X/1999

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kevdenced az X-ből?

Kamui
20
29%
Fuma
7
10%
Kotori
1
1%
Hinoto
1
1%
Kanoe
0
0 szavazat
Dragons of Heaven
8
12%
Dragons of Earth
4
6%
Egyéb
28
41%
 
Szavazatok száma: 69

Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Pal-chan írta:Fumát pedig egy eszelős gyilkosnak ábrázolták...
Hát a sorozatban sem jobb.
Fuuma: Én vagyok az ikercsillagod! MWAHAHAHAHAHAHAHHAHA!!! *gonosz röhögés*
Kamui: De miért ééén?! Waaah nyaff nyaff!!

...és kb. ennyi. -_- Ráadásul néhány epizód után már az ég világon semmi kapcsolat nincs közöttük, ami pedig eléggé a történet gerince kéne hogy legyen.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Azért a sorozatban nem szúr le 3-4 embert, "csak úgy" alapon (ráadásul a saját csapatából). Persze ott is bekattant, de más hatása volt. Nem egyszer került olyan helyzetbe, hogy végezhetett volna pl. Arashival (miért is nem tette, *sigh*) vagy Yuzurihával, mégis megkímélte őket.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na igen, a filmben nagyon a harcra mentek, de mondjuk idő sem volt nagyon a karakterekre. Nem értem, miért kellett egy filmet is csinálni, mikor a sorozat is elég lett volna. Max. egy OVA még belefért volna, de a film már durva.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

A film előbb készült 5 évvel és akkor szerintem még nem gondolták, hogy sorozattá növi ki magát egyszer. Ha már itt tartunk az OVA is felesleges volt (0. rész Kakyouval), mert csak összezavarta az embert rögtön az elején. :crazyy:
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Pal-chan írta:Ha már itt tartunk az OVA is felesleges volt (0. rész Kakyouval), mert csak összezavarta az embert rögtön az elején. :crazyy:
Az OVA semmire se volt jó ^^" Max. arra, hogy láthattuk Kakyo-t újfent szenvedni, meg megértettük némileg a kapcsolatát Hokutoval (amit én spec naon szeretek, de erre egy "egész" OVA-t rááldozni imho hülyeség volt... simán beletehették volna a sorozatba. Mert a többi része az OVA-nak bazhatalmas spoiler volt).

Nem szabad megnézni, csak a sorozat után... :roll:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na igen, az OVA egy spoiler. Én véletlenségből majdnem azzal kezdtem.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Én meg azzal kezdtem, mivel azt hittem előzményeket foglal magában a '0. rész'. :mad: Nem értem miért nem Bonus episode vagy 25. rész-nek hívják, így egy csomó embert beledobnak a mélyvízbe. ::are:: Mindenesetre figyelemfelkeltésnek tökéletes volt, az tény.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Engem is úgy állítottak le, hogy "Ne azt nézd, mert az spoiler!". Kész poén volt így visszagondolva. :lol:
Kép
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

mi is álomlátók lettünk ::jeye::
... azért én nem mindig azt gondoltam ez a rész után, hogy úgy lesz ahogy lett pl. amikor Fuuma megöli Kotorit,... én azt hittem a Kamuiba fogja beledöfni azt a kardot...
juj az a tenyérátszúrós rész... nagyon vááá (tudom, tudom... csak nagyon érzékeny vagyok az ilyenre. rettegek a stigmáktól és pont úgy volt, mintha... ha csak a stigmákra gondolok már elkezd fájni a tenyerem meg a talpam... váááááh)
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

az annyira fura hogy a movie is másról szól (más a vége stb...) másról a sorozat és hogy mi lett a manga vége fogalmam sincs a 19-ik kötetnél nem találtam semmit utána de addig a kötetig a sorozat meg a manga nagyon hasonló. Szerintem a Clampnak ez az egyik legjobb mangáj/animéje. az nagyon tetszik hogy minden fordított a vagyis kicsit. :wink: :cool:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Yoshiaki Kawajiri ( X; Ninja scroll; Vampire Hunter; Wicked City ( :? ); Program ( az Animátrixból) ) újabb animét rendez.
A címe:
Highlander: Vengeance
Ez érdekesnek ígérkezik, Hegylakó anime... :tard:
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

neuhikari írta:az annyira fura hogy a movie is másról szól (más a vége stb...)
Szerintem a movie szimplán ...rossz :dirr: valahogy az összes karaktert eltorzították,a cselekményt leegyszerűsítették és ettől összecsapottnak tűnt számomra..persze egy ilyen hosszú sorozatot összesűríteni nehéz feladat,de talán meg se kellett volna próbálni...

...mufurc hozzászólásán annyit röhögtem,de tényleg így van...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Misu írta:persze egy ilyen hosszú sorozatot összesűríteni nehéz feladat,de talán meg se kellett volna próbálni...
Válasz :arrow:
Pal-chan írta:A film előbb készült 5 évvel és akkor szerintem még nem gondolták, hogy sorozattá növi ki magát egyszer.---okosabb ötlet lett volna, ha a film csak Kamui-Fuma-Kotori hármasáról szól
Erre gondoltál, Misu? :D
mufurc írta:Fuuma: Én vagyok az ikercsillagod! MWAHAHAHAHAHAHAHHAHA!!! *gonosz röhögés*
Kamui: De miért ééén?! Waaah nyaff nyaff!!
X dióhéjban ennyi. :lol:
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

:oops: kösz Pal-sama :D
Igen arra..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Most nem azért, de azt a kis összefoglalásomat a SOROZATRÓL írtam... :3 Mármint Fuuma és Kamui sorozatbéli (nemlétező) kapcsolatáról. A magam részéről még mindig a filmet preferálom a sorozattal szemben. (Igen, tudom, én már csak ilyen perverz vagyok...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Igen, tudjuk mufurc. :-P Bár azt sose fogom megérteni mit látsz abban a filmben, ami nincs a sorozatban. Éppenséggel még több idő is jutott a sorozatban kettejük kapcsolatának bemutatására. Az igaz, hogy a két csapat tagjait is alaposan megismerhettük (ellentétben a filmmel, ahol annyi szerepet kaptak hogy meghaltak egymás után) és emiatt nem fordítottak elég figyelmet a két főszereplőre. De ez a történet nem csak 2-3 emberről szól, hanem a segítőik is fontos szerepet játszanak az egészben. Nem koncentrálhattak csak Kamui és Fuma kapcsolatára, ezt esetleg a filmben tehették volna meg, de akkor oda meg nem kellett volna bevinni a többieket. :roll:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Pal-chan írta:Bár azt sose fogom megérteni mit látsz abban a filmben, ami nincs a sorozatban.
Röviden? Hangulat. Ennyi, de nekem ez fontos. Plusz a film vege szerintem sokkal szebb, a hangulathoz illőbb, és értelmesebb, mint a sorozat vége.
Pal-chan írta:Éppenséggel még több idő is jutott a sorozatban kettejük kapcsolatának bemutatására.
Jutott volna, de nem csináltak vele semmit. A kettejük kapcsolata az egész sztori lelke, gerince. A sorozatban mindketten egydimenziós figurákká degenerálódtak, a kapcsolatuk pedig mintha nem létezett volna, néhány rész után már mintha soha semmi közük nem lett volna egymáshoz.

A sorozatban tetszett, hogy szépen bemutatták a mellékszereplőket, csak az nem, hogy átestek a ló másik oldalára, és tökéletesen megfeledkeztek a két szereplőről.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

mufurc írta:Plusz a film vege szerintem sokkal szebb, a hangulathoz illőbb, és értelmesebb, mint a sorozat vége.
Hát én nem mondanám "szépnek" amikor a
spoiler írta:haverod levágott fejét öleled magadhoz és azon keseregsz hogy jutottál el odáig hogy végezz vele...
Azzal viszont egyetértek hogy a hangulathoz jobban illet egy ilyen befejezés, mint a sorozaté, ahol happy end lett és tulajdonképp semmi változás nem történt. :neutral: Pedig én úgy vártam a világvégét már! Értelmesnek azért nem találom a film végét, mert Kamui lenne az utolsó aki képes lett volna ilyesmire. Ennek ellenére a sorozat vége se tetszett, mert megmagyarázatlanul hagyott néhány dolgot. Például Fuma vajon visszanyerte régi önmagát vagy csak meglelte a lelki békéjét, hogy olyan nagy nyugalomban üldögélt a kismadárral a végén? :o_O:
Szóval ezt nem ártana tisztázni a mangában, vagyis nem ártana már befejezni...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Pal-chan írta:Hát én nem mondanám "szépnek" amikor a
spoiler írta:haverod levágott fejét öleled magadhoz és azon keseregsz hogy jutottál el odáig hogy végezz vele...
Nemtom, sztem nagyon szép és megható volt. xD Mondom, én és a perverz ízlésem... (Csak az a Forever love nem kellett volna a végére, de nagyon.)
Pal-chan írta:Értelmesnek azért nem találom a film végét, mert Kamui lenne az utolsó aki képes lett volna ilyesmire.
De ez a vicc, hogy akarta vagy nem, muszáj volt.
Spoiler írta:Végül kénytelen volt feladnia Fuumát ahhoz, hogy megmentse a világot.
A sorozat vége meg teljesen értelmetlen volt, onnantól kezdve, hogy az utolsó két epizód 4/5-ében mindenről volt szó, csak Fuumáról és Kamuiról nem, utána meg Subaru, az egész kekkai dolog, stb.... eh. Kismadár. -_-
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

mufurc írta:
A sorozat vége meg teljesen értelmetlen volt, onnantól kezdve, hogy az utolsó két epizód 4/5-ében mindenről volt szó, csak Fuumáról és Kamuiról nem, utána meg Subaru, az egész kekkai dolog, stb..
Hmmm...szerintem eleget voltak ők a középpontban a sorozat alatt ahhoz, hogy a végére valaki olyat mutassanak akire nem is számítana az ember....megasztán valójában ez nem igazán őróluk szólt, annak ellenére, hogy Kamui lelki állapotát elégé fontosnak vélték.
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Link írta:megasztán valójában ez nem igazán őróluk szólt, annak ellenére, hogy Kamui lelki állapotát elégé fontosnak vélték.
De ez a vicc, hogy róluk kellett volna, hogy szóljon. :neutral: Tetszik vagy nem, ők a főszereplők, és a többiek a mellékszereplők - a sztori szempontjából a többiek csak mellékes és feláldozható csavarok a gépezetben, és bár tökjó, hogy adtak nekik érdekes személyiségeket, nem kellett volna teljesen átvenniük az uralmat a sorozat felett. -_- A sztori alapvetően Fuumáról és Kamuiról szól, ők adják (adnák) az érzelmi töltet jó részét, de ehhez képest a sorozat felétől már gyakorlatilag közük nincs egymáshoz, és ez nagyon, nagyon gáz. Akkor már inkább a film, minden hibájával.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Így egy kicsit hasonlít a valós élethez,(már amennyire hasonlíthat egy világ végés, sok kiválasztottal és két lehetséges véggel rendelkező anime :-P ) mert itt sincs egy ( két ) konkrét főszereplő (annak ellenére, hogy ebben a filmben ez a szerep nekem járna :-P ) A sorozatban mindenkinek jutott egy jelentős szerep és egy sors aminek be kellett teljesednie...és megis történt. Az, hogy ez Kamui és Fuma szerepelési idejének rovására ment....Pech. De nekem ez így tetszett.
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

A sorozatot végignéztem,nagyon tetszett,bár,hogy őszinte legyek kicsit csalódtam a befejezésen...valahogy nem így képzeltem el és nem is igazán értettem. :boom:

A movie egyátalán nem tetszett,mert nagyon eltért a sorozattól. (bár az nem volt semmi,mikor a végén Kamui levágja Fuma fejét :knife: )
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Mesi írta:A movie egyátalán nem tetszett,mert nagyon eltért a sorozattól.
És mindkettő eltér a mangától... btw, a film volt előbb, sz'al ennyi erővel a sorozat tér el a filmtől. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

mufurc írta:
Mesi írta:A movie egyátalán nem tetszett,mert nagyon eltért a sorozattól.
És mindkettő eltér a mangától... btw, a film volt előbb, sz'al ennyi erővel a sorozat tér el a filmtől. :D
Én a sorozatot láttam először,talán ezért nem tetszett a film.
A mangát sajnos csak az első fejezetig tudtam elolvasni(eddig van lefordítva) :-P
Válasz küldése