Scryed

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Dosetsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.10.28. 19:14
Tartózkodási hely: pont ott...

Scryed

Hozzászólás Szerző: Dosetsu »

Az elmúlt pár napban megnéztem ennek a távbaerős-istenhuszár sorozatnak a nagy részét... Hát igen nem rossz alkotás, az én TOP 10-mben biztos benne van... Na ez az én véleményem, de számomra ez nem annyira fontos, inkább a Ti véleményetek érdekel!
Avatar
Gauss_chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.05.16. 09:14
Kapcsolat:

Re: Scryed

Hozzászólás Szerző: Gauss_chan »

Én egyenlőre még csak az első 6 részt láttam, de az alapján mindenképpen a kedvenceim közé tartozik.
Jók a karakterek és a sztorija is jónak igérkezik. Majd írok még ha megnéztem a többi részt is.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én is láttam már ezt az animét, és nagyon tetszett ^^ És hogy ismételjem az előttem szólókat, nálam is az egyik kedvencemnek számít ez az anime ^___^

Gauss_chan, honnan van az avatarod? Nekem nagyon tetszik ^^
Avatar
Gauss_chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.05.16. 09:14
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gauss_chan »

Luluko írta: Gauss_chan, honnan van az avatarod? Nekem nagyon tetszik ^^
Örülök, hogy tetszik. :D
Csináltam egy screenshot-ot a Shingetsutan Tsukihime című animéből és kicsit megdolgoztam photoshoppal.
Avatar
Dosetsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.10.28. 19:14
Tartózkodási hely: pont ott...

Hozzászólás Szerző: Dosetsu »

Nem lövöm le rajzfilm poénját, de a végét kicsit elhüjülték, nem?
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Ufff... én csak most veszem észre ezt a topicot?! Áhh, ez volt az első anime, amit először végig láttam... Kazuma stílusa, a zenék, a történet... Sőt, most szerintem még 1-szer végig kell nézzem.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Nah, tehát Scryed.

Hamisítatlan harcorientált anime, azt hozta amit vártam tőle. Kezdődött egyszerű erőfitogtatással, de ahogy élesedett a küzdelem és nőtt az áldozatok száma egyre több okuk lett egymást abuzálni a küzdő feleknek,
addig fokozva a harc hevét amíg mindent porig nem rombolnak maguk körül és azzal végül értelmetlenné téve a harcot. Klasszikus.

Tetszett az a megoldás, hogy változik az openingje a sorozatnak ahogy egy-egy szereplő életfunkciói megszűnnek. Bár az elején nem úgy tűnt, hogy sok áldozat lesz...
Mondjuk Sherrice esetében már néhány rész után rossz előérzetem volt. Egy alteruser aki soha nem használja a képességét, vajon mit tudhat...
...aztán amikor bemutatta, na az volt a legszebb és legszomorúbb jelenete egyben az egész sorozatnak.

Martin Jigmar exitusa ellenben csalódás volt, sőt egyenesen lame.


A Kazuma × Ryuhou rivalizálása szintén klasszikus elem, ami szokatlan volt az a végeredménye.

Ja és dinnye-power rulez! : :D
Kép
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

de jo, ilyen topik is van! :D
nekem nagyon teccett a Scryed (es buszke vagyok ra, hogy helyesen le tudom irni! :cool: )
a vege... hat igen. en nem ertettem ez most nekik miert jo, de Fenyx baratom felvilagositott, hogy az csak azert van, mert lany vagyok... ( :wviolent: ) mind1. amugy nagyon hamar megkedveltem az egeszet (karakterek, sztori stb.) es volt benne nehany igen torokszorito jelenet, ami szintes sokat dobott rajta.
Szal nalam is benne van a top 10ben! ::jthrill::
Kazuma rulez! :cool:
Kép
Avatar
Pojki
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2004.10.06. 09:55
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP

Hozzászólás Szerző: Pojki »

Én abban a furi helyzetbe vagyok, hogy csak a utolsó 10 részt láttam meg az elsőt. (egy 48 órás anime maraton utolsó filmje volt és már nem birtam tovább és elaludtam)

Nagyon jó kis sorozat a Scryed. Egy jópofa ötletet nagyon jól valósít meg. A karakterek nagyon jól el vannak találva. Sokat dobott a sorozaton, hogy azt is bemutatták, hogy az alter userek milyen árat fizetnek a képességeikért ahogy kiégnek.

Ami nem annyira tetszett az a főellenfél volt. Jobban is meg lehetett volna csinálni. (Viszont a hangját nagyon jól választották meg a bácsinak. Folyton a falra másztam ha beszélt.)

Nekem a végével sincs semmi bajom. Ilyen befejezést még ugyse láttunk máshol.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Fent van usteamen mind a 26 rész OGM-ben! Happpyyyy!
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Imádom a Scryed-ot. Rég volt már hogy püff-püff animét ennyire kedveltem volna, de ez nagyon bejött, főleg az a rész mikor Kazuma barátja meghal, majd a köv rész elején elkezd tombolni. Eléggé át lehetett érezni. Az intrózene dettó teccik. Már akkor leszedtem az Usteam ről.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Zenéi közül még a mother earth nagyon jó, valahogy az animében mindig akkor hallható, amikor valami nagy történik. Melyik op-ra gondolsz? Reckless fire v. Drastic my soul? Mert eleinte a reckless fire van, de asszem idővel áttérnek a drastic my soul-ra.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Nekem spec, a reckless fire jobban tetszett...már maga a kifejezés illik Kazumához :D
Nekem is az a kedvenc jelenetem amikor meghal Kazuma haverja (nomeg amikor utána megy bosszút állni)
Ami még nagyon tetszett, ahogy összehozták a karaktereket a képességeikkel
Ami viszont nem az (ahogyan sokaknak) a főellenség...nemtom lehet hogy jobb lett volna, ha a képeségét máshogy használják mondjuk ha az elnyelt képességeket kombózta volna...vagy nemtom


Ja igen, kérném a leányzót a hosszú gyöngysorral, hogy ne gyújtogassa a kobakom oly nagy hével, mert sokáig tartott megnöveszteni a hajamat ;)
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

szerintem végig a reckless fire volt az op.
a mother earth az a "all i need is (your?) love" refrénü szám? a cimekkel bajban vagyok... az nekem is nagyon teccik, lehetne csinálni rá 1 szép AMV-t!


:woff: jo' van na, nem kell mindenen megsértödni. :D nem kivánom, hogy ujra kelljen kezdened a haj-növesztést. :lol:
Kép
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Nem, az az All I need is love. A mother earth az a kissé drámai hangvételű, instrumentális szám ^^ Igazad van, végig a reckless fire az opening, csak valahogy úgy emlékeztem, hogy az is volt op...de nem, attól még az egyik kedvenc számom :D
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Hoc írta: Melyik op-ra gondolsz? Reckless fire v. Drastic my soul?
Reckless fire-re gondoltam. A melegítőfelsőmnek meg a jobb keze egy kicsit megolvadt a forró víztől, hát leszedtem (cipzáros volt) így most van egy kvázi Kazuma cosplay-em. (csak az a lila szűkpulcsi hiányzik, meg nem egészen olyan alakú a melegítőfelső) Elég hülyén nézek ki benne.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

meg gondolom kéne a melegítőre még az a "csont szerű" dísz is ami Kazuma bal oldalán van (nem az alter)....én spec az I-es formájú alterjét szeretném (és ahogy magamat ismerem fogom is) megcsinálni...
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

Meglattam a Topicot gondolom belenézek, és nem rossz.. !! jó a hangulata!! nekem tetszik!!
Bár az 1ettlen ami nem tetszik az az Opening XD
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Merma írta:Bár az 1ettlen ami nem tetszik az az Opening XD
No de mér' nem? :weh: Sztem kúlos xD
Avatar
Merma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2004.07.16. 20:52
Tartózkodási hely: Final Fantasy XI - Remora szerver
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Merma »

nemtom...sztem a zene nagyon nem az én világom... talán csak ez a baj XDD meg sztem nem illik a sorozathoz magához ::dirr:: [sztem]
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Merma írta:nemtom...sztem a zene nagyon nem az én világom... talán csak ez a baj XDD meg sztem nem illik a sorozathoz magához ::dirr:: [sztem]
Az ilyen problémák orvoslására van a tekerés , meg az AMV-k ;)
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Válasz küldése