Chrno Crusade

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Chrno Crusade

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Na, ez egy új anime, manga már nem annyira új. Érdekelne, láttátok-e már, és hogy, tetszett-nem tetszett, és miért meg stb.
Nekem tetszik, eddig 6 részt láttam belőle, épp szedem a 11-et. Valahogy ráéreztem, mikor megláttam a mangát, hogy ebből anime lesz. :^_^:
A zenék hogy tetszenek, az OP és ED?
Kép
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Ha pár szóban mesélnél róla, hogy miről szól, talán felkeltenéd vele néhány ember érdeklődését, és akkor ők is elkezdenék nézni, és akkor már többen tudnátok róla beszélni, nem? :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

a manga.hu ismertetői között van egy ismertető a mangával kapcsolatban. Valamint, a googleben is érdemes rákeresni, kiad nékány fansiteot.
Az első 2-3 rész nekem elég furcsa volt, de onnantól felfelé már tetszik. Azért nem írok én ide ismertetőt, mert 6 rész alapján még nem tudok sokat mondani. http://www.chrno-crusade.com/
http://www.manga.hu/cikk.php?id=64&type=cikk
és ez a hivatalos site: http://chrno.com/

Amúgy kicsit gáz a fordító csoport részéről. A történetben a pokolból jött ördögöket és zombikat üldözik, és a 7. rész címe The Devil. Na, én mindig rohamot kapok, mikor ledémonozzák az ördögöket (eddig a legdurvább a KKJ volt, ott angol fordításban a Sátán lett Demon Lord, de ezen túl tesz a német, ahol ő lett a Gonosz Király). Szóval, ott virít az eredeti japán verzióban naaaaAaagy betűkkel a The Devil cím, és (nem, mintha nem angolul lenne, és nem tudnának az angolok olvasni) alá a feliratozó csoport a következőt írta epizód címnek: Demon. Mondom, na ez LOL. -.-
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Sister Tenshi írta:a manga.hu ismertetői között van egy ismertető a mangával kapcsolatban. Valamint, a googleben is érdemes rákeresni, kiad nékány fansiteot.
Az első 2-3 rész nekem elég furcsa volt, de onnantól felfelé már tetszik. Azért nem írok én ide ismertetőt, mert 6 rész alapján még nem tudok sokat mondani. http://www.chrno-crusade.com/
http://www.manga.hu/cikk.php?id=64&type=cikk
és ez a hivatalos site: http://chrno.com/

Amúgy kicsit gáz a fordító csoport részéről. A történetben a pokolból jött ördögöket és zombikat üldözik, és a 7. rész címe The Devil. Na, én mindig rohamot kapok, mikor ledémonozzák az ördögöket (eddig a legdurvább a KKJ volt, ott angol fordításban a Sátán lett Demon Lord, de ezen túl tesz a német, ahol ő lett a Gonosz Király). Szóval, ott virít az eredeti japán verzióban naaaaAaagy betűkkel a The Devil cím, és (nem, mintha nem angolul lenne, és nem tudnának az angolok olvasni) alá a feliratozó csoport a következőt írta epizód címnek: Demon. Mondom, na ez LOL. -.-
szerintem ez elég is volt ismertetőnek 8) érdekesen hangzik..majd lehet hogy teszek vele egy próbát....

EDIT: hmm, a képek alapján egész jó anime feelingje van^___^ amit ha kombinálnak egy kis okkult beütésű sztorival akkor az már nem lehet rossz..de remélem nem hülyülték el, vagy valami hasonló, mer akkor a közelébe sem megyek..
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Az első két részig jutottam, az alapján nem tűnik rossznak, majd folytatom! ::jeye::
(főleg mert azt mondtad Tenshi, hogy az első részek furcsák, de utána neked jobban tetszik. Hehe, remélem nekem is jobban fog egy kicsit tecceni ^.-)
Avatar
Veganyuszi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2003.04.20. 22:17
Tartózkodási hely: egy felhő legszéle

Hozzászólás Szerző: Veganyuszi »

Hali!

Én nem tudom még mi ez a sorozat, egyelőre, de hallottam a nyitóját a Japanimaniaban, és nagyon tetszett!!! :)
én és a plüss jól megvagyunk lalala
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Japanimánia az endinget adta, nem a nyitót. Tök poén volt! Képzeljétek, a következő adásra kértem ezt a számot, erre a műsor végén mondták, hogy ez lesz, és Tonya megszólalt, hogy épp ezt kérte valaki jövőhétre. :mrgreen:
Hogy elhüjülték-e. Hát, Rosette-nek vannak pillanatai, sok. De.... a 2. és a 6. részben van két jelenet, amit úgy nagyon nem adnék gyerekeknek (meg a 4. részben is). Nekem tetszik, nem vmi komoly, de, így 6 rész után még nem mondok semmit. Nekem egyelőre tetszik. Kicsit nekem olyan váltakozó volt. Hangulatban elég gyorsan tudott átváltani.
Amúgy a fatimai jóslatról volt szó az elején, két apostol is van, gondolom később ebből lesz kirakva a történet egy része.
Nem finomkodnak, ami az erőszakot illeti. Ha valami véres történik (mittomén, mondjuk fejbe találja az égből vmi nAgyon kemény, akkor mutatják nagyából) azt mutatják. Az ördögök is szépen megvannak formázva. Az a rövid harc a 2. rész végén elég "érdekes". Összecsapott, véres, kissé gagyi, de, ahogy így elnézem, ezen még dolgoznak. Mindegy, ha vkinek megvan a manga, hozza el nekem meetre.^-^
Jáj, már látom, ki lesz az ügyeletes bishounen. -.- Mondjuk, nekem amúgy se az esetem, meg a drága a Sátán alatt szolgál, és az ördögök valahogy nem vonzanak (-Chrno, Noin, de Chrno-ról majd az animében, Noin meg bizonyos szerelmi okok miatt lett ördög). Szóval Aion-ról szerény véleményem: úú, fehér hajú "démon"(amúgy ördög >.>) o_O nahaggyá :mrgreen:
^-^ ahq-n anime-one-os chrno van.... super, kedvenceim, ők démonoztak. Érdekes, az Ani-krazenek sikerült a devil fordítás. >,> Akkor fogadtam meg, hogy most már mindegy honnan, csak ne anime-one-ról szedjem le. ^^""""""
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

na elkezdtem nézni..és teljesen más, mint amire számítottam^^"" de azért volt benne valami, ami megfogott, így már a 4. résznál járok :)
Talán az, hogy 12-13 évesen valahogy így képzeltem el az animokat, szerény tudásom alapján: színes hajú, nagyszemű lányok, a különleges főhős, és persze a teljesen különböző személyiségű társak, harcok, vidámág, egy kis misztikum és egy kis sötétebb oldal, de mégis könnyed az egész...hát, azt hiszem ez a jellemzés erre s orozatra igazán illik! :) ja és az OP télleg jó^^
jut eszembe, tenshi, te honnand szeded a 10 rész feletti epizódokat? mer usteam-en csak ennyi van....és amugy hány részes?
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

most készül, japánban frissen vetítik, így hetente jönnek az új részek. Nem tudom, hányra tervezik, és animesuki-ról töltöm bittorrentel. Tapasztalatom szerint az Anime-Kraze-re érdemes várni, főleg az Animeone fent említett The Devil cím alatti démon fordítása után.
Örülök, hogy tetszik. :D
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Sister Tenshi írta:most készül, japánban frissen vetítik, így hetente jönnek az új részek. Nem tudom, hányra tervezik, és animesuki-ról töltöm bittorrentel. Tapasztalatom szerint az Anime-Kraze-re érdemes várni, főleg az Animeone fent említett The Devil cím alatti démon fordítása után.
Örülök, hogy tetszik. :D
ja hogy ez ilyen új???^^" akkor azt kérdem hogy eddig hány rész elérhető?
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

http://www.animesuki.com/releases.php/c.html
Jelenleg 11 rész érhető el, most jön majd a 12. BEHOZTAM A LEMARADÁSOMAT, YES!! ^-^ Sikerült 11. leszednem! :thumb:
Amúgy, Azmaria az, akiben eddig anime karakterek terén talán a legkellemesebben csalódtam (a másik ilyen Mireille). Tök ezt a "Hú de visszahúzodó, és engsztes, dark kiscsaj"t vártam, erre jött egy azért egészen más kiscsaj. :thumb:
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Mikor lesznek elérhetőek a köv részek? :) ? Pedig még csak most indulna be igazán a sztori!! :D és a 12. rész eléggé vérszegény, de azért aranyos^^ csak jönne már a többi..
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hetente vannak új részek, hisz Japánban is hetente adják, felirat nélkül hamar fent van, nincs egy nap, de érdemes várni. Én mindig leszedem és jól megnézem az első verziót ^^, de aztán külön leszedem az Anikraze verzióját is! ^-^

--------
WishM írta:ehe, Azmaria aranyos..csak egy kicsit láma :eyes:

de a három csaj közül akkor is Satella az abszolút imo..főleg amikor Roesette-l balhézik :D
Azmaria, mint fent említettem, az egyik olyan karakter, sőt! Az, akiben eddig a legkellemesebbet csalódtunk. Félénk, ha nekem ilyen életem lett volna, én is ilyen lennék. De szeretne változni. Az, hogy menni fog-e neki, az más kérdés. ^-^ Imádom őt!
Satela-t szeretem, mert..... szeretem! Különösebb oka nincs, de nincs semmi ok, hogy ne szeressem. Amúgy a seiyuuja első érthető német szavacskáját a 11. részben hozta össze!! Nagyon nagyon nem megy neki!! De szeretem őt, úgy hogy "LADEN!"
Rosette-t meg imádom, mert élek-halok az ilyen apácákért, pontosabban, érte!! ^____^ Érdekes, a legtöbb karakter, akit szeretek, vagy varázsol-idéz egy nagy "bottal", vagy lövöldzik. Hát igen, nekem az ilyen karakterek a végzetem!! ^_____^

Edit: Asmaria seiyuuja!! Ha tényleg ő az, akkor ismét csak imádom!! Arisa Glenorth (Stellvia) és Osaka között nagy gap volt, de Asmaria megint egy teljesen más történet!!
Kép
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Én éppen most néztem meg a 12. részt, és szerintem jó volt. Múlt héten vasárnap kezdtem el nézni ezt az animét (örök hála Lulukonak ::jeye:: )
Bár ahogy elnézem már le lehet szedni a 13. részt is, őgyhogy már töltöm is :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Haj-rá, jó a 13. rész. 12 nagyon aranyos, de a 13 jó. És, ha mégegyszer valaki ledémonozza előttem Chrno-t, akkor: :sniper:
Amúgy az avatarom is Azmaria. :D De szeretek mindenkit, kivéve, akit nem. ^^"
Kép
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Sister Tenshi írta:Amúgy az avatarom is Azmaria. :D
hehe...erről a képről nem gondoltam volna, hog ő Azmaria..., pedig most, hogy mondod..
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Megnéztem a 13. részt, és nekem annyira nem tetszett..kicsit túlzásba vitték az akciót..a vona legalább 5x szakadt szét :D de várom a folytatást..
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

WishM írta:Megnéztem a 13. részt, és nekem annyira nem tetszett..kicsit túlzásba vitték az akciót..a vona legalább 5x szakadt szét :D de várom a folytatást..
Szerintem jó volt. Picit tényleg sok volt az akció, de az igazság az, hogy Rosette helyében én is így reagáltam volna arra a bizonyos mondatra.
Ami nekem nem tetszett, az Rizel halála. Szép, szép, csak mikor már az ember a hatvan ezredik animében látja ezt a "én vagyok a gonosz, nevető és kegyetlen nő, aki titokban szerelmes a főnökbe, de ő nem viszonozza ezt" már kicsit idegesítő volt. Egy példának a Magic Knight Rayearth. ^^""
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Mondjuk az is érdekes volt, hogy a csaj pókhálója simán kettészelte Rosette géppityuját, de őmagán csak karcolásokat ejtett..minimum a karjait le kellett volna hogy vágja..De a Chrno Crusade-ben ez a jó: annyira hemzseg a kliséktől, hogy már észre se lehet venni őket. :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

>.<"" /me-nek fáj NAGYON ROSSZ VOLT A 14. RÉSZ!! Az egészben a legérdekesebb a jósnő volt. Soha többet nem nézem meg ezt a részt! Iszonyatosan rossz volt az előzőekhez képest. Még én is ideges lettem Rosette-től, pedig nem szokásom. Remélem nem visznek a történetbe romantikát, mert ebből az animéből baromira nem hiányzik a szerelem. Ha meg mégis, akkor nagyon nehéz lesz úgy bele rakni, hogy ne vigye le az egész színvonalát!
A 15. rész már jobbnak látszik, azt épp most töltöm! Majd jelentek. Ani-kraze már megint késik, úgy hogy megnézem a cG subbját, aztán, ha kijön az Ani-krazes verzió, akkor ezt letörlöm, és letöltöm azt.
Kép
Avatar
cico
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.03.04. 15:59
Tartózkodási hely: na vajh hol?

Hozzászólás Szerző: cico »

én egy hete kezdtem el nézni,és szombatra le is töltöttem mind a 14 részt,és nekem nagyon tetszik,úgy ahogy van(a zenéje nagyon tetszik+az alakok is nagyon szépen vannak megrajzolva:)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Vhogy nem töltöm még mindig az aone verzióját, ezért nem töltök usteamről se. Lekopogom, de BT-vel gyorsabban lejön, gyakorlatilag, ha időben szedem, 3-5 óra alatt!! Nekem nagyon nem jött be a 14. rész. Egyszerűen nem illett bele. Zavart a sooook SD, a soook poén, ami erőltetett volt, és Rosette, és a csók a végén. Az egész egyszerűen nem hozta a többi rész szintjét, és remélem, hogy soha többet nem lesz ilyen rész....
Kép
Avatar
Lara-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.12.23. 21:23
Tartózkodási hely: A sötét középkor ^_^

Hozzászólás Szerző: Lara-chan »

Sister Tenshi írta:Vhogy nem töltöm még mindig az aone verzióját, ezért nem töltök usteamről se. Lekopogom, de BT-vel gyorsabban lejön, gyakorlatilag, ha időben szedem, 3-5 óra alatt!! Nekem nagyon nem jött be a 14. rész. Egyszerűen nem illett bele. Zavart a sooook SD, a soook poén, ami erőltetett volt, és Rosette, és a csók a végén. Az egész egyszerűen nem hozta a többi rész szintjét, és remélem, hogy soha többet nem lesz ilyen rész....
Nekem meg nagyon tetszett a 14. rész, de végülis izlések és pofonok :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nekem azért nem jött be, mert nem illett a történetbe. Kicsit jobban oldják meg a poénokat a mangában (, már, amennyit láttam belőle). Ez olyan erőltetett rész volt. A szerelmi szál csak akkor kerülhetne bele, ha tényleg valami nagyon jó megoldást tennének bele. Mert eddig nem nagyon illik bele. ^^" Rosette meg borzalmasan idegesítő volt most, pedig rám nem jellemző, hogy rá bármi rosszat mondok.
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Szerintem a szerelmi szál már egyértelmű volt az elejétől fogva..már ha azokközött van, akiket sejtek=) De egyébként még nem láttam a 14. részt, úgyhogy mosmá kíváncsi vok :P
Kép
Válasz küldése