Chrno Crusade

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nos, végig néztem. ... Nem is tudom, mit mondjak. Engem az ilyen animék mindig megijesztenek és elgondolkodtatnak. Végülis, ez nem baj, csak most megint tele van a fejem gondolatokkal, amit helyre kell megint raknom. ^^" Pedig azt hittem, már nem kell újra gondolnom, de muszály lesz. Mire nem jó egy anime. ^^"
Mindenesetre, aki még nem látta, vagy a felénél abba hagyta, az feltétlenül nézze meg. Az utolsó szavakért mindenkép érdemes. Szerintem ez egy jó anime, akárki akármit mond, a végére mindent a helyére sikerült tenniük, és szerintem, ha így nézzük, már nem is tűnik olyan kuszának ez az anime. Mindenkép érdemes egyszer megnézni.
Azoknak, akik érzékenyebbek ilyesmikre, mint én, azok készítsenek elő zsevkendőt, mert én az utolsó részt a felétől szabályosan végig bőgtem, de úgy, hogy szinte ugyan úgy potyogtak a könnyeim, mint Rosette-nek vagy Az-nak.
Ja és még mindig utálom Aion-t. ^^"
És, azt hiszem, jól döntöttem, hogy a végére valahogy Azmaria és Remington lettek a kedvenceim.
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Sister Tenshi írta:Nos, végig néztem. ... Nem is tudom, mit mondjak. Engem az ilyen animék mindig megijesztenek és elgondolkodtatnak. Végülis, ez nem baj, csak most megint tele van a fejem gondolatokkal, amit helyre kell megint raknom. ^^" Pedig azt hittem, már nem kell újra gondolnom, de muszály lesz. Mire nem jó egy anime. ^^"
Mindenesetre, aki még nem látta, vagy a felénél abba hagyta, az feltétlenül nézze meg. Az utolsó szavakért mindenkép érdemes. Szerintem ez egy jó anime, akárki akármit mond, a végére mindent a helyére sikerült tenniük, és szerintem, ha így nézzük, már nem is tűnik olyan kuszának ez az anime. Mindenkép érdemes egyszer megnézni.
Azoknak, akik érzékenyebbek ilyesmikre, mint én, azok készítsenek elő zsevkendőt, mert én az utolsó részt a felétől szabályosan végig bőgtem, de úgy, hogy szinte ugyan úgy potyogtak a könnyeim, mint Rosette-nek vagy Az-nak.
Ja és még mindig utálom Aion-t. ^^"
És, azt hiszem, jól döntöttem, hogy a végére valahogy Azmaria és Remington lettek a kedvenceim.
Csatlakozom, nekem is nagyon tetszett a vége. Főleg mert teljesen másra számítottam, hogy a végére valamilyen úton-módon úgyis happy endet hoznak ki, Rosette és Chrno megmenekül aztán boldogan élnek míg meg nem haltak, de nem így lett és ennek nagyon örültem. Sokkal többet tartogat magában ez az anime mint elsőre gondolná az ember.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Na most nagyon felcsigáztatok, asszem megyek mindjárt ezt is tovább tölteni ^^"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nos, szvsz nagyon tetszett, a vége miatt mindenkép érdemes megnézni. Az animesuki fórumán vitatkoztak a végén, és egészen érdekes elméleteket olvastam, hogy mi lehetett az értelme bizonyos dolgoknak. Érdemes bele olvasni. Viszont szerintem túl komolyan vették, és miután utána olvastam néhány egyszerű ténynek a fatimai próféciával kapcsolatban, arra a következtetésre jutottam, hogy bár a sok idő eltolodás miatt végső soron inkább az írók fantáziája volt döntő, nem pedig a tények.
Pl. amit én olvastam, a szerint a fatimai próféciát Lucia (egyike a három gyereknek, akihez a Szent szólott) '40 körül jegyezte fel. Nos, ezek szerint akkor hozta a prófécia tartalmát az egyház tudomására is, nem? Mert a 3. prófécáit - ha jól rémlik - '44-ben adta át az egyháznak. Tehát addig ők se tudták, mit mondott akkor a szent?
Mert, ha így van, akkor vegyük azt, hogy a történetünk a '20-as években játszódik, tehát ott elvileg még az első két jóslatot se tudhatták volna. ^^""" Mert a legtöbb skeptikus oldal arról számol be, hogy az első két próféciát Lucia azután vetette papírra, hogy már mind kettő bekövetkezett.
Tehát szerintem ez a történet inkább a fantázián alapszik, mint a tényeken, bár tény, hogy sok mindennek utána néztek, hogy a törénet "hitelesebb" legyen.
Ha van vkinek/kiknek kedve megvitatni a végét, akkor szerintem Spoiler feliratokkal ellátva tárgyaljuk ezt ki, mert szvsz érdekes téma. Egyébként érdemes elolvasni ezt http://forums.animesuki.com/showthread. ... ge=1&pp=20 mondjuk, kicsit hosszú, de ha valakit érdekel a téma, érdemes elolvasni. :)
Kép
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Tegnap kezdtem el letölteni és eddig 2 részt láttam de nagyon tetszik. Hangulatos és akciódús is eddig.Kiváncsi vagyok hogy vajon ilyen jó lessz e a többi rész is.

---------

Na ma befejeztem ezt is.Kicsit elkenődtem rajta mármint a vége miatt.Hiányzik belőlle a Happy End...amit a sorozat egésszén uralkodó nyomasztó bizonytalanság igen csak megkövetelt volna.A vége felé még azok az apró nyugtató poénok is eltüntek ami addig legalább egy kicsit felszabadítólag hatottak rám.A másik hogy jó nincs happy end de akkor legalább értelme lenne de nincs. Mindenki hiába halt meg hiszen Rosette feláldozta azt a kevés idejét ami maradt hogy Chrono legyőzze Aiont. Viszont Aion nem halt meg nééém lazán sétál a Vatikán utcáin. Meg látja őt a lepusztúlt csövesként vezeklő Remington és rájön hogy minden hiába volt.Lehet hogy ez az anime nagyon mélyen szántó de szerintem az ilyen befejezés nagyon tré.Az egész anime valami iszonyatosan jó volt de már megint a végével sikerült elbaltázni az egészet. :cry:
Peace 4 ever!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kagero írta:Na ma befejeztem ezt is.Kicsit elkenődtem rajta mármint a vége miatt.Hiányzik belőlle a Happy End...amit a sorozat egésszén uralkodó nyomasztó bizonytalanság igen csak megkövetelt volna.A vége felé még azok az apró nyugtató poénok is eltüntek ami addig legalább egy kicsit felszabadítólag hatottak rám.A másik hogy jó nincs happy end de akkor legalább értelme lenne de nincs. Mindenki hiába halt meg hiszen Rosette feláldozta azt a kevés idejét ami maradt hogy Chrono legyőzze Aiont. Viszont Aion nem halt meg nééém lazán sétál a Vatikán utcáin. Meg látja őt a lepusztúlt csövesként vezeklő Remington és rájön hogy minden hiába volt.Lehet hogy ez az anime nagyon mélyen szántó de szerintem az ilyen befejezés nagyon tré.Az egész anime valami iszonyatosan jó volt de már megint a végével sikerült elbaltázni az egészet. :cry:
Én viszont nagyon örülök neki, hogy nem lett happy end, mert az élet se mindig végződik úgy, hogy mindenki megmarad és boldogan él tovább. Volt értelme a történetnek, és igazából annak, hogy Remington Aion-t látta több magyarázata lehet. Fent adtam egy linket, amit ha elolvasol, rengeteg változatot találsz. Én mindegyikben találtam valószínűséget. Például azt, hogy nem Aion volt az, akit Remington látott, hanem a gonosz, ami minden emberben él. De nem ez a legvalószínűbb szerintem.
Én egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy az utóbbi idők egyik legjobb befejezését kaptuk ezzel. Szerintem azzal szúrták volna el nagyon, ha happy end-el zárnak. Én legalábbis nagyot csalódtam volna bennük. Egyébként a manga és az anime sok mindenben eltér, de azt írták, örülnek, hogy az animések legalább a szereplők sorsát tekintve hűek maradtak az eredeti történethez. Nem tudom, de ha minden jól megy, akkor talán augusztusra meglesz végig, és akkor nyilatkozom.
Azért szeretem ezt a történetet, és főleg a befejezését, mert sokat lehet gondolkodni rajta, és nem lehet (hacsak nem biztos forrásból tudjuk) kijelenteni rá, hogy ez és ez történt, mert így meg úgy. Szeretem, ha van min töprengeni.
Kép
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Na az lehet hogy az életben nem úgy végződik a dolog hogy happy meg minden...de attól függetlenűl szerintem az élet magában olyan hogy van rajta mit forogni.Ne kelljen már az animék-ben is ezt nézni...mondjuk az is igaz hogy maga a téma amit ez az anime feszeget elég távol áll tőlem.Másrészt mint mondtam ha már nem happy end...mert nem az legalább ÉRTELME LENNE annak hogy 2 ember az életét áldozta a békéért. Szóval nekem a vége egyáltalán nem tetszik.De talán azért mert én egy filmen addig gondolkozok amíg nézem és szórakoztat de ez a tökéletes értelmetlenség...Forgatnivalónak ott a Lain (de annak legalább értelme meg jó vége volt). Ennyi.
Peace 4 ever!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Volt értelme. De majd azután nyilatkozom, miután befejeztem a mangát, mert elsősorban Daisuke-san eredeti történetére vagyok kíváncsi, és arra, hogy ő hogyan zárta le az egészet. Utána elmondom a véleményemet.

Edit: Ezt akartam idézni. ^^"

"I have to disagree with people who believe everything Rosette and Chrno did was for nothing. Indeed Aion outlived them, but the heroes prevented his attempt to swap Heaven and Earth, freed Joshua, and used Aion's horns to unfreeze the people of the orphanage. In the end, those are the things Rosette and Chrno set out to do."

Ezek voltak azok a dolgok, amikért Rosette és Chrno harcoltak, és akkor ezt sikerült is teljesíteniük.
"A világon mindig jelen lesz a gonosz. Szükség van rá, hogy az emberek értékelni tudják a jót."
Kép
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Mondjuk ez igaz. Meggyőztél :D .Végülis én csak nem örültem annak hogy Rosette és Chrono meghaltak.Valahogy jobban esett volna a lelkemnek ha tovább élhettek volna.De egy biztos nem nyugodtam meg a végén és ez nem tett nekem jót.Valahogy szeretem az olyan befejezéseket ami után az ember hátra dől és azt mondja..."Ez nagyon jó volt" Itt meg inkább az hogy "DE MIÉRT".
Peace 4 ever!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kagero írta:Végülis én csak nem örültem annak hogy Rosette és Chrono meghaltak.
Hát igen, végig is bőgtem. De vannak animék, amik így végződnek, és vannak, amik máskép. Rosette mindenkép meghalt volna, csak lett volna még asszem négy éve hátra, és Chrno meg nem akart volna tovább élni nélküle. Amit én nagyon sajnáltam, és igazán, az az, hogy Rosette sohasem találkozhatott Joshua-val (mármint, miután "magához tért"). T_T Mert hát Chrno-val legalább fél évig együtt élhettek, de nem búcsúzott el se Azmaria-tól, se Joshua-tól. T_T
Kép
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Joshua-tól hiába is búcsúzott volna el Rosette mert ugye ő nem tért magához sohasem nem tértek vissza az emlékei. De az el is hangzik...egy 12 éves kisgyerek szintjén él és csak arra emlékszik hogy van egy nővére akit nagyon szeret de azt nem tudja hogy ki az. :cry: Azmaria-tól tényleg elbúcsúzhattak volna de sajnos ez elmaradt.Egyébként ha jól emlékszem 4 évig éltek együtt...legalább is a 24.rész elején mintha ezt írták volna ki hogy "4 évvel később".Nagyon szomorú volt ez az anime úgyhogy gyorsan néznem kell valami vidámabbat :wink: .
Peace 4 ever!
Avatar
cico
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.03.04. 15:59
Tartózkodási hely: na vajh hol?

Hozzászólás Szerző: cico »

nem éltek 4 évig együtt
csak a gyerekek voltak 4 évig lefagyasztva,és azt mondták,hogy ez alatt a 4 év alatt New York sokat változott
de azért sem lehet 4 év,mert Rosetto sírján az van ,hogy 16 évet élt,és akkor ,amikor a történetet nézzük,12 évesnek kéne lennie:)[/quote]
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Rosette 12 éves volt, mikor a gyerekek lefagytak. 4 év telt el. 16 mikor meghalt. Ha akkor az óráját nem használja, még élt volna 4 évet. Erről beszélnek az utolsó előtti részekben. És arról is beszélnek az utolsó részben, hogy még fél évig éltek együtt a történtek után.
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Lesz folytatása a sorozatnak? Nekem nagyon úgy tűnt mintha Azmaria-val akarnák folytatni a történéseket.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Tiara írta:Lesz folytatása a sorozatnak? Nekem nagyon úgy tűnt mintha Azmaria-val akarnák folytatni a történéseket.
Nekem nem, de ez lényegtelen. Fogalmam sincs, nem ismerem a Gonzo szokásait.
Moriyama biztos nem fogja folytatni. Ő most adott ki Japánban egy special-t, ami Rosette-ék első bevetését dolgozza fel (a legelsőt, amikor kezdték). És most adta ki a legújabb mangájának az első kötetét. (Legalábbis, én így tudom.)
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nos, én még csak most kezdtem el nézni. Láttam az első három részt :P

Nem rossz sorozat, ezt biztos végig fogom nézni :)
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Bocs, hogy ezt áthoztam ide a Milyen animét nézel topicból, csak ha már van saját topicja, és én nem most néztem végig az animét, ezért gondoltam, hogy én itt szólok hozzá. ^^"

Szal:
LeWish írta:
Pata írta:Chrno Crusade-et néztem végig. Nagyon jó a történet, és a sorozat is nagyon jól meg megrajzolva.
Az első kijelentéssel nem vitakozom, mivel nem néztem végig. Mondjuk ameddig láttam,(17 rész)
Akkor pont otthagytad abba, ahol sztem a legjobb részek jönnek. ^^" Najó, igazából nekem az utolsó 3-4 rész tetszett a legjobban, de sztem azért érdemes befejezni, ha már elkezdte az ember. ^^" De nem szólok bele.
Ami a rajzokat illeti, nekem tetszett, bár a manga tényleg szebb. Meg jobb is. De ez meg az animék esetének 90%-ra igaz (abból, amit eddig olvastam ^^" khhkhhJeannekhhkhh), szal ez meg nem lepett meg. A zenéje pedig tényleg nagyon jó. ^_^
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Sister Tenshi írta: Akkor pont otthagytad abba, ahol sztem a legjobb részek jönnek. ^^" Najó, igazából nekem az utolsó 3-4 rész tetszett a legjobban, de sztem azért érdemes befejezni, ha már elkezdte az ember. ^^"
Igen, ma mikor kitöltöttem a CC-s karikvízt, valamiért rámjött, hogy mégiscsak befejezem :)
De ami jobban érdekelne, az a mangája.(Amiből eddig sajnos csak képekhez volt szerencsém) Valahol esetleg föllelhető, vagy már az is licenszelve van?
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Licensz. Emulen van kínai scan. ^^" Reménykedem egy német kiadásban. Meghogy a tanár megy idén párszor Japánba. ^^" Amihez már csak a pénz kell, ugyanis k drága a manga, meg van egy nagyon szép Artbook is hozzá. ^^" (Meg Daisuke új mangája...)
Kép
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

Nos, én is végignéztem... Amennyire "Happy" hangulatban indult a sorozat, annyira "Sad" lett a vége, de nem is írok sokat róla, inkább nézze meg aki még nem látta...
Annyira belémégett az utolsó rész, hogy a többi részt már el is felejtettem. :neutral:
Spoiler! írta:Amikor lehetett hallani a másodpercmutató járását...Rádöbbentett, hogy a saját biológiai órám is telik, és véges.... :cry:
Én teljesen kiakadtam, amikor Rosette azt mondta, hogy még egy kicsit szeretne élni..És akkor jött a síkő. "16 év" szip.
Megj.: Azért a végére készítsetek be egy csomag papírzsebkendőt magatok mellé...

Magyar felirattal azért jobb lett volna végignézni, egy-két dolgot nem teljesen fogtam, vagy valszeg félreértelmeztem.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

romero, én csak halkan jegyzm meg,hogy hid el nem valószínű hogy félreértelmeztél valamit, ha így hatott Rád, amit félreértelmezhettél volna azt belül úgyis érezted közben...
Én is így voltam vele...
Kép
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Pff.. részemről én most estem neki.. de látom ezzel is megjárom sad vége lesz.. mindenestre az első 4 rész amit eddig volt alkamam látni az bejött nagyonis...
Bár kezdek félni, hogy nagyon szívok majd ezzel is, de ettől függetlenül végignézem amilyen hamar csak tudom..
És Chrno a legjobb benne akárki akármit is mond *nem ismer magára pfuj a jófiút szereti egy animeből* XD
Kép
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Chrno Crusade a Japnimániában ;)

Műsorajánló: katt ide

Kérdés: zavartak-e valaha a vallási jelképek egy animében?
Avatar
Matt-kun
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.03.23. 15:00
Tartózkodási hely: Szegedi NERV HQ.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Matt-kun »

Chrno Crusade?? IMÁDOM!!! Az egyik legnagyobb kedvencem az NGE mellett!! Szerintem valami hihetelen jó egy anime. Nekem nagyon bejött!!
::daisuki::
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Mangának mIRC-en nézzetek utána, nekem onnan van meg angolul az 5. kötetig, a 6.-at most kezdték el itt:
http://www.chrno-crusade.com
(Lehet, h. az első 5 is fenn vann itt, nemtom.)

Ezeken kívül nekem is csak a 8-ast sikerült levadásznom, sajna azt fordítás nélkül.
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Válasz küldése