Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Hm, két egymásnak szögesen ellentmondó vélemény ugyanarról a jelenségről... sebaj, le van már töltve reggel óta, majd mindjárt megnézzük itt is...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem az eddigi három közül ez a rész követte eddig a legpontosabban a mangát. Persze volt 1-2 idióta változtatás (pl. Rose a fegyverrel, vagy a "Hulk-Cornello"), de úgy alapjában véve nem volt rossz. Sietni tényleg siettek, a mangában ennél azért valóban folyamatosabb volt a sztori, de most pl. a poénok is teljesen a helyükön voltak, szóval remélhetőleg folytatódik ez a tendencia, így mire az "only-manga" részeket kezdik animálni, már kellően "lassú", és folyamatos lesz a sztori. :)

Az egyetlen apró problémám maximum tényleg csak az volt, hogy a grafika annyira leegyszerűsített az első sorozathoz képest. ^^" Hallotam másik fórumon olyan érvet, hogy a BONES megragadt a Soul Eater-ös ábrázolásmódnál, mert tényleg kb. annyira volt kidolgozva 1-2 ember feje ebben a részben is... :( Nézzétek meg a régi sorozat első részét, és hasonlítsátok össze ezzel. Az animáció bűntet, de sajnos minden másban félek, hogy az első sorozat nyerne (kidolgozottság, aprólékosság, élénkebb színek stb.). Persze ezt most szigorúan csak a külcsínre értem.
Kép
Avatar
Nonya01
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.02.03. 13:49
Nem:
Tartózkodási hely: 30 méterrel a talaj felett

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Nonya01 »

Érdekes, nekem valamiért az új grafika jobban bejön, mint az első sorozaté. :weh: Sokkal jobban hasonlít a mangabeli ábrázoláshoz. És ami a visszafogott színeket illeti, szerintem Rose hajának visszafogottsága sokkal jobban néz ki, mint az első sorozatban volt élénk pink haja. De mondjuk ez csak én vagyok, és talán én vagyok az igénytelen. :-P

A sorozathoz egyébként nagy reményeim fűződnek, ugyanis a manga történetét jobban szeretem, mint az FMA1-ét.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Fura, nehezen megfogható érzésem van így három rész után az új sorozattal kapcsolatban. Olyan ez az érzés, mintha mangát néznék. Az első animének érződött, ez meg mangának. De mangát olvasni szoktam, nem nézni, így kissé zavarban vagyok. Valahogy nem "folyik" úgy az egész, mint az előző sorozatban tette, minduntalan kizökkenek a történetből, néha hiányolom a zenét, amit talán észre se vennék, de jó kötőanyag lenne. Az is lehet, hogy ott van, csak nem tudom összekötni a képanyaggal. Talán a képregény-eszközök használata (képosztás) is benne van. Meg a váltások valahogy hirtelenek. Nem tudom, mennyire érthető ez így, lehet, hogy nem nagyon :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rose nekem is tetszik, meg az emberek dizájnja még szódával el is megy, de pl. Liornál is baromira zavart az az egyszínű szürkeség, ami az egész várost jellemezte. OK, hogy a sivatagban vagyunk, de az első sorozatban akkor is szebb volt. Vagy ugyanezt mondhatnám Ed hajáról, automail karjáról stb. (OK, ez utóbbi abban a jelenetben tényleg szépen csillogott, amikor Cornello előtt vetkőzött, de kb. az is kimerült ennyiben. :/)

Persze nem azt mondom, hogy ettől nézhetetlen, mert eddig még eléggé bejön, csak zavaró. Kicsit olyan Peter Jackson-féle GyU film feelingje van, ahol mindent azzal magyarázott a rendező, hogy ő a könyv fanjainak csinálta elsősorban a filmet. Az FMA-nál is olyan érzésem van, hogy "örüljetek, hogy meganimáltuk egyáltalán a manga sztoriját", ezért el kell néznünk pl. a szegényesebb grafikát is, vagy azt, hogy megkavarják az időrendet, illetve jeleneteket hagynak ki, mert "a manga fanjai úgyis olvasták már, és tudják, hogy mi történt". :?

Szóval csak ez zavar, de amúgy egyetértek, Rose pl. tényleg jobb lett, mint az első sorozatban, értem ezt a dizájnjára, és a seiyuu-jára is. :)

Amúgy most megint nem tudom, hogy milyen időrendet követnek, mert a manga szerint most jönne előbb a bányavárosos rész Yokival (ez még az első sorozatban is benne volt), utána pedig a jól ismert vonatos-túszejtős epizód, ami egyrészt fun, másrészt szintén fontos lenne... Erre máris benyomják nekünk Tuckert. (Ami szintén fontos a történet szempontjából, csak még nem ez a rész jönne. :/)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@titkos: Vonatos túszejtős rész miért is annyira fontos? Előző sorozat régen volt, már nem emlékszem, mangát meg nem olvastam.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tulajdonképpen ott lép először színre Roy (az időrendi ugrálás miatt mondjuk az animében ez már a harmadik szereplése lesz), illetve úgy emlékszem az a gépfegyver-automail karú fickó is visszatér még egy kis ideig. Meg az a rész fun. :D
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jaj, a vonatos-túszejtős rész az tényleg jó, azt én is nagyon imádom. :D
De akkor ezek szerint nem csak nekem volt az az érzésem, hogy "ugrál" a sorozat.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

negyedik rész nagyon ütött nekem, pl azért mert Basq Grande egyből meghalt amint megjelent, ez fura volt mert régi sorozatban tök sokáig szerepelt, meg ott volt Tucker ő is ki lett nyírva, a régiben nem emlékszem már hogy volt, de ott még visszajött jóval később is :hammer: itt meg fura volt, hogy egyből ki lett nyírva, Grande halála meg nem volt valami brutális
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Basq Grande halálán én is meglepődtem, de ha belegondolunk, úgy se volt sok szerepe, csak ő volt a random agresszív tiszt. Ha mangában sincs ennél több értelme a karakterének, akkor miért is ne nyirjuk ki rögtön.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Basque Grand az első sorozatban tényleg egy agresszív állat volt, így én kifejezetten örültem, hogy a mangában/mostani sorozatban ahogy megjelenik, hamar meg is hal. XD

Tucker pedig érdekes karakter volt (bár nagyranőtt "Yoda mesterként" kicsit hülyén festett XD), rajta én is meglepődtem már anno, de ez van, lesznek helyette más érdekes karakterek. :)

Az epizód pedig ismét jó volt, Scar mintha durvábban használná az alkímiát, elég látványos volt, amikor Edék próbálnak menekülni, és beugrik eléjük, kirobbantja alóluk a lépcsőt, stb. :D
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Sokan mondják, hogy ez az FMA nem olyan jó mint a régi, hogy a régi sokkal szinesebb grafikailag megmittudomén, hát nekem az új jobban bejön, mert nincs filler, mert pörgés van és darkosabb a hangulat és mert manga szerint megyünk, a manga pedig mindig jobb ugye. Kiváncsi vagyok hogyan alakulnak az eseménynek rá is keresek az ötödik részre, alig várom, hogy Scar megkergesse Edéket XD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azt az egyet én is aláírom, hogy grafikailag jobb volt az első szezon, de ettől eltekintve mindenben ráver a mostani. :D
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Hetedig rész király volt...következő epizódban jön majd az a két idegbajos páncél :D Komoly csatát fogunk kapni azt hiszem. AMúgy a hatodik részben nekem néhol zavaró volt Edward arcának megrajzolása...túlságosan leegyszerüsitették :cry: pl mikor az asztalra csapott Marconál és mérgesen nézett, hát úgy nézett ki mint egy 6 éves kb. Namind1...megpróbálom feldolgozni
Tehát

ilyen lett:
http://img269.imageshack.us/my.php?image=edo.jpg
ilyen volt:
http://img155.imageshack.us/my.php?imag ... elricm.png

De végülis az FMA 2 teljesen a manga rajzolását követi nem?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Gyakorlatilag igen, de valahogy a mangában ez nem zavaró, meg nem társul hozzá teljes leegyszerűsítés, mint ebben az új animében. (Úgy értem, hogy nem csak az emberek arca, hanem pl. a hátterek, a házak is ilyenek. A mangában azért nem egészen.)
Kép
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

"tök jó, csak grafikailag nem annyira"
"tök jó, csak elnagyolnak néhány dolgot"
"tök jó, csak sok az SD poén"
"tök jó, csak kár volt a szinkronokat piszkálni"
"tök jó, csak pár szálát nagyon összecsaptak"

Gyerekek, az új FMA szar.
Live with it

(jöhetnek a kövek)
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

*követ dob*

Szerintem az új FMA jó. Kétségkívül a régi FMA nagyon ütöt, de az új FMA sem rossz. A grafika az a mostani divat miatt ilyen, még elviselhető. Az SD-k szokatlanok voltak, de nekem bejöttek. Szinkronokkal nem volt semmi bajom. (Régire nem is emlékszem.) Kifejezetten örülök, hogy pár szálat összecsaptak, sőt még csaphatnák gyorsabban, hogy végre a manga only részeknél tartsunk.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Odin2: Nem baj, úgyis ott a manga, az eredeti, az első, a legjobb. XD Na, de viccen kívül, nekem pár epizód óta semmi gondom nincs az animével. :) OK, a grafika olyan, amilyen, de azt leszámítva no problem, a történet most pont, hogy remekül halad, nem érzem úgy, hogy bármit elsietnének, a szinkronok pedig mintha kezdenének egyre jobban belejönni. :D (Leszámítva azokat, akik már eddig is rulzottak, pl. Sheska hangja sem pont olyan, mint a régi sorozatban, de a megvalósítása 5 csillagos volt, fanservice for me. :3) Az SD meg zavar, akit zavar, de azokat speciel a mangából vették át, ott is egy az egyben ilyenek, és hasonlóan váratlan helyzetekben bukkanak fel. XD Én speciel sajnáltam is, hogy Scar és Armstrong első találkozásánál pl. kihagyták az SD-t. XD Hülye fejet vágó Scar for the win! XDDD

Cruel Angel: Hogy érted, hogy a "mostani divat miatt"? ^^" Lehet én nézek kevés mostanában futó animét, de ehhez hasonló grafikát én csak a Soul Eaterben láttam mostanság (amit ugye pont az FMA előtt csinált a BONES), meg a TTGL volt hasonló, de az egyrészt direkt, másrészt az EVA óta a Gainax csak ilyen "idióta rajzolású" animéket csinált. XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Titkos: Pont azt a két példát hoztad föl, amit én is fel akartam volna hozni. XD
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

ep. 8: majdnem elaludtam rajta, egy pillanatig sem tudott lekötni, jó 1 pillanatig igen, mikor megjöttek Lusték, de a könnyeim kifolytak annyit ásítottam rajta, nem tudom miért... nektek hogy tetszett?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem tetszett az egész, egyetlen dolgot magyarázzon el nekem valaki: miért nézet ki úgy az a "harctér", ahol az Ed vs Slicer csata volt, mint egy 5 éves gyerek keze munkája lenne? Az oszlop hiába volt elvileg kőből, a rajzolása alapján akár fából is lehetett volna, mivel még a vonalak is látszottak rajta, vagy említhetném, hogy a lámpák fényköre is csak egy sárga plecsni volt. (Lehet keresek képet, hogy milyen volt az első sorozatban ugyanez a terem, mert most valami szánalom.) Főleg azért nem értem, mert a karakterek, és a harc animációjának kidolgozása most nagyon szép volt (nézzétek meg azt a pillanatot, amikor Ed kettészakítja Slicert). Szóval annak az egész harcnak olyan volt a hatása, mintha a karaktereket a BONES rajzolta/animálta volna, aztán beraktak volna mögéjük az Égből pottyant mesék egyik lelkes rajongója által rajzolt hátteret.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nah Keressél képet Titkos, mert kiváncsi vagyok és nem emlékszem annyira már

-----
Aztán megnéztem a 10. részt, rájöttem, hogy amikor harc van meg izgalom, akkor a grafika jóval részletesebb mint amikor "nyugi" van. Egyébként kár, hogy kihagyták a vonatos túszejtős részt, mert akkor lett volna Hughes egyetlen akciózása...
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Goofy írta:Nah Keressél képet Titkos, mert kiváncsi vagyok és nem emlékszem annyira már

-----
Aztán megnéztem a 10. részt, rájöttem, hogy amikor harc van meg izgalom, akkor a grafika jóval részletesebb mint amikor "nyugi" van. Egyébként kár, hogy kihagyták a vonatos túszejtős részt, mert akkor lett volna Hughes egyetlen akciózása...
Meg szegénynek alapozták volna még egy kicsit a karakterét. Elysia-chan elég szívbemarkoló így is, de már megint azt kell mondjam, hogy meg volt ez már csinálva hatásosabban :oops:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Goofy írta:Nah Keressél képet Titkos, mert kiváncsi vagyok és nem emlékszem annyira már
Első sorozatos képek: 1, 2, 3, 4, 5

Képek a mostaniból: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Szerintem az első sokkal reálisabb rajzolású volt, de persze kinek mi. :)

A 10-es részről: Szerintem nagyon jó lett, az, hogy Hughes eleve nem szerepelt annyit, mint az első sorozatban, a mangahűség miatt volt. ^^" (Amúgy anno én is így voltam: amíg azokat a részeket olvastam mangában, amik az első sorozatban is benne voltak, addig mindig úgy voltam vele, hogy "az animében ez jobb volt", aztán ahogy eltért tőle, el is felejtettem szinte, hogy van belőle anime. XD)

A vonatos részt mondjuk tényleg kár volt kihagyni a második sorozatból. :(
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Az új sorozatban úgy nézett ki az a helyszín mintha zsírkrétával rajzolta volna két óvodás :D
--------
11 meg 12 nagyon jó részek voltak, ráadásul a 13. részben jön Greed is, aki az előzetesekből nézve elég ütős lesz :D
Válasz küldése