Wedding Peach

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Wedding Peach... Láttam anno a sorozatot, de nem annyira bírtam...
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

a sorozat olyan fura volt... remélem nem készítettek belőle moviet...! de azért voltak benne jó részek is... és én Momoko-t utáltam a legjobban...^^"""(gomen a Momoko fanoknak...) és sajnos ez sztem libáknak való volt... de azért tetszett...
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Nincs movie, megnyugodhatsz! :D
Nekem azért bejött (már amennyit láttam belőle), kicsit túl rózsaszín, de nem rossz!
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Phu... megnyugodtam... de sztem se rossz...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Olyan tipikus toei anime ^^ toei fejekkel és szemekkel és színvilággal ^^ de nekem tetszett, mert olyan aranyos jelenetek voltak benne. Kedvencem Scarlet ^^ a mangát sajnos nem volt szerencsémvégig áttekinteni ˇˇ°... na majd egyszer...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Konomi írta:Olyan tipikus toei anime ^^ toei fejekkel és szemekkel és színvilággal ^^ de nekem tetszett, mert olyan aranyos jelenetek voltak benne. Kedvencem Scarlet ^^ a mangát sajnos nem volt szerencsémvégig áttekinteni ˇˇ°... na majd egyszer...
A manga nem tudom, fenn van-e egyáltalán vhol sajnos... pedig nagyon szeretem. Szerencsém volt, mert pár aranyos barátnőm behozta nekem Bécsből mindet. ^^ Én a mangában a poénokat imádom nagyon. DE sztem a történet is jó lett. És a történetet az animében is nagyon szeretem. A kedvenc részem, mikor az a kő démon van, akinek eleinte nincs hatalma. XD És beáll tanárnak. Az annyira fáj. XD
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nem tud valaki ajánlani egy jó Wedding Peach-es oldalt? Én olyan keveset találok, vagy csak hót béna vok...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Narumi írta:Nem tud valaki ajánlani egy jó Wedding Peach-es oldalt? Én olyan keveset találok, vagy csak hót béna vok...
ADV films official site:
http://www.advfilms.com/titles/weddingp ... /index.php
Ezt tudom most adni, nem találom a kedvenc WP honlapomat.
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Én amikor először láttam, kapásból a sztereotípia: "SM klón". Aztán ez egyre több helyen igazolódni látszott. Na de olvasgattam erre-arra, hogy kik csinálták, meg hallgattam egy rádiós műsort. Aztán mikor kiderült, hogy az SM és SM R alkotói viszik, akkor elég egyértelmű lett a hasonlóság oka. De csak ebben hasonlít, mert a karaktereket már TÉNYLEG korábban kitalálták. Szerintem nem feltétlen klón, de nem is érdekel, mert ez is tetszik :D
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nálam álltalában a klón/koppintás az, ha a történet kísértetiesen hasonlít. Márpedig itt a történet az átváltozáson és enyhesztereotíp magical girl karaktereken kívül semmiben nem hasonlít. ^^ Viszont ezek meg rengeteg magical girlben (a sztereotíp karakterek meg nem csak ott, hanem más animékben) is ugyanúgy ott vannak. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A DX-nek csak két részét lehet letölteni?
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Andro írta:A DX-nek csak két részét lehet letölteni?
Ezt nemtom, miért csak most vettem észre. Szal, attól függ, honnan. Emule-n fenn van mind a 4 rész emlékeim szerint, máshol nemtom. ^^" Én annó CD-n kaptam asszem Vegi-től. Nem rossz végülis, de a masnga vége jobban tetszett. A Potamos-os rész a kedvencem. XD
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

WP... Nálam továbbra is "olyan, mint az SM" kép él bennem. XD Tom, Toei, meg minden, de nem ez miatt. Lássuk csak:

Van főhős (szerencsétlen Momoko akár Usagi húga is lehetne, de ez másra is igaz) meg segítők (Inner Senshi), később egy kemény és magánakvaló angyal (Outer Senshi, főleg Haru+Michi), átváltozások (amik tényleg vannak a legtöbb magical girl-ben, de ez a kettő már feltűnően hasonlít), jönnek gonoszok (itt ördögök, ok), alsegítőik, stb. Aztán ott van Limone (Tuxedo WP-alakításban), gonosz csúnya néni tövisekkel (Beryl 2), főhősnek anyukasziluett (Queen Serenity kipipálva), sok-sok támadás és fegyver, na meg nem beszélve a karikról (ez mondjuk más tészta, mert már az SM előtt kitalálták őket).

Bár az is igaz, hogy a sztori más (bár az iránya eléggé egyezik sokmindennel), meg jobban kijön Momoko és Yosuke szerelme, na de mindegy: én megértem ezt az "SM-klón" szindrómát. Azért bírom ezt is.

DX OVA: egyelőre nem tom igazán értékelni, olyan izé az egész (az átváltozás/támadás rész teljesen ok, de a színek --> Salvia szilvalila-élénkvörös szalagjai *brrr*).
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én is először SM koppincsnak tituláltam, hiszen még a ruhájuk is annyira hasonlít... ^^"
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Mido: amit leírtál, a magical girl-ök 90 százalékára igaz, azokból, amit eddig láttam. XD Ha azokat is ugyanazok rajzolják/animálják és ilyen zenét kapnak, mind lehetne koppintás. ^^" Ráadásul az ügyefogyott de jó szívű hősnő, vagy a magának való kívülálló karakter, a fiús csaj vagy a kicsit öntelt típus más animékben is gyakori (ráadásul ezek néhol felbukkannak férfi kiadásban is, Digimon-ban volt minden szezonra egy magányos farkas).
Nekem az tetszett az egészben, hogy egyenlőbbek voltak a szereplők, mint más magical girl-ökben. VÉGRE nem csak a főszereplőre koncentráltak szerelmileg, hanem a másik két csajra is és az ő kapcsolataikat is szépen megcsinálták. KKJ-nél zavart, ahogy a Full Moon-nál is, hogy a mangában mindenki összejön valakivel, az animében pedig Maron összejött Chiaki-val, és viszlát, FM szitu dettó. SM-nél ugye eleve mangában is el lettek hanyagolva a többiek, míg WP-ben egyedül Salvia maradt egyedül, de mangában ő sem.
Nekem az ilyen apróságok, hogy Momoko azért messze nem dominál úgy a sorozatban, mint az SM-ben Usagi, vagy hogy ő nem egy hercegnő reinkarnációja, akit védeni kell, hanem maga is harcol és egyenrangú valamilyen szinten a többiekkel, meghát a történet csak kb annyiban kötődik, mint a többi harcoljunkagonoszellengiccsescuccokban, már amennyit láttam, ezek valahogy lassan és biztosan elválasztották nálam az SM-től... mára már csak a támadásokat tartom ugyanolyannak, dehát ez van, ugyanaz csinálta, ennyi kreativitás szorult az illetőbe. Szerintem egy élvezhető sorozat, néhol már az SM-nél is jobban élveztem. Ez persze szigorúan személyes vélemény.

A DX-nél a kivitelezéssel nincs bajom, ami nem tetszett, az a történet volt. ^^" Leszámítva a Potamos-os részt, mert szeretem Potamost. ^^"
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mondasz valamit, Tenshi. Én pl. végig azt hittem, hogy momoko azzal a szőke sráccal fog összejönni, meg minden. Aztán meg is lepődtem, hogy Yurié lett. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Sister Tenshi írta:Mido: amit leírtál, a magical girl-ök 90 százalékára igaz, azokból, amit eddig láttam. XD Ha azokat is ugyanazok rajzolják/animálják és ilyen zenét kapnak, mind lehetne koppintás. ^^"
Hááát... Amiket én ismerek, azokban nem igazán. ^^" KKJ egész másról szól (vagy kellene XD), CCS megint külön téma, Pretty Cure sem pont ilyen, Pretear-ban meg csak Saihi van. MMPPP-t nem láttam, az nem tom, milyen. De a magical girlök közül főleg ezt a kettőt ismerik, tehát egyből jön a hasonlítgatás. XD
Tenshi írta:Ráadásul az ügyefogyott de jó szívű hősnő, vagy a magának való kívülálló karakter, a fiús csaj vagy a kicsit öntelt típus más animékben is gyakori (ráadásul ezek néhol felbukkannak férfi kiadásban is, Digimon-ban volt minden szezonra egy magányos farkas).
Ezt írtam is, hogy ezek a sémák már régóta léteznek, de aki csak ezt a kettőt ismeri, akaratlanul is rámondja, hogy "ez tök olyan, mint az a másik izé..." :wink:
Tenshi írta:Nekem az tetszett az egészben, hogy egyenlőbbek voltak a szereplők, mint más magical girl-ökben. VÉGRE nem csak a főszereplőre koncentráltak szerelmileg, hanem a másik két csajra is és az ő kapcsolataikat is szépen megcsinálták. KKJ-nél zavart, ahogy a Full Moon-nál is, hogy a mangában mindenki összejön valakivel, az animében pedig Maron összejött Chiaki-val, és viszlát, FM szitu dettó. SM-nél ugye eleve mangában is el lettek hanyagolva a többiek, míg WP-ben egyedül Salvia maradt egyedül, de mangában ő sem.
Igen, ez stílusjegy, vmivel el kell adni a műfajt, és mivel mással, mint hogy a két főhős egymásért küzd? Más kérdés, hogy a többieket is lehetne szerepeltetni. :? Bár én nem éreztem túl nagy különbséget.

Lehet, hogy sok mg-ben vannak ugyanilyen dolgok, de nem ennyire nyilvánvalóan és nem ennyi. Vhogy mintha a TOEI az SM ÖTLETEIT is belevágta volna ide is (segítő szülő, hős lovag a bajban, algonoszok). Ezek korántsem igazak minden magical girl-re, néhány egyezés van, de a WP-nél és az SM-nél ez szerves sztoriépítés volt. Más kérdés, hogy a shoujo sentai ebből él, de még így is: nem a stílusbeli, hanem az ötlet és történetvezetési tervek hasonlóak. Szerintem.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hát nemtom, én láttam már jópár ilyet. Ott van a Cutey Honey Flash, ami részben az eredeti CH alapjait vette át, és itt van az, hogy a monster of the day is innen jött az SM-be, legalábbis szerintem, eredeti CH a legkorábbi magical girl, amit eddig láttam, aztán monster of the day a WP-be, CH Flash-be, Pretty Cure-ba, MMPPP-be (najó, ott inkább a gonosz kis alatvalói támadnak ált.) etc. és vmilyen szinten a Jeanne-ba is (azok ilyen testetlen démonok, de megszállják az embereket, és minden napra jut egy, és ilyen formában olyan, mint az előbbiek - azok közt is van egy-két megszállós). (Mermaid Melody-ba látom ugyanazt, mint a WP-ben is, hogy nincsenek annyira félretolva a többiek.) CH Flash-re visszatérve, itt is megvan a szokásos séma, monster of the day, átváltozás, iskolás lány, szerelem, lovag, aki még virágot is dobál XD meg ilyenek. Itt végülis egyedül a "senshi"-k maradtak el. Ráadásul erre is hallottam már, hogy ráfogták, hogy SM klón (de ezt kevesebben ismerik), holott a CH Flash elődje, a CH sokkal régebbi, mint az SM. A klónozás oka pedig itt is ugyanaz volt, ugyanolyanok a rajzok és a grafika, mivel ezt meg a másik SM rajzoló tervezte, aki a Stars-t is csinálta. (És ez nagyon szembetűnő, még a színvilág is sík ugyanaz.) Szal valahol ugyan arra az alapra épülnek, e között a 3 anime között szoktam mindig kört rajzolni, mert ha eljutunk a CH Flash-hez, mindig eszembe jut, hogy bár a Flash '97-es, de az eredeti ötlet sokkal régebbi, mint az SM és WP. Mondom, ez csak az, ahogy én látom. De azért én is megértem, ha klónnak nevezik ezt vagy azt, ezért szoktam mindig mondani, hogy nézzék végig és próbálják nem fúezkoppintásként megnézni, akkor lehet, tetszik majd, az is lehet, hogy nem. ^^ (A mangát pedig az SD-k miatt is meg a történet miatt is szeretettel ajánlom mindenki figyelmébe. XD) (Én amúgy annó CH F-et SMklónoztam folyton, azért hoztam fel példának. ^^")
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Nah, arról nemtok mit mondani, azt nem láttam (elriasztott egy életre, majd talán egyszer XD). Az a véleményem, hogy az olyan magical-girl sajátosságok, mint:

- ügyefogyott, de jószívű főhős
- segítők
- gonoszok, egy főgonosszal, és sok allal
- lovag, aki megmenti a főhőst
- főhősnek jelenések
- átváltozások/támadások
- egy segítő lény (Mokona, Lunáék, Jamapi, Kero-chan, Fin stb.)

Ezek mind-mind fellelhetőek rengeteg animében, ám a legtöbb ennek kb. felét használja ebben a formában, a többit vagy kihagyja, és helyettesíti mással, vagy átalakítja ezeket. A WP és az SM ezeket az elemeket egymás mellett építgette, nagyjából hasonlóan. Ez olyan, mintha két 1000 darabos puzzle-ban a fele kép egyezne. Naná, hogy mindenki észreveszi. XD
U-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.08.20. 18:39

Hozzászólás Szerző: U-chan »

Nekem megvan az összes rész némtül,csak a DX-ek nincsenek :(
Valaki megszánna engem,és leírna egy oldalt ahonnan a DX-eket lehet letölteni.Főleg a Hinagikus és a Yuris érdekelne!!! :lol:
Addig élvezd az életed ameddig lehet!
Addig élvezd az álmaidat ameddig akarod!!
Addig élvezd szeretteid jelenlétét ameddig te magad engeded nekik!!!
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

.... mi az a DX..?

juj én nagyon régen láttam az animét... még németül. 7.-es vagy 8.-os voltam... :)
azok a régi szép idők.... :sobsob:
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A DX egy négy részes OVA, folytatása a sorozatnak. Nekem személy szerint nem tetszett. ^^" A ruhák, átváltozások, nameg az OP/ED nagyon klasszak lettek, csak voltak benne pontok, amik valahogy nagyon nem jöttek be. (Bár ez valószínűleg azért is volt, mert akkorra már végig olvastam a mangát és az ottani befejezés nagyon de nagyon tetszett. ^^")
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Sister Tenshi írta:A DX egy négy részes OVA, folytatása a sorozatnak.
Öhm, az Emule-n van fent angol sub-os verzió? Mert csak franciáról tudok.^^"
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En a Wedding Peachet sajna pont a nagy SM maniam utan neztem meg, mondta az egyik baratnom h milyen jo..dehat amikor megneztem akkor persze tokugyanolyan volt szamomra mint a SM, sot talan kicsit roszabb... :(
azota megneztem nehany reszt (es nem nagyon tetszik) de telleg kicsit mas mint a SM, abbol a tekintetbol h jobban ki vannak dolgozva a mellekszereplok..
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Őő, hát, én találtam annbó német és angol feliratosat is, szal elvileg kell, hogy legyen fent angol sub. Mondjuk, én onnan DX-ből csak egy részt szedtem le. (Korábban már megvolt, csak kiváncsi voltam, hogy szebb-e a minőség.) Részekből meg a sima sorozat legutóbb 22-ig volt fenn ogm-ben német subal. Szinkront is lehet állítani németre, én szoktam is, mert nem tetszik a japán. ^^" De az érdekes, hogy van rajta egy másk fajta német szinkron is, ami olyan, mintha rajongók készítették volna. O_o" A szöveg egyezik a felirattal nagyjából, de a színészi munka iszonyú amatőr. ._.
Egyébként múltkor láttam japán DVD-BOX-ot, annyira szép. *_* Sztem legalábbis. ^^"
Kép
Válasz küldése