Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Higi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.01.10. 20:28
Tartózkodási hely: Wired in Pécs

Hozzászólás Szerző: Higi »

sodd írta:
Higi írta:Viszont anno az RTL2-on mondhatni tökéletes volt. Eredetiben sajna még nem hallottam, de a mi késik nem múlik. :roll:
Jah amúgy ki a kedvenc szereplőtök a sorozatban? 8)
Én hallottam eredetiben, és a rtl2-s szinkron megállja a helyét (pedig én nagyon nem vagyok szinkronpárti, még a halálradícsért angol Ranma-szinkron sem tetszett). Viszont tökéletes azért nem volt, ott is befigyelt némi cenzúra-jellegű férfi-nő szinkronhang-eltérés. Mondjuk legalább Haruka-t nem bántották, ez mindenképp pozitívum.

Kedvenc karakterem pedig Hotaru (bár mintha már írtam volna valahova...)
Meglepi Kép
Egy álmot álmodék, de álmom eltávozott tőlem.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

animehercegnocske írta:Ja azt elfelejtettem ,hogy a sailor Moon nagyon szar, nem is tudom felnőttek létére hogyan vagytok képesek nézni!!! Én 17 leszek, de szerintem is nagyon gyerekes már! :goodpost:
Na, ismét egy ember, aki nem ért a témához. Érdekelne (igazából nem), hogy mennyit láttál belőle, és olvastad-e a mangát. Azért az ottani csontvázzá aszalódott fejeket nem hiszem, hogy értenék a gyerekek.
Még egy kérdés: ha nem tetszik, akkor minek vagy itt? Várj, ez sem érdekel. 8)
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A mangából két-három kötetet olvastam, de észveszejtő a különbség. Sajnosnem tudtam mind a 18 kötetet elolvasni. Ettől függetlenül az anime is jó, főleg, amikor már közeledünk a főharcok felé... meg a Sailor Moon miatt kezdetm el animézni-számítógépekkel jobban megismerkedni-németet tanulni-rajzolni. :D szal van ebben a risznyusziban valami.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

animehercegnocske írta:Ja azt elfelejtettem ,hogy a sailor Moon nagyon szar, nem is tudom felnőttek létére hogyan vagytok képesek nézni!!! Én 17 leszek, de szerintem is nagyon gyerekes már! :goodpost:
Anyám...jaj, látszik mennyire tájékozatlan vagy. Szerintem olvass és nézegess utána, mielőtt hozzászolnál egy támához. Ez elég felületes kijelentés volt, amit írtál... (És felejtsd már el ezt a good posting képet, mert sokszor nem passzol oda és van akinek az idegeire megy -.-") Na mindegy, ez inkább gyerekes...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem akarok senkit megbántani, de amit a felettem szóló írt, az: :goodpost:
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

animehercegnocske írta:Ja azt elfelejtettem ,hogy a sailor Moon nagyon szar, nem is tudom felnőttek létére hogyan vagytok képesek nézni!!! Én 17 leszek, de szerintem is nagyon gyerekes már! :goodpost:
És még Te mondod, hogy ne veszekedjünk utánna meg ezt írod be? Nem gondolod, hogy ez egy kisebb vita kiprovokálása? De mindegy.... :P
A többiek meg már leírták, amit kell :wink: ! Csak annyit tennék hozzá, hogy én 21 vagyok, és SailorMoon rajongó mindörökké :D !!!!!!!!!!! Nevezhetsz ezért gyerekesnek, mint ahogy apukám teszi, ha így neked könnyebb megmagyarázni a dolgokat, ahelyett, hogy utánnanéznél. Gyerekek ilyet nem szabadna, hogy nézzenek, mert sok jeleneten vagy eltörik a mécses és jön a hiszti, vagy egyátalán nem értenek belőle semmit. A manga meg aztán főleg nem való gyerek kézbe! Szerintem hagyjd inkább a sértegetést, mert ha nem tudod miről van szó, a végén hülyét csinálsz magadból (bocs, de így van). Ha meg ismered a SailorMoont és nem tetszik, akkor ne írj ide! Ilyen egyszerű az egész. :roll:
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Titkos írta:Ha már az RTL 2-nél meg Ranmánál tartunk, akkor elmondanám, hogy szerintem a Ranma német szinkronja sokkal jobb mint az angol (talán 1-2 szereplőnek nem találták el a hangját, míg az angol verzióban kb. az 50%-uknak). A Sailor Moon szinkronja szintén elég jó volt, bár azt azért megjegyeztem, hogy Zoisitnak női hangja volt, mert ő még a magyar verzióban is kapott normális férfi hangot. :x
Lehet, nem láttam Ranmat németül.
A német SM-ben valóban Zoitsite hangja volt helytelen nemű, de pl az R movie-ban is diszkréten melléfordították, amikor az elején a lányok arról vitáznak, hogy vajon homokos-e Fiore, és ezért éredklődik Mamoru iránt :). A SuperS-ben Fisheye-nak milyen nemű az eredeti szinkronja? A németben női hangja volt.

------
animehercegnocske írta:Ja azt elfelejtettem ,hogy a sailor Moon nagyon szar, nem is tudom felnőttek létére hogyan vagytok képesek nézni!!! Én 17 leszek, de szerintem is nagyon gyerekes már! :goodpost:
Hehe, hát az igazán építő jellegű hozzászólás volt. Na mindegy, a többiek már nagyon szépen elmagyarázták, mennyire ostobaság, amit írtál, én már csak azt tenném hozzá, hogy a "good posting" táblán nem véletlenül van az a felfelé nyil; az arra van, hogy mások (az előtted szóló) hozzászólását dícsérd vele. Annak, hogy a saját hozzászólásodat "good posting"-nak véled, nincs igazán jelentősége.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

sodd írta:A SuperS-ben Fisheye-nak milyen nemű az eredeti szinkronja? A németben női hangja volt.
Fisheye - Ishida Akira ^_____________________^
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ha már a Sailor Moon manga szóbajött, nincs valakinek meg folytonosan pár rész? Mert nekem sikerült párat beszereznem, de ezek mind össze-vissza vannak a műből, és elég nagy a történetbeli ugrás közöttük. Szóval ha valakinek megvannak, please ::jeye::
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Hátigen, sejtettem én... gyanús volt, csak a SuperS-t nem láttam eredetiben.
Mást viszont nem tudok, akinek megváloztatta volna a nemét a német szinkron.
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Hát nem is tudom de nekem ez az anime nagyon nem jön be.Valahogy ha már a mindenki által ismertek közül kellen választani akkor inkább a dragonball.Nekem ez az anime valahogy túlságosan nyálas.(bocs ha megbántottam volna valakit.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

fuzik írta:Hát nem is tudom de nekem ez az anime nagyon nem jön be.Valahogy ha már a mindenki által ismertek közül kellen választani akkor inkább a dragonball.Nekem ez az anime valahogy túlságosan nyálas.(bocs ha megbántottam volna valakit.
Nem bántottál meg senkit. Ki mit szeret.
Amúgy magical girl, tehát elvárás a romantika benne, bár a mangában több van. (megj.: nekem a mangában a romantika jobban tetszik, míg Mamoru az animében mindig mellékelten van jelen, addig a mangában mindig Usagival együtt harcol.)

------
Meglivorn írta:
sodd írta:A SuperS-ben Fisheye-nak milyen nemű az eredeti szinkronja? A németben női hangja volt.
Fisheye - Ishida Akira ^_____________________^
Amúgy Fish Eye férfi, de ezt mindenki tudta gondolom már előttem is (véletlenül tudtam meg^^"""""""""). Bár már abból látszott, mikor lekapta magáról a ruhát a divattervezős részben. Női kebleket SM-ben így nem mutattak. (Usagi a Stars-ban, de ott is más volt a megjelenítés.) Meg mondjuk, a divattervező múzsája.... :shock: a pasi.... meleg volt?^^"
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Tenshi Rally Vincent írta:Amúgy Fish Eye férfi, de ezt mindenki tudta gondolom már előttem is (véletlenül tudtam meg^^"""""""""). Bár már abból látszott, mikor lekapta magáról a ruhát a divattervezős részben. Meg mondjuk, a divattervező múzsája.... :shock: a pasi.... meleg volt?^^"
Természetesen. Minden férfi divattervező meleg :dirr:

Egyébként meg amikor FishEye-t Diana megkóstolja (mert halszaga van) és FishEye utána zuhanyozni megy, mert undorodik a macskáktól, ha jól emlékszem egyáltalán nem férfias a felsőteste, sőt... Szóval nem teljesen következetes ez a dolog.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Amúgy a mangában minegyikük transfesztita. Mondjuk, a női ruhás Sólyom szem nélkül azt hiszem, tudtam volna élni. :dirr:
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Heh, eddig sem szerettem a superS részeket. A manga nincs meg végig, csak a 35. füzetig (amerikai számozás szerint), de akkor talán nem is baj, hogy nincs tovább...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én szeretem a SuperS-t!! Nagyon jó! Mangában az egyik legjobb, van is hozzá egy jó honlap. Azt elolvasva minden addigi kétség elolszlik. A gond: nincs meg így hirtelen a link.^^" De igaza van. Az SMSS gyerekes.... hát, Cirkonia néninél nincs groteszkebb ellenségük, és a repülő szemgolyója rulz! Ennyit erről.

Amúgy nekem az első szezon a kedvencem. A Stars vhogy nem jött be. Nem rossz az, szeretem, imádom, csak én mindegyik szezont imádom (-Ann és Ail), és azok közül az jött be legkevésbé.
Kép
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Kono írta:Hehe, na akkor ide énis csatlakoznék, bõven átrágtam magam a témán és továbbra is rajongok (Hmm, micsoda nevek nem bukkannak fel itt rajongók terén...ugye Acheron? :P Ha tudnád mióta ismerlek, ha Te nemis :P)
Oh, honnan?
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én is ismerlek, Acheron. Én a meetről, de te engem max látásból. ^-^
Amúgy kinek mi a kedvenc SM zenéje? Vmint, mi a véleményetek az angol szinkronról, zenékről és a vágásokról?
Nekem személy szerint van pár kedvenc angol zeném, de messze nem veheti fel a versenyt a japánnal, a szinkronról meg inkább nem mondok semmit. :^_^:
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nem ismerem az angol szinkront. Az eredeti zenék? ::jsmile:: csodálatosak. Sok kedvencem van, pl.:Kaze mo Sora mo kitto; Moon Revenge; Watashi tachi ni... Bár gyakran változik, mikor melyik kerül a listámon előrébb vagy hátrább.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

hmmm..... nekem a legnagyob kedvenceim a musicalekből vannak:
Link
Ono Hikari dalai
Sailor War (mindegyik változat)
La Moon
La Soldier (jó, amikor a musical zenét berakják az animébe^-^)
Drive me the Mercury
Last Change
stb.

Animéből meg mindent szeretek. Legkevésbé talán a Sailor Stars Songot szeretem. Talán a Moonlight Densetsu a nagy kedvencem, és a Heart Moving. A német és az angol soundtrackekből is sok kedvencem van, és én szeretem az első német openinget (a technosat).
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Izé... ha már a zenékről van szó:

Ismeri valaki a Blackmore's Night "Written in the stars" című számát?
Mert nekem valahogy nagyon hasonlatosnak tűnik a Moon Revenge-hez...
Csak én vagyok elmebeteg, vagy másnak is feltűnt ez a hasonlóság?
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem ismerem, de majd, mikor találkozunk, mutasd meg. Akkor meglátjuk, mi az eredmény (Moon Revenge-t csak megszámlálhatatlanszor hallottam eddig, szóval nem lesz nehéz).
Kép
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

Hát ha szabad így bepofátlankodnom, nekem a Moon Destinu a kedvencem! :)
de azért én is váltogatom őket szép sorban :)
Éppö ma néztem meg egy két SMrész (friss letöltés, mármint nekem) és tök jók! :)
Eugénia halála...
Nagyon szerettem azt a nőzt! Szerintem fantasztikus a nevetése, meg a végén a lelkesedése! Kicxsait befürdött szerencsétlen. Kellett neki Witches 5 elnöknek lenni. bár Babettet utálom...
Meg aztán megjött Hotaru, aki szintén valahoigy nekem anygon bejött! Fantasztikusan jó szerintem ez a beteges lány karakret, még ha a méylen gonosz is :)
a ti véleményetek?
tudjátok, én csak iszom itt az infókat! :)
További jó Valentin napot (jaj de utálom)

Demando
"The moonlight carries the message of love"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Babette az ki? Én csak Mimette-t ismerek :^_^: Magyar szinkron unrulez!! Hmm, azok jó részek. Tetszett, mikor Usagi először átment Super Sailor Moon-ba. Á, csak kb 1000x láttam. Imádom.
Moonlight Destiny? (Nem keverendő a Densetsu-val, két külön szám.) Az, amelyik az S movie végén van?.? Vagy van egy másik változata, arra gondolsz?
Hotaru-t szeretem, bár ez is mangában tetszett jobban, amit eddig írtam. De azért az animét is imádom. Még szép. :mrgreen:
Kép
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

először is: tudhatnátok hogy nem tudok gépelni
másodjára: reggelvan és tegnap buliztam
harmadjára: még minidg fáj a fejem!

Szóval akkor elnézed hogy össze visza gépelek? Amúgy a babett szebben hangzik mind a Mimette, de én vagyok oylan szerencsés, hogy már nem is emlékszem a magyar szinkronra, csak Nephrite hangjára (mert megvan videón) meg Demandoéra (aki szintén a szalklagon van) szóval a többi kimaradt! Én meglepődtem hogy hogy imádom Eugéniát :) most is tőtők le részt! Remélem már MIMETTE halálát, mert unom a kis fodrost! Amúgy valaki nem tud linket a Deth Moon cirkuszos, vagy Dark Kingdomos részekre? Azért a két gyönyörű szememért! :shock:
ugy emiylen szépek? na tud valaki?
Chibimoon már most kikészített azzal a kb össz 15 perces szereplésével (de azért volt jó is benne: mikor elgncolták hehe :) )
Szóval linket tudtoK?

Üdv:
Demando
"The moonlight carries the message of love"
Válasz küldése