Gunslinger Girl

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Miért, Elsa de Sica bátyusa a szeretetéről volt emlékezetes karakter? :D Bár igaz, kaptak egy dupla részt ezáltal :S (ep 9-10)
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Zelmor írta:Miért, Elsa de Sica bátyusa a szeretetéről volt emlékezetes karakter? :D Bár igaz, kaptak egy dupla részt ezáltal :S (ep 9-10)
SZámomra egyik fratello se szeretnivaló. Irigyelni se irigylem őket. Belegondoltam, h számukra is késélen-táncolás a lányokkal való kapcsolatuk. A lány feltétlen hűsége ami fratellojuk iránti gyermeki heves rajongásban, szerelemben is megnyilvánul kétélű fegyver. Ezt a tragédia is megerősíti.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Groven írta:SZámomra egyik fratello se szeretnivaló.
Most nem azért, de szerintem Giuse egy nagyon emberi és szimpatikus szereplő, Hilshire pedig csak kommunikációs gondokkal küzdött, alapból szintén egy jóindulatú figurának mondható. Én nem venném őket egy kalap alá a vadállat Jeannal...
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Midoo írta:Most nem azért, de szerintem Giuse egy nagyon emberi és szimpatikus szereplő, Hilshire pedig csak kommunikációs gondokkal küzdött, alapból szintén egy jóindulatú figurának mondható.
A fratello-k neveire már nem emlékszem... Hilshire volt Triela társa? Rá teljesen igaz, hogy nem tudta hogyan fejezze ki magát a lány felé. De ezt meg lehet érteni. Középkorú férfiak, akiknek nem volt eddig ilyen közeli kapcsolatuk gyerekekkel, most meg hirtelen együtt kell dolgozniuk velük... Mondjuk ez akkorse magyarázat Jean viselkedésére, ahogy Rico-val bánt. Giuse Henrietta fratello-ja? Ha igen, szerintem ő kicsit túlságosan "elkényesztette" Henriettát. Nagyon megkedvelték egymást és ezáltal sokkal fájdalmasabb lesz neki később, ha meghal a lány. :(
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Pal-chan írta:Giuse Henrietta fratello-ja? Ha igen, szerintem ő kicsit túlságosan "elkényesztette" Henriettát. Nagyon megkedvelték egymást és ezáltal sokkal fájdalmasabb lesz neki később, ha meghal a lány. :(
Szerintem meg nem igazán, mivel Henrietta még gyerek. (Nem tudom, pontosan mennyi, de ha azt vesszük, hogy Triela a legidősebb, és még ő is csak épphogy belépett a serdülőkorba, akkor nem lehet túl sok.) Egy gyereknek pedig kellenek a csodák, az ilyesfajta szeretet (mivel előtte nem igazán lehetett ebben része, ill. ugye a lelki traumák). Én értékeltem Giuséban azt az erőfeszítést, hogy próbálja a legátlagosabbnak nevelni a legkevésbé átlagos lányt, az meg, hogy ez mivel jár - szerintem Giuse pontosan tudja ezt is, ő döntött így, felelősségteljes felnőttként.
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Nos tény, h pl Henrietta fratelloja igen emberien bánik a lánnyal: úgy mint a kishugával.
De nézzük meg az érem másik oldalát. A fratelloknak valahogy kezelnie kell a lányokat, h a küldetéseken a legjobbat nyújtsák. Tehát bizonyos szempontból kihasználják a lányokat. Ez a fájdalmas az egész animében, h a lányok érző eszközök... ezt így vagy úgy kihasználják a környezetükben lévők... A fratellokra így lehet mondani, h normális, de pl Henrietta fratelloja is csak enyhíteni /ezzel illuziókat kelt a lányban/ próbálja a helyzetből fakadó rá és a lányra nehezülő nyomást.
Amit korábban is írtam, h nem lennék a helyükben, mert csak 1x hibázzanak és a rábízott lány átvágja a torkát.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Groven írta:De nézzük meg az érem másik oldalát. A fratelloknak valahogy kezelnie kell a lányokat, h a küldetéseken a legjobbat nyújtsák. Tehát bizonyos szempontból kihasználják a lányokat. Ez a fájdalmas az egész animében, h a lányok érző eszközök...
Tehát azt mondod, hogy Giuse vagy akár Hilshire érzései meg aggodalmai nem voltak igazak, és csak a saját dolgukat könnyítették meg? Remélem ezt nem gondolod komolyan...

Giuse úgy neveli, ahogy, ennyit tud tenni, mert ez a munkája (és mondjuk egy másik fratello nem biztos, hogy pont Giuse mentalitását követné). A helyzet meg adott, azon nem lehet változtatni. A fratello hatásköre is korlátozott (elég megnézni, hogy cseszik le többször Giusét, mert nem végzi rendesen a feladatát).
Avatar
Groven
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.23. 15:56

Hozzászólás Szerző: Groven »

Midoo írta:
Groven írta:De nézzük meg az érem másik oldalát. A fratelloknak valahogy kezelnie kell a lányokat, h a küldetéseken a legjobbat nyújtsák. Tehát bizonyos szempontból kihasználják a lányokat. Ez a fájdalmas az egész animében, h a lányok érző eszközök...
Tehát azt mondod, hogy Giuse vagy akár Hilshire érzései meg aggodalmai nem voltak igazak, és csak a saját dolgukat könnyítették meg? Remélem ezt nem gondolod komolyan...
Nem erre utaltam. Az érzelmi oldal 1 része a dolognak. A fratellok is érző emberek és ki így ki úgy kötődik a saját lányához. Viszont a másik szempont amit kiemeltem az nem az emberi érzelmekről szólt. Küldetés van, teljesíteni kell és a lányok szereplése nagyban függ a fratellótól magától. A hivatástudatból és az elvárásokból fakadó fratellokra nehezedő nyomásra akarok utalni ezzel. Akkor érzelem ide vagy oda, de a lányok fegyverek aszerint kell kezelniük őket. Mivel a lányok nem teljesen emberiek a fratellonak mind2 "részt" meg kell valahogy fognia. Így vagy úgy, de vagy eszközként bánik vele, vagy egy álmot ad neki, melyben hihet. /ez most a két véglet volt köztes átmenteket, más lehetőségek is vannak/. A küldetéseken kívül együtt töltött időkben a fratello érzelmi oldala előjöhet, vagy rájöhet, h a lányoknak is van emberi oldala, nem csak harci eszközök.

Giuse úgy neveli, ahogy, ennyit tud tenni, mert ez a munkája (és mondjuk egy másik fratello nem biztos, hogy pont Giuse mentalitását követné). A helyzet meg adott, azon nem lehet változtatni. A fratello hatásköre is korlátozott (elég megnézni, hogy cseszik le többször Giusét, mert nem végzi rendesen a feladatát).
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Direkt nem olvasgattam bele nagyon a dolgokba, mert meg csak az 5.resznel tartok, csak egy kerdes nem hagy nyugodni? Ugye Rico kimeletlenul lepuffantotta az Emiliot?
Amugy egyre jobban tetszik, kicsit olyan szomorkas hangulata van, dehat neha jobb is h van ami helyrerakja egy kicsit az embert, h milyen is a valosag, meg a valodi erzelmek..
Szerk:lett meg egy kerdesem az 5.resz utan..most akkor Claes-nek kitoroltek a memoriajabol a Rabaro-t? De akkor meg miert alkalmatlan a fizikai kuldetsekekre, mert ha nem emlekszik akkor elvileg nem kene depisnek lennie..
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Én még csak 2 részt láttam.
Szép. Nagyon szép. És itt most nem a sztorira, hanem a képi világra gondolok. A sztori még nem bontakozott ki túlságosan, úgyhogy lehet akármi. A P90 elég masszív hatást keltett és az hogy Henrietta egy fél pillanat alatt újratárazta az se volt rossz :D
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

ILRenji !

1. Egen, kiméletlenül ... :gun:
2. Claes azért alkalmatlan, mert bár tudatosan nem emlékszik a fratelojára, az érzelmi kötődés maradt, nme igazán tudna kialakítani új kötődést gy másik alany iránt, így a "harctéri" hatékonysága és "stabilitása" is megkérdőjelezhető, nem érdemes kockáztatni, elelnben így jó teszt aany az újabb protézisekre ... (ergo, kellett egy ilyen sors is ... )
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Igen itt a helyes válasz. Ezek a lányok egy olyan kondícionáláson esnek át, amiben igen fontos szerepe van a "bátyjuknak" akihez kötik őket. Mivel az öreg meghalt, Claest igen nehéz lenne újrakondícionálni. Szal harcolni még valószínűleg képes, csak mivel nincs bátyja ezért harctéri műveletekre gyakorlatilag alkalmatlan.

Ja néztem tovább egy csomót és egész jó :D Bár nem ez az anime fogja megváltani a világot, de legalább nem rontják el idétlen belemagyarázásokkal, és végig (legalábbis eddig) képes megőrizni egy olyan stílust ami totál bejövés számomra! P90 RULZIK!!!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nna hiphop befejeztem :dirr: lentebb ****SPOILER ALARM****
Hat nekem nagyon tetszett, nagyon kulonleges darab. A legvege miatt meg plane, h telleg nem akar vilagot megmenteni, hanem csak szimplan gyonyoru. A lanyok kozul en Angelica-t sajnaltam a legjobban, nemcsak a vege miatt, hanem mert rajta mutatkozik legjobban h kezd "szetesni", es ez olyan remes..h probalkozik, probalkozik..de mar nem tud semmi jot csinalni..bar nem igazan ertettem h miert hidegult el tole ennyire a Marco..azert mert nem neha kihagyott az elmekezete, es elfejtett dolgokat?? En leginkabb vele nem ertettem egyet, ha lehet ilyet mondani..aki a legjobban a szivemhez nott az persze Henrietta, jobb is h nem latjuk ah o meghal vszleg nagyon kiborultam volna..az igaz h ez egy kis szelet az eletukbol, de azert az a nyomaszto erzes meg ott van miutan befejezte az ember, h hat igen, most nem haltak meg az orrunk elott, de ez nem igazan jelent semmit..mert sajnos ugyis mind meghalnak..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Marco azért kezdett durván bánni Angelicá-val, mert úgy érzi, így könnyebben meg tud bírkózni azzal, ami történik vele. Ugyanis megszerette, és ezért nem bírja nézni, Angelica pedig nem érti, mi a baj...
Ami a kondicionálást illeti... én az agymosás szót inkább alkalmaznám arra, amit a tudatukkal műveltek, ami meg a fizikai képességeiket illeti, nem tudom, mennyire lehetne kondicionálásnak nevezni azt, hogy gépi elemekkel változtatják meg őket.
Claes pedig, bár Raparo meghalt, azért tud vigyázni magára... gond nélkül eltörte annak a fickónak a nyakát, akire rábízták...
És igen, nagyon látványos, amikor Henrietta tárat cserél a P90-esben. :D
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jo, csak ez nem biztos h a legjobb megoldas..marmint konnyu beszelnem, de nekem ez a fajta banasmod nagyon nem tetszett, igy is nagyon rossz szerencsetlen lanyoknak, nemh ha meg az egyetlen ember akihez kotodnek folyton belejuk is rug..
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Nyilván. Fontos része is a sorozatnak, hogy ezek az emberek akikre ezeket a lányokat rábízták nem pszichológusok csak egyszerű ügyökök akiknek ez az egész feladat lelkileg borzasztó megterhelő. Főleg Marco roppan össze, aki először kb a legjobban bánt Angelicával, de aztán nem nagyon tud mit kezdeni a szituációval és megpróbál elhatárolódni, ami persze nyilván nem a legjobb reakció, de hát mit vársz Marcotól aki a saját érzéseit se tudja rendberakni.

Teljesen off: A kondícionálás szerintem jó szó amúgy, mert eufémisztikus is meg elég általános ahhoz, hogy lefedje az összes baszkurációt amit végigcsináltak a lányokkal testileg/agyilag.
IloveRenji írta:igy is nagyon rossz szerencsetlen lanyoknak
Igen? Szerintem például Henriettának nem rossz. Hagyhatták volna simán meghalni is. De minden viszonylagos persze.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat nemtom h elnel azzal a tudattal h egy osszerakott robot kislany vagy, akinek a napjai meg vannak szamlalva (es ezzel a vege fele egyre inkabb tisztaba lesznek), es csak azert letezel h speci gyilkolasi kepessegeidnek koszonhetoen egy titkos szervezet tagja legyel, ahol van egy batyad aki iranyaba soha nem viszonzott szerelem fuz. Raadasul idonkent leesnek vegtagjaid amiket aztan visszakalapalnak, meg hegesztenek. Nem kerulhetsz a gyilkolason kivul kapcsolatba maradek eleted soran csak x emberrel egy elzart vilagban..
Ez most az osszes lany jellemzoje, ezzel egyutt elni sztem eleg lelekolo alapjabol..az h Henrietta-nak jo fratelloja van, az csak konnyitett nyomorusagos helyzeten szvsz..de azert nem irigylem..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Figyelembe véve, hogy, ha nem segítenek rajtuk, akkor már régen meghaltak volna, nem olyan könnyű eldönteni, hogy mi lett volna nekik a jobb. Az pedig, hogy új életükhöz hogyan viszonyulnak, csak részben függ attól, akire vigyáznak, és az új... képességeiktől. Hiszen ők már a szervezethez kerülésük előtt olyasmiket éltek át, amiket senkinek nem lenne szabad, így érthető, ha kicsit másképp gondolkodnak, mint korábban. Ezen kívül, a fratellóknak néha nehezebb, mint a lánynak, aki hozzájuk tartozik, mint Angelica esetében.
Igen, lehet, hogy lélekölő. De azzal, hogy időt adtak nekik, legalább az esélyét megadták annak, hogy olyan emlékeket szerezzenek, amikre később szívesen gondolnak.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Szamomra a tortenet igazi vesztesei a nevelok. A lanyok kaptak egy ujabb eselyt az elettol, s még ha immoralis dolgokhoz is hasznaljak fel oket, boldogok. Rico testi fogyatekossagaval szemben jelenlegi helyzete igencsak jo. Henrietta csaladjanak brutalis meggyilkolasa, a kislany megcsonkolasa s megeroszakolasa, Angelica apja altali elgazolasa mind mind olyan emlek, amire nincs szuksege senkinek. Igy lelkileg kiegyensulyozottbbak, gondolataik is megmaradnak a 13-16 eves lanyok szintjen. Ha megfigyelted, a seruleseket nem vegzetes, tragikus esemenyekkent elik meg, rendbehozzak oket, faj par napig-oraig, de semmi komoly dolog. A halal csak Elsa de Sica kapcsan merul fel a sorozatban, mint a felszin mogott rejlo rideg valosag.
Ami az elzartsagot illet, ez szamukra egy jo vilag. A dormitoriumon belul nincsenek korlatozva szabadsagukban, elhetnek hobbijuknak, ugyanakkor a rend es fegyelem latszata is fenn van tartva a tanorak altal. A harcter es gyakorlopalya egy egeszen mas vilag. Ott teljesiteni kell, ez van elvarva toluk. Valamit valamiert, ugye.

Ellenben neveloik, akik joreszt moralis emberek, sokkal tisztabban felfogjak cselekedeteik sulyat, s nap mint nap meg kell birkozniuk a feleloseggel, ami rajuk harul. Nem egyszeru ugy elni, hogy nap mint nap felteszed magadnak a kerdest: vajon helyes-e amit csinalsz. Ez legjobban Hilsher es Triela parosaban jon elo hisz a lanyok kozul Triela az, akit a leginkabb felnottnek hivhatunk. Ironikus megszolalasai igazi izt adnak jellemenek. 'Nezd, az en verem ugyanolyan voros, mint a tied' (ep4).
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Én még nem láttam a sorozatot, mert csak Japánul, spanyol felirattal találtam meg. :( Ha valaki tudja, hogy hol nézhetem meg angol, vagy francia felirattal, akkor kérlek írjátok meg nekem.
Előre is kösszencs. :D
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Arysa írta:Én még nem láttam a sorozatot, mert csak Japánul, spanyol felirattal találtam meg. :( Ha valaki tudja, hogy hol nézhetem meg angol, vagy francia felirattal, akkor kérlek írjátok meg nekem.
Előre is kösszencs. :D
Pl a köv oldalon:
http://kaa.animeconnection.net/torrentpage
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Köszönöm szépen, már töltöm is le a sorozatot. :wink:
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Moonphase-en junius 5-en kitettek egy hirt, miszerint bejelentettek a GSG folytatasat. Bovebb infot meg nem talaltam, hogy film, ova vagy sorozat formajaban gondoltak-e ezt. Remeljuk minel tobb ember vesz reszt a keszitesben, akik az eredeti stabban is szerepeltek. Irok, ha talalok valami ujat.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Erőssen el is kell hozzá a folytatás, a napokban fejeztem be és igazából tetszett is, de ilyen hirtelen befejezést már rég láttam. A 9ik részig szinte csak a karakterek bemutatása megy, bőven lehetne 2szer ekkora sorozat és, bár nem tudok semmit, de szerintem a készítők is hosszabbra tervezték. Az OP zenéje is nagyon tetszik. The Light Before We Land és a Woke From Dreaming, nagyon szép számok, most is oda vissza hallgatom őket.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Hát el isjött a második sorozat, az Il teatrino. És mit mondjak, engem elszomorított, itt valamit nagyon elcsesztek.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Válasz küldése