JoJo's Bizarre Adventure

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2019.06.10. 08:27 Te jóságos ég, ez a 20. epizód leírhatatlanul epic lett, zokszó nélkül 10/10-es epizód![...]
higashikata írta: 2019.06.10. 13:12 Anno elsőre megkönnyeztem azt a bizonyos jelenetet.
Na igen, kétségtelenül a part 2 egyik legerősebb jelenete. Szégyenszemre be kell vallanom, hogy mondjuk ez az ária aláfestés nekem totál nem rémlett, ellenben maga a jelenet így is rendesen megmaradt. Az egyébként is tetszik, hogy ebben a sztoriban a jófiúkon sincs azért örökös és mindenkire kiterjedő plot-shield,
SPOILER
(ha jól tudom, anno, amikor a manga kijött, kapásból elég "formabontó" húzás volt pl., hogy part 1 végén csak úgy kicsinálják a főszereplőt...)
viszont
SPOILER
Cézár halála így is az egyik legemlékezetesebb eddig a sorozatban számomra, ugye Joseph jellemfejlődésére rendesen rátett egy lapáttal, plusz ott volt az egyik fankomment, ami mindig eszembe jut: "Sajnálom, hogy ez a szereplő nem érhette meg a part 3-at, úgy megnéztem volna, ahogy Josephel már öregedő vén szivarokként is húzzák egymás agyát". :( Nem véletlen amúgy, hogy az Eyes of Heaven JoJo játékban (ahol az időutazással trükköztek), amikor part 2-be mennek vissza és elkezdődik az a Joseph-Cézár vita, aminek hatására utóbbi kvázi "elmegy meghalni", szegény öreg-Josephnek kb. PTSD-s reakciói lesznek és próbálja is rögtön másfelé vinni a beszélgetést. :cry: Ja, egyébként az openingeket is megéri mindig az adott part után újra figyelmesen végignézni, rengeted olyan dolog van bennük, ami vagy csak utólag esik le, vagy utólag is csak akkor, ha külön felhívják rá az ember figyelmét. Part 2 OP-ban ilyen volt pl. az ordító Joseph mellé berakott vörös gömb, ami nekem elsőre kb. fel sem tűnt, utólag viszont így: "Basszus, tényeg! O___O" Ja és ha már feljött ez a szereplő: Kata, lehet őt "Cézárnak" hívni? XD Tudom, hogy amúgy "Shízá", de angolban is "Caesar"-ra írták át, ami ugye magyarban meg "Cézár", szóval én az első megjelenése óta így hívom. :D Plusz ugye olaszföld, ahol egykor a rómaiak éltek, Ben-Hur-féle kocsiverseny Wham ellen, stb., szóval szerintem Araki sem véletlenül választotta ezt a nevet. XD (Pláne, hogy egyik interjúban mondta, amikor a karakterdizájnról kérdezték, hogy főleg a későbbi arcokban római szobrokról mintázta a szereplők testalkatát. Ez nyilván nem a kigyúrt állatokra értendő az eleje körül, hanem úgy part 4-5-től kezdve és onnan felfelé. XD Viszont úgy tűnik, hogy valamilyen szinten megfogta ez a történelmi kor. :)) Szal én ezzel a névvel is úgy voltam, hogy láttam pl., hogy a Pillar Men neveit is átírják és pl. "Esidisi" néven hivatkoznak az egyikre, de könyörgöm, az AC/DC, pont ez benne a poén. :D XDDD Abba meg már bele sem megyek, hogy mint utólag megtudtam, az amcsiknál a különböző jogi balhék elkerülése miatt egy csomó olyan stand-nevet is átírtak, amik együttesekre, vagy dalok címeire utalnak, szal pl. a Crazy Diamond Shining Diamond lett, ami szintén hülyeség, mert hát úgy szól a Pink Floyd szám, hogy "Shine On, you Crazy Diamond". XD
Junchi írta: 2019.06.20. 12:14 Szóval az első Jojo széria alapján kellemes meglepetésnek könyvelem el ezt a franchise-t, legalábbis messze fogyaszthatóbb, mint az átlag shounen címek, szóval valamikor folytatom a Stardusttal, erre meg adok egy 7alá/10-et.
Örülök akkor, hogy végül ízlett. :lol: Btw, a spoileres részhez:
SPOILER
amennyire emlékszem, ez a "mi a fene történt Joseph szüleivel pontosan?" kérdés az egész part 2 alatt eléggé a levegőben lógott, szóval én valahogy természetesnek vettem, hogy a végére ezt a szálat is el kellett varrni valahogyan. Aztán gondolom akkor Araki úgy volt vele, hogy mennyivel menőbb már, ha Lisa Lisa az anyja, mintha elintézi annyival az ő halálát is, mint George Joestarét, hogy "megölte egy random vámpír, oszt kész". ^^" Meg amit Kata írt, az is benne van. XDDD Emlékszem, az egyik utolsó részben lévő jelenetben, amikor ott állnak mind egy hajón, Joseph olyan "citromba harapott" fejet vág (ami valszeg ilyen "a kemény, menő csávó hazatér"-fej akarna lenni, de... XD), mire valaki a kommentekben: "Látjátok ezt az arcot? Ez annak az embernek az arca, aki most realizálta magában, hogy gyakorlatilag a saját anyját kukkolta." XDDDDDDD
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Szerintem lehet nyugodtan Cézárnak hívni, a Shizázás a japán nyelvtan áldásából fakad.
A többi név átvariálására pedig egyértelműen a jogi hisztik elkerülése miatt került sor. Az már más kérdés, mennyire vérgagyi. Pl a mangában anno Polnareff Eifel vezetéknevet kapott, mintha az eredeti névtulaj annyina nagy arc lenne mostanában, de oké. ^^"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja, apropó, rémlett, hogy valamire még akartam itt reagálni, meg is van:
higashikata írta: 2019.06.07. 15:26
SPOILER
Egyébként Hirohiko eredeti ötlete az volt, hogy egy olyan trilógiát tegyen le az asztalra, aminek első és harmadik etapjában ugyanaz a főgonosz, a második meg afféle "köztes" szálként szolgálna.

SPOILER
Mondjuk ezt annak fényében eléggé nehezen hiszem el, hogy Diót meglehetősen bénán "írta vissza" a sztoriba, mint főgonoszt. ^^" Legalábbis a megmenekülése eléggé hülyén jön ki, ugye a part 1-ben úgy tudtuk, hogy Jonathannal és a hajóval együtt Dio feje is megsemmisült, Erina pedig azt az üres koporsót használta "mentőcsónaknak", amiből Dio a hajón kimászott. Majd a part 3 azzal indul, hogy halászok az elsüllyedt hajó roncsainál kutakodva kiemelik a koporsót és abból jön elő Dio. Na ez már önmagában egy plothole szerintem, amire kétféle verziót is hallottam megoldásként, de mindkettő eléggé érdekes. Az egyik, hogy két koporsó is volt a hajón, az egyikbe mászott bele Erina, a másik meg a hajón maradt és ebbe bújt bele Dio, miután már rácsatlakozott Jonathan testére. Ez annak fényében érdekes, hogy mi a fenéért vitt volna oda Dio egy másik koporsót is, amikor kb. mindig csak magára gondolt és a hajóra is abban a tudatban ment, hogy "vagy átveszem a teste fölött az irányítást, vagy mindketten ott pusztulunk". A másik verzió, amit hallottam, hogy ez ugyanaz a koporsó, csak "többrekeszes", Erina befeküdt az egyik rekeszbe, majd Diónak még pont volt annyi ideje, hogy szintén bevonszolja magát a másikba. Ez viszont szerintem az előzőnél is röhejesebb magyarázat, egyrészt mi ez, hogy "többrekeszes koporsó" és főleg mi célból? :D Másrészt oké, tegyük fel, hogy igaz. Akkor ha jól értem, ez a koporsó érte el Amerika partjait és ebből mentették meg Erinát. Ezután hogy a fenébe süllyedt vissza pont a hajóroncs mellé, ahonnan később kihalásszák és ami valahol félúton van Anglia és Amerika között, az Atlanti-óceán közepén? XD Szóval nem tudom, én eddig mindenhonnan azt hallottam, hogy Araki eredetileg az egész Diós szálat part 1 végével le akarta zárni, csak aztán (főképp a karakter népszerűsége miatt) part 3-ra visszahozta, de kb. pontosan ezért is van ilyen sután megmagyarázva történetileg, hogy pontosan hogyan, mert ezt már utólag találta ki. Szal ha én eleve úgy írnék egy sztorit, hogy "ez a szőke fazon még visszatér majd másodjára is, mint főboss", akkor azért többet agyalok ezen a részen, vagy eleve egyértelműbbre írom a part 1 végét, hogy bár halottnak tűnjön, de utólag sokkal könnyebben meg lehessen magyarázni, hogy hogyan élte túl.
Amúgy nem Arakit akarom savazni, nagyon bírom én őt, meg a mangáját is, csak akármikor hallom, hogy ő ezt vagy azt mennyire tudatosan és idejekorán eltervezte, valahogy mindig nehezemre esik elhinnem (még akkor is, amikor ő maga nyilatkozza ezt XD), mert egyszerűen a cucc sokszor még egy adott parton belül sem mindig teljesen konzisztens, nem hogy még partokon átívelő sztori-, illetve karakterelemek esetében. (Erre ugye Junchi is utalt itt fentebb, volt valami "nem szabad a sztoriba túlzottan belegondolni, mert akkor elég sokminden borul", vagy milyen mondata. XD) Amiben jó, azok a poénok, fightok, extravagáns karakterek (úgy dizájnban, mint stílusban :D), sztoriban viszont szerintem pont nem túlzottan erős. (Pl. lehet említettem már itt valahol, de Rage ezen fanboy postjában sem értem ezt a részt, hogy "Aki pedig olyan mangát akar olvasni, amelyet olyan ember ír, aki 400 fejezettel korábban történt eseményekre is pontosan emlékszik és konzisztensen használja azokat fel, olvasson egy kis JoJo's Bizarre Adventure-t (vagy nézzen egyéb, ehhez hasonló régebbi shounent). ;)" Szal ez azért megint erős túlzás szerintem, úgy Arakival, mint a régebbi shounen mangákkal szemben, szal azért akkoriban is volt nem egy történetileg csak úgy összehányt, egymásra dobált sztori. XD Mondjuk azt természetesen én is aláírom, ha már erről szólt az eredeti post nagy része, hogy a Bleachnél mérföldekkel jobb a Jojo. XD) Szal az ilyen "fú, de meg volt írva előre és milyen konzisztens volt végig!" shounen cuccok közül százszor hamarabb ugrik be mondjuk egy FMA vagy akár egy Shingeki, míg a Jojóval kb. úgy vagyok, mint a "Rumiko összessel", hogy szintén imádom, de pont nem a sztori az erőssége. XD Ez meg már csak fanspekuláció a részemről, de szerintem ezt a Doctor Who-féle partokra bontott sztorit is pontosan azért találta ki Araki, mert ő is tisztában volt vele, hogy ha ez mondjuk olyan szinten szólna évtizedeken át ugyanazokról a karakterekről, mint teszem azt a Dragonball, akkor először is baromi hamar ellaposodna az egész, másrészt finoman szólva is kurva nehéz lenne fejben tartania, hogy 300 fejezettel korábban épp ki mikor mit csinált/mondott, stb. Így magával is csak jót tett, mert az egyes partok csak lazán kapcsolódnak egymáshoz, 1-2 kari, meg történeti elem visszaköszön, de ezeken túl nyugodtan variálhatja a korszakokat, az idősíkokat és helyszíneket, a Hamont kicserélheti Standekre, stb. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A
SPOILER
Diós
részhez:

Szóval igen, azt tudtam, hogy a part 3-ra visszahozzák a tagot (ugye ezt szerintem az is vágja, akinek kábé semmi köze nincs az egész franchise-hoz, lévén a Jojo mémek 70%-a a Stardustra épít, az ominózus ORA ORA-MUDA MUDA-ROAD ROLLER-ZA WARUDO meg velősen túlhasznált - kedvencem ez a Tom & Jerrys, szal még úgy is briliáns, hogy nincs is még meg a konkrét viszonyítási alapom rá), viszont a part 2 végén enyhén nem értettem, miért
SPOILER
mutatják a kihalászott koporsót, szóval az leesett, hogy ezzel szándékozzák Diot visszahozni a sztoriba, de aztán valami hasonló játszódott le az én fejemben is, mint amit Titkos hoz a spoilerben. Mondjuk nekem már az sem tiszta, hogyha part 2 elején maga Joseph meséli el Erina megmenekülését, meg a megmentett gyerek esetét, akiről még azt is tudja, hogy hozzáment Erina fiához, aki történetesen az apja, akkor hogy a fakkomba nem vágja le, hogy a megmentett csecsemő Lisa Lisa, vagyis az anyja? Úgyhogy igen, többek közt ezekért is mondom, hogy bár valahol erőltet mindig valami sztorit a cucc, de nagyon nem ez miatt szerethető. :D
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Dio annak idején túl nagy ziccer volt ahhoz, hogy kihagyja, ezért nem tudom kárhoztatni.
Viszont a feledékenysége miatt megehetné egy kutyafejű ló. :V Nem a sztori plothole-okra gondolok, mert azok időnként még viccesek is, de az, hogy minden part-ban variál a harcrendszerben...
SPOILER
Pl a Part 3-ban elsüti Lovers kapcsán, hogy a Standek mérete szabadon változtatható, ehhez képest kurvára elfelejti, aztán a Part 6-ba bedob egy olyan Standet (az volt asszem Go Go Dolls talán? ^^"), amelyik magát és az ellenfelet is lekicsinyíti. :wtf:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ha már elkezdeni még mindig nem kezdtem el a part 3-at, tettem egy olyasféle tiszteletkört, hogy úgy nagyjából utánanézzek, mit várhatok a cucc többi felvonásától, és azt kell mondjam, nagyjából mindegyikben van valami, ami miatt mérsékelten/kimondottan (épp melyik) érdekelnek (leszámítva a part 5-öt).

A part 3 Dio visszatérése, a standek behozása és a mémek alapját szolgáló csaták miatt.
A part 4-ben állítólag a villain nagyon ott van a szeren.
A part 6-ban végre női JoJo a főszereplő, ráadásul egy női börtönben játszódik.
A part 7-ben Amerika parttól partig átszelése mindig jöhet, ráadásul visszamászunk a XIX. századba.

Btw a mangákat olvassa valamelyikőtök? Kata tuti. :D Más?
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Én meg közben szép lassan lecsorgattam a Part 1-et, remélem a Part 2 már tényleg jobb lesz. Nemcsak itt, máshol is mondták, hogy a Part 1 a legunalmasabb része a szériának, szóval bízom a javulásban :) a Part 1 amúgy önmagában nekem is egy 5/10 lenne amúgy.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Junchi írta:Btw a mangákat olvassa valamelyikőtök? Kata tuti. :D Más?
Anno 2015-ben, amikor rákattantam, egészen a Part 6-ig végignyargaltam,
SPOILER
Ha a Part 5 nem bűzlött eléggé az EVA-utóhatástól, akkor ez nagyon. Plusz ihlető forrást jelentett egy bizonyos Type-Moonnak... :V
de az annyira csalódást okozott nekem, hogy a Part 7-re időközben ráuntam. Valamiért nem húzott be, majd talán idén nyáron újrakezdem... (Btw, klasszikus értelemben a Part 6-tal vége van a JoJónak, a Párt 7 és 8 inkább spin-off sorozatok. Míg előbbi a Part 1, utóbbi a Part 4 ráncfelvarrása akart lenni. Emiatt vannak benne azonos nevek.)
SPOILER
A Part 6 végén mindenki megdöglik a g#*&-be, aztán bebasznak egy world resetet... Vagy 2-3 online mangaolvasót is felkerestem, mert nem akartam elhinni, hogy tényleg az a vége.
Emiatt alig mertem a 7.-be belekezdeni, lassan is haladtam vele.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mielőtt elfelejtem: Kata, visszajelöltelek MAL-on, csak én oda jó, ha félévente egyszer bejelentkezem, szóval a június eleji jelölésedet is most láttam meg. ^^" XD

Junchi: A mangába csak belenézegettem, nem rossz az sem, sztorira meg karikra kvázi ugyanaz, mint az anime, plusz a "weird style" is jelen van benne, szóval ez sem az anime sajátja, de az animált verzió valahogy mégis jobban rájátszik erre az egészre, szóval az anime után nézegetve a manga nekem picit mindig olyan "vérszegénynek" tűnt, hiába ugyanaz a kettő, így annyira arra nem függtem rá. Persze azért az egyes partok szinopszisait hozzád hasonlóan elolvastam, szóval az alaphelyzetekkel azért körülbelül tisztában vagyok.

Manga spoilerek part 6-7:
SPOILER
Bevallom, én kissé ettől a Kata által is emlegetett "world resettől" csináltam be, ugyanis jellemzően előszele szokott lenni annak, amikor egy alkotó végképp válságba kerül, az adott karikból/világból már nem tud mit kihozni, ezért kvázi "újraindítja" az egészet, ami persze érdemileg cseppet sem lesz jobb, mint az elődje, hiszen nem a karikkal/világgal volt baj addig sem, hanem az író lelkesedése/ihlete fogyott el. Szóval kissé aggódtam, hogy ez a JoJónál is valami hasonlót jelez, de aztán elolvastam, hogy a part 7 sztorija valami olyasmi, hogy egy fazon meg akarja szerezni Isten szemeit, hogy azokkal minden embert a Földön dinoszaurusszá változtasson, akkor egyből megnyugodtam, hogy Araki a sorozat esszenciáját, vagyis a "bizarr kalandokat" továbbra is biztos kézzel szállítja nekünk. :lol: (Most lehet itt keverek valamit, de nekem ilyesmi plot rémlik abból az arcból, Kata max kijavít, ha nagy hülyeséget írtam. XD)

Part 6 végével kapcsolatban: lol, azt ugyan tudtam, hogy a hetestől kezdve új idővonal kezdődik, de azt nem, hogy előtte még Araki tol az egészre egy End of Eva-t. :dirr: Jó, szerintem itt arról lehetett szó, hogy abból az idővonalból többet már nem tudott/akart kihozni, viszont ha nem csinál egy nagy világvégét, akkor ugye a fanok hőbörögtek volna, hogy mire fel ez a nagy reset, ha még ott vannak a régi karik is, így hát "megoldotta a dolgokat" másképp. :dirr: Kata, de akkor a part 7 kvázi ugyanaz a világ, csak "újjászületve" (tehát az End of EVA ending után járunk több millió évvel ugyanazon a Földön XD), vagy pedig ezt úgy kell elképzelni, mint a Marvel/DC világokat, hogy több párhuzamos Föld van és a part 7-től kezdve egy másik Föld sztorijába kapcsolódunk be? Mert nekem ez utóbbi tűnt helytállónak, csak akkor meg ugye tényleg kár, hogy mindenkit kivégzett Araki az "első Földön", de erre meg az a tippem, amit itt fentebb írtam, hogy akkor a fanok örökké azon háborogtak volna, hogy "de miért nem Jotaro-kun és további ismerősei kalandjait követjük nyomon továbbra is???" XD Amúgy mit mondjak, ezt a világvége-endinget egyfelől tényleg erősnek érzem, szal azért ez alapvetően mindig is egy FUN cucc volt, még akkor is, amikor hasonló gonosz bukkant fel (pl. part 2-es Cars, aki lazán kiirtotta volna a teljes emberiséget, ha Josephet sikerül kinyírnia), szóval nekem ez eleve távol áll egy ennyire dark/komoly témától, mint hogy az egész világ őslevessé változik, vagy nem tudom, Araki ezt hogyan oldja meg. XD Másfelől viszont a kivitelezés sem mindegy, szal lehet, hogy nézve/olvasva kevésbé lesz gagyi, meg azt remélem, hogy ha már ez a dolog bekövetkezik, a gonoszt azért előtte ismét lenyomják. XD (Szal mint ahogy Jonathan halála sem cseszett fel, pedig amikor először hallottam még megnézés előtt, némileg húztam rajta a számat, de nézés közben teljesen okés volt, illett is a karakterhez, az önfeláldozás/hősiesség-faktor is jelen volt, illetve szépen keretbe foglalta az egész part 1-et, hogy Dio és Jojo megismerkedésével indult és a halálukkal ér véget. Ha a part 6-ot is hasonlóan lesz képes előadni Araki, akkor talán még a világ pusztulását is megbocsátom. XD)
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

SPOILER
Őszintén? Még annyira nem mélyedtem el a Part 7-ben, hogy a főgonosz szándékait ismerjem. Az biztos, hogy egy Diego Brando is van benne, de Valentine lesz úgyis az érdekesebb...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A t. fórumozók Jojo-szekvenciája látta már ezt a chartot? Majd gondolkodom a kitöltésén, ha legalább a part 3 végére értem, de persze úgy lenne igazán buli, ha lement volna már minden évad.

Btw elég gyorsan haladok most az SDC-vel (thx to kedv és idő), le is ment az első fele, ami igencsak ramaty volt ezzel az önismétlő monster of the week jellegével, meg a sztori majdnem teljes hiányával, ráadásul az sem segít sokat, hogy Joutarou messze az eddigi leggyengébb JoJo, legalábbis számomra, szal ennél a statikus, üres vázlatnál még Jonathan naiv white knight karakterét is jobban kedveltem.

Ellentétben az SDC második fele eddig főnixmód szárnyal. A formula nagyjából ugyanaz, mégis sokkal változatosabb, érdekesebb, lendületesebb és nem utolsó sorban humorosabb, mint az első fele volt + az új ellenfelek is egész emlékezetesek (kivéve azt a gyökeret, amelyik az árnyékával gyerekké változtat).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2019.07.20. 18:57A t. fórumozók Jojo-szekvenciája látta már ezt a chartot? Majd gondolkodom a kitöltésén, ha legalább a part 3 végére értem, de persze úgy lenne igazán buli, ha lement volna már minden évad.
Chartozni mindig lusta voltam, de amúgy érdekes és még nem került elém. :)
Junchi írta: 2019.07.20. 18:57Btw elég gyorsan haladok most az SDC-vel (thx to kedv és idő), le is ment az első fele, ami igencsak ramaty volt ezzel az önismétlő monster of the week jellegével, meg a sztori majdnem teljes hiányával, ráadásul az sem segít sokat, hogy Joutarou messze az eddigi leggyengébb JoJo, legalábbis számomra, szal ennél a statikus, üres vázlatnál még Jonathan naiv white knight karakterét is jobban kedveltem.

Ellentétben az SDC második fele eddig főnixmód szárnyal. A formula nagyjából ugyanaz, mégis sokkal változatosabb, érdekesebb, lendületesebb és nem utolsó sorban humorosabb, mint az első fele volt + az új ellenfelek is egész emlékezetesek (kivéve azt a gyökeret, amelyik az árnyékával gyerekké változtat).
Na, az első bekezdésben remekül összefoglaltad, miért raktam anno EP 8-10 környékén parkolópályára a cuccot, ahol azóta is pihen. ^^" Igyekszem erőt meríteni a második bekezdésből, hogy folytatni tudjam. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2019.07.20. 19:18 Na, az első bekezdésben remekül összefoglaltad, miért raktam anno EP 8-10 környékén parkolópályára a cuccot, ahol azóta is pihen. ^^" Igyekszem erőt meríteni a második bekezdésből, hogy folytatni tudjam. XD
LOL? Én abban a hitben éltem, hogy te valahol part 4 körül jársz már, és a part 3-at már rég letudtad. :D Valahogy túl sokat promóztad ezt a franchise-t, szal végül ehhez a konklúzióhoz jutottam, de akkor úgy tűnik, a közkedvelt Titkos esete a Dirty Pairrel fenoménhoz lett ezúttal is szerencsénk.

Egyébként az utóbbi időben indokolatlanul sok időt töltöttem a Jojo fanbase berkeiben, és bár ennek is megvan azért a maga toxikus vonulata, akiket szívlapáttal kéne agyoncsapkodni, viszont őket leszámítva egész tűrhető a fandom, legalábbis nem érzem cikinek, mikor kimondottan Jojós felületeken járok és valahogy átszellemülök arra az időre. Mondjuk ahhoz, hogy a cucc tényleges rajongójává váljak, ahhoz nagyon sokat kellene még tepernie, bár momentán megelégednék egy tényleg a saját szájízemre írt parttal is. Valamennyire a 6-ban, meg a 7-ben reménykedek, amik ezután jönnek.

Nem mellesleg megtanultam egy fontos kifejezést is, szal végül örülök, hogy a part 1-től kezdtem, megtartva a megjelenési és kronológiai sorrendet is: part skipper. Ez akkor sem leszek, ha momentán a part 5-től valahogy kimondottan félek, olyan rohadt unszimpatikus kisugárzása van...
Avatar
Sentry
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.05.01. 20:59
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Sentry »

Junchi írta: 2019.07.22. 17:46egész tűrhető a fandom
Valószínű csak különböző helyekre jártunk, de én például a legtöbb fb-s (oké, ez már alapból hátrány) közegben nem ezt tapasztaltam:D bár az is tény szerintem, hogy az ún. rajongók legtöbbje pusztán a mém kedvéért ölelte annyira keblére a sorozatot, és ez odáig fajult, hogy ha mondasz róla bármi negatívat, egyesek meg akarnak lincselni.

Pedig én nem vagyok különösebben elájulva tőle. Egyelőre part 4-ig jutottam, és a többségről nem vagyok túl jó véleménnyel. A part 1-re nem is emlékszem, talán a 2 tetszett a legjobban. Számomra talán Joseph volt eddig a legjobb JoJo, és Zeppeli a legjobb sidekick, a Pillar Meneknek meg rohadt jó zenéje volt. A part 3 ellenben legalább a feléig borzalmasan unalmas az epizodikusságával, igazából nálam is csak az Oingo Boingos részek mentették meg, amik kivételesen zseniálisak, de a legnagyobb részén én szenvedtem, noha azért akadt egy-két szereplő, akit tudtam kedvelni (Kakyouin és Polnareff).

Ellenben a part 4 egyelőre el is vette a folytatástól. Sok helyen hallottam, hogy jónak tartják a hétköznapi iskolai környezet és a karakterek miatt, de ez csak akkor működik valakinél, ha kedveli is őket, márpedig én talán egy kivétellel szinte mindenkit gyűlöltem közülük. Előbb-utóbb ráveszem magam a folytatásra, mert nem szeretek félbehagyni dolgokat, de őszintén, nem vagyok túl bizakodó.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^FB nekem kiesett (amúgy sem vagyok oda regelve), viszont a többi helyen, ahol megfordultam (reddit például, pedig azt is tiltja a vallásom) vagy huzamosabban is belemásztam a dolgokba (Jojo wikia, illetve /a/-n mindig volt legalább egy thread, mikor felnéztem), egész normális volt a légkör.

Amúgy túlzottan nagy kedvencemmé nekem sem vált eddig a cucc, viszont ahhoz képest, hogy mennyire nem vártam tőle semmit, egész jól teljesít, ahogy az átlagsónenkhez viszonyítva is. Ja, és cosplay alapanyagnak sem utolsó, sőt egész pofásak a fanartok is, szal külön Jojo foldert kellett nyissak a napokban. (Rég nyitottam utoljára bárminek is külön mappát. :D)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2019.07.22. 17:46LOL? Én abban a hitben éltem, hogy te valahol part 4 körül jársz már, és a part 3-at már rég letudtad. :D Valahogy túl sokat promóztad ezt a franchise-t, szal végül ehhez a konklúzióhoz jutottam, de akkor úgy tűnik, a közkedvelt Titkos esete a Dirty Pairrel fenoménhoz lett ezúttal is szerencsénk.
:lol: Olyasmi, bár azért a DP annyiból "durvább" volt, hogy azt konkrétan úgy promózgattam, hogy egyetlen epizódját nem láttam teljesen az első percétől az utolsóig, csak így beléjük nézegettem. XD A Jojónál azért mégis mögöttem van már másfél szezon, csak ahogy azt te (illetve most már Sentry is) írtad, a Stardust első fele bizony egy unalmas "fillerszezon", én amikor elkezdtem és láttam, hogy ilyen, még a mangát is csekkoltam gyorsan, hogy "Ez tényleg abban is ugyanígy benne van, vagy az animéseknek kellett valamilyen oknál fogva elhúzniuk a sztorit?" És igen, benne van... ^^" Szóval mondjuk úgy, hogy most erőt gyűjtök a folytatáshoz, hogy átlendüljek eme kritikus részen. XD Viszont az ajánlgatásoknál annyit azért felhoznék mentségemre, hogy amikor így félig (vagy egészen XDDD) látatlanban ajánlgattam animét, jellemzően akkor sem találkoztam utólag elégedetlen ügyféllel. :lol: Szal a DP-nél Dodgerst vagy kit biztattam anno, hogy nézze meg és nem jött hozzám utólag olyan szöveg kíséretében, hogy "Titkos, micsoda szart sóztál te rám???", nálad pedig itt a postjaid alapján szintén úgy tapasztalom, hogy ha all time favourite nem is lesz, de bőven berántott a Jojo. :D
Junchi írta: 2019.07.22. 17:46Nem mellesleg megtanultam egy fontos kifejezést is, szal végül örülök, hogy a part 1-től kezdtem, megtartva a megjelenési és kronológiai sorrendet is: part skipper. Ez akkor sem leszek, ha momentán a part 5-től valahogy kimondottan félek, olyan rohadt unszimpatikus kisugárzása van...
Én ezt még nem hallottam, de igazából értelmét sem látom. Oké, a Jojónál valóban nem kapcsolódnak egymáshoz annyira az egyes arcok, mint általában a többi shounenben (gondolom ezért is hívják őket "part"-oknak "arc"-ok helyett, legalábbis ez a "headcanonom" ezzel kapcsolatban XD), de így is bőven hordoz mindegyik annyi sajátos stílust, "ízt", ami miatt megéri őket "végigszenvedni".
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Junchi írta:momentán a part 5-től valahogy kimondottan félek, olyan rohadt unszimpatikus kisugárzása van...
Hogy tápláljam egy kicsit a félelmeidet: https://katamegmondja.wordpress.com/201 ... part-5-ot/
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Update: Nemrég kaptam engedélyt arra, hogy ezt a blogbejegyzést kitegyem egy bizonyos JoJo Hungary FB-csoportba. Tartok tőle, hogy a kövi Conon ezek élve fognak elásni miatta... :drop:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Kata

A spoiler-figyelmeztetős részig olvastam csak (a poént azért mégsem akarom lelőni), szóval majd visszatérek rá, miután abszolváltam a part 5-öt.

Amúgy nem tudom, de nekem az ottani Jojo valahogy rendkívül ellenszenves (bár a GioGio név poén) így külsőségei alapján, de nah... insert "ne a borítója alapján ítéljük meg a könyvet" közhely. Viszont azt olvastam, hogy a part 6 annyira nem hatotta meg a japánokat, szóval most ki tudja meddig kell az animéjére várni, amit valahol sajnálok, mert ez a női börtönös sztori pont érdekelt volna.

Egyébként elkezdtem azóta a part 4-et, de már most akad egy karakter, akitől agyérgörcsöt kapok (Koichi), "kedvenc" Kaji Yuukim pedig csak fokozza kínjaim skáláját. (Imádom, hogy már megint affektálva visong...)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Koichi még a magabiztosabb pillanataiban is ilyen lesz, szal barátkozz meg a gondolattal. :V
(Azt hittem, hogy az első OP-ra fogod mondani, milyen agykurjongató...)

Btw, az Eyes of Heaven játékban anno Romi Park szinkronizálta, az sokkal elviselhetőbb volt. Bár a várakozások ellenére egyedül Okuyasu seiyuuját emelték át az animébe a Part 4-es sleppből, így Kamiya Hiroshit is meg kell nélkülözni egy ideig a franchise-ból...

A Part 6-hoz csak annyit, hogy remélem nem lesz belőle semmi. Ha pedig mégis, legalább Miyuki Sawashiro kapja meg Jolyne szerepét. (Fate/Apocryphás Mordred után szabadon...)

A blogbejegyzéshez két dolgot:
- Eredetileg a spoileres figyelmeztetést egy visszatérő karakter miatt tettem ki. Nem részleteztem konkrétan, de úgy gondoltam érdemes feltüntetni.
- Kb egy nap leforgása alatt az állítólagos rajongók közül egy csajszi privátban megírta, hogy egyet ért velem, két csoportban tettem közzé és azokból összesen 3 reakció érkezett, abból egy volt hajlandó részletesen kifejteni a véleményét, egy csak "kiegészítéseket" tett (aztán amikor belekérdeztem, persze hogy neki állt feljebb), egy meg csak annyit böfögött oda, hogy "elmondhatja magáról, hogy találkozott egy olyan emberrel, akinek teljesen más a véleménye" (nem pontos az idézet). [Született széllelszembe-pisilőként frankón fel tudom magam mérgelni az ilyen megjegyzéseken, és persze hogy én lettem az ügyeletes hibár érte abban a "rajongói csoportban". Ahol egyébként sokan imádják a Part 5-öt, de érvet ennek megigazolására egyik se írt volna...]
Tanulság: Hiú ábránd azt gondolni, hogy a JoJo-rajongók értelmesebbek más fandomoknál. Finoman fogalmazva...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Part 4

Több gond is van Araki writingjával, amik már menet közben, az előző partokban is kezdtek szépen kirajzolódni, de most, a part 4-re vált csak igazán egyértelművé a dolog. Csak felsorolás szintjén:
- Túlságosan sok időt vesz el, mire eljutunk A-ból B-be, rengeteg az írói meander és felesleges vargabetű,
- félelmetesen formulatic tud lenni helyenként,
- a karakterek (kevés kivételtől eltekintve) dobozva vannak zárva és/vagy be vannak skatulyázva,
- a konzisztencia sokszor teljes hiánya,
- sok jó ötlete van, de mintha nem tudna velük az esetek 80%-ában mit kezdeni.

A part 4 felállása is nagyjából a következő: Középszerű slice-of-life + világ- és karakterbemutatás -> a főszál előkerülése -> a főszál megrekesztése, hogy megint lehessen monster of the week-et tolni (de gyűlöltem azt a szakaszt, mikor Kira apja a nyíllal stand-usereket alkotott...) -> visszatérés a főszálhoz. Annyiban újító, hogy legalább megszabadult a part 3 kínkeserves formulájától és több lappal játszott, csak nem a legjobbakkal. Ja, és a karaktergárda valami égetnivaló lett az egész part 4-ben, szóval itt azért nagy a visszalépés (főleg, amit Joseph-fel művelt, arra nincs mentség). 4/10 lenne ezeket összegezve, DE!!! van itt valami, vagyis inkább valaki, aki két egész pontot hozzátudott csapni a végértékeléshez, álljon is itt a neve Caps Lockkal, kiemelve:

ALL HAIL KIRA YOSHIKAGE-SAMA!!!!!44

Zseniális karakter, az anime-történelem egyik legjobb főgonosza imo. Nem akar semmi világuralmat, meg hasonló baromságokat, nincs Disney-főgonoszi kisugárzása. Egy végtelenül introvertált pali, a tipikus kisvárosi sorozatgyilkos nem annyira tipikus archetípusa, aki nem szeret harcolni, meg egyáltalán a figyelem középpontjába kerülni, intelligens és racionális, de közel sincs gary stu-i szintre lebutítva, céja pedig mindössze annyi, hogy csendes életet éljen, fenntartva a status quot. Valahányszor a képernyőn van, mindig történik valami, mindig kap valamennyi karakterizációt és egyáltalán meghűl az emberben a vér ettől a tagtól, pontosan azért, mert annyira realisztikus és mértéktartó. Hihetetlenül komplex szereplő, egyszerűen sajnálom, hogy pont egy shounen animébe keveredett, mert nem itt lenne a helye. A Monsterben kiválóan muzsikálna, vagy ha már ragaszkodunk a standje révén a természetfelettihez, akkor Killer Queennel csont nélkül megállták volna a helyüket a Gungrave-ben is akár. Morikawa Toshiyukinak pedig taps, nagyon rég hallottam már villain szerepben.

Úgyhogy köszönöm, Kira, egy új kedvenc karakterre bukkantam a személyedben, részvételed pedig 6/10-ig segítette föl az animét, amihez leszerződtél.

Jöhet a part 5! (ZOINKS!)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Tudtam én, hogy Kira elnyeri a tetszésed. :D

Amúgy a Part 4 a legkommerszebb így is az egész szériában, a karakterek instant kretének (bár a mangaka állítása szerint többet is ki akart hozni a sorozatból, csak a Shueisha szerkesztősége nem engedte, ki tudja) és feleslegesen lógnak a levegőben, a horror helyét időnként a poénosabb(nak szánt, de helyenként annak is gyenge) kontentek veszik át, de legalább Kira tesz róla, hogy ne egy Barátok közt Animated Edition legyen belőle... :V

(Félre ne értse senki, elvoltam anno a Part 4-gyel, de nem hozta azt az újítást, amit a Part 3 után vártam tőle. Hiába kapott több alkotói szabadságot Hirohiko, úgy éreztem, csak azért tossza be Jotarót és Josephet, hogy ne pártoljanak el a fanok... :P )

A Part 5 nem jobb, de arról már megírtam a véleményemet, so Part 3 still the best! :V
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

higashikata írta: 2019.08.10. 11:00 Tudtam én, hogy Kira elnyeri a tetszésed. :D
Valahol egyébként én is, már képek alapján volt egyfajta meggyőző kisugárzása, de arra már tényleg nem számítottam, hogy egy ennyire jól megírt, hatásos karakter rejtőzik mögötte.
higashikata írta: 2019.08.10. 11:00a karakterek instant kretének
Az még hagyján, de nem is működnek igazán. Most őszintén, Jousukéről (a FŐHŐSRŐL!!) mit lehet elmondani, azon kívül, hogy lemásolta a megmentője frizuráját, akinek még a nevét sem tudtuk meg? Meg egyáltalán nem éreztem ennek a csávónak a jelenlétét, annyira egy semmilyen, jellegtelen karakter volt, komolyan mondom, visszasírtam Joutarót. :'D

Mondjuk Shinobut pozitívumként még azért kiemelném, nem is méltattam az előző postomban, pedig ő eddig a best Jojo girl számomra, és most nem csak azért, mert Kirához van köze, hanem azért, mert érdekes volt egy fontos, mégis az egész harcokból/standezésből kimaradó szereplő nézőpontja. Oké, Hayato is valami hasonló akart lenni, de ő inkább irritált. A másik meg, hogy ritkán látni késő 20-as éveiben levő női szereplőket, akik nem csak kitchen waifuk, hanem többek annál, meg érdekes volt ez az újraébredő szexuális vágya, miután Kira
SPOILER
ugye átveszi Kousaku helyét, akiben végül is meglelte a férfit, aki hiányzott a boldog házasságából.
Komolyan, itt még egy ágyjelenetet is simán megnéztem volna, mert egyszerűen elbírta volna a cucc, még Kira karakteréhez is hozzátett volna nem is keveset.

Egyébként, ha már Araki és part 4: Ezt láttátok már? Maga Araki sorolja fel a számára tíz legemlékezetesebb karaktert. Jousuke első helye kicsit meglepő mondjuk, Kira második helye nojsz, viszont mit keres ott Shigechi, ráadásul Dio előtt? Oké, Dio nekem elég nagy csalódás lett végül, de azért nah!
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Láttam, de nem igazán hozott lázba.

Saját bevallása szerint az egész Part 4-et személyes dolgokkal fűszerezte, pl a M-prefektúra S-városra utalás a Miyagi-prefektúrában található Sendai városára vonatkozik, amely Hirohiko szülővárosa. Josukét az akkoriban számára kedves Prince-ről (mármint a zenészről), Kirát külsőre David Bowie-ról mintázta. Mentalitását tekintve utóbbiban Patrick Batemant, Ted Bundy-t és az otaku gyilkost véltem felfedezni. Nem hiába szoktam a "japán Psychóként" hivatkozni rá.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Lol'd.

Nem lett olyan jó, mint a korábbi Diós, de azért ezt is eltalálták, ráadásul thumbs up, amiért a végén Kira Tomshikage diadalmaskodik! (Valahogy ennek a változatnak drukkoltam a part 4-ben.)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: JoJo's Bizarre Adventure

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Junchi írta: 2019.08.10. 08:52 Jöhet a part 5! (ZOINKS!)
Nem szeretnék követelőző lenni, de hadd kérdezzem meg, hogy az mikor fog megtörténni? ^^"
Válasz küldése