FLCL - Furi-kuri

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Mizu chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2004.01.18. 22:36
Tartózkodási hely: Álom és ébrenlét közt.....

Hozzászólás Szerző: Mizu chan »

ohh, még szerencse hogyha nem is gyakran de körülnézek egy kicsit. Be kell valljam anime sorozatokhoz eddig nem sokszor volt szerencsém, minthogy angoltudásom kissé hiányos... Egyik barátom a minap kérdezte ismerem-é a sorozatot, 6 rész, magyar felirat... Kukkoljam meg ha van kedvem hozzá. Jól ismertem a srácot és a stílusát, így már az elején gyanakvással kezdtem neki. Mondanom sem kell szerintem hogy az első 4 részig ez a gyanakvás egyre csak nőtt, habár közben görcsös röhögőrohamokat kaptam. Miután vévignéztem esett le a tantusz hogy nem érdekes mi történt benne- azaz a történet maga elég kaotikus, de az az érzés amit közben átad... Hihetetlen, művészi. Szerintem.
Immár harmadszorra néztem végig, elbűvöl, megnevettet-úgy igazán, aztán ha vége a 6. rész végén az endingnek kicsit magambasüppedek, és úgy érzem ha kinéznék az ablakon pofámba virítana a Gellért hegy tetejéről egy hatalmas vasaló, és füstjével elárasztaná a várost...
"Ó jaj, a lét rövid, és hosszú a művészet"
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mizu: annak idején én is valahogy így végeztem ki a sorozatot. Elsőbenyomásom az volt, hogy "EZ BETEG". De aztán elgondolkoztam. Azonkívül hogy iszonyúan agyament és fetrengtem a röhögéstől valami megfogott. Nem tudom mi volt az, talán Naota közönye, talán az egész város művészi szürrealitása, vagy esetleg a szomorú (?) befejezés? Nem tudom, de egy biztos, ha kinézek az ablakon, nem látom a Gellért hegyet, de ha látnám nem lepődnék meg ha ott lenne egy vasaló.
Kép
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Végül is a fénylő szabadságszobrotokra én is rácsodálkoztam anno. Nekem, ha Gellért hegyem nincs is, itt van (é)-keleti irányban 2 km-re a kedvenc szemétégetőm.. Főleg telenként érezni ocsmány bűzét, mely szó szerint elárasztja otthonos kis lakótelepünket, de más évszakokban is gyakori jelenség nállunk a köd és az égett szag.
btw az FLCL elsőre elért hatásához hozzátartozik az is, hogy
(ha jól emlékszem) egyben néztük végig a sorozatot.
Ugyan én még csak egyszer láttam, nekem is a kedvenceim közé került.
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

de az em fooly cooly? mert én úgy tom...
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Na most hadd okoskodjak.. :dirr:

Japánban az L betű helyett R-et szoktak hsználni. Az eredeti címe Furi Kuri, amit angolok alakítottak át Fooly Cooly-ra (gondolom hogy úgy alakították át, hogy legyen is értelme, de imho nem kellett volna, jó úgy hogy Furi Kuri :)).
Kép
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

aha....... éééértem....... egy kicsit furi így :roll:
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Az FLCL-ről nekem mindenki azt mondta (aki ismerte és megkérdeztem, tehát végülis nem sokan) hogy nagyon hasonlít az Excel Saga-ra (mondjuk ettől nem lettem sokkal okosabb mert az Excel-t utána kezdtem el nézni).
Nekem személy szerint nagyon tetszett az egész anime, a grafika, az animáció, az angol szinkron (!) a zene is valami zseniális szerintem, és tényleg illik az aktuális jelenethez.
A "történet" tényleg elég furcsa... de a végére valahogy mégis valamennyire világossá válik. (valamennyire :P )
Mint ahogy említettem, FLCL után elkezdtem az Excel-t nézni, de az első résznél nem jutottam tovább. Nem azért mert annyira érthetetlen vagy annyira elvont... engem inkább csak idegesített. :? :D
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Bexarás ez az anime. Teljesen kifektetett. Főleg a South Park-os rész az 5. részben. Meg hát az egész. Azóta én is akarok berántós gitárt, citromsárga vespával és egy vasaló a domb tetejére. Belemagyarázni sem tudnék semmit. Bár sajnáltam hogy a flúgos-motoros csaj (tessék már nemtom a nevét) lelépett a végén, ráadásul a kétágú gitárt is lenyúlta :) . Na mind1, nekem bejött. Meg a magyar felirat is nagyon állat volt. "Hé TV-manó, felvetted nekem a heti hetest?"
Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

A magyar feliratosat honnan lehet leszedni? Én angolul néztem meg az első részt és........ és hát nem folytattam. Ha tényleg olyan jó a magyar felirat, akkor esetleg belevágnék mégegyszer. Bár nem biztos.
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
dudu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.10.23. 13:11
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dudu »

Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

dudu írta:Feliratot itt találsz: http://home.of.donsystem.hu/index.php?keres=flcl
::beer:: Hohó, köszönöm szépen! Akkor azt hiszem, mégis megpróbálkozom vele még egyszer.
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na hat en is megneztem..mar regota szemezgettem vele, meg az elso reszt meg is neztem regebben, de csak most lattam vegig..hat, telleg nem semmi az egesz!
Neha fetrengtem a rohogestol, neha meg nagyokat pislogtam h most mi van?
Bar amugy szomoru reszek is vannak benne, pl szegeny Mamimi, en ot nagyon sajnaltam, meg hat a vege sem vmi vidam...
Nem hiszem amugy h ha vki megkerdezne h mi is tortent valojaban, meg h mirol szol az egesz, akkor tudnek epkezlab valaszt adni, de tetszett..lehet h hagyom egy kicsit leulepedni, aztan meg egyszer megnezem..de igy elsore jo volt :D
Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Jé nem is láttam, hogy ilyen topic is van! :shock:
Nagyon tetszett anno ez az anime, rengeteget borultam rajta. (aztán jött hozzá a magyar felirat ami szvsz nagyon jól sikerült..."Pistike :lol: )
Csak ajánlani lehet, bár van aki inkább lefárad tőle.(Kivasaljuk a Földet......lol)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Igen, ez az ANime nem semmi :D

Ami miatt nálam viszi a pálmát a FuriKuri, az a grafikája és a zenéje. Nagyon jó hangulatot teremt a grafika, a Story meg kellőképpen elborult, de azt hiszem h egy "normális, átlag" grafikával és zenével nem érte volna el ugyanezt a hatást.
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

:goodpost:

Eleddig a negyedig részig jutottam, és megmaradt az a benyomásom az FLCL-ről, hogy "hihetetlenül bizarr" és "beteg", de ugyanakkor van egy utánozhatatlan hangulata, amit a
- a grafika (ez a hihetetlen sárgás árnyalat... rulz)
- és a zene (nagyon illik hozzá, különösen az első részben tetszett)
teremt meg.

Egyszer azért valaki elmagyarázhatná, hogy miről szólt ez az egész és van-e valami értelme is, vagy csak egy szürrealisztikus vizionálgatás...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rossi 2006.06.04. 21:27-kor.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rossi írta:Egyszer azért valaki elmagyarázhatná, hogy miről szólt ez az egész
Röviden: a Gainaxnál megtalálták Anno maradék LSD-s bélyegeit, és úgy gondolták, ők is kipróbálják. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

mufurc írta:
Rossi írta:Egyszer azért valaki elmagyarázhatná, hogy miről szólt ez az egész
Röviden: a Gainaxnál megtalálták Anno maradék LSD-s bélyegeit, és úgy gondolták, ők is kipróbálják. :3
::jhihi:: ::jhihi:: ::jhihi::

Áá... Tsurumaki Kazuyának szerintem volt saját LSD-bélyege dögivel, nem kellett kölcsönöznie Annótól... de lehet, hogy igazad van. :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

tanulság: LSD haluciongén hatásai függenek az illető lelkiállapotától... depressziósoknak vér és brutalitás és depresszió... ümm... skizoid, paranoid, hiperaktív geekeknek meg Fuli Kuli lesz az eredmény :3
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Cruel Angel írta:tanulság: LSD haluciongén hatásai függenek az illető lelkiállapotától... skizoid, paranoid, hiperaktív geekeknek ... Fuli Kuli lesz az eredmény :3
Off: Akkor az EVA után Anno is skizoid, paranoid, hiperaktív geek lett... ott van a Kare Kano, ami egy kicsit hétköznapibb, de a megjelenítést tekintve majdnem annyira beteg, mint a FLCL, (legalábbis az első része). Szerintem mindenki jobban járt volna, ha pl Anno ehelyett csinál egy animét a Girlfriend of Steel mangából (vsz a Gainax is több pénzt kaszált volna vele- nagyjából depresszió-mentes EVA szereplők, szerelmi 3szögek, stb- mindenki egyből rávetette volna magát).

On: FLCL-ban tényleg nem lehet túl sok értelmet találni, de ezután legalább tudjuk, milyen az, ha egy rajzfilm... nem egyszerűen érthetetlenség á la Tenshi no tamago, hanem igazi, nagybetűs ŐRÜLET.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem az is a lenyeg h ne ertsd, hanem engedd el az agyad, es elvezd ki minden pillanatat, essel szet a rohogestol, mindezt elso nezesre, es utana fuss neki ujra, immaron ertelmet keresve, nem vszinu h fogsz talalni, de legalabb ujra es ujra megnezed :-P
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

sztem van egy kis nőjjünk fel szakadjunk el a képzelettől és vállaljuk fel tetteinket sémára épülő mondanivaló... de tény hogy nem ezért hanem az fetrengve röhögős poénokért szeretjük
Kép
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Hááát most fejeztem, be és tetszet... :D ha a földönkivüliek ki akarják vasalni a Földet, akkor tudjuk mit kell csinálni :-P
btw: nem tudja, véletlenül valaki, h honnan tudnám beszerezni a zenéjét?
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
dudu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.10.23. 13:11
Kapcsolat:

ost

Hozzászólás Szerző: dudu »

Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Köszönöm köszönöm :D már meg is van...
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re:

Hozzászólás Szerző: tulokos »

mufurc írta: 2006.06.03. 23:00
Rossi írta:Egyszer azért valaki elmagyarázhatná, hogy miről szólt ez az egész
Röviden: a Gainaxnál megtalálták Anno maradék LSD-s bélyegeit, és úgy gondolták, ők is kipróbálják. :3
Nahát, 12 éves ez a kérdés, és annak idején csak ennyi válasz érkezett rá! De ebből mégis érdemes kiindulni, mert szerintem is adja magát az összehasonlítás Anno munkájával (NGE), és nem csak azért, mert Gainax cuccokról van szó.

Szóval hosszan: a mecha történeteket nem lehet komolyan venni, mert hiszen semmi értelme a jövőben hatalmas harci robotokban csatázni. Eszméletlen költségesek lehetnek és ehhez az árhoz képest a harcászati értékük, hatékonyságuk alacsony. Főleg azoknak a típusú gépeknek, mint amik a Code Geassben vannak: kardoznak, meg puszta kézzel verik egymást; abszurdum. Vagy vegyük a Transformes világát, ahol a mecha nem csak egy gép, hanem egy intelligens faj. Ebben az a legfurább, hogy egy mesterséges intelligencia ugyan miért foglalkozna ennyit a saját külső formájával? Csak a hatékonyságot kellene szem előtt tartania. Ezzel szemben szuperalakzatba állnak össze, és általában az az erősebb közülük, amelyik böszme nagy monstrum és/vagy legcsacsiragyibb a kinézete, de ez egyébként minden mecha cuccban szembetűnő, hogy nagy látványossággal jár a megjelenésük. Tulajdonképpen nagy és színes pávatollakkal jelzik, hogy a képernyőn lévő gépek közül melyik éppen a domináns. Ez pedig evolúciós szemmel nézve egy feminim tulajdonság, semmiképpen sem férfias, és többek között ezért is képzelem úgy, hogy ezek a sorozatok elsősorban kamasz fiúkat és mamahotelben ragadt otakukat céloznak meg.

Anno viszont a Neon Genesis Evangelionnal azt a csavart vitte bele ebbe, hogy nála a mecházgatás allegorikus. Ugyanis személyes élménnyé tette az egész sorozatot. Ez hirtelen óriási legitimitást adott a cuccnak, mert nem csak az egymást csépelő hülye robotoknak a síkján futott a történet, hanem hozzáadta ehhez a személyes (és ettől valóságos) tapasztalatait a depressziójáról.

Sokadszorra fejtem már ki ezt a véleményemet Annoról ezen a fórumon, de most, miközben írom ezt, kicsit kutakodtam és találtam egy interjút, hogy ne csak a saját szavaim álljanak itt; idézem a releváns részt:

"What pop culture media and/or media creators have most influenced you?

The most influential is Anno Hideaki, a former anime director at Gainax. He is a product of the otaku generation, a child of a subculture built around media and the production of knowledge. He displays an incredible hybrid style influenced by anime, manga and film expressions, and is makes sophisticated cultural quotes, for example from “sentai” super hero shows, science fiction and classic anime. It is a reflexive, self-aware form of creation. The complexity of his works is only matched by his own. In his magnum opus, Neon Genesis Evangelion, Anno torn out his heart and painted the screen with it. Every cel is colored by his emotions, every frame contains a bit of his soul. And then he showed it on primetime TV. I find Anno to be an inspiration because he can create as easily as we breathe, and he does not compromise his vision. I regret that he left otaku and anime behind, but I still think he is a very brave man."

Ezzel a művelettel óriási sikert tudott elérni Anno, és valóban forradalmat hozott az animeiparban: hangosabb, giccsesebb és a saját érzelmeitől elfogódott médium lett az anime. Ez mindenképp bátor dolog Japánban, és lehetett volna nagyszerű az eredmény, mert rengeteg fantasztikusan jó cuccot szült aztán. Viszont sajnos mindeközben csúnyán félrement: posztmodern mémgyárrá tette az animeipart, és ma már azt látjuk, hogy nem fontos a jelentés, a művészet most már nem eszköz arra, hogy elmondjunk valami örök érvényű igazságot, hanem csak hatalmas műbalhékat csapnak helyette. Ugyanis Anno műveletében az volt a sötét pont, hogy a NGE-ben a saját egóját fröcskölte szét a világra. Anno nem tette átélhetővé (csak élményszerűvé másoknak) a NGE sorozatot, csak egy kurva nagy nárcisztikus hisztit csapott a fináléjában, mert nem csak eszközként használta a szelfjét, amit beletett, hanem célként is (és egyébként ez tök érthető egy depressziós embertől). Mindezt ő maga is elismerte azzal, hogy minden utalás csak blöff volt a részéről, jelentést felesleges is keresni benne. Számomra ettől visszataszító.

Na, de itt van a fényes oldala a történetnek, mégpedig az FLCL, amely tehát bizonyos értelemben a NGE-ből következik, illetve azt is merem állítani, hogy FLCL nélkül nem lenne TTGL. Hasonlóan az NGE-hez az FLCL-t is azzal ragadja el a nézőt, hogy személyes élménnyel, tapasztalattal dolgozik. És itt nem az a lényeg, hogy átélte-e a szerző az anime eseményeit, hanem az, hogy hitelessé/átélhetővé tette. Egyáltalán nem őrület, ami az FLCL-ben lezajlik, nagyon is könnyen megfejthető.

Kezdjük a történettel. Naota 12 éves fiú, az apjával és a nagyapjával él egy házban, amelyben a családi vállalkozásuk, a pékség is üzemel, a bátyja pedig, akivel feltehetőleg szoros volt a kapcsolata, nemrég elhagyta az országot és Amerikában baseballozik. Az anyjáról nem esik szó, valószínűleg elhagyta a családot vagy már nem él. Ahol Naotáék élnek, az egy kis ipari város Japánban, és itt a legizgalmasabb dolog a helyi gyár, ami állandóan füstöl, illetve a bátyjának a volt barátnője, a 17 éves Mamimi, aki sokat lóg vele. Aztán az egyik nap megjelenik a városban a robogóval (életveszélyesen) közlekedő 19 éves Haruko, akit az apja felvesz a pékségükbe, valamint velük lakik a házban, amíg ott dolgozik, és ezzel a feje tetejére áll a kamaszkor küszöbén álló főhősünknek az élete.

Ennyi a történet, és felmerül a kérdés, hogy akkor mi nehezíti ennyire ennek a felismerését? Hát elsősorban az, hogy Naota a narrátor, márpedig ő nem egy hiteles elbeszélő. Erre van egy-két konkrétan utaló jel is, amikor kiszólnak az elbeszélésből. Például megmutatják, ahogy az anime egyik jelenetét visszanézik a szereplők egy buszban, vagy a háttérben statiszták elviszik a mangás díszletet. Szóval abban sem vagyok meggyőzve, hogy mindig Mamimi lóg Naotán, és nem pedig ő keresi fel legtöbbször, vagy, hogy Haruko Naota szobájában lakott volna, amíg náluk dolgozott, mint ahogy kétségtelen, hogy nem történt olyan, hogy ebben a városban robotok robbantgattak, és a tengelyük körül sem pörögtek az autók valahányszor Haruko eléjük vágott a robogóval.

Azt kell tudni Naotáról, hogy az idősebb bátyja volt a legjobb barátja, anyja nincsen, vagyis hirtelen kellett felnőnie, de nem is ez a jó szó, hanem sokkal inkább csak megkomolyodott. Nem szereti a várost, amiben laknak, magányos benne, és mindeközben kopogtat a kamaszkor. Ettől pedig elkezd befelé fordulni, szűkül az élettere. És ekkor jön Haruko, egy vagány 19 éves nőci, aki természetesen óriási felfordulást jelent, nem csak számára, hanem a hozzá hasonló osztálytársai is bezsongnak tőle. Én emlékszem, amikor a gimiben jött új lány az osztályunkba, minden fiú kicsit megőrült. Nem feltétlenül volt a legszebb az osztályban, de idegen volt, és ilyenkor megint mindenki megmutathatja az új, jobbik arcát. Szóval ez tökre érthető. És mit csinál Naota? Az egyetlen dolgot, amit megtehet: szuper mecha robotban feszít, gitárt ragad és tör; produkálja magát. Lefordítva: megpróbál külsőségekkel nagyon menő lenni, tetszeni, kitűnni, többnek látszani, tehát alapvetően – ahogy azt korábban írtam erről – feminim módon imponálni a környezetének. Nem tehet mást, hiszen még nagyon messze van attól, hogy férfi legyen.

Haruko pedig nem őrült vagy gonosz. Ugyan mit kezdhetne egy 19 éves nő egy 12 éves srácnak a közeledésével? És azt se feledjük, hogy Naota szemén keresztül látjuk Harukot. Az első szerelmem nekem is ilyen viszonzatlan volt, és szerintem így van ez általában a srácokkal, hogy az első csaj, akire rányílik a szemük, annak a közelében megégetik magukat. Mert mindjárt a legvagányabb/legérettebb csajba tudnak belezúgni. És természetesen akkor én is meg voltam győződve róla, hogy az a lány könyörtelen, őrült és csak játszik velem. Pedig nem is alakulhatott volna másképp, el kellett buknom, mivel érzelmileg sokkal érettebb volt nálam. Szóval számomra nagyon átélhető Naota helyzete. Haruko nyilván egy fiatal lány, nem egy kisvárosnak a pékségében akar dolgozni, ezért egyszerűen továbblépett. És Noatának is el kell fogadnia, hogy még át kell lépnie egy küszöböt, meg kell élnie a kamaszkort és el kell dolgoznia magában az így szerzett tapasztalatokat. Vannak, akiknek ez nem szokott sikerülni, és akkor azokból lesznek a "minden nő kurva" fasságot gyakran felböfögő és ezzel a mentalitással csajozó szerencsétlenek.

A kamaszok esetében a legapróbb változások is felértékelődnek. Úgy gondolják, hogy ami velük történik, az kivételesen csak őket sújtja, és ezt a saját helyzetüket kivetítik a környezetükre, mert az ő problémájuk a legnagyobb kihívása a világnak. Nos, ezt az őrületet nagyon szórakoztatóan és jó érzékkel hozta le az FLCL, ja, és úgy, hogy kihasználta az animációs technika adta lehetőségeket. A sorozat folytatásától pedig nagyon félek.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Válasz küldése