Fullmoon wo Sagashite

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Szerintetek milyen az anime?

A szavazás 2004.01.14. 14:15-kor befejeződött.

12
75%
rossz
4
25%
 
Szavazatok száma: 16

Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Tenshiiiiiii? Az a Tenshi? Úristen, dejó mindenki ittlesz lassan ^^ Nos a mangát olvasom, de piszok lassan jön le ^^" Egyébként tényleg jobb, de anime viszont hangulatosabb, az magától bőget ^^
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én a mangán folyamatosan bőgök, tehát a hangulatról nem nyitok vitát. Arina álltalában jobban tudja kidolgozni a dolgokat, és még a legösszecsapottabb mangáját is képes volt olyanra megírni, hogy a végén minden szál a helyére került, és mindent lehetett érteni (Kyoko). Én jobban szeretem a stílusát, és az alapötletét, ami miatt az egész mangát megírta^^
De kinek mi.
Mellesleg a rajzolata is szebb, de ez meg azért van, mert ugye mangát jobban lehet kidolgozni.
Ami furcsa!! Van egy fejezet a Full Moon-ban, ahol nem is kész rajzok vannak, hanem sketch-ek :shock: És nem visszaemlékezések, hanem egyik oldalon kész rajzok, másikon sketch :shock: És ez elég feltűnő!
Arina-nak nem volt ideje? Nem tudom!! De nekem akkor is tetszik!!
Éljen Tanemura-senseiiiiiii~~!!

Igen, én vagyok az a Tenshi, akit "mindenki" ismer
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Teeee.....nem akartam vitázni így orvostól hazajövet, csak az animéhez nem kell semmi csak bambulni, erre értettem :P Szal nem vitáztam én semmit... Egyébként melyikbe van az a feles? Mármint hanyadikban...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Jobbat kérdezz, így fejből nem tudom, majd megnézem.
8) A, a hangulatot már értem. Azért nem mondok semmit, mert az már másik téma lenne. De majd egyszer arra is sor kerül. :)
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Tenshi Rally Vincent írta:Jobbat kérdezz, így fejből nem tudom, majd megnézem.
8) A, a hangulatot már értem. Azért nem mondok semmit, mert az már másik téma lenne. De majd egyszer arra is sor kerül. :)

Ühüm...biztos ^^ Ja és köszi, majd mond meg...és azt is mikor leszel cseten.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Felmegyek chat-re^^ most
Kép
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Én sajnos kevés részét láttam. Eddig!!!:Most, hogy megint van netem szeretném végig nézem. :boom:
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Mimiru írta:Én sajnos kevés részét láttam. Eddig!!!:Most, hogy megint van netem szeretném végig nézem. :boom:
Az első részét láttad nálunk, nem? :D
Kép
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Én tegnap láttam az 1. részét, és nagyon rákattantam!!! ::sugoi:: Én is csatlakozok a Meroko fán klubbhoz! ::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki::
Kép Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

nOOdle írta:Én tegnap láttam az 1. részét, és nagyon rákattantam!!! ::sugoi:: Én is csatlakozok a Meroko fán klubbhoz! ::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki::
Éljen! Friss tagokra mindig szükség van. Mondjuk, így a manga előlre haladtával egyre inkább kiábrándulok azb animéből, de valszeg még így is szeretni fogom ezt az animét (hé, lehet hogy egy szemét alakot csináltak Izumiból, de mégis meganimálták, és Izumi az Izumi *.* meg hát a zene is, szóval márcsak ezért is érdemes azért továbbra is szeretnem). Viszont azért, amiért kihagyták a Meroko és Izumi előző életét, és megmásították Takuto-ét (teljesen más lett), azért soha nem bocsátok meg nekik. :b Dehát, attól még egy nagyon jó anime sztem. Csak kicsit nyújtották.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én még nem olvastam végig a mangát, tehát nincs nagyon viszonyítási alapom (de azt tom, hogy mangában egy szál töriben Izumi NAGYON ott van *_____*), és hát Meroko is szexibbre volt megrajzolva mangában... mondjuk általánosságban a mangák kidolgozottabbak, szóval nem lehet nagyon ezt felróni az animének... :?

Mondjuk kb. én is így vagyok az Ayashi mangákkal és az animével (értsd, sokkal jobb a sztori, meg a jelenetek is mangában, ezért nem bocsátok meg az animének, de azért jó ám hogy megrajzolták így is :D )
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Nekem, elősször az asszony mesélt a mangáról,és Izumi története hatott meg a legjobban,habár Meroko-san története is gyönyörű!!! ::jblush::
Rengeteget sírtam rajtuk...szipp* ::jtears::
Az anime-t is nagyon szeretem,sosem feledem el,hogyan láttuk az első részt elősször az asszonnyal Mina-sannál...hi-hi-hi... ::japhaha::
Felejthetetlen élmény lesz egész életemben!hi-hi-hi... ::hehe::
Az anime-ben,nekem Izumi-kun,Takuto,Meroko,és Mitsuki a kedvencem így együttesen...talán Merokot,és Izumit kiemelném...de mindet imádtam...szipp* ::jeye::
A manga nagyobb értékeket képvisel,az anime pedigszép lett így is,habár "kicsit" eltér az eredetitől...::reliev::
Mindenesetre, Én Full Moon rajongó vagyok!!!!!! Nem is beszélve az anime-ben felcsendülő számokról... ::daisuki::
hi-hi-hi... ::japtoun::
ui.:Tényleg ha még nem mondtam volna el elégszer, a manga Izumi-kun történetének elmesélése anyukámnak váltotta ki ez első olyan reakciót belőle,amit pl.:a Hotaru no Haka-nál vártam volna... ::jtears::
Elsírta magát,és védte az anime-ket,mangákat! ::jthrill::
Ez addig ritkaság volt...::reliev::
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Na, most már kezdek tényleg felcsigázódni...
*végig akarja olvasniiiii :cry: *

... asszem gyűjtögetni kezdek a következő kötetekre ^^ Izumiért mindent... 8)
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Én is szeretném égigolvasni a Full Moon mangát, remélem az asszonytól eltudom kunyizni... ::tenshii::
Sajnos ha bejönnek a terveim mostanában nem igazán lesz időm...szipp* ::bawl::
De nagyon szeretném...kíváncsi vagyok nagyon az eredeti story-ra,ha a körvonalak már meg is vannak bennem...biztos vagyok benne,hogy le fog esni az állam,annyi újat tud nekem még mutatni a manga!hi-hi-hi... ::jeye::
Kép
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Meg kell, hogy mondjam, ez az anime egyesíti az összes olyan fajtát, amiktől hányingert kapok(romantikus, musical,... hogy csak 2-t említsek).

Ennek ellenére elkezdtem nézni, és úgy a 10. rész magaságában felvágtam az ereimet. Azóta má meggyógyult, de az animét azóta se mertem elővenni. Talán majd, ha 100%-os béna leszek, és nem tom majd felemelni a kést :D .
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ehehe írta:Meg kell, hogy mondjam, ez az anime egyesíti az összes olyan fajtát, amiktől hányingert kapok(romantikus, musical,... hogy csak 2-t említsek).
...t'od, erre mondják hogy ízlés kérdése. De van rá egy jó gyógymód: nem tetszik=utálod a stílust=nem nézed tovább... :roll:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Imádom. Csak még nem láttam végig, mangát meg még nem olvastam. Ja, és Takuto a legjobb! :oops:
Kép
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Ehehe írta:Meg kell, hogy mondjam, ez az anime egyesíti az összes olyan fajtát, amiktől hányingert kapok(romantikus, musical,... hogy csak 2-t említsek).

Ennek ellenére elkezdtem nézni, és úgy a 10. rész magaságában felvágtam az ereimet. Azóta má meggyógyult, de az animét azóta se mertem elővenni. Talán majd, ha 100%-os béna leszek, és nem tom majd felemelni a kést :D .
Hát ha nem tetszik, nem nézed, ennyi... 8) Mondjuk vannak shokkal gázabb animék, amin tényleg +lehet halni... ::jwar:: de a FullmOOn sztem nagyooooon kawaii anime... ::hehe::
Kép Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Csatlakozom. Mellesleg, mangát hol lehet letölteni, pl. angolul? Japánul ugyanis nem tudok (még).
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Ehehe írta:... elkezdtem nézni, és úgy a 10. rész magaságában felvágtam az ereimet. Azóta má meggyógyult, de az animét azóta se mertem elővenni. Talán majd, ha 100%-os béna leszek, és nem tom majd felemelni a kést :D .
Nos erre azt tudom mondani, amit az előttem szólók, ízlések és pofonok,és ajánlok számodra szívből egy kis Hamtaro-t!!! :lol:
Musical? :whaaa:
Hááát nem is tudom...szegény Mitsuki as Full Moon, az elején olyan 4-7 részenként énekelt,addig meg gyakorolt,és fotózott,meg ilyenek,a vége felé indult be éneklésben! ::jblush2::
Nem igazán tudnám még csak hasonlítani sem egy Musical-hez! :oshuh:
De lehet csak mert furcsa a gondolkodási módom... :hee:
Na mindegy... ::japtoun::
Ahehe-sama ajánlom neked a Full Moon mangát,ami azért komolyabb,és biztosan tetszeni fog... ::jeye::
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Setike írta:Ahehe-sama ajánlom neked a Full Moon mangát,ami azért komolyabb,és biztosan tetszeni fog... ::jeye::
Én nem, mert Ehehe -javíts, ha tévedek- a vígjátékokat szereti, és nem szereti a romantikát. (Ez nem baj, mindenki mást szeret.^^) Már pedig eddig a FM-ban van a legkevesebb humor Arina mangái közül (azé persze hozza a formáját, csak sokszor már annyira sírniakarok a helyzet, hogy a humor elveszik benne), ráadásul dúl benne a sírás, az angst és a love is. ^^
Ami az animét illeti, nálam a musical mást jelent. Van még pár régebbi, és mostani magical girl, ami egy olyan lányról szól, aki énekessé akar válni, de a musical mást jelent. Ez ilyen idol wannabe anime. Szerintem jó lett, de valószínűnek tartom, hogy az anime esetében van jobb a műfajban (még nem volt időm meg CD-m leszedni mást, ezért írom, hogy valószínűleg), és sajnos nagyon húzzák az epizódokat, az egész animéből 11-12 epizódra lett volna szükség a történethez, a többi rész "felesleges" időhúzás. Sokszor elő fordult, hogy a húzásokba már kezdtem nagyon bele unni, de végső soron a vége azért kárpótolt, és bár nem tartom egy hűdefantasztikus animének, még is azt mondom, hogy jó volt, és örülök, hogy nem hagytam ki (ez az, amit a másik animált Arina műre nem mndhatok el ^^"""). És a zenéje isteni, most szedtem le egy Myco albumot, amin 2 szám van, nagyon tetszenek, szerintem jól el találták, mint Mitsuki hangja. (Ogata Megumi, mint Izumi-kun pedig verhetetlen *.*)
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Jaja, Ogata-Megumi-samaaaa *_*

*ránéz a falán lévő aláírására ^_^*

... egyébként pedig szerintem is az FM a legjobb anime-Arina cucc, a KKJ-t meg a TSK-t meg se említem annyira pocsékok szerintem ^^" De FM az jóó :wink: Legalábbis egy anime keretein belül (manga 90%-ban mindig jobb imho... :roll: )
Avatar
NeoExDeath
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2003.11.18. 20:39
Tartózkodási hely: Pest City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NeoExDeath »

Imádom a Full Moon, bár csak az animet láttam.. :)
Az egész animmel gyakorlatilag 1 problémám volt. Szegény Mitsukinak 52 rész alatt volt összesen 2 száma (a Myself, meg a Eternal Snow). Azért ez baromira kevés, főleg hogy mint az utolsó részből megtudtuk, van több zenéje is.. Szal pár számot még simán el lehetett volna viselni, mert gyakorlatilag részenként 2-3 szor meghalgathattuk az épp aktuális zenét (mivel az ending ben is az szólt :) ).
Talán nem is véletlen hogy a New Future a kedvenc zeném a sorozatból, amit szinte alig lehetett hallani a többihez képest.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem tetszik a Myself, csak mikor már legalább 10X meghallgattam, kicsit idegesítő volt. De azért nagyon szép.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kagome írta:Nekem tetszik a Myself, csak mikor már legalább 10X meghallgattam, kicsit idegesítő volt. De azért nagyon szép.
Ezzel én is így voltam egy idő után minden számmal. Sőt, először utáltam az Eternal Snow-t, mert akkor váltottak, mikor végre megszerettem a Myself-et. ^^" Nekem egyébként a Love Chronicle és a Smile a kedvenceim. Meg az Eternal Snow és utána a Myself.
Előbb utóbb mindegyik dalt megszoktam és megszerettem. ^.^
Az utolsó koncert nagyon szép, csak nekem nem jönnek be Mitsuki ruhái. Arina gyönyörű giccses és gyönyörű ruhakölteményeket alkot, de amik a sorozatban voltak... hát. ^^" Az első fellépő ruhája egyébként a mangából van, azon valamennyire látszik is Arina munkája, ahogy a többin is, hogy az már nem az ő keze alól került ki.
Meg Meroko ruhája is piros lett fekete helyett. Mivel a sorozat is (bár van jó néhány rész, ami erre rácáfol erősen ^^") kicsiknek készült, biztos túl erotikusnak és vadnak találták Mecchan fekete bőr szerkóját. ^^" Pedig milyen szép története van annak is hjaj. ^^
Kép
Válasz küldése