Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Lina
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.01.09. 18:40
Tartózkodási hely: itt és most

Hozzászólás Szerző: Lina »

Egyébként nem tervezik hogy lesz újabb sorozat? :)
Hey, I'm Lina Inverse, world's greatest soceress! Some people call me 'The Bandit Killer' but I'm not that bad...really....
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Lina írta:Egyébként nem tervezik hogy lesz újabb sorozat? :)
Sajnos a Slayersről semmit nem hallottam még, hogy készülne e új anime. Véleményen szerint jelenleg nem dolgoznak Slayers animon, ami elég nagy baj ::jsmile:: De beérem azzal,ami idáig létezik, mert megunni nem lehet őket. És mi lesz itt? Lesz még Zel és Amelia is?^__^ A Slayers szereplői megtámadták a fórumot? ::jsmile::
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Tachikoma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.01.27. 13:39
Tartózkodási hely: Public Peace Section 9

Hozzászólás Szerző: Tachikoma »

Szevasztok!
Én most tartok a Try felénél. Nekem is irtóra bejött a Slayers. Nem tudja valaki, készült-e belőle játék akármilyen platformra?
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Tachikoma írta:Szevasztok!
Én most tartok a Try felénél. Nekem is irtóra bejött a Slayers. Nem tudja valaki, készült-e belőle játék akármilyen platformra?
PSX-re van több is.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

phr0zen írta: PSX-re van több is.
Sőt, SNES-re is, igaz csak japánul. :(
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Slayers Royal 1-2
Sajna csak PSXre és csak japánul :(

Ha sikerül beszerezni, szolj! ^__^
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Meglivorn írta:Slayers Royal 1-2
Sajna csak PSXre és csak japánul :(

Ha sikerül beszerezni, szolj! ^__^
Nekem még anno asszem megvolt a Slayers Royal 2, full japánul, szal sajnos nem sokra mentem vele.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Tachikoma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.01.27. 13:39
Tartózkodási hely: Public Peace Section 9

Hozzászólás Szerző: Tachikoma »

Akkor előbb meg kell(ene) tanulnom japánul, mi? Tök gáz!
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Meglivorn írta:Slayers Royal 1-2
Sajna csak PSXre és csak japánul :(

Ha sikerül beszerezni, szolj! ^__^
Heh...emuleről szedem 2őt, de a mocsokja 97%nál vesztegel másfél hónapja :cry: Ha lejön, úgyis jelezni fogom, hátha kell v.kinek ^^

Egyébként meg tényleg, mi ez a Sla szereplők fórum megszálása? :D
Avatar
Tachikoma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.01.27. 13:39
Tartózkodási hely: Public Peace Section 9

Hozzászólás Szerző: Tachikoma »

Valaki(k) biztos jó poénnak érezték, ha ilyen néven jönnek fel a fórumra. Pedig ez nem követelmény, lásd ENGEM :roll: .
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Kono írta:
Meglivorn írta:Slayers Royal 1-2
Sajna csak PSXre és csak japánul :(

Ha sikerül beszerezni, szolj! ^__^
Heh...emuleről szedem 2őt, de a mocsokja 97%nál vesztegel másfél hónapja :cry: Ha lejön, úgyis jelezni fogom, hátha kell v.kinek ^^

Egyébként meg tényleg, mi ez a Sla szereplők fórum megszálása? :D
engem érdekelne majd az a Slayers játék! :)
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Rage írta:
phr0zen írta: PSX-re van több is.
Sőt, SNES-re is, igaz csak japánul. :(
Kb 20%-a le van fordítva, de asszem abbahagyta a csapat, aki csinálta :(
Avatar
Tachikoma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.01.27. 13:39
Tartózkodási hely: Public Peace Section 9

Hozzászólás Szerző: Tachikoma »

Na, végignéztem a nagy műt! Ha jól láttam, Beastmaster is nő. Igaz ez? Jól láttam? Továbbá nem hiszem, hogy Xellost puszta szavakkal ennyire sakkban lehetne tartani. Ez hatalmas geg volt, vagy direkt csinálta, becsapás képp.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Tachikoma írta:Na, végignéztem a nagy műt! Ha jól láttam, Beastmaster is nő.
Végülis - Bestmaster - Hellmaster: egykutya (már elnézést ein :dirr: )
vagy Greater Beast Zelas-Metalliumra gondolsz? (eredetileg asszem ő alá tartoztt Xellos)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

sodd írta: vagy Greater Beast Zelas-Metalliumra gondolsz? (eredetileg asszem ő alá tartoztt Xellos)
Hellmaster Phibrizzo alá tartozott, vagy csak én emlékszem rosszul?
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Rage írta:
sodd írta: vagy Greater Beast Zelas-Metalliumra gondolsz? (eredetileg asszem ő alá tartoztt Xellos)
Hellmaster Phibrizzo alá tartozott, vagy csak én emlékszem rosszul?
Az könnyen megeshet, mert Phibrizzo küldte Xellost Lináék után. Bár Xellos gondolatait sose lehet kifürkészni, általában mindig saját hasznára cselekszik, még ha a feletteseitől is kap parancsot, ő olyan jól össze tudja kavarni a dolgokat, és mindig ő húz belőle hasznot. :D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Xellos Zelas Metallinum papja. De Fibrizo a mazoku urak legfőbbje, gyakorlatilag a parancsnok, így Xellos teljesítette a parancsait (valószinüleg Zelas utasítására).
Ja igen, Zelas Metallinum es Deep See Dolphin nő.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én úgy hallottam, hogy Phibrizzo a NEXT idejére "kölcsönvette" Xellost Zelas Metallinumtól, de ennek Xellos cseppet sem örült. :wink:
Kép
Avatar
Tachikoma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.01.27. 13:39
Tartózkodási hely: Public Peace Section 9

Hozzászólás Szerző: Tachikoma »

Az angol eliratos változatban a Try-ban Xellos egyfolytában arról panaszkodott, hogy ha közbeavatkozna, Beastmaster nagyúr(nő?) nem örülne neki. Szóval ezalapján szerintem Xellos Beastmaster alá tartozott, és Beastmaster nem azonos Hellmasterrel, mivel a Try-ra Hellmaster bizony már fűbe harapott. A Nextben biztos csak kölcsönkapta Hellmaster Xellost, ahogy mondtátok. Ezekkel a Zelas Metallinum nevekkel meg bajban vagyok, hála az angol subnak. Annyira meg még nem merültem el a témában, hogy így vágjam, melyik démonlordot hogy hívják. Ellenben egy áttekinthető és érthető gyorstalpaló démontérképpel meglephetné valaki a fórumot, hogy az olyan idevetődött amatőrök, mint én is kapjunk egy tiszta képet a gonoszokról. A mazoku jelentené a démont japánban(és a Slayersben)? Mert azt tudom, hogy az oni meg az ősi rossz szellemeket jelenti(ha jól tudom).
Avatar
Tachikoma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.01.27. 13:39
Tartózkodási hely: Public Peace Section 9

Hozzászólás Szerző: Tachikoma »

Ja és előre is arigato! ::jbow:: (pedig nem szoktam japánul irogatni)
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Na végignéztem a Slayers alapot, meg a Next felét.
Nagyon durva.
Aza a jó a Slayersben, hogy amikor már túl sok a poén benne, akkor átvált a komoly részekre, és amikor már nagyon lehúzott a komolyakkal, akkor bead valami iszonyatos poént.
Nagyon jól el van találva.
Xellos egy isten arc, de nekem akkor is Gourry a kedvenc.
Nagyon tudok rajta röhögni.
Majd nemsokára kapom a többit és akkor folytatom.
Meg megvannak a filmek is de úgy gondoltam nem érdemes addig elkezdeni őket, ameddig legalább a sorozatot nem láttam.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Megintcsak ajánlom magam, www.manga.hu mellékletek, Slayers. Ott van "démontérkép" is.
Hellmaster Fibrizo egy Démonúr(a legfőbb), Greater Beast Zelas Metallinum egy másik. Xellos Metallinum Papja, de Fibrizo valóban "kölcsönvette", ha úgy tetszik.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Zsan írta:Meg megvannak a filmek is de úgy gondoltam nem érdemes addig elkezdeni őket, ameddig legalább a sorozatot nem láttam.
Közük sincs egymáshoz, a filmek a Special történetekhez tartoznak, Lina mellett Naga szerepel, senki más.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tachikoma írta:Az angol eliratos változatban a Try-ban Xellos egyfolytában arról panaszkodott, hogy ha közbeavatkozna, Beastmaster nagyúr(nő?) nem örülne neki. Szóval ezalapján szerintem Xellos Beastmaster alá tartozott, és Beastmaster nem azonos Hellmasterrel, mivel a Try-ra Hellmaster bizony már fűbe harapott. A Nextben biztos csak kölcsönkapta Hellmaster Xellost, ahogy mondtátok. Ezekkel a Zelas Metallinum nevekkel meg bajban vagyok, hála az angol subnak. Annyira meg még nem merültem el a témában, hogy így vágjam, melyik démonlordot hogy hívják. Ellenben egy áttekinthető és érthető gyorstalpaló démontérképpel meglephetné valaki a fórumot, hogy az olyan idevetődött amatőrök, mint én is kapjunk egy tiszta képet a gonoszokról. A mazoku jelentené a démont japánban(és a Slayersben)? Mert azt tudom, hogy az oni meg az ősi rossz szellemeket jelenti(ha jól tudom).
A mellé, amit Meglivorn mondott, még annyit fűznék hozzá, hogy Hellmaster és Beastmaster valóban nem azonos, mert a Hellmester Phibrizzo, aki (ahogy mondtad) a Next végén fűbe harapott, a Beastmaster pedig nem más, mint Greater Beast Zelas Metallinum, Xellos főnőke. Greater Beast Zelas Metallinum pedig tényleg nő, de nem szabad elfelejteni, hogy az csak az emberi alakja, a valódi kb. olyan, mint egy jól megtermett farkas (és a Next openingjében be is villan egy olyan kép, amin rajta van). A mazoku a Slayersben kb. valóban démont jelent, bár asszem, ahogy Meglivorn oldalán olvastam, a pontos fordítás kb. olyasmi, hogy "gonoszság faja". (Egyébként én sem tudom pontosan, hogy a japánok melyik szót használják a démonra, mert ugye a Slayersben a mazokut, de az Inu Yashában meg pl. a youkait és akkor még ott van az általad említett oni is...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2004.02.17. 15:46-kor.
Kép
Avatar
Tachikoma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.01.27. 13:39
Tartózkodási hely: Public Peace Section 9

Hozzászólás Szerző: Tachikoma »

Hát a fene se érti ezeket a japánokat! Annyi féle gonosz teremtményt mutatnak be, hogy már Dunát lehetne rekeszteni velük. És mindegyikre külön szavuk is van! Csodás egy nyelv ez. Egy szóba rengeteg mindent belesűrítenek. Ja és elnézést kell kérnem, mert a mazokut nem démonnak, hanem monsternek fordították a szász kollegák. Akkor köszönöm az infót mindenkinek, a szörnytérkép nagyon hasznos volt számomra. ::jbow::
Válasz küldése