Deca-Dence

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Valószínűleg a Shuumatsu no Harem-el keverted, de ahogy nézem, az majd csak valamikor jövőre érkezik. (Mondjuk ez utóbbit lehet én is követem majd, ekkora lulz alapfelállás után muszáj... :lol: :dirr:)
Igen ezzel kevertem össze, és elég extrém módon. :LOL:
Köszi, hogy eszembe juttattad. :mosoly:

Deca Dence

Az emberiségn egy Deca Dence-nek nevezett mozgó vas erődbe kényszerülnek túl élni a semmiből elő bukkanó Gadoll-nak nevezett szörnyeknek köszönhetően. Főhősnőnk apját megtorolva a katonasághoz szeretne csatlakozni Gadollokat gyilkolni, de nem sorozták be, így a páncél javító osztaghoz kerül, ahol gyakornokként az erőd külsejének tisztításával kezd ami konkrétan egy csomó gadoll hús maradékot takar amik neki csapódtak az erőd falának. Ám egy gadoll támadásban kiderül, hogy főhősnőnk feletesse nem átlagos ember. Szóval ez egy újabb apokaliptikus anime. A grafika megnyerő egyébként, de a történetet tekintve sok más hasonlót láttam csak más köntösben. Minden esetre élveztem a nyitó epizódot.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Grimlock írta: 2020.07.09. 12:35 Deca Dence
Ebbe én is belenéztem. Meglehetősen tipikus "biztonsági játék"-féle kezdés, nagy "puszipajtásokat" idézett meg mind filmes (Ragadozó városok), mind animés (Darling in the Franxx) irányból, ráadásul ronda a CG, ráadásul akció-koreográfiáról a büdös életben nem hallott a rendező... és ennek ellenére nem volt vészes. Ha jól bánik a sztorival és nem takaréklángon üzemelteti, még egy erős közepes darab is lehet belőle. A főhőscsaj meg egész szimpatikus.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Érdekes anime ez a Deca-Dence. Alapvetően nem kéne sehogy sem lelkesedjek érte, mert számos Junchi-inkompatibilis szférája van, de nagy egészét tekintve működőképes, igazán pedig két dolog miatt jön be:
1) Natsume és Kaburagi kapcsolata. Oké, láttunk már máskor is ilyen "a késő harmincas, sztoikus, kissé nyers pasas összeáll az energikus, szeleburdi, de csupaszív tizenéves csajjal" felállást, de itt valahogy sikerül mérnöki pontossággal adagolni a kémiát, az egymást megmozgató pillanatokat, meg úgy minden mást, ami egy dinamikus pároshoz nélkülözhetetlen.
2) Volt a második epizódban egy akkora csavar, hogy még engem is sikerült meglepnie (amit direkt nem lövök le, hátha más is kedvet kap majd hozzá). Mondjuk a kivitelezés kapcsán azért akadtak aggályaim, mert én pont nem ide tettem volna ezt az epizódot és nem feltétlenül így adtam volna elő, de azt sikerült vele elérnie az animének, hogy effektíve érdekel, merre viszik el az egész sztorit.

Olvastam a cucc előtörténetét, ott kiderült, hogy nagyon sokat dolgoztak rajta, szóval remélem, jól jönnek végül ki belőle, mert tényleg látszik, hogy van mögötte munka és odaadás. Ja, és még az openingje is tetszik. Linkelném is, csak ott van benne a *varázscsillag-szórás* SPOILER.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2020.07.27. 17:27 Érdekes anime ez a Deca-Dence.
Szemezek vele valamennyire, érdekes setting, plusz itt legalább mintha valami plot is lenne, a legtöbb cucc alibi-plotjával ellentétben, viszont az ilyen Darling in the Francok már rég megtanítottak arra, hogy "várjuk ki a végét", szóval nem tudom, ez 12 vagy 26 részes lesz-e, de türelmesen kivárom, amíg a végére érünk és ha még akkor is hasonlóan elismerően nyilatkozol majd róla, akkor lehet megy a plan to watch listámra. :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Igen, hasonlítják többek között a Darling in the Francihoz is, aztán AoT, SAO, Yojou Senki, meg ami még jön, szóval nem a spanyol viasz kirakása zajlik épp, de ahogy mondod, ebben látok végre valami sztorit, sőt még a karakterek sem rosszak!

Btw a második rész szerintem egy elég durva vízválasztó, szóval az azért alaposan megszűrte a népet (igen, most kicsit utána mentem a fogadtatásának más helyeken is), igazság szerint majdnem engem is, mert a szándék az alapgondolat mögött ígéretes és merész, viszont a kivitelezéssel átestek kicsit a ló túloldalára.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^
Beszállok én is, kitartok a cucc mellett, pedig baromira meglepett a második epizód. Egyébként úgy kb. 5% esélyt adtam magamnak, hogy többé-kevésbé sikerült összerakni miről szólhat, mire akarnak kilyukadni, merre tovább, stb. Szóval ja, a rész után csak pislogtam, mint hal a szatyorban. ^^"
Plusz újabb darabkákat dobáltak be, ami miatt fellelkesültem, mindenféle erős spoiler nélkül: a kis állatkához van köze. (Btw, még éppen cuki és weird, nem esik át az idegesítő kategóriába.) A karakterek bejönnek, és bár valóban láttunk idősebb férfi, fiatalabb lány barátságot más sorozatokban, még mindig sokkal nagyobb arányban van jelen a poszt-apok animékben is a kötelező szerelmi szál. Remélem itt teljesen kihagyják.
Az op-ed páros eddig semmi extra, ellenben a részekben felcsendülő zenékért már most oda meg vissza vagyok. Kell az OST, most! :D
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Eredetileg nem terveztem semmi mást nézni a Yahari-n kívül, viszont a sok pozitív komment meghozta a kedvemet a Deca-Dence-hez. Eddig egy kellemesen beteg disztópiának/poszt-apokaliptikus anime-nek tűnik. (hogy melyik a helyes megnevezés, az számomra nem egyértelmű)
Rui-chan írta: 2020.07.27. 19:29 A karakterek bejönnek, és bár valóban láttunk idősebb férfi, fiatalabb lány barátságot más sorozatokban, még mindig sokkal nagyobb arányban van jelen a poszt-apok animékben is a kötelező szerelmi szál. Remélem itt teljesen kihagyják.
Hát, nem szeretném elkiabálni, de az 5. rész alapján, szerintem teljesült a kívánságod. Amúgy ez is elégé merész húzás volt, meg kell hagyni.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

dresthar írta: 2020.08.06. 13:43 Amúgy ez is elégé merész húzás volt, meg kell hagyni.
Legsandább gyanúim szerint az egész csak egy red herring lesz, ugyanis
SPOILER
Kaburaginak ezzel csak az avatarját lőtték ki, bár ő maga (már az a robot fickó) ettől még nagy szarban van. Mondjuk így sem teljesen világos, hogy a gadollt legyűrve levette-e utána a limitert, mert ha nem, akkor azzal a robotnak is ugye annyi lenne, viszont miért hagyta volna magán?
Mindegy, érdekes anime, hogy a "final fightot" bevágták a cucc közepére, jelezvén, hogy tényleg nem a gadollok elleni harc itt a lényeg, hanem a világ titkának feltárása + a Natsu-Kabu kapcsolat. Örülök, hogy nem a generikus opciót választották végül, hogy poszt-apokaliptikus környezet, harc a túlélésért, monszták, a monsztákról kiderül persze, hogy egykoron emberek voltak, döbbenet, stuff. Merész anime, az egyszer biztos, nem véletlen, hogy a main stream huszárokat azóta hússzor kiszórta.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nyitottam külön topicot, mert ahogy olvasgatom, a szezon legnézettebb darabja. Na meg ide könnyebb szívvel dobálnám a spoilereket. Surci vagy Titkos, pls pakoljátok majd át az új animék témából az ide vágó hsz-eket. Köszi! :)
Junchi írta: 2020.08.06. 16:02
dresthar írta: 2020.08.06. 13:43 Amúgy ez is elégé merész húzás volt, meg kell hagyni.
Legsandább gyanúim szerint az egész csak egy red herring lesz, ugyanis
SPOILER
Kaburaginak ezzel csak az avatarját lőtték ki, bár ő maga (már az a robot fickó) ettől még nagy szarban van. Mondjuk így sem teljesen világos, hogy a gadollt legyűrve levette-e utána a limitert, mert ha nem, akkor azzal a robotnak is ugye annyi lenne, viszont miért hagyta volna magán?
Az majd valószínű a következő részből derül ki,
SPOILER
mi történt az igazi(?), robot testével. A második epizódban külön helyre vitték, ahol megkapta az új feladatát. Amúgy láttunk már ilyet, egy karakter csak azért van jelen, hogy az elején felrugdalja a főszereplőt az útjára, utána búcsút intünk neki.
Innentől remélem elkezdenek megmagyarázni pár dolgot, jó sok kérdést feldobtak és ezek jelenleg is nyitva vannak. Ha jól láttam, csak egy szezonos, vagyis 12 részes lesz, annyira nincs sok idő elhúzni a válaszokat. Nekem kifejezetten tetszett, amit az ötödik részben bevállaltak.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Azért az nekem is megfordult a fejemben, hogy
SPOILER
Kaburaginak tényleg lőttek (majd a következő részben), de nem dramaturgiai okokból, hanem a gondolatom sokkal prózaibb ennél: Ugyanaz a fickó a hangja, aki Kaminának is. :D
Mondjuk ezek után remélem, hogy a gadollokkal már nem húzzák tovább az időt, mert ez a legutóbbi rész pont azt konfirmálta, hogy
SPOILER
csak feature-ök voltak, akik a scenariokhoz kellettek, szólva innentől kár lenne bárhogy is rugózni rajtuk.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep6

Sárközy/10

Egyébként ez most elég gyenge volt, szóval érdekes a maga módján a robotok "világa", csak ne szerepeljenek ennyit. Oké, volt valamennyi world-building, de az epizód nem sokat tett hozzá a sztorihoz vagy a karakterekhez, ráadásul kezd a cucc egy hibája is egyre markánsabbá válni: a kötelezően minden részbe beleerőltetett akció. Miért? Minek? Nem erről kéne ennek az animének szólnia... >_>
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Junchi írta: 2020.08.14. 11:18 a kötelezően minden részbe beleerőltetett akció. Miért? Minek? Nem erről kéne ennek az animének szólnia... >_>
Ezzel nem teljesen értek egyet. Arra számítani lehetett, hogy miután börtönbe/munkatáborba kerül, össze fog futni a régi gear társaival (hisz a 2. részbe említették, hogy hova kerültek), és hogy ebből konfliktus is lesz. Szóval az azért nem teljesen a semmiből jött, viszont a megvalósítással nekem is vannak problémáim. Sajnos ott nem nagyon erőltették meg magukat, és egy klisés megoldással éltek.
Összeségében nézve tényleg nem a legjobb epizód, de mivel ez csak amolyan átvezető, még elnézem.
Hogy valami pozitívat is írjak a részről: tetszett, ahogy gyakorlatilag elmesélték Pipe háttértörténetét Pipe nélkül.XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

7

Kiváló epizód.

Volt plot progress, amit sikeresen belefűztek nyílt karakter motivációkba és a végén az a dialóg Natsume és Kaburagi 2.0 között valami egészen zseniális volt, szóval valahogy így kell drámai felhangokat megütni anélkül, hogy ne forduljon át gyomorforgató giccsbe vagy erőltetett műdrámázásba az egész. Sok anime tanulhatna tőle.

Mindenesetre a cél most elég egyértelmű, szóval a
SPOILER
gadoll-gyár elpusztítása adott, nyilván egy ponton Natsumének is rá kell jönnie a világuk igazságára (és Kaburagi valódi formájára), és még Minato is vagy a) bekavar valami szart, vagy b) tényleg best bro, aki a végsőkig kitart Kaburagi mellett.
Egyébként a vége egyszerre volt GAR és EPIC. They made her daughter cry, total annihilation is the only solution left.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

8

Bár az előző részt méltattam, de azt kell mondjam, kezd kissé szétesni az egész és a gyeplő kicsúszni a rendező kezéből.

A kurrens problémáim:
1) Natsume szinte teljesen lekerült a radarról, az elmúlt epizódokban szinte semmilyen írói figyelmet nem kapott. A reunionja Kaburagival egyszerűen underwhelming volt, mint a szar.
2) Megvan a nagy terv, hogy pusztuljon a gyár + megdönteni a rendszert, de ez konkrétan mit takar? Lesz valami átfogóbb kép az egészről vagy tényleg csak annyi, hogy iktassuk ki Hugint, és csók.
3) Aránytalan lett az egész, a robotok világa hirtelen hangsúlyosabb lett, pedig eddig nem így volt.
4) Fölösleges baromságok, például miért kell, hogy Turkey bekavarjon még itt? Mit akar elérni, egyáltalán mi az ő motivációja és hogy a fenébe nem látja sem Kabu, sem Donatello, sem senki, hogy nem érdemes ezt a ganajtúrót maguk mellett tartani??

Szóval nem tudom mit akarnak ebből kihozni végül, de nagyon pengeélen táncol az egész sorozat, sajnos nagyobb a valószínűsége annak, hogy borul minden, mintsem hogy jól kijöjjenek belőle, de ne legyen igazam.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: dresthar »

:goodpost: Az előző, meg ez is, viszont ezzel vitatkoznék:
Junchi írta: 2020.08.28. 11:34 8
4) Fölösleges baromságok, például miért kell, hogy Turkey bekavarjon még itt? Mit akar elérni, egyáltalán mi az ő motivációja és hogy a fenébe nem látja sem Kabu, sem Donatello, sem senki, hogy nem érdemes ezt a ganajtúrót maguk mellett tartani??
Őszintén szólva, az én szememet jobban csípte az,
SPOILER
hogy ilyen sok „bugot” hagytak szabadon garázdálkodni. Az elején arra gyanakodtam, hogy Sarkozy a beépített ember, és csak játssza a hülyét, most viszont Turkey-t tartom annak. Gyanús, hogy Jill hackelése után Hugin is tud mindenről, és amit Sarkozy-vel művelt…Szerintem ő egy másfajta alkut kötött Hugin-nal, aminek része az, hogy jelentsen minden gyanús szerveződésről a börtönben. Cserébe teljes amnesztiát kap, vagy valami mást.
Aztán lehet tévedek, és valami idióta magyarázata lesz az egészre.XD
Az viszont tényleg fura, hogy senki sem gyanakszik rá, egy kicsit sem.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Nekem Turkey az eddigiek alapján inkább úgy jött le, hogy ő egyszerűen csak élvezi, hogy a nála gyengébbekkel szadizhat, szóval az a tipikus "lefelé taposó, felfelé nyaló" karakter. Nem hiszem, hogy túl sok köze lenne Huginhoz, inkább csak a saját szakállára dolgozik, bár, hogy mit akar mindezzel elérni, az elég homályos.

Amit még remélek, hogy az elkövetkezendő részek azért nem a papírformát fogják követni, mert eddig tudott azért meglepő mozzanatokat hozni a sorozat. Mondanám, hogy kíváncsi vagyok még Natsume reakciójára, mikor lelepleződik Kaburagi és felbukkan a valódi formája, csak hát ahogy elbarmolták a mostani reunionjukat is... :roll:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

9

Mocsadék egy gonosz helyen lett vége.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Junchi írta: 2020.09.02. 21:11 9

Mocsadék egy gonosz helyen lett vége.
Hát, elégé cliffhanger lett, de erre lehetett számítani. Viszont ez a rész már jobb volt, mint az előző, bár két problémám így is volt vele:
SPOILER
1. Már megint el kellett sütni a kamikaze klisét. XD
2. Dacára annak, hogy Turkey már hulla, még mindig nem tudjuk, hogy akkor most a kezdetektől fogva áruló volt, vagy sem? Ha meg spontán vált azzá, akkor miért? Mivel tett egy homályos utalást, így még reménykedem, hogy valamikor kapunk erre egy értelmes magyarázatot. Mármint azonkívül, hogy az ő bugja a 70 alatti IQ szint.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

dresthar írta: 2020.09.05. 15:54 Hát, elégé cliffhanger lett, de erre lehetett számítani. Viszont ez a rész már jobb volt, mint az előző, bár két problémám így is volt vele:
SPOILER
1. Már megint el kellett sütni a kamikaze klisét. XD
2. Dacára annak, hogy Turkey már hulla, még mindig nem tudjuk, hogy akkor most a kezdetektől fogva áruló volt, vagy sem? Ha meg spontán vált azzá, akkor miért? Mivel tett egy homályos utalást, így még reménykedem, hogy valamikor kapunk erre egy értelmes magyarázatot. Mármint azonkívül, hogy az ő bugja a 70 alatti IQ szint.
SPOILER
1. Nálam azt az előadásmód megmentette. Sárközy semmi értelmes dolgot nem csinált egész életében, a végén ugye el is árulta őket, szóval most legalább kompenzált, meg nem volt olyan giccsesre faragva sem ez az egész önfeláldozósdi.
2. Eegen, Turkey szarkavarása végül nem adott nagyon semmit hozzá a cselekményhez, a nagy okfejtése is annyi volt, amit odaböfögött Donatellónak, hogy neki jó volt így, rendszerestül, mindenestül az élet, viszont akkor meg minek volt ilyen ellenszenves és omgsoevil? Időhúzás volt a karakter, kivéve a Sárközys dolgot.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

10

Azért ez a rész most kijavított pár olyan dolgot, amik miatt az előző epizódokban fújtam, viszont nehezen tudok elmenni amellett a tény mellett, hogy szinte érződik az egész animén, hogy nem feltétlenül 12 epizódosra akarták ezt, hanem legalább 24-re. Most nem is feltétlen arra gondolok, hogy
SPOILER
Natsume milyen gyorsan túltette magát azon, hogy kábé az egész addigi élete egy hazugság köré épült (elvégre ez valahol a karaktere része), hanem a cselekményvezetésre úgy általában. Ezt még valahol az átlagostól jóval terebélyesebb karaktergárda is erősíti, szóval van, akinek nincs is semmi funkciója ebben a történetben, gondolok itt például arra a lila hajú csajra, akitől eddig annyit láttunk, hogy nem bírja Natsumét, mert... csak.
Egyébként megint gonoc helyen lett vége, bár attól a CG izétől megkímélhettek volna minket. Meg mi a francnak kell most még egy utolsó Gadoll, aki OMG, nagyra nőtt meg! Nem mintha nem vertek volna már le több ilyet is korábban... :roll:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

11

Több gondom is volt az epizóddal, viszont az egész szellemes megoldás volt, mikor Natsume
SPOILER
szólongatja a kifektetett Kaburagit, majd felbukkan mögötte az alternatív avatarjával és bemond egy olyat, hogy "emlékszel, itt minden mesterséges, még a testem is". Ez pont így volt jó.
Ami viszont teljesen lerombolta számomra a klimax érzését, az
SPOILER
ez a random gadoll. Nem is feltétlen a CG-s megvalósítás zavart (az csak a kisebb probléma), hanem, hogy egyszerűen nem bír a sorozat túllendülni ezeken a nyomorult lényeken, amit azért sem értek, mert ezt a szálat előtte már kétszer lezárták! Oké, először egy jó nagy pofon volt mind Natsumének, mind a nézőnek, hogy könnyen vissza lehet őket hívni a játékba, hiszen ott a gyár, szóval hiába volt a kvázi-final fight a sorozat közepén, a gadollok maradtak. Jó, ezt még el is fogadtam... Azt viszont már nem tudom, hogy a gyár elpusztítása után is bele kellett még egy ilyen nagyra nőtt izét erőltetni, mert azt hitték, milyen jó lesz majd ez final fightnak.
Borzasztó egy inkonzisztens, klisés megoldás volt ez részükről, ráadásul mindaz, amiért anno felkeltette a figyelmemet a sorozat, az valahogy nagyon a háttérbe lett rugdosva. Emlékeztetőül:
Junchi írta: 2020.07.27. 17:27 Érdekes anime ez a Deca-Dence. Alapvetően nem kéne sehogy sem lelkesedjek érte, mert számos Junchi-inkompatibilis szférája van, de nagy egészét tekintve működőképes, igazán pedig két dolog miatt jön be:
1) Natsume és Kaburagi kapcsolata. Oké, láttunk már máskor is ilyen "a késő harmincas, sztoikus, kissé nyers pasas összeáll az energikus, szeleburdi, de csupaszív tizenéves csajjal" felállást, de itt valahogy sikerül mérnöki pontossággal adagolni a kémiát, az egymást megmozgató pillanatokat, meg úgy minden mást, ami egy dinamikus pároshoz nélkülözhetetlen.
2) Volt a második epizódban egy akkora csavar, hogy még engem is sikerült meglepnie (amit direkt nem lövök le, hátha más is kedvet kap majd hozzá). Mondjuk a kivitelezés kapcsán azért akadtak aggályaim, mert én pont nem ide tettem volna ezt az epizódot és nem feltétlenül így adtam volna elő, de azt sikerült vele elérnie az animének, hogy effektíve érdekel, merre viszik el az egész sztorit.
Szóval jah, hatalmas gondban leszek, mikor jövő héten értékeljük ezt a cuccot, mert momentán egyszerre érzem legalább olyan kellemes meglepetésnek, mint hitványul elvesztegetett potenciálnak.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: dresthar »

SPOILER
Jajj, az a nagy Gadoll… véletlenül pont megtermékenyített egy random gear-t, aki pont egy mega-Alient szült világra, és pont lelövi a hajóágyút... Mintha ezt a megoldást nem sokkal a rész forgatása előtt találták volna ki.
Valahogy korábban nem esett szó arról, hogy húsvér testeket irányítanak, hogy a Gadollok képesek csípéssel szaporodni, és hogy a vállalatnál mindenki annyira hülye, hogy erre nem is számít.XD
Meg így Pipe halálának sincs értelme. Az anime szerint, minden Gadollnak van chipje, ezáltal észlelhető és irányítható is. Mivel a nagy Gadoll írtásban meghalt Pipe is, így feltételezhetjük, hogy neki is volt. Eme mega Gadoll nélkül, mondhatnánk, hogy azért, mert nem találták veszélyesnek a rendszerre. Így viszont nem értem a dolgot…
Továbbá, lehet, hogy egy szentimentális idióta vagyok, akit ennyire könnyen meg lehet venni, de nekem hiányzik Pipe. Ritkán látok valamit, ami ennyire bizarr módon cuki, és a részek alatt, én már a „bugos kis család” részeként tekintettem rá.
Nekem is azaz érzésem, hogy ezt a sorozatot 12 részesnél hosszabbra tervezték.:\ Legalább annyira félek az utolsó résztől, mint amennyire várom azt. Remélem, azért kapunk valamiféle rendes lezárást.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Deca-Dence ende

Aludtam rá egyet, és úgy értékelem.

Előbb az utolsó epizódról: Ámulva tapsolok, ahogy a készítőknek sikerült összegereblyézniük az összes shounen-klisét valaha. Nem, de most komolyan, ha valaki azt mondja nekem, hogy ez mondjuk a DBZ utolsó része, csak kicserélték a szereplőket, simán elhiszem neki. A befejezés is kissé biztonsági játék szagú, de azt nem mondom, hogy bármi komolyabb bajom lenne ezzel. Az utolsó csata - mindezen klisék fényében - meglehetősen felemás, bár azért úgy csinálták, hogy mindenki vegye ki belőle a részét, a valódi spotlight viszont most is Kaburagira irányítódott. Ja, és Donatello egy ÁLLAT. Eskü, nekem ő lett a végére a kedvenc karakterem.

És akkor magáról az animéről: Nagyon vegyes az összkép, a bennem kavargó érzések pedig ugyanilyen változatosak. Szerettem ezt az animét, mert érdekelt, hogy merre viszik az egész sztorit, hova lyukadunk végül ki, sőt még a karakterei is foglalkoztattak. A készítők twitter-üzenetei és interjúi pedig tényleg azt a benyomást keltették, hogy ebben az animében nem csak munka, de szív és lélek is van, ami látszott is valamennyire. DE! Nem mehetünk el azért a negatívumok mellett sem, amiből akad szép-számmal és hiába volt egy ilyen precious baby most nekem ez az anime, ha közben tudom, hogy a gyerkőc azért közel sem problémamentes, miközben állandó nevelésre szorul, sőt kicsit még talán csúnyácska és butácska is.

Megkülönböztetett módon kiemelt problémám az volt, ahogy a két főszereplőhöz állt a sorozat. Szó se róla, Kaburagi karakterizációja és fejlődése nagyon is rendben van, rá nem nagyon lehet panasz, viszont Natsume... Jaj, szegény csaj, ennél sokkal, SOKKAL többet érdemelt volna! Nem csak arról van itt szó, hogy nem kaptak közel egyforma adásidőt és írói figyelmet, hanem arról is, hogy az elejét, meg a legvégét leszámítva Natsume egyszerűen szeretett elkóvályogni a radarról. Ez főleg akkor volt feltűnő, mikor Kaburagival behatolnak a gyárba, ahol végül is nem csinál semmit, max ketten lenyomják az indítókart. Komolyan, a cucc második felében például Jill és Minato sokkal több írói figyelmet kaptak, mint a sorozat állítólagos második számú protagonistája. Külön azért is fáj, mert 1) Natsume így is egy kedvelhető, érdekes karakter volt, 2) az, amiért igazán felkeltette a figyelmemet a széria, végül valami másodrangú szállá korcsosodott, minden igyekezet ellenére. Igen, természetesen az apa-lánya dologról beszélek. Érdekes volt, hogy végre nem az unalomig csépelt slice of life köntösben kaptuk ezt meg, hanem egy poszt-apokaliptikus kvázi-dieselpunk világban, ahol még indokolva is volt, hogy Natsume miért is nem utasít el egy hirtelen az életébe csöppent apafigurát. Oké, Kaburagi valódi teste jelenthetett a kibontás szempontjából némi akadályt, de azért ennél sokkal több és jobb járt volna ennek a szálnak, mint amit a sorozat második fele összealibizett. Ki tudja, mikor fogunk ilyesmit újra kapni, főleg két ilyen kedvelhető karakterrel, szóval ez egy baromi nagy kihagyott ziccer, nagyon fújok miatta.

Aztán: Az egész sorozaton látszott - ahogy azt itt fentebb is említettem, - hogy nem 12 részesre lett ez tervezve, hanem legalább 22-re. Ez magyarázza valamelyest az előző bekezdésem siralmait, meg egyáltalán azt, hogy túl gyors volt helyeként a tempó, rövidre fogták az íveket, nem volt sokszor jól felépítve a cselekmény, jelentéktelen dolgokkal ment az időhúzás. Duplázza a poklot, hogy lehetett volna jól gazdálkodni az idővel, ha nem erőltetik vég nélkül ezt a hitvány gadollos szálat, és nem akarnak mindenáron az összes kib*szott részbe valami akciót erőltetni. Emiatt nem is nagyon tudom, hogy ki volt ennek a sorozatnak a valódi célközönsége.
Ami még súlyos csorbát szenvedett a nagy kapkodásban, az maga a rendszer. Nem volt jól felépítve, nem is volt alaposan kifejtve, a visszamaradt nagy titkot meg letudták a legutolsó részben, két mondatban. Hugint ledegradálták bábbá (sok értelme volt annyit szerepeltetni korábban...), az a varjú pedig hová a fenébe tűnt? A 10. epizódban láttuk elröppenni, aztán soha többet.

Magáról a technikai kivitelezésről is pár szót: A robotok világának designjai eléggé felemásak, a CG tűrhető volt még az elején, de a végére nagyon megcsúnyult, az emberi szereplők karakterdizájnjai viszont tetszettek, ahogy a zenék között is akadt egy-két epic, de nekem ezekkel együtt is a seiyuu-gárda jelentette a valódi boldogságforrást. Amellett, hogy baromi jól eltalálták az összes karakter hangját, még a játékuk is egészen pazar lett, Toriumi Kousukét pedig nagyon rég hallottam utoljára animuban, szal yeey.

Végezetül kéne rá valami pontszámot is adni, mi? Na, ezzel voltam a legnagyobb gondban. Még az értékelést csak-csak megírja az ember, ahol összeszedi a gondolatait és impresszióit, viszont amikor mindezt jelezni kell egyetlen darab számmal, aminek azért tükröznie is kell a leírtakat... nem egyszerű. Persze kidobta a fejemben lévő gép a nyerőszámot, ami végül is 7/10 lett, de ebben benne van mindennemű jóindulatom és az a kémiai kötés, ami összekapcsolt ezzel a sorozattal, ám ha objektívebb szeretnék lenni, akkor talán a 6 lenne ideálisabb. De nem akarok.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én már annak is örülök, hogy nem lett egy Darling-féle trainwreck a cucc a végére elmondásod szerint. :) (Lehet pont a rövidsége mentette meg attól, hogy odáig fajuljon a helyzet? XD) Ami még érdekelne (lehetőleg azért spoilerek nélkül XD), hogy végülis ha kapkodva is, de le lett zárva rendesen, vagy pedig ilyen "haha, see you in season 2...someday" jellegű befejezése lett?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Deca-Dence

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Abszolút lezárt, nem nagyon maradtak lógva dolgok, sőt a végén még time jumpos epilógus is volt.

A Franxxihoz meg nem nagyon hasonlítanám, mert annál kétszázezerszer több és jobb volt, még a hibái ellenére is.
Válasz küldése