Chrno Crusade

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Számomra nagyon izgalmas és drámai anime, bár még 4 rész hátra van. De idáig is sok váratlan dolog történt már benne.

Legjobban Remington, Aion és Azmaria lett a kedvencem.

Aion nagyon jól kitalált gonosz, nálam most ő számít az egyik legjobb gonosz kedvencnek.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Elhaym írta:Számomra nagyon izgalmas és drámai anime, bár még 4 rész hátra van. De idáig is sok váratlan dolog történt már benne.

Legjobban Remington, Aion és Azmaria lett a kedvencem.

Aion nagyon jól kitalált gonosz, nálam most ő számít az egyik legjobb gonosz kedvencnek.
Hehe, az utolsó 4 részben van rendesen csavarás. Aion-al egyetértek, a legmarkánsabb, legstílusosabb gonosz amit animében eddig csak láttam. :)

Viszont Az nekem kicsit túl kawai a történet egyes részeihez. Attól független szerettem... :-P
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Ohhh, Aion-sama! Nagyon jó főgonosz volt, valóban. A kedvenceimet nem utasította maga mögé, de tényleg igen jól művelte a sunyiskodást, bicskanyitogatóan utálnivaló volt (ez főgonoszoknak bók). :)
Tetszett a Chrno Crusade, de nem hagyott bennem mély nyomokat. Szép volt, jó volt, semmi komoly kivetnivalót nem találtam benne és élveztem is végig, de nem hiszem, hogy valaha újranézném, legfeljebb egy-két szép jelenetét. És Azmaria szerintem is túl cukorra sikerült.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Tényleg jó anime, jó karakterek, kerek, rendes történet. Valami mégis hiányzik belőle, mert egyszerűen nem ragadja magával az embert annyira, legalábbis engem nem tudott. Aion az egy nagyon stílusos karakter, nekem is ő volt a kedvencem :-P
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Engem igen. Hihetetlenül jó a hangulata, és a szereplők is mind jól kitaláltak. Azmaria pedig nem lett túl cukros, szerintem pont jó lett, bár a leginkább Rozetta volt az, aki gondoskodott a jó hangulatról. :D
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Engem is megfogott, bar ennek sztem ez nem olyan "hangulatanime" kell h legyen, mint a Hellsing es a Samurai Champloo, ez annal egy kicsit komolyabb ,nem arra van, h nezd es Juuuj, jaajjj dejooo, egy kicsiket azert gondolkodtatobb meg melyebb..vszleg en vagyok az egyetlen aki Azümáriától a falra maszott, en nem birtam elviselni, mar a legelso pillanattol fova..es meg egyre inkabb furcsallom h nem estem szet Aion-tol, pedig hosszu feher, haju, szemuveges bishi..nalam megmarad "szemet dognek" XD
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Aionban pont ezt a kegyetlen gonoszságot bírom. Ritka az ilyen jól kitalált gonosz.

Egyébként rám azért lett nagy hatással az anime, mert 15-24ig végig izgalmas volt, váratlan fordulatokkal, szép grafikával. És már 3 éve nem láttam ilyen jó animét . 3 éve az SP volt ilyen nagy hatással rám.
Tetszett a történelmi háttér, RPGs elemek. Harcok az utolsó 10 részben olyanok voltak ami nekem a legjobban bejön. Rájöttem nekem igazán csak ez a stílus jön be a legjobban egy animénél.
Remélem nem kell újabb 3 évet várnom, hogy olyan jó animét lássak megint mint az SP és CC. Pedig már sok animét láttam, de azokból mindig hiányzott valami, ebben a két animében meg minden benne volt ami nálam 10 pontossá tesz egy animét.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

siklara írta:Tetszett a Chrno Crusade, de nem hagyott bennem mély nyomokat. Szép volt, jó volt, semmi komoly kivetnivalót nem találtam benne és élveztem is végig, de nem hiszem, hogy valaha újranézném, legfeljebb egy-két szép jelenetét.
Detto. Tegnap fejeztem be, és annyira nem vagyok hanyatt esve tőle. Fene tudja, ezek a túlvilági/démonos dolgok nálam csak akkor jönnek be, ha nem kell komolyan venni (pl. Hellsing). A Chrno egy nagy katyvasz lett: fogták a jól bevált recepteket (too sexy főhősnő, rengeteg fanservice, mindent előre tudó bishi főgonosz, cuki loli, szörnyvadászat, pörgős akciójelenetek, sok poén, namida overflow, valami kis mondanivaló hogy ne legyen teljesen üres a sorozat etc.) és összeturmixolták. Így fordulhattak elő olyan WTF jelenetek, hogy a szexi nagypofájú apáca megszentelt fegyverrel, egy ördöggel majd egy boszorkánnyal együtt üldözi a sátán kutyáját egy tuningolt Harley Davidsonon, amit egy pervez zseni öregapó barkácsolt össze, mindez a két világháború között... :LOL:
Végülis elég jól keverték a dolgokat, csak hát elég hamar eljutott arra a szintre, hogy én már nem tudtam komolyan venni vagy átérezni az egészet - és tudom, hogy az ellenkezőjének illett volna történnie. Sorry, FAILED ATTEMPT.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Éppen nem az, annál sokkal több. Az akciót, és a vígjátékelemeket nagyon jól keverték a drámával, főleg a vidámparktól. Addig is nagyon jó, de utána még jobbá válik.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

amiket említettetek negatívumként ezek sajnos 99 %-ban az anime sajátosságai.. a mangában ezek nem szerepelnek, nagyon sok a változtatás, amiért nagyon kár, sokat levesz az egész értékéből. persze én az animét is nagyon szeretem, de azért a manga az igazi- mind a szereplők, mind a történet szempontjából
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem a manga is tetszik, bar meg csak az elejen jarok, es a tempomat ismerve olyan 2010-re jo ha befejezem, es nagyon nem ertek egyet benji-vel..sztem ez pont nem ezekrol szol, es pont sikerult ugy osszegyurni h ne legyen klisehalom az egesz..es plane nem katyvasz..nagyon jol megertheto, csak figyelni kell ra, es nem a cuki lolit latni benne (mellesleg Azmaria fenyevekre van egy Zero no Tsukaima-s lolitol pl..) Es a vegen meg nem tudom elkepzelni h h lehet mulatni..v kb direkt azon kene koncetralni, h azer' se veszem komolyan, mert volt benne egy bugyi meg egy kislany, höhö LOLI!! Szal az egy dolog, h hat igen nem hagyott bennem mely nyomokat, meg ok, hat igen ezt is kipapaltam, de azt nem irom ala, h
too sexy főhősnő, rengeteg fanservice, mindent előre tudó bishi főgonosz, cuki loli, szörnyvadászat, pörgős akciójelenetek, sok poén, namida overflow, valami kis mondanivaló hogy ne legyen teljesen üres a sorozat etc.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

hát baromira nem erről szól..sőt
viszont sajnos kerültek bele ilyen elemek, de nem hinném hogy ezek alapján kellene megítélni
(a manga pedíg jobb mint az anime (szvsz!), szóval ha lassan is de olvasd el mindenképp ;) )
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

IloveRenji írta:sztem ez pont nem ezekrol szol
Én ezt egy szóval sem állítottam. És azt sem állítottam, hogy rossz lenne: akkor nem néztem volna végig 2 este alatt, hanem pár rész után kiadtam volna az rm -r Chrno_Crusade parancsot. Csak azt állítom, hogy sikerült mindenfélét beledarálniuk (=katyvasz; amiket fölsoroltam mind benne vannak, és a lista nem teljes), de azt is írtam, hogy ezt elég jól csinálták. Úgy értem: a végeredmény elég jó lett. Ha csak egy kliséhalmaz lenne, akkor jó ha 5/10-re pontoznám. Így viszont 7/10, de ha meggebedek se jobb 8/10-nél NÁLAM. Attól még ez nyugodtan lehet kedvence bárkinek, és még meg is tudom érteni - elvégre egy jó anime, van mondanivalója, és szépen kivitelezett. De nem az esetem.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ugy btw nekem sem a kedvencem, meg nem is istenitem, csak en nagyon nem lattam benne azokat amiket irtal volna..de igy mar jobb, kb az jott le nekem h a sok loli, meg katyvasz meg egyebek miatt kb 1/10 et adtal volna ra..de akkor igy mar lekapcsolom magam.. :D
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Na igen, nekem is kb. 7/10 lett volna, mert a 8/10 anime már olyan, amit akár újra is néznék, ez meg bár egyszer igazán élvezetes volt, nem maradt meg bennem különösebben. Benji legalább megfogalmazta nekem, hogy bár hozzák a drámát a végén erősen, mégis miért nem bőgtem el magam a szokott módon. ^^ Tényleg nem lehet igazán komolyan venni a sok belepakolt zöldség miatt. Bár a perverz papi jó volt, sokat röhögtem rajta. :D
A többiek kirohanását is értem kedves benji, az első postod olyan szinten földbe döngölte az alkotást, hogy én is egészen megyőződtem affelől, hogy ilyen rosszat már rég láttál. :dirr:
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

siklara írta:az első postod olyan szinten földbe döngölte az alkotást, hogy én is egészen megyőződtem affelől, hogy ilyen rosszat már rég láttál. :dirr:
Nyáááá! Egy szóval se mondtam, hogy rossz. Viszont már régóta várólistás volt, éppen azért, mert sokan magasztalták, meg sokaknak a kedvence, meg állandó lektorom is ajánlotta, és valami nagy hatású dolgot vártam - oszt ez elmaradt. Pedig a készítők is biztos szívbemarkolónak meg felkavarónak meg mittoménmilyennek szánták. Erre írtam, hogy FAILED ATTEMPT - nálam nem érte el a kívánt hatást.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nálam már az SP is 10 pontos, így egyértelmű, hogy ez is.
De elfogadom ha valakinek nem ér 10 pontot, nálam is van más animéknél így. CBt pl nehezen bírtam végignézni. De ez azért is van, mert nekem ez a stílus a favorit.
Talán azért is mert rengeteg RPG miatt szerettem meg az animéket.

benji írta: Fene tudja, ezek a túlvilági/démonos dolgok nálam csak akkor jönnek be, ha nem kell komolyan venni.
Én szeretem a démonos animéket. Pl a Suikodenben is egy démon a nagy kedvenc. De pl ő is olyan démon aminek köze van a világ születéséhez.
Azért lehet a CC esetében is komolyan venni, mert ők nem olyan démonok, mint bármi más anime esetében.
Olvastam egy könyvet az Ázsiai mitológiáról ahol volt írva, hogy démonok éltek a menyországban és lejöttek a földre. A világ is a démonok és istenek harca miatt született meg. Ezt veszi alapúl ez az anime is, és ezért is tér el az alvilági démonoktól amit más animékben látunk.

Másik, hogy volt az animében egy fontos mondat. Emberek kegyetlenebbek a démonoknál is. És hát démon szóról se jut eszünkbe jó dolog, ezért is fontos ez a mondat. És igazat is adok neki. Elég arra gondolni milyen szörnyű történelmi eseményeket soroltak fel ami mind az emberek hibája, meg itt a mai világ szörnyűségei is.

Ezek a dolgok miatt is lett 10 pontos nálam az anime. Meg hát a 10. rész után izgalmas és drámai is volt.
benji írta: (too sexy főhősnő, rengeteg fanservice, mindent előre tudó bishi főgonosz, .
Milyen fanservice? Én talán csak ez elején láttam párat, de az anime második felére már egyáltalán nem volt jellemző.
Ott már nem nagyon voltak poénok sem.

Rosette szerintem nem olyan szép, bár én női szemmel nézem.
Ha választanom kéne ki a legszebb lány az Mary Magdalene lenne, Rosette eleinte egy idegesítő lány volt, de a 10. rész után már nem volt semmi bajom vele.

Bishi gonosz kell. Ha nem lenne jól megrajzolva, hanem rondán akkor senki sem kedvelné, ezért is rajzolják animékben, RPGben mindig a gonoszokat a legjóképűbbnek. Pl amiket láttam vagy játszottam mind így volt. De Aion mégsem számít lányos bishinek, ez plusz jó pont.

Fura csapat sem annyira furcsa, RPGkben is hasonló csapatok állnak össze. De így a jó, mert így a főcsapatból biztos mindenki talál kedvenceket.
Talán csak azoknak furcsa, akik nem nagy Rpgsek.

miyume írta:amiket említettetek negatívumként ezek sajnos 99 %-ban az anime sajátosságai.. a mangában ezek nem szerepelnek, nagyon sok a változtatás, amiért nagyon kár, sokat levesz az egész értékéből. persze én az animét is nagyon szeretem, de azért a manga az igazi- mind a szereplők, mind a történet szempontjából
Miben tér el e manga? Mi az ami az animében van, de a mangában nincs benne?
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Elhaym írta: Miben tér el e manga? Mi az ami az animében van, de a mangában nincs benne?
akkor gondolom nem olvastad. rengeteg a változtatás pl: (nagyon spoiler)
kezdjük ott hogy Rosette nem apostol, és kb annyi köze van Magdalenához mint nekem. nincs benne pl. az az említett motoros jelenet, a karneváli csókjelenet, sem Chrno betegsége... aztán Aionnek nem kell Rosette- miért is kellene?, nincs benne a lelkiterror hogy adja vissza Rosette életét stb...tehát az egész vége máshogyan alakul, Chrno és Aion végső csatája évekig tart, és nem is láthatjuk. Magadaléna nem azért hal meg mert Chrno "elhasználja" az életét, hanem Aion öli meg, mert a pandemonium feje megszállta a testét (Chrno csak ekkor kapja Sheda-tól az órát). a végső csatára Eden-ben kerül sor- ami a bűnösök repülő paradicsoma, ott vannak az apostolok is... rosette megnyitja az elzárást hogy Chrno-t kimentse egy szorult helyzetből, és még annyi ereje van hogy megkeresse joshuát és visszahozza (lelövi az egyik szarvát)... nem sokkal ezután összeesik és meghal, de úton a túlvilág felé Magdaléna ráébreszti hogy még dolga van- meg kívülről az apostolok is segítenek- közben a pandemonium feje akit aionnak anno nem sikerült megölnie most Rosette testét szemelte ki magának... végül rosette az utólsó pillanatban felébred. ezután jön a nagy örömködés, viszont aiont még valakinek el kell intéznie- evidens hogy chrno az akinek le kell győznie, elbúcsúzik rosettetől, hiszen ő nem mehet vele, de azt mondja neki, biztosan visszatér hiszen az ő helye mellette van ;)... aztán láthatjuk amint megkezdődik Aion és Chrno küzdelme... éveket ugranak az időben, Rosette felnőtt nő(24 éves), viszont ahogy várhaó volt nem kapta vissza az életerejét, így folyton rohamai vannak, és közelít a halála... végül eljön az utólsó roham, Rosette kétségbeesik, hogy még Chrno nem tért vissza...ekkor lép be Chrno erős végtaghiánnyal... összeborulás és így van vége... + változások: Satella, Fiole, Sheda nem hal meg, Joshua nem marad egy 12 éves szellemi szintjén, sőt összeházasodik Azmariával, Aion nem tér vissza. valamint Chrno múltját is egészen máshogy tudjuk meg és ha lehet, kettejük kapcsolata még szebb, még mélyebb
bocs ha néhol kicsit zavarosan írtam, a manga még összetettebb mint az anime, így nem könnyü összefoglalni
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Ha ez a manga, akkor azt kell mondjam nem jön be.
Pont azok hiányoznak belőle, ami az animében nálam a legjobb volt.

Azmaria- Joshua házasság. No comment. Össze sem illenek. Animében jobb volt, mert drámaibb volt.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

részemről inkább manga párti vagyok.. lehet csak mert azt ismertem elöbb, de akkor is jobban tetszik. animében viszont jó pont a manga ellen, hogy ott van fél évük együtt, kettesben
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaja, az tenyleg gyonyoru..a 8.kotetet sikerul elolvasnom eloszor (nocomment) es ott csodalkoztam is h mennyire mas..es nalam is ott az animenel van egyertelmuen a pont..(viszont a mangaban megcsokoljak egymast, az animeben meg ha jol emlekszem nem..bar erre nem tudnek most megeskudni..)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

animénél a végén nem csak Chrno betegségénél, meg a karneválon
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Ok most kezdtem csak a 15-ik résznél járok és... hát egész pofás :D Az OP nagyon hangulatos, a grafika is szép.
Pont egy olyan anime ami a legtöbb embernek tetszeni fog, misztikum, démonok, romantika, akció, jó poénok, erotika (just a lil, lásd: vagontetejénharcolóspókdémonos rész :mrgreen: )
:?:tömeganime(sic!):?:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Tegnap kezdtem el nézni.Most a 14.rérsznél járok,de eddig nem rossz.Amolyan tömeganime,mint már yetithebeast említette.Nekem bejön,bár nem lesz maradandó.A story jó,bár újat nem alkot,a grafika szép,az op pedig kiváló.Majd meglátom mi sül ki ebből ^^
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Kuresz írta:Tegnap kezdtem el nézni.Most a 14.rérsznél járok,de eddig nem rossz.Amolyan tömeganime,mint már yetithebeast említette.Nekem bejön,bár nem lesz maradandó.A story jó,bár újat nem alkot,a grafika szép,az op pedig kiváló.Majd meglátom mi sül ki ebből ^^
A közepe fele én is így gondoltam, de a befejezés nagyon sokat emelte a szememben. Az egyik legjobban sikerült befejezés amit eddig láttam.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Válasz küldése