Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Ez igaz mert ha ők úgy gondolnák hogy az akadályok ellenére is összejönének ki tiltaná meg nekik?(költői kérdés ::jeye:: )
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

jó,ez most olyan dolog,hogy "minden lehetséges",de akkor maradjunk annál:
nem valószínű. :) szerintem a sorozatban sem viselkednek úgy,mint akik mindjárt egymás karjaiba ugranak,aztán hepi end. :)
vannak fura árosítások...mint pl Zelgadis és.....Gourry! :D enyhe yaoi...á,nem baj....nem szeretem a hasonló megnyilvánulásokat. -.-" de ezt lehet,hogy már mondtam.^^"
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Xellosgirl írta:
Xelloss írta:Rengeteget lehetne vitatkozni arról, hogy Xelloss, és Filia összejöhetnek-e.
Nem kell rajta vitatkozni mert nem jöhetnek össze. Filia egy aranysárkány Xellos meg mazoku. Vége
Tekintve, hogy slayeréknél milyen sebességgel haladnak a párkapcsolatok, szerintem már tízszer is vége a sorozatnak, mire odáig jutnak, hogy ez problémát jelentene... :-P
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Valóban, habár fut az animében egy jópár szerelmi szál is, nem viszik túlzásba a romantikát :wink: Mellesleg szerintem jól van ez így, mert ennek az animének a szerelem nem a fő cselekménye. Szeretem ezt az animét, mert sokat tudok rajta nevetni, és habár Lina irgalmatlanul kivégzi aki az útjába áll, mégsem brutális....aranyos kis anime...Egyébként visszatérve a Xellos Filia pároshoz, én csak Xellos részéről vettem észre vonzalmat, szóval szerintem ez halott téma. :weh:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Te jó ég, senki nem nézte meg az oldalt, amit írtam :weh: ? Elég sok utalás van arra, hogy a vonzalom kölcsönös, úgyhogy egyetértek Chiigirlel. Ha úgy döntenek, hogy összejönnek, nem tudnák őket ebben megakadályozni. Különben is...Lináéknál mindenkinek van párja, miért pont Xelloss, és Filia lenne a kivétel? :wink: Ne írjuk le őket, hanem "miért ne" képzeljük el őket egy párként. Hát nem elbűvölőek? :D
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Hát de :lol: :lol: :lol: Na jó, ne írjuk le őket, de nem tartom valószínűnek, hogy összejöjjenek. Még Lina és Gourry is alig jön össze, szóval...mint említettem, halott téma.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Azért Lina és Gourry azért összejöttek, hisz egyse válna már meg másiktól. Magukban szerelmet is vallottak, csak nem mondták ki.
Meg ha úgy vesszük már két éve együtt élnek, hisz az első évad óta se váltak külön.:D
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Ahogy belegondolok, ez az együttélés teljesen igaz. De ez csak Lina és Gourry...lehetne valami azért a többiekkel is... :weh:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én csak akkor nevezném ezt halott témának, ha egyikük meghalna... Márpedig(őket ismerve) az idők végezetéig megmaradna az, amit egymás iránt éreznek(mármint a szerelem, legalábbis szerintem). A valószínűségén fölösleges elméledni, mivel a Slayers világában semmi sem lehetetlen :wink: . És az, hogy Lina meg Gourry alig jön össze... hát szerintem ők már Phibrizzo halála előtt is egymáséi voltak, és a Try végén se váltak el egymástól... Úgyhogy, tényleg csak Xellosson, és Filián múlik, mit tesznek... és én melletük vagyok.
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

A halott témát természetesen nem úgy értettem, hogy az egyikük meghal. Xelloss te is mondtad, hogy rajtuk múlik mit tesznek...én is így gondolom, ezért neveztem "halott témának". Tehát,hogy nincs értelme beszélni róla.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

De ha egyszer Xellos egy mazoku, és a mazokuk negatív érzelmeken táplálkoznak, akkor amint szerelmes lenne, azonnal meghalna, mivel a pozitív érzelmek ártanak a mazokuknak (lsd. Amelia "dala") és szerintem a szerelemnél nincs pozitívabb érzés ^^" Arról nem is beszélve, hogy ha Filia is szerelmes belé, akkor duplán kell szenvednia...
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Ez teljesen logikusan hangzik, bár szerintem az anime készítői ezt a szempontot nem vették volna figyelembe, ha azt akarják, hogy Xellos és Filia összejöjjön. Egyszerűen nem akarták úgy elintézni, hogy a néző számára egyértelmű legyen, hogy Xellos és Filia most együtt van/nincs együtt.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Vagy az alkotók sem akarták, hogy összejöjjenek, mivel tudták, hogy ekkora plot hole-t semmivel se tudnának kimagyarázni ^^"
Avatar
Akane-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006.05.06. 09:00
Tartózkodási hely: Pont ott:P

Hozzászólás Szerző: Akane-chan »

Igen, ez is meglehet. Valószínűleg az volt a rossz választás, hogy Xellost és Filiát párosították...Mert mondjuk szerintem Filia tökéletesen illett volna Valgavhoz.
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

na igen!Ezzel már inkább egyetértek és is.^^
Egyébként bírom,hogy az elején (a többi szereplőhöz képest)normálisan kinéző "gonosz" "gonoszsága kiterjedésekor" olyan hülyén néz ki,hogy arra szó sincs. :D Tipikus példa erre a next végén Phibrizzo. :lol: a kinézete miatt sokszoir csak nevetni tudta ott,pedig azok drámai hangvételűbb részek voltak...De ez az egész a mai rtl klubos részről jutott eszembe...ott is Halsifor vagy ki...elején még "hm,egész jól néz ki",utána meg.... :lol: nem is melékeztem,hogy ilyen béna volt utána.^^"
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Akane-chan írta:rajtuk múlik mit tesznek...én is így gondolom, Tehát,hogy nincs értelme beszélni róla.
Ezzel a véleményeddel egyetértek. Filia, és Valgav szerintem rossz párosítás lett volna, mert Filia szánalmat, és bűntudatot érez miatta, enm pedig gyengéd érzelmeket. Továbbá, bár a mazokuk elvileg negatív érzelmekből táplálkoznak, elég negatív érzelem van a világban ahhoz, hogy Xellossnak ebből ne legyen gondja. Így Továbbá, Xellosst ismerve, biztosan lett volna pár érzelemdús vita köztük, amivel ellensúlyozni lehet az "Amélia-hatást" :wink: .
Mindettől függetlenül is van egy érdekesség, ami semmissé tesz, de legalábbis megkérdőjelezi a pozitív érzelmekkel szembeni sebezhetőségét.
Az utolsó epizódban például, épp mielőtt elpusztítják Sötét Csillagot, és vele együtt Valgavot, Xelloss bevallotta Filiának, hogy szereti, Filia pedig rámosolygott. Ebből viszont az következik, hogy ők gyakorlatilag egymásnak vannak teremtve, mégha(vagy talán éppen azért is) nem egy szokványos kapcsolat az övék.
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

"ők gyakorlatilag egymásnak vannak teremtve"
na,ez már tényleg túlzás...
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Bocsi, egy kicsit talán eltúloztam a dolgot... De attól még egy párt alkot(ná)nak... Bár azt elismerem, hogy (mint ahogy szinte minden mást) ezt sem lehet 100%-ra mondani...
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

"de attól még"
mitől? :roll: túl sokat képzelsz ebbe...Azért,mert mész az utcán,és rádmosolyog vki az ellenkező nem képviselői közül,már rögtön vele akarod leélni az életed,vagy mi?nem igazán értem a reakciód...
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Azt hiszem egyértelmű... melletük, és ellenük is szólnak érvek, egyszerűen arról van szó, hogy több érv szól mellettük, mint ellenük. Gondolom Te is észrevetted, hogy én se mondom biztosra a dolgot. Én is tudom, hogy nem lehet egyértelműen eldönteni...és lehet, hogy épp ez volt a cél, amikor megalkották a TRY-t. Csak annyit tudok erre mondani, hogy erről az érintettek tudnának érdemben nyilatkozni. Különben is: "A remény hal meg utoljára" :wink: .
Részemről ennyi.
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Most mondjátok meg komolyan, nem mind1, hogy összejönnek vagy sem?!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Pont azért írtam oda, hogy "Részemről ennyi", mert lezártnak tekintem a témát.
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

Load->nem
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Miért nem :weh: ? Túl sok értelme nem lenne erről vitatkozni a továbbiakban, lévén, hogy elmondtam, miért kellene összejönniük. Innentől kezdve nem tudok mit mondani, mivel szíve joga mindenkinek, hogy ki mit gondol.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Elég nagy hülyeség összeveszni vmin amit nem mi döntünk el,sztem mindenki azt gondol erről az egészről amit akar és nemtom hogy honnan lehetne egyátalán kitalálni h összejönnek e vagy se,úgyh tippelni lehet meg minden de ennyi ideig nem érdemes ezzel foglalkozni... :-P
"You come on dance with me to the end of the world..."
Válasz küldése