Yu-Gi-Oh

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc karaktered,kártyád

Yugi Muto
11
13%
Yami
32
38%
Joey Wheeler
16
19%
Mai Valentine
6
7%
Bakura
20
24%
 
Szavazatok száma: 85

Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Mi is azon gondolkoztunk, hogy miért nem Kerekes Józsi lett Joey-ból :roll: Mondjuk én ezeket nem úgy szoktam nézni, hogy "hú de elrontották", mert ha zavarna, akkor az eredetit nézném, hanem úgy, hogy "de halál aranyos" ^^'' Tény, hogy a Döme név egy kicsit irritált egy idő után, mivel a nővérem egy drága (volt)osztálytársát is úgy hívják... ^^'
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Előre félek Malik és Ishizu nevétől... Espa Robaról meg ne is beszéljünk...

"Én vagyok Psziho Robi, és megjósolom, hogy veszíteni fogsz"

Vajon mi lesz a Ghoulokból? (Rare Hunters) Noah-val nem lesz gond (Noé Kaiba... bár ki tudja?) Amúgy a jövőhéten nem lesz!!!
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Raisu írta:Előre félek Malik és Ishizu nevétől...
Marika, már mondtam :P
Ishizu meg biztos Ízisz lesz ^^
Ne félj tőle, vicces az, csak nevetni kell rajta :wink:
Raisu írta:Amúgy a jövőhéten nem lesz!!!
Hogyhogy? Pedagógusnap örömére? ^^'
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Elyon 2004.06.03. 13:44-kor.
Kép
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Úúúúú hát az a Dobó Döme az tényleg nagyon fájdalmas volt -_-"
Szerencsétlen Duke nem ezt érdemelte volna -_-
Ha Malikból valami szörnyűséget csinálnak lázadni fogok!!! ^^"
Márk, hamár a fantasztikus magyar neveknél tartunk -_-"
Most komolyan ilyen debilnek képzelik a magyar gyerekeket hogy nem lennék képesek felfogni egy angol nevet? ^^"
Kép
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Miért, a Malik neked hol angol név? :wink: Eleve az angoloknak nem kellett volna japánról lefordítani, ha már itt tartunk - de mint említettem, engem nem zavar :lufi:
Még az is lehet, hogy felfogják, hogy mivel Egyiptom még a japánoknál is külföldnek számít, ezért nem kell megváltoztatni a nevüket ^^'
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Szerintem is igaza van Elynek. Olyan jót röhögtünk rajta^___^ És azt se felejtsétek el, hogy a magyarok ezt a kisgyerekeknek szinkronizálják. És nekik szerintem pont tökéletes Dobó Döme, Kerekes Dzsoji, Atomanti és társai ^.^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na, ez a Döme név engem is meglepett, és kis híján a szék alá estem a röhögéstől. Bár a csávó egyáltalán nem szimpi, főleg azok után, ahogy megalázta Joey-t.
Kép
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Kagome írta:Bár a csávó egyáltalán nem szimpi, főleg azok után, ahogy megalázta Joey-t.
Hát... Annak ellenére, hogy nagyon szeretem Joey-t, én nem vettem ennyire véresen komolyan. Az én reakcióm csak annyi volt, hogy félpercenként megszólaltam, hogy "Olyan ééédes", amikor Joeyt mutatták - és kutyusként meg mégaribb volt ^^' Az a hangsúly, ahogy kimondta azt a mélyértelmű és szívetszorongató mondatot, hogy "Vau... Vau..."
Waaaaiiiii ::daisuki::
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Ez halálos kép! ::jhihi:: ::jhihi:: Muszáj betennem! ::japhaha:: ::japhaha::



Kép
Kép
ELENDIL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.06.06. 10:52

Hozzászólás Szerző: ELENDIL »

:evil: VALAKI SEGÍTSEN!!! HONNAN LEHET LETÖLTENI A YU-GI-OH JÁTÉKOT???????
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Kép
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Hmm... Vajon miért mondta azt ma reggel a YGO előtt Nóri néni, hogy ez a "befejező epizód"?... Eddig vették meg egyelőre? Elég hüleség így összefüggő részek közepén abbahagyni. Különben is ki volt írva, hogy tu bí kántinnyúd -.-
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Azért mondta, mert ez volt az első szezon utolsó része, úgyhogy most szünet, aztán meg vagy kezdik előröl, vagy folytatják, bár igaz, hogy elég ostobán nézet ki, hogy "most jön a befejező rész, de hamarosan jön a folytatás" Szerintem ha valamit befejeznek, akkor azt már nem folytatják... de mind1...
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Akkor azt kérdezem: Hogy lehet egy sorozatnak egy félbevágott résszel vége?
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Ha minden igaz augusztus 8-tól folytatják/kezdik újra :( Kezdhetnék hamarabb is
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Augusztusba?????? csak????? ::bawl:: ez tök hülyeség... mondjuk nem is vártam mást... de leglább ennek a résznek az utolsó felét leadhatnák, mert ez így vicces hogy majd augusztusba megtudjuk hogy mi lesz hahaha ^^"
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Akkor asszem mégiscsak elkezdhetem letöltögetni a többi részecskét. Semmi kedvem augusztusig várni!!!!! :evil:
Kép
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Malik-chan írta:Augusztusba??????
Á, tulajdonképpen egy szempontból jó: Nem sokról maradunk le, ha elmegyünk nyaralgatni...
Mindegy igazából mit mondunk - ez van, ezt "kell" szeretni.
Kép
Wizard
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.05.03. 21:59
Tartózkodási hely: Dark Forest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wizard »

Mi volt a magyarban az uccsó rész? Én nem néztem, mert valamiért irritáltak a drága magyar szinkronhangok, és szép magyaros nevek........ :twisted:
Csak augusztusban folytatják??????? Full értelem.......de mit várhatunk a magyar tv-től.......... :(
(bocsi, most egy kicsit eltérek az alaptémától: ezek szerint a nyár folyamán már lehet, hogy elkezdik leadni az Inuyasha-t?????? Bár nem is várom, mert előre félek a magyar nevektől, és hangoktól......... :shock:

Mellesleg az igaz, hogy részben a fiatal korosztály számára készült, de ez a Dóbó Döme.........fájdalmas....... ::bawl::
na mind1

Bakura RULEZZZZZ ::jthrill::

------

Pár rész kivételével már mindet láttam, legalábbis amiket eddig az RTL2-n leadtak :lol: Úgyhogy én nyugodt szívvel megyek nyaralni :twisted:
De miért van az, hogy a németek NEM fordították át a saját nyelvükre a neveket??????? A német gyerekek jobban megértik az angolt mint a magyarok?????? Nem hiszem........... :gun:

Én is kiváncsí leszek Malik, Isizhu, és Odin nevére :twisted:
De tényleg valószínű a Márk. Isizhu meg lesz Irén, és Odin-ból csinálnak egy jól csengő Ottó-t :knife: ::jcrazy::
Anime 4EVER!
a MA a TEGNAP HOLNAPJA ^^
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Nem értem miért nem hiszitek el nekem, hogy Ishizuből Ízisz lesz, az egy szép magyarul is kimondható név és ráadásul ugyanaz...
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Én azt nem hiszem el, hogy mért mindenki azt mondja, hogy Ishizu a japánoknál Isis, amikor ha megfigyeljük a két név kiejtésétteljesen más Ishizu = Ishizu, Isis = Ájsisz, és Ishizunak mondják a nevét a japánok is...
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Raisu írta:Én azt nem hiszem el, hogy mért mindenki azt mondja, hogy Ishizu a japánoknál Isis, amikor ha megfigyeljük a két név kiejtésétteljesen más Ishizu = Ishizu, Isis = Ájsisz, és Ishizunak mondják a nevét a japánok is...
Ááá... Az Ízisz szerinted nem egyiptomi név?...
És van egy olyan érzésem, hogy a japánoknak is van valami fogalmuk az egyiptomi történelemről/istenekről, nem csak nekünk, és az angoloknak. És mivan, ha nem csak mi ejtjük máshogy, mint az angolok, hanem a japánok is? Nem kell, hogy mindent az angoloktól vegyenek át -.- Amúgy meg az angolok is csak annyit tudnak az egyiptomi kiejtésről, amit a hieroglifákból meg lehet fejteni -> nem írtak magánhangzókat. Na most, próbáld kiejteni azt, hogy Ishizu. Az "ü" azért van ott a végén, hogy le tudják írni japánul is, ha azt nem veszed figyelembe, és az "sh"-t s-nek ejted, akkor "Isiz" a neve. Ez így nem hasonlít kisértetiesen az egyiptomi istennő nevére?...
Bocs, de ezt muszáj volt annak ellenére, hogy egy csöppet már OFF.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

De érted, van egy Isis akit Ájsisznak mondanak, ez oké, és van Ishizu, akit Ishizunak mondanak, de a fan siteokon Ishizut le Isis-ozzák, és engem ez zavar, hogy van egy igazi Isis, és ők még akkor is le Isis-ozzák, bedig a süket is hallja, hogy két külön név
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Jóvan, akkor gomen. Én nem vagyok ilyen művelt ^^' De akkor meg a japánok hülyék, hogy két embernek majdnem u.azt a nevez adják ^^'' Ennek ellenére én továbbra is tartom az álláspontom, hogy magyarul Ishizu Ízisz lesz...
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Valószínű, bár a kereszt neveket nem nagyon írták át, "csak" a mellékszereplőknél (na igen, sajnos Ishizu is az)... Egyébként szerintem, ha a sorozat címe nem Yu-Gi-Oh! lenne, akkor Yugit is átírták volna, mert ugyebár a magyarok azt hiszik, hogy az ő neve Yugioh... Egyébként észrevettétek, hogy még egyszer sem mondták ki a magyarok, hogy Yugi Muto? De legalább Sugorokura azt mondták, hogy Salamon Muto, jah, és tévedtem, az amcsi verzióban is benne van Yugi annyja :D A 41. részben amikor kiengedik Sugorokut a kórházból ott áll Sugoroku mellett! Mákos amcsik :( Októbr 19-én kezdik el náluk vetíteni a vágatlan, teljesen japánról fordított angol Yu-Gi-Oh!-t :*( Remélem nálunk is átállnak valamikor arra, bááár... ki van csukva... Nem baj, majd mIRC-en leszedem :D
Válasz küldése