Inuyashiki

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Inuyashaiki ep1

Eljutottam végre idáig is... a papi hangja, meg a sok CG kissé zavart, de amúgy egész nézhető volt.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Inuyashiki ep. 3 Na az előző rész hatásvadász kegyetlenkedése után ez most baromira tetszett. Remekül bemutatta mindkét oldalt, az öreg külön emlékezetes! Persze még túl fekete-fehér az egész, ez árnyalódhatna.

Kino ep. 4 Már majdnem megijedtem Kino mellőzésénél, aztán hangulatos rész lett belőle.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Én az Inuyashikiről három rész után sem tudom úgy igazán eldönteni, hogy nézhető-e vagy csak szimplán szar. A premissza semmi extra, a sztoriban ugyancsak vannak emeletes marhaságok: például attól, hogy gépekké alakították őket vissza az alienek, miért lettek képesek MINDENRE? Gyakorlatilag egy cipőben járnak Jim Carreyvel a Minden6óból. Persze gondolom úgy sem fog kiderülni, mi ez a technológia, meg egyáltalán kik ezek az idegenek, ennek a mangakának a fantáziája amúgy is csak a megvalósításokig terjed ki, ha már magyarázni kell a mögöttes dolgokat, akkor rendszerint gondban van (a Gantz sokat tudna mesélni erről). A CG elmegy, a két főszereplő szinkronja nem jön be (bár Hiro hangja kísértetiesen olyan, mint egy Tescóban leakciózott Miyano), a hatásvadászat gépezete pedig maximális hatásfokkal dübörög.

Ugyanakkor tetszik ez az érme két oldala dolog, hogy mihez kezd a godlike képességekkel az egyik (Inuyashiki) és mihez a másik (Hiro). Az egyik az önjelölt és segítőkész szuperhőst játssza, a másik meg egy pszichopata pöcs, aki visszaél vele. Ha úgy tekintek rá, mint egy alternatív szuperhős-történetre, akkor egész rendben van, még ezekkel a totál egyértelmű, fekete-fehér morális dilemmákkal együtt is.

Ezen kívül az új Kino so-so (bár amit műveltek a második részben, arra még mindig nincs bocsánat, egyébként meg nagyon hiányzik nekem Nakamura látásmódja és stílusa...), a Gintama viszont nojsz. :D Ez a csöves-rámenes dupla rész mondjuk nem tetszett, de a legújabb... Na, az igazi Gintamás érzést keltett, az első felét Hasegawával, meg a bérgyilkosokkal végig kuncogtam, de a második fele sem volt rossz (legalább itt még találkozni WakaGODóval).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.10.30. 10:35 Én az Inuyashikiről három rész után sem tudom úgy igazán eldönteni, hogy nézhető-e vagy csak szimplán szar. A premissza semmi extra, a sztoriban ugyancsak vannak emeletes marhaságok: például attól, hogy gépekké alakították őket vissza az alienek, miért lettek képesek MINDENRE? Gyakorlatilag egy cipőben járnak Jim Carreyvel a Minden6óból. Persze gondolom úgy sem fog kiderülni, mi ez a technológia, meg egyáltalán kik ezek az idegenek, ennek a mangakának a fantáziája amúgy is csak a megvalósításokig terjed ki, ha már magyarázni kell a mögöttes dolgokat, akkor rendszerint gondban van (a Gantz sokat tudna mesélni erről). A CG elmegy, a két főszereplő szinkronja nem jön be (bár Hiro hangja kísértetiesen olyan, mint egy Tescóban leakciózott Miyano), a hatásvadászat gépezete pedig maximális hatásfokkal dübörög.
Úgy látom, ez a mangaka is abban szenved, mint sok esetben Stephen King, az X-Akták írói anno, meg úgy az amcsik jelentős része. Egészen pontosan ebben. Oké, nem tudom, az Inuyashikiben ezt az egész alien témát hogyan tálalják (csak a Gantz-al kerültem anno közelebbi kapcsolatba, azzal is kár volt...), de hülyét tudok kapni ettől, amikor valami misztikus, érdekes fantasy/sci-fi elemet azzal magyarázunk meg, hogy "ja, hát élienek csinálták". :dirr: Ez ilyen olcsó húzás, hogy ne kelljen túlzottan kidolgozni az adott elemet, ráfogjuk, hogy "hát az idegenek fejlettebb technológiája az oka, ami annyira fejlett, hogy hozzánk képest már magic!" és el is van intézve + így akármilyen bullshitet bele lehet írni a sztoriba büntetlenül, mert hát "aliens". Emlékszem, a Gantznál is ott agyal az ember még az elején, hogy mi lehet a gömb, mi lehet a spawning room, mi ez az egész játék, hogyan lehet embereket visszahozni a halálból, stb. Aztán kiderül, hogy az egész valami alien-valóságshow, vagy mi. (Igazából nem nagyon követtem odáig, amíg ezt rendesen kibontották, már ott facepalmoltam, amikor valami idegen hajóra kerültek hőseink, meg ilyenek... XD) Szal lehet ez most félig off volt, csak ezt már ki kellett adnom magamból, mert ez a szuperhősös premissza még minimálisan talán érdekelt is volna, de amikor meghallottam, hogy már megint az alienek (plusz megtudtam, hogy ezt is a Gantz mangakája jegyzi XD), onnantól már nem számítottam semmi jóra.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Inuyashiki ep. 4.: Egy pillanatra megörültem, hogy félig-meddig öntudatlanul minden yakuzát lemészárolt a bácsi, és már alig vártam a reakcióját, mikor magához tér és ráeszmél a tettére, de úgy tűnik, hogy magánál volt végig/a teste a világnézetének megfelelően intézi a problémákat. Mondjuk még így is szemrebbenés nélkül, elég könyörtelenül elbánt az ellenfeleivel, a végére még majd Kira bácsinak kell szólítani. :'D Láttuk még talán az első részben, hogy szeretne kiállni a rendbontók ellen, ám azóta az igazságérzetét egy egyelőre elpusztíthatatlannak tűnő test is támogatja...
Érdekes lenne, ha szépen lassan kiderülne: az eredeti testével együtt bizony ő is elveszítette az emberségét, csakúgy, mint a tescós Miyano Mamoru (már ha volt ilyen valaha is az utóbbinak). Valószínűleg inkább arról van szó mindkettejük esetében, hogy az újdonsült hatalom birtokában tényleg mindenhatónak képzelik magukat (hogy megijedt már a kis pszicho a múltkor, mikor nem tudta megölni a bácsit :D), és az igazi(?) énük a felszínre kerül.
A JoJo Part 4 utánérzéstől most sem tudtam teljesen megszabadulni. Mint kiderült, legyen akármilyen op a stand powerföldönkívüli technológia, egy halottat azzal sem lehet feltámasztani... arra ott a sima újraélesztés.
Meglepett, hogy még mindig álca nélkül siet az emberek segítségére a hősünk. Nem fél, hogy felismerik, rosszabb esetben akár a családját is veszélybe sodorja?

Szerk.: Nahát, ez a 100. hozzászólásom, szakértő lettem. :drop:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

annarancs írta: 2017.11.02. 22:39 Valószínűleg inkább arról van szó mindkettejük esetében, hogy az újdonsült hatalom birtokában tényleg mindenhatónak képzelik magukat (hogy megijedt már a kis pszicho a múltkor, mikor nem tudta megölni a bácsit :D), és az igazi(?) énük a felszínre kerül.
Inkább ez, hogy a hatalom kihozta belőlük, alkalmazkodik az új lehetőségekhez a tudatuk (ami megmaradt, akár másolatként?, akár lélekként???).

Nem tetszett amúgy a rész, annyira erőltetett és irreális volt ez a yakuza banda és a lány elrablása. Megint egy mocskos eszköz a minél betegebb és/vagy edgy hatáshoz, mint a random család esetében. Legalább ha olyan emberek lettek volna a yakuza áldozatai, akikből ki is nézed, hogy szerencsétlen ügyletük volt velük vagy valami nagyobb körítés hozzájuk.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Surci »

Új topicban az Inuyashiki, mert látom többen is követjük.
Junchi írta: 2017.10.30. 10:35 Én az Inuyashikiről három rész után sem tudom úgy igazán eldönteni, hogy nézhető-e vagy csak szimplán szar.

Utóbbi. Amolyan Ganc2, csak más az expozíció (féligmeddig... alienek ugye), de nem látom hogy a vegytiszta edge-gore-on túl lenne bármi értékelhető tartalma is. Oké hogy van ez a két ellenpólus, de a kettőjük konfliktusa olyan egyszerű mint a faék. Majd ez lesz kihegyezve először mindenféle jóembereken keresztüli, majd szemtől szembeni összecsapásokra, plusz lesz majd jóó sok dehogyelcsépelt morálduma is.

Én egy dolog miatt nézem tovább: szórakoztató. Na nem olyan módon ahogy a készítők szeretnék, hanem mert szétröhögöm magam az egész képi megvalósításon, szal a látvány, azok a pofák és a robottestek meg a papi hátából kiemelkedő sugárhajtóművek nemgyengén ROFL, pláne hogy közben ordibál is összevissza XDDDD A CG sok és gagyi, a seiyuuk is szörnyűek, a dialógok és szituációk meg életszerűtlenek, de az egész összképen amolyan GP-módra el lehet vigyorogni. Egy Apokriptától még így is ezerszer nézhetőbb. Az opening egész jó, főleg azokkal a képekkel, pl. légkörben égő papi arca meg hasonló hülyeségek :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ep. 5-7.

Nézi még ezt valaki? Remélem, mert kár kihagyni, a szezon Berszark-pótléka, legalábbis azon röhögtem ennyit utoljára XDDDD 3 ep zsinórban, de többet nem is bírtam volna, rendesen fáj az oldalam már. :D

Mi a rák ez a szarság? Most komolyan azzal akarják Hiro-t szimpatikussá tenni, hogy ráírták ezt a jótevő-szerepet? Ennél már csak az a mertóbalesetes faszság mint pszicho-indikátor volt elcsépeltebb + a kövi részben is jön az eddig előrenemlátható (*kackac*) nagy tragédia, amitől Hírónk visszavedlik majd Terminátorba.

És ez a megvalósítás... kész. Azok a pofák (főleg az öregnek, de a többi se kutya :knife:), az a semmilyen, vagy jobb esetben retard seiyuu-játék, az a CG, azok az elcseszetten debil interakciók, azok az üvöltözések, meg ahogy folyton folyik taknya-nyála mindenkinek HÁHÁHÁÁÁÁÁ XDDD Egy szó mint száz, helye van a Noitaminában ennek is. :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.11.25. 18:02Egy szó mint száz, helye van a Noitaminában ennek is. :dirr:
Jesszusom, ez abban fut? XDDD Szal az egy dolog, hogy "Mr. Gantz" a leírásod alapján ezúttal is hozza a formáját, viszont nem tudtam, hogy még rá is kontráztak ezzel, hogy képesek voltak a Noitaminába berakni. XD (Amúgy nem lehet, hogy ott meg valami góréváltás történt pár éve, aki eldöntötte, hogy széttrolkodja az egészet? XDDD Oké, bevallom, én ennyire nem mindig mászok bele 1-1 anime hátterébe, mint hogy még azt is előkeressem, hogy Japánban milyen TV-blokkban sugározzák, meg ilyesmi, de ahogy itt írtatok róla korábban, ez egy relatíve komoly/értelmes animéket felvonultató műsorblokk volt, de aztán mintha valami véletlenül, vagy szándékosan félrecsúszott volna benne és először csak random csalódásokat, az utóbbi években viszont már majdnem ilyen néző képébe röhögő trollkodásokat nyomtak be direkt, mint a csodálatos Kuzu a múltkor, vagy most ez a csoda... :D )
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2017.11.25. 18:02 Nézi még ezt valaki?
Én, de a kezdeti, amúgy sem túl magas lelkesedésem mostanra a nulla környékén ücsörög, az meg csak hab a tortán, hogy a címszereplő sokkal kevesebb írói figyelmet kap, mint az a nyomoronc Hiro. Nem láttam ugyan még a hetes részt, de ezt a visszamaradt ötöt most már kibírom valahogy.

Btw a noitaminA-s szereplésén nem tudom, miért vagytok így fennakadva. Mióta "beengedték" oda a Guilty Crownt, azóta nekem már semmit nem jelent ez a slot, meglepni meg aztán pláne nem tud. Csodálom, hogy megvan még.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep 9

Ó, egy repülőgépet nekiirányít Shishigami egy felhőkarcolónak a 9/11-edik epizódban! How... poetic.

Egyébként most jutott el ez az anime arra a szintre, mikor már csak szimplán szánalmas és szar, ami ebben zajlik. Hölgyeim és Uraim: ilyennek kell lennie egy SEINEN cuccnak 2017-ben! Nulla tartalom, fos karakterek (ezen a ponton a címszereplő öreg is már csak egy plot device, aki ezrek életét menthetné meg, de nem, mert fuck you) és egy edgy hülyegyerek, szegényt nem érti meg senki, miközben ő érti az egész világ működését. Remélem, a következő részben további ezrek halnak majd meg, a (12 évesek értelmi szintjén megrekedt) mangaka pedig nagyon utálhatja a saját országát, amihez Shishigami egyfajta asszisztáló self-insert, ez most már bizonyos.

Remélem, a jövőben folytatódik ez a remek tendencia, és ilyen, az Inuyashittyhez hasonló érett, komplex és mély mangákat vesznek elő adaptálásra... :roll: (Nagyon komoly lelkierő kell ahhoz, hogy ne dobjam ezt a mosladékot, de most már csak két rész és vége. Számolom vissza a napokat, de komolyan...)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.12.08. 12:01 Ep 9

Ó, egy repülőgépet nekiirányít Shishigami egy felhőkarcolónak a 9/11-edik epizódban! How... poetic.
Csak azért nem röhögtem fel most hangosan, mert mégis csak szombat hajnal fél hat van, de ez a komment 10/10 volt. :lol:
Junchi írta: 2017.12.08. 12:01Egyébként most jutott el ez az anime arra a szintre, mikor már csak szimplán szánalmas és szar, ami ebben zajlik. Hölgyeim és Uraim: ilyennek kell lennie egy SEINEN cuccnak 2017-ben! Nulla tartalom, fos karakterek (ezen a ponton a címszereplő öreg is már csak egy plot device, aki ezrek életét menthetné meg, de nem, mert fuck you) és egy edgy hülyegyerek, szegényt nem érti meg senki, miközben ő érti az egész világ működését. Remélem, a következő részben további ezrek halnak majd meg, a (12 évesek értelmi szintjén megrekedt) mangaka pedig nagyon utálhatja a saját országát, amihez Shishigami egyfajta asszisztáló self-insert, ez most már bizonyos.
Mondom én, a Gantz "legszebb" hagyományaihoz hűen nem okozott csalódást ez sem, valami ilyesmire számítottam. :D (Mondjuk azt látatlanban is kétlem, hogy annak "legepicebb", mangabéli jeleneteit hozni tudná, szóval amikor valami óriás, mutáns szöcske próbál nemi erőszakot elkövetni az egyik főhősnőn és már kínodban sem tudsz röhögni rajta, hanem már inkább lemarnád az arcod, vagy végeznél magaddal, hogy ne kelljen tovább olvasnod, azért az egy komoly szint, de látom, Inuyashit is próbál felnőni a "nagy elődhöz". :D) Btw, karaktereket sosem tudott írni ez a fazon, a Gantznál is ugyanez volt, hogy az első fejezetben enyhén Yagami Lightos, árnyalt jellemű ürge kb. egyetlen chapter/epizód alatt ment át generic shounen hősbe, de még azok közül is ebbe a legelcsépeltebb, Fate-es Shiróra hajazó fajtába. Tök logikus...
Junchi írta: 2017.12.08. 12:01Remélem, a jövőben folytatódik ez a remek tendencia, és ilyen, az Inuyashittyhez hasonló érett, komplex és mély mangákat vesznek elő adaptálásra... :roll: (Nagyon komoly lelkierő kell ahhoz, hogy ne dobjam ezt a mosladékot, de most már csak két rész és vége. Számolom vissza a napokat, de komolyan...)
És a végére a Junchi-féle "védjegy" gúnycím is megszületett, az "Akuma no Redikül", a "Tökjó Gól" (mondjuk ez utóbbi asszem inkább Surcitól volt, de mindegy XD), meg hasonlók mellé bejött az "Inuyashitty" is... XDDDD Amúgy viccen kívül: amit már párszor leírtam, erről is ugyanaz jut eszembe. Nevezetesen, hogy ezért tud irtó röhejes lenni, amikor fanboyok verik magukat arra 1-1 sorozatnál, hogy "fú, ez már seinen-szint!", meg "hát igen, a seinen cuccok az igazi komoly darabok, ha valaki igazi szórakozásra vágyik, ne gagyi shouneneket nézzen, hanem egy ilyet vegyen inkább elő!", mert rendre bebizonyosodik, hogy az ún. "gagyi trope"-ok bizony ebben a műfajban is bőven jelen vannak, épp csak mondjuk Naruto-style ordítozó főhős helyett ezekben mondjuk vérengzenek, de ettől még nem lesz sem komolyabb, sem értelmesebb a végeredmény. Amúgy ja, jó lenne, ha tényleg olyanokat adaptálnának, amik tényleg azért seinenek, mert a témájuk, karaktereik és hasonló kapcsolódó dolgaik miatt megkíván a nézésük egy bizonyos fokú érettséget, nem nézik hülyének a nézőket, stb., csak gondolom itt az van, mint a shounen cuccoknál: a tucatgagyi, de már bejáratott és működő formulát mindig jóval könnyebb eladni, mint azt, amelyik próbál is bármi eredetit/értékelhetőt/átlagtól elütőt felmutatni. Vagy akkor tényleg menjen át az egész fullolba már az elejétől kezdve (lásd a jövő hónapban érkező Killing Bites-ot, aminél valami Keijóhoz hasonló élményre számítok, csak ezúttal "komoly" seinen köntösben :D) és akkor úgy szórakoztató, de amikor előadják itt a "nagy, komoly, morális kérdéseket is feszegető" sztorit, aztán szétbaromkodják, az tényleg rohadtul idegesítő. Ebben a Gantzos/Inuyashites fazonban is az a legrosszabb, hogy az alaphelyzet, amiket kitalál, bőven adnának teret egy érdekes sztorihoz/karaktergárdához, csak ahogy mondod, kb. egy 12 éves hülyegyerek szintjén ír az ürge, emiatt nagyon hamar full baromságba fullad az egész, de valami olyan szintűbe, ami még guilty pleasure röhögésre sem alkalmas úgy az első pár epizód után. (Pedig azért emlékeztetnék mindenkit, hogy ha mindezek mellett legalább szórakoztató, érdekes, stb. tud lenni egy cucc, szal ha úgy érzem, hogy számomra ott van benne a "suspense", akkor simán meg tudok neki bocsátani egy csomó egyéb baromságot, szal pl. a Mirai Nikki nekem tetszett, méghozzá "unironically", ahogy Junchi szokta mondani. :D De ez a faszi még annak a szintjét sem képes elérni.)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2017.12.09. 05:46
Junchi írta: 2017.12.08. 12:01 Ep 9

Ó, egy repülőgépet nekiirányít Shishigami egy felhőkarcolónak a 9/11-edik epizódban! How... poetic.
Csak azért nem röhögtem fel most hangosan, mert mégis csak szombat hajnal fél hat van, de ez a komment 10/10 volt. :lol:

EZ! 11/10, hatalmasat nevettem XDD THX

Egyébként pedig dettózhatnám az egész postot, csak engem az első 3 ep után semennyire nem lepett meg a sorozat "színvonala", max annyiban, hogy a címszereplőt ennyire hanyagolják. Az egyetlen ok amiért belekezdtem ama balga előfeltétlezés volt, hogy elvileg az öreg lesz a főszereplő, és végre nem tizenéves hülyegyerekek baromságaival telik el újabb 20 perc műsoridő... hát nem. A retardált edgelord immár 100%-os MC-je a sorozatnak, és nyomja az gyökér Sóska-féle darkos-emós szöveget -__- . A többi csontig rágott írói hülyeségről ne is beszéljünk, elvégre felnőtteknek szóló cuccban vagyunk, így evidens hogy egyetlen felnőtt szereplő nincs a sorozatban, csak gimisek, akik szerelmesek, meg mangakák akarnak lenni, és tömeggyilkos idiótákat fanolnak, stb... *ásít* Mindegy, ritka nagy hulladék ez, szerencsére még 2 ep, és vége. Hányast is szoktunk az ilyen fosokra adni? Kettest, hármast? Az utóbbit még kiérdemelheti, mert az egyetlen mentsége hogy hülyére röhögöm magam rajta, különösen azokon a pofákon amiket az öreg vág + Híró retardált szövegein is. Ha a meteoreltérítő akció kellően kretén lesz, lehet megkegyelmezek neki. Igen, jól olvastátok, egy ÖTSZÖR akkora meteor tart a Föld felé mint ami kipusztította a dinoszauruszokat, pont most!!!!! LOÁLLL XDDDD Fájtóóó Inuyashitty! Fájtó for teh 3 (means very bad on MAL) !!44 XDDD

A SEINEN animukhoz meg annyit, hogy az ilyen hulladékok tükrében érdemes visszagondolni a Dezsnyótra, amire mostanság divat lett szájhúzogatva hivatkozni, meg "túlértékelt nemnagyszám sónenezni", aztán megnézni ezt, a Blassreitert, a Speed Graphert, Fantomot meg a többi nagyon SERIOUS retket. Egyre inkább taszít ez a demográfia, anno a Berserk meg a Monster volt a seinen, most meg ezek. És az utóbbi években egyre rosszabb a tendencia: 2012-től kezdve a Psycho-Passon és a Kiseiyuu-n kívul semmi értékelhetőre nem emlékszem az SRS SEINEN kategóriából, ellenben ilyen moslékokkal tele a padlás, már szinopsz alapján droppolom az összeset. Nem érdekesek, nem érettek, nem eredetiek, nem tartalmasak. Még csak nem is szórakoztatóak. Csak szarok. De nagyon. Na jó, néha azért szórakoztat a mérhetetlen szarságuk, mint pl. most is, bár nem tudom mennyire dícséret egy KOMOLY(nak szánt) animének, ha maximum sírvaröhögést tud kiváltani a nézőből. :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2017.12.10. 11:36 Na jó, néha azért szórakoztat a mérhetetlen szarságuk, mint pl. most is, bár nem tudom mennyire dícséret egy KOMOLY(nak szánt) animének, ha maximum sírvaröhögést tud kiváltani a nézőből. :D
Igazából ezen a ponton nehezen tudom eldönteni, melyik "korszaka" volt a seinen demográfiának kínosabb: A 80-as évek végi/90-es évek eleji vérszexerőszak, főleg amerikai piacra szánt szemétfesztivál, vagy ez a mostani, a(z elvileg felnőtt) nézőket inzultálónak hülyének tekintő szakasz. >_> Egyébként meg valóban: én is így vagyok már vele, hogy ha meglátok egy új seinen besorolású animét szezonos chartokon, egyszerűen csak legyintek. Úgy sem az értelmesebbjét veszik elő adaptálásra. (Hol van például a beígért Vinland Saga anime? Bármi Asano Iniotól? Etc-etc.)

Egyébként nálam csak egyetlen dolog menthetné meg az Inuyashittyt a markáns lehúzástól, mégpedig Shishigami lassú és fájdalmas halála a klimaxban.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep 10

Ez a rész most egész vállalható volt, illetve rá kellett jöjjek arra, hogy egy fokkal értelmesebb anime is lehetett volna, ha nem azt a fogyatékos edgelordot erőltetik ennyire, hanem az öreget. A maga platósík, fekete-fehér moralitásában még így is sokkal jobban csapódott volna le a fehér, emberibb oldal kihangsúlyozása.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Aaaand dun!

Éreztétek a végén ezt a "bár a világban történnek rossz dolgok, de azt valami jó követi" üzenetet a legvégén? Igen, Mari manga-karrierje nagyon kellett a végére, zárjuk le az EGÉSZ sztorit egy olyan karakter sikerével, aki gyak statiszta volt végig. Nem mintha eddig lett volna bármiféle konzisztencia vagy értelem ebben a cuccban, tartalmas és minőségi szórakozás lehet bárkinek, csak ölje ki az összes agysejtjét előtte.

3/10
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Látom a fujjogás erre is megy :)
Szerintem jó volt a maga kategóriájában.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ez is elmúlt szerencsére, mondjuk valahol sajnálom mert ritka sokat röhögtem rajta. A finálé nem hazudtolta meg a sorozat eddigi "színvonalát", különösen a meteoros fasság tetszett :D Az edgelord baromságaira volt 3-4 ep, erre meg kb egy fél rész jutott, gratula a készítők remek arányérzékéhez. Lejjebb akartam pontozni, de mivel értékelem a CUCC által szolgáltatott abszurd humort, na meg a Donald kacsa szerepeltetése szintén pluszpontot ér, így egyezzünk ki egy gyenge 3/10-ben.
Hikari írta: 2017.12.23. 14:42 Szerintem jó volt a maga kategóriájában.

Mondjuk ez igaz, szal a szintén ebben a kategóriában utazó Elfen Lied-től vagy Akame ga Killtől tényleg értékelhetőbb, pl. nem voltak benne egymást csonkoló cuncirék és lolik :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Katana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2017.01.15. 16:40
Nem: Férfi

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Katana »

Hikari írta: 2017.12.23. 14:42 Látom a fujjogás erre is megy :)
Szerintem jó volt a maga kategóriájában.
Szerintem is.Igen,és pszichológia is egyben .néhány hiányosság amit nem értettem:Ichirou családja honnan tudta hogy
SPOILER
a második robbanásnál,Ichirou robbant fel.Rá kezdték siratni csak ezért hoztam fel ha előtte egy búcsú vagy valami.a családja nem lát fel az atmosfera-ba.

Viszont összegzésben részeivel nagyon jó.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Risa »

Röviden: a szerzőnek volt egy jó ötlete, de nem tudott vele mit kezdeni.

Emlékszem, mennyire megkapó volt az első rész Inuyashiki családi helyzetével meg Hanako jeleneteivel, és már akkor féltem, hogy más irányt fog venni a történet, mint amilyet én szeretnék - hát valós volt a félelem. :drop: Az még egy dolog, hogy a szerző így random beledobott dolgokat a sztoriba, amiket aztán nem volt hajlandó megmagyarázni
SPOILER
szóval a földönkívüliek miért voltak pont akkor és pont ott; mit csináltak, amitől kidöglöttek Inuyashikiék; egyáltalán milyen határai vannak a cyborggá változtatott emberek erejének; "bang" meg "dadadadada"?? WTF??? stb.
de hogy a karaktereknek sem akar épkézláb jellemet meg háttértörténetet adni, az már elég súlyos. Inuyashikiról annyit tudunk meg, hogy egy szelíd, jó szándékú, halk szavú bácsi, de pl. nagyon érdekelt volna, hogy miért távolodott el annyira a családjától, amennyire. Oké, biztos ciki, hogy olyan öregnek néz ki, de ez Japánban elég ahhoz, hogy évekig ne beszéljen valaki az apjával? És Inuyashiki még mindig a jobbik eset Hiróhoz képest, akit igazából lehetetlen összerakni. Épp eldöntjük, hogy egy könyörtelen gyilkos, amikor sír egy kicsit, hogy megsajnáljuk, aztán megint kiirtja fél Tokiót, aztán megint sír egy kicsit, és beleszeret egy lányba, majd közli, hogy elpusztít mindenkit, aztán a végén
SPOILER
megmenti a világot.
Mi akar ez lenni? Mert jellemrajznak nem nagyon működik. :drop: Pedig ez a jó-rossz ellentét is érdekes lehetett volna, ha nem lett volna annyira következetlen és leegyszerűsített.

Aztán kicsit úgy éreztem, mintha a szerző izzadva próbálná bizonygatni, hogy ő mennyire tisztában van a mai fiatalok szokásaival, a szociális médiával meg a szlenggel, mert teletömte velük a történetet, de annyira szélsőséges módon, hogy a néző néha már-már úgy érezhette, ezért a Japánért nem is lenne olyan nagy kár. :drop:

Jaj, és igen. Az a nagy hepiend, hogy
SPOILER
Mari megnyeri a mangadíjat? Az apám felrobbant egy aszteroidával együtt, hogy megmentse a világot, de hamar meg fogok vigasztalódni, mert mindjárt úgy beindul a mangaka-karrierem, hogy ihaj.
Ez mi ez a pitiáner hülyeség? Mármint annyira más skálán mozog a két dolog, hogy kifejezetten furcsán veszi ki magát, hogy ezzel zárul a történet.

Az opening nekem is tetszett, zeneileg és vizuálisan is, viszont a MAPPA-nál sem szerethették annyira ezt a cuccot, mert ez a félig rajzolt-félig CG megoldás a legtöbbször elég szerencsétlenül nézett ki. A seiyuuk Hiro kivételével nem nagyon tetszettek, szerintem ő kihozta a karakterből, amit lehetett, de Inuyashiki érzelmi kitörései nekem nagyon nem jöttek át.

Mindezek ellenére a sorozat élvezeti értéke számomra egész magas volt, agykikapcsolásnak megtette, csak az első rész után azt hittem, ennél azért többet fel fog tudni mutatni. 4/10. A karakterhű Trump-cameo meg lol.
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Rengeteg seinen animét láttam, de ez az inuyashiki az egyik leggyengébb amit valaha láttam. Oku Hiroya Gantz című mangából való anime adaptációja sokkal jobban tetszett amiért be mutatta a társadalom úgy nevezett sötét oldalát, de ha adott egy közös érdek akkor az emberek képesek összefogni. Főleg ha életekről van szó. :twisted: A manga pedig az egyik kedvencem lett, és természetesen jobb az animénél. Az anime vége például összecsapottan, és szarul lett lezárva. Továbbá az is tetszett hogy meg lettünk kímélve szokásos animés kliséktől ami számomra sokszor unalmas, és sablonos, és néhol a sablon is sablonokkal jön, legalább is manapság.....
Az inuyashiki első része nem igazán fogott meg, már láttam hasonló animét, és nem egyet amiben az emberi lét is kérdés, de bíztam benne hogy be fog indulni. Viszont a CG-től hányingerem van, főleg ha rengeteg van belőle. :evil: Az is kifejezetten fel dühített már, hogy elébünk vágnak egy témát, hogy mit tesz két úgynevezett elenpólus, az az a jó, és rossz, és hogy miért csinálják azt amit. Végül kiderült persze, hogy mint ketten az emberségükről akartak meggyőződni, csak ellentétes irányba mentek. Ez így mondhatni rendben volt, de nem 5 csillagos a helyzet. Már a sorozat második felében ingerelt, hogy Hiro-t jónak akarják beállítani. Inuyashiki akkor érzi magát embernek ha másoknak segít, és Hiro meg akkor ha embereket öl. De aztán Hiro is embereket ment, mert jött egy csaj, így ugyan úgy happy mint mikor öl. Legalább is én így láttam rajta. Szóval most :wtf: De még továbbá még előtte a yakuzás rész is tök felesleges volt, és értelmetlen, és a harc jelenetekkel is undorító CG-vel lettek megoldva. :? Egy szónak is száz a vége ez az anime részemről fos volt, de vissza olvasva nem csak én vélelkedek így róla. A vége viszont néhol logikusnak vélem, viszont az hidegen hagyott, hogy Mari nyert egy jump versenyt. 98% nem szerepelt a sorozatban, a 2% kb a sorozat végénél van, de az öccse se büszkélkedhet sok szereppel csak annyival hogy párszor el kenték a száját, na meg inuyashiki felesége is kevés volt. Az ilyeneket nevezik fölösleges karaktereknek. Az egész Inuyashiki család eleve ellenszenves volt amúgy is az elején. Valahogy semmi konkrét indok, sőt semmi indok nem volt arra hogy miért álltak úgy inuyashikihez ahogy. na mindegy. Pozitívum annyi hogy legalább volt pár véres jelenet, és az akciók szarok voltak, na meg a végső harc is. Összeségében részemről ez 3/10. A véleményem lehet copynak tűnik, de nem tudok neki mit csinálni, a többség véleménye mellett vagyok.
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Inuyashiki

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Még utólag hozzászólva: annyibban különleges ez az anime, hogy a fôszereplô egy idôs férfi, és eddig egy animénél sem tapasztaltam hasonló fôszereplô felhozatalt( vagy ritkán?). Továbbá az OP egész jó volt, viszont az animáció hozzá tartalmazott bár olyan dolgot aminek hatására fel tevôdött bennem a :wtf: kérdése mint az a koponya, meg inuyashiki zuhanó arca meteor ként de ezt az anime végén már tudtam a miértjét. Viszont azt még nem értettem meg, hogy hogy jött oda az a koponya. ED is egész jó volt, sôt mondhatni tetszett is. Csak az alábbi fel sorolt tényezôk miatt kiméltem meg attól ezt az animét hogy ne adjak rá 2/10-et.
Válasz küldése