magamban egy darabig. Ennyi.

Szerk. na azóta úgy látom megy tovább 26 részesre, de ez nem javít az eddigieken... Kíváncsian várom javul-e. Nehéz elhinni, de ne legyen igazam.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Fafner

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@catrin: Hát egyelőre odáig jottunk, hogy megnéztük barátnőmmel a régi sorozat első részét és megállapítottuk, hogy majd megnézzük hamarosan. ... Mindenesetre ez így amit írtál kicsit lelombozott.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Fafner

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ez is olyan régi sorozat, melynek kicsi de kiatrtó rajongóratábora maradt, én viszont nem láttam. Mostanáig. Gondoltam ugyanis januárban az Exodus rajta kapcsán, hogy meg kellene nézni az eredetit és folytatásait. Be is daráltam őket gyorsan, és habár lelki sebett nem ejtett, de valamennyire megszerettem, főleg a karaktereket. Az se volt baj, hogy pár régi motorost újra hallhattam. Amit hiányoltam, az a tényleg kerek lezárás, bár az új sorozat nyomán ez nem volt meglepő. Remélem, az Exodus végére eljutunk odáig.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Fafner

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Te jó ég, azt hiszem most alaposan megkövetem a Fafnert, és semmissé nyilvánítom a 2015-ös hozzáállásomat!!!!!!!!!!44444 XDDD

Szerk.: a biztonság kedvéért be is idézem Cruelt, hátha kap róla e-mail értesítést!!! X'D
Cruel Angel írta: 2015.04.05. 16:20 @catrin: Hát egyelőre odáig jottunk, hogy megnéztük barátnőmmel a régi sorozat első részét és megállapítottuk, hogy majd megnézzük hamarosan. ... Mindenesetre ez így amit írtál kicsit lelombozott.
Sajnálom, hogy már nem követed a fórumot, már úgy gondolom, hogy rémesen félrevezettelek anno, bár a lenti szövegből kiderül, miért éreztem úgy!!!>.< Remélem azóta megnéztétek (uhh, mal alapján nem), hátha tetszett nektek is. SORRY :drop:



Gondoltam, aminek van topicja, ahhoz bemásolom a kihívásos írásomat (amúgy sem emlékszem, hogy korábban írtam volna róluk hosszabban is):
Catrin írta: 2020.11.01. 01:22 3. Fafner (2010, 2015, 2019)

...avagy a kedvenc mecha franchise-om! Szóval igen, kenyerem a műfaj (nem egy darabja), ráadásul kedvencként szeretek néhány Gundamet és imádom majdnem mindegyik Macrosst; valahogy legjobbnak, pláne aktuális hájpnak mégis a Fafnert tartom közülük.

LOL most írtam kis alcímeket is, hogy külön szeparáljam ezt a sok mellékblablát a pár soros lényegtől.XD


Címek, évszám és egyéb magyarázat

2004-ben indult egy 25 részes sorozattal, amit egy 2005-ös előzmény OVA követett. Original cucc a Xebectől (később kifejezetten az anime folytatásaihoz külön alstúdiót hoztak létre - Xebec Zwei - most már I.Gzwei néven, mert ezt a részleget nem adták el a Sunrise-nak, szerencsére).
2010-ben jött a Heaven and Earth folytatás movie, amit 2015-ben követett a 26 részes Exodus (két évadra bontva egy kis szünettel). 2019-ben pedig kiadták a legújabb folytatás - Beyond - első felét (a második fele most ősszel, illetve jövőre érkezik). (A Beyondot bár movie-ként/moziban vetítik, valójában 3 átlagos 25 perces részt adnak ilyenkor le, így az egész egy 12 részes sorozatnak felel meg - annak is szánták, csak így moziban vetítve nyilván több pénzt kapnak érte, ami szvsz kell is az animáció színvonalának megőrzéséhez. Pláne, hogy náluk sem a legfelkapottabb cím.)
Tehát adott a 2000-es években 25+1 rész, a 2010-es években pedig 1 film+26+eddigi 6 Beyond rész, így nyugodtan mondhatjuk, hogy a nagyobbik fele a '10-es évek terméke.XD
Ami persze még fontosabb most ebben a topicban, hogy jah, mivel az első évadot is csak 2012-ben fedeztem fel, utána pedig tűkön ülve vártam az újabb folytatásokat, így tényleg meghatározó cím lett számomra az évtizedben, és nem csak a műfajában/új címei miatt.
Ettől függetlenül szeretek a Fafnerre egy egész cuccként gondolni, pláne, hogy az újabb animéivel a cselekménye lineárisan halad előre, és ki tudja, mikor és hogyan lesz vége. Nyilván így nehéz az első évadtól külön kezelni a sztorit... évtized értékelési szempontból lehet, de eseményei tekintetében aligha. Folytatásai önállóan nem működnek. Pontosabban, mecha figthként igen; mindnek megvan a saját, új konfliktusa, de az addigi ismeretek nélkül a néző sokat tapogatózna a homályban... sőt, néha amúgy is tapogatózik, mert csúnyán mondva a Fafner a semmiből indul és a semmibe tart... a köztes blabláit pedig mindig fel kell frissíteni az új címek előtt, hogy emlékezzünk az apróbb részletekre.XD Jó, ez tényleg gonosz voltXDD, de a világával, ellenségképével kapcsolatban még mindig annyi kérdés felvetül, hogy a franc se tudja, mihez kezdjen így a sztorival.
De igen, számomra ez a legjobb mecha, és imádom az előbb degradált történetét, pláne a karaktereit, mindjárt rátérek kicsit bővebben is, csak még annyit, hogy mivel egyként kezelem, így nem szívesen jelölöm meg egyetlen darabját a 3. helyre. Ha nagyon választanom kéne, akkor talán az Exodus évad 2. fele (2015) volt ezek közül a legizgalmasabb, a nagyobb függésem viszont mindig a legújabb részekre irányul. És naná, hogy tűkön ülök a folytatással kapcsolatban.


Második vaaagy e-e-eelső is lehetne

Hehe, ha azt veszem, hogy mennyire lenyűgöz a Fafner hangulata, családjai, íve, ötletei, szépsége, EGÉSZE, pláne a revaccs alkalmával, akkor vannak pillanataim, amikor úgy érzem, hogy ez a legjobb cucc számomra, amit a japánok eddig kitaláltak! XDD Intervalluma és összetettsége miatt a 2. helyezettet übereli, főleg úgy, hogy a műfaja és a témája is közelebb áll hozzám. Viszont a hátralévő két helyezettet sokkal-sokkal-sokkal nagyobb fanoskodással, fangirl-hisztivel szeretem. A Fafnerért is rajongok, de nem öltött még akkora mértéket, mint azok. A 2. helyezett esetében ez a számítóan betaláló marketingnek (isXD) köszönhető, az első esetében viszont többről van szó. Az elsőnek sem a történetét, sem a karaktereit nem übereli a Fafner, viszont az animék rendezését, vizualitását, megoldásait nézve már simán versenyezhetnének... De nem fognak. Hehe.XD A 2. helyezettet idővel lehet megelőzi, minden a folytatásaiktól és az aktuális hájpom mértékétől függ... addig is túlságosan meghatározó címről van szó ahhoz, hogy a Fafner mögé kerüljön.^^


Amiért imádom

Ofc mindenért.XD Még azért is, amiért utálatos. De előbb egy kis infó: mi a halál ez?!
Rémesen leegyszerűsítve és sarkítva az alapja ennek is egy jövőben, háborúk után a Földön játszódó, mechákkal fightoló történet, a világa mondhatni poszt-apokaliptikus, a hangulata viszont egészen más, néha már-már utópisztikus, a rendkívül szűk fókuszának köszönhetően, vagy mondhatnám úgy is, hogy idillien japános. Lényegében a japán főszereplők környezete egy kis, mesterséges szigetcsoport, pontosabban egy ba&%$ott nagy anyahajó/tengeralattjáró, mozgatható sziget-erődökkel a tetején, ahol látszólag (NEM, NEM CSAK LÁTSZÓLAG) óriási békességben és meghitten él ez a kis életben maradt közösség. Tényleg, mint egy tengerparti kisváros, egy óceáni paradicsom: zajlik rajta az élet, sok-sok boldog családdal, iskolás gyerekkel, dolgozó felnőttel (van itt mangaka, orvos, kézműves, éttermes, idol, csak a szokásos legfontosabbakXD), 80-as, 90-es évekből hátra maradt tévékkel... Jah meg a padló alatt csúcstechnológiával, mechákkal, hatalmas ágyútöltetekkel, védőfalakkal, bunkerokkal, tizenéves mecha pilótákkal (mercsakagyerekekazigazi...), az átlag polgárok között rengeteg katonával... Soroljam még? Mondtam már, hogy kvázi minden karakter másodállásban katona?
Igen, a sziget teljes mértékben fel van készülve saját védelmére, amit az évadok alatt inkább több, mint kevesebb sikerrel tartani is tudtak... Bár a jelenlegi helyzet már sokkal bonyolultabb, amiről itt most nem is mondanék semmit.
Mindehhez hozzájön egy random felbukkant, űrből érkező ellenség... a szigetlakók lényegében ellenük védekeznek. A festumok különös lények, óriási arany rovarokra, férgekre, vagy akár díszesebb eva-"mechákra" is hasonlíthatnak... Kolosszálisak... sokáig csak a néma, hatalmas veszélyt jelentik... szörnyek, akiket el kell pusztítani. Aztán később ez is árnyalódik, képet kapunk róla, milyen hálózatban működnek, mennyire változatosak, hogy vannak köztük, akikkel az együttélés is lehetséges lenne... Kiderül, hogy a sziget működtetése sem szokványos... hogy nem csak egy ilyen sziget erőd van. Későbbi évadok még fontosabb témája pedig a többi katonai erő és régió, a világpolitika, melyben elég fontos szerepet játszik, hova, mekkora mértékben tették már be a festumok a lábukat...
A festumok ellen - tá-dám - fafner névre hallgató mechákkal harcolnak (a többi germán névre nem térnék ki, de a gyerekpilótákat egyik társuk mindig egy Siegfriednek nevezett rendszerből koordinálja). A gyerekekről nagyon hamar kiderül, hogy mind mesterségesen születtek... így később lényeges szerepet kap az is, hogy természetes úton képesek-e az emberek még utódnemzésre (nyugi, nincs semmi erre fókuszáló béna fanservice szál vagy szerencsétlenkedés).
Ebben a szokványos sci-fiben ismerjük meg a pilóta gyerekeket és családjaikat, a sziget-tengeralattjárót irányító katonai közösséget, plusz valamennyire a szövetségeseket és ellenségeket. A szigetlakók 99%-áról elmondható, hogy az ember szívéhez nőnek, szórakoztatóak és kedvesek, a maradék 1% közömbösebb/nincs idő megkedvelni/hamar meghal/valamennyire unszimpatikus. Nem, sosem annyira, hogy legszívesebben kiírnánk a történetből... a halálozási arány viszont nem ilyen alacsony... minden Fafner címre jut nem egy kedvelt karakter, akiktől sajnos búcsút kell vennünk... Még ha "vissza is köszönnek" ilyen-olyan formában, az már nem ugyanaz (de a készítők mocskosul meglátták a testük újrafelhasználásában vagy a flashbackjeikben rejlő lehetőségeket).

A Fafner rendkívül komolyan veszi magát, minimális a cukiskodó humora, sok viszont a kellemes slice of life hangulat (fesztiválok megtartása), amit viszont kőkeményen ellensúlyoznak a sok drámával. Nem, nem erőltetett, felesleges vagy túlhúzott drámával, hanem jól adagolt, szívszorító momentekkel (gyász). Olyan visszafogott és természetes az egész. Itt jelezném, hogy ebbe belerondíthat sokaknál az egész világ "balladai homálya" és áltudományos magyarázatai... Csakis akkor működik ez tényleg remek drámaként és komoly sci-fiként, ha az ember egy buta gundamet vár, és örülhet, hogy egy buta, de sokkal kreatívabb és ügyesebb fafnert kap helyette. Neeem, nem minden blablája fasság, és lehet, hogy nem minden (gyerek)halála mentes a sablonoktól, de ez az évadok előrehaladtával csak jobb lesz.
Ugyanígy sokat fejlődik a mechák fegyverzete és figthja is, amit látványos animációval tálalnak. Így a tízes évekre 3D animálást kaptunk hozzájuk, viszont annyira rajzolt, környezetbe illeszkedő hatással, hogy konkrétan szeretem nézni, ahogy a festumok ellen harcolnak. A mechák többségében az unalmas, lövöldözős ütközetek a halálom (szarügyXD), itt akár az apró stratégiák, akár a pilóták együttműködése, akár a fafnerek mozgása, mind izgalmas és érdekes számomra. És az a szép az egészben, hogy nem csak ebből áll a cucc, hatalmas hangsúlyt kapnak a karakterek, pláne a közösségük, a szervezettségük és közeli kapcsolatuk. Tényleg mintha egy nagy családot szemlélne a néző, úgy gondolom ez a fafner nagyszerűségének a titka: érezni ezt a fajta közösséget és köteléket, HANGULATOT, az egész szereplőgárdát illetően.

Imádom még a gyönyörű, alapos (sokszor napsütéses) látvány és a kedves (egészen hétköznapi) szereplők mellett a zenét. Akármit is alkotnak pl. az Angela berkein belül, azt szinte egyből be is kajálom: de tényleg, kvázi az összes opening és ending fülbemászó, ünnepélyes és kurvajó, a betétdalok szintén (más animékhez is hasonlóan jókat hoznak össze, de ezek a kedvenceim, mai napig a Fafner-projekt szerves része a banda, HELYES). De az OST ugyanígy emlékezetes, bármikor eszébe jut az embernek 1-2 kórus dallam, ami az animék visszatérő motívuma.
Seiyuuk tekintetében érdekes, de hirtelen egy nagyobb névre sem emlékszem a főbb szereplők színészei közül, de egyikükkel sincs problémám, sőt!

A történet menete is minden hibája, foltjaXD és szemét húzása ellenére nekem baromira bejön. Anno az első évad jól felvezette, bemutatta, hogyan működik ez a sziget, a festumok hogyan ékelődnek bele... és megkaptuk a szokásos mecha drámákat, tinikatona-kihívásokat, emlékezetes halálokat. A számomra akkor legkedvesebb karaktert sikerült a legmegrázóbb módon kinyírni, az ember számított rá, mégis sikerült a készítőknek még mélyebbre döfni azt a kést. Az egész puszta hatásvadászat, de számomra az az epic fajta, amitől csak meghasonulni tudok: "naggggyon nagggyon szemét volt kapjátok be, de bssssszameg tetszik, jó, hogy így lett!!!!!!!"
Az előzmény OVA már gyengébb darab és nekem nem is túl emlékezetes.
A folytatás film kissé kálvária a főszereplők tekintetében, de remekül megalapozta/mutatta a '10-es években várható új látványt, akciót, na meg persze a további fantasy vagy sci-fi blablát. De ami a legfontosabb: rendkívül szépen zárul, helyre hozva az első évad végi kellemetlenségeket.
Az Exodus érdekes, mert anno mikor szezonosként néztem elsőre egyáltalán nem tetszett. 5 vagy 6 pontot adtam az első felére, méghozzá azért, mert behoztak több új gyerek szereplőt, így az idő közben mondhatni felnőtté vált kedvenceimre úgy éreztem, alig maradt idő... és a politikai konfliktus is a sok új katonával érdektelen lett számomra... Ergo nem azt kaptam, amit vártam, furának hatott az egész... így nem szerettem, ellenben az évad második fele totálisan kompenzált... izgalmas menet, nagyobb fókusz a régi kedvenceimen, arra már lazán ment a 8-9, mint anno az első sorozatra. Viszont mikor a Beyond előtt újranéztem az egészet, rá kellett jönnöm, hogy az Exodus elsőfele is elképesztően jó, hatásos, tele van rengeteg apró momenttel, amit imádok... és még az új szereplők is további rétegeket, színt vittek az egészbe. Annyi történt, hogy egyben nézve a háttér szál, a mecha fight, a katonai összhatás sokkal jobban átjött. Más hangsúlyt kaptak így néhány évvel később a fejemben a dolgok, és nagyon élveztem az exodus kvázi összes pillanatát. Igazából alig értem, hogy lehettem 2015 első felében ennyire vak és figyelmetlen, hogyan értékelhettem ennyire alul. Szentségtörés, butaság! Baromira örülök, hogy újráztam. A sorozat vége viszont hasonlóan szemét zárást kapott, mint anno az elsőé (hogy mennének a francba, de kkkrrrvvvaaa jóóóóó!!!!), így mint a messiást, vártam, hogy jelentsék be a folytatást, ami a filmhez hasonlóan talán ismét gyógyító erővel bír majd.
A Beyond ismét ugrik pár évet, így megint azt sem tudtam 1-2 karakterről, hogy eszik-e vagy isszák, de gyakorlott fafneresként nagyon hamar rájuk hangolódik az ember... A lényeg pedig, hogy nagy-nagy sziget-családunk életét és küzdelmét tovább nézhetjük (mint vmi háborús reality, ha-ha NOOO XDD), imádom, ahogy telik az idő, ahogy változnak a karakterek, pláne a körülményeik. A főszereplőket is érdekes helyzet éri... nagyon kíváncsi vagyok, hova tovább, most nézősimogatóbb győzelmet fognak aratni, vagy lassan mindenki felett eljár az idő?? Úgy gondolom egyelőre, hogy a Beyond sem fog választ adni minden kérdésünkre, és készülnek a 20. évfordulóra is valamivel (legyen igazam!).

Nehéz egyébként ajánlanom a Fafnert, igazából pl. itt a fórumon egy emberben sem bízom, hogy hasonlóan tudná szeretni ezt a franchise-t. És mégis úgy érzem, hogy ezt nagyon kár kihagyni, hogy ezt a sorozatot "dédelgetni" kell, élvezni kell, hogy nem lehet a karaktereit nem imádni... Szerintem nem csak a mecha fanok szórakoznának jól rajta... de szinte biztos, hogy csak a kellő mennyiségű buta mechához szokott közönség az, aki elsőre képes elnézni a hibáit. Mert el kell. Anélkül a Fafner nem lehet ennyire óriási utazás. De ezt nem nehéz kivitelezni, és baromira meg is éri (igen, még úgy is, hogy tart a végtelenbeXDD), szóval hajrá!


Romantika és ship-kérdés???

Szándékosan nem emeltem ki eddig senkit a karakterek közül, mert bár nagyon szeretem a főszereplőket, önállóan nem működnek úgy, mint más nagyobb kedvenceim. Fontos a közösségben betöltött szerepük és a társaikkal, barátaikkal, családjukkal való viszonyuk. Így élnek igazán... egyébként maga a történet nem teszi őket túl sokoldalúvá, fejlődésük talán így is jobb a shounenes példákhoz képest, de nem egyénenként hangsúlyosak, hanem együtt, egymásért.
Nagyon szigorúan egy, őszintébben pedig három főszereplőt nevezhetünk meg. Makabe Kazuki, mint legjobb mecha pilóta és a sziget haderejét vezető parancsnok fia, Minashiro Soushi, a "bennfentes" tini - többet és előbb tud a dolgokról, mint a többi gyerek - kis zseni, a pilóták irányítója, később ő is epicmenő mecha pilóta lesz, és Toomi Maya, a legjobb női pilóta, a két srác barátja.
És igen, az ember az elején, a hasonló mechákból kiindulva várja köztük a szerelmi háromszöget. Hogy barátságukból végül Kazuki és Maya között alakul valami, amit majd Soushi vagy fájlal, vagy talál másik lányt... vagy bármi hasonló. Egyik sem történik meg. A cuccban eltelt kb. 6-7 év... de már az elsőnél is érződött, hogy a készítők mintha nem akarnának ebbe az irányba haladni... pedig megjött a másik csajszi Kanon személyében, aki egyértelműen szerelmes Kazukiba, tovább bonyolítva a románc lehetőségeket. De az a helyzet, hogy Kazukinak mindenkinél fontosabb Soushi, amire a fiú rá is szolgál, mert a készítők így vagy úgy, de mindig kib4ARRGHHssznak vele (nem sajnáltatva, nyugi). Így persze adja magát, hogy a BL shipben több lehetőség van, eleinte a lányokkal próbáltam shippelni őket, bár még a nagyobb fujoshi menetem előtt jött a felismerés, hogy ez bizony itt nem működik. Viszont a mai napig nem tudtam eldönteni, hogy a fiúkat a készítők csak baitként nyomatják (nem látványosan, nem fanservice dúsan, semmi fullhomo, de fontoskodva, kiemelve törődnek egymással), hogy többet lássanak bele az erre fogékonyak - mert amúgy tényleg nézhető akár az egész csak testvéri, baráti, bajtársias szeretetnek... csak hát ez egyre több és gyanúsabb és már-már hülyeség... vagy tényleg ez megint egy burkolt bevállalás szeretne lenni... Szerintem nagyon az utóbbi, figyelve a dalszövegeket és a jeleneteiket. Mármint nem az a kérdés, hogy most van-e a cuccban BL utalás vagy sem: mert van! Mikor Kazuki flasheli, ahogy öleli őt Soushi, mikor együtt lógnak, mikor mindenkinék fontosabbak egymásnak, ofc együtt a legmenőbbek... Szóval a kérdés inkább az, hogy ez csak a női nézők becsalogatására és megtartására irányuló újabb szándékos húzás vagy emellett ténylegesen üzenni szeretnének vele, pl. hogy "a Fafner főszereplői egyébként melegek/akár még melegek is lehetnek, és akkor mi van?".XD Többen hivatkoznak rá "gay-mechaként", de szándéktól függetlenül a készítők valószínűleg sosem fogják átlépni ezt a más mechákban/shounenekben is fellelhető határt: különben rengeteg hetero srác néző hagyná ott a sorozatot. Hogy nekik miért nem tűnik fel esetlegesen ez a "bait vagy nem bait?", mert nincs a nézők képébe dörgölve, nincs semmi sem fanservice jelenetbe fürdetve (amit annak mondhatunk az a fiúk-lányok többször elő forduló pucérkodása, vagy a mókázás, amiket mechás átlagosságnál egy fokkal talán komolyabban, még több katonás természetességgel űz a cucc)... Továbbá nem tipikus bishounen dizájnról van szó... mondhatjuk, hogy így pláne nem gay... bár ezzel lehet vitatkozni... Soushi karakterdizájnja elgondolkodtató.XD Meg persze még mindig ott vannak velük a lányok, akiket szintén nagyon szeretnek, a sok-sok jó kapcsolat között pedig baromira nincs idő az állandó fightok miatt holmi románcba bonyolódni. Gondolhatnánk, de az a helyzet, hogy a mellékszereplők ezzel szemben összejönnek, házasodnak, gyereket nevelnek... szintén a pilótai, katonai munkájuk, az állandó harcuk mellet.
Mivel a szereplők közötti bensőséges kapcsolat miatt mindegyiküknek nagyon fontos mindenki (kb. tényleg nagy családként, testvérekként, barátokként szeretik egymást), így érthető, ha az egész megmarad ezen a szinten... Ahogy az sem lenne jól kivitelezve OOC számomra, ha Kazuki végül egyszer összejön Mayával... De az is érdekes, hogy eddig ebbe az irányba nem ment el a cucc (mondom a mellékszereplőknél igen), és az sem véletlen, hogy Kanon szerelme is plátói maradt. A mostani állás szerint Kazuki valószínűleg nem is igényel semmi ilyesmit... és minden erejével azon van, hogy segítsen Soushin, na meg a háborúban. Soushi pedig sarkítva és nem teljesen szó szerint értve már másodszor "halt meg" Kazukiékért, így jelenleg nem a BL-ship kontent gyártás a legfőbb gondja, én mindenesetre csak azt remélem, hogy még nem vár rá egy "harmadik halál"... Persze egyszer nagyon szép lenne, ha ez a shipem jól végződne... Hehe.
Egyébként a többi karakter párosát, romantikáját szeretem, és mindig nagyon aggódom értük, hogy ne özvegyüljenek meg... (basszus, eddig nem túl jó ebben az arány).


Jelenleg

Most novemberben jön a Beyond 7-9. része!!!!! A japán mozikba. T____T Szóval jövő tavasszal láthatom majd csak BD-n. De a spoilereket vadászni fogom, mint az előző részeknél, sajnos(xd) camripre senki sem vetemedett. A maradék 10-12. epizód is valószínűleg tavasszal érkezik (persze a mozikba), amire megint várhatok majd fél évet. Lényeg a lényeg, 2021-ben megtudjuk, hogy zárul ez az évad, ami rendkívül tetszik eddig, de még van mit egyengetniük benne... Remélem sikerül jobb zárást adni aktuálisan a karaktereknek... Bár abból kiindulva, hogy félidőnél most is megöltek egy mindenki számára kedves szereplőt... hát... inkább nem reménykedem. De tűkön ülök (még mindigXD), az biztos!
Válasz küldése