Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Én nagyon imádtam Seiyát, de Yatent is! Annyira aranyosak voltak! :oops:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Örök kedvencem. *fan*
Avatar
Aemi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.06. 12:42

Hozzászólás Szerző: Aemi »

Kicsoda Chibi-Chibi ?

Sajnos csak addig láttam a SM-t, ameddig az RTL klub leadta :(
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az animében az utolsó "főgonosz", Galaxia csilagmagva.
A mangában Sailor Moon utolsó formája a távoli jövőből, nem tudni pontosan, hogy az általunk ismert Sailor Mooné, vagy egy reinkarnációja.
Kép
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

A mangát még mindig nem sikerült végigolvasnom. Igaz, hogy az SM az örök és legnagyobb kedvencem, mégis csak a Super és a Stars sorozatokat láttam végig, na meg persze amit az RTL leadott. Az R és a Super S valahogy kimaradt. Talán hiányozna Haruka és Michiru... Azért illene pótolni ezt a hiányosságot... Nem baj, Sailor Moon maratonra készülök, úgyhogy ezek sem fognak kimaradni.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

RTL-en a magyart érted? Mert a német RTL2 az összest leadta, meg még három moviet.
Ha a magyart értetted rajta, akkor részvétem, mert azóta se sikerült sehol ahhoz foghatóan pocsék szinkronba belefutnom. :mad: :knife:
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

A magyar RTL-en láttam. A szinkron pedig, most, hogy újra hallottam.... inkább nem illetném jelzőkkel, már kidühöngtem magam elégszer...
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Igen, az a szinkron mindenféleképpen kritikán aluli. Pláne, ha az ember előzőleg normális változatban hallotta.
Még ma is sok a kívánnivaló a magyar anime-szinkronokban, de azért szerencsére fejlődött.
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Azért azt ne felejtsük el, hogy az SM nálunk az első animék között volt és nem nagyon tudták, mit kezdjenek vele. A szinkron levitte a gyerekmesék szintjére és akkoriban én is ugyanúgy imádtam, mint sokan mások, bár fogalmam sem volt, honnan jött. Miután láttam az eredeti verziót és utánna megnéztem a régit, eléggé kiakadtam. De a magyar hang nélkül talán soha nem került volna a tv-be.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Hát elég szomorú, hogy gyerekmeseként/rajzfilmként akkortájt egyáltalán nem vették komolyan a szinkront. Ha csak régebbi rajzfilmek szinkronjához hasonlítod is. Pl. a Nils Holgersoné, ami ugyebár szintén anime(bizony ám! és jópár évvel korábban adták), összehasonlíthatatlanul jobb, mondhatni, jó volt (már amennyire emlékszem rá, mert azért nem tegnap volt :lol: ). Azt miért lehetett igényesen megcsinálni, ezt meg nem? A célközönség ugyebár a tvsek szemszögéből ugyanaz volt.
Őszintén szólva, én nem is emlékszem olyan botrányos rajzfilmszinkronra, mint az SM-é. Én totál vöröset láttam tőle, aztán azt mondtam, kösszépen, én ezt inkább nem nézem így. (És folytattam a nézését a németen.)
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Sister Tenshi írta:Az animében az utolsó "főgonosz", Galaxia csilagmagva.
A mangában Sailor Moon utolsó formája a távoli jövőből, nem tudni pontosan, hogy az általunk ismert Sailor Mooné, vagy egy reinkarnációja.
ööö.. biztos h az animeben chibi chibi főgonosz? mert én ugy emlekszem h ő segitett végül SM-nak legyőzni Galaxia-t. nem keverted össze a mangat az animevel? :P bár lehet h én tudom rosszul, de semmi gonoszra nem emlékszek chibi chibivel kapcs..
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Galaxia a "főgonosz" (az igazi főgonosz Káosz), nem Chibichibi. Chibichibi egy star seed (csillagmag), a legendás harcosé, aki anno először legyőzte Káoszt. Ez a harcos volt Galaxia. Mikor a testén és a lelkén elkezdett eluralkodni a Káosz, kivetette magából a csillagmagvát, ami az utolsó reménysugár volt a galaxisban. Ezt azért tette, hogy azt ne fertőzhesse meg a káosz. Ez a csillagmag lett Chibichibi, aki végül Usagiban találta meg azt, amit keresett. Azt, aki képes lesz szembeszállni és legyőzni a gonoszt.
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

köszi, a felvilágositást :P nekem amugy sose volt tiszta h mégis pontosan mi volt chibi chibi szerepe, de most már asszem értem :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem sem volt tiszta..most nagy fatyol ereszkedett le a szememrol..mindig mondogattak h Licht der Hoffnung az RTL 2-on..de soha nem esett le..O_o
Usa-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.06.26. 23:40
Nem:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Usa-chan »

Sziasztok!

Nem tudom, hallottátok-e már a szomorú hírt: június 18-án elhunyt Kanbe Miyuki, a Seramyu harmadik Usagija. Először azt hittem, hogy csak rossz vicc, nagyon megdöbbentett a hír. Szörnyű belegondolni, hogy egy ilyen energikus ember élete mint amilyen ő volt ilyen hamar véget érjen...csak 24 évet élhetett... :cry:
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: zlay »

Én is olvastam, meg is lepődtem, ilyen fiatalon... A SeraMyu-ban nagyon szerettem, remek Usagi volt.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Engem is nagyon keményen arcon vágott ez a hír, igazából nagyon mit még most se tudok mondani. Ő és Marina voltak és lesznek mindig a kedvenceim, mindig szerettel gondolok majd rá, ha eszembe jut, mert egy borzasztó aranyos Usagit hozott a színpadra, éppen ezért nem is tudnék rá másként emlékezni (és ez talán jó is így).
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Egy kép a Keleti Népek Fesztiváljának egyik kiállításáról: http://kepfeltoltes.hu/080713/IMG_2199_ ... es.hu_.jpg
És a kép lényege: http://kepfeltoltes.hu/080713/IMG_2204_ ... es.hu_.jpg

:D
ShadowDee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.08.20. 20:55
Nem:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: ShadowDee »

Hali nem tudja valaki hogy honnan tudnám a musicaleket letölteni? Anno láttam egyet és az nagyon tetszett azóta azt keresem.
Előre is köszi a segítséget!
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: zlay »

INNEN tudod letölteni
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nahát, ez az oldal kész kincsesbánya. :D Német Sailor Moon dalok! :LOL:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Kodansha USA bejelentette, hogy újra kiadják angolul a SM mangát és a Sailor V-t, ráadásul az átdolgozott verziót.

Kíváncsi vagyok, hogy mennyiért fognak vesztegetni egy kötetet. Kacérkodom vele, hogy legalább a Sailor V-t beszerettem magamnak. ^^
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ahogy egyik tengerentúli ismerős fogalmazott: "Sailor Moon not Dead! (Or maybe undead?)"

Az új kiadásra meg kíváncsi vagyok sárga papírra nyomtatott fejezetek és Galaxi Cordon nélkül... :vigyor:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sister Tenshi írta:Az animében az utolsó "főgonosz", Galaxia csilagmagva.
A mangában Sailor Moon utolsó formája a távoli jövőből, nem tudni pontosan, hogy az általunk ismert Sailor Mooné, vagy egy reinkarnációja.
Ha a mangára gondolsz, az Sailor Cosmos, aki az animében igazából Sailor ChibiChibi, de a mangában ő Sailor Moon végső alakja. Bár ugye ChibiChibi karaktere is kevesebb az animében, és jól át is van írva, de a mangában ő és Usagi igazából egy és ugyanaz a személy. Vagy valami ilyesmi.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Péter »

Andro írta:Ha a mangára gondolsz, az Sailor Cosmos, aki az animében igazából Sailor ChibiChibi, de a mangában ő Sailor Moon végső alakja. Bár ugye ChibiChibi karaktere is kevesebb az animében, és jól át is van írva, de a mangában ő és Usagi igazából egy és ugyanaz a személy. Vagy valami ilyesmi.
Jó régi kommentre válaszoltál. =)

Mangában nem lehet azt pontosan eldönteni, hogy Cosmos most ugyan az az Usagi e, vagy neki már egy későbbi reinkarnációja, mert Eternal SM eredetileg vesztett a Chaos-al szemben.
Kép
Válasz küldése