Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Szélfi írta:50. rész...
Egyszerűen csak annyit mondanék, hogy...

*Hö?*
Csatlakozom az elöttem szolóhoz. Amúgy érdekes, hogy 51. részből pl nem is mutattak előzetest.. O_o
Kép
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Ugyanmár nemértem ki miért van kiborulva :>

SPOILER
Ed úgyis feltámad, és halálából nyert tapasztalattal szájonvágja Dantét... Meg Envy-t. Homi-Ed nem lesz belőle, mert Al imho nem tud öregedő homonculust csinálni. Pedig a Movie-ban idősebb Ed lesz.
Kép Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Nemis, mert Sailor Al a szerelem és a minden jó erejével szájonrúgja Dantét és Envyt, mindenki meghal, aztán feltámadnak. Csak Ginzuishou(sp?) helyett Philosopher's Stone van XD

:arrow: Másrészt, talán LJ-n dobták fel az ötletet, hogy anno amikor Dante és Hohenheim beszélgetnek, akkor mondja Dante, hogy a kaput akkor a legkönnyebb megnyitni, amikor a test, lélek és tudat kötelékei a leglazábbak, mint pl a csecsemőknél.
Oké, ugrassuk eggyel tovább a gondolatot. Ugyancsak lazul ez a hármas kötelék, ha az ember haldoklik. Amennyiben csekély biológia tudásom nem téved, a rész végén Ed kitágult pupillája nem jelenti hogy feltétlenül meghalt, jöhet az a sokktól, vérveszteségtől, stb. Kitudja, hátha lesz ereje Envy&co. fejébe rántani a kaput.


Movie :arrow: Ed ruhája a movieposzteren egyértelműen a londoni cucca, de 50-ből tudni, hogy az ottani Ed teste halott. Mivel az ideális az lenne, ha nem lenne kapu és nem lenne alkímia, hogy az emberek ne is tudják keresni a követ, valamint hogy az amestrisi alkímisták ne használjanak el a transzmutálásokkal életeket a mi világunkról, mennyi esélyünk van arra hogy megjátszanak egy worlds collide-ot?
Elvileg ha Ed életbenmarad, akkor van egy amestrisi Ed, Al-ból kell lennie egy földi verziónak, a többieket meg simán át lehet borítani. A kő még meg is oldaná. Alkímiának kampó, kőnek és feljegyzéseknek szintúgy, és mégse az a verzió, hogy amestris ottmarad a pöttyet lemaradt technikájával és bannolják az alkímiát.
(És hogy még mindig dédelgessem az endingemet, Wrath Edkezét-Edlábát Dante letépette a kapuval, tehát az ott kering valahol. Igazán nem sokba kerülne most már összehalászni őket és visszapasszintani Edre XD).


... Túl sokat gondolkodok? o,o
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
Akumaryuuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2004.04.09. 20:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Akumaryuuki »

Oké... megvolt a vége. 51. rész...
Nekem spec nem tetszett... /ITT EG MARHANAGY SPOILER VOLT :wink: /
Most már legalább tudjuk, hogy Ed miért modernebb ötözékben lesz a filmben...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Akumaryuuki 2004.10.03. 11:51-kor.
Kép
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

jajj istenem akkora a kísértés hogy elolvassam.... de neeeem mereeeeeeeeem......T_T
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Roderick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.10.02. 08:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roderick »

Akumaryuuki írta:Oké... megvolt a vége. 51. rész...
Nekem spec nem tetszett... /ITT EG MARHANAGY SPOILER VOLT :wink: /
Most már legalább tudjuk, hogy Ed miért modernebb ötözékben lesz a filmben...
Nekem se nagyon teccet... :(
:roll: legalább lett volna jobban megrendezve vagy vágva a vége... de így...
ehhhhhhhh...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nekem olyan felemas... tetszett is meg nem is.
Ami tetszett (ez konnyu ^^):
1) a "happy" end, bar sose ketelkedtem benne, hogy az lesz. ^^;; Mondjuk azt hittem, kicsit keseredesebb lesz, de istenem.
2) Roi kuul volt. :P (es az uj stilusa is teccik)
3) Al regi-uj teste. Azt hittem, ezt a muvira hagyjak, de ugy latszik, arra mast terveztek. (Errol egyebkent van egy nagyon rossz sejtesem, errol kesobb.) Meg ugy altalaban, Al jo lett, emlekek nelkul is.
4) tetszett, hogy Wrath megkapta Ed automailjet (bar nem ertem, miert kellett eletben hagyni... jo, a homiknak is vannak jogaik meg minden). ^^; )
5) lojetek le, de nekem tetszik ez a parhuzamos vilagok dolog.
6) maga az otlet, ahogyan a lezarast elkepzeltek - Al itt, Ed ott, stb. Nameg hogy mennyire pontosan megterveztek mindent... azert eleg ritka az ilyen.


Ami nem tetszett:
1) borzalmasan el volt sietve... kb. ket epizod anyagat passziroztak bele, es ennek az lett az eredmenye, hogy csomo minden kimaradt (hogyan gyozte le Armstrongek csapata az ellenuk vonulo sereget, tankostul-mindenestul? Hogyan kerult Ed es Hohenheim hirtelen Munchenbe? Foleg hogy Hohenheim mintha az angolokat segitette volna... o_O), a maradeknak jo resze pedig buzlik a "plot device"-szagtol. Marmint, Archer legyozese... elozo reszben egy osztag katona nem birta eltalalni, de amikor IGAZAN szukseg van ra, akkor Hawkeye csuklobol kinyirja? Meh. Fuhrer kisfiat nem birja erdekelni, hogy a lakas fele romokban, a papa pedig eppen egy szerencsetlen fazont szeletel? Na ne.
2) oszinten szolva remeltem, hogy Roi meghal. Jo, ennek biztosan van vmi jelentosege (az az eyepatch vajon csak kuulfaktor, vagy foreshadowing?), de nagyon jol kijott volna a vegere... foleg, hogy vegulis nem lett Fuhrer, es lathatoan le is szerelt. JO, ezt elmondtak, miert meg hogyan, de az o "karrierjenek"/szerepenek egy ennel jobb vege lett volna, ha meghal. IMHO. Jo, orulok, hogy vegulis happy end lett neki a dolog, de... eh. Ez olyan cop out feeling.
3) a Roi/Hawk dolog. Nemaze', en birom a parost, de sokkal jobban tetszett az a platonikus "mindketten tudjuk de nem teszunk semmit," mint a full-out raburabu (mar amennyire Hawk arra kepes ^^;; ).
4) sok "wtf" dolog. Pl Dante - most mi a fene lett vele? Oke, alkimiazott mikor nem kellett volna, es val'szeg a ko Gluttony pocijaban reagalt erre... de akkor most mi tortent? Igazan ki lehetett volna vesezni kicsit. Oke, Dante egyebkent se volt jo fogonoc meg karakter, de ennyivel elintezni azert kicsit gaz.
5) eh... tulajdonkeppen a lenyeg az, hogy az egesz teljesen... antiklimatikus volt (hogy mondjak ezt magyarul? ^^;; ) Nem volt ido arra, hogy a szereplok teljesen es hihetoen lereagaljak a dolgokat, a mondanivalo (es imho az, hogy az irok nem akartak "megbantani" a faneket azzal, hogy kinyirnak fobb szereploket) pedig egyszeruen nem engedte, hogy nagyobb drama legyen. (Jo, kisfiu meghalt. Kit erdekel?). En ettol a sorozattol minimum egy kisebbfajta katarzist vartam, es egyaltalan nem kaptam meg. Remelem, a muviban meglesz, bar ezek utan ketlem.


Szoval mindent osszeveve, jo volt. Jo lezaras, elgondolkodtato es nem szajbaragos vagy bugyuta mondanivalo, sok szabadon hagyott szal muvira. Lehetett volna igazan fantasztikus is... nem lett.

Ami pedig a movie-t illeti... Van egy elkepzelesem arrol, mi (is) lehet benne, es nem orulnek, ha akar csak kis reszben is igazam lenne. Roviden, noha azt mondtak, hogy a film ket evvel a sorozat utan fog jatszodni, tehat mi idonk szerint 1923-ban, felek, hogy megprobaljak majd valahogy belekeverni a masodik vilaghaborut. Hogy mibol gondolom?
- Hohenheim a Thule Gesellschaftban. Ugyebar ebbol nott ki kesobb a naci part, es ez a tarsasag foglalkozott okkult dolgokkal is, tobbek kozott alkimiaval. Namost, mit tudtunk meg eddig FMAbol? Haboru->soksok halal es szenvedes->bolcsek kove. (Ennel egy fokkal izlestelenebb lenne, ha a holokausztot probalnak a bolcsek kovenek letrehozasaval osszekapcsolni... remelhetoleg ez eszukbe se fog jutni. o_o)
- legjobb tudomasom szerint a "Fuhrer" cim Bradleynek az anime talalmanya, a mangaban csak siman "daisoutou" (ha tevedek, javitsatok ki). Innentol mar magatol jon a Fuhrer-Fuhrer ill. Amestris/Nemeto. analogia...

Na mindegy, remelem, csak en latok remeket. >__>
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Én asszem egy szót sem szólok a végével kapcsolatban ^^; (nem nehéz kitalálni, miért XD)
(azért nem ússzátok meg, megosztom a gondolataimat :P)

:arrow:
1, kíváncsi vagyok, miért lett elsietve. Hallottam olyat, hogy maga az fma animébe már annyi pénzt belenyomtak, hogy a végére veszteségessé vált, de 2ndhand info, szal a fene se tudja.
Armstrongékra egy tipp, hogy a Führer halálhírével minden leállt, így csak a frontot kellett egy darabig tartani.
London-München. Na most itt van amin hiába rágom magam és nemfogom. Ed és Al "helycseréje" elvileg 1916-ban van. Namost később kiírják, hogy Münich, 1921. Wtf? Mármint, 5 évet rásóztak még Edre és Hohira, hadd örüljenek? Annyi idő alatt igaz, hogy elmehettek volna Londonból, viszont érdekes életkorkülönbségek lesznek ha/amikor Ed visszatér Amestrisre. Mármint akkor a jelenlegi állás szerint Al 10, Winry 14-15(-16?), Ed 21? Wooow o_O
Archert hátbalőtték XD Azzal volt elfoglalva, hogy épp Roy fejét szétlője x_X Selim össz szerepe meg az volt, hogy meghaljon miután odavitte Bradley koponyáját. Bálványozta a papát, szal... >,> Szegény kölyök.
2, Roy leszerelt? Sheska akkor már csak megszokásból mondja mögé a rangjelzést, mint ahogy Roy embereinek Roy akkor is Taisa maradt, amikor már Brigadier General lett? ^^;
4, Imho megérdemelte XD Remélem Gluttony megette és visszament monsztának az alsóvárosba. Vagy ott futkorásznak körbe, amíg Dante el nem rohad XD
5, ehhez nem tudok hozzászólni, én kétszer végigbőgtem o,o Ill. annyi, hogy imho több halál már csak evásított volna a dolgon. Elvégre itt már nem lett volna értelme annak, hogy bárki más meghaljon. Ed pl. egy életre meghalta magát XD Pl. ha Edet vagy/és Alt megölik, hogy nesztek, ez jár annak aki kajtat az igazság meg egyéb után, akkor fejbelövik az addigi 50 részt ^^; Jó persze, sztori morálja, de az imho így is átjött. Én mondtam, hogy túró van, nem touka koukan XD
+1, Wtf automail? Jó, fullmetal, kell bele a fém (vagy fa volt? mindegy, úgyis csak protézis, nem automail), de vagy én vagyok töksüket, vagy nem igazán mondtak rá magyarázatot. *blink* Az odáig oké, hogy 4 évet feláldozunk, sőt, az is oké hogy Ed átesik a Földre, de ha még a kapu vissza is vette amit előtte pár perccel visszakapott, akkor ritka rossz humorérzéke van ^^;


Movie :arrow: Ahogy Lj-n mondta valaki, kapunk Fullmetal Rocket Scientist-t XD Ed megy űrutazni, és dobbant egy feketelyukba ^^; Hohenheim hüjje, a Drakulával XD
A Németo.-i dolgok meg eléggé egybevágnak, de azt mufi leírta rendesen ._. Még akár Envynek is benne lehet a keze valamiben, elvégre most a Földön rontja a levegőt.


Amúgy, a sok Terminátor mellé sok X-aktákat is néztek. A végére kiderült, hogy az igazság odaát van XD
*türelmesen vár amíg mindenki megnézi a részt és kipakolhatja az aláírását ^.^*
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Öö... ^^; megnéztem 12ig a sorozatot (tudom hogy le vagyok maradva a topicban mászkálókhoz képest, gomen ^^;), és meg kell állapítanom hogy kezdem úgy érezni, kicsit félreértettem az animét... Az első pár részben eléggé lekezeltem, és úgy éreztem (nekem legalábbis annak hatott) hogy egy elég egyszerű animéről van szó, aztán most (igen, a kritikus 7.résznek köszönhetően IS) vhogy megváltozott számomra, úgyhogy kíváncsian nézem tovább... azt hiszem kicsit több van ebben az animében mint amit elsőre mutatott nekem ^^!
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

*egy bátortalan hang a sötétből*: Summary-t lehetne kérni szépen? ._.
Vagy legalább valami helyet, ahol az a misztikus sub +van... /me nem
találja :(
Kép Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Vejitto írta:Hallottam olyat, hogy maga az fma animébe már annyi pénzt belenyomtak, hogy a végére veszteségessé vált, de 2ndhand info, szal a fene se tudja.
Eee. o___O Az mondjuk nyilt titok, hogy az FMA minden idok legdragabb anime-licensze volt USAban, es a Funi annyit fizetett erte, hogy ha nem kapja vissza, csodbe megy... xD De en se ertem, miert nem lehetett 52 resz.
Vejitto írta:Armstrongékra egy tipp, hogy a Führer halálhírével minden leállt, így csak a frontot kellett egy darabig tartani.
Nade mar az jo idobe telt, amig Roiek a Fuhrerhez ferkoztek... raadasul nem hiszem, hogy azonnal elterjedt a halalhire (...egyaltalan, Hawk hogyan szabadult el? o_O), max. amikor Roiert megerkezett a mento.
Vejitto írta:London-München. Na most itt van amin hiába rágom magam és nemfogom. Ed és Al "helycseréje" elvileg 1916-ban van. Namost később kiírják, hogy Münich, 1921. Wtf? Mármint, 5 évet rásóztak még Edre és Hohira, hadd örüljenek?
Ja, ezt en sem ertem... o__O Lehet, hogy olyan zsakutca, mint Hohi egy epizodos "idoeltolodasa". (Mikor kiderult, hogy tul'kepp nem is el idoeltolodasban, csak erdekesebben jott ki, hogy keverje Winryt az anyjaval... noha val'szeg ismerte Winry anyjat felnotten. :P)
Vejitto írta:Archert hátbalőtték XD Azzal volt elfoglalva, hogy épp Roy fejét szétlője x_X Selim össz szerepe meg az volt, hogy meghaljon miután odavitte Bradley koponyáját.
Jaja. Archer es Selim, a ket plot device. ^^;;
Vejitto írta:2, Roy leszerelt? Sheska akkor már csak megszokásból mondja mögé a rangjelzést, mint ahogy Roy embereinek Roy akkor is Taisa maradt, amikor már Brigadier General lett? ^^;
Hat, nekem ugy tunt, leszerelt, mert nem a katonakkal egyutt mutattak... meg Hawk is civilben volt. Meg ugye uj kormany lett, nincs miert a seregben maradnia. A taisazas meg sztem olyan, mint a GITS-ben, ahol Motokot mindenki Majornak hivja, pedig regota nem az.
Vejitto írta:4, Imho megérdemelte XD Remélem Gluttony megette és visszament monsztának az alsóvárosba. Vagy ott futkorásznak körbe, amíg Dante el nem rohad XD
Jaja, megerdemelte, de kicsit tobb idot eltolthettek volna vele... marmint, egeszen addig epult, epult a sztori, hogy vmi hudenagyonnagyfogonosz, aztan puff, ket masodperc alatt kiirjak a sztoribol....
Vejitto írta:Ill. annyi, hogy imho több halál már csak evásított volna a dolgon.
Jah, vegulis en se azt mondom, hogy halalt akarok, hanem nemt'om, tobb idot, hogy a szereplok rendesen lereagalhassak a torteneseket, a kulcsjelenetekre tobb ido jusson, es nagyobb hangsulyt kapjanak, meg altalaban hihetobb legyen minden... ugy a drama is nagyobb lett volna, aztan felolem mindenki vidaman tulelheti. ^^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

mufurc írta:es a Funi annyit fizetett erte, hogy ha nem kapja vissza, csodbe megy... xD
Ha már a Square is csődöl, ha anyagilag annyira nem is. Most nagyon az FMA-ból és FF7-ből akarnak megélni, mert egy ideig most minden cuccuk buktázott *shruggity*
mufurc írta:(...egyaltalan, Hawk hogyan szabadult el? o_O), max. amikor Roiert megerkezett a mento.
Imho rágyalázták a dolgot Bradleyre és Archerre meg akárkikre. Szal Führer leleplezve, ők meg mehettek. Más tészta, hogy a való életben falhoz állítják őket is meg Armstrongékat is, és ledurrantják őket minden kertelés nélkül >_>
mufurc írta:Lehet, hogy olyan zsakutca, mint Hohi egy epizodos "idoeltolodasa". (Mikor kiderult, hogy tul'kepp nem is el idoeltolodasban, csak erdekesebben jott ki, hogy keverje Winryt az anyjaval... noha val'szeg ismerte Winry anyjat felnotten. :P)
Hohi picit már szenilis meg úgy általában is kicsit lökött ^^; Az úgy oké lett volna, ha ide-oda mászkált volna a párhuzamos világok kö-- Na uno momento.
*takes breath* Szóóóóval, amikor Ed átkerül Hohi után, akkor ott már Hohit ismerik az emberek + Churchill is, szóval nem csak ilyen hirtelen odaesett arc (pár nap alatt kétlem, hogy ekkora hírnevet szerez magának, még ha el is kezdi lökni a misztikus alkímista szöveget; előbb nézem ki az emberekből, hogy egy darabig holdkóros hülyének hiszik). Úgyhogy van két lehetőség:
1, Hohenheim volt már odaát valahogy, és mászkált a világok között (meglepően nyugodt volt, amikor Dante átküldte őt a kapun, mintha tudná hová megy; csak most már testével együtt ment, nem csak mind+soul - akár az is lehet, hogy a Dante elől bújkálás a Földön volt megvalósítva, mondván ott úgyse keresik. De akkor miért jött vissza? Látta hogy háború van, ami túlzott alkímista-aktivitást jelezne Amestrisen?)
2, Időben nem meghatározható, hova esik be, tehát lehet egy pár év eltérés (vegyünk egy 5 évet, ugye itt is 1916-1921 van). Hohenheim idősebbnek néz ki a sorozat végén, de Ed igazából annyira nem. Fél, talán egy év amit rá lehet verni így külsőre (ruha+haj sokat dob), kb. fél év telt el Amestrisen is, Roze kisfiának korából ítélve. Így az is oké, hogy ennyi idő alatt átruccanhattak Münchenbe.

@_@ omfg, crack!theories ._. Nincs fű, nemkaptok!
mufurc írta:nekem ugy tunt, leszerelt, mert nem a katonakkal egyutt mutattak...
Lehet csak a raburabu miatt XD (nem ez a jelenet volt egyik newtypeban? (csak ott + Ed és Winry?)
mufurc írta:marmint, egeszen addig epult, epult a sztori, hogy vmi hudenagyonnagyfogonosz, aztan puff, ket masodperc alatt kiirjak a sztoribol....
Én ritkaviccesnek tartottam, hogy nem volt semmi nagy leszámolás, nem az volt, hogy OMGEDMEGHALTMEGDÖGLIKMINDENKI!!!!111oneeleven, hanem lesz veletek, ami lesz XD

Katarzis :arrow: Biztos lesz még Dantéra is valami visszautalás, meg a többiekre is.
Mivel a movie nagyvalószínűséggel arról fog szólni, hogy Ed szeretne technikai úton (faltörőkos?) beinteni a kapunak, hogy ő márpedig hazamegy, és esetlegesen még megállíthatja a Holocaustot is (Földön Pstone-csinálás by Thule Society? O_o wtf, kár hogy még nem vagyok gimiben, töritanárom magaalácsinálna ha ezt előadnám neki...), az ő dolgai, amiket nem láttunk, le lesz mutogatva flashbackből.

Az a gond a többiekkel, hogy a két amestrisi vonalat nagyon különszedték. Mármint a militarynak lövése sincs Edékről, Ednek mégúgysincs már köze militaryhoz (egy ideje), Al meg semmire se emlékszik, és úgyse ismernék föl. Winry&co. azért nagyjából lereagálta. Nem lettem volna több ember, ha látom Winryt angstolni, hogy Ed eltűnt ^^; Majd visszajön, ügyes gyerek a' (aztán Al eltöri a lábait... XD). Szerintem arra, hogy Amestrisen hogy alakult a society nem nagyon fognak már visszatérni, és mivel az amestrisi vonalat Al és Izumi fogja (látszólag) vinni és Al semmire sem emlékszik, ezzel valamilyen szinten meggátolták, hogy ez a szál visszajöjjön (és hogy Al lerendezze a moviet azzal, hogy szájonrúgja a kaput XD). Kiv. ha közönségszavazattal Roy magához kap hogy ő márpedig tudni akarja, hova lett Ed, és elindul Rizenbulbe ld. sorozat eleje XD
Sallangot félretéve a lényeg, hogy imho az amestrisi vonal (ha lesz) inkább Izumin és Alon lesz (kiv. ha nem akarnak még valami bonyodalmat csinálni, de sztem nem, mert ->), és a movie fő szála meg meg Ed + az Other Side, rakétástul, Transsylvániástul, WWII-stül.


Arra viszont kíváncsi lettem volna, hogy Roy&co mit szól a kormányhoz, meg hogy gyakorlatilag hogy tussolták el azt, hogy Roy gyakorlatilag nyílt puccsot csinált. A végén simán kihozhatták volna, hogy lemészárolta a Führert és a kisfiát ._.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Vejitto írta:(De akkor miért jött vissza? Látta hogy háború van, ami túlzott alkímista-aktivitást jelezne Amestrisen?)
Vagy csak meghalt a teste. ^^;; Akkor atmaszott a kapu tuloldarara egy masikba, es hajra.
Vejitto írta:Lehet csak a raburabu miatt XD (nem ez a jelenet volt egyik newtypeban? (csak ott + Ed és Winry?)
Vmi hasonlo, csak ott Roin nem volt eyepatch.
Vejitto írta:Szerintem arra, hogy Amestrisen hogy alakult a society nem nagyon fognak már visszatérni, és mivel az amestrisi vonalat Al és Izumi fogja (látszólag) vinni és Al semmire sem emlékszik, ezzel valamilyen szinten meggátolták, hogy ez a szál visszajöjjön (és hogy Al lerendezze a moviet azzal, hogy szájonrúgja a kaput XD).
Ja, sztem azt, hogy Amestrisben mi tortenik, marn em nagyon fogjak mutogatni... Sheska vegulis elmondta. Van uj kormany, elvileg koztarsasag, meg vannak meg haboruk, mer' a vilagot nem lehet megvaltani oszt' kesz.
Vejitto írta:Kiv. ha közönségszavazattal Roy magához kap hogy ő márpedig tudni akarja, hova lett Ed, és elindul Rizenbulbe ld. sorozat eleje XD
...jellemzo, azota nem tudtuk meg, Roi mit keresett ott akkor... De IMHO Roit most szepen kiirtak a sztoribol. Maj' biztos lesz vmi cameoja a muviban, de nem hiszem, hogy abba beletennenek egy olyan sztorit, amiben neki is nagyobb szerepe van... nem ferne bele masfel oraba. >_>
Vejitto írta:Arra viszont kíváncsi lettem volna, hogy Roy&co mit szól a kormányhoz, meg hogy gyakorlatilag hogy tussolták el azt, hogy Roy gyakorlatilag nyílt puccsot csinált. A végén simán kihozhatták volna, hogy lemészárolta a Führert és a kisfiát ._.
Hat, Roi valszeg vallat vont, hogy van uj kormany, innentol az orszag megreformalasa mar nem az o dolga, oszt' kesz. A dolog amugy imho ugy tortenhetett, hogy mivel Roi azer' tett egy szivesseget a kormanytagoknak Bradley kinyirasaval, kifizettek a korhazi szamlait, kapott nemi evjaradekot meg egy jo kis hazat vmi nyugis kornyeken, oszt' menjen isten hirevel, de ne jojjon vissza a seregbe. ^^;; (Tul'kepp annak lett volna ertelme, ha rakenik az egeszet, amiben meg igazsag is lett volna, hiszen o inditotta a puccsot... de biztos nem akartak, hogy Roi karrierje ennyire hasonlitson a druszajaera. xD Akkor nagyon vertem volna a fejem a falba...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Mufival egyetértek én is, én se ilyen endingre számítottam, de végülis jó lett.

Azt viszont nekem se tettszett hogy nem mutatják hogy mi történt Dante-val és Gluttony-val, csak annyit mutatnak, hogy egy üres lift, és kész.

Muvival kapcsolatban.. : :arrow: Van egy megérzésem, hogy a muvi ez a tipikus " Ed és Al újra találkoznak, valami gonosz jön, meg satöbbi, és a végén valahogy Ednek vissza kell mennie ismét a kapun túlra" muvi lesz .
Kép
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Pata írta:Van egy megérzésem, hogy a muvi ez a tipikus " Ed és Al újra találkoznak, valami gonosz jön, meg satöbbi, és a végén valahogy Ednek vissza kell mennie ismét a kapun túlra" muvi lesz .
Akkor valakit nagyon megverek XD Első körben a rendezőt ^^;
(gonosz = Holocaust? o,o please no)

mufurc írta:...jellemzo, azota nem tudtuk meg, Roi mit keresett ott akkor...
Roy is plotdevice XD Azért örülök, hogy életben maradt ^,^

Közben hatalmas iqmmal összepakoltam az időelcsúszást. Ha Ed 1921-be érkezett meg, akkor az majdnem oké. Ha nem, majd kitalálok valami mást ^^; Mert ha 1921-ben Ed 16, akkor Amestrisben 1921-re Al 15 lesz, gyak. felhozza a lemaradást, és még normális gye-- Izumiéknál? Hát wtf XD Viszont a többiek továbböregednek, úgyhogy nemjó ^^;
*movietakar*

(egy kis offtopic bánat: &#{Đ@&+! hangtechnikaórán kifolyatják az agyamat a füleimen keresztül >o< ;_;)
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Vejitto írta:Szóóóóval, amikor Ed átkerül Hohi után, akkor ott már Hohit ismerik az emberek + Churchill is, szóval nem csak ilyen hirtelen odaesett arc (pár nap alatt kétlem, hogy ekkora hírnevet szerez magának, még ha el is kezdi lökni a misztikus alkímista szöveget; előbb nézem ki az emberekből, hogy egy darabig holdkóros hülyének hiszik).

Nana!!! 50 rész elején H. EGYÉRTELMÜEN kijelenti, hogy oda-vissza császkálás csak akkor van, ha az ember a testét nem viszi magával, csak a szellem veszi át a párhuzamos világ-béli énjét. Csakhogy ez el is magyarázza, mi történt. Ed és H. egy létező személy helyére pottyant, és ezzel "örökölte" a státuszát.
Az meg, hogy Münchenbe mennek egyértelmű következménye annak, hogy alkimisták. Keresik a világ mágiáját. Az persze mellékes, hogy a müncheni műszaki egyetem is híres. (legalább lesz Ednek és Winrynek közös témája)

Annyit találgattam ezzel a sorozattal kapcsolatban... és soha nem jött be.
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

BNC írta:Nana!!! 50 rész elején H. EGYÉRTELMÜEN kijelenti, hogy oda-vissza császkálás csak akkor van, ha az ember a testét nem viszi magával, csak a szellem veszi át a párhuzamos világ-béli énjét. Csakhogy ez el is magyarázza, mi történt. Ed és H. egy létező személy helyére pottyant, és ezzel "örökölte" a státuszát.
Dunno, Hohi nagyon hamar belepasszolt a szerepébe, bár meglehet, hogy azzal a pár nap előnnyel kiismerte magát a területen. Viszont már akkor is nyugodt volt, amikor Dante visszaküldte, nem igazán parázott, hogy úristen, hova fogok kerülni.
Hm. Ha ideveszem, amit mufurc mondott, akkor lehet hogy Hohi túlképp a Földön húzta meg magát Dante elől (ez működhet, amikor a szellem utazik, olyankor a test a kapuban van, valahol a két világ között rekedve), miközben építgette a kapcsolatait, kitudja mennyi ideig játszva ezt (ez akkor oké csak, ha működik a páréves időeltolódás az átkerüléskor), aztán valamiért visszatért Amestrisre (esetleg mert "elért" ahhoz az időponthoz, ahol Amestrisen épp történtek az események, vagy a teste odaát tényleg meghalt; gyanítom ez utóbbit, mert imho csak akkor lehet testestül átkerülni, ha nincs meg a tükörképed a másik világon; ld. miután Ed földi énje meghalt, a köv. esetben már teljesen átkerült), majd Dante megint visszaküldte, ez esetben véglegesen.
Hohenheimot ez így kb megmagyarázná, elvégre lehet hogy a halhatatlanság, amiről beszéltek, lehet hogy nem csak a testcserékben valósul meg (Hohi nem hiszem, hogy annyi testet ugrált, ugyanis elég lassú a rohadási rátája: amikor Trishával volt, volt egy folt a vállán, és a jelenben a Földön amikor megmutatta Ednek a karját, csak odáig volt elrohadva. Az azért elég lassú (főleg hogy Alphonse akkor született, szóval az 15+ év; gondolom nem pattogott összevissza mint Dante... tény, hogy nem is volt kő, amivel megtehette volna, úgyhogy vigyáznia kellett).

BNC írta:Az meg, hogy Münchenbe mennek egyértelmű következménye annak, hogy alkimisták. Keresik a világ mágiáját. Az
Itt segítség nekem egy picit, mert minden summary és sub nélkül láttam a dolgokat és csak pár mondatra kérdeztem rá egyes japánul tudó egyedeknél, de mintha Ed és Hohenheim párbeszédében olyat hallottam volna, hogy Ether. Mármint, ether... azt félretéve, hogy Squaresoft és kicsit FF-beütésű dolgok is vannak, elég érdekes lenne ha behoznák (főleg mivel ha nem csal emlékezetem, Paracelsus aka Hohenheim foglalkozott az ether (life-ether) dologgal). Asszem az ether afféle középső szint volt a fizikai és spirituális világ között. Hmm... a Kapu?
BNC írta:persze mellékes, hogy a müncheni műszaki egyetem is híres. (legalább lesz Ednek és Winrynek közös témája)
Jha, muszáj Ednek most már a technika segítségével nekiugrani a témának (nemhiszem hogy átviszik a Földre az alkímiát, az nagyon belekavarna a dolgokba). Ha pedig bejön az időeltolódásos elméletem, akkor mire Ed hazaér, Winry ütni fogja a 22 évet (ha a sorozat végén 15 volt). Meg Edet is fogja ütni, hogy miért volt ekkora vadbarom XD

Najó, ez most kicsit zagyva volt, de remélem azért nagyjából fogható (éjjel 1 óra, és épp most flameltem le egy drága emberkét egy másik fórumon xD)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Vejitto írta:mintha Ed és Hohenheim párbeszédében olyat hallottam volna, hogy Ether.
(meddig kell meg szineznunk? o.o) Ed aszonta, hatha az urbol kozelebb jut a sajat vilagahoz (...ez hogy jutott eszebe? o_O), es hogy ott eter is van, ami nemt'om miert fontos, nem vagyok kemikus vagy fizikus. ^^;; (Talan Sloth miatt? :P)

Apropo, summaryt mar nem irok, mer' mar kinnvan xfajta sub... jo, mindegyik speedsub, de a celnak nagyjabol megfelelnek, gondolom, amig kijon vmi szinvonalasabb. ^^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Nah ez ugyan nem spoiler, de érteni nem fogjátok mért áll itt, szóval:

Tudománytörténet: Ugye még Einstein előtt vagyunk(mármint az elmélete elfogadása előtt). Tudták, hogy a fény vagy hullám, vagy részecske jellegű. Mivel a fény az űrben is haladt, a hullám teória hívei számára kellet valami terjedési közeg. Ez pedig az éter. Az éter elmélet megdöntésére tanultam még tavaly 3 kísérletet, de nem igazán emlékszem rájuk. A lényeg a következő. A Newtoni fizika tökéletesen működik földi viszonyok között. Ám már akkor ismerték a világűrt, és ezért Newton bevezette az abszolút vonatkoztatási rendszert. Semmi szüksége nem volt rá, csak amolyan szemléletbeli szükségszerűség volt. No mindegy. Lényeg, hogy egy kísérlet sem tudta megállapítani, az éter mihez képest van nyugalomban, esetleg merre áramlik. Ugye áramlása esetén a fény más sebességgel haladna, de ezt soha nem volt hajlandó megtenni :)


Ed tudós. Mindig annak vallotta magát. Csak természetes, hogy az akkor elfogadott nézeteket vallja. Hohenheimm kicsit többet tud a világról, ezért fordul olyan forrásokhoz, amik jobban illenek a saját nézeteihez. Valószínűleg segíteni akar a fiának visszakerülni.

Mondjuk kicsit LOL, ahogy Einsteint lefitymálja Ed. Persze ha abban hinne... akkor nem maradna túl sok reménye a hazajutásra.

Más. Hitler ugye eltűnt a WW2 után. Hát ez kísértetiesen hasonlít Envy módszereire.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Eter: ah so. Igy mar ertheto.... heh. Azer' az irok utananeztek dolgoknak, na. Ilyet ritkan latni.
BNC írta:Más. Hitler ugye eltűnt a WW2 után. Hát ez kísértetiesen hasonlít Envy módszereire.
Hm, allitolag az oroszoknal van az allkapcsanak egy darabja... Aha! Hat igy nyertek meg a szovetsegesek a haborut! ^^;;; (Minel tovabb gondolkodunk, egyre jobban osszeall ez a WWII-s dolog... meh >__>)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

mufurc írta:egyre jobban osszeall ez a WWII-s dolog..
Jha, bár ha 1923 lesz, akkor abból még világháború nem lesz, max. annak a kezdeményezése. Amennyire töriből jól emlékszem, valahol 1923 végefelé Adolf Hitler megpróbálkozik Münichben egy hatalomátvétellel, de ezt meghiúsítják.
Hmm... ebből ugye nem csak én látok egy Hohenheim VS Envy meccset? XD (Ed ugye Transsylvániázik (1921-ben ment oda, imho ott is marad kutatni)). History <3


Kis hülyeség rakétákról, Oberthről :arrow:
Mire felfogtam milyen nevet mond Ed... argh. Néha nagyon kéne mufi japántudása ._. Szóval, Ed Transylvaniában egy bizony Oberth-et akar felkeresni.
Hermann Oberth, német fizikus, egyike azon 3 nagy embernek akik rakétákkal meg űrutazással foglalkoztak.
Igazság szerint Oberth első liquid fuel rakétája 1929 végén lett fellőve, de a sorozat idővonalát nézve ez nekünk nem lényeg, mert 1923 tájékán kell keresgélni. 1923-ban Oberth kiadott egy a rakétákkal űrbe utazásról szóló könyvet, és ő volt az első, aki kimondta, hogy egy ilyen rakéta akár embert is vihet magával.
Csak a poén kedvéért: igaz, hogy jóval később, a harmincas években történt, de Oberth maga mellé vett egy fiatal asszisztenst, aki később nagy név lett a rakétakutatásban (ez az ember Werner von Braun volt, aki a V-2t fejlesztette ki; de mekkora lenne, animében a fazon télleg maga mellé venné Edwardot tanulni XD).
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

...na NE. Ezt a 25.részt ugye most nem gondolták komolyan? UGYE NEM GONDOLTÁK KOMOLYAN???

Erre csak tényleg azt lehet mondani hogy fuck.

*megy rendezőt ölni*

...de ez most mire volt jó???? ::bawl:: ::bawl:: ::bawl:: ::bawl::
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

MaKo írta:...na NE. Ezt a 25.részt ugye most nem gondolták komolyan? UGYE NEM GONDOLTÁK KOMOLYAN???

Erre csak tényleg azt lehet mondani hogy fuck.

*megy rendezőt ölni*

...de ez most mire volt jó???? ::bawl:: ::bawl:: ::bawl:: ::bawl::
Hughes-san ;_;
pedig ő is a kedvenceim közé tartozott

--------

Lehet hogy nagyon hülye kérdés lesz, de... Mi Hohenheim teljes neve? Hohenheim Elric? Mert ez a H. baromira nem hangzik keresztnévnek...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Cruel Angel írta:Lehet hogy nagyon hülye kérdés lesz, de... Mi Hohenheim teljes neve? Hohenheim Elric? Mert ez a H. baromira nem hangzik keresztnévnek...
Nem is az, de ez a neve. ^^;; Hohenheim Elric.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hmm... egy kérdés: hogy cserélte ki Scar tesója a kezüket? O_o
Válasz küldése