Chrno Crusade

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nem tömeganime, mert még nem láttam hasonlót.
Nem azt kell nézni, hogy démonos, akció stb. Ennél az anime többet ér. Hisz történelmi.
Elsősorban azért mert a Fatima jóslatok alapján készült, azóta más sokat olvastam erről. És hát démonokat nem úgy kell érteni mint más animéknél, hanem ahogy a Fatima jóslatok megemlítik. De ezt főleg az útolsó részre lehet igazán megérteni.
Ez az anime komolyabb és elgondolkodtatóbb mint aminek elsőre látszik, ezért sem szabad más démonos animékhez hasonlítani. Tele van Bibliai idézettel is.

Végéről:

Spoiler

Pl Aion sem hal meg, hisz amíg van emberi gonoszság addig ő mindig létezni fog. És ekkor gondolni kell a sok szörnyű dologra amit az emberek tettek a történelemben.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem sem tomeganime, de ugy erzem h errol felesleges vitat nyitni..van aki ezekszerint nem igazan tud elvonatkozatni a csunya szornyektol, meg egy-ket bevillano bugyitol..kivancsi vagyok h mit mondotok majd ha a veget is lattatok..
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Szerintem a tömeganime olyan értelemben került yetithebeast üzenetébe, hogy "tömegeknek szánt". És ezen kár vitatkozni. Az animék döntő hányada ilyen, azon egyszerű oknál fogva, hogy ez japánban ugyanolyan iparág, mint az autogyártás, és az a cél, hogy sokan vegyék/nézzék meg a végterméket. Sajnos vagy szerencsére az anime ipar tömegtermel. Az a sok fanservice pedig amitől "el kéne vonatkoztatni" mégis csak belekerült valamiért - azért, hogy a tömegek is megvegyék.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jo, csak van ahol azonfelul nem sikerult sztem maradandot alkotni (pl. Elfen Lied), es van ahol igen..mint pl nalam ez..es imho a tomeganimenek van egy pejorativ jelentese is, hat igen, ilyet mar lattam, ebbol mar volt egymillio, semmi ujat nem tud nyujtani, en erre a reszere reagaltam..nyilvanvaloan minden animet azert csinalnak, h sokan megnezzek, megh sikeres legyen, az a kerdes h ezenbelul ennek az animenek sikerult vmi ertekeset/ujat nyujtani..
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

imho a tomeganimenek van egy pejorativ jelentese is, hat igen, ilyet mar lattam, ebbol mar volt egymillio, semmi ujat nem tud nyujtani
Szerintem meg azt tucatanimének mondják :)
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

benji írta:Az a sok fanservice pedig amitől "el kéne vonatkoztatni" mégis csak belekerült valamiért - azért, hogy a tömegek is megvegyék.
Komolyan kezd érdekelni, hogy mi az a baromi sok fanservice. :) A 12. résznél tartok, eddig talán kétszer volt olyan jelenet, amire rá lehet fogni, hogy fanservice volt, az is kimerült a Rosette-féle fenékriszálásban, és abban, hogy a szél fellebbenti az apácahármas szoknyáját. Persze nem kizárt, hogy a sorozat hátralévő részeiben fordul a dolog Elfen Lied-be, de őszintén szólva kétlem. Szóval ha pl. a Kiddy Grade-re mondja valaki, hogy "tele van fanservice-el", arra rábólintok (amivel amúgy nincs bajom), de a CC-ben szvsz eddig szinte nincs. (Majd amikor a 15-16. rész körül Rosette fürdik, az már tetszett, azt már nevezhetjük fanservice-nek. XD)
Kép
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Oké oké a "tömeganime" kifejezést nem negatív értelemben akartam használni. úgy gondoltam, hogy ez egy olyan fajta anime ami mindekinek bejön vagy legalábbis az emberek többségének. Ahogy Benji is írta.
A fanserviceről meg csak annyit hogy azért kettőnél több van benne :mrgreen: pl amikor a vonaton cafatokban lóg az apácánk ruhája, vagy a dilis Öreg megmozdulásai.
Komoly háttér: nem biztos hogy mindenki kapásból tudja, hogy Fatima jóslatokkal meg Bibliai idézetekkel van dolga, és joggal gondolhatja, (amíg nem nézte végig) hogy ez egy olyan anime amiben egy csini apáca lövöldözz démonokra fura töltényekkel, és közben annyit eszik mint Lina a Slayersből.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

IloveRenji írta:Sztem sem tomeganime, de ugy erzem h errol felesleges vitat nyitni..van aki ezekszerint nem igazan tud elvonatkozatni a csunya szornyektol, meg egy-ket bevillano bugyitol..kivancsi vagyok h mit mondotok majd ha a veget is lattatok..
Ebben benne van a lényeg:majd ha a végét is látom.Szóval nekem csak most/pill ez a véleményem de lehet változni fog...
Kép
Kép
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Kuresz írta:Ebben benne van a lényeg:majd ha a végét is látom.Szóval nekem csak most/pill ez a véleményem de lehet változni fog...
Most hol, tartassz? Ha ísmered már Aiont akkor ő már mondott nagyon sok jó Bibliai idézetet , meg sok elgondolkodtató mondatot.

De leginkább a 15 résztől lehet érezni az anime komoly oldalát. Anime után meg érdemes utána olvasni a Fatima jóslatoknak stb és akkor jobban érezni, hogy témája miatt más mint a többi anime.

Meg akkor jobban lehet majd érteni, hogy a démon ebben az animében mit is jelent valójában.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Mára hagytam a 2 utolsó részt(a 23.at elfelejtettem letölteni :mad: De már elég durvának érzem.Nekem bejön,bár a top10 be nem kerül be,de ott van valahol a 15-6.helyen
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

A CC mint tömeganime. Jó lenne ha ilyenek lennének a tömeganimék. Ha mind tartalmilag mind képileg úgy lennének megalkotva mint a CC. Ha a szereplők olyan jól megmunkáltak lennének mint itt, ha a drámai vonal valóban olyan kiforrott lenne minden drámának titulált animében és mangában mint elvárható.

Tény,hogy én rajongok ezért az animéért és először csak mosolyogva figyeltem ahogyan beszélgettek róla. Nagyon tetszik Elhaym véleménye, remélem egyszer majd beszélgethetünk erről a részéről is.
Nem akarom szaporítani a szót és nem akarok itt felesleges vitába bocsátkozni arról milyen is ez az anime/manga. Csak egy dolgot akarnék mondani:

Ha nem versenyt csinálnátok abból,hogy ki tud gyorsabban végigszaladni egy animén- és itt nem csak a CC-ről van szó- és gyorsan teleírni baromságokkal egy topicot hanem esetleg lassan a történetre figyelve néznétek sok minden leesne, világosabbá válna általa. Értem ezt úgy, hogy bizony az anime nézés nem egy egy napos dolog. Tehát attól még, hogy három nap, esetleg egy hét alatt végignézek egy filmet és megtanulom a szereplők nevét még fingom sem lesz a történetéről, nem fog jelenteni semmit számomra, maximum egy képi kliséhalmazt, cafatokban lógó ruhát vagy éppen egy dilis,perverz öregembert jelen esetben.
Jó lenne ha nem versenyként élnétek meg az animék nézését hanem a filmeket tájékozódva felőlük saját értékrendetek szerint kiválogatva néznétek meg. Persze tudom,hogy bennem van a hiba. Off vége.

CC rlz!!!!!
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Áhh...Végignéztem...Nem tudtam hogy ilyen tönkretevős lesz a vége.Így utólag visszatekintve tényleg igazán jó anime,és bár a befejezés igencsak szomorú,nem tudtam volna elképzelni mást.Mégiscask bekerült a 10es listába .Asszem pár nap múlva megint nekifekszek és végignézem.

-----
Ynah írta:A CC mint tömeganime. Jó lenne ha ilyenek lennének a tömeganimék. Ha mind tartalmilag mind képileg úgy lennének megalkotva mint a CC. Ha a szereplők olyan jól megmunkáltak lennének mint itt, ha a ...
Én akkor írtam először,amikor még csak a felénél jártam.Így utólag már bejövős.Amúgy meg felfogás kérdése,de ha én 1-2 nap alatt nézek meg egy animét,megértem és visszagondolok,hogy mi miért történt,és nem vonok le rossz következtetéseket.Amúgy ez a topic a véleményeket hivatott bemutatni,hogy nekem a felénél ez volt a véleményem,hát az én bajom(de ezzel én se szeretnék vitába szállni)

Viszont ha már Aion(tehát a gonosz képviselője) nem hal meg és nem is fog,akkor ez az anime némiképpen kétségbeejtő is,hogy a jó mindig elbukik(Gondolok itt Rosette-ra és Chrno-ra).Bár mondjuk ez sajnos az életben is sokszor így van
Kép
Kép
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Kuresz írta: Viszont ha már Aion(tehát a gonosz képviselője) nem hal meg és nem is fog,akkor ez az anime némiképpen kétségbeejtő is,hogy a jó mindig elbukik(Gondolok itt Rosette-ra és Chrno-ra).Bár mondjuk ez sajnos az életben is sokszor így van
Aion:sajnos így van, de ez igaz is, mindig lesz gonoszság a földön.:(

Ynah:Én is egyetértek azzal amit írtál. Ritka az ilyen jó anime.
Szivesen beszélgetnék róla, akár itt akár privátban.

Én általában napi egy részt szoktam nézni, max 2őt, de nekem így a jó, ha vége egy résznek szeretem átgondolni mit láttam.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Komoly háttér: nem biztos hogy mindenki kapásból tudja, hogy Fatima jóslatokkal meg Bibliai idézetekkel van dolga
Pedig már a 3. rész elején kiderül. A fatimai jóslatok körül meg megoszlanak a vélemények. Tudtommal egyedül a római katolikus egyház fogadja el.

Mellesleg: miért lesz bibliai utalásoktól komoly egy anime?
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

benji írta:Pedig már a 3. rész elején kiderül. A fatimai jóslatok körül meg megoszlanak a vélemények. Tudtommal egyedül a római katolikus egyház fogadja el.
Nah a fentit azért mondtam mert bizony még ez az egyértemlű dolog is fejtörést okoz másoknak pl egy külföldi forúm tagjának, akinek csak a végén esett le, hogy miről van szó. :D (nem mondok neveket :mrgreen: )
Végigfutni....hát sajnos nem mindenkinek van annyi szabadideje, hogy igazán elmélyedjen egy sorozatban. DE amikor a cafatokban logó ruhát írtam még nem ott tartottam mint most, és bizony be kell vallanom hogy így 3 résszel a vége előtt bizony igen komoly lett a hangulata. A tömeganime dolgot meg visszaszívom hisz tényleg jobb mint gondoltam volna. Abban viszont egyetérthetünk, hogy az elején még nem számit az ember ilyen tetőpontra.

Jah: Majd utána olvasok a Fatima jóslatoknak is hogy teljes legyen a kép.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta: Persze nem kizárt, hogy a sorozat hátralévő részeiben fordul a dolog Elfen Lied-be
XDDDDDDD ez tetszik!!!
amúgy örülök hogy mások is megszerették a CC-t, így fellendült a topic- kicsit aggódtam érte :)
Ynah: én 1 nap alatt néztem végig, de azért mert képtelen voltam elszakadni tőle (meg a mangát már korábban olvastam). de az tény hogy aki először találkozik a történettel és csak "'átfut" rajta annak fel sem tűnik az egész mondanivalója és csak az fs gyanús mozzanatok maradnak meg.. aztán általában az uccsó 3 résznél esik le a tantusz hogy "hoppá, mi is történt eddíg?"
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem van olyan anime amin gyorsan at lehet futni, es nem veszit vele semmit az ember, mert 3. vagy 4.re is ugyanazt nyujtja..de van amin nem erdemes, es sztem ez ilyen, mert vannak benne rejtettebb dolgok is..de orulok h a vegere mindenkinek egy piciket valtozott a velemenye..
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

benji írta: Mellesleg: miért lesz bibliai utalásoktól komoly egy anime?
Nem csak ettől. De ez miatt is. Vallási dolgok meg a mondanivalója miatt.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Egyébként nekem az első és az utolsó 2-3 rész tetszett a legjobban.
Az utolsóakról már írtam... de az első pár rész hétköznapisága tetszett... márha lehet ilyenről beszélni, egy ilyen kategóriájú animénél. :mosoly:
Szóval örültem volna, ha még pár olyan rész bekerül, ami a Rosette szerencsétlenkedésével, vagy épp profi ördögűzésével foglalkozik. Ahogy emlékszem ezeknek a részeknek volt egy egész különleges hangulata... talán a Constantine című film légköréhez hasonlíthatnám.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Fűbenalvó írta:Ahogy emlékszem ezeknek a részeknek volt egy egész különleges hangulata... talán a Constantine című film légköréhez hasonlíthatnám.
Nekem az első részek alapján olyan érzésem volt, mintha egy lightos Hellsinget néznék, csak még annál is megkapóbb hangulattal. :D (meg egy kis Resident Evil feelingje is volt XD)
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Titkos írta:
Fűbenalvó írta:Ahogy emlékszem ezeknek a részeknek volt egy egész különleges hangulata... talán a Constantine című film légköréhez hasonlíthatnám.
Nekem az első részek alapján olyan érzésem volt, mintha egy lightos Hellsinget néznék, csak még annál is megkapóbb hangulattal. :D (meg egy kis Resident Evil feelingje is volt XD)
Hellsing-et még nem láttam, de akkor lehet, hogy meglesem, mert ezt a légkört komálom. A Resident Evil hasonlatban van valami... de a RE világából nekem hiányzik a misztikum ami az elöbbieknek szerintem alapvető hangulateleme.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Nah végig értem... és kellemesen csalódtam. Nagyon szép lett a befejezés.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Nah, hosszú idő után énis végignéztem, rendesen fogyott a zsepi. T_T
Szép anime.^^ Közben itt olvasgattam vissza, szerintem is volt benne egy "kicsi" fanservice (Rosette, Satella) ami picit néha zavart. De ettől függetlenül tényleg jó anime. Azt is olvastam, hogy a manga mennyire más mint az anime. :shock: Akkor már szerintem az anime jobb. ^^'
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

ca! Szetm tök jó anime, mondjuk az első pár részben 1 kicsit fura, és nem teljesen értettem mi történik, de utána mindig magyaráztak, úgyhogy nagyjából képben vok. Néhány része tök vicces, főleg amikor a perverz tudós beveti magát. De azért a vége elég szomorú. A zene is tök jó, + sztem a főcímdal 2. vágása jobb. Ajánlom mindenkinek, aki szertei a kicsit komolyabb animéket.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tegnap fejeztem be, az utolsó 4 részt egyhuzamban néztem végig, ki is ütött rendesen. :( Aizen a végére igazán megdögölhetett volna. >___< Írták sokan, hogy a sorozat első fele nem olyan jó, de szerintem az is hozzátartozik, én legalábbis jól szórakoztam rajta. :) A vége fele ilyen megrázó sem lenne, ha már az elejétől kezdve angsteltek volna. A zenék baromi jók, le is szedtem az OST-ot, kevés animének vannak ilyen hangulatos számai, bár a hangulat nem csak a zenékben nyilvánult meg... :D Ahogy az animeajánlós topicban is írtam, kedvenc talán nem lett, de közel áll hozzá, szép és jól felépített volt az egész. Egyedül a 15-20 részek között volt pár uncsi, mintha a közepe körül nem tudták volna, hogy mennyire váltsanak át drámára az eddigi poénok után. Szerintem belekezdek a mangába, a miyume által írt spoilerek alapján az még az animénél is jobbnak hangzik. :D
Kép
Válasz küldése