.hack

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én még csak 9-ig láttam, aztán leálltam vele, mert egyrészt nagyon vonz, a zene ugye fantasztikus, a sztori alapból különleges és van benne vmi ami nagyon odaszögez a gép elé, ugyanakkor... borzalmasan idegesít hogy SEMMIT se árulnak el a lényegből -_- Legalábbis alig mondanak el infómorzsákat... szegény ember meg ül és nézi és semmi se derül ki *_* bár mások mondták hogy adjam fel, nem fog változni ^^ azért én akarom folytatni ha lesz időm! ^^
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

MaKo írta:borzalmasan idegesít hogy SEMMIT se árulnak el a lényegből -_- Legalábbis alig mondanak el infómorzsákat... szegény ember meg ül és nézi és semmi se derül ki *_* bár mások mondták hogy adjam fel, nem fog változni ^^ azért én akarom folytatni ha lesz időm! ^^
Ami azt illeti, itt valóban nem fog megjelenni se valamiféle főgonosz, se egy jóságos varázsló, hogy az anime közepén vagy végén szépen elmondja a Nagy Titkot, ami után minden a helyére kerül.
A néző együtt nyomoz és töpreng a karakterekkel, elméleteket állít fel és vet el...
Nekem ez tulajdonképpen sokkal szimpatikusabb is.

Amúgy ha van türelmed, akkor miután végignézted a .hack//SIGN-t, nézd meg a .hack//LIMINALITY-t is, legalábbis a 3. epizódig. Egyrészt iszonyú jó zenéje van annak is, kicsit a Ghost in the Shellre emlékeztetett engem, másrészt meg nagyon sok háttérinformáció ki fog derülni.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ha az a .hack//Liminality az OVA, abból nekem csak egy részem volt (és nem tudtam hogy van több is ^^"), mindenesetre azt láttam, és tetszett... legalább is tényleg több minden történt benne. Nincs semmi bajom amúgy ezzel hogy "semmi nem derül ki", csak hozzá kell szokni, meg lehet hogy rossz anime után kezdtem el nézni (és az lehet hogy elronthatja, legalábbis nálam ez néha így működik ^^")...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

MaKo írta:Ha az a .hack//Liminality az OVA, abból nekem csak egy részem volt (és nem tudtam hogy van több is ^^")
igen azaz... apropo .hack//Liminality, rájöttem valamire. Lehet, hogy tévedek, de azért elmondom. Valamelyik nap unalmamban az angol trailereit néztem a .hack PS2-es játékoknak, és feltűnt valami. Egyik hang azt mondja, hogy "...the second comeing of Pluto's kiss... our computers are abadoning us...", most ugyebár ez az officelady szövege a .hack//Liminality 2-ből. Ugyanakkor szintén ez a női hang mondja Helba szövegeit is (pl. "Welcome to Paradise"). Nos akkor van egy feltételezésem, és pedig az hogy az a titokzatos officelady nem más mint Helba IRL. Tévedek?

ui: hétvégén lesz PS2m és .hack//Infection-om hozzá :P
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Valószínűbb hogy a szinkron készítői így spóroltak meg egy néhány soros szöveg elmondásáért kijáró összeget. És az coming, nem comeing.

.hack//Infection pedig bármelyik Media Markt-ban beszerezhető néhány ezer forintért.
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Zelmor írta:Valószínűbb hogy a szinkron készítői így spóroltak meg egy néhány soros szöveg elmondásáért kijáró összeget. És az coming, nem comeing.
Én nem vetném el Cruel Angel feltételezését ilyen egyszerűen, bennem is felmerült ez a gondolat, és nem a szinkronhang miatt...
Ki tudja... Végülis a csaj elég tájékozott - és vad - volt ahhoz, hogy ő legyen Helba...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Cruel Angel írta:ui: hétvégén lesz PS2m és .hack//Infection-om hozzá :P
Juj, jól hangzik... :oops: hogy egyesek milyen szerencsések :twisted:
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

GIFT

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Ki látta a GIFTet?!

"Szóval ezt jelenti, hogy "tilos a szerepjátszás". Balmung igazából mindig is player killer akart lenni!"
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: GIFT

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Szélfi írta:"Szóval ezt jelenti, hogy "tilos a szerepjátszás". Balmung igazából mindig is player killer akart lenni!"
"Nem én voltam, nem én voltam. Nem én voltam!" :lol:

Az egy írtó jó kis paródia. Nekem tetszett még Kitenál az Alkonyat Kulcsa is :D
Egyébként meg az Elk & Mia jelenet is nagyon ott volt, annál én szabályossan lefordultam a székről.
(Arról nem is beszélve, amikor Mimuru & BlackRose elkezdték egymást ütlegelni egy baseball- és egy teniszütővel )
Kép
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: GIFT

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Cruel Angel írta:Az egy írtó jó kis paródia. Nekem tetszett még Kitenál az Alkonyat Kulcsa is :D
Egyébként meg az Elk & Mia jelenet is nagyon ott volt, annál én szabályossan lefordultam a székről.
(Arról nem is beszélve, amikor Mimuru & BlackRose elkezdték egymást ütlegelni egy baseball- és egy teniszütővel )
A játékkal még nem játszottam, szóval Elket és Miát nem ismerem különösebben, de "érdekes" volt... Viszont az a szám iszonyú jó! ("The story where you are")

Balmung meg nem értett, tragikus monológjai viszont mindent überelnek! És amikor egyedül marad, és elkezd énekelni, az valahogy annyira telitalálat volt...
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Hu hú
Elkezdtem nézni .hacket.
Hát nekem nagyon tetszik. A Zenéje is naggyon jó, bár a storyról még nem tudok sokat mert az első pár résznél tartok.
De valószínű végig fogom nézni.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Zsan írta:Hu hú
Elkezdtem nézni .hacket.
Hát nekem nagyon tetszik. A Zenéje is naggyon jó, bár a storyról még nem tudok sokat mert az első pár résznél tartok.
De valószínű végig fogom nézni.
a .hack//Signt?
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

ahogy Mimiru le volt rajzolva a paródiában az óriási :D Meg Beart mindig lehajtott fejjel láthattuk :)
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Cruel Angel írta:
Zsan írta:Hu hú
Elkezdtem nézni .hacket.
Hát nekem nagyon tetszik. A Zenéje is naggyon jó, bár a storyról még nem tudok sokat mert az első pár résznél tartok.
De valószínű végig fogom nézni.
a .hack//Signt?
egen. Meg vannak az OVA-k is de addig nem akarok hozzájuk kezdeni amíg az elepot meg nem néztem.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

OVA-t annyira nem láttam, majd azt is meg kéne nézni.. ^^;
Kép
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Hellósztok!
Le tudná nekem írni ide valaki, hogy minlyen codecet kell feltenni az usteam-en fennlévő .hack/Sign lejátszásához (pls. ne codec packot)? Nekem már fenn van egy rakat, és elméletileg le kéne játszania mind a BSPlayer-nek, mind a Windows Media Playernek, de fagynak tőle. A Winamp az nyomja szépen, de azért... Pl. feliratot így nem tudok alá tenni. Mondjuk még nincs is :D
Ez lenne a másik kérdésem: Van magyar felirat a .hack/Sign-hez?
Egyébként nagyon kira a sorozat, nem tudom, h lehet unalmasnak találni. Én már 3* néztem meg az első 10 percet :D. Sajnos érteni is kéne, az meg nem nagyon megy :?
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Hát, esetleg próbáld meg a DivX playert...bár nem tudom, hogy az támogatja-e a feliratot...
Kép
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

( 4Searching: Ogg Vorbis Codec )

Megcsináltam!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Feltettem a Legújabb XVidet és újratelepítettem az OggDS0995.exe-t. Most már működikHa másnak is gondja lesz ezzel, akkor fontos, h előtte uninstalláld a codececet :!: Ninics benne a startmenüben, ezt kell futtatni hozzá: c:\WINDOWS\system32\OggDSuninst.exe .

Tudtommal eddig az első 3 részhez van magyar felirat, viszont megvan nekem a 4-18-ig - angolul. Van itt olyan vállalkozó szellemű egyén, aki lefordítani ezt az angolt nem oly jól ismerőknek? :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Luminas írta:Tudtommal eddig az első 3 részhez van magyar felirat, viszont megvan nekem a 4-18-ig - angolul. Van itt olyan vállalkozó szellemű egyén, aki lefordítani ezt az angolt nem oly jól ismerőknek? :)
hát én nem vagyok túl vállalkozó szellemű de hallottam valamit, hogy verbuválódik egy magyar fansub csapat és pont a sign-t tűzték ki első fordításnak... bővebb információval én sajn nem szolgálhatok, de Raisut (lajsz@freemail.hu)megdobhatod egy mailel, őtőle hallottam
Kép
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Itt van az eredeti forrás címe:
http://kopasz.host.sk/subs/index.php?ke ... %2F%2Fsign

Ezenkívül áttettem .srt fileokba is, mert az szerintem kicsit univerzálisabb. Az új formátumú file-ok itt vannak:
http://luminas.srv.hu/anime/srt.zip
Előre is köszi annak, aki veszi a fáradságot, és lefordítja a feliratot azoknak, akik nem beszélnek olyan jól idegen nyelvet, mint ő.
Cruel Angel írta:hát én nem vagyok túl vállalkozó szellemű de hallottam valamit, hogy verbuválódik egy magyar fansub csapat és pont a sign-t tűzték ki első fordításnak... bővebb információval én sajn nem szolgálhatok, de Raisut (lajsz@freemail.hu)megdobhatod egy mailel, őtőle hallottam
Írtam, eddig nem válaszolt. Remélem lesz vmi, mert addig sajna nem tudom tovább nézni a sorozatot :(
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Luminas írta: Írtam, eddig nem válaszolt. Remélem lesz vmi, mert addig sajna nem tudom tovább nézni a sorozatot :(
majd rákérdezek nála msn-n, ha látom
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Cruel Angel írta: hát én nem vagyok túl vállalkozó szellemű de hallottam valamit, hogy verbuválódik egy magyar fansub csapat és pont a sign-t tűzték ki első fordításnak...
.hack//SIGN-t már fordítják japánról, de ha az uraknak úgy tetszik, nézzék inkább angolról fordítottat.*shrug*
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

@Zelmor:
Vlmi info ezzel kapcsolatban? Pl. Mikor lesz kész, és honnan lehet leszedni?
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Akkor lesz kész, ha elkészül, és onnan lehet majd leszedni, ahova kirakják. Nem tom perpill. hogy áll a fordítás, hát még afordító (rég beszéltünk), így nem tudok semmi biztosat. Még a sorozat elején jár, egyetemek miatt nem nagyon volt ideje. Majd lesz belőle valami.
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Reméljük :D
Válasz küldése