Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hm, hasznos információk. Én akit nagyon, nagyon megkedveltem még (persze Royon és Eden kívül) az a Greed és Lin :) velük is vannak olyan jelentek mangában ami nemvolt animében? :D az is kell ám!

hát, igen Titkos :D értem mit magyarázol. Azon is gondolkoztam, hogy Homonculus barátunk gonoszabb karakter-e mint Naraku. De nem. Naraku rosszabb. :D Szal a két anime most éppen bokszol a fejemben XD

Nekem az is nagyon bejött, hogy az FMAban majdnem minden szereplőt megsirattam. Azon gondolkodom, hogy lehet az a kötet is kell ahol Falánk (ez magyar megfelelő?) utolsó szava Lustoo... :) Az hanyasban van?

tehát 9,10-es kötet *jegyzi*

mégvalami? :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ayla írta:Hm, hasznos információk. Én akit nagyon, nagyon megkedveltem még (persze Royon és Eden kívül) az a Greed és Lin :) velük is vannak olyan jelentek mangában ami nemvolt animében? :D az is kell ám!
A 9-10. pont olyan. :)

Spoiler: Mikor Lin és RanFan egy kardal harcolnak, azért a jelenetért is kár. :(
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: anubys »

Meglehetősen sokáig tartott, de csak a végére értem a régebbi sorozatnak. Ahogy haladtam vele, felgyorsult a fogyasztásom is, mivel egyre jobban ráálltam. Viszont a végére maradt bennem két dolog is, amit furcsállottam.

Talán elég régi sorozat már, hogy nem kelljen fehérezni, amennyiben mégis zavar valakit a spoiler, szóljatok és beszínezem.

Az egyik, hogy a nő (Hohenheim exe) miért kellett, hogy a homonculusokkal szórakozzon. Elvileg alkimista volt, miért nem tudta maga létrehozni a követ?

Másik, hogy nagyon gagyin oldották meg szerintem a bölcsek kövét. Azzal, hogy gyakorlatilag egy "áldozati bankot" hoztak létre belőle, teljesen ledegradálták. Nem sok bölcsességet látok abban, ha valamiért ezreknek kell meghalniuk...

Most még egy darabig aktuálisabb sorozatokat fogok nézegetni, aztán majd szerintem valamikor ősz magasságában nekiállok az újabb változatnak is...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Az egyik, hogy a nő (Hohenheim exe) miért kellett, hogy a homonculusokkal szórakozzon. Elvileg alkimista volt, miért nem tudta maga létrehozni a követ?
Mert egy "fillerkarakter", aki a mangában egyáltalán nem szerepelt. XD (De tényleg, oké, hogy régen láttam már, de más értelmes érv most nekem sem ugrik be, elég idióta szereplő volt a motivációjával együtt. "Szeretkezni akarok Hohenheim fiával az új testemben." - Olyan ciki, hogy ettől megawin. XDDDDDDD Oké, értem, örökké akart élni, de ehhez tényleg nem kellenek homonculusok, meg ennyi kavarás. Az a helyzet, hogy a BONES fogta a manga alapfelállását, és próbáltak a vége felé valami mást kihozni belőle, ami nem igazán sikerült.)
anubys írta:Másik, hogy nagyon gagyin oldották meg szerintem a bölcsek kövét. Azzal, hogy gyakorlatilag egy "áldozati bankot" hoztak létre belőle, teljesen ledegradálták. Nem sok bölcsességet látok abban, ha valamiért ezreknek kell meghalniuk...
Ez szerintem az egyenértékű csere lett volna, amivel oly sok minden mást is magyaráztak. Egy játékmalacért elég egy csepp vér az ujjadból, meg két csipet Horváth Rozi fűszerkeverékéből a transzmutációs körre, és megkapod, a Bölcsek Kövének ultimate erejéért viszont már minimum a fél várost fel kell áldoznod, így lesz egálban az áldozat és a nyereség. XD
anubys írta:Most még egy darabig aktuálisabb sorozatokat fogok nézegetni, aztán majd szerintem valamikor ősz magasságában nekiállok az újabb változatnak is...
Épp akartam javasolni... :)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

anubys írta:Nem sok bölcsességet látok abban, ha valamiért ezreknek kell meghalniuk...
Te egy boldog ember vagy. Kicsit nézz körbe, ugyanez megy IRL is, ha nem is ilyen mennyiségben, de határozottan régebb óta, és folyamatosan. Miért is? Hát azt senki nem tudja igazán megmagyarázni.
Az FMA-ra visszatérve: lásd Titkos válaszát.
anubys írta:aztán majd szerintem valamikor ősz magasságában nekiállok az újabb változatnak is...
Előbb a mangát. Az anime mindent lespoilerez, és kihagyja a legjobb poénokat.
Például ezt, ami az örök kedvencem.

Hajjaj, el kéne újra olvasni, most, hogy egyben van. Zseniális a cucc. XDDDDD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:Előbb a mangát. Az anime mindent lespoilerez, és kihagyja a legjobb poénokat.
Hogy aztán hozzád hasonlóan utána ő se tudja élvezni az animét? :vigyor: Én annak vagyok a híve, hogy mindig a legjobbat kell a végére hagyni. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta:Én annak vagyok a híve, hogy mindig a legjobbat kell a végére hagyni. ^^
Erről a hozzáállásról mindig a Battle Royale jut az eszembe. A könyv valami eszméletlenül zseniálatos, hihetetlenül és leírhatatlanul jó. A film meg a legszarabb adaptáció... nem is, a legszarabb film, amit valaha celluloidra vittek. Ha az ember megnézi a filmet, lelövi magának a könyv nagyon brutális csattanóit (arról nem is szólva, hogy tekintve a halandóságot, azt is, hogy ki marad majd életben), ha viszont az ember a könyv után nézi a filmet, akkor akár ki is szúrhatná a saját szemeit, ne kelljen azt a borzalmat végigszenvednie. Állítólag a második rész "nagyon szar", ezek után fel nem foghatom, milyen is lehet. A filmnek egyetlen egy pozitívuma volt, csak egy. Egy nagyon fekete humor keretében levetítettek egy vidám, jókedvű oktatófilmet a Játékról. És itt halt meg a dolog.
Botsáska.
[/off]
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mariko írta:Én annak vagyok a híve, hogy mindig a legjobbat kell a végére hagyni. ^^
Én meg annak, hogy csak a legjobbat kell megnézni. Így az első sorozatot, szépen droppoltam is mikor megláttam az animaxon. Pedig nekem jobban bejött Ed és Al hangja a magyar szinkronban, mint eredetiben.

Sárkánybaby írta:Előbb a mangát. Az anime mindent lespoilerez, és kihagyja a legjobb poénokat.
Például ezt, ami az örök kedvencem.

Hajjaj, el kéne újra olvasni, most, hogy egyben van. Zseniális a cucc. XDDDDD
Ma volt a kezemben az angol kiadásban az utolsó kötet, és észrevettem, hogy a végén vannak extrák és plusz 3 oldal. Ezek is ilyen jelenetek. Ha még nem olvastátok volna, ajánlom keresettek rá.
És az 3 oldal valamiért sokkal inkább tűnt lezárásnak, mint a hivatalos vége.

Titkos írta:, a Bölcsek Kövének ultimate erejéért viszont már minimum a fél várost fel kell áldoznod, így lesz egálban az áldozat és a nyereség. XD
Az 1. anime de kicsiben gondolkozott... :P
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kdanni írta:Ma volt a kezemben az angol kiadásban az utolsó kötet, és észrevettem, hogy a végén vannak extrák és plusz 3 oldal. Ezek is ilyen jelenetek. Ha még nem olvastátok volna, ajánlom keresettek rá.
És az 3 oldal valamiért sokkal inkább tűnt lezárásnak, mint a hivatalos vége.
Az, amikor beolvasztják az Alphonse lelkét egykor tartalmazó páncélt, vagy van ezen kívül másik is?
Kdanni írta:Az 1. anime de kicsiben gondolkozott... :P
Hja. XD
De amúgy valószínű sőt egészen biztos), hogy Bonesék tudták, mi lesz a manga vége. Arakawa ugyanis kifejezetten kérte úket, hogy találjanak ki mást. Szerintem, én biztos vagyok abban, ha lett volna a sorozatnak annyi ideje a kibontakozásra és fejlődésre, mint a mangának, akkor értelmesen meg lett volna az is csinálva. Szerintem nem volt rossz az ötlet, csak max kicsit összecsapottnak tűnik.
Bár jogos, azért a manga "megalomániája" simán kenterbe verné így is az első animét... de az a manga briliáns, nem is nagyon lehet hasonlítgatni máshoz.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Sárkánybaby írta:Az, amikor beolvasztják az Alphonse lelkét egykor tartalmazó páncélt, vagy van ezen kívül másik is?
Azt hiszem az is köztük volt, de azon kívül is van még pár oldalnyi 4koma. És azok után van néhány oldal epilógus jelleggel, amiken a túlvilágon Hohenheim és Trisha találkoznak, és nagyon elégedettek a fiaikkal. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:
anubys írta:Az egyik, hogy a nő (Hohenheim exe) miért kellett, hogy a homonculusokkal szórakozzon. Elvileg alkimista volt, miért nem tudta maga létrehozni a követ?
Mert egy "fillerkarakter", aki a mangában egyáltalán nem szerepelt. XD
OK, akkor ez megmagyarázza. Bár igazából ettől még lehetett volna valami normálisat is kitalálni... :wwall:
Titkos írta:
anubys írta:Másik, hogy nagyon gagyin oldották meg szerintem a bölcsek kövét. Azzal, hogy gyakorlatilag egy "áldozati bankot" hoztak létre belőle, teljesen ledegradálták. Nem sok bölcsességet látok abban, ha valamiért ezreknek kell meghalniuk...
Ez szerintem az egyenértékű csere lett volna, amivel oly sok minden mást is magyaráztak. Egy játékmalacért elég egy csepp vér az ujjadból, meg két csipet Horváth Rozi fűszerkeverékéből a transzmutációs körre, és megkapod, a Bölcsek Kövének ultimate erejéért viszont már minimum a fél várost fel kell áldoznod, így lesz egálban az áldozat és a nyereség. XD
Az a gondom, hogy elvileg arról volt szó, hogy azért kell a bölcsek köve, hogy ki lehessen kerülni az egyenértékű cserét. De ezek szerint mégsem, mert megvan a csere, csak előre meg van hozva rengeteg áldozat, és az ellenértéket majd utólag lehet elkérni, mintha csak egy bankbetét lenne. Ráadásul hogy hű legyen a nevéhez, azt gondoltam, hogy azért "bölcs", mert nem az ár mértékét kell növelni, hanem valami okos módon létre lehet majd hozni. Ez így inkább az "erőszak", vagy a "brutalitás" köve, de semmiképp sem a "bölcsek"-é. Gondolom meg akartak maradni az alkimista elnevezésekért, de olyan volt, mintha csak shounen-fight cuccá alakították volna az alkimista vonatkozás.

-Hogyan lehessen létrehozni a bölcsek kövét? Tanulmányozza valaki hosszú éveken át az alkímiát, hogy ráébredjen a legnagyobb titkokra, amiket más addig nem látott meg?
-Inkább legyen az, hogy be kell darálni hozzá sokezer embert!
-Jó, legyen, az tényleg egyszerűbb. :roll:

Mariko írta: Hogy aztán hozzád hasonlóan utána ő se tudja élvezni az animét? :vigyor: Én annak vagyok a híve, hogy mindig a legjobbat kell a végére hagyni. ^^
Nekem is hasonló a hozzáállásom. Azért bízom benne, hogy a Sambhala-movienál nem lesz lejjebb. :dirr:

Sárkánybaby írta:Előbb a mangát. Az anime mindent lespoilerez, és kihagyja a legjobb poénokat.
Például ezt, ami az örök kedvencem.
Hajjaj, el kéne újra olvasni, most, hogy egyben van. Zseniális a cucc. XDDDDD
Az a helyzet, hogy az idő, amit gép előtt töltök, egyre nagyobb arányban megy munkára, mangát olvasni szinte már egyáltalán nincs szabadidő, animét viszont út közben is tudok nézni (ipod touch), így inkább azt preferálom.
Ráadásul ha már mangalolvasására fogom adni a fejem, akkor Usagi Drop és King of Thorn fogja kapni a legnagyobb prioritást.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

anubys írta:Ráadásul hogy hű legyen a nevéhez, azt gondoltam, hogy azért "bölcs", mert nem az ár mértékét kell növelni, hanem valami okos módon létre lehet majd hozni.
Nem azért hívják a bölcsek kövét bölcsek kövének, hanem mert a "bölcsek", vagy inkább a "tudók" képesek előállítani, de mindenesetre kutatni. Nem véletlenül lett az alkimiából egyrészt kémia, másrészt gyógyszergyártás.
És ha már az alkimisták legjobbja:
Spoiler 1, a lényeg, amit a homunculus a bal alsó sarokban névként sorol, bár kissé pontatlan,
Spoiler 2, a név vége
És a kettő összetéve, a poén maga (szintén spoiler), bár tuti ismeri ezt mindenki.
Imádom, ahogy ez a nő megcsinálta a házifeladatát.
anubys írta: Ráadásul ha már mangalolvasására fogom adni a fejem, akkor Usagi Drop és King of Thorn fogja kapni a legnagyobb prioritást.
:thumb: :thumb: :thumb: :thumb: :thumb:
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Szerintem a bölcsek köve mint olyan sokkalta inkább egy dolgot akart/akar jelölni mint manapság Higgs-bozont. Mind két esetben az akkori tudomány próbál/próbált racionális választ adni arra a kérdésre, hogy miből is van ez az egész világ mindenség, mert ha megtalálnánk a választ (lásd bölcsek köve) akkor a világot is megtudnánk érteni. Sőt nem érteni tudnánk, de a hatalmunk alá tudnánk rendezni.

Másrészt az egész FMA világában maga a bölcsek köve, ahogyan maga a Führer is fogalmaz, hogy ábrándos mese mely a gyerekeknek kell. Az FMA univerzumában, ha jóban belegondolunk egészen pontosan hivatalosan senki sem tudja, hogy hogyan is kell készíteni csak egy maroknyi ember és aki tudja is az igazságot komoly veszélyben van [lásd Marco emberei].
Emelet többen is kifejtik azt, hogy a kő nem egészen jó dolog. Marco az ördög művének nevezi Basqe Grand pedig egy alkalommal több névvel is említette amivel utalt rá, hogy megfoghatatlan a dolog. Meg hát az is érdekes, hogy folyékony, de mégis szilárd kicsit olyan mint a higany.

De van egy kérdésem is. Szóval az FMAB végén számomra értetlen, hogy miért is Mustangot veszik elő mint áldozat. Szóval jó persze oks, hogy miért ő, de hát volt más is erre a feladatra, mint pl.: az aranyfogú doki. Szóval ahhoz képest, hogy milyen sok minden múlt ezen a dolgon eléggé elbénázott volt.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Szóval akkor spoiler az animére kevésbé fogékonyaknak.
iskariotes írta:miért is Mustangot veszik elő mint áldozat.
Wat.
Jó, én csak a mangát olvastam, de a kettő lényegében ugyanaz.
Ha arra gondolsz, hogy megvakítják szerencsétlent, ez pont olyan húzás, mint amikor Lust a kesztyűjét tépte cafatokra: Arawaka kb a legelejétől el akarta játszani. Előbbi esetben Hawkeye a szem (érted? XD), utóbbi esetben pont emiatt bagózott Havoc.
Egyszerűen csak a suspense miatt kellett.
Meg azért, hogy újabb bizonyítékot kapjunk arra, Roy gyomra bevesz mindent, amit a testvéreké nem (=használni a bölcsek kövét).
De mit mondjak, még így is sokkal jobban jártunk, mert én valahol a 70es fejezet (kb 40es anime részek körül) én a teljes bandát temettem. Annyira kilátástalannak tűnt az egész, hogy arra gondoltam, Arakawa csak egy tömegmészárlással tudná csak helyre tenni a dolgokat.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerintem arra gondolt, hogy miért Mustang kellett a Homunculusoknak áldozatként, ha ott lett volna az aranyfogú doki, aki lehet hogy önként is megcsinálta volna nekik a transzmutációt.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Eh, de régen volt már nekem FMA. XDD
De erre is van válasz: Szerintem egyszerűen csak meg akarták törni, és maguk mellé állítani. Azt hitték, hogyha Roy melléjük áll, akkor megy vele a csapata is, és hogy könnyűszerrel levadászhatják maguknak Elricéket is.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerintem meg mondjuk azért, mert Roy tehetségesebb alkimista, mint az aranyfogú, és ezért megfelelőbb áldozatnak. Na meg feltételezták róla, hogy megcsinálná a transzmutációt (bár a rábeszélés nem volt túl... meggyőző, hogy úgy mondjam) Az meg hogy ki felett van befolyása, szerintem marhára nem érdekelte őket. :S
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Köszi a válaszokat. Valóban arra voltam kíváncsi, hogy egy ennyire megkomponált tervnél az utolsó pillanatban improvizálni nagyon veszélyes. Azt hittem, hogy a börtönben vannak ilyen dugi áldozatok nem pedig így minden honnan beszerzett emberkék.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Surci »

ZOMFG Mit látok, mit látok?!?!?!?
Androsama írta: 2018.07.04. 09:16 3. Ayashi no Ceres
Van még itt valaki rajtam kívül aki szereti ezt az animét? Ha nem is szerepel a TOP20-ban, és MAL-on a mangától eltérő adaptációs hibái miatt csak egy erős 7-est adtam rá, de nagyon kellemes emlék a korai animés korszakomból, kétszer is láttam. Ceres a legjobb anime-istennő VALAHA (bocsi Urd :dirr: ), de mind sztori, mind karakterfronton ezerszer többe nézem mint a Fushigi Yuugit. Az END is örök kedvenc.
Androsama írta: 2018.07.04. 09:16 1. Fullmetal Alchemist (2003)
Bár a Bradahood-ot is szeretem, az első FMA a maga darkos feelingjével szintén bejött, imho igazságtalanul cseszegetik sokszor (oké, az uccsó 2 ep-et leszámítva, az tényleg vacak). A homonculusok eredettörténete még jobban is tetszik mint a mangában, és mind Lust, mind Greed kakkoi-bb mint a későbbi verzióban, Envynek meg szerencsére nem látjuk az általam rühellt varánusz-alakját.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Surci írta: 2018.07.05. 19:49 Bár a Bradahood-ot is szeretem, az első FMA a maga darkos feelingjével szintén bejött, imho igazságtalanul cseszegetik sokszor (oké, az uccsó 2 ep-et leszámítva, az tényleg vacak).
Én azt tudom, hogy nekem anno a maga idején jobban beütött, mint később a reboot. Azt valahogy elkapkodottnak éreztem olyan részeken, ahol az első sorozat kifejezetten jól adta, hogy valami jóvátehetetlen történik/történt.

Viszont már nem emlékszem, hol ágazott el a két történet, egyszer kéne ennek is egy rewatch.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Androsama »

@Surci: Ayashi no Ceres volt anno 2001-ben az első anime, amit eredeti hanggal láttam. Akkor imádtam meg a japán nyelvet, a történet meg azóta favorit. Az, hogy vannak benne változtatások a mangához képest, nem nagyon zavar. ::jsmile::

FMA-ban én mondjuk imádom Envy kis zöld alakját, olyan cuki! Nem tehetek ról, hatalmas Envy-fan vagyok. Mindenhogy imádom azt a pszichopata, irigy homonculust! ::daisuki::
Mondjuk az igaz, hogy a szidott 2003-mas verzióban a homoculusok háttere nekem is jobban bejön. Milyen találó, hogy Sloth Edék anyjából lett, Lust Scar bátyjának volt barátnője, Envy pedig Hohenheim és Dante közös fia, így Edék féltestvére. Plusz az, hogy Edék 11-12 évesen tanúi a Ninás esetnek, szerintem sokkolóbb, mint a Brotherhoodban, ahol pár évvel idősebbek voltak. És szerintem Dante jobb ellenség volt, mint Apa. Bár mindkettőt utálom.
Sokan azért szidják a régi FMA-t, mert nem követi nagyon a mangát, de az elkészültekor a manga még futott, így a stúdió kénytelen volt egy alternatív véget csinálni, ami szerintem nagyon jó lett. Nem kifejezetten happy end, mert valljuk be, ehhez a fajta történethez az nem áll jó. Inkább amolyan keserédes véget készítettek neki, ami jobban passzolt a történethez. Plusz szerintem a grafika is sokkal szebb, mint a Brotherhood esetében, bár én mindkét verziót szeretem.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Leara »

Nekem a 2003-as FMA vége nem tetszett, a sorozat még csak-csak, de a lezáró mozi valami borzalmas lett. Jó, alapból ritkán szoktam szeretni, amikor
SPOILER
egy alapvetően fantasy sorozatba behozzák a mi világunkat.
Mondjuk azzal a filmmel más bajok is voltak.
FMA-nál amúgy nálam továbbra is a manga a nyerő, abban valahogy rendben van minden. Hiába követte a Brotherhood végig, valahogy mégsem sikerült mindig hoznia a hangulatot, plusz egy csomó apró poént kihagytak, amik számomra csak szerethetőbbé tették a sztorit.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Erről jut eszembe, nálam az FMA manga szépen félbemaradt... Na, ha egyszer sikerül a Monszta, majd pedig a Nana végére érnem, akkor ez lesz a következő.^^

Egyébként egyetértek azzal, hogy az első anime sorozat is nagy királyság volt anno az FMA-ból, engem kizárólag az utolsó epizódja, de sokkal inkább az azt szédületesen szarul lezáró film ingerel. Nem kicsit. Szóval valamit ennyire logikátlan és diszkomfortos módon befejezni?! Talán azóta se láttam hasonlót.
Az FMA BH viszont annyira jól sikerült, hogy teljesen feledtette velem ezt a csalódást, és valamennyire az első variánst is, pedig az eleje adaptálása valóban a korábbi verzióban tűnt erősebbnek.

Amúgy ez az egész mehetne már az FMA témába, bár nem sok.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Nem is tudtam, hogy van ilyen topic, bár már jó hat éve senki sem írt bele. Nem baj, most felélesztem, hátha valaki más is ráharap. Még anno 2004-2005 környékén találkoztam az első anime-verzióval, ami szerelem volt első látásra. Imádom ma is elejétől a végéig, még a sokak szerint borzalmas lezáró Shamballa hódítói filmet is szeretem. Izgalmas történet, remek karakterek, gyönyörű grafika és pazar zenék. Kell ennél több? Mondjuk még jóval a manga megismerése előtt láttam, így nem is tudtam, hogy nem végig a mangát követi. Plusz nekem a homonculusok háttértörténete is sokkal jobban tetszik, mint a mangában, vagy a 2009-es animében.

A Brotherhoodot tavaly néztem meg és... nem tetszett annyira, mint a 2003-mas anime. Valahogy nem az igazi, rengeteg poén kimaradt, és bár követi a mangát, nekem valahogy sokszor sovány. A grafika sem lett az igazi, főleg a hajak, meg néha az arcok tekintetében. Nem mondom, hogy rossz, mert a maga nemében mindkettő fantasztikus adaptáció, de nekem ez a verzió mégsem jön be annyira.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A sima FMA-t ellehet nézegetni nincs vele semmi baj, csak nem olyan jó, mint az FMA B. A homunculus képződés mindkét esetben találó volt számomra. Bár az első sorozatban mindig azon agyaltam, hogyan találnak rá az emberi kreatúrákra? Ahogyan a Mester gyereke is évekig egyedül volt, úgy lehet, hogy országszerte több ilyen ízé is rohangászik. Btw Dante honnan is tudott Ed-ék kísérletéről? Én már totálisan elfejeltettem.

Apa kontra Dante: Számomra egyértelműen Apa volt a félelmetesebb ellenfél.
1. Dante csak sokáig akar élni, de a kis lény Istené akar válni. Ez azért menőbb.
2. Egy mini nap csal úgy.
3. Dobbantása
4. Nem egy várost akar elpusztítani, hanem egy komplett országot hozott létre a célja érdekében. Ez azért nem az a szint.

Plusz az FMA B-ben az adott világ politikai berendezkedése jobban be lett mutatva, mint a sima sorozatban.

De azért dicsérjem is a sima sorozatot:
Danténak a zenéje, ami nagyon bejött.
Bratja
Az első opening
Valamint az első ending
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése