Orange

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Orange

Hozzászólás Szerző: Surci »

Megnyitom a Narancs-topicot, úgyis többen nézzük innen. Ha admin-mod látja, kérem helyezze át ide a szezonosból az erre vonatkozó kommenteket.

A magam részéről nem tudok még túl sokat mondani azon kívül, hogy a karadesign kellemes, hangulatra pedig jó kis nyárias. Viszont nálam az lesz a döntő, mennyire lesz fontos benne ez a jövőbeli információs vonal, mert enélkül csak egy lightos SoL-nak tűnik, és nem a poénkodós fajtából. Remélem a tempón kicsit gyorsítanak, és hogy nem megy el (nagyon) melodrámába. Eddig semleges, a seiyuuk jók, nézzük tovább.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Viszont nálam az lesz a döntő, mennyire lesz fontos benne ez a jövőbeli információs vonal
SO MUCH THIS!!!!4

Szal jah, én is nagyon remélem, hogy a jövős szál nem csak egy háttér plot device, hanem érdemi szerepe is lesz és nem csak a szokásos tiniproblémákkal, meg szerelmi n-szögekkel fog elmenni az egész cucc. Akkor morc leszek.

Mindenesetre én szurkolok ennek az animének, már csak azért is, mert az utolsó értékelhető shoujo cím, amit láttam, az a Kimi ni Todoke volt még 2011-ben. Azaz 5 évvel ezelőtt.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Áthozom azért a korábbimat:
Eddig Orange, talán még jön hozzá 1-2 cucc (Amanchu?, 91Days és passz). Az első ep. tetszett (pretty powerpoles), de nem tudtam nyugton maradni attól a dramaturg húzástól, hogy a csaj nem darálta be magába egyből a levél teljes tartalmát (pl. max. első nap otthon; vagy csak nyilván nekünk, nézőknek nem így mutatták). Ha én ilyen üzit kapnék, hiába lenne az első gondolatom, hogy kamu és valaki szórakozik velem/para (ok Japánban vagyunk, szóval az lenne az első, hogy OMG ez tényleg én vagyok), akkor is azonnal végigolvasnám, amint tudom. Ok, ez csak szőrszálhasogatás, mert az persze jól jött ki, hogy órán/utána folyamatosan várta a megjósolt eseményeket, logikus, hogy azokra figyelt és nem haladt masszívan előre az olvasásában... De azért ez az adagolás, ez az üzi-tempó (már magukon a lapokon is az a pár sor...) tálalási megoldás annyira összeegyeztethetetlen volt velem, hogy simán legyűrte a kíváncsiságomat - amit nem volt nehéz, mert már az előzetes infókból tudni lehetett az első rész lényegét, de azért na. Csak ne legyen belőle tipikus shoujo - fél lépést előre, kettőt hátra - hangulat.
A karakterek szimpatikusak, szóval gyerünk tovább.

2. rész: Nahoszarakodó, csak ne váljon belőle túlságosan agoniza. Azért cukik voltak. Az op másodszorra is csak elmegy, az ending pedig mint egy koreai fullnyál dorama betétdala. Volt megint epic villanyoszlop, a csillogó hajtincseiket viszont még szoknom kell kicsit... egyfolytában őszhajszálakra asszociálok. A mögöttük lévő táblán magyar zászló volt. Vajon ha megmentik Kakerut, akkor vele jön össze? Vagy arról is van üzi, hogy Suwától lesz gyerek? XD Mindegy. Az előre ismert jövő eddig elég feszkóssá teszi hősnőnket, ami persze normális, de vajon normál (=spontánabb) esetben is ilyen sokáig tartott volna odaadni azt a bentós dobozt? Ez is mindegy. Melegem van. :drop:

Kimi ni Todoke?? Hát én azt sem számolnám, annyira fárasztó, na jó, kicsit talán értelmesebb volt, mint az azóta érkező suliromik, de szumma gyenge ez a műfaj. Nézzetek Itazurát, én mondom. XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep2

Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Catrin »

XDD relaaax
Kép

(Amúgy még mindig nem értem, hogy kedvelheted a Kimi nit, ha erre kiakadsz? Ott végig ilyen gyökkel tolták. XD)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nem csak a szerelmi szarakodás az, ami zavar, hanem, hogy láthatóan nem tud Hamasaki (a rendező) mit kezdeni az alapanyaggal. Valahogy nincs úgy igazán semmi eltalálva: sem a hangulat, sem az interakciók (utóbbiak külön... furcsák), sem a cselekmény íve. Olyan idegennek éreztem ezt a második részt vagy én nem tudom.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Én sem csak a szerelmire értettem a Kimi ni gyökjét (Orange-nál ez még elég semmi), szumma a tettek (viselkedések) és a hangulat döcögnek akár itt, akár ott. Hamasaki lehet nincs a toppon (nem is mindig szokott, pontosabban én még mindig mázlinak tartom azt az S;G-t), de inkább attól félek maga az alapanyag sem az igazi (amit persze lehetne egyengetni). Mindegy, ez még csak a 2. rész volt, hátha...XD Egyelőre már annak örülnék, ha nem egy rész/egy elnyújtott szarakodás lenne az ütem. :?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Erős a gyanúm egyébként, hogy a KnT "jóságát" leginkább a nosztalgia-faktor szolgáltatja (mikor is volt ez, 2009-ben?), szal lehet, ha újranézném, már nem jönne be annyira, mint szeretném, bár arra azért emlékszem, a karakterek ott már a startvonalnál kellően jópofák voltak, ellenben az Orendzsi gárdájával.

Mindegy, egyelőre én sem akarom nagyon leírni, mert azt továbbra is tartom, hogy lehetőség van benne, épp csak az kell, hogy megfelelően tudjon manőverezni a banánhéjak tengerén.

(Hamasaki kapcsán meg én is kezdem azt érezni, hogy az S;G-vel csak szerencséje volt, bár nekem a Texhnolyze rendezése [vagyis inkább: bizonyos részletei] is tetszett, főleg a surface epizódokban, szal ott inkább a többi komponense volt kuka.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ep 2.

Semmi. Nézem ezt a cuccot, és még mindig semmi. Nemcsak pacingre (ennél lassabb nem is lehetne, egy órának érzem azt a 20 percet), de cselekményre is: egy teljes rész elment a bentós szarakodással. Karakterek dettó semmi (némi elég észrevehető fujoshi-panderinget leszámítva). Ez így nekem nembejövős.

Elkezdett rezegni a léc, de 1-2 részt még kivárok. Ha az "időutazós" szál ennyi lesz, amennyit eddig kaptunk, akkor sanszos hogy kuka, mert az egy dolog hogy nagyrészt emiatt kezdtem bele, de ettől függetlenül még lehetne jópofa, vicces, cuki vagy bármi, de ezt se hozza. Nem vártam nagy adrenalinfesztet se, de ez eddig gyenge, nem látok különbséget egy szokásos school-life melodráma shoujo-tól, csak itt szerelmi háromszög lesz és nem reverse hárem (hálistennek).

*kissé csalódott*
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep3

Oké, foglaljuk össze ennek az animének a lényegét: Tehát Naho a jövőből, akinek a husbandója Hiroto (és még gyerkőcük is van), leveleket küld a 16 éves énjének, hogy az NTR-elje a csávót és legyen egy olyan jövő, amiben Kakeru él, még ha ez azt is eredményezi, hogy Nahóval jönnek össze. Ööö... Oké...

Mindenesetre előrelépés, hogy megtudtuk, Kakeru végül is öngyilkos lett, így legalább van értelme az egész levélküldözgetésnek. Nem is igazán értettem, mire fel ez a nagy angst, meg az, hogy nem tudnak rajta túllépni a karakterek, ha csak egy "egyszerű" baleset volt az egész. Így azért több értelme van, meg annak is, hogy tényleg ők (leginkább Naho) azok, akik megmentheti Kakerut.

Alakul ez a cucc, ha kicsit döcögősen is.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Alakul, de nekem még így is annyira erőltetett és fura, hogy egy boldognak tűnő, családotalapító huszonévesnek egy 10? évvel ezelőtti élmény "rádöbbenése" ennyi megbánást okozzon. Persze az egész értelmét tekintve nem más, mint játék a képzelettel, mi lett volna ha... Mi lenne, ha üzenni tudnék... A 3. részben legalább már nem volt fárasztó szarakodás.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Surci »

Egy fokkal jobb volt ez az ep, mint az eddigiek, talán azért mert kezdem megkedvelni Naho-t, de az is közrejátszik hogy már legalább történt valami (a vallomás) és a 10 évvel későbbi jelenetből is jöttek érdemi infók. DE: nekem az egész expozíció annyira... nem is tudom... életszerűtlen ÍGY tálalva, ahogyan ezt ebben a cuccban teszik. Szal a részek nagyon lassúak, ellenben az nekem baromi gyorsnak tűnt, ahogy a banda új jövevényként befogadta Kakerut, rögtön legjobb barát, legjobb hapsi, azonnal szerelmes lesz bele az egyik törzstag, stb... Nem érzem hogy fel lenne építve ez az egész, és emiatt csak úgy lóg a levegőben az összes kapcsolat. Remélem alakul majd még ez, egyenlőre megtartom, de csodát nem várok, nem csodálkoznék ha az "időinformációs" vonal is kimerülne ennyiben. Látvány, főleg karadizájnok terén azért továbbra is bejövős.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep4

Erm... ezen most inkább unatkozgattam, jó nagyokat, ráadásul egyre több dolog zavar mellette grátiszként. Például milyen célt szolgál a többi karakter? Szóval van Naho, meg Kakeru, mint kulcsszereplők, aztán néha Hirotót látjuk, amint nyilatkozik dolgokról, de a többiek? Egyelőre felesleges koloncok, lefogadom, csak azért vannak, hogy meglegyen a létszám, meg, hogy esetleg később kapjanak majd egy-egy epizód komolyabb szereplést, hogy utána újra mellőzve legyenek. Most ez nem a panaszrovatunk része a dolognak, lévén egyikük sem érdekel különösebben, de azért ez kicsit gáz így.

A másik talán kukacoskodásnak tűnik, viszont a hitelességet akkor is erősen rontja: Naho a küldött levelekben minden egyes apró baromságról részletesen beszámol. Na most vagy van jövő!Nahónak egy kristálygömbje, amivel visszatudja nézni a 10 évvel ezelőtti énje minden egyes napját vagy a memóriája egyszerűen csak vetekszik a legjobbakéval.

Aztán a harmadik dolog: Jó lenne tisztázni lassan, hogy az időutazás melyik filmes szabályát alkalmazza ez a cucc, mert ez így nagyon lyukas eddig. A levelek visszaküldésének metódusáról sem bánnék valami alibi-magyarázatot (eddig tisztára, mint a Ház a tónál című rémséges film), de ennél sokkal jobban érdekel a már említett dolog, csak mert, ha végig egy timeline-on vagyunk, akkor annak az lesz a vége, hogy az a jövő, amit eddig mutattak, szépen kámforrá válik (VAGY esetleg mégis Hirotóval jön össze a dolog, függetlenül attól, hogy Kakeru életben maradt), viszont, ha múlt!Naho cselekedetei egy új idővonalat nyitnának, ami párhuzamosan fut a másikkal, akkor nem lenne gond, mert Naho#1 éli az ottani életét Hirotóval, meg a gyerkőccel, Naho#2 meg valsz Kakeru mellett köt ki. Egyelőre viszont semmi információ nincs erről; sajnos nagyon látszik, hogy az egész csak alibi, amivel igyekszik a "nagyon standard shoujo cucc" jelleget leporolni magáról.

Úgy érzem, hatalmas "wasted potential" feliratú darts-nyilakkal fogjuk teledobálni ezt az animét, ha véget ér. (Viszont lőjetek le, de nekem tökre bejön az OP. Még a single-t is várom belőle.)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Catrin »

4. rész

Elment, szokványos döcögős shoujo hangulatú rész volt.

Asszociáció a fentiekhez:

Surci:
Jah, túl sok irracionális dolgot próbálnak megetetni velünk egy kis drámázós romantika kedvéért. Mondjuk a gördülékeny karakter jófejkedést még elnézem nekik, mert így (egyelőre) nem megy el a játékidő egyéb problémákra.

Junchi:
A többieket én nem tartom "koloncnak", csak szimpla díszletnek, kiegészítő elemnek. Annak mondjuk szokásosak, de abban egyetértek, hogy túlságosan "meg van a létszám", kevesebb arc is elég lenne belőlük. Viszont az zavarna, ha még ennyit sem kapnánk: inkább legyen ez a pár "céltalan?" school life nyüzsi, "barátság-kép", mint két antiszoc diák erőteljes romantika fókusza vagy "mindenkiből egy kicsit" slice of life. Az pedig legtöbbször kinyírja/gyengíti a sulis shoujók lényegét, ha a haverok problémáján túlságosan elidőznek. Kivéve, ha az adott haver sokkal érdekesebb karakter. XD

Múltkor engem is zavart ez a sok apró emlék részlet, de aztán beugrott, hogy ezt már megmagyarázták: Naho tiniként naplót ír, és abból könnyedén visszaidézheti ezeket az eseményeket, stabilabb emlékek nélkül is. Egyik részben (1. vagy 2.?) mutatják is, hogy az aznapi írását összenézi a levéllel, és alig van eltérés. Vagy azt csak most kezdte el vezetni, a jövőre való tekintettel? Hogy lássa mi, hogyan változik, az inspiráló levelek miatt? Nem hiszem, de most elbizonytalanodtam. XD Basszus, már nem is emlékszem, hogy volt-e erre más utalás is. De a lényeg, hogy ez a naplós dolog megmagyarázná a jó memóriát.
Én inkább olyan hülyeségeken szoktam leakadni, hogy miért ír egy oldalra csak pár sort (ok, azért, hogy a néző el tudja olvasni gyorsan a lényeget az alatt a bevillantott pár másodperc alatt, de azért irritálóan szellősek a levelek XD), vagy hogy felnőtt Nahóra miért adtak anyó kendőt, csak azért, mert ott a kezében a gyerek.-.- Vagy mekkora lol volt már a pados jelenetnél a szélfútta nejlonszatyor. Kár, hogy akörül a jelenet körül nem ilyeneken kéne felnevetgélnem. XD

Ami az időutazást illeti... gondolom a végére marad ez az infó és vagy lesz két alternatív jövő (egyikben ez a pasi, másikban az) vagy így is úgy is ugyanaz lesz a végkifejlet. Szerintem azt nem merik bejátszani, hogy a babás-end teljesen törlődik, annyira nem tűnik drasztikusnak ez a sorozat.
Azért valami minimális hintés tényleg jól esne az embernek arról, hogy Naho miként műveli az üzi küldést, "honnan kapta ezt a hatalmát". És erre tényleg sor kerülhetne pár részen belül, de tuti nem fog. Így az egész nem más, mint egy szimpla "mi lett volna ha" elmejáték élesben tálalva.

Az op amúgy valóban egyre fülbemászóbb, mert bár nálam semmi áramütés, de dallamos cuki. Az end viszont még mindig giganyálas.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep5

Ómájgád, plot progress in my Narancs? Több fronton is:
1) Naho végre elmerengett azon, hogy a fenébe is küldözgethet neki a jövőbeli énje leveleket. Konkrét válasz még nincs rá, de ez bőven több, mint a semmi.
2) A tanárbácsi időutazós magyarázata egyértelmű reflektálás arra, hogyan is képzeli el az anime maga az egészet. Tehát most már tudjuk (vagy legalábbis erősen sejtjük), hogy valóban párhuzamos univerzumokkal megy a játék, ergo Naho cselekvése a levelek hatására szépen egy új idővonalra rugdossa át az eseményeket. Úgyhogy jövő!Naho!1 marad Suwával, a gyerkőccel és a halott Kakeruval, ellenben múlt!Nahónak lehetősége van saját maga megkreálni a jövőjét, ami egy jövő!Naho!2-t eredményez majd, és egy - vélhetően - élő Kakerut (+ kettejük shippingjét). Az is elég ügyes lépés volt, ahogy elkezdett szépen apránként elszeparálódni a levelek tartalma és a tényleges események, ami egyrészt igazolja a párhuzamos világos teóriát, másrészt ez remek ugródeszka lehet Naho későbbi karakterfejlődéséhez, ahogy eleinte minden fontosabb dologban a jövőbeli énjére támaszkodik, de lassan-lassan kénytelen lesz önálló döntéseket hozni és eldobni magától a kissé tesze-tosza énjét. Lehet, hogy pont egy ilyen komolyabb lépés lesz az, ami végső soron hozzájárul Kakeru életben maradásához.

Emberek, ez már MOST több, mint bármi, amit a Boku Dake próbált itt nekünk öszealibizni a téli szezonban. Thumbs up. Komolyan!

Ami a többit illeti: Ueda és plázaribanc barátnői utlimét bullyja nem igazán jött be, rettentő fárasztó közhely ez már, ráadásul úgy igazán értelme sem volt sok. Az, hogy Suwa számára nem közömbös a csaj, azt eddig is tudtuk és igazán lehetett volna ezt máshogy is érzékeltetni. Ueda sem lett ezzel több egy cheap plot device-nál.

Kakeru jellemét egyébként lassan ellehetne kezdeni kibontani, mert egyelőre csak annyit tudunk róla, hogy egy jófej csávó, akit bírnak a többiek. Nem szeretném, ha nagyobb kapkodások közepette derülnének végül ki róla dolgok (gondolom valami nagy világfájdalom lesz a készlet része, ismerve az animék "az energikus kisugárzás és állandó mosoly hideg titkokat rejt" féle karaktertípust). Nem lenne valami szerencsés, bár nem panaszkodom, kezdi egész jól beosztani a saját idejét ez az anime.
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Azért így mindjárt más a leányzó fekvése, mert nekem nagyon nem volt kerek, hogy Naho boldogan él Suwával meg a gyerekkel, közben pedig biztatja a múltbeli énjét, hogy válassza Kakerut. Ha viszont létrehozhat egy olyan alternatív világot, amiben Kakeru nem hal meg és a jelenlegi családja sem kerül veszélybe, akkor borítékolható a happy end. :D

Már csak az a kérdés, hogy eljutunk-e az ominózus öngyilkosságig, vagy annyira megváltozik a múlt, hogy fel sem merül a lehetősége. Én személy szerint az előbbire tippelek, és még féltékeny senpairól is el tudom képzelni, hogy esetleg szerepe lesz benne. Esetleg ő akarja Kak. halálát és Naho megmenti vagy ilyesmi.

Amúgy szerintetek mi lehet az a magyar zászló-szerűség kitűzve az osztályteremben a táblára?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:Tehát most már tudjuk (vagy legalábbis erősen sejtjük), hogy valóban párhuzamos univerzumokkal megy a játék, ergo Naho cselekvése a levelek hatására szépen egy új idővonalra rugdossa át az eseményeket.
Nem igazán örülök ennek... bár valahol volt egy sejtésem, ha lesz néminemű magyarázat ezen a vonalon, akkor ide fogunk kilyukadni, ugyanis kizártnak tartottam hogy a Naho-Suwa-kisgyerek idillt bármi robbantsa egy ilyen cuccban. Csak itt nagy valószínűséggel megint előkerül az összes ezzel kapcsolatos paradoxon, meg a párhuzamos univerzumok összes problematikája, amik lehet hogy csak engem zavarnak, de nagyon nem veszi be a gyomrom, mert a legtöbb ilyen cucc nem tudja ezeket feloldani. Pl. oké, hogy itt megmentjük Kakerut, de jövőNaho igazából baszhatja, mert az Ő Kakeruját nem fogja már megmenteni, csak egy kvázi tök ismeretlen valakit, ergo a "megbánásait" se fogja tudni eltörölni, hisz az üzenetekkel már nem a saját elszalasztott dolgait orvosolja hanem múltNaho-ét, aki már nem ő, hanem egy párhuzamos Naho. Tehát rá semmiféle hatással nem lesz már az egész újraírt eseménysor - magyarul akkor minek vacakol vele? Tudom hogy ez direkt kötekedésnek tűnik, de ez mindig megvan bennem amikor ezt a vonalat szedik elő bármilyen időutazós cuccnál. Btw nagyonkedvencanimémben is van egy ilyen dobás... kicsit leakadtam rajta most, majd kifejtem... Eh, ezért is szeretem jobban a lineáris idővonalakat.

Az a bully elég plot-device ízű volt valóban, de legalább történt VALAMI. Mert persze, értem én hogy tökjól elnevetgél mindenki, a háttérben nyugis kis gitárpengetős dallamokkal, de számomra elég fárasztó eddig ez a cucc, főleg egy ilyen pacinggel, mert átlag uncsi school life-on túl nem nagyon történik semmi... Látszik hogy nem vagyok nagy SoL-fan, hacsak nem veszik kellően poénra a dolgokat, mint pl. a Barakamonban, vagy nincsenek benne olyan karik akiket valamiért nagyon szeretek, mint pl. Rin az UsaDroppuban. Eddig innen Naho aki cuki, de amúgy semmi extra, a többiek meg nulla emóciót-érdeklődést tudnak kiváltani. Tényleg csak az időinfós vonal miatt nézem.
Kayama írta:Amúgy szerintetek mi lehet az a magyar zászló-szerűség kitűzve az osztályteremben a táblára?
Turanista propaganda, ami a keleti testvérnépek összefogását hirdeti. Közös magyar-japán határt!
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep6

Megint eléggé kimért volt ez az epizód, szal néminemű Kakeru×Naho hintek az elején (bár lassan inkább bénázásnak nevezném, tekintve, hogy a fesztiválon még a DÉTÓjukat is tagadták, meg Suwa áldása is ott figyel már, szal...), újabb fárasztó bullshit a három plázacicustól (de legalább Hagita beszívatta Uedát, ráadásul ilyen szemüveges-rosszfiú stílusban xDD), Takako és Azusa továbbra is díszlet, volt Kakeru emo time (alakul legalább a kissé defektes jelleme, ami végül elvezethet oda, ahova) és... omg, Suwa is leveleket kap a jövőbeli énjétől? o_O Na, ez totál váratlanul ért, nem gondoltam volna ilyesféle plot progressre, ráadásul még csak a hatodik epizódnál járunk. Vajon (Kakerut leszámítva) a többiek is ugyanígy kapnak leveleket a jövőbeli énjüktől? Egyébként vicces valahol, pont ezen töprengtem a minap, hogy hogyan is zajlott ez le egyáltalán jövő Nahónál? Egy szép nap felkelt az ágyából, gondolt egyet, hogy írni kéne pár sort a múltbéli énjének, hogy mit kéne tennie, majd teljesen természetes módon átpasszolta az irományát 10 évvel korábbra? Vagy találtak a padláson egy mini-időgépet, és látva, micsoda lehetőségek rejlenek benne, jött az ötlet? Most viszont, hogy kiderült, Suwát is tanácsokkal látja el a jövőbeli énje, hátha erre is kapunk valami magyarázatot.

Tüdőbeteg, több fronton is támadható és banánhéjakkal teleszórt parkettán járkál ez az anime, de azt mondom, alakul.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ajj ezek a tinibénázások-problémázások mennyire fárasztanak, te jó ég... Mármint amit a medencénél ezek ketten levágtak. Látszik hogy nincs már türelmem a japán gimnazisták nyíladozó, ártatlan szeremi életéhez -_- Legalább az Ueda-féle kavarás kicsit megpörgette őket, szegény Naho-t sajnáltam is, de olyan kis béna, ménem hajtotta el a három ribizlit a fenébe, vagy szaladt el onnan ha már nem meri? Ezen agyaltam míg a papírokat cipelte... Na de volt nyári matsuri, és az ilyen epizódokat mindig szeretem, mert az animecsajszik szépek yukatában és a változatos frizuráikkal. Amúgy pedig nem Naho hibája az a bizonyos meghívás, mert ő pont nem győzködte Kakerut az első részben...

Bizony, álljunk csak itt meg egy szóra! Ugyanis ha a többiek is kapnak levelet 10évvel későbbi önmaguktól, akkor jövőSuwa miért nem szólt múltbéli (e világbeli) önmagának, meg a többiek se, hogy nem kéne aznap erőltetni az együtt bandázást? Utálják Kakerut, vagy meg akarják előzni, hogy jövőNaho levele célba találva eltörölje a családi idillt 10 évvel később? Huh micsoda összeesküvés jutott eszembe: jövőNaho emléxik hogy szerelmes volt anno Kakeruba, és ezért akarja megmenteni, ellenben jövőSuwa is emléxik hogy riválisa volt e téren, és ezért olyan levelet írt, ami itteni énjének cselekedetein keresztül előidézi ezt az eseményt (ő forszírozta leginkább az aznapi együttlógást), hogy végül Kakeru mégis öngyilkos legyen, és az így magára maradó Naho-t megvigasztalhassa? (Hoppá, így viszont lineáris idővonalon is mehetne a sztori, mert nem kellenek párhuzamos univerzumok - csak ez esetben Naho veszít :twisted:). Ha párhuzamos univerzumok vannak, akkor persze újra kérdés, miért írkál ottani énjének riválisa megmentése érdekében jövőSuwa - persze az ő leveleinek tartalmát még nem ismerjük, de nem biztos hogy pozitív előjelű gondolatok találhatóak bennük... Najó, ez már a Madoka hatása, leállok ^_^ De a végén még elkezd érdekelni ez a cucc. :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Haha, ez nekem is tetszene. XD Persze nyilván mindegyikük menteni akarja, de érdekelne, hogy beszéltek össze, ki-mit üzizzen a múltba... Lehet nem is egyszerre kezdték küldeni a leveleket. Én reméltem amúgy, hogy lesz ilyen húzás, már Suwa is jó ötlet, de a többieket is díjaznám, hiába lényegtelenebbek.

Ettől függetlenül kiidegelt a 6. ep. Az egy dolog, hogy nehezen viselem ezt a töketlenkedést, de a parkos-nemmegvígasztalást és az első nap esetét tényleg elbalfaszkodták, pedig nagyon nem csípem, mikor a "mi lett volna ha" dolgok késztetnek agyalásra. Miért nem lehetett eleve úgy üzenni, hogy "hagyjátok az első nap az új srácot, mert aznap MEGHAL az anyja!!!!!, legyen vele; ezért akadályozd meg mindenképp a délutáni együttlógást" vagy valami. Miért kell a jóeget is körbekeríteni? Hülyék. Bár ebből kifolyólag lehet ez sem segített volna a dolgon, pl. Naho nem hiszi, hogy igaz lenne, vagy nem tesz ellene eléggé vagy nem agyalok olyanon, aminek megvalósulásával, most nem lenne történet. Azért kevésbé idegesítő húzásokkal is haladhatnának, így nagyon telenovellás.
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Tényleg ez homályos fogalmazás a legidegesítőbb az egészben, hiszen Naho jól tudja, milyen határozatlan meg félénk volt akkoriban, ezért érthetetlen, hogy a jövőbeli énje ennyire szabad kezet ad neki a múlt megváltoztatásához. :wwall:
Az üzeneteket szerintem egyszerre is elküldhették, elég, ha kiválasztották, hogy különböző időpontokban érkezzenek meg. A kérdés az, hogy mindenki ugyanakkorra írt a múltbeli énjének és ugyanazokat a változtatásokat ajánlotta az adott cél érdekében, vagy egyénileg megy a tanácsadás és mindenkinek más a végső célja.
Vajon Naho miből gondolta, hogy csak ő kap leveleket a jövőből? (Az persze tipikus animés húzás, hogy igazán el sem gondolkozik az egész jövőből üzengetős helyzeten... Pedig a többieket azért beavathatta volna.)

Egyébként, még az is lehet, hogy elölről kezdik az egészet és majd csak másodszorra sikerül elérni amit akarnak. Vagy kitalálják, hogy a múlt megváltoztathatatlan és Kakeru mindenképpen meghal.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Catrin »

7.

Argh, Naho bameg, Suwa mekkora gyertyatartót és lelkisegélyt csinált már magából a tökölésed miatt!!! De végre valaki, aki a lényegre tért, és aki barátnő helyett barátnő. Na, nem gonoszkodom, ráfért a srácokra ez a közös sírás, csajszi válasza pedig így is rém esetlenül, de legalább kijött. Amúgy nem kell ilyen tiltásokat ráhúzni szegény srácra, szimplán VELE KELL LENNI. Btw egyre használhatóbb stalker-csapat lesz belőlük, de Naho... rá inkább nem is gondolok. Az is mi volt már, hogy magával hurcolássza a leveleket, de annyit nem tudott, mi áll a LEGFONTOSABBAN?! Még nem olvasta el vagy mi a halálért nézett úgy ki a fejéből? Neeem, nem agyaloook.

Kakeru sms-étől hülyét kaptam, "szeretem" mikor így fokozzák az élvezeteket.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nari ep.7.

Jajj Naho, édesistenemmár!!4 -_-"""" Ez a szerencsétlenkedés kikészít engem is, különösen, miután 1. mindkét részről világos, és kvázi ki is van mondva, mit éreznek egymás iránt, 2. a levélben világosan le van írva, hogy nem szabad magára hagyni. OMG belegondolni is rossz, mi lenne, ha Suwa nem kapna leveleket. Naho összekaphatná végre magát, mert az egy dolog, hogy nem bír kiállni magáért, de hogy képtelen kimondani az evidenciákat is... Fáraszt a csaj, na. Pedig amúgy cuki, csak túlbénázza.

Az Uedás jeleneteket továbbra is várom. Értelmük ugyan nincs sok, de a nagy sírások és semmittevések közepette legalább történik valami.

És úgytűnik ugrott a fentebb vázolt összeesküvés-elméletem. Kár. derohadekvagyok.txt
Catrin írta: Kakeru sms-étől hülyét kaptam, "szeretem" mikor így fokozzák az élvezeteket.
Tipikus túlhúzott shoujo-s hülyeségek, hogy legyen min melodrámázni :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Catrin »

8. ep.

Fantasztikus, hogy ott vagytok egymásnak, és hogy halad előre az összebeszélés, de az a két hülyegyerek már megint elszerencsétlenkedte a részt. Mi az, hogy még nem járnak? Kakeru a másik csajnak egyből ugrott, Nahóval pedig itt töketlenkedik, mert látja, hogy félénk lány, óvatoskodik vele, ne mááár, szerelmi vallomások után ki veszi ezt be? Ki tenne így? Ki ne menne legalább együtt haza, járástól függetlenül is a szerelmével, ha minden körülmény adott, ki durcizna egy ekkora szendeszűzön motiválás helyett (és nem, most ez az elfordulásos izé, ilyen nem látom a fától az erdőt Nahóknál nem motiválás) és stb. Csupa agyfasz. Azon már nem is agyalok, hogy Naho figyelmen kívül akarja hagyni a leveleket, a segítségükkel is óriásnyúl volt, nélkülük döntésképesebb lesz? Persze aláírom, a spontán dolgok jó dolgok, de azért ésszel figyeljen már a jövőre. Még mindig meghalhat a depigép. A futásos dolog mondjuk cuki volt, erőltetett is, de talán az ügy legjobb megoldása.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Orange

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Sziasztok! Végigolvastam a korábbi posztjaitokat, és ezek szerint itt senki nem olvasta el a mangát. :) Én a mangát előbb ismertem, és meg kell mondjam, nekem jobb volt, mint az anime, de persze nem fogok spoilerezni, nyugi. ;)
Kakeru a másik csajnak egyből ugrott, Nahóval pedig itt töketlenkedik, mert látja, hogy félénk lány, óvatoskodik vele, ne mááár, szerelmi vallomások után ki veszi ezt be?
Pedig érthető, a másik csaj semmit nem jelentett Kakerunak, csak egy helyes pofikát, ráadásul egy erősen a helyét kereső, önmaga elől menekülő srácról van szó. Nem véletlenül állt úgy hozzá a barátaihoz, hogy na pont nekik nem tud megnyílni, beszélni (persze Nahóval mégis kivételt tett), ők voltak a menekülés a bűntudat elől, némi normális élet illúziója, még ha az a mosolygás Kakeru arcán sokszor hamis volt is.
Nahót szereti. Korábban volt szó róla, hogy fél a döntésektől, mert retteg, hogy rosszul választ, amivel másnak bajt okoz. Ez az anyjával történtek értelmében teljesen érthető. Ezek után nyilván érthető valahol az is, hogy fél a Nahóval kapcsolatos választásoktól. Ha közelebb kerülnek, akkor az ő gondolkodása alapján több és más lehetősége lesz megbántani. Magyarán maradna a már beváltnál, még ha szeretik is egymást.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Válasz küldése