Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Végre megint van Cool TV-m és tudom nézni a Slayers-t. Hát... a tegnapi részben azt a kis rímelést kihagyhatták volna, de amúgy tetszett a szinkron. Tényleg, volt már az a rész, mikor Amelia és Lina énekelnek? Pár napig nem volt Cool-om, így most nem nagyon tudom, hogy pontosan hol tartanak (japánul már elég régen láttam).
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Andro írta:Tényleg, volt már az a rész, mikor Amelia és Lina énekelnek?
Még nem volt, de mostanában lesz majd, szerintem a jövőheti részek egyike már az lesz. :)
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Tudom ez már egy rég lerágot csont de szerintem nagyon szörnyű a maygar szinkron,erdeti japán szinkronnal szerintem sokkal jobb......talán Zelgadis hangja még a legjobb ::beer:: hehe attól függetlenül dícsaéretes minka mindez :) [/code]
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ahogy lerágtuk:
A fordítás rettenetes, ujabban egyenesen szar. Úgyhogy jelenleg csak és kizárólag annak ajánlhatom, aki tudja minek kellene ott állnia.
A hangok viszont nagyon jók. Mindannyian.
Pedig senki nem vádolhat, hogy nem vagyok efogult a japán hangokkal (Megu :D )
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A hangok viszont nagyon jók. Mindannyian.

Háát azért el tudnák képzelni egy jobb magyar hangot Linának :D :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Azért nem olyan rossz. :)
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

LOL! Már azt hittem kedd és lemaradtam az új epizódról!!!! LOLOL!!!! Hála Isten még csak Hétfő :D
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

A Slayers Etc 2 OST-n van 4 jelenet, ami a hangok alapján nagyon jópofa lehet, de sajnos nem értem :cry:
Kép
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Ma este 23tól Szász Andrea lesz a Japanimánia vendége (sajnos csak felvételről), aki a Slayers egyik fordítója, valamint gyártásvezető is a szinkronstúdióban.

A vele folytatott beszélgetés lejátszásán túl Slayers zenéket, és idő közben felmerült kérdésekre adandó válaszokat hallhattok, közte néhány (remélem, nem csak nekem...) jó hírrel.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Én erről lemaradtam.... ::bawl:: valaki elmondaná, mi volt?
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

A műsor valószínűleg letölthető (lesz), elérést pedig megtalálod vagy a fórumon, vagy Fiksz rádió honlapján.
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

tegnap fura dolgot tapasztaltam azon a bizonyos A+-on mintha kihagytak volna egy részt a slayers next-ből ez igy normális hogy xellos már a második részben feltűnik mert a viszaemlékezésben uj jeleneteket tapasztaltam valaki megmondaná (nem tudok igy aludni) ::pirate::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

j.e.h.u.t.y. írta:tegnap fura dolgot tapasztaltam azon a bizonyos A+-on mintha kihagytak volna egy részt a slayers next-ből ez igy normális hogy xellos már a második részben feltűnik mert a viszaemlékezésben uj jeleneteket tapasztaltam valaki megmondaná (nem tudok igy aludni) ::pirate::
Teljesen normális, Xellos a 2. epizódban jelenik meg, a visszaemlékezés az elején nem volt benne egy külön epizódban. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Petíció a Slayers Try leadásáért, légyszi írjátok alá minél többen, köszönöm!
http://www.peticio.hu?module=6&pdid=1042
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Kösz a választ :lufi: máris okosabb lettem (már tudok aludni) ::jsleep::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

j.e.h.u.t.y. írta:Kösz a választ :lufi: máris okosabb lettem (már tudok aludni) ::jsleep::
Nincs mit, bármilyen Slayers-es kérdésben állok rendelkezésedre. :) (Ha meg Xellos-os, akkor pláne. :D )
Kép
Avatar
Norrec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:35
Tartózkodási hely: Gyál

Hozzászólás Szerző: Norrec »

Bármilyen Slayers-es kérdésben? Akkor én kérdezek: Ki volt Gourry annya? (én ugy tudom Meliroon, de akkor miért nincsenek elf fülei), a többi: Az igaz hogy Naga, és Amelia testvérek? (csak utalásokat találtam erről...), Xellos-nak ez az eredeti teste vagy képes ő is átváltozni valami nagyobb szörnyé? Gourry testvére hol lakik, és mivel foglalkozik? Van egy varázslat én ugy láttam elöszőr hogy Ragna Blade, de máshól Laguna Blade-nek írják, mi az eredeti neve? Én kb. 2 éve ismerem a sorozatot, de ezekre a kérdésekre még nem találtam egyértelmű választ, remélem te tudsz. Még lessz pár kérdésem, de most nem jutnak eszembe, szal előre is kössz!
"Here i come, and the Hell's come with me"
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Gourry családjáról szinte semmit sem tudni, és Merryloon nem volt az ősei között. Az elfek lassan öregszenek, és Rowdy felnőtt, megnősült, amikor Merryloon még mindig gyerek volt. Gourryban nincs elf vér.
Öccséről annyit tudni hogy van.
Talán, ha elolvasnam mind a 15 regényt, okosabb leszek :D (nem valószinü)

Naga valódi neve Gracia Ul Naga Seiruun, és igen, ő Amelia elszökött nővére. Anyja halála után szökött el, és a ruha, amit visel az anyjáé volt :D
(infó: Kanzaka interjú)

Xellos mint valódi Mazoku, tulajdonképpen asztrális lény, nincs "valódi alakja". Egyesek szerint a fekete forgószél-szerű dolog az, de erre sincs bizonyíték. Az biztos, hogy minél erősebb egy mazoku, annál emberibb alakot képes felvenni, de biztos hogy ha akar, képes bármilyen formában megjelenni. De miért tenné?

A Ragna Blade és a Laguna Blade ugyan az (Lángszórófej meg Végzet Villámai meg ilyesmi magyar fordításban), csak romanizáció kérdése.
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Gourrynak tavoli ose volt az elf lany (hisz a movieban 1000 evet utaznak!).

Amelia es Naga testverek.

Gourry testvere? Errol meg nem hallottam sehol.

Laguna Blade vs Ragna Blade: rossz a kerdes. Japan nyelvben az r es az l ugyanaz a hang, es csak 3 fele szotag van a japan nyelvben:
1 db maganhangzobol allo
1 db massalhangzobol+1 maganhangzobol allo
"n"
ezert aztan az van leirva, hogy L/Raguna, amit aztan lehet Ragna vagy Raguna, Lagna vagy Laguna.
Amugy nezz korul e kerdesben a japan nyelvleckek rovatban.

Xellos tud alakot valtani, es valoszinuleg nem ez az igazi alakja. De mivel az igazi testuk az asztralsikon van, vegul is egyetlen alakjuk sem az igazi.

Amugy Meglivorn honlapjan (www.manga.hu) nezelodtel mar?

Meglivorne a pont (azert is, mert 2 perccel megelozott), Gourrynak tenyleg nem volt elf ose.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Acheron írta:Xellos tud alakot valtani, es valoszinuleg nem ez az igazi alakja. De mivel az igazi testuk az asztralsikon van, vegul is egyetlen alakjuk sem az igazi.
Igen, a valódi testük valóban az asztrál síkon van, amit mi látunk az csak egy kivetülés az anyagi síkra, (hogy tudományosak legyünk :wink: ) és az is igaz, hogy egy mazoku bámilyen alakot felvehet (gondoljunk csak arra a részre, amikor a Next-ben a nők városában voltak, ott még Xellos nemet is váltott, hiszen egy mazoku tulajdonképpen "nemtelen", tehát ezt is megteheti :) ), de ugyanakkor én úgy vettem észre, hogy mindegyikőjüknek van egy "tradícionális" emberi és szörny formája is, amit a legtöbbet használ. Zelas Matallinum-ot is láttuk már nőként és óriási farkasként is. :) És gondolom Norrec (meg én is :) ) Xellos "tradícionális" szörny formájára volt kíváncsi, mert biztosan van neki, csak még sosem láttuk. :wink: Az pedig egy másik érdekes kérdés, hogy miért változtatják meg az alakjukat, erre is kíváncsi lennék. Pl. Kanzel és Mazenda (Phil túszul ejtői) is mindig emberi formában mutatkoztak, ugyanakkor a Lina-ékkal való harc során átalakultak szörnnyé. Olyankor erősebbek és Xellos meg Phibby csak azért használják az emberi formájukat, mert annyira übertápok, hogy nincs szükségük a teljes erejükre? :) De akkor Shabby feléledt darabja miért harcolt szörny formájában? ::jhuh:: Szóval engem most ez a kérdés foglalkoztat... :wink:
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Egy ellenfél alakja sokat számít. Egy szörnyalak félelmet kellt, és mi kellhetne jobban egy mazokunak mint a félelem?

Shabby még nem ébredt fel teljesen akkor, amikor Lináék szembeszálltak vele. A szörnyalakot ez is magyarázhatja. Ráadásul miért ne? Egy mazokunak nem kell ember formát ölteni, és ha egy hatalmas szörnyeteg hatásosabb, miért ne?

Xellos ruhája, botja is a teste része, ez is mutatja, az alak változtatható. És Xellos még akkor is meg tudta tartani emberi alakát, amikor Gaav gyakorlatilag kettévágta, illetve Fibrizo a mai epizódban... Minél erősebb egy mazoku, az emberi alakja annál stabilabb. Egy gyengébb mazokunak komoly energiába tellik az emberi alakot fennatartani, sőt egyigazán gyenge nem is képes rá. Xellos azért egész más szint, mint az a kettő volt.
Avatar
Norrec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:35
Tartózkodási hely: Gyál

Hozzászólás Szerző: Norrec »

Köszönöm a rengeteg választ! Már olyanra is válaszoltatok amit csak kérdezni akartam, szal nagyon jó! :lol:
De azért még lesznek kérdéseim... (ha nem baj...)

Igen voltam már Meglivorn oldalán, sztem nagyon király oldal!!! Az egyik kedvencem :)
"Here i come, and the Hell's come with me"
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Csak kissé már nagyon elavult ^_^°
Azt is frissitenem kellene, meg a Tenchi oldalt is nagyon :((((
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi Meglivorn, így már jobban értem a dolgot. :)
Kép
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Szerintem ez borzasztó egyszerü Xellos egy vagány karakter ezt csak elrontotta volna egy szörny forma :wc: Igy sokkal jobb ::jwin:: enyire egyszerű...... ::beer::
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Válasz küldése