Slayers

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Www.inverese.org rulz. Első edzőtábor elött kinyomtattam az első Slayers novellát. :) Szal megéri ottan tüzetesen szétnézni. Mellesleg énnekem dereng valami arról, hogy a Mazukok az emberek érzelmeiből táplálkoznak. Szal van olyan elmélet, hogy Xellos azért lóg mindig NYILTAN a partiban mert Lina "finom". 8)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

BNC írta:Www.inverese.org rulz. Első edzőtábor elött kinyomtattam az első Slayers novellát. :) Szal megéri ottan tüzetesen szétnézni. Mellesleg énnekem dereng valami arról, hogy a Mazukok az emberek érzelmeiből táplálkoznak. Szal van olyan elmélet, hogy Xellos azért lóg mindig NYILTAN a partiban mert Lina "finom". 8)
Ez tényleg így van, Meglivorn oldalán is van egy cikk a mazokukról, és én ott olvastam, hogy a mazokuk az emberek negatív érzelmeivel táplálkoznak (félelem, düh, szenvedés stb.), tehát Lináék Xellosnak sokkal inkább a prédái, mint a barátai. :wink: (Ez megmagyarázza azt is, hogy Xellos miért szeret mindenkit az örületbe kergetni a környezetében.)
Kép
KT
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.09.16. 15:30

Hozzászólás Szerző: KT »

Hű de elgondolkodtató topic :D
Xellos eredetlileg nem ember volt? (mondjuk eddig 3féle verzióról tudok :D)
És valós Mazoku formája van-e? :shock:
Az egyetlen akiről tudni lehet, de végig emberi formában van, az Phibrizo... :?
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

KT írta:Hű de elgondolkodtató topic :D
Xellos eredetlileg nem ember volt? (mondjuk eddig 3féle verzióról tudok :D)
És valós Mazoku formája van-e? :shock:
Az egyetlen akiről tudni lehet, de végig emberi formában van, az Phibrizo... :?
Ne higyj nekik. Xellos sosem volt ember. Zelas Metallinum teremtette. Ezt Kanzaka interjúben is megerősíti, mert sok a pletyka a neten.
A mazokuk asztrális lények, az un. "valós" formájuk sem valós, csak kivetülés az anyagi világba. A valóst csak asztrálban lehetne látni. Xellosnak csak az emberi alakját ismerjük. lévén ő elég erős ahhoz, hogy súlyosan sérülten is fenntartsa (lásd amikor Gaav gyak. kettévágja).

Amúgy egy nagyon jó oldal, az Inverse.org is szedett innen sokmindent:
http://homepage3.nifty.com/QPHOUSE/slayers_e.html
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Titkos írta: tehát Lináék Xellosnak sokkal inkább a prédái, mint a barátai. :wink:
Pontosan. Ezt novellában nyíltan ki is mondják.
Ráadásul Lina "finom" mert folyton olyan dolgokba keveredik ami az átlagosnál sokkal veszélyesebb, és lehet, hogy a kis vörösnek ekkora az arca és bárkinek leüvölti a fejét, de odabennt ő is ugyan úgy be van rezelve mint mások. Egyéb komplexusairól nem is beszélve. Ritkaság egy olyan embert találni, aki mazokukkal és "istenekkel" harcol, és nem 3 másodpercig, aki folyamatosan, az átlagosnál sokkal különlegesebb "csemegével" szolgálhat.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Igen, megeshet, hogy Lina nagyon is finom Xellosnak. Még magában a sorozatban is említésbe kerül, hogy a Mazokuk az emberek érzelmeiből táplálkoznak, és Lina eléggé heves személyiség, akárcsak a barátai. Érdekes viszont, hogy az ember, ha nem ismeri, csak egy két részt néz meg, tényleg szabadúszónak nézheti. Ráadásul könnyen meg is tévesztheti az embert, mert:

-állandóan emberi külseje van, kivéve amikor kinyitja a szemét :)
-Amikor Filiával találkozik, ő is kicsit emberien viselkedik, amikor veszekedik vele
-Sok olyan poénos rész van a sorozatban, amikor Xellos komolyan nem Mazokunak néz ki (lelkileg, testileg is). Pl: amikor bemennek az elátkozott toronyba, ahol egy Mazoku mindenkit játékbabává változtat, és Xellos nekiáll főzőcskeversenyezni. VAgy amikor az egyik rész elején áll egy kút elött, és a harang a fejére esik. Nos, szóval van egy pár ilyen dolog, ami könnyen szimpatikussá teszi Xellost. Sokat dob még rajta, hogy van esze, amit csinál, annak mindig van valami célja, nem olyan, mint a szegény nehézfejű Gourry :D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
KT
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2003.09.16. 15:30

Hozzászólás Szerző: KT »

Meglivorn írta:Ne higyj nekik. Xellos sosem volt ember. Zelas Metallinum teremtette. Ezt Kanzaka interjúben is megerősíti, mert sok a pletyka a neten.
A mazokuk asztrális lények, az un. "valós" formájuk sem valós, csak kivetülés az anyagi világba. A valóst csak asztrálban lehetne látni. Xellosnak csak az emberi alakját ismerjük. lévén ő elég erős ahhoz, hogy súlyosan sérülten is fenntartsa (lásd amikor Gaav gyak. kettévágja).

Amúgy egy nagyon jó oldal, az Inverse.org is szedett innen sokmindent:
http://homepage3.nifty.com/QPHOUSE/slayers_e.html
Thx a linket :)
A valóst úgyértettem, hogy a fizikálisan tényleges alakja :shock:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xellos írta:Igen, megeshet, hogy Lina nagyon is finom Xellosnak. Még magában a sorozatban is említésbe kerül, hogy a Mazokuk az emberek érzelmeiből táplálkoznak, és Lina eléggé heves személyiség, akárcsak a barátai. Érdekes viszont, hogy az ember, ha nem ismeri, csak egy két részt néz meg, tényleg szabadúszónak nézheti. Ráadásul könnyen meg is tévesztheti az embert, mert:

-állandóan emberi külseje van, kivéve amikor kinyitja a szemét :)
-Amikor Filiával találkozik, ő is kicsit emberien viselkedik, amikor veszekedik vele
-Sok olyan poénos rész van a sorozatban, amikor Xellos komolyan nem Mazokunak néz ki (lelkileg, testileg is). Pl: amikor bemennek az elátkozott toronyba, ahol egy Mazoku mindenkit játékbabává változtat, és Xellos nekiáll főzőcskeversenyezni. VAgy amikor az egyik rész elején áll egy kút elött, és a harang a fejére esik. Nos, szóval van egy pár ilyen dolog, ami könnyen szimpatikussá teszi Xellost. Sokat dob még rajta, hogy van esze, amit csinál, annak mindig van valami célja, nem olyan, mint a szegény nehézfejű Gourry :D
Hát, végül is egy negatív szereplőnek is lehetnek érzelmei, tehát nyugodtan leállhat főzőcskézni. :) Egyébként, ha jól emlékszem abban a részben arra ment ki a játék, hogy Xellos minél jobban felhúzza őket (a végére sikerült is neki), de ez nem lett volna poén, ha már az elején elbuknak, tehát muszály volt segítenie nekik. Egyébként a Next-re még rá lehet fogni, hogy azért viselkedik emberként, hogy nehogy lebukjon Lináék előtt, de szerintem ez nem így van, mert a Try-ban már tudják, hogy mazoku, mégsem változik sokat, ahogy te is mondtad, Filiával is frankón elveszekednek, vagy ott van az a jelenet, ahol elkábítja Linát, hogy megszerezze tőle az egyik Darkstar fegyvert és amikor Lina feleszmél, majdnem megfolytja Xellost, aki szokás szerint csak mosolyog. :wink: Amikor ráesett a harang, az tényleg az egyik legjobb jelenet, egyrészt mert percekig nevettem rajta, másrészt meg legalább bebizonyodosott, hogy Xellost is érheti meglepetés. :D Egyébként szerintem az sem kizárt, hogy mivel gyakran kell emberek közelében tevékenykedni, átvette bizonyos szokásaikat, azért lett olyan szimpatikus és emberszerű. Minden esetre egy részből tényleg nem lehet megállapítani Xellos jellemét, ahhoz végig kell nézni a sorozatot. (Ha valaki a Next miatt azt gondolná, hogy pozitív szereplő, akkor gyorsan nézze végig a Try-t, mert ott rendesen bekeményít, Filia megölésével fenyegetőzik, felajánlja Valgaav-nak, hogy ha szövetkezik a mazokukkal, akkor megöli neki Linát stb.)
Gourry pedig tényleg elég keményfejű, de azért neki is vannak nagy dobásai, pl. az első volt aki rájött, hogy Xellos egy mazoku.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

To Titkos

Igazat adok neked Titkos! Xellos lehet, átvett emberi szokásokat, sőt elég valószínűnek tartom. Bár a nextben tényleg Lináék miatt olyan, amilyen, és a Try-ban ismerhetjük meg, hogy mi az ő való képe. Bár nekem gonoszként is nagyon bejött, tetszik, hogy tud lenni "jó" is, gonosz is :) Amúgí Xellos után a második kedvencem Zelgadis, de utána elengedhetetlenül a "cuki kis Lina" jön :D Amúgy kösz a linkeket, kár, hogy csak egy volt új benne számomra, de nagyon köszi, mert okosodom belőle!

Amúgy mi a véleményed Sylphielről? Bontsuk ki őt is.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xellos írta:To Titkos

Igazat adok neked Titkos! Xellos lehet, átvett emberi szokásokat, sőt elég valószínűnek tartom. Bár a nextben tényleg Lináék miatt olyan, amilyen, és a Try-ban ismerhetjük meg, hogy mi az ő való képe. Bár nekem gonoszként is nagyon bejött, tetszik, hogy tud lenni "jó" is, gonosz is :) Amúgí Xellos után a második kedvencem Zelgadis, de utána elengedhetetlenül a "cuki kis Lina" jön :D Amúgy kösz a linkeket, kár, hogy csak egy volt új benne számomra, de nagyon köszi, mert okosodom belőle!

Amúgy mi a véleményed Sylphielről? Bontsuk ki őt is.
Hát igen, a Next-ben szinte csak pozitív, a Try-ban inkább negatív, de én is ezt bírom benne, meg azt, hogy a stílusát mindig megtartja, tehát gonoszként sem veszi fel a "mindent-szétlövök/mindenkit megölök" mentalitást, hanem továbbra is logikusan cselekszik, titokzatos marad, az utolsó pillanatban lép közbe... stb. és a végén mindig úgy alakul, hogy segíti Lináékat. Egyébként Xellost egy módon könnyű leszerelni: ha elkezdik neki mondani, hogy "az élet csodaszép, jó élni" stb. monológot, akkor rögtön rosszul lesz. :wink: (Miután megtudják, hogy mazoku, szivatják is vele rendesen, főleg Amelia.)
A kedvenc szereplőim nekem ilyen sorrendben jönnek:
1. Xellos
2. Zelgadis
3. Amelia
4. az összes többi :)

Sylphiel-ről az a véleményem, hogy egy poénos szereplő, akit nem értem, hogy miért mellőznek ennyire. (Az első sorozatban talán az utolsó 10 részben, ha szerepel, a Next-ben szinte már csak epizódszereplő az utolsó 3-4-ben, a Try-ból pedig teljesen kihagyták.) Pedig vannak nagyon jó jelenetei, pl. amikor Flare Arrow-ot próbál varázsolni, és egy kis tűzcsóva kerekedik csak ki belőle, vagy amikor az első sorozat vége felé egy labirintusban próbálja megmutatni a helyes utat és miután mennek vagy 1 km-t és zsákutcába jutnak, megszólal, hogy "Hoppá tévedtem!". :D (Lina erre kishíján lángokat fúj. :) ) Ja és a legjobb jelenete: első látás után megtanulja a Dragon Slave-et és rögtön alkalmazza is. :lol:
Kép
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Asszem problémás lett volna Lina közelében életben tartani egy enyire visszafogott szereplőt, aki ráadásul állandóan Gouryn lóg. Persze-persze, Lina nem anyira szörnyü, de Sylphiel stilusát talán kevésbé birta mint Améliát. Azért nem azt mondom, hogy elszabadultak volna az indulatok(Lina sooohaaa nem csinálna olyat 8) ), de szegény Sylphiel abszolúte nem abba a társaságba való. Túl... gyengéd, becsületes, szerény, halk... szal értitek. De azért megvoltak a maga pillanatai.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

To titkos, and the another person

Nos, Sylphielt azért kérdeztem, mert szerencsétlent eléggé sajnáltam, Gourry miatt. Talán azegyetlen szereplő, aki sose rejti el az érzelmeit, és mindig nyiltan a szíve szerint cselekeszik. Például belátja, hogy Gourry és Lina összevalók, és nincs szándéka, hogy keresztezze az utjukat. PErsze a természetes féltékenység azért jelen van nála, halottam olyan teóriát is, hogy a Dragon Slave-t is féltékenységből tanulta meg, Gourryért. Linába amúgy benne van az a "én vagyok a legjobb, én mindenkit legyőzök" stílus, bár nem ítélem őt el, mert nagyon is szeretem Linát, neki is vannak olyan jelenetei, amikor bepillanthatunk a lelkébe. Sylphiel ugyanilyen "kislány", csak ő nyiltan, talán tudatán kivül csinálja ezt. Meg azért is tényleg, kilóg a sorból, mert:
-nem jön össze Gourryval
-ő az egyetlen talán kicsit többet szerepeltett "fél főszereplő", aki nem kapja meg azt, akit szeret :)

Ehhez had füzzem hozzá, ez a "nem kapja meg, akit szeret", úgy értem, hogy ha valaki nézi a Slayerst, szerintem látszik, hogy Lina és Gourry nagyon is közel állnak egymáshoz, ahogy Zelgadis és Amelia is. Ez amolyan tudatlan szerelem, ami a Slayersben erősebbnek bizonyul, mint a tudatos, heves szerelem, amit Sylphiel képvisel. Nekem ez a véleményem. Ti mit gondoltok?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xellos írta:To titkos, and the another person

Nos, Sylphielt azért kérdeztem, mert szerencsétlent eléggé sajnáltam, Gourry miatt. Talán azegyetlen szereplő, aki sose rejti el az érzelmeit, és mindig nyiltan a szíve szerint cselekeszik. Például belátja, hogy Gourry és Lina összevalók, és nincs szándéka, hogy keresztezze az utjukat. PErsze a természetes féltékenység azért jelen van nála, halottam olyan teóriát is, hogy a Dragon Slave-t is féltékenységből tanulta meg, Gourryért. Linába amúgy benne van az a "én vagyok a legjobb, én mindenkit legyőzök" stílus, bár nem ítélem őt el, mert nagyon is szeretem Linát, neki is vannak olyan jelenetei, amikor bepillanthatunk a lelkébe. Sylphiel ugyanilyen "kislány", csak ő nyiltan, talán tudatán kivül csinálja ezt. Meg azért is tényleg, kilóg a sorból, mert:
-nem jön össze Gourryval
-ő az egyetlen talán kicsit többet szerepeltett "fél főszereplő", aki nem kapja meg azt, akit szeret :)

Ehhez had füzzem hozzá, ez a "nem kapja meg, akit szeret", úgy értem, hogy ha valaki nézi a Slayerst, szerintem látszik, hogy Lina és Gourry nagyon is közel állnak egymáshoz, ahogy Zelgadis és Amelia is. Ez amolyan tudatlan szerelem, ami a Slayersben erősebbnek bizonyul, mint a tudatos, heves szerelem, amit Sylphiel képvisel. Nekem ez a véleményem. Ti mit gondoltok?
A szerelmi viszonyokkal kapcsolatban teljesen igazad van, Sylphiel valóban szinte az egyetlen, aki kimutatja, hogy mit érez, rajta kívül talán csak Martina jut még eszembe (na ő aztán tényleg nem fogta vissza magát: 26 rész alatt 4 szereplőbe volt szerelmes, a végén férjhez is ment és mindeközben ellenségből barát lett :) ). Szerintem egyébként az, hogy féltékenységből tanulta meg a Dragon Slave-et, nem csak puszta teória, mert Linának mondott is valami olyasmit, hogy: "Ha Gourry-val akarok vándorolni, nem árt megtanulnom ilyen dolgokat.". :) Lina és Gourry pedig valóban szeretik egymást, csak mivel nem akarják bevallani, mind a kettőjüknek megvan a maga magyarázata, hogy miért vannak együtt: Lina azt állítja, hogy neki csak a Fénykard kell, míg Gourry csupán "testőri feladatainak tesz eleget". :wink: Az Amelia-Zelgadiss párosról is hasonlókat lehet mondani, Zelgadiss sokszor úgy tesz, mintha Amelia csak fárasztaná, de a harcokban már nem egyszer megmentette. (Mármint Zel Ameliát.) Persze a Try végén már senki nem titkol semmit: Lina és Gourry továbbra is együtt maradnak (pedig a Fénykardot odaadták Seriusnak) és Zelgadiss vándorlásai közben, azért magánál tartja Amelia egyik karkötőjét...
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

To titkos

Hát igen, néha néha már kezdtem azt hinni, hogy a Slayers is bekomolyodik, amikor a NExt-be Gourryt Lina elvesztette. Mintha kezdett volna a poén eltünni belőle, de utána mégis mindig visszajött. Megvan az a csodás egyensúly a Slayersbe, ami mindenhova nem mondható el. Bár vannak tökéletes kivételek, mint például az NGE, ahol szándékosan megy át szép fokozatosan egyre mélyebb depresszióba a történet. De valahogy a Slayers közelebb áll a szívemhez, és addig nem nyugszom, amíg nem fogok úgy főzni, mint Xellos! :D Csak nehogy az én fejemre is rászakadjon majd a harang :D :D . Tényleg. Nem tudod véletlenül, hogy a movik a sorozat elött játszodnak, vagy független történetek a sorozattol?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xellos írta:To titkos

Hát igen, néha néha már kezdtem azt hinni, hogy a Slayers is bekomolyodik, amikor a NExt-be Gourryt Lina elvesztette. Mintha kezdett volna a poén eltünni belőle, de utána mégis mindig visszajött. Megvan az a csodás egyensúly a Slayersbe, ami mindenhova nem mondható el. Bár vannak tökéletes kivételek, mint például az NGE, ahol szándékosan megy át szép fokozatosan egyre mélyebb depresszióba a történet. De valahogy a Slayers közelebb áll a szívemhez, és addig nem nyugszom, amíg nem fogok úgy főzni, mint Xellos! :D Csak nehogy az én fejemre is rászakadjon majd a harang :D :D . Tényleg. Nem tudod véletlenül, hogy a movik a sorozat elött játszodnak, vagy független történetek a sorozattol?
Én is szeretem az NGE-t, de szerintem is sokkal jobb a Slayers. A poén egyébként tényleg végig nagyon jól el van találva mind a 3 sorozatban, csak ahogy egyre keményebbek az ellenfelek, egyre több lesz a szereplő, a humorból mintha egy kicsit kevesebb maradna, de ez szerintem nem olyan nagy baj (még a Try végén is olyan poénok voltak, hogy csak úgy dőltem, pl. amikor Filia hátán utaznak és Amelia egy répát lógat az orra elé, meg hasonlók :D ). A Moviek a sorozat előtt játszódnak, ahogy az OVA-k is.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ja igen. Hallottam valami olyasmiről, hogy animecon. Ez pontosan mit takar, mikor lesz legközelebb, és hol?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Tegnap fejeztem be az összes Slayers moviet. Nos, tényleg csak 5 movie van, mert a Motion Picutre és a Perfect ugyanaz. Én véleményen szerint a legjobb 2 movie a Motion Picutre, és a Premium. Utóbbival az az egy gond van, hogy rövid, de szerintem azért az egyik legjobb, mert a soroazt szereplői vannak benne, és még Xellos is felpattant benne pár mondat erejéig, ahol nem felejti el elmondani az ő szokványos mondatát: "Az titok" :D :D . Amúgy az összes movie tetszett, de a PRemium és a Motion picture kiemelkedően. A sorozaton, OVA-kon, és a movikon kivül van még valamilyen Slayerses anime?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Scaaaaaaary... 2 Xellos beszélget :shock:
vagy Xellos önmagában beszélget ::jcrazy::
Kép Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Most kapom majd a :knife:-t, de Xelloss az nem s? Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nem két Xellos beszélget, csak valahogy kiment a fejemből, hogy át lehet szerkeszti a régebben irt szövegemet :D :D . De előnyömre szóljon, hogy az előző üzenetet három napja irtam :D

Amúgy én Xellos így tudom, egy s-el. De ha mégis tényleg dupla s, akkor valaki gyorsan figyelmeztessen. :D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xellos írta:Én véleményen szerint a legjobb 2 movie a Motion Picutre, és a Premium. Utóbbival az az egy gond van, hogy rövid, de szerintem azért az egyik legjobb, mert a soroazt szereplői vannak benne, és még Xellos is felpattant benne pár mondat erejéig, ahol nem felejti el elmondani az ő szokványos mondatát: "Az titok" :D :D .
Akkor asszem a következő, amit letöltök, a Premium lesz és nem csak Xellos miatt, hanem azért, mert szerintem a legtöbb movie pont azért nem az igazi, mert Linán és Nagán kívül senki sem szerepel benne, de ezt látnom kell! :D (Az OVA-kat mindet láttam, de a Movie-k közül még csak a Motion Picture-t.) Egyébként ez tényleg egy fontos mondat Xellos részéről, a manga.hu-n van is egy olyan fanfic, amiben Xellos mond valami ilyesmit: "Kérem, kérdezze meg tőlem, hogy mi járatban vagyok itt! Ha úgy telik el egy nap, hogy senki sem kérdezi meg tőlem, akkor nem érzem teljesnek a napomat!". :lol: Amikor meg megkérdezik tőle, bemondja, hogy "Az titok!" és vigyorogva kisétál. :D

U.I.: A Xellos-t szerintem is egy s-el írják.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hello Titkos, rég találkoztunk!

Nos, ajánlom neked a Premiumot nagyon is, mert tényleg az teszi jóvá, hogy a sorozatos szereplők vannak benne. Egyébként én a te helyedbe az összes movit megnézném, de ha nincs kedved letölteni őket, én újratömörítettem őket, az egész rámegy 2 cd-re :D (mind az 5 movie). Ha kell, megadod a postacímed, és feladom cd árért. Amúgy most a Scrapped Princesst nézem éppen, te ismered? És ha igen, mi a véleményed róla?

Amúgy a Xellos szerintem is egy s-el irandó. :) Meg itt valaki irt olyat nemrég, hogy Sylphiel nem illik bele a csapatba, mert más, mint a többeik, és nem tudott volna megmaradni. Végülis szerintem lehet benne igazság, de én véleményem szerint,ahogy végiggondoltamezt, szerintem ha végig benne lett volna, csak megdobta volna a hangulatot. Látom már magam elött Lina és Sylphiel leányos veszekedéseit :D :D Neked mi a véleményed Titkos? És a Többieknek?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xellos írta:Hello Titkos, rég találkoztunk!

Nos, ajánlom neked a Premiumot nagyon is, mert tényleg az teszi jóvá, hogy a sorozatos szereplők vannak benne. Egyébként én a te helyedbe az összes movit megnézném, de ha nincs kedved letölteni őket, én újratömörítettem őket, az egész rámegy 2 cd-re :D (mind az 5 movie). Ha kell, megadod a postacímed, és feladom cd árért. Amúgy most a Scrapped Princesst nézem éppen, te ismered? És ha igen, mi a véleményed róla?

Amúgy a Xellos szerintem is egy s-el irandó. :) Meg itt valaki irt olyat nemrég, hogy Sylphiel nem illik bele a csapatba, mert más, mint a többeik, és nem tudott volna megmaradni. Végülis szerintem lehet benne igazság, de én véleményem szerint,ahogy végiggondoltamezt, szerintem ha végig benne lett volna, csak megdobta volna a hangulatot. Látom már magam elött Lina és Sylphiel leányos veszekedéseit :D :D Neked mi a véleményed Titkos? És a Többieknek?
Szia Xellos!

Kedves tőled, hogy megírnád a nekem a Movie-kat, de ADSL-m van, azzal hamar le fogom tölteni. (Tervbe van véve, hogy megnézem majd az összeset, csak most még Ranmát töltök, de ha befejeztem, akkor valűszínűleg a Slayers Movie-k lesznek a következők. De a Premiumot már a hétvégén le fogom tölteni, ha tényleg ilyen szuper. :) )
A Scrapped Princesst nem ismerem, jó anime? Miről szól?
Egyébként a múltkor asszem te kérdezted, hogy az 5 Movie-n, az OVA-kon és a sorozaton kívül van e még Slayers. Nos Slayers az nincs, viszont tudom ajánlani a Lost Universe című (szintén 26 részes) sorozatot, ami bizonyos értemelemben kapcsolódik a Slayers-hez, hiszen ebben a világban ugyanaz a DarkStar a főgonosz, aki ellen Lináék harcolnak a Try végén. Bár igaz, hogy ez nem fantasy, hanem sci-fi, de ugyanazok készítették, akik a Slayerst és más Slayers rajongónak is tetszett, úgyhogy szerintem megér egy próbát. (én még nem láttam, de rajta van a "megnézendő animék" listámon :D )
Sylphiel-lel szerintem sem lett volna semmi baj, talán a harcokat nem viselte volna valami jól, de szerintem be tudott volna illeszkedni a többiek közé. :)
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Xellos írta:Látom már magam elött Lina és Sylphiel leányos veszekedéseit :D
He?
Sylphiel felrobban. Hol itt a "lányos veszekedés" ?_?
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Jólvan na, Meglivorn! :D :D Bár ahogy Linát ismerjük, könnyen megeshet, hogy Sylphiel megismerné a tűz titkait :D :D :D .

To Titkos

A Lost Universét fogom megnézni következőnek, csakelőször végezek a Scrapped Princessel. Nekem Gauss-Cahan ajánlotta. Még csak 5 részt láttam belőle, de a lényege az, hogy egy királyságban születik egy ikerpár, és ezek közül a leány, Pacifica Cassul valamilyen jövendőmondás szerint méreg a világra, és ha betölti a 16-ot, a pusztulást hozza rá. Két kisérője van, akik segítenek neki, hogy kijusson a kontinensről. Az egyik a féltestvére (tudomásom szerint, de még csak a 5 részt láttam), a másik pedig Raqual-Nee, egy varázslónő-féleség. Ahogy Gauss chan mondta, tényleg jól keveredik benne a modern hadviselés, és a mágia, és szerintem ez sokat dob a hangulaton. Egyszóval ennek a leánynak és barátainka kalandjairól szól ez a történet, és ahogy elnéztem, sokkal többet nyom benne a komolyság és az érzelmek, mint mondjuk a Slayersben. Ajánlom figyelmedbe, jó kis Anime.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Válasz küldése