Gunslinger Girl

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
=hate=
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.02.27. 19:27

Hozzászólás Szerző: =hate= »

Rage írta:
=hate= írta:Nincs véletlenül remény, hogy lesz angol manga is?
Ez első kötet már megrendelhető angolul. 8)
Nos, ugyan ez ellenkezik az Új Rend eszméivel, én mégis úgy gondoltam, hogy a beszerzéséért nem fizetnék, értem tehát, hogy letölteni lehet-e valahonnan?
"Loyalty never dies!"
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Végre sikerült időt szakítanom, hogy egyben nézzem meg az egészet. Szükségtelen mondanom, hogy beírta magát a toplistámba, de azért mégis megteszem. Jó érzés. :mrgreen:

És ami a meglepetés: nem csak azért tetszett, mert irtanak benne dögivel. :^_^: A befejezés szerintem úgy korrekt, ahogy van, jól el is tolnák bárminemű folytatással.

Egyszóval: :thumb: :thumb: :thumb:
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

:gun: Girl RULZ !

Az aláírásom magáért beszél ... :D
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Egyik kedvenc animém, hajrá Rico! (Ld: Avatárom)
Kép
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Hm.. Eddig a legtöbb hibát az ötödik részben vettem észre..
Mi a fene az hogy Henrietta pisztolya elakad erre belenéz a csőbe? - ezen kicsit felplafonra az agyam... Ne mondják már hogy az egész kiképzése alatt egyszer sem akadt be a fegyvere? P90-essel rohangászik, egy rendőrkommandós nincs annyira kiképezve mint ő erre elakad a fegyvere és belenéz a csőbe? Vááá...
A másik meg, erre aelem/bnc hítta fel a figyelmem:
A rész végén amikor gereblyézni mennek eszméletlenül látszik, hogy soha nem találkoztak még gereblyével a készítők. aelem asszongya úgy használják mint a japán mezőgazdasági szerszámot :roll:
nah mindegy :wink:
azért szeressem

egyébként:
Kép
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Végignéztem, de nekem nem igazán jött be az anime.
Az első néhány rész poén volt, meg szomorkás, de igazából szerintem ez nem egy jó anime.

Nyilván minden anime a képzelet szülötte, és minden animében képzeletbeli problémák vannak, de ennél az animénél szinte végig azt volt az érzésem, hogy készítenek egy nagyon drámai alaphelyzetet, hogy szegény kislányok rövid életűek és még gyilkológépnek is használják őket és még csúnyán is bánnak velük, és ez önmagában annyira drámai alaphelyzet, hogy gyorsan írunk rá egy animét, amiben végigkeseregjük, hogy milyen katasztrofális a helyzet. De valahogy úgy éreztem, hogy ok, jó, de túl lett dramatizálva vagy inkább nem volt számomra hiteles az anime. Talán nem ezt vártam tőle.

Szóval az olyan klasszikusok, mint Grave of the Fireflies, sokkal mélyebben érintett.
A kevesebb néha több, ezeket a gunslinger kislányokat meg annyira még az ág is húzza, hogy nekem már a végén nevetséges volt.

Példák:
Drámai, hogy a kislányok beleszeretnek a vezetőjükbe. Hát nagyon drámai, ha egyszer direkt így lette kondícionálva, és akkor most lepődjünk meg?
Drámai, hogy szegény kislányoknak nincs családjuk, meg gyilkolniuk kell. Hát szerintem sokkal drámaibb az a jelenet, amikor a szülők elütik a saját gyereküket. Kevesebb az több.
Drámai, hogy szegény kislánykarakter meghal a végén. De ha egyszer ez az alaphelyzet, hogy rövid életűek ebben a kiberkonfigurációban?

Szóval úgy éreztem, hogy az egész hú de nagyon megható akart lenni, és erre lett kitalálva, de a meghatóságának az okai gyenge lábakon álltak.

Én is kitalálhatnék olyan animét, ami arról szól, hogy torzszülött gyerekeket, akik a vízre allergiásak úszóversenyen indítunk, mert van egy új kiberkonfig, ahol ezt lehetséges. És bemutatom, hogy hogy szenvednek, mert milyen rossz nekik, hogy torzak és milyen rossz nekik, hogy úszniuk kell, pedig allergiásak a vízre...
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

helloz!

Hozzászólás Szerző: Galb »

Igen jól látjátok, regisztráltam, heheheheheeeeee! :D

te Teron a történeteket, amiket bárki kitalál, nem úgy szánják, úgy találják ki, hogy x szituációt beállít és azzal operál? minden történet ilyen... nem értem mi a bajod azzal, h ez a sztori.
de azt látom, h a "drámai" szó nagyon tetszik neked :)
tudod mi abban a drámai, h úgy lettek kondícionálva a lánykák, hogy beleszeretnek a báttyukba? talán az, hogy ezt még ha tudja is az az illetőleges bátyó, magasból le***rja (már amelyik), és az ahogy emiatt szenved egy lény aki félig érző ember, félig egy agymosott semmi... FONTOS! ne olvass pl Asimovot, te ott előfordul, hogy egy robot érez valamit, fujjjjj...
drámai, drámai... nem az nem drámai, h gyilkolniuk kell és nincs családjuk, ez inkább borzongató és elkeserítő, de ha drámát akarsz nézz brazil szappanoperákat, azokba aztán van minden.
és harmaccor is drámai... azér mer tudom, hogy egy kutya csak tizenévig él attól még ki fogok bukni, ha az ebem feldobja a pacskert, de tudodmit, a GSG szerintem is egy érzelmileg lapos, üres, még akció stílusba sem illő retek és le kéne lőni , aki írta a forgatókönyvet, most megyek és húskloffolóval szétverem a bal kezem, vagy inkább kiszúrom a szemeimet, h képes voltam ilyet megnézni
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Galb: ezt most viccesen vagy támadó jelleggel írtad?

Nekem amúgy az a sztorival a bajom, hogy nem tudja magát elég hihetően prezentálni. Egy Evangelionban vagy Wolf's Rain-ben sokkal torzabb alaphelyzet van, mégis az ember végigizgulja, szomorkodik a drámán, és a többi.
Ennek az animének nem sikerül a nézőt magával ráncigálnia. Nem tudja magát hihetően előadni. Érted a problémámat?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Teron, úgy mondod ezt, mintha mindenkire igaz lenne... azér mer téged nem ráncigált magával a GSG, másnak még tecchet, és lehet, h van akire nagy hatást gyakorol, honnan tod, h nem?
Van olyan ismerősöm, aki végig se tudta nézni az Evangeliont és azt mondta mekkora sza*. Persze ez alatt csak annyit éstett, h neki nem jön be, mer attól még az nem egy emberkének nagyon bejön.
Dettó ez a GSG, azé mer neked nem teccik , ne mondj róla ilyen általános kritikákat, mondj csak annyit, h neked nem jött be és szent a béke :D
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Teron
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2004.04.14. 21:56

Hozzászólás Szerző: Teron »

Így kezdtem:
"Végignéztem, de nekem nem igazán jött be az anime. "

És megindokoltam, hogy miért. Vagy minden mondatra kérsz egy SZVSZ-t?
Teron

"Boku wa motto tsuyoku naru,
dare no chikara wo karizu,
mamorubeki mono mo motomezu,
tada boku jishin no tame ni.
Dare yori mo tsuyoku naru!"
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Mivel vagyunk néhányan, akiknek szíve egy icipici csücskét képzi ez a sorozat (vagy szimplán csak nagyon tetszett :D), s talán van a fórumot olvasgatók közt olyan is, aki megvenné a sorozatot s eddig egy box setre várt, így íme az általam várva várt kiadás:

Kép

Mint olvasható, március 10-én jön ki japánban, magábafoglalja a sorozat 13 részét (:lol:), és mindössze 15.000 yen, azaz ~30.000 forint az ára. Én már tudom mire fog elmenni a ballagási pénzem egy része. :cool:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Eeeeeeeee... nekem már nincs ballagási pénzem... :dirr: na mindegy... majd valami más pénzt fogok rá költeni... ^^
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Zelmor írta:Mivel vagyunk néhányan, akiknek szíve egy icipici csücskét képzi ez a sorozat (vagy szimplán csak nagyon tetszett :D), s talán van a fórumot olvasgatók közt olyan is, aki megvenné a sorozatot s eddig egy box setre várt, így íme az általam várva várt kiadás:
Én gondolom, hogy megjelenjen USA-ban a VOL 2 is, oszt akkor invesztálok bele ... ::japsmil::
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Még nem jelent meg? x_x?
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Konomi !

Tudtommal nemrég adták ki a VOL 1-t USA-ban, és VOL 2-t még nem láttam a webáruházakban ... Bár ki tudja, lehet, hogy csak vak vagyok ... Whatever ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ja... persze... USA. Átsoklott felette a tekintetem :-P
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Én most néztem mégig a sorozatot *szipog*... Nagyon tetszett! Jó hogy elég részletesen kitértek benne a gyerekek előéletére, kiképzésére, így sokkal jobban a szívemhez nőttek... Mikor nekiültem az első résznek azt hittem, hogy teljesen érzéketlen fobot-gyerekekkel fogok találkozni, de szerencsére nagyot csalódtam... Szörnyülködve bámultam mi történik ezekkel a félig gépi, de mégis teljességgel emberi gyerekekkel... Legjobban Claes története fogott meg, nagyon tetszett a kapcsolata a kiképzőjével... Ange történetét a vége felé meg végigbőgtem...

(UI: Bocs, asszem eléggé széteső ez a post, de sajnos így 3/4 kettő felé koherensebbre nem vagyok képes ) :hee:
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Tegnap én is befejeztem a sorozatot, és nekem is nagyon tetszett. Az alaphelyzet szerintem ötletes volt (vagy csak nekem jött be), a megvalósítás (kép, zene, hangok) nagyon klasszul sikerültek, a légkör pedig meglepően nyugodt, így a végére az ember rájön, hogy ez nem az akcióról szól (az elején még több bevetés volt, a DinkaMailer által említett dolog). Aztán úgy 11-12. résznél nem igazán értettem, mit akarnak ebből kihozni, és a vége számomra meglepő volt. Eddig nem sok olyan befejezést láttam drámánál, ahol nem akarnak vmiféle csattanót vagy igazságot beletuszkolni, világmegváltást vagy konklúziót levonni. És ez tetszett. Kiegyensúlyozott, végig egyenletes szintű sorozat. Szerintem a maga nemében kiváló.
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Gunslinger Girl

Hozzászólás Szerző: Groven »

Eljutottam én is odáig, h megnézzem ezt az animet.
Az EL, Saikano után ez volt ami igazán megfogott és megérintett. Döbbenetesen jó volt az ábrázolás és a zene kapcsolata /az op nagyon jó! és annak mondanivalója is igen elgondolkodtató, mellesleg nagyonis passzol az animéhez/.
Már az első részben a földhöz vágott az a drámai töménység ami áradt az egészből.
Az akciók lebilincseltek bár kimenetelüket előre lehetett tudni /még akkor is meg lehetett tippelni h ki fog lesérülni/, de így is izgalmasak voltak.
Az fratello és a lányok kapcsolatának bemutatása sebészi pontossággal hasította ki azokat a lényegretörő elemeket, melyek foglalkoztatnak az emberi kapcsolatok mibenlétével kapcsolatban. Ahány fratello annyiféle képpen bánt a rábízott lánnyal. Valakinek bejött a módszere, de mint 1 esetben láthattuk is ha nem hajlandó figyelembe venni és kezelni 1 dolgot, akkor annak könnyen tragikus vége lehet...
A megerősített, módosított testek ötlete nem újkeletű, de ilyenfajta történetbe ágyazni egyedivé tette számomra az egészet /Arról nem is beszélve, h a drámai nyomást ezzel csak fokozta/.
A vége totálisan meglepett. Teljesen másra számítottam - ezt nem tudtam előre megjósolni ^_^. De így is tetszett. Viszont megmaradt az az érzésem, h ez a történet ebben a 13 részben lezárult, de valójában megy tovább a saját módján. Ezzel azt akarom mondani, h a végénél nem az volt, h "jó győzött a gonosz felett a jó, v levontuk a nagy erkölcsi tanulságot" hanem h 1 szeletet bemutatott a lányok életéből és érezhető volt, h ezzel nekik itt nincs vége.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

:goodpost:
Huh, hát Groven mindent elmondott amit lehetett erről a sorozatról. :) Bár én drámaibb lezárást vártam, de ha nem is halt meg a végén egyik lány sem, sajnos ez előbb utóbb be fog következni mindenképp... :( Talán jobb is hogy nem folytatták tovább. De valóban, ez a 13 rész, csupán egy szelet az életükből. Az Örömóda a végén pedig nagyon illett a hangulathoz.
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Pal-chan írta::goodpost:
Huh, hát Groven mindent elmondott amit lehetett erről a sorozatról. :) Bár én drámaibb lezárást vártam, de ha nem is halt meg a végén egyik lány sem, sajnos ez előbb utóbb be fog következni mindenképp... :( Talán jobb is hogy nem folytatták tovább. De valóban, ez a 13 rész, csupán egy szelet az életükből. Az Örömóda a végén pedig nagyon illett a hangulathoz.
Köszönöm a dícsérő szavakat.:) Azért a végén 1 lány meghal ugye a kórházban...Angelina ha jól emlékszem a nevére.
Az Örömóda ráadásul németül csak élezte a kontrasztot: a lányok nézik a hullócsillagokat és tudják h társuk meghal, de előre néznek és összetartanak, míg a fratello - kicsit bugyuta módon - szólítgatja Angit, aki a tésztaherceg meséjével átlépett arra a bizonyos vadászmezőkre. Most így magam elé képzelve a záróképeket is a hideg fut végig a hátamon...
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Groven írta:Azért a végén 1 lány meghal ugye a kórházban...Angelina ha jól emlékszem a nevére.
Szerintem nem volt egyértelmű, hogy akkor hal meg... olyan nyugodtnak tűnt, mintha csak elaludna a mese közben... Mondjuk azt mindenki tudta, hogy már nincs sok neki hátra. :cry:
Számomra a legmegrázóbb történet az volt, mikor az az "új lány" megölte a saját fratello-át, mert az nem vette őt emberszámba. Ezenkívűl Rico-t is nagyon sajnáltam. Ő mindig olyan kedvesen mosolygott, még akkor is amikor csúnyán megverte a fratello. :(
/OFF: Groven, miből van az avid? :)
Kép
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Pal-chan írta:
Groven írta:Azért a végén 1 lány meghal ugye a kórházban...Angelina ha jól emlékszem a nevére.
Szerintem nem volt egyértelmű, hogy akkor hal meg... olyan nyugodtnak tűnt, mintha csak elaludna a mese közben... Mondjuk azt mindenki tudta, hogy már nincs sok neki hátra. :cry:
Számomra a legmegrázóbb történet az volt, mikor az az "új lány" megölte a saját fratello-át, mert az nem vette őt emberszámba. Ezenkívűl Rico-t is nagyon sajnáltam. Ő mindig olyan kedvesen mosolygott, még akkor is amikor csúnyán megverte a fratello. :(
/OFF: Groven, miből van az avid? :)
Nekem teljesen úgy tűnt, h akkor ott meghalt a kórházban.
Az a lány nemcsak azért ölte meg a fratelloját, mert nem vette emberszámba, hanem azért is mert nem fogadta el a lány iránta táplált érzelmeit.
Ricot és is nagyon megkedveltem. Persze a a főhősnőnk, Henrietta is kawaii.:)
Spoiler:Ricoval kapcsolatban ott borzongtam össze mikor a szállodában lelövi a srácot, mert meglátta akció közben. Előtte meg milyen jól elbeszélgettek, sőt szimpatikus is volt a srác neki. De a lányokon végzett agymosás megtette a hatását és hiába a szimpátia ha a parancs az h ne legyen tanú, akkor mind1 ki az meghal ha meglát....Spoiler end.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Pal-chan írta:...
Számomra a legmegrázóbb történet az volt, mikor az az "új lány" megölte a saját fratello-át, mert az nem vette őt emberszámba
...
Engem az hatott meg legjobban, ahogy Claes kiképzője szépen lassan megszereti a kislányt... Egész idő alatt folyamatosan zsörtölődik, miközben nincs is tudatában, hogy mennyire ragaszkodik hozzá...
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Claes fratello-ja majdnem olyan kedves volt mint Henriettáé, csak ő nem volt képes úgy kimutatni az érzelmeit. Sajnáltam hogy végül magára maradt Claes, de ő egy erős lány szerencsére, sokkal jobban viselte, mint Henrietta tette volna ilyen esetben. Egyedül Rico fratello-ja nem táplált semmilyen szeretetet a lány felé, eszközként tekintett rá. Épp ezért sajnáltam őt a leginkább, hiszen előtte se volt egy fényes élete. :(
Kép
Válasz küldése