Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Most fejeztem be a 121. fejezetet. Messze még a 3. könyv vége, de már idáig is nagyon vad dolgok történtek, muszáj kiírni magamból az impressziókat. xD A biztonság kedvéért spoilerbe teszem, de az alább felsorolt dolgokon és még sok máson is nagyon jól szórakoztam és/vagy fangirlködtem egy sort. :3 Egyik-másik jelenetet valószínűleg cenzúrázni kell majd az animátoroknak, ha egyszer eljut odáig a donghua...
Kép
SPOILER
Először is az őszi fesztivál bankettje igazán mókás lett, a Pei Ming x Ling Wen előadáson gurultam a nevetéstől, nagyon bejön a Három Tumor dinamikája, az viszont még mindig szomorú egy kicsit, hogy a Mennyben (is) mennyire más szemmel néznek a férfi és a női istenek (vélt vagy valós) cselekedeteire. A bankett után következő fejezetekben sem kímélt az író, csak kapkodtam a fejemet. :D Volt itt minden, mi szem-szájnak ingere: vízicsók-csodacsók, impotenciás félreértés, kéztaperolós kalligráfia (szegény Piroska, egyem a szívét, valószínűleg senki nem tanította meg helyesen írni még életében), apakeresés (tbh először én is Pei Mingre tippeltem, és szakadtam, amikor automatikusan mindenki őt gyanúsította XD utána viszont Xie Liannek kellett bizonyítania az ártatlanságát, a Szél Ura pedig segíteni próbált, de balul sült el a dolog XDD), családi idill Qi Rong sanyargatásával összekötve, "Love for All Seasons" konyhaművészeti alkotás (azt nem értem, hogy maga Xie Lian miért nem evett belőle, de kedvelem ezt a "szeretlek, ezért mosolyogva megeszem a főztödet, akármilyen is legyen az íze" trope-ot :3), elviccelt fiúkérés (szegénykém, be is vallja később, hogy retteg a visszautasítástól, de persze félreértésbe torkollik az egész), titkos jelszó, amit azóta sem árultak el, pedig kíváncsi lennék rá xD, szájon át lélegeztetés (Hua Cheng milyen ravaszul tiltotta meg Xie Liannek, hogy bárki mást megcsókoljon :3), KOPORSÓS HÁNYKOLÓDÁS...
Tetszik továbbá, hogy nem változtatta Xie Lian Hua Chenget hirtelen jófiúvá, tiszteletben tartja (vagy legalábbis törekszik rá), hogy ő még mindig az egyik leghatalmasabb szellem, akitől az egész Menny retteg. Nekem úgy tűnik, hogy Őfelsége egyre gyakrabban bukkan fel a damsel of distress szerepben, remélem ez nem állandósul a továbbiakban, viszont legalább lehetőséget nyújt a párocskának arra, hogy még közelebb kerüljenek egymáshoz. :3 A Szél Ura kálváriájáról majd az ív befejezése után nyilatkozok.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

annarancs írta: 2020.12.22. 16:22 Azt jól értettem, hogy Mu Qing dobatta ki a seregből Piroskát, ráadásul féltékenységből?
Yup, visszatérő elem lesz még ez, hogyan is bánnak ők a szablyával... :vigyor:

annarancs írta: 2020.12.23. 22:08 Nekem úgy tűnik, hogy Őfelsége egyre gyakrabban bukkan fel a damsel of distress szerepben, remélem ez nem állandósul a továbbiakban
Áh, nem kell aggódni, persze lesz még, de szerintem nagyon jó és erős Xie Lian jelenetekkel, eltérő helyzetekkel sikerült ezt MXTX-nek ellensúlyoznia. :thumb: Van ebben is valami a páros komplexitásából, a vége különösen ütni fog e téren. :kaminaglasses:

Nagyon kíváncsi vagyok Qingxuan arcjának végéhez mit fogsz szólni, annyira izgi ez a rész, és jaja Hualian végigflörtöli az egész 3. könyvet. :oops:
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Catrin írta:végigflörtöli
Flörtöli? Most végeztem a 127. fejezettel, ez szerintem már egy kicsit több a sima flörtölésnél... :oops: :oops: :oops:
SPOILER
Sejtettem, hogy nem csak móka és kacagás lesz a Szél Ura ív vége, de ilyen horrorra nem számítottam. Eddig kb. a legrosszabb, ami az olvasó orra előtt megtörtént egy mennyei tisztviselővel, az a száműzetés volt, most viszont fejetlenségbe torkollott a két isten és a szellemkirály ellentéte. Egy picit zavar, hogy Xie Lian egyáltalán nem hibáztatja Hua Chenget a történtek miatt, pontosabban azt még megértem, hogy többé-kevésbé logikus érveléssel mentegeti az ő San Langját, azt furcsállom igazából, hogy látszólag egyáltalán nem érez haragot senki iránt a történtek miatt, pedig nekem úgy tűnt, hogy egész jól összebarátkoztak a Szél Urával. Megkedveltem Shi Qingxuant, ezért remélem, hogy a lehetőségekhez mérten békésen végződött/végződik az élete. Kicsit hiányzni fog a Föld Ura is, big mood volt, amikor a banketten egész végig csak falatozott, meg ahogy mindig játszotta a tsunderét (oh wait, ő valóban gyűlölte a Szél Urát, nevermind...).
Kíváncsi vagyok, hogy ki és milyen szándékkal irányítja a háttérből a szálakat. Két eddig említett karakterről tudom elképzelni a bábmesterséget, az egyik Jun Wu, a másik A Fehér Ruhás Sorscsapás (ugye nem ugyanaz a két karakter? már mindenre gyanakodni kell xd), de persze az is előfordulhat, hogy egy teljesen új szereplőt hoz majd be az író erre a célra.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

annarancs írta: 2020.12.24. 01:30
Catrin írta:végigflörtöli
Flörtöli? Most végeztem a 127. fejezettel, ez szerintem már egy kicsit több a sima flörtölésnél... :oops: :oops: :oops:
Az nem is kicsit!! :vigyor: nem így értem, hanem, hogy az egész könyv televan a vágyódós és mókás jeleneteikkel, mondanám, hogy "kéjelgésükkel" és romantikájukkal, de egyik sem elég rá... a flört legalább kicsit annak hangzik, mint ami néha a masszív hualian esszencia: megtrollkodják vele a köztes, komoly eseményeket. X'D (még szerencse, hogy jó helyen és időben, így lazításnak is jó minden izgalma mellett, btw 127. XL szépen realizálja végre, mit érez, olyan jó T^T szép íve és könnyedsége van ennek is, ahogy beleesett Hua Chengbe)

Xie Lian szerintem azért nem haragudott és hibáztatott senkit, mert elég jól átlátja és érti He Xuan sérelmét és HC viselkedését is. És legyen akármilyen (rövid és nem ugyanakkor mértékű) barátsága a Szél Urával, ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ő egy 800+ éves taoista, aki eddig nem igazán engedett közel magához senkit... Tehát ezekbe az esetekbe, tragédiákba ő már könnyedén beletörődik, pláne kívülállóként. Mikor az ő múltjához kapcsolódik a dolog, az megint más kérdés. Persze sajnálja stb. de jelenleg minden fókuszát HC és a további bonyodalmak kötik le.

A szál mozgatást sem szabad lelőni, de MXTX szép hintéseket ad, így nem is az illető kiléte volt számomra érdekes (bár az is epic), hanem a miértjei. Mert az ő sztorija és indítéka szerintem zseniális húzás.^^
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Logikus, amit írsz, végtére a Reverend of Empty Words is éppen a sztoikussága miatt volt többnyire tehetetlen ellene (persze amikor Hua Cheng került szóba, akkor hirtelen indulatossá vált Xie Lian :3). Ettől függetlenül még mindig furcsa nekem egy picit, de már inkább jó értelemben, mert egy átlagos sorozatban nagy drámát csapnak az ilyesmiből, így elszoktam a józan gondolkodású főszereplőktől (pedig mostanában nem is néztem sok K-drámát :'D).

Befejeztem a 3. könyvet. Oh boy.
A Brocade Immortal arc alatt cukorbetegséggel fenyegetett, ahogy Xie Lian sarokba szorította, majd leleplezte San Langot. <3 Úgy tűnik, hogy a Mennyben mindenkinek van valami takargatnivalója, és ez alól Ling Wen sem kivétel. Pici Hua Hua elragadó volt, Xie Lian már megint nőnek öltözött :lol:, a pillanatnyi menedékül szolgáló fogadóban pedig természetesen összefutottak a szálak...
Jun Wu küldetése révén egy egész Bosszúállók csapat jött össze a végére. Kezdem én is rendesen megkedvelni Pei Minget, mindig bírni szoktam az ilyen nőcsábász, de közben kellően szemfüles karaktereket, és az anyós szerepében is vicces. :D Ha már itt tartunk, a Pei Su x Banyue pár édes, és a saját érdekében remélem, hogy Kis Pei generális minél hamarabb megtanul főzni, mert a lányt már elrontotta Xie Lian. xD (Btw azt hiszem, erről eddig nem esett szó, de az istenek szoktak házasságot kötni?) Az Eső Ura igazán tiszteletre méltó figura.
Elérkezett a nagy leleplezések ideje. Amilyen gyanúsan viselkedett Hua Cheng, nem volt nehéz kitalálni, hogy pontosan hol is járhatnak. A falfestmény, amelyik annyira elborzasztotta Mu Qing-t és Feng Xint (hogyan toldalékoljam a nevüket, ha nem vagyok biztos a kiejtésben? xd), a Land of the Tender eseményeit ábrázolhatta? :oops: :oops: :oops:
Már megint kegyetlen cliffhangerrel zárult a könyv. /cry
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

::daisuki::
annarancs írta: 2020.12.25. 04:52 mert egy átlagos sorozatban nagy drámát csapnak az ilyesmiből, így elszoktam a józan gondolkodású főszereplőktől
Igen, imádat, különösen szerettem amúgy ezt a higgadtságát itt a 3. könyv végén, akár ahogy szembesíti a két jómadarat az álcájuk bénaságával XD, akár azt, ahogy Hua Cheng hitének és szerelmének !!mértékét!! kezeli. Eljött számára, számukra ez a "finally!!! yesss!!-XL/is this real?! yesss T^T-HC" pont, és nekünk, olvasóknak is olyan jó, hogy nem kellett az érzelmek tisztázására a történet végéig várni.^^
annarancs írta: 2020.12.25. 04:52Kezdem én is rendesen megkedvelni Pei Minget, mindig bírni szoktam az ilyen nőcsábász, de közben kellően szemfüles karaktereket, és az anyós szerepében is vicces. :D
: DDD elképesztően szórakoztató, azt pedig különösen imádom, ahogy Eső Urával bánik, nem tudja a többi nőhöz hasonlóan kezelni. X'D Rá is fér egy ilyen ellensúly.^^
annarancs írta: 2020.12.25. 04:52(Btw azt hiszem, erről eddig nem esett szó, de az istenek szoktak házasságot kötni?)
Jó kérdés, de abból kiindulva, hogy a nép a Víz és a Szél urait testvérek helyett házastársakként is imádta…. nem kizárt, hogy előfordulhat mennyei házasság. X'D Gondolom az istenek ezt alakíthatják, csak talán halandóval nem. Csak ugye Pei Su már büntetés alatt van, Banyue pedig szellem…. ami egy istennel megint csak abszurd lenne…. De….. : )))
annarancs írta: 2020.12.25. 04:52a Land of the Tender eseményeit ábrázolhatta? :oops: :oops: :oops:
Hehe, lehet, először én is erre gondoltam, csak erről szobrot is készített, ami az egyik extra fejezetben fontos lesz… XD Így a freskó FengQing reakciója alapján erotikusabb továbbgondolás is lehet róluk, MXTX alábbi interjú válaszából is többet sejthetnénk, de a lényegen nem változtat. XD
SPOILER
Q16. What was the last mural and the lying down sculpture of XL in Wanshengku (hundred thousand-gods temple)?

It was that you know. That.

T/N: papapapapapa

A papapa scene amúgy a Qi deviation kifejezéshez hasonlóan MXTX első regényétől ragadt rá a nyugati danmei fandomra is. XD


A 4. könyvhöz sok erőt! Szerencsére rövid, de nagyon-nagyon hatásos. T___T Zseniális.
És uhh, azért aludj is a napokban XD, bár tudom, hogy letehetetlen.^^
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Risa »

Sajna nem nagyon volt/van időm reagálni, de nagyon-nagyon örülök a beszámolóknak, Anna!! :taps: Durván bedaráltad a harmadik kötetet, pedig az tényleg nagyon hosszú! XD (Bár nagyon élvezetes is~)
Roppant kíváncsi vagyok, mit fogsz szólni a negyedik könyvhöz. :D Engem tönkretett, de a jó értelemben (már ha lehet erre ilyet mondani XD). Még az angst is epikus ebben a regényben. XD
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

annarancs írta: 2020.12.25. 04:52 Btw azt hiszem, erről eddig nem esett szó, de az istenek szoktak házasságot kötni?
Természetesen.

Csak pár példa.
Fu-hszi (aki az írás, a halászat és a vadászat istensége) felesége Nü-va (aki az embereket teremtette).

Di Jun-nek aki az egyik legrégebbi és legősibb istenség neki speciel 4 felesége/ágyasa van és legalább kilenc gyermeke van. Egyik felesége Xihe aki a Napot szokta felhúzni az Égre.
Di Jun egyik fia Hou Yi kultúrhérosz aki kiváló nyilas volt és egyik feladata az, hogy a szörnyeket öljön és az embereket védje. A felesége Chang'e aki maga a Hold istennő.
Di Jun egy másik felesége Changxi aki 12 holdat szült férjének, alakja később összeolvadt Chang'e-val.

Szóval igen kötnek házasságot és családi életet is élnek.

Látom a szép hölgyek éjt nappallá téve hódolnak a regény iránti szeretetüknek.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Nem vagyok jártas a kínai mitológiában, szóval köszönöm a betekintőt, iskariotes. :D

Befejeztem a 4. könyvet (nem lehet letenni a regényt, és az alvás amúgy is a gyengék sportja... :'D). Ki kell javítani egy korábbi kijelentésemet, nem "hiába tudja az ember, hogy mire számíthat", hanem "pont azért, mert tudja az ember, hogy mire számíthat" olyan nehéz a bukásról olvasni. Szerencsére egy névtelen szellemláng mindig igyekezett a szenvedést enyhíteni (kicsit sem volt hihetetlen, amikor korábban Hua Cheng annyira határozottan tagadta, hogy az első száműzetés után valaha is összetalálkozott volna Xie Liannel). :') Mu Qing és főleg Feng Xin erejükön felül teljesítettek, de ezeken a megpróbáltatásokon át kellett esnie Őfelségének. A Fehér Ruhás Sorscsapás úgy tűnik, hogy a saját képére akarja formálni Xie Liant, aminek két okát tudom elképzelni (feltéve, hogy Wuyong koronahercege lakozik a maszk alatt): ő maga is hasonlóan bukott el egykor, és önigazolást keres (más sem lett volna képes jobban kezelni a helyzetet); a másik tippem az, hogy önmagának egy tökéletesebb verzióját szeretné létrehozni a kilátástalanságból kiutat találó, keserves megpróbáltatásokon felülemelkedő Xie Lianből. Jun Wu még mindig gyanús, most éppen azért, mert mindig is kivételezett Xie Liannel, és eléggé speciális megkötések mellett száműzte első alkalommal a Mennyből. Olyan, mintha számított volna rá, hogy mi fog történni, szóval valamiről biztosan tud az öreg.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

LOL isk, köszi! :vigyor:
annarancs írta: 2020.12.26. 02:02 (kicsit sem volt hihetetlen, amikor korábban Hua Cheng annyira határozottan tagadta, hogy az első száműzetés után valaha is összetalálkozott volna Xie Liannel). :')
Ehhez kapcsolódóan majd ne felejtsek el még írni, ha befejezted az 5. könyvet is.^^ Mert MXTX egyik válasza jut HC kamujáról is eszembe, ami fontos infó. xd

Gondoltam, hogy a 4. ilyen hamar meglesz, minden nehézsége ellenére baromi jó olvasni!! Persze az 5. is lazán egyben olvasós, azzal is megleszel ma-holnap, ha így van időd.^^ Szóval a többi agyalásodra is jó hamar választ kapsz mostmár. : DD
Ahh nekem ez, a legvége a kedvencem, persze szumma ütős az egész, de imádat, ahogy minden szál összefut, ahogy zajlik a végfight (mindenki óriási!! LOL szószerint is), Xianle négyes is szép jeleneteket kap. Az öreg mellett megjelenő másik öreg még tovább színesíti az egészet (ha PM volt anyós… itt jönnek az apósok: behaltam itt is MXTX humorán!!XD akár a "fiú szöktetés", akár az "áldás kérés" óriási a két öregnél).
Hualian pedig T^T szívmelengető, szívszorító, és az a gyönyörű visszautalásuk. A legvége… és az egész kötet mókája. ÁÁÁ OLYAN IGZI!! megint meghoztad a kedvem egy rereadhez. :'))


TGCF 10. rész:
Jó volt látni Hua Xie^^ banyuei múltját, édes kis jeleneteket kaptak. (Kár, hogy azt nem láthattuk, ahogy Xie Lian sziklákat tör a mellkasán nekik.XD Ha végigadaptálják..., akkor ezt a kis mozzanatot márpedig vhova be kéne majd szúrni, és jobb az elejére is, de ki tudja.) Ke Mo nem kímélte Banyuét a gödörben, örülök, hogy ez is belefért az animátoroknak (ki tudja, milyen erőszakra harap a cenzúra).
Fu Yao is megjelent, imádtam a kis jelenetet, hogy ez San Langnak nem tetszettXD, és azt is, ahogy Xie Lian őt korábban végigmérte és agyalt rajta.<3
Jövő héten utolsó rész. T.T Kár, hogy a 12.-et különszedték, de február sincs már messze.


MDZS Q 25. rész:
Ohh, szerintem ez lett az egyik legjobb. Jin Ling beteg, a két bácsikája pedig totál inkompetens hozzá. X'D Ellenben apuci Lan Zhan jön és menti a helyzetet!! Látszik, ki nevelt ténylegesen itt hármuk közül. XD AWW az a mézes jelenet, Jin Ling is olyan aranyos.^^
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Leara »

Kicsit eltérek a témától, de láttam, hogy már megjelent mind a 4 Mo Dao kötet (bár az meglep, hogy az 5., extra kötet majd csak valamikor nyáron jön :O): változott valamit a minőség? Érdemes szerintetek megvenni, vagy jobban járok az angollal? Szívesen megvenném, hogy lássák, van igény ilyen kiadványokra is, de azért szeretném tudni, hogy mire adok ki pénzt.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Risa »

az igazságtételt megbámulni akaróknak számítottak ők
Ez idézet a harmadik kötetből, szóval őszintén szólva nem vettem észre túl sok javulást nyelvezetet és stílust tekintve. :drop: A sajtóhiba és az elírt név jelentősen kevesebb. De rosszak a szóválasztások, sokszor béna a szórend, sok az anglicizmus. (Igen erős a gyanúm, hogy inkább angolból lett ez fordítva, mint kínaiból, sőt van egy baki, ami miatt akár még bizonyítani is tudom...)
A borító szép, és jó a könyv illata. Ennyi pozitívumot tudok mondani a kiadásról. XD

De hallottam olyan olvasókról, akik bár észlelték, hogy szerencsétlen a szöveg, ettől függetlenül képesek voltak élvezni a regényt a történet miatt. Én mondjuk nem ilyen vagyok, nagyon tud zavarni, ha nem jó a szöveg, de te döntsd el, hogy felül tudsz-e emelkedni az ilyesmin vagy sem.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Befejeztem az 5. könyvet és az extra fejezeteket is. :3
SPOILER
Valahogy máshogyan képzeltem el, ahogy Xie Lian kijut a Kilnből, szóval amikor egy hosszabb pszichológiai hadviselés és véres csata helyett egyszerűen egy hatalmas szobor segítségével oldódott meg a probléma, eléggé meglepődtem. Őszintén szólva a későbbiekben sem tudtam igazán komolyan venni az egész Gundam/Transformers dolgot. x'D Nem gondoltam, hogy tényleg ráhibázok A Fehér Ruhás Sorscsapás valódi kilétére, hiszen csak random tippelgettem még pár napja. xd Voltak elég fura dolgok a könyvben, pl. amikor Hua Cheng Jun Wu jelenlétében ennyire könnyedén elrejtőzött Xie Lian palotájában (előbb a függöny mögött, utána pedig az ágyban :3), pedig elvileg a Mennyben a főisten területén voltak, ráadásul a palotát is ő emelte Őfelségének. A végső harcot jó hosszan elhúzták (ha egyszer ezt is meganimálják, egymaga kitesz majd legalább egy évadot), viszont a legvégén az volt az érzésem, hogy túl gyorsan esett el Jun Wu (glass cannon?). Valószínűleg tényleg csak arra vágyott, hogy valaki (Xie Lian) legyőzze (morális és fizikai értelemben is), így nem az utolsó leheletéig küzdött, hagyta magát bebörtönözni (maga az elzárása vicces számomra, mert elvileg ez a hegy neki engedelmeskedett eddig). Hua Cheng spirituális ereje szinte végig kimeríthetetlennek tűnt, ezt pedig erős túlzásnak éreztem már egy ideje, így ugyan megkönnyeztem, ahogy A Virágért Nyúló Véreső pillangókká foszlott szerte kedvese ölelésében, legalább végre láttuk, hogy neki is vannak korlátai. Az az érzésem, hogy az író teljesen megfeledkezett róla, hogy a Brocade Immortal Xie Lianen maradt, és csak utólag magyarázkodott egy picit ezzel kapcsolatban. :'D Örülök, hogy Mu Qing tisztázni tudta magát, viszont szegény Feng Xin családi ügyét legalább valamelyik extra fejezetben rendezhették volna normálisan. Ling Wen befejezésével sem vagyok tökéletesen elégedett, addig oké, hogy újra a nyakába sóztak minden adminisztrációt, de vártam, hogy valami konkrétabb lezárást is kapjon a Brocade Immortallal. Érdekelt volna az is, hogy ki fogja vezetni az újraszervezett Mennyet, de azt hiszem erre sem kaptunk konkrét választ (én Pei Minget tartom a legalkalmasabbnak). Úgy tűnt, hogy szerencsétlen Yin Yu tényleg meghalt, de az egyik extra fejezetben újra megjelent, talán ezt is kifejthették volna picit bővebben. Qi Rong a végére sem lett a kedvencem, de a kisfiú megmentésével legalább egy kicsit javított a megítélésén.
A regény legvégén hiába örültem a visszatérő Hua Chengnek, hiányérzetem maradt. Szerencsére ezt orvosolta a bónusz fejezetek tömény HuaLian tartalma. <3 Az extráknak jól megírt fanfic hangulata volt, de ezt egyáltalán nem sajnáltam. :3
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Leara: egyetértek Risával, korrektül leírta a helyzetet. Sajnos az angollal tényleg jobban járnál, de nem szeretnélek lebeszélni a magyar megvételéről, mert én már csak gyűjtői szenvedélyből is akartam magamnak, persze már eleve nagyon szerettem a sztorit, pláne a karaktereket. De ha végül beszerzed, minél olcsóbban próbáld.xd A fandom nagy része egyébként tényleg szerette, még a hibákkal együtt is magyarul olvasni. Bár ez nem jelent sok jót, mármint az a tény, hogy sokaknak fel sem tűnik ennyire a rémes fogalmazás.
Kíváncsi vagyok amúgy, így hogy az extra kötet nem ilyen gyorsan készül el, érezhetően jobb lesz-e. Bár meglepne, ha igen, főleg, hogy több helyen nsfw.

Anna yaaay : DDDD jó, hogy folyton írtál is róla.^^
annarancs írta: 2020.12.27. 03:19
SPOILER
Őszintén szólva a későbbiekben sem tudtam igazán komolyan venni az egész Gundam/Transformers dolgot. x'D
SPOILER
XD igen, nekem ilyen gondom nem volt, mert imádom a mechát, és nagyon tetszett, ahogy MXTX ide beemelte. És úgy gondolom ez a móka része, a fightnak nem a tényleges vonala - inkább paródiába illő volt, ahogy irányították, ahogy a sok isten lógott rajta, vagy korábban, hogy kellett egy kard hozzá - szóval természetes is, hogy nem tudtad komolyan venni. X'D MXTXből kiindulva ez mind szándékos görbetükör a műfajnak. És mégis tökre működött, pláne, hogy Jun Wu egyből reflektált rá. XDDD
annarancs írta: 2020.12.27. 03:19
SPOILER
Voltak elég fura dolgok a könyvben, pl. amikor Hua Cheng Jun Wu jelenlétében ennyire könnyedén elrejtőzött Xie Lian palotájában (előbb a függöny mögött, utána pedig az ágyban :3), pedig elvileg a Mennyben a főisten területén voltak, ráadásul a palotát is ő emelte Őfelségének.
SPOILER
Jaja, ez a másik nagy trollság, de a mennyei kálvária közben nagyon jól jött az embernek. Tudjuk be ezt is, Hua Cheng erőfeletti képességének.:3 Mondjuk azon még jobban nevettem, mikor előtte a formációban flörtöltek "apuci" füle hallatára… jó kis feszültség volt ott. XD
annarancs írta: 2020.12.27. 03:19
SPOILER
viszont a legvégén az volt az érzésem, hogy túl gyorsan esett el Jun Wu (glass cannon?). Valószínűleg tényleg csak arra vágyott, hogy valaki (Xie Lian) legyőzze (morális és fizikai értelemben is), így nem az utolsó leheletéig küzdött, hagyta magát bebörtönözni (maga az elzárása vicces számomra, mert elvileg ez a hegy neki engedelmeskedett eddig).
SPOILER
Jaja, az elzárása eléggé szimbolikus jellegű, simán összekaphatná magát, de Xie Lian a szellemhusbandoooval karöltve újra és újra megmutathatná neki, hogy ők már erősebbek (nem hiányzik ez a körforgásXD imádom a tényt, hogy Hualian végül meg tudta változtatni a végzetét). Tényleg inkább arról szól, hogy most már megbékélhet, aminél mondjuk sokat számít, hogy a guoshi asszisztál hozzá. Végre rendesen nyugdíjba mentek.
A legyőzését viszont szintén imádom, hogy egyetlen mozdulat elég volt (meg persze egyetlen hívő, aki letépte a láncokat :P). JW nem/nemcsak XL hatalmas erején akadt fenn ugye, hanem a tényen, hogy így meg tudta lepni… és ez azóta gyűrűzhetett, amióta kis kedvence viszonyt folytat. XD
annarancs írta: 2020.12.27. 03:19
SPOILER
Hua Cheng spirituális ereje szinte végig kimeríthetetlennek tűnt, ezt pedig erős túlzásnak éreztem már egy ideje, így ugyan megkönnyeztem, ahogy A Virágért Nyúló Véreső pillangókká foszlott szerte kedvese ölelésében, legalább végre láttuk, hogy neki is vannak korlátai.
T___T annyira jó ez a tény, és a mocsok, ahogy bizonygatta újra és újra az odaadását, a múltjukat. Kihasznált minden utolsó szót.

És ezekhez kapcsolódóva jut eszembe, amit múltkor mondani akartam. Hogy Hua Cheng nem úgy fogalmazott, hogy XL első bukása óta nem találkoztak. Xie Lian kérdezte úgy, hogy a xianlei idők óta… és a 2. bukás előtti szakasz is ide vehető valamilyen szinten. Persze tudjuk, hogy HC így is kamus, mert a lényeg itt a jelenetnél nem is ez volt, hogy Xianle-n kívül találkoztak-e, hanem hogy látta a két bukás közötti rémes állapotban. És ez az, amit a végéig valóban nem volt kész elárulni. De arra is gondoltam, hogy a barlangban tuti festett erről is, nem tudhatta pontosan, hogy XL melyiket látta… (ok röviden mondta neki... de ki tudja xd). Így ezt a "találkát" is a xianlei időbe számolhatta, elvégre pár éven belül volt az egész.. szóval lehet nem akart először szándékosan hazudni, az azóta nem találkoztunk válasszal - csak az lett belőle ok, nem védem XD. És akkor ide kapcsolódik, amit ténylegesen írni akarok, mert az viszont igaz, hogy azóta is kereste, de sajnos nem találta........:
MXTXtől interjúban kérdezték, hogy miért nem találkoztak tényleg 800 évig. A válasza pedig szimplán az, hogy Xie Lian ennyire szerencsétlen. Ugye ezt is elvette tőle JW, HC meg hiába szerencsés, nem tudta így felülírni XL sorsát, amíg nem emelkedett fel harmadjára is. Igazából ez nagyon olcsó húzás az alapból is wtf intervallumhoz, de szerintem az egyetlen jó magyarázat. XD Így van értelme HC miért jelent meg egyből, és addig miért nem (gondolom/ergo azért a felemelkedés már van annyira figyelemfelkeltő, hogy a szerencse hiánya ne tudja eldugni...); fontos, hogy ezt tisztázta, mert a fanok rémesebbnél rémesebb okokat találtak ki. Persze mondhatjuk, hogy jah, de mé egy interjúból kell ezt megtudni. xd De szvsz kimondatlanul benne van a sztoriban is, szóval én könnyebben elfogadtam, mint hogy HC várt, akadályozva volt, csak azért jött elő, hogy most az isten lét okozta problémák miatt megvédje… mindet hülyeségnek tartom. A karakterben egyértelmű ez az azonnal PLS ott legyek vele. Persze tök hihetetlen, hogy banyués vagy fangxinos esetnél is így ne találja meg soha… de ez a szerencsétlenség átka volt, és nekem ez tetszik.
annarancs írta: 2020.12.27. 03:19
SPOILER
Az az érzésem, hogy az író teljesen megfeledkezett róla, hogy a Brocade Immortal Xie Lianen maradt, és csak utólag magyarázkodott egy picit ezzel kapcsolatban. :'D
SPOILER
Hehe, én is konkrétan aggódtam, mikor veszi már le, de szerintem nem felejtette el.xD Csak már nem tudott mit kezdeni vele a végén… bár nem is kellett.
Egyébként LW, FX vagy YY esete nekem jó volt így, ránk bízva. Mondjuk megszoktam az előző két regényénél is, hogy a többiek szálát nem szokása rendesen elvarrni, ugyanakkor nagy hiányérzetet sem hagy. Tovább gondohatjuk LW meddig marad büntetve, FX néha látja a fiát, SQX és HX vajon beszélnek-e még stb-stb. Viszont annak nagyon örülök, hogy Mu Qing tisztázódott, ez egy hiánypótló húzás volt (a korábbi hasonló kataktereinek nem adta meg ennyire kielégítően - olyan jó az extrákban is figyelni a kapcsolatukat, mókásak Véresővel az interakcióik), és Yin Yuért sem fáj így már a szívünk.
Egyébként lehet, hogy a nyomtatott kiadásra még javít ezeken, mert szokása, bár nagy dolgokon nem szokott változtatni. Inkább további extra várható, abból is papapa fejezetet vár a fandom a másik két regény fényében. XD (Azért kíváncsi vagyok, hogy zajlott az első alkalom a Taicang hegyen.)
Elvileg jövőre végre kiadják Tajvanon, de ki tudja, mikor.
annarancs írta: 2020.12.27. 03:19
SPOILER
Érdekelt volna az is, hogy ki fogja vezetni az újraszervezett Mennyet, de azt hiszem erre sem kaptunk konkrét választ (én Pei Minget tartom a legalkalmasabbnak).
SPOILER
Igen, ezzel teljesen egyetértek, nagyon érdekelne, és dettó Pei Minget remélem, XL és YSH úgyis besegítenek, ha gond lenne. XD
annarancs írta: 2020.12.27. 03:19 Szerencsére ezt orvosolta a bónusz fejezetek tömény HuaLian tartalma. <3 Az extráknak jól megírt fanfic hangulata volt, de ezt egyáltalán nem sajnáltam. :3
<3 Bizony, MXTXnél szerintem ez az egyik legjobb dolog, hogy a végén olyan ajándékokat ad, amiket az ember máshol csak fanfictionben tud beszerezni. Itt pedig mindez KÁNON, óriási!!! T^T És nemcsak az édes post-canon hualian momentek tök jók (persze jó tudni, hogy annyira erősen kultiválnakXD, hogy Hua Cheng duplán faraghatott kedvese erejének fékezéséreXD), hanem pl. az olyan tények is, hogy HC a neves kincseket kb. fogpiszkálónak használjaXD, vagy hogy nagy ijedtében egyből a templomba hívta FengQingéket segíteni… úristen, de édes az utolsó fejezet.^^


És milyen így szumma a cucc? Hogy telt ez a pár tgcf nap? Ráment a fél karácsony.XD
Tervezed majd újraolvasni? Mondom szerintem úgy még jobban üt, mint elsőre, hiába tudja az ember a fordulatokat. Sokkal jobban megmarad minden apró részlet és párhuzam.:3

Áhh, de jó lenne animében és manhuában végiglátni... Egyben lazán a legepicebb kedvencem lenne sztori és karakterek miatt is, persze végigadaptálva.T.T
Jövőre kezdik forgatni a live actiont, de attól félek.xd Viszont audio drama jöhetne belőle, az a leggyorsabb és legpontosabb adaptáció ugyebár.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Muszáj volt aránylag folyamatosan posztolni, mert különben elfelejtettem volna, hogy miről is akarok írni (így is maradtak ki dolgok, de nem baj). :'D Örülök, hogy ki tudtam fangirlködni magamat itt. :3
Catrin írta:Hua Cheng nem úgy fogalmazott, hogy XL első bukása óta nem találkoztak
Sajnos a gyors és mohó olvasás hátránya (a felborult cirkadián ritmus mellett xd), hogy figyelmetlen vagyok közben. :/ Pont emiatt fogom majd biztosan újraolvasni valamikor, de most ideje a regény miatt elhalasztott dolgaimat pótolgatni. :D
Összességében nagyon tetszett az egész. Megszerettem a karaktereket (a HuaLian pár *chef's kiss*), izgalmas volt a történet, szépen átjöttek az érzelmek és a szenvedély. Azon még nem is volt időm gondolkozni, hogy miért csak ~800 év után kereste fel San Lang Xie Liant, de a balszerencsés magyarázat tűnik nekem is a leghihetőbbnek.
Biztosan találkoztatok már ezzel az augusztusi videóval, én csak most akadtam rá. Szerintem igazán szívmelengető: a dallam kellemes, a dalszöveg (főleg így felosztva kettejük között) tökéletesen passzol, a rajzolás egyszerű, de tetszetős (az arckifejezések remekül átadják az érzelmeket). :')
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Scumbag System ep. 1–5.: Ez valami kínai Bakarina? :D A cg eléggé fapadosnak tűnik (bár elég ritkán nézek ilyen műveket, nincs rendes összehasonlítási alapom). Az eredeti regény gagyi, de az újraélt verzió sem sokkal jobb eddig, szóval megértem a főszereplőt, hogy inkább elvonult meditálni. xD Talán a 3 év timeskip miatt lehet, de az az érzésem, hogy nagyon rohan az adaptáció, még nem sikerült igazán megismerni a karaktereket. Egyelőre nem érzem a kémiát a főszereplők között, bár most az 5. rész végén valami felébredt az egyikükben. xD Annak ellenére, hogy több szempontból sem vagyok elégedett az eddigiek alapján a sorozattal, meglepően jól szórakozok rajta. :'D
SPOILER
Kép
Szerk.:
Scumbag System ep. 6-10. (meg az egész úgy egyben): Javult a kémia a főszereplők között, de azt még mindig nem látom, hogy hogyan lesz ebből végül viszonzott szerelem (Luo Binghe kb. hűséges kiskutyába váltott át, Shen Qingqiu pedig még mindig elsősorban a túlélésre koncentrál, persze néha megmenti a tanítványát, amit ő maga sem ért, de legalább a rendszer jutalmazza érte). Egyes harcjeleneteknél egészen jól használták ki a számítógépes grafika lehetőségeit, máskor viszont természetellenesen mozgott minden. A két főszereplőn kívül kb. minden más karakter rettenetesen felszínes, amit lehet, hogy paródiának szántak, de ettől még fáj. Vicces, ahogy SQQ azt hiszi, a tanítványa már a háremét építi, miközben Binghe fejében csak ő jár. :D A sorozat vége felé megjelenő szörnyek megijesztettek, annyira rondák voltak. Split cour ide vagy oda, borzalmas helyen fejeződött be az első évad, így ez a 10 rész nekem csak egy 5/10-et ér, bármennyit is nevettem rajta.

Ugye nem hasonlóan jön majd össze a két főszereplő, mint egyes kínai romantikus(nak szánt) képregényekben, amelyekben a férfi főszereplő valamilyen sokáig fel nem fedett saját sérelme miatt undorítóan bánik a női főszereplővel, aki passzívan tűr egy darabig, majd mikor megtudja, hogy mi a hímje problémája, hirtelen fülig beleesik, az pedig meglepetésében (jobb esetben) szintén beleszeret a csajba, a korábbi börtönt érdemlő abúzust meg elfelejtik? A Stockholm-szindróma számomra nem romantikus. :/ Tbh azért nem olvasok kínai cuccokat, mert volt szerencsém egy-két ilyen szennyhez, és jó időre elvették a kedvemet (a másik jellemző történetelem, amikor valamilyen "baleset" miatt a főhím lényegében megerőszakolja a főszereplőnőt, utána pár évig nem találkoznak, de természetesen gyermek született abból az egyetlen éjszakából, és amint ez kitudódik, igényt tart a kölyökre a férfi). Amik még dühítenek ezekben a cuccokban, azok a minden mélységet mellőző és idióta karakterek, a csapongó történetvezetés, a logika teljes hiánya, és a helyzeten a gyakran igénytelen rajzolás sem segít. Őszintén remélem, hogy amennyiben a Scumbag System parodizálás céljából fel is használ néhányat ezek a borzalmas sablonok közül, kellő tisztelettel bánik majd a szereplőkkel.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

annarancs írta: 2020.12.27. 08:20 Biztosan találkoztatok már ezzel az augusztusi videóval, én csak most akadtam rá. Szerintem igazán szívmelengető: a dallam kellemes, a dalszöveg (főleg így felosztva kettejük között) tökéletesen passzol, a rajzolás egyszerű, de tetszetős (az arckifejezések remekül átadják az érzelmeket). :')
Yup, olyan jók ezek!! Melts kis animációit szeretem eddig talán a legjobban amúgy, de nagyon termékeny a fandom itt is.^^
Hajrá majd egyszer az újrázáshoz és a többi cucchoz is.^^
(És megragadom az alkalmat, hogy a kedvenc fanfictionünket is beajánljam, amit még tavasszal talált Risa. Ács HC és egyedülálló apuka XL.^^ Banyue az örökbefogadott lánya.... és hát modern köntösben élhetjük újra, ahogy összejönnek hualianék; ráadásul HC POV!!!!! ez a legjobb benneT^T. Az író 10 fejezetet tervez, amiből eddig 6-ot írt meg, remélem a maradékkal picit gyorsabban halad majd. De basszus, ez kihagyhatatlanul édes, ha szeretsz fanficekbe is belelesni.: DDD Baromi ötletesen szövi bele az eredeti regény elemeit, kapcsolatait; és olyan jó, hogy ennyire hosszúak a fejezetek T_T.)
annarancs írta: 2020.12.28. 15:00 Scumbag System ep. 1–5.: Ez valami kínai Bakarina? :D
Hehe, nekem a Bakarinánál jutott eszembe, hogy ez valami japán Scum Villain?? XD És amúgy jaja, az SV-t kezdte el előbb publikálni MXTX, elvileg 2014-ben, de jó pár hasonló van még.
annarancs írta: 2020.12.28. 15:00 Split cour ide vagy oda, borzalmas helyen fejeződött be az első évad, így ez a 10 rész nekem csak egy 5/10-et ér, bármennyit is nevettem rajta.
Egyetértek, bár nekem jobban tetszett, mert tök jól adaptálja a regényt, amit én első olvasásra eléggé untam itt az elején. Csak nemrég fejeztem be, de a második fele, és főleg a vége, sokkal jobban tetszett. Animeként eddig kb. a negyedét/harmadát láthattuk. Kár ezért a 3D látványért, örülök, hogy a modao és a tgcf ezt megúszták, talán a Scumbaghez még kicsit illik is ez a környezet.
Ami a történetet és a karaktereket illeti... MXTX tényleg itt írt a leggyengébben, de első regénynek és műfaj paródiának nem lett rossz. Szépen forgatja ki a szokásos elemeket, de igazán jó történetet végül nem tud kreálni belőle... valószínű nem is akart. XD Ettől még ez nem menti a helyzetet: az olvasók/nézők sem fognak hátast dobni a sztoritól. Pláne, ami a szerelmi szálat illeti, de:
annarancs írta: 2020.12.28. 15:00 Őszintén remélem, hogy amennyiben a Scumbag System parodizálás céljából fel is használ néhányat ezek a borzalmas sablonok közül, kellő tisztelettel bánik majd a szereplőkkel.
Én így éreztem. Minden általad emlegetett, részben felbukkanó sablon azért itt más tálalást kap, és SQQ nemcsak a sztorit, hanem az egész kálvária megoldását is viszi a hátán. Szóval nem véletlen érzed úgy, hogy ez a love egyoldalúnak tűnik... ez a regényben is érdekesen jelenik meg... SQQ elég nehezen ismeri be magának az érzéseit, sokan emiatt félre is értik, pedig sok-sok apró hintés van, amiből idővel lejön, hogy mennyire fontos neki Binghe. Persze lehetett volna itt is szebb íve az egésznek. Az mondjuk mókás, mikor realizálja, hogy Binghe nem éppen háremet gyűjt..... de nem ettől szeret instant bele, nyugi. XD És Binghe is erőszakosabb lesz a démon vére és kardja miatt, de sosem vészesen, és ez SQQ-t is másképp befolyásolja. Az utolsó előtti fejezetben persze MXTX meglépi azt a fajta erőszakot, amit a fandom nagy része nem igazán szeret, de én végig úgy éreztem a jelenet közben, hogy Qingqiu ezt a helyzetet nagyon jól kezelte, minden odaadása benne van, minden intelligenciája (de ténylegXD) benne van abban, ahogy a végén kiáll a srác mellett és segít neki. MXTX persze pofátlan és hatásvadász, szándékosan beletette megoldásként és szerintem danmei-műfaj kicsúcsosításként azt az
SPOILER
erőszakos szexet - Binghe nincs magánál - csak tényleg nem erotikus jelenetként, hanem az ügy megoldásaként kell nézni.
De szerintem a két karakter különös dinamikája és az extrák itt is kárpótolnak.
Bár mondom ezt a történetet és párost azért nehezebb megkedvelni, nem is kapcsolódik hozzájuk olyan izgalmas ellentét és kémia, mint a modaóban, és annyira hatalmas egyenlőség érzet és szerelem, ami a tgcf-ben. De talán ők ettől olyan érdekesek és mókásak.XD

Pont nemrég írogattunk addictsra is ezzel kapcs., hogy a modao végén sem regénybe illő már az nsfw (ettől függetlenül működik és a karakterek baromi jók), és mennyivel színvonalasabbá teszi a tgcf-et is, hogy abból kimaradt. De azért extrában reménykedem.XDDD
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Végül elkezdtem még tegnap olvasni a Scum Villain System regényt, jelenleg a 15. fejezetnél járok. Az eddigiek alapján valóban nem tűnik rossz adaptációnak a donghua, ugyanakkor részletesebb magyarázatokkal szolgál a regény, nekem jobban bejön. Ráadásul akadnak az animációból kimaradt részletek is benne, nekem legalábbis nem rémlik a donghuából, hogy az eredeti műben hogyan gyógyította meg a főszereplő a megmérgezett hölgyet. xD Igyekszem majd mérsékelni az elvárásaimat a main ship kapcsán, de a HuaLian egyébként is túl magasra tette a lécet, nem hiszem, hogy egy darabig akármelyik páros a nyomukba ér. <3 (Egyébként én egy esküvős extra fejezetnek örülnék, és mivel annak könnyen lehet pa pa pa is a vége, mindenki jól járna vele. xD)
Köszönöm az ajánlást, majd elolvasom. :3 Eddig csak egyetlen TGCF fanfichez volt szerencsém (persze természetesen nem mentettem le sehova, így most legalább 30 percig kerestem, mire előkerült :'D közben láttam olyan taget is, amely szerint Ruoye és E'ming macskák :3), de az kellemesen felkeltette az érdeklődésemet, várom majd a folytatását.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

annarancs írta: 2020.12.29. 17:03 Végül elkezdtem még tegnap olvasni a Scum Villain System regényt, jelenleg a 15. fejezetnél járok. Az eddigiek alapján valóban nem tűnik rossz adaptációnak a donghua, ugyanakkor részletesebb magyarázatokkal szolgál a regény, nekem jobban bejön. Ráadásul akadnak az animációból kimaradt részletek is benne, nekem legalábbis nem rémlik a donghuából, hogy az eredeti műben hogyan gyógyította meg a főszereplő a megmérgezett hölgyet. xD
Azért így a donghuához képest nyilván részletesebb lesz, de mikor én először olvastam, csak Shizun szövegei tetszettek, sem a sztori, sem a többi karakter nem kötött le igazán (nem is tudtam mindenkit megjegyezniXD). Viszont az anime kellően mókás volt ahhoz, hogy újra elkezdjem. Mondjuk most magyarul, April fordításában követem, nagyon jó szövegei vannak, így már szerintem is sokkal élvezetesebb az eleje. :thumb: De a második feléhez és a másik két regényhez képest azért gyengébb.
annarancs írta: 2020.12.29. 17:03 Igyekszem majd mérsékelni az elvárásaimat a main ship kapcsán, de a HuaLian egyébként is túl magasra tette a lécet, nem hiszem, hogy egy darabig akármelyik páros a nyomukba ér. <3
Dettó, nehéz elképzelni, hogy tényleg találok hozzájuk hasonlót, de bevallom, nem is szeretnék! Mostanra úgy érzemXD, hogy köszönöm szépen kiteljesedtem kedvenc karakter-pár fronton, nem akarok új függést!XD Inkább az eddigiekre szeretnék koncentrálni.XDDD
annarancs írta: 2020.12.29. 17:03 (Egyébként én egy esküvős extra fejezetnek örülnék, és mivel annak könnyen lehet pa pa pa is a vége, mindenki jól járna vele. xD)
Hehe, ez így van, egész sok első alkalmas fic házasságos is egyben amúgy. Eddig 3-4-et olvastam, de egyik sem igazán MXTX-es.XD De azért aranyosak, ez pl. egész jó szerintem.^^
annarancs írta: 2020.12.29. 17:03 Köszönöm az ajánlást, majd elolvasom. :3 Eddig csak egyetlen TGCF fanfichez volt szerencsém (persze természetesen nem mentettem le sehova, így most legalább 30 percig kerestem, mire előkerült :'D közben láttam olyan taget is, amely szerint Ruoye és E'ming macskák :3), de az kellemesen felkeltette az érdeklődésemet, várom majd a folytatását.
Szívesen és én is köszi, jól hangzik, amit linkeltél, ahogy lesz időm a héten, elolvasom.^^
Az általam linkeltben is van egyébként macska: HC szeretne egy kiscicát és egy félszemű E'Minget fogad be:3, Ruoye pedig kígyó, akit Banyue kedvéért vett Xie Lian.<3
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Catrin írta:Az általam linkeltben is van egyébként macska
Eddig egy fejezetet olvastam el, de nagyon aranyos ez az ácsos fic. <3 Várom a kisállataikat. :) Találtam tegnap egy műkorcsolyás fanficet, aminek vannak ugyan kissé erőltetett megoldásai is, de azért nem rossz; akaratlanul is a Yuri on Ice jutott az olvasása közben eszembe egy-két jelenetnél. :D

Már vagy egy éve terveztük, de ma végre sikerült elkezdeni a Mo Dao Zu Shit a barátnőimmel. :D Azt hiszem, legalább az elejét ennek is muszáj lesz elolvasnom, mert nagyon el vagyunk veszve a különböző személy- és klánnevek tengerében, plusz ők még nálam is kevésbé járatosak a kínai fantasyk világában. :D Finoman tolakodóan reklámoztam nekik a TGCF-et is, az egyikük majd lehet, hogy belenéz valamikor (most egyelőre két k-dramát is néz egyszerre, az bőven elég neki). :3
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Szuper! Terjeszd az igét! XDDD
Áhh, Modaót is nehéz lesz abbahagynod szerintem, ha neki kezdesz (mondjuk sem ez, sem a SV nem hat úgy, mint a TGCF), bár az első donghua évad kicsit másképp kezeli a múltat, többet mutat egyszerre, mint a regény, a Lan klános oktatás után eltér a fejezetek sorrendjétől. Ez sem rossz megoldás amúgy, animeként talán így jobban is működött, hogy előbb visszaemlékezett a múltjuk egy meghatározó szakaszára.
A második évad viszont sokkal összecsapottabb a regényhez képest sajnos. Önmagában epic, de kapkod, és az original elemei helyett lehetett volna ott is még több canon pillanat...
A chibi évad viszont ajándék, kárpótolja kissé a regény rajongóit.
A harmadik évad meg ugye valószínű nyáron jön, és elvileg már végig is viszi a maradék cselekményszálakat, bizonyára szintén sokat vágva... Szóval tényleg jó idővel ott is hozzáolvasni az eredetit.
(A live action - The Untamed - viszont egész korrektül végigadaptálta a sztorit, és nem rossz ahogy kiegészíti, csak ott is a romantika totál sejtetés szintjén marad - nem oldották meg rosszul, sőt, de a cenzúra itt és a donghuánál is keresztbe tesz... a TGCF és a Mo Dao Zu Shi Q eddig sokkal bátrabb!XDDD Plusz a dorama színvonala sem a legminőségibb, de ezt nem kell bemutatnom... XD Szerintem látványra gagyibb, mint jó pár koreai sorozat, viszont a főbb színészek játéka egészen kárpótol közben - könnyű rájuk függni.^^)

Karakter chartok amúgy vannak jók. Vagy itt a regényhez írt is, de már biztos nézted. Tényleg arra érdemes figyelni, hogy mindenkinek van 2-3 neve, rangja.XDD


LOL, ez a korcsolyás, és ahogy látom hosszabb, szóval ezt már csak jövőre hagyom. XDDD És igen, az ácsossal nem lehet betelni.<3
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Úgy határoztam végül, hogy az SVSS befejezése előtt nem piszkálom a MDZS regényt, inkább utána majd ezt is rendesen elolvasom, ha az időm engedi. Ezer hála a karakter chartokért, nagyon hasznosnak találták a barátnőim is. :3 A chibi évadot mikor érdemes megnézni? Lespoilerezhet bármit a 3. évad cselekményéből? Ma az 1. évad 6. részéig jutottunk el, de azt hiszem, máris megvan a kedvenc szereplőm, azok a piros fülek megvettek kilóra. :oops:
Ácsos fic. Nem hittem, hogy majdnem még jobban össze is tör, mint az eredeti regény, de így lett. A 6. fejezet előtt még azon mulattam magamban, hogy ha értenék minimálisan bármelyik képszerkesztő programhoz, rátenném Hua Cheng fejét egy Bob the Builder képre (tbh találtam is megfelelő szögben néző fanartot, csak Paintben nem tudtam esztétikusan megoldani a dolgot, más meg most nincs fent a gépen)... Nagyon remélem, hogy happy endet hoz ki az író, mert még ha el is vonatkoztatok attól, hogy honnan származnak a karakterek, ezek a szereplők megérdemlik a boldogságot. :')

Szerk.: LOL, ez az 500. hozzászólásom a fórumon. :D

Szerk. 2.: Befejeződött a TGCF donghua. 9/10 a teljes évad, és ezzel szőrösszívű voltam. Még nincs pontos dátum, de kapunk majd egy 2. évadot is! <3 My skin is clear. My crops are thriving. My grades are up. I have 20/20 vision. The sun is shining.

11. epizód: Annyira jó volt. Annyi mindent imádtam benne. Top 3 jelenet: San Lang kuncogása "az ő oldalán nem voltak kígyók" komment hallatán; Pei Su szíve (és vele az enyém is) összetörik a felakasztott Banyue láttán (btw örülök, hogy ilyen szépen kifejtették a múltjukat, még ha szomorú is ez a rész); illetve természetesen a name reveal a végén. <3 Különdíjat kap tőlem ez a daddy HC és baby Banyue pillanat (köszi ácsos fanfic :')). Igazából a teljes epizódot kiemelhetném, mert most tényleg nagyon kitettek magukért a készítők. Csak így tovább a folytatással is! :D
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Risa »

Tian Guan Ci Fu donghua

Vállalom az elfogultság vádját, és kiosztom neki a 10/10-et. :D Objektíve nem érdemelné meg, hiszen ezen a ponton talán a cselekmény is lassú még egy kicsit, és a regény ismerete nélkül nem biztos, hogy átjön a nézőnek, milyen monumentális ez a történet; az animáción is lenne mit javítani (bár sokkal jobb lett annál, mint amit a stúdiótól vártam), talán a hangszínészek játéka sem mindig 100%-os, és kissé zavaró a same face szindróma is.

De. A donghua alapanyaga a legcsodálatosabb regény, amit valaha olvastam, az adaptáció pedig maximálisan hű hozzá, legalábbis eddig. Semmi olyasmi nem maradt ki, amit nagyon hiányolnék, sőt csodálatos bónusz hualian pillanatokat is kaptunk, amelyekben rendesen működött a kémia. (Nem is tudom, hogy némelyik jelenet hogyan csúszott át a kínai cenzúrán, de good job, Haoliners. :thumb: ) Különösen szerettem San Lang zavartabb, lágyabb, kevésbé magabiztos nézéseit, mozdulatait. És nálam sokkal jobban betalált ez az egyszerűbb, földhözragadtabb rajzstílus, mint a manhua kissé merev, számomra túlcifrázott rajzai (bár elismerem, hogy Starember fantasztikus művész, de nekem valahogy túl sok, túl tömény a manhua). Az aláfestő zenéket szintén nagyon kedveltem. Az első epizód utolsó öt perce pedig zseniális húzás volt, ahogy bepillantást adott a múlt eseményeibe is. És az utolsó rész is nagyon hatásos helyen fejeződött be.

Izgatottan várom a folytatást. ::^_^::


Anna, szuper jó volt olvasni a posztjaidat, nagyon örülök, hogy téged is ennyire beszippantott ez a regény! ::jcheers:: A ficeket pedig listára tettem! :D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Annyira beszippantott, hogy egy darabig most szerintem nem is szabadulok majd a műfajtól. Kinéztem már néhány címet, amikbe majd a SVSS és a MDZS után szeretnék beleolvasni. Igazi kapudrog a TGCF. :3
Most fejeztem be a SVSS 59. fejezetét, és nagyon úgy fest, hogy koporsós fétise van az írónak. xD
Szerk.: Ó, ágyban bújtatós jelenet is van itt is. xD
Szerk.2.:
Catrin írta:Az utolsó előtti fejezetben persze MXTX meglépi azt a fajta erőszakot, amit a fandom nagy része nem igazán szeret, de én végig úgy éreztem a jelenet közben, hogy Qingqiu ezt a helyzetet nagyon jól kezelte, minden odaadása benne van, minden intelligenciája (de ténylegXD) benne van abban, ahogy a végén kiáll a srác mellett és segít neki.
Jelentem, én is a fandom nagy részéhez tartozok. :shock: Hála az égnek, hogy Hua Chengnek több volt az önuralma a templomban, amikor az elzárt hegyhez vezető út megnyílt... Értem persze, hogy a Scum Villain 80. fejezetében eszközként erre volt szükség az adott helyzetben, de akkor is, szegény SQQ (és szegény LBH, hiszen nyilván neki sem esett jól utána rádöbbenni, hogy mit tett... a rövidebbet azért így is Shizun húzta >.<)...
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mo Dao Zu Shi / Tian Guan Ci Fu / Chuan Shu - Mo Xiang Tong Xiu művek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

MDZSQ 26. rész:
Jó ezekben a részekben, ahogy a felnőtt kultivátorok tanítják a tiniket... most is ez a közös erdei vadászat...XD Wangxian pedig jött, zenélt és győzött.XD Nagggyon menők.

TGCF 11. rész:
Basszus, ezek a majdnem smárra hajazó jelenetek, aaaa. Tudtuk, hogy ezen a ponton lesz vége, és nagyon ügyesen megoldották (azt kicsit sajnáltam, hogy kimaradt XL megjegyzése Nan Fengre "biztos nem éhes"... vagy hogy NF visszanéz még egyszer fenyegetően Hua ChengreXD, ahogy eredetileg zajlott a szentélyben, de ezek nélkül is működött).
De szintén imádtam, ahogy Banyuét védik, olyan jó az a jelenet, ahol San Lang is tartja.^^ (Lényegében az apukák nem hagyták Pei Sut érvényesülniXDD, bocs, Pei Xiut.XDD)Azt is imádtam, ahogy San Lang Ming Yivel összenézett, és nem is rossz előrevetítés, mert ha van olyan szerencsés anime-only néző, aki nem futott bele A Spoilerbe, annak elsőre talán kielégítő lesz a következő évad kémügye.^^

Korrekt évadzárás lett ez, de nagyon kell az az átvezető, lényegében 12. rész. Örülök, hogy csak februárig kell rá várni. Kíváncsi vagyok, hogy Xie Lian reggeli gyűrűs ébredésénél fog záródni vagy még mutatják, hogy visszatér a mennybe.

A második évad opening zenéje szerintem borzasztó(an lapos és tucat romantikus zeneileg, hasonlít amúgy a koreai dorama endingekre; persze nagyon szépen alávágták az eddigi hualian pillanatokat).XD Még csak párszor hallgattam meg, de nem érzem azt, mint az elsőnél, hogy minden nyála ellenére a fülembe mászik és EPICWIN. Majd talán a tényleges képeivel jobban fog működni... de úgy örülnék egy átütőbb TGCF zenének (menőbb is jöhetne még, az OST-ben mondjuk találni).

Szumma nagyon tetszett ez az első évad. Elhiszem, hogy a regényt nem ismerőknek ez még nem sokat árult el, és nem tűnik különösebben kiemelkedőnek, de nagyon hűséges, ügyes és szép adaptáció eddig. Szóval én is elfogult vagyok.^^ Hosszabban majd az AniMagazin januári számában próbálok róla írni (mert a fórum-time-omat a kihívásos modao blablára kéne már tartogatnomXDDD).

Donghua-manhua témához - ha már Risa emlegette - bemásolom ide is az álláspontomat, amit még kb. 1 hónapja addictsra írtam:
Ami még baromira tetszik, az a manhua és a donghua különbségei. Starember nagyon hatásos, epicmenő, szexi (erotikus!), látványos artokat rajzol, mindegyik fejezetből árad a masszív hangulat és kidolgozottság, hasonló képregény megvalósítással még nem találkoztam. Még a mindig színes webtoon manhuák között sem vállalják be ennyire részletesre a festést. Teljesen kiéli magát, ahogy a korábbi artjainál tette... (még ha azokhoz képest egyszerűbb, sablonokkal dolgozósabb is). Szeret eljátszani így az arcok rajzolásával, színezési stílusokkal, mindegyik fejezetnek szinte más árnyalatot kölcsönöz, de mégis egységes marad az egész. Ráadásul olyan apróságokat, kiegészítő elemeket is ad hozzájuk, amitől még vonzóbbak lesznek a karakterek, és az a rengeteg szög, amiből lerajzolja őket! még mindig alig hiszem el. A manhua mostani vonala január közepéig tart kb. és ugyanúgy a Banyue arc végére ér, mint a donghua. Szóval bő egy éven belül (úgy, hogy némi kihagyásokkal hetente futott) ért el oda, ahová a mostani 11-12 rész fog. Tehát hasonló intervallum várható ennek az adaptációnak is, amihez kissé több reményt is fűzök, mert ezt talán könnyebb évekig kivitelezni, és ebben a formába engedhetnek meg maguknak legtöbbet a készítők. (uhm, audio drama vajon mikor lesz?)
Viszont a donghua valami gyönyörűen mutatja be a visszafogottabb stílusú, de mégis teljesen élő és tapintható romantikáját és már most alakuló bensőséges világát a két főszereplőnek. Annyira jó, hogy itt a naggggyon menő és szexi Hua Cheng helyett az aranyos, bizonytalanabb, aggódó oldalát láthatjuk. Úgy gondolom, ilyen szempontból a manhua és a donghua szépen kiegészítik egymást, mert mindkettő teljesen hűen hozza San Lang karakterét, de más hangulattal. Szeretem ezt, a többi megdolás is hasonló, szóval nagyon megvagyunk áldva velük. A legutóbbi részben érdekes volt pl. Ke Mo ábrázolása... olvasáskor tényleg hasonló nagydarab szörnynek képzelte el az ember... Ezzel szemben Staremeber sokkal emberibbre és macsóbbra rajzolta, amit szintén imádok.^^
Tudom amúgy, hogy sokaknál Starember megvalósítása az etalon, a másik tábor szerint pedig már túlzó, sok, amit művel, és jobban szeretik az anime édesebb oldalát, de én nem tudnék és nem is akarok dönteni közülük. Így együtt baromi jók!!!

annarancs írta: 2021.01.02. 04:08 Úgy határoztam végül, hogy az SVSS befejezése előtt nem piszkálom a MDZS regényt, inkább utána majd ezt is rendesen elolvasom, ha az időm engedi. Ezer hála a karakter chartokért, nagyon hasznosnak találták a barátnőim is. :3
Szívesen^^, és jó döntés a modao regénnyel kapcs., az SV-vel meg ahogy látom, már végeztél is.XD Bár sajnos néhány extra még nincs lefordítva.
annarancs írta: 2021.01.02. 04:08 A chibi évadot mikor érdemes megnézni? Lespoilerezhet bármit a 3. évad cselekményéből?
Nyugodtan megnézhetitek a második évad után, mert bár végigmegy ez is a cselekmény különböző állomásain, a még feltáratlan ügyekből nem spoilerez le semmit. Igazából kifigurázza a dolgokat a cuki karakterek szerencsétlenkedésével. Ami külön jó benne, hogy a regény tényleges poénjait, 1-2 a donghuából eddig kimaradt lazább, romantikusabb jelenetét is szerepelteti. Persze ezeket sem 100%-os hűséggel, de itt pl. még egyértelműbben látható már Wangxian, pláne Lan Zhan vonzalma, mint a fősorozatban. De a többi karakter is megkapja a maga hiánypótló jelenetét.XDD Nagyon ajánlom, végigvigyorgós.

----
Fanficek:
annarancs írta: 2021.01.02. 04:08 Nagyon remélem, hogy happy endet hoz ki az író, mert még ha el is vonatkoztatok attól, hogy honnan származnak a karakterek, ezek a szereplők megérdemlik a boldogságot. :')
Hehe, szerintem ebben biztosak lehetünk, tuti boldog család lesznek a végére. Nagyon várom én is. A 6. fejezet pedig T___T óriási! Basszus, eddig ezt olvastam legtöbbször vissza, minden gyásza ellenére, amíg várok a következőre.

Közben elolvastam, amiket linkeltél. A mosodásnak várom én is a folytatását, tetszett a hangulata. A korisban pedig szintén ügyesen ültette át az eredeti múltas-vonzalmas felállást a jégre az írója.XDD (Mondjuk nem bánom, hogy az ácsos fic ezt nem ismétli.) Szerk.: az zavart kicsit, hogy a gege használata elmaradt és csak dianxiát nyomatja.... de azt ha kell, ha nem. Pffff.XDD Jó látni a többieket is, SQX és XL szépen ki vannak éhezve a két hokisra.XDD Bár a Ling Wen - Pei Ming és Shi Wudu - Yushi Huang hintéseknél jobban szeretem a LWxSWD, PMxYSH elképzelést, utóbbit shippelem is (mondjuk még sokakat, MXTX túl jó párosításokat írt ide, kár, hogy azt mondta, azért nincs több canon pár, mert nincs kapacitása a többi dolog miatt azokat is kidolgozniXD).
----

annarancs írta: 2021.01.04. 00:09 Annyira beszippantott, hogy egy darabig most szerintem nem is szabadulok majd a műfajtól. Kinéztem már néhány címet, amikbe majd a SVSS és a MDZS után szeretnék beleolvasni. Igazi kapudrog a TGCF. :3
Nah, jah.XD Jó pár danmei regény tűnik ígéretesnek, de örülök, hogy nekem egyelőre nincs rájuk időm.XDD Sok lenne, szerintem csak akkor olvasok el ismét egyet, ha tetszik majd a donghuája, vagy az Erha live action is motiválhat. Mondjuk sok jobb cuccnak még fut az angol fordítása. (Én csak egyet MTL-eztem végig, de azt a regényt nem ajánlom, mert elég vacak, de valamiért szeretem a manhuáját és a főszereplőit.XD)
annarancs írta: 2021.01.04. 00:09
Catrin írta:Az utolsó előtti fejezetben persze MXTX meglépi azt a fajta erőszakot, amit a fandom nagy része nem igazán szeret, de én végig úgy éreztem a jelenet közben, hogy Qingqiu ezt a helyzetet nagyon jól kezelte, minden odaadása benne van, minden intelligenciája (de ténylegXD) benne van abban, ahogy a végén kiáll a srác mellett és segít neki.
Jelentem, én is a fandom nagy részéhez tartozok. :shock: Hála az égnek, hogy Hua Chengnek több volt az önuralma a templomban, amikor az elzárt hegyhez vezető út megnyílt... Értem persze, hogy a Scum Villain 80. fejezetében eszközként erre volt szükség az adott helyzetben, de akkor is, szegény SQQ (és szegény LBH, hiszen nyilván neki sem esett jól utána rádöbbenni, hogy mit tett... a rövidebbet azért így is Shizun húzta >.<)...
Igen, teljesen megértem amúgy, és nyilván írhatta volna kevésbé erőszakosan is, bár úgy más az impakt.XD Viszont én is azon agyaltam, hogy 1-2 visszatérő elemet mennyivel jobban felhasznált már a TGCF során. Ez pedig tényleg fontos, hogy Hua Chengből nem hozott ki ilyesmit, mondjuk nem is fért bele a karakterébe... van ennyi önuralma, de ha mégsem lenne, akkor vagy alapból jobban kezelné, vagy Xie Lian is jobban megbirkózna vele. Legalábbis Shizun ereje ide vagy oda, Hualian jeleneténél azt éreztem, hiába van XL spirituálisan lekötve, a képességei és a fizikális ereje annyira nagy, hogy ebben a (nem annyira elfajultXD) helyzetben is remek ellensúlya/párja San Langnak.
Válasz küldése