X/1999

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kevdenced az X-ből?

Kamui
20
29%
Fuma
7
10%
Kotori
1
1%
Hinoto
1
1%
Kanoe
0
0 szavazat
Dragons of Heaven
8
12%
Dragons of Earth
4
6%
Egyéb
28
41%
 
Szavazatok száma: 69

Avatar
Ken
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.07.31. 16:33

X/1999

Hozzászólás Szerző: Ken »

Jó, lehet, hogy ez éppen nem a legideálisabb ötlet. De éppen mos tnéztem meg az X-et, meg a movie-t, és van benne néhány dolog, amit nem értek. Például, most tulajdonképpen mi történt Hinoto-val? Miért kattant be? És mi volt az a másik Hinoto?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hát ez a film nagyon vegyes érzéseket váltott ki belőlem. Jó volt, nem bántam meg hogy megnéztem, viszont ami nem tetszett benne, az az, hogy másról se szól igazán, csak a harcról, legalábbis csak az maradt meg bennem. Nagyon szeretném megnézni a sorozatot, mert szerintem bár a movie egy külön történetet mond el, és végül is a sorozat ismerete nélkül is lehet érteni, viszont úgy hiszem, a szereplőket abban tudnám megismerni igazán. A movie megnézése után kb. 2 név maradt meg bennem. Mire megismerhettem volna a szereplőket, úgy igazán, addigra kinyirták őket. :shock: Remélem sikerül megszereznem a sorozatot, és úgy biztos jobban fog tetszeni :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Aaaa, ez se az en napom, rosszul szavaztam... Szegeny Fuuma, most egy szavazattal kevesebbje lesz *sniff* (halistennek nem szavaztam veletlenul Subarura, akkor ugranek most ki az ablakon ^^;; )

Nyahh. Az asszem mar kulturank reszeve valt, hogy Mufurc Nem Szereti Az X TV-Sorozatot, tehat errol most nem fogok (sokat ^^;; ) irni. Mufurc azonban szereti az X movie-t, es azt vallja, hogy noha telleg vannak eleg nagy hibai, meg azokkal egyutt is jobban visszaadja a manga hangulatat (marmint az eredetit, mielott meg elindult a lejton).
Ken írta:Például, most tulajdonképpen mi történt Hinoto-val? Miért kattant be? És mi volt az a másik Hinoto?
Hinotora pontosan nem emlekszem, de a dolog lenyege az volt, hogy Hinoto valodi kivansaga nem az volt, hogy a vilag (emberiseg, whatever) megmaradjon, hanem hogy elpusztuljon, es a vilag megvaltozzon. Ebbe szepen beleorult (mivel a Ten no ryuu-k alomlatojakent ez a dolog elfogadhatatlan volt), kialakult egy ilyen gonosz oldala, ami szepen megprobalta elpusztitani Kamui & Co-t (foleg Kamuit, nyilvanvalo okokbol). A TV sorozatban vegul a jo oldala ongyilkos lett, hogy megvedje a csapatat es a jovot, amiert kuzdenek. (Megjegyzes: mikor utoljara neztem a mangat, Gonoc Hinoto elt es virult, es minden valoszinuseg szerint megolte Kanoet.)
Ayanami írta:A movie megnézése után kb. 2 név maradt meg bennem. Mire megismerhettem volna a szereplőket, úgy igazán, addigra kinyirták őket.
Naja... de viszont, most eltekintve a rendezok erdekes dramaturgiai elkepzeleseirol, teny, hogy nekik elvileg ennyi a szerepuk az egesz sztoriban. (Legalabbis ennyi kellene, hogy legyen.) Ennek a sztorinak a lenyege Fuuma es Kamui, nem pedig mindenki mas. Sz'al a trukk (ami nalam bevalt), hogy az ember megnezi megegyszer a filmet, ugy, hogy ignoralja a mellekszereploket (=nem erdeklodik igazan utanuk), es igy sokkal jobban atjon az egesznek a lenyege.
Ayanami írta:Nagyon szeretném megnézni a sorozatot, mert szerintem bár a movie egy külön történetet mond el, és végül is a sorozat ismerete nélkül is lehet érteni, viszont úgy hiszem, a szereplőket abban tudnám megismerni igazán.
A TV sorozat arra jo (arra viszont NAGYON jo), hogy a mellekszereploket jol megismerje az ember, ugyanis az egyes mellekszereplok gyonyoruen vannak bemutatva (Karen! Aoki! Satsuki! *_*).

Arra viszont, hogy a ket foszereplot es a kapcsolatukat (= a tortenet gerincet) bemutassa... na arra katasztrofalisan rossz. Ugyanis a TV sorozatban annyira probaltak nem beleesni a film hibajaba (tul gyorsan elhullo/megismerhetetlen mellekszereplok), hogy atestek a paci masik oldalara, es most minden mellekszereplo nagyon jo es szep es megismerheto, csak a ket FOszereplorol sikerult totalisan megfeledkezni... raadasul az egesznek a veget sikerult teljesen tonkretenni, es es ez (velemenyem szerint) megbocsathatatlan.
Ayanami írta:a movie egy külön történetet mond el,
Nope, ugyanaz a tortenet mindketto, csak a movie (nyilvanvaloan) rovidebben mondja el...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

mufurc írta:
Ayanami írta:a movie egy külön történetet mond el,
Nope, ugyanaz a tortenet mindketto, csak a movie (nyilvanvaloan) rovidebben mondja el...
Úgy akartam mondani, hogy kerek a történet, nem szükségesek előismeretek.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ehh... nem szavazok nincs Subaru se Seishirou : P
Viszont Mufurccal egyetértek, pont ezért rossz a TV sorozat, mert kevés hangsúly van a két főszereplőn... viszont imádom a sorozat szürkés színvilágát, és a finom rajzait ^_^ (bár néha eléggé el vannak rajzolva szegények, de hát istenem, nem lehet minden szép kidolgozott manga...)

Egyébként a mangának még nincs vége, szerintem szimplán ők se tudják hogy kéne befejezni, de azon néztem egy nagyot, hogy Subaru átveszi Seishirou helyét és bandázik Fuumáékkal... @_@" Minden esetre nem nézett ki rosszul. Csak a végét csinálnák már meg, igazán érdekelne a harmadik verziója is...^^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Viszont Mufurccal egyetértek, pont ezért rossz a TV sorozat, mert kevés hangsúly van a két főszereplőn... viszont imádom a sorozat szürkés színvilágát, és a finom rajzait ^_^
Ja, amugy a grafika es az animacio csodaszep, az opening zsenialis, csak sajnos az egesz olyan, mint a Hamlet a dan kiralyfi nelkul... ^^"" pont a lenyeg nincs benne, es ez teljesen elrontja. (az az utolso ket resz, az valami botranyos)
MaKo írta:Egyébként a mangának még nincs vége, szerintem szimplán ők se tudják hogy kéne befejezni@_@"
Egyetertek... Az X manga mar tobb mint fel eve nem bukkant fel (az Asukaban fut elvileg)... Mikor en utoljara lattam, Sorata epp leleplezte Gonoc Hinotot, Fuuma es Kamui utolso harcukat vivtak, es Fuuma mar ott tartott, hogy megoli Kamuit, amikor Kamuinak eszebe jutott a valodi kivansaga.

...es itt lett vege.

ARGH!!!!

Mondjuk, en mar regen lemondtam arrol a mangarol... nagyon elhuztak, es latszik, hogy kifujtak, es sok otletuk nincs, mit csinaljanak vele... meh. Remelem hamar vege lesz mar. (es hogy nem olyan vege lesz, mint a TV sorozatnak, mert akkor borzaszto nagyot fogok csalodni)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Bár Karen és Aoki nincs, azért még egyébbe szavaztam!
Akkor én is felszólalnék :) ! Köztudottam nagyon szeretem ezt a kis történetet mindegyik változatában, bár én összeollóznám az egészet, és csinálnék a sajátos egyéni verziót belőle, dehát nem nekem készült, hanem a közönségnek ugye. :^_^:
Kedvenceim (hölgyeké az elsőbbség!) Karen, Kanoe, Yuzuriha, Satsuki, Tokiko, Nataku, Aoki, Sorata, Yuuto, Kusanagi, Saiki, földsárkány Kamui. Vannak egy páran mi? :wink:
A moviet nagyon szeretem, azt láttam először, és igen tetszett, csak nekem kissé sűrű volt, dehát Istenem, egy film az egy film, nem lehet elnyújtani. Persze, a mellékszereplőknek nincs olyan nagy szerepük benne, de nekem jobban tetszett, hogy egyesek meghaltak, akik a sorozatban sajna nem. Másokat meg nem öltem volna meg, dehát az végül a film történeti vonalánál mégis korrekt volt.
A sorozatot szeretem, szépen lett megrajzolva, mint már említve lett, de egyet kell hogy értsek Mufurccal, hogy bizony a történet fő vonala felett elsiklottak. Nos ez engem azért nem zavart annyira. Én ugyanis a mellékszereplők jelentős részéért odáig vagyok meg vissza, főleg Karenért ::daisuki:: , és az ő történetükre koncentráltam főleg. Nem túl bölcs eljárás az ilyen, dehát ilyen vagyok, nem tudok segíteni rajta :P . De Kamuiék története igencsak siralmasan lett megjelenítve, ésbár földsárkány Kamuit igencsak kedveltem, mégse zavart ez annyira, mert a nagy nagy kedvenceimet nagyrészt a végére már valahogy kivonták a forgalomból. Én meg csak sírtam, sírtam, és sírtam. A végéből kb. ennyi is maradt meg mindkét megnézés után: ::bawl:: , csak néhol mérgelődtem, hogy ő meg ő miért nem halt meg. Néhol meg örültem, hogy ő meg ő életben maradtak, és most jó nekik :angel: .
A manga viszont abszolult tarol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) Most a 18. kötetnél tartok, most halt meg Nataku :sobsob: ........ Hogy ő mennyire nem jól lett ábrázolva a sorozatban, az valami borzalmas. De a mangában igencsak csodás! :eyes: Igazán befejezhetnék már, mert nagyon érdekelne, hogy mi lesz a harmadik variáció, de szerintem az se lesz számomra olyan hű de érdekes, miután a kedvenceim leszerepelnek (borzalmas vagyok :dirr: ).
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Ehhe, kenytelen vagyok egyebre szavazni, mert a kedvenceim kozul senkire nem lehet ^^""" Akkor kezdem is kedvenceimmel: Sorata, Karen, Seishirou es Nataku.
A mangat nem ismerem, a sorozat annyira nem teccett (habar annyiban megis jobb, hogy jobban megismertem a mellekszereploket es sikeresen megutaltam Kamuit ^^"), a moviet viszont nagyon-nagyon szeretem! ^^
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:Remelem hamar vege lesz mar. (es hogy nem olyan vege lesz, mint a TV sorozatnak, mert akkor borzaszto nagyot fogok csalodni)
Szerintem nem olyan vége lesz... persze ez csak tipp, de ha megfigyeled, azért a manga nem TV sorozat stílusban nyomult (jó a vége fele talán egy kicsit, de pl. Nataku halála, Subaru sakurazukamorivá válása -eh de magyaros- meg még egy csomó jelenet, na szóval szerintem ezek egyáltalán nem olyanok voltak mint az animében, szóval én reménykedek hogy nem olyan lesz...)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Szerintem nem olyan vége lesz... persze ez csak tipp, de ha megfigyeled, azért a manga nem TV sorozat stílusban nyomult (jó a vége fele talán egy kicsit, de pl. Nataku halála, Subaru sakurazukamorivá válása -eh de magyaros- meg még egy csomó jelenet, na szóval szerintem ezek egyáltalán nem olyanok voltak mint az animében, szóval én reménykedek hogy nem olyan lesz...)
Jah, hat en is... csak azert felek, mert annyira hangoztattak, hogy "de nem olyan vege lesz, mint a movie-nak, nem nem!".....

...csak mar annyira kivancsi vagyok, a fene vigye el. ^^;;;

(szipp, es szegeny Fuumara senki nem szavazott meg mindig... *olel Fuuma*)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
kk-krisi

X - 1999

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

hát nem is tudom, hogy mit mondjak...

én szeretem az X-et

- pofátlan önreklám -
ami talán látszik is, mert van egy rusnya [:dirr:] Failures of Society verzió az usteam ftp-jén, ami kicsit talán szebb, mint az eddig letölthető verzió. igaz, hogy a mérete is jóval nagyobb, de szerintem megéri leszedni
- /pofátlan önreklám -

a sorozatot nem kedvelem már ennyire ^^;;
Avatar
Ken
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.07.31. 16:33

Hozzászólás Szerző: Ken »

Nekem most az X a kedvenc animém. A manga is megvan, bár elég hiányosan. De most milyen 3. változat van?
Az igaz, hogy a movieban csak Kamuiról és Fuumáról van szó, és néhány haláleset egyszerűen fölösleges. Például amikor Fuuma kinyírja Yuto-t meg Kusanagi-t. Viszont szerintem a sorozat tök jó. És pont az a jó, hogy a többi szereplőről is sok rész szól (jó, ez elég értelmetlen volt). Nekem a kedvenceim Hinoto, Arashi, Yuto, Subaru meg Kotori. Bár Kotori a sorozatban eléggé mérsékelten dekoratív^_^ De a moiveban tök jól néz ki. Ja, és még egy kérdés: a 16.(vagy 17.) részben miért mondták Subaru-ra, hogy meghalt?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ken írta:De most milyen 3. változat van?
Van egy movie - annak lett egy vege.
Van egy TV-sorozat - annak lett egy teljesen masfajta vege (meh >_>).
Van egy manga - ennek ugyan meg nincs vege, de van ra esely, hogy (ha egyszer lesz) teljesen mas lesz, mint a filme es a sorozate.
Ken írta:Ja, és még egy kérdés: a 16.(vagy 17.) részben miért mondták Subaru-ra, hogy meghalt?
Pf, erre nem emlekszem, csak hogy eleg hulyen sikerult megoldaniuk a dolgot... Subaru ugyanis komaba/depibe esett Seishirou halala utan (bah), nem lehetett ra szamitani, stb., valszeg erre celoztak. (Ez a mangaban ugy tortent, hogy amikor Seishirou meghalt, Fuuma felajanlotta Subarunak Seishirou szemet. Ezt a depis es csalodott Subaru elfogadta, igy o is Sakurazukamoriva valt, tehat foldi sarkannya es Kamuiek ellensegeve.)

(Wai, valaki szavazott Fuumara! *__*)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Luluko írta:es sikeresen megutaltam Kamuit ^^"), a moviet viszont nagyon-nagyon szeretem! ^^
Kamuit én is utálom, ami eléggé a sorozatnak köszönhető, mert a movieban még úgy elvoltam vele ^^". (Ha ezt a szegedi meetes csajok hallanák, akkor jövő csütörtökön rituálisan felnégyelnének, vagy valami hasonló 8) .)
Kép
Avatar
Ken
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.07.31. 16:33

Hozzászólás Szerző: Ken »

Kösz. Ami nekem van manga, a 14. kötetig, az tök ugyanaz eddig mint az anime... Mindegy. De ezt a mangasorozatot már befejezték, és 22 kötetes... Németországban még csak a 18-ig adták ki.
Kamui tényleg nem egy nagy szám...
Ja, a szavazásban eredetileg minden szereplő benne lett volna, de meggonodltam, mert úgy egy csomó helyet foglalt volna...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

mufurc írta:Subaru ugyanis komaba/depibe esett Seishirou halala utan (bah)

Heh, ide nekem priviben a Subaru-ellenes maileket :twisted:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ken írta:Kamui tényleg nem egy nagy szám...
Eh, szegeny Kamui valojaban meglehetosen nagy szam, csak a TV sorozatban sikerult tipikus Nyafizo Anime Fohost csinalni belole... Fuumabol meg tipikus Ketdimenzios Anime Fogonoszt. >___>
MaKo írta:Heh, ide nekem priviben a Subaru-ellenes maileket :twisted:
Ezt most speciel a rendezesre ertettem ^^;;; Marmint, oke, Subaru egy angstmachine, de ez a jaj-komaba-esem-angst-angst ez nagyon nem jol jott ki. Foleg ami az uccso reszt illeti (ott mar a falat kapartam).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ehh... Kamui MANGÁBAN király, Fuuma MANGÁBAN király, Subaru és Seishirou MANGÁBAN királyak ^^ szerintem. Animében mindkettő tényleg eléggé lapos. DE. Subarut szerintem TV-ben megismerni LEHETETLEN. Tessék olvasni TB mangát, meg X mangát, meg TB OVA-t ^_^ Mert ezekben lehet csak megismerni Seishirouval ( ::vic:: yaaa... Seishirou ::daisuki:: )

Azzal egyébként egyetértek hogy az utolsó rész jól el lett szúrva (nem csak) Subaruval kapcs.-ban. Ha mangában így lesz, lelövöm Clampékat. De nem hiszem hogy így fogják megcsinálni, ennyire csak nem bakák...
Meg manga olvasás közben általában a fejemet vertem a falba, hogy ez is meg ez is meg ez is béna a TVsorozatban, de a mangában sokkal szebb, jobb, stb. (ld. bűn kihagyni azt a jelenetet mikor Seishirou és Fuuma fagyiznak...! ^_^ Kedvencem...)
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Kamui a mangában se tetszett ^^". Dehát más topic alatt már írtam a főszereplő allergiámról. Nem fogom én őt komálni sehol se attól tartok, mert sajna nem tartozik a kivételek közé, pedig örültem volna.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Mondjuk az hogy ki kit szeret egy sorozatban már tényleg abszolúte ízlés kérdése, szóval ez tény ^^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:(ld. bűn kihagyni azt a jelenetet mikor Seishirou és Fuuma fagyiznak...! ^_^ Kedvencem...)
En a bekatol haltam meg anno... XD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Milyen béka? ^^
*nem emlékszik rá ^^""" Lehet hogy újra kéne olvasnia...*

Mondjuk én csak a 18-as kötet végéig olvastam, ha utána van, azt még nem láttam -sajnos-+_+
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Milyen béka? ^^
Nem sokkal a fagyizas elott, ha jol emlekszem... ^^

Beka.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

mufurc írta:En a bekatol haltam meg anno... XD
Igen, a fagyizás se semmi, de a béka, az nagyot ütött nálam is. :D De Fuma olyan aranyos itt!!!!!!!!!!!!!
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Juhuuuj, ez tényleg vadító ^_^ Az a legdurvább hogy Fuuma olyan édesen mosolyog! Bár a fagyinál az a legjobb mikor megbeszélik hogy elmennek együtt fagyizni, meg hogy cigi helyett kostolja meg a fagyit inkább, közbe meg omolnak össze a házak körülöttük... AAAAAA... Seishirou meg Fuuma együtt kegyetleheeeen... XD Imádom őket^^; Eh, főleg Seishirout...
Válasz küldése