Chrno Crusade

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
MoombaSP
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.21. 20:03
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MoombaSP »

De jó, én is most fejeztem be, ma értem a végére.
Imádtam, jaj de nagyon imádtam. Én főképp Satella-t sírattam meg nagyon,
de a záró képsorok is...kész.
Amilyen beteg a sorozat az elején, annyira durva dráma a vége.
"No leadership qualities, failed as an instructor...I guess they were right."
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

15 és 20 között uncsi? Én 15től végig minden részre 10 pontot adtam annyira izgalmas és drámai volt. Második legjobb animém lett, első csak azért nem lett, mert az első és 14. rész nem igazán jött be.

Spoiler
Aion azért nem halt meg mert amíg van emberi gonoszság addig ő élni fog. De így a jó, végre egy anime ahol a gonosz marad életben.

Manga más, ami Maryről szól az jó, de a vége. Pont az hiányzik belőle amitől nálam kedvenc lett az anime. SpoilerAzmaria és Joshua, ez nagyon zavar, anime drámaibb.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem meg 14 előtt tetszett, 15-20 sem volt rossz, csak a sok angst mellé kevés volt a cselekmény. Aztán 20 után már végre haladtak is.

Aion dolgát értettem, de akkor sem volt szimpi, főleg így, hogy amikor már az ember azt hinné, hogy minden OK, akkor a legvégére "beszúrják". :?

A mangát sajnos még nem olvastam, de ha meglesz, utána véleményezem. A spoilerek alapján nekem ugyanolyan drámai volt, és valahogy szebb is, hogy Chrono hazamegy Rosette-hez meghalni, és hogy Joshua összejött Azmariával. Így legalább van egy boldog páros, aki nem hal meg a végén. Meg ugye a mangában Aiont is kinyírják.
Kép
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

Azt én sem naon értem, h a végére minek írták be Aiont. Aminr én néztem, ott nem lehetett látni, mer tök homályos volt, h mi volt a 3. jóslat. Vki elmondaná. köcce
You don't know me
Don't ignore me
You don't want me there
You just shut me out
You don't know me
Don't ignore
If you had your way
You just shut me out
Make me go away
"I'd say it's time too late."
"Save water, drink beer!"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

3. jóslat a II. János Pál elleni merénylet volt, ha jól emlékszem. Érdemes amúgy utána olvasni a jóslatoknak neten, mert bármilyen misztikusak is, ha jól rémlik, mindegyiket azután hozták nyílvánosságra, hogy már megtörtént. :dirr:
Kép
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Igen az a harmadik, de ugyanúgy mint a Nostradamus jóslatokkal, azokat is csak utólag sikerült "felfedezni". :mrgreen:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

14 előtt nekem legjobban a 7, 8 és 10. rész jött be, többi az vicces volt.
15 és 20 között meg már nem volt jellemző a vigjáték .

Spoiler

akkor derül ki Aion múltja ami nagyon fontos rész, 16 . részben meg a barlangban lévő nő mond nagyon lényeges mondatot. 18. ban van egy nagyon megható jelenet amiért tetszik. Végénél meg beindulnak az események, Joshua és Rosette találkozik, 19től 24ig meg már csak izgalom és dráma van.

Valószinű 15től újra megnézem majd, 10 és 15től 24ig mindegyik rész nagyon mély nyomot hagyott bennem.
Angst mit jelent? Nekem nagyon sok fontos dolog történt 15. rész után.

manga:

Spoiler

Azmaria és Joshua nem illik össze, nem kell minden animének úgy záródnia, hogy valakinek muszáj összejönnie. Úgy drámaibb, és jobb is Joshuának, hogy nem emlékszik, meg az is jó, hogy Aion él, ez is egyedi,( meg a legjobb szereplő benne Remington mellett)meg jobban illik is az anime mondanivalójához. Emberi gonoszság sajnos mindig van, így nem is illik hozzá, hogy meghal. Hisz ő ezt jelképezi.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sister Tenshi írta:Érdemes amúgy utána olvasni a jóslatoknak neten, mert bármilyen misztikusak is, ha jól rémlik, mindegyiket azután hozták nyílvánosságra, hogy már megtörtént. :dirr:
A harmadikat biztosan, mivel az anime utolsó részének végén ezt ki is írták. :wink:
Elhaym írta:Angst mit jelent? Nekem nagyon sok fontos dolog történt 15. rész után.
Az angst-et leginkább értelmetlen vagy eltúlzott önsajnáltatásnak tudnám magyarul fordítani. Nem mondom, hogy a 15. rész után nem történt semmi fontos, de 15-ig szinte minden részben valami újdonság volt, általában valami olyasmi, ami felülmúlta az előző részeket, és új információ birtokába jutottunk. 15 és 20 között is voltak érdekes dolgok, de valahogy számomra az egész belassult, nagyon kevés új dolog derült ki, lassan haladt a történet, és ráadásul még a szereplők is kétszer annyit szenvedtek, mint eddig. (picit kezdett már EVA-feeling kialakulni, bár egy picit most túlzok) Erre legjobb példa a Satellás rész, ami kb. úgy épül fel, hogy 20 percig ördögűző rituálé folyik Aion főszereplésével, aztán az utolsó 3-4 percben megtudjuk, hogy mi is történt Satella családjával, majd megjelennek Chrono-ék, és persze Aion megint simán lelép. (Amúgy ezt sem értettem: Chrono semmivel sem lett erősebb a történet eleje óta, ehhez képest a 8. rész körül Aion szinte játszik velük, a végén pedig Chrono pár csapással megöli. Ha valaki jobban érti a dolgot, ezt tényleg elmagyarázhatná. Értem, hogy a végén Chrono már átváltozva harcol, de ezt bármikor megtehette volna korábban is.)
Elhaym írta: manga:

Spoiler

Azmaria és Joshua nem illik össze, nem kell minden animének úgy záródnia, hogy valakinek muszáj összejönnie. Úgy drámaibb, és jobb is Joshuának, hogy nem emlékszik, meg az is jó, hogy Aion él, ez is egyedi,( meg a legjobb szereplő benne Remington mellett)meg jobban illik is az anime mondanivalójához. Emberi gonoszság sajnos mindig van, így nem is illik hozzá, hogy meghal. Hisz ő ezt jelképezi.
Nem tudom a mangában milyenek, de az animés Joshua és Azmaria szerintem simán passzolnak egymáshoz. Két visszahúzódó, drámai multú fiatal. Egyébként nem értem, miért lenne drámaibb, hogy Joshua nem emlékszik? Olyan szempontból valóban szörnyű volt, hogy Rosette-re sem emlékezett, de Rosette meghalt, és Chrono is, más régi ismerőse pedig nem volt. Így még jól is járt, hiszen sokkal rosszabb lenne, ha emlékezne rá, hogy miket művelt, és azzal a tudattal kellene együttélnie. Szerintem.
Aion túlélése egyedinek egyedi (bár szerintem nem a CC az egyetlen anime, ahol a gonosz győz, vagy legalábbis életben marad), viszont zavaró, hiszen így teljesen olyan, mintha az összes szereplő a semmiért halt volna meg, és 24 részen át hiába küzdöttek volna.

Remingtonnal nincs bajom, de szerintem eléggé semmilyen karakter volt. ^^" Mondott pár mondatot minden részben, a végén felfedi, hogy ő egy angyal, de amúgy nem sok szerepe volt. Viszont a kereszt-fénykardja király. :D
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Titkos írta: Az angst-et leginkább értelmetlen vagy eltúlzott önsajnáltatásnak tudnám magyarul fordítani.
Köszi. Engem akkor ez soha nem zavart, pl jobban megfogott egy karakter, ha rossz múltja miatt pár részig depis hangulatban volt.
Szomorú szereplők mindig közelebb állnak hozzám, mint a vidám.
Pl Rosettét sokáig nem bírtam, ezen részek hatására viszont már nem volt ellenszenves.

Remington: 8. részben amikor kiderült, hogy kardja van , ott kedveltem meg igazán. Jól harcolt, komoly szereplő is, meg hasonlított is egy másik kedvencemre. Őt kedveltem meg előszőr, aztán jött Aion, Azmaria majd Mary.
Utóbbi úgy lett kedvenc, hogy csak egy részben szerepelt.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos: elmélet:az elején még azért játszhatott Aion Chrnoval aki pont olyan erős volt akkor mint a végén, mert bár Chrno már akkor is átváltozhatott volna, igyekezett ezt elkerülni, vagy ha át is változott akkor is minnél kevesebbet használni az erejét, hiszen minden egyes akcióval Rosette élete rövidült. a végén pedíg sokkal jobban összpontosított, hogy minnél hamarabb végetvessen a küzdelemnek, mert Rosette már nagyon a végét járta és nem akarta súlyosbítani a helyzetet- nameg azok után amit Aion művelt velük...(animében sokkal genyább...)- én ezt így tudom elképzelni
az meg hogy a semmiért harcoltak bár Aion az animében visszatért, azért nem a semmiért harcoltak, hiszen az egyetlen cél amiért megkötötték a szövetséget az az volt, hogy Joshuát visszahozzák, kiszabadítsák Aiontól- ez sikerült is mindkét történet szerint- tehát a fő cél nem Aion megölése volt (de mivel ő kavarta a sz...).Joshuát megmentették és ez a lényeg. Rosette pontosan tudta mit vállalt amikor szövetséget kötött Chrnoval (ő szintén),amit akartak az sikerült így semmiképpen nem volt értelmetlen a haláluk
ja, és mindenképpen olvasd el a mangát- márcsak Aion miatt is- ott bemutatják a sinnerek múltját is- elég fontos, ez a legrosszabb hogy az animéből kimaradt
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Múlt miatt tényleg érdemes elolvasni, ez a rész tetszett a mangában is, meg hát Marynek is nagyobb szerepe volt.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:ja, és mindenképpen olvasd el a mangát- márcsak Aion miatt is- ott bemutatják a sinnerek múltját is- elég fontos, ez a legrosszabb hogy az animéből kimaradt
A mangára kíváncsi vagyok, szerintem eredetiben is be fogom szerezni, végülis csak 8 kötet és gyönyörű a rajzolása. :)
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Sister Tenshi írta:3. jóslat a II. János Pál elleni merénylet volt, ha jól emlékszem. Érdemes amúgy utána olvasni a jóslatoknak neten, mert bármilyen misztikusak is, ha jól rémlik, mindegyiket azután hozták nyílvánosságra, hogy már megtörtént. :dirr:
//OFF: Én olvastam már könyvet a jóslatokról, de az egészben azt fejtegeti az író, hogy ember legyen a talpán aki előre megmondja hogy mikor fog történni. Már nem emlékszem pontosan hogy miért, de a jóslatok 99%ához nem kapcsolt dátumot nostredamus, csak szimplán nagyjából időrendi sorrendben vannak.
Néhányhoz bolygóállásokkal próbálta az időt meghatározni, de mondom szinte egyikhez sincs időpon, konkrét pedig egyáltalán nem. Így megtörténés elött nem is lehet megmondani hogy mikor fog történni bármi is.

Az pedig ahogy le van írva... nos most már azt mondanánk hogy metaforákat használ. De gondoljunk csak bele, egy rendeszánsz ember még nem ismerte azt a szót hogy repülő és az ikertornyokat sem tudja mire vélni.(WTC kapcsán...)

Szal lehet hogy látott valamit a pacák ténylegesen, de annyira régen élt, hogy mára már nagyon nehezen értelmezhetővé vállt a szövegezés. Ráadásul néha ő nehezítette a megértést annak érdekében hogy olyanok akik nem értelmiségiek ne használhassák fel rossz célokra.

Sry a hosszú offért, de mondjuk párhuzamos a témával, szal remélem belefér. :)

//ON
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Fűbenalvó: leszámítva hogy nem Nostradamus sok száz évvel ezelötti jóslatairól volt szó hanem a fantimaiakról amiket mindössze 90 éve kapott pár juhász kisgyerek, teljesen on volt a téma :dirr:
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Cruel Angel írta:Fűbenalvó: leszámítva hogy nem Nostradamus sok száz évvel ezelötti jóslatairól volt szó hanem a fantimaiakról amiket mindössze 90 éve kapott pár juhász kisgyerek, teljesen on volt a téma :dirr:
Ohha... akkor ezt rendesen elnéztem, de ezekről még nem is hallottam és így kb egyértelműnek tűnt. sry. Kérhetek egy linket ahol utánaolvashatok?
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Fűbenalvó írta:Kérhetek egy linket ahol utánaolvashatok?
Igen. :)
Link1
Link2
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Fűbenalvó írta:Ohha... akkor ezt rendesen elnéztem, de ezekről még nem is hallottam és így kb egyértelműnek tűnt. sry. Kérhetek egy linket ahol utánaolvashatok?
semmi probl... én is csak azé vágom mert voltam Fatimában XD
http://en.wikipedia.org/wiki/Three_Secrets_of_Fatima
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

hosszú idő után rávettem magam hogy újranézzem, volt pár dolog amin újfent kiakadtam (mivel a mangát sokszor olvasom- és így még bosszantóbbak a bizonyos eltérések amik szerintem rontják az egész történetet) pl: Aion meg mit perverzkedik itt össze-vissza? mangáben ennek nyoma sincs... az a Satellás rész... :roll: -ezt asszem anno nem is láttam mert valamiért nem ment rendesen az a rész
+ még egy fájó pont. Rosette nem tudja meg mi történt a múltban, épp csak néhány dolgot a bűnösökről :S, Magdalenáról szinte semmit
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én Aiont főleg azért is kedveltem meg mert van perverz oldala is, így még gonoszabbnak tünt. Bár én mindig anime párti voltam. Mangában egyedül csak Mary és Chrno múltja tetszik.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nekem emiatt nem gonoszabbnak csak kanosnak tűnt ^^"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:pl: Aion meg mit perverzkedik itt össze-vissza? mangáben ennek nyoma sincs... az a Satellás rész... :roll: -ezt asszem anno nem is láttam mert valamiért nem ment rendesen az a rész
Az csak az egyik, de nekem az is fájt, amikor gothlolit csinált Rosette-ből a végén. XD (legalábbis olyan cuccba öltöztette XD)
Amúgy a Conon megvettem 3 kötetet, ugyan csak akkor kezdem majd olvasni, ha megjön a hiányzó 5, de végiglapoztam őket, és amit eddig láttam, nagyon tetszett. :D SD fejet vágó Aion (máris szimpatikusabb XD meg úgy általában feltűnt, hogy itt senki sem annyira vérkomoly, mint az animés megfelelőjük), Joshua nem egy autista (vagy legalábbis nem annyira), Chronón végre látszik, hogy tényleg egy démon (az animéből ezt sokan hiányolták, a mangában azért rendesen elborul az agya helyenként), és fanservice terén sem állunk rosszul: fiúknak Rosette + Azmaria "yuri" a fürdőszobában, lányoknak félmeztelen Remington. XD A rajzolás pedig gyönyörű, de ez már korábban is feltűnt. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

bezony- a gothloli Rosette nekem sem a szívem csücske- főleg amikor visszaköveteli az életét Chrnotól -amit a mangában sosem tett volna még ilyen állapotban sem- sokkal jobban szereti annál
Aion cápafeje meg naon LOL XD én is szakadtam rajta
Joshua se annyira "autista", sőt, a végén teljesen észhez tér, nem lesz belőle fogyigyerek élete végéig
fanservice redukált- a félmeztelen Remington meg annyira nem kakkoi azokkal a cuccokkal a testében XD
szal: manga manga manga!!! (-és mindenkit naon szeretünk aki áldoz arra hogy megvegye- az egyik legdrágább manga ^^"- de megéri ;) )
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Félmeztelen Remington hányadik kötetben és fejezetben van? Mert most nem találom.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

5. kötet, 34. fejezet
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Köszi. Ez a jelenet nagyon tetszik, szivesen elnéztem volna az animében is.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Válasz küldése