Citrus

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Citrus

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Citrus

Nekem bejött, kellett már valami normális yuri-anime a kínálatba az utóbbi évek gyenge felhozatala után. Engem megvett, pedig alapvetően nem én vagyok a célközönség, ha a szereplők életkorát nézzük. Mégis tetszett, a manga is listán van, szóval biztosan maradok. Bár kérdés számomra, hogy fogják lezárni a még futó mangát 12 epizódban.
Az opening bejön, a grafika gyönyörű, a hangokat is remekül eltalálták a karakterekhez. Nálam ezzel meg is nyert magának az anime. És még története is van!
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na Citrom thread mer elkezdtem énis.


EP 1-2: nem is volt olyan vészes. Az alapfelállás miatt aszittem ilyen szabvány MariMite-féle kifinomult úripicsás-hegedűszóló-aláfestős setting lesz, de nem, sőt, eddig egész vicces :D Az art tetszik, Yuzu jópofa (a hangja is bejön), citrombaharapott himesama eddig szerencsére kevés szkríntájmot kapott. Lesz majd persze itt sok melodráma és nyígás a semmin -__- , viszont eddig már volt jó nyelvezős kisszu (az openingben alapból kétszer is, naná hogy ezután is mindig végignézem :D), nyaknyalogatás, fenéktaperolás... De a legnagyobbat ezen a kettőn röhögtem, kétszer visszatekertem, örök hála érte :D Ergo korrekten indított, nem is unatkoztam, úgyhogy nézzük tovább ikszüdé.

Risa írta: 2018.01.07. 17:59 Citrus 1. rész

A japán kiejtése a címnek Shitorasu. Kb. 'nuff said. Én lemaradtam a NTR meg a Kuzu no Honkai féle műremekekről, de tekintve hogy ez elvileg jobb, most már őszintén elképzelésem sincs, milyen lehet a többi.
Ennél sokkal retkebbek. De komolyan, a fent említettekhez képest az első két epizód maga volt a minőségi anime esszenciája (és ezzel nem a Citromot akarom felértékelni, gondolom érzed :dirr: ).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Risa »

Amúgy nemtom, hogy az elvárásaimból adtam-e alább, de a 2. rész mintha egy fokkal jobb lett volna. Mondjuk a lányok viselkedése és reakciói még mindig teljesen abszurdak. :'D

Btw nyelves csókok mennyisége: a legutóbbi BL animéből (Hitorijime My Hero) még a csókok is ki voltak cenzúrázva (talán egy kivételével?), az openingben meg pláne nem volt semmi ilyesmi. -_-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tekintve, hogy már az első résznél ment mindenhol a hype, hogy "A VILÁG LEGJOBB YURI MANGÁJA VÉGRE ANIMÉT KAP, OMG!!!!444", nekem is meg kellett néznem legalább az eddig kijött első két részt. Hátöööö...LOL. XD

A "két hülye - egy pár" iskolapéldája eddig ez a cucc. XD Van Yuzu, aki még az elviselhetőbb kettőjük közül, bár ő is már bőven túl van azon a "vicces genki" kategórián, aki amúgy az esetem szokott lenni és helyette nem ritkán áthajlik a "hülye plazacica"-ba (azt pl. megfigyeltétek, hogy az eddigi konfliktusok egy jelentős része az ő elbaromkodása miatt alakult ki?), de még így is ő kapta a jobb jeleneteket, rajta legalább párszor tudtam röhögni, illetve valóban jó a seiyuuja is. Jégcsap-chan már sokkal gázabb, főleg, ahogy ilyen passzív-agresszív módon váltogatja a totális érzelemmentes, illetve a gyakorló rapist énjét. (Utóbbihoz még a szöveget is betanulta, ugye amikor a fürdőszobában Yuzu ellöki magától és kérdezi, hogy miért csinálja ezt, akkor az a válasza, hogy "Mert úgy néztél ki, mint aki azt akarja, hogy hozzáérjenek.", lol, a tárgyaláson majd jó indok lesz, majdnem olyan jó, mint a "Bíró úr, nekem azt mondta, hogy már elmúlt 18!" :dirr:)

A fentiekből következik, hogy a nagy yurizás, amiről ez az egész szólna, eddig totál hidegen hagyott, egyrészt, mert két olyan karaktert akarnak itt nekem szerelmespárnak eladni, akiket külön-külön is éppen hogy csak tolerálni tudok, másrészt meg az összes nagy eddigi "hot leszbi eksön" inkább volt creepy és weird, amire a seiyuuk és a zenei aláfestés is rásegített. És persze erre most lehetne mondani, hogy "dehát Titkos, a történet ezen korai szakaszában ez még direkt ilyen, Yuzu is csak wtf-el és itt még totál nem izgul rá Jégcsapra!", aha, ezt lehet el is hinném, ha egyrészt már az első nyilvános tapizás után nem róla ábrándozna 24/7-ben, majd a második epizód végére már nem ott tartana, hogy levonja konklúzióként, hogy ő bizony szerelmes. :dirr: Szóval ja, ahogy Risa mondta, abszurditás a köbön, mindkét csajnál eddig. XD

Pedig amúgy egycsapásra jó sorozat lehetne ebből, egyszerűen Dr. Szöszinek rá kéne döbbennie, hogy a szerelem végig ott volt mellette a mobilját mellei közé dugdosó, szintén gyaru kartársnő képében (eskü több kémia volt eddig kettőjük között, mint Jégcsappal összesen... XD) és máris átfordulna az egész sztori egy ilyen fluff yurivá, ahol azon kéne szurkolni, hogy Yuzu melyik shoppinggal egybekötött randi közben valljon neki szerelmet, vagy ha a suliban segít neki puskázni doga közben, vajon átmennek-e az érzelmei, stb-stb. XD Sajnos tudom, hogy ez úgysem fog bekövetkezni, helyette megy tovább a melodráma, Genyó Nagypapival és az összes kapcsolódó elemmel, avagy ahogy Surci fogalmazott "lesz itt majd sok nyígás a semmin", amit én azért így sorozatosan nem szívesen néznék, mert rosszul érzem magam tőle. ^^" Illetve még lehet nézném is, ha nem a Killing Bitesal futna egy szezonban ha ez valami original anime lenne és tudnám, hogy a 12. rész végére azért elrendeződnek a dolgok, vagy legalább kapunk valami lezárás félét, de így, hogy még a manga is fut (meg hogy belenéztem és a legutolsó lefordított fejezetben pont ugyanilyen nyafogás megy még mindig, mint amit az animében eddig produkáltak), szerintem nem leszek ennek rendszeres követője, bőven elég lesz Surci heti beszámolóit olvasni róla. XD

Azért, hogy valami jót is mondjak, az OP/ED páros tetszik, illetve Surcihoz hasonlóan azt én is értékelem, hogy legalább a környezet nem Irreálfalva, tehát nem a hegedűszavas, mindenkileszbis, yuriinternátusban járunk, hanem azért valami hihetőbb közegben. (Jó, azt persze itt is ellőtték, hogy all-girls school, illetve hogy mindenkinek van egy leszbi párja, de itt legalább próbálták megmagyarázni azzal, hogy "ők igazából heterók, csak házasság előtt még "kalandozni" akarnak kicsit". XDDD) Ja, illetve hála az égnek a karadizájn is okés, az ilyen Strawberry Panic, meg Sakura Trickek után üdítő a szemnek, hogy nem megint moelolichanék leszbülnek, hanem ilyen relatíve érett nő dizájnú karik. XD Meg amúgy tényleg nem arról van szó, hogy ez valami brutálgáz, nézhetetlenül szar sorozat lenne, mert erről szó nincs, csak ezután a "bestyurianimuever!" felhypolás után nem ilyen wtf párost, meg érzelemkezelést vártam. XD

Ja, majd' elfelejtettem:
Surci írta: 2018.01.15. 19:54citrombaharapott himesama
Legalább így értelmet nyert az anime címe. :dirr:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ahogy fentebb is jeleztem, csak a KuzuHon-Strawberry-NTR-tengelyhez képest vállalhatóbb ez a cucc, viszont mint yuri, ugyanazokkal az elcsépelt sablonokkal operál amik alapból hiteltelenné tesznek minden olyan settinget amikben előfordulnak. 10-ből 8-9 ilyen animanga úgy kezdődik, hogy (természetesen) lánygimiben kerül elő a két archeotípus: a kawaii-genki/ártatlan újonc, meg a Jéghime-sama, és MÁR AZ ELSŐ-MÁSODIK EPIZÓDBAN megvan az első taperolás-rámászás-kisszü (jellemzően himeszama részéről). Csakhogy itt már meg is van lőve az egész, mert alapból hiteltelen ez a rámszósdi, elvégre totál ismeretlen a másik ember, nincs közös múltjuk, előzményük, jószerével egymás nevét sem tudják, honnan jön az hogy így első találkozáskor nyelvezünk meg rámászunk a másikra? Egyszerűen nincs felépítve, nincs kapocs, közös élmények, még akogare sem, sokszor még a szereplők is olyanok mint itt pl. Yuzu, hogy full hetero, de aztán persze csak úgy 0beleszbül mert a himesama lesmárolta. Hagyjukmár. Aztán ez a semennyire fel nem épített izé lenne a "kapcsolat" aminek MAJD KÉSŐBB alakulnia kéne. -__- De persze sose alakul rendesen hanem direkt félreértések meg félemagyarázások, féltékenykedés és picsogás, de végül azért csak kihozzák kánonra mer kell a hepiend :P Most ezzel össze lehet vetni a Yomi-Kagura féle shippet ami azért elég megalapozott imho, vagy Utenáék kapcsolatát, ami 40 részen keresztül építkezik...

Szal nem volt semmiféle hiú reményem hogy majd ebbe találom meg a rég keresett yuri-páromat , de már azzal elégedett vagyok ha nem lesz olyan retek és unalmasan fárasztó mint az előzőek. Áttörés nem ezzel lesz leszb-fronton az fix, de azért némi szórakozásban - és nyelvezésben! :D - még reménykedem.
Titkos írta: 2018.01.18. 14:30 Pedig amúgy egycsapásra jó sorozat lehetne ebből, egyszerűen Dr. Szöszinek rá kéne döbbennie, hogy a szerelem végig ott volt mellette a mobilját mellei közé dugdosó, szintén gyaru kartársnő képében (eskü több kémia volt eddig kettőjük között, mint Jégcsappal összesen... XD) és máris átfordulna az egész sztori egy ilyen fluff yurivá, ahol azon kéne szurkolni, hogy Yuzu melyik shoppinggal egybekötött randi közben valljon neki szerelmet, vagy ha a suliban segít neki puskázni doga közben, vajon átmennek-e az érzelmei, stb-stb. XD Sajnos tudom, hogy ez úgysem fog bekövetkezni
Pedig ez kéne! :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Tök jó lenne, ha lenne egyszer egy sorozat a Kase-sanból. Az lenne az igazi fluffy slice of life yuri, amiben két, igazán tündéri , imádnivaló lányka románcol. Találkoznak, megismerik egymást, jön a vonzalom és utána a cukiskodás. Semmi extra igazából, a főhősnők sem öt dimenziósak, de elképesztően hangulatos finomság lehetne.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mindig azon szoktam godolkodni, hogy az adott mű szerzője vagy alkotója egyáltalán ismeri az adott szexuális csoportot? Nem arra célzok, hogy éppen ő is meleg-e vagy sem. Mindösszesen az érdekel, hogy otthon a szóbájában elképzelt magában egy sztorit és azt lerajzolta vagy „utána is nézett”? Ismeri-e hogy milyen érzés rádöbbeni az igazságra? Hogy milyen lelki vívódások tudnak lezajlani egy-egy emberben. Jó oké ez a sztori is mondjuk a shoujo korosztálynak készült, de ahogyan kiveszem nem nagyon törődik az ilyen keményebb témákkal.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2018.01.18. 16:18Ahogy fentebb is jeleztem, csak a KuzuHon-Strawberry-NTR-tengelyhez képest vállalhatóbb ez a cucc, viszont mint yuri, ugyanazokkal az elcsépelt sablonokkal operál amik alapból hiteltelenné tesznek minden olyan settinget amikben előfordulnak.[...]
Persze, értem én, nem is rád céloztam azzal, amikor azt írtam, hogy "jól felhypolták már előre", hanem úgy a neten általában a fanvéleményekre, amiket itt-ott olvasgattam. Persze ja, nézőpont kérdése, ha a Strawberry-t, meg hasonlókat vesszük "átlag yurinak", akkor a Citrom valóban "átlagon felül", de csak akkor... XD
Surci írta: 2018.01.18. 16:18[...]Most ezzel össze lehet vetni a Yomi-Kagura féle shippet ami azért elég megalapozott imho, vagy Utenáék kapcsolatát, ami 40 részen keresztül építkezik...
Amúgy ja, ezt már az előző postomban is írni akartam: azt figyeltem meg, hogy sokkal normálisabban felépített, aranyosabb, úgymond "shipelhetőbb" yuri párosok vannak olyan animékben, amik amúgy műfajilag nem is "offical yurik". XD Szal pl. a Ga-Rei páros nekem is tökre bejött (már amennyit láttam belőle, még nem néztem végig XD), pedig azt az animét elsősorban ugye nem yuriként jegyzik, az Utenánál már inkább szokták emlegetni, de még annál sem mondanám, hogy elsősorban arról szól, vagy pl. ott volt a Madoka, ahol mondhatjuk, hogy az utolsó részre még engem is "loliyurishipperré" tett Uro, pedig ez azért alapesetben elég távol áll tőlem, de ahogy az egész MadoHomu dolog a végén a helyére kattant, arra nem tudtam mást mondani, mint hogy "Bawwwwww, most már értem, aaaaawwwww! T____T" (Jó, nem azt mondom, hogy valami TOP 1 yuri páros lettek nálam, de amennyire szkeptikus voltam az elején a sorozattal kapcsolatban, ez így is hatalmas fejlődés. :D) Na és a fenti cuccokban az még a közös, hogy a karik relatíve normálisan vannak felépítve, van valami rajtuk túlmutató történet is (tehát nem csak lovelove megy 24 órában és annak rendelnek alá mindent) és pont emiatt lesz valahogy szerethető és hihető az egész. Míg egy slice of life "fullyuri" cuccban meg rendre elcsúsznak azokon a banánhéjakon, amiket itt most te is felsoroltál, hiába lennének ezek a cuccok pont SoL mivoltuk miatt elvileg "hitelesebbek". Sokszor már ezért vagyok úgy vele, hogy az adott anime inkább csak a subtextig menjen el, de ne konkretizálja, azt majd belelátom én magamnak (XD), mivel ha mégis ilyen "full blown yuri" lesz, akkor sokszor átcsap az egész röhejesbe/kínosba.
Surci írta: 2018.01.18. 16:18
Titkos írta: 2018.01.18. 14:30 Pedig amúgy egycsapásra jó sorozat lehetne ebből, egyszerűen Dr. Szöszinek rá kéne döbbennie, hogy a szerelem végig ott volt mellette a mobilját mellei közé dugdosó, szintén gyaru kartársnő képében (eskü több kémia volt eddig kettőjük között, mint Jégcsappal összesen... XD) és máris átfordulna az egész sztori egy ilyen fluff yurivá, ahol azon kéne szurkolni, hogy Yuzu melyik shoppinggal egybekötött randi közben valljon neki szerelmet, vagy ha a suliban segít neki puskázni doga közben, vajon átmennek-e az érzelmei, stb-stb. XD Sajnos tudom, hogy ez úgysem fog bekövetkezni
Pedig ez kéne! :D
Ugye? :D Ne tudd meg, mekkora szenvedés volt, amikor a második rész végi jelenetben a kávézóban szomorkodik neki, ő meg még vigasztalja is, hogy "nyugi, Jégcsap-chan biztos tudja, mit érzel...", én meg így "aaaarrrrggghh, just kiss already!" :dirr: XDDD (Jó, ennyire nem, de érted, még mindig több logika lenne ebben is, mint Jégcsap sorozatos random rátörő zaklatásaiban. XD) De komolyan, mint amikor valakit friend zone-olnak, aztán a friend zone-olt személytől kérnek tanácsot, hogy a tök más, nekik tetsző egyén figyelmét hogyan hívhatnák fel magukra. ^^" XD (Apropó, az megvan a kedves nézőknek, hogy meganekko Gyaru-chan volt eddig a suliban az egyetlen karakter, aki nem totál tapló, vagy távolságtartó Yuzuval?)
Jucuky írta: 2018.01.18. 16:41 Tök jó lenne, ha lenne egyszer egy sorozat a Kase-sanból. Az lenne az igazi fluffy slice of life yuri, amiben két, igazán tündéri , imádnivaló lányka románcol. Találkoznak, megismerik egymást, jön a vonzalom és utána a cukiskodás. Semmi extra igazából, a főhősnők sem öt dimenziósak, de elképesztően hangulatos finomság lehetne.
Rákerestem és +1. :D Csöppet ennek is moe a dizájnja, de még nem olyan vészes és inkább néznék akkor X résznyi cukiskodást, mint melodrámát, meg teátrális szenvedést. ^^" XD Plusz ahogy látom, itt a "seme" (yuriban van egyáltalán ilyen, hogy "seme" és "uke", vagy ezek ilyen "only in BL" fogalmak? XD) legalább nem a Surci által is említett, agyonhasznált jégcsap himesama, hanem ilyen tomboy, fiúsabb csaj, de nem ellenszenves. :) (Btw, erről be is ugrott, hogy csodálom, hogy nem unják, hogy 10-ből 9 yuriban mindig ezt a két karaktertípust veszik elő. Holott ehhez sem kell feltétlenül ragaszkodni, pl. a Yomi x Kaguránál ha nagyon akarom, belemagyarázhatom, hogy ők is ilyen "onee-san és imouto" páros, de ott én már annak örültem, hogy alapból semmiféle hülye klisé jellemtípus nem ugrott be egyikőjükről sem, mert azért ez már önmagában ritka.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ha már yuri, meg kívánságok: Én a GirlFriendsből követelek végre animét! Ez volt az a manga, ami anno sikerrel zárta le a yuri-fanboi korszakomat, mert ebben tényleg minden benne volt, amire akkor vágytam, főleg, hogy az utolsó két fejezetig inkább mondaná az egészet egy standard, de érzelmes és jópofa shoujo cuccnak az ember, amiben két lány szorosabb kapcsolatáról van szó, és amennyire emlékszem (ezt is vagy 8 éve olvastam, lehet fel kéne frissíteni az emlékeket, de persze ezt is ilyen omnibus szarságban adták ki ofisal... >__>), mentes a legtöbb, kimondottan yurikra jellemző túlkapástól és közhelytől. Mindenesetre MAL-on a mai napig bérelt helye van a kedvenc mangáim között.

A Czitromról (hogy ON is legyek) meg gyorsan lebeszéltetek kvázi-kollektíven. Alapból sem érdekelt túlságosan, de így, az impressziókat olvasgatva a kevésből is nulla lett.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Androsama »

iskariotes írta: 2018.01.18. 22:54 Mindig azon szoktam godolkodni, hogy az adott mű szerzője vagy alkotója egyáltalán ismeri az adott szexuális csoportot? Nem arra célzok, hogy éppen ő is meleg-e vagy sem. Mindösszesen az érdekel, hogy otthon a szóbájában elképzelt magában egy sztorit és azt lerajzolta vagy „utána is nézett”? Ismeri-e hogy milyen érzés rádöbbeni az igazságra? Hogy milyen lelki vívódások tudnak lezajlani egy-egy emberben. Jó oké ez a sztori is mondjuk a shoujo korosztálynak készült, de ahogyan kiveszem nem nagyon törődik az ilyen keményebb témákkal.
A yuri is olyan, mint a yaoi, a 99%-uknak nem sok köze van a valósághoz. De nem is ezért olvassuk/nézzük és szeretjük őket. Ezek általában túlidealizált, romantikus történetek, amelyeket nők készítenek nőknek. Engem, amíg leköt a történet, hidegen hagy, hogy mennyire élethű a történet.

Amúgy a hentainak sincs köze a valósághoz, a sima, hetero shoujo-mangáknak/animéknek sem túl sok. Ezekben is lehetne egy rakás hibát találni, sőt! Még a seinen-történetek jó része is tartalmaz a valóságtól igencsak elrugaszkodott dolgokat. De pont ez a szép benne, elvégre az ember nem dokumentumfilmet akar nézni, nem ismeretterjesztő könyvet akar olvasni, hanem szórakozni és kikapcsolódni.

A Citrus célközönsége pont a tizenéves lányok, bár én felnőtt fejjel is nagyon élvezem az animét. ::jsmile::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ep 3-4.

Még mindig meglepően nézhető és Yuzunak köszönhetően szórakoztató is a maga szintjén ez az animu, de hogy ezt a kánonnak szánt párost semennyire nem tudom shippelni az fix. Semmi kémia a két szereplő között, ellenben Haruminnal teljesen jól levannak, ezerszer jobban illenek egymáshoz mint a másikkal. Pláne, hogy most már van benne féltékeny osananamiji barátnő is, és rendesen bele van leszbülve Mei-samába, aki Yuzu felé adja a jégkirálynőt, viszont amikor fent említett barinője rámászott akkor jött az irulpirulás ezerrel (francba már hogy pont akkor vágták el a jelenetet amikor a legjobb rész következett volna :P :D )

Hagyni kéne ezt a semmilyen "szerelmi" szálat, és összehozni őket a másik kettővel, sokat dobna yuriként a sorozaton. De még így is simán elnézegetem, remélem ha jönnek a nyígósab részek, a poénokat akkor se dobják ki mind, úgy még kellemes kis cucc is lehet belőle.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Remélem, Matsurit hamar kiiktatják, mert úgy érzem, ő fogja a maradék négy epizódban a konfliktust és a gondot okozni Mei és Yuzu között. Yuzu annyira naiv, hogy nem veszi észre Matsuri mesterkedéseit. Mei meg... ő Mei. Szerintem ő pontosan látja, hogy a kiscsaj mire játszik. Kérdés, hogy tud-e tenni ez ellen a kis pszichopata ellen.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Flame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.02.25. 19:30
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Flame »

Úgy döntöttem én is megnézem magamnak a lányokat.... 3.részig jutottam most egy húzóra, mindjárt folytatom. Maguk a karakterek szerintem nagyon el vannak találva, a szinkronok is (kivéve anyát, néha összemosódika a lányával a hangja, nekem picit csitris. Bár aztán lehet ennek is megvan az oka a mangában ami alapján készült, azt még bevallom nem olvastam). A lányok döntéseiben látok egy két irreális dolgot de tudom, nem az a lényeg (pl Minek költözik vissza ha csak elhalgattatni akarta? És mi a francért hívatja be az igazgatói irodába megdorgálni, hogy ha otthon úgy is találkoznak?! )
Tudom, tudom, fölösleges túlgondoló női logika... Inkább nézem tovább és szurkolok, hogy ne bukjanak le hogy "tesómegrontás" van.... :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kezd elmenni a sorozat a "hozzunk be minden 2. részben új szereplőket és kavartassunk velük felesleges műbalhékat"-irányba. Már a pszichololit se értettem minek kellett, de ez az ezüstloli+ezüstnéészan-duó még ennél is nagyobb WTF. Na nem baj, még 2 részt megnézünk aztán úgyis vége, csak sajnálom hogy az elején jellemző poén momentek helyett a nettó hülyeség viszi el a műsoridőt.

Azt még elárulhatná nekem valaki, hogy Mei-ben mi szeretnivalót talál ez a nemtúlészlény-deazéjófej Yuzu, amikor kb. annyira szimpatikus a jelleme meg úgy az egész habitusa, mint egy vakbélgyulladás. De hogy egyetlen normális(nak eladni próbált) yuri kapcsolat nincs ebben, hát azé na... És minek ezt a kretén "testvér"-vonalat tolni állandóan, amikor már az első percben megmondják hogy NEM tesók? Meh, Harumint követelem befutónak!!!4
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Egy epizóddal a vége előtt kíváncsi vagyok, hogy mit fognak kihozni belőle. Főleg egy még javában futó mangával. Mert ha egy rész alatt megoldják a Mei-Sara-Yuzu háromszöget és Mei mégis Yuzut választja én nem tudom mit csinálok. Az utóbbi epizódban is csak lestem hogy most mi van. Nos, majd kiderül, hogy végződik, de én kissé lezáratlan szagot érzek.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Surci »

Le fogják ezt zárni, méghozzá a szokásos END lesz: Mei rájön hogy felesleges játszania az agyát, mer "úgyis Yuzut szereti", a loller megy a levesbe, de úgyis ott van neki imouto-san, aztán mindenki hepi. Kivéve a fúróhajú osananamijit, akinek sajnos nem jut nő és max magával tud vigasztalódni :D és persze engem, aki semennyire nem tudja shippelni ezt a "párost ".
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Surci »

Jó is hogy postolt Titki az OFF-ba, legalább eszembe jutott hogy a Citromnak is vége lett... Mert azóta már el is felejtettem, pedig mindössze 2 napja történt :P A spílereket mindenki megtekintheti az eggyel fentebbi postomban, csodálkoztam is volna ha nem jön be a papírforma.

Hagyni kellett volna ezt a nyavajgós második felét, mert míg Yuzu marhaságai voltak a középpontban, még szórakoztató is volt a genki nyomulása (már nem Mei-re, hanem úgy egyébként), de aztán mindent elvitt a műdorama - de legalább nem vette magát túl komolyan. A második felében out-of-nowhere előkavarodó plot-device mellékkarik nagyon nem hiányoztak, inkább Mei-nek kellett volna valami személyiséget írni, vagy ha mást nem, hát kikukázni ezt a "kapcsolatot" és összerakni valami működő párost (Mei-nek az osananamiji csajjal még lett is volna valami alapja + ugye HaruminxYuzu), de ezek a lolik a fenének se hiányoztak + fanszervíznek is igencsak harmatos az egész (kevés direkt nyelvezés :D). Namindegy, az eleje legalább poén volt.

5/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2018.03.27. 20:38ugye HaruminxYuzu
Jaja, OTP forever. (Jó, persze, ez egy fanok által átírogatott szövegbuborék, de annyira ilyen az összes jelenetük és olyan szar látni, ahogy szegény Harumint folyamatosan "friendzoneolja" Yuzu, aki pedig nem lenne hülye, csak gonosz-himesema agymosta... :( *sóhaj*)
Surci írta: 2018.03.27. 20:38de ezek a lolik a fenének se hiányoztak
Apropó, ennél az animénél még nem lőttem el, de ja: "örülök", hogy a lollerek itt is felbukkantak, nagyon "kellettek" ebbe a cuccba is... :dirr:

Edit: A nagy shipping közepette végülis a nagy kérdést elfelejtettem feltenni: lezárták ezt, vagy nyitva hagyták és majd lesz S2, ha elég fejezet kijött a mangából? (Bevallom, én az utóbbira tippelnék, így animében is tovább lehet húzni ezt a szappanoperát, illetve fejni a fanjait.)
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Citrus

Hozzászólás Szerző: Risa »

Bugyuta, erőltetett, öncélú. Látszik, hogy a szerzőnek kb. annyi elképzelése volt, hogy összerak egy jégcsapkisasszonyt meg egy hebrencs plázacicát, mert az erokawaii, de azzal már nem foglalkozott, hogy egyáltalán van-e köztük kémia, azzal se, hogy értelmesen felépítse a karakterüket, meg azzal se, hogy az egész alapszituáció totál természetellenes. Anyuka elfelejti megmondani a lányának, hogy lesz egy testvére wtf?? Teljesen értelmezhetetlen, hogy két tinédzser lány, akik ráadásul mostohatestvérek, közös franciágyban alszanak. A lányok közös jelenetei abszurdak és életszerűtlenek. A sorozat második felében berángatott szerelmi riválisokról és omgdrámákról nem is beszélve.

Yuzu mint karakter még az oké kategória. Az biztos, hogy nem ő a legélesebb kés a fiókban, de legalább kedves és melegszívű. Mei viszont sótlan és unalmas, sőt kifejezetten ellenszenves is a bossy attitűdjével és a viselkedésének másodperceken belüli 180 fokos fordulataival. Elég gáz, amikor az egyértelműen canon páros helyett a néző egy másik karakterrel kezdi el shippelni a páros egyik tagját (Harumin×Yuzu), mert köztük látványosan jobban működne a dolog.

Az egész egy céltalan bishoujo fest, leszbikus fanszervizzel. Hihetetlen, hogy a japán stúdiók még mindig a legtrashybb vackokat karolják fel yuri és BL műfajban is, holott annyi értelmesebb mű van ezeknél, mint égen a csillag. Jó, ez túlzás, de azért számos mű közül lehetne válogatni. Tényleg csak ezekben van pénz? A japánok tényleg ezeket nézik szívesen? 2/10.

Ja igen, és a seiyuuk. A játékukkal alapvetően nem volt bajom, de Yuzué úgy hangzik, mint aki folyton náthás, Meié meg pösze.
Válasz küldése